PŚ Pań w Zao: Już o 9:00 początek konkursu (lista startowa)

 • 2016-01-22 01:58

Japońskie tournee w Pucharze Świata Pań trwa w najlepsze. Po ubiegłotygodniowych zawodach w Sapporo, dziś najlepsze skoczkinie świata wezmą udział w konkursie na zmodernizowanej skoczni w Zao (HS106). Początek serii próbnej o godzinie 8:00 czasu polskiego.

Zdecydowaną faworytką konkursu jest, niemal tradycyjnie, Sara Takanashi. Liderka Pucharu Świata okazała się najlepsza w czwartkowych seriach treningowych. Reprezentantka Japonii będzie miała już dziś okazję do odniesienia 35. pucharowej wygranej w karierze. W gronie jej największych konkurentek znajdują się Austriaczki - Daniela Iraschko-Stolz, Chiara Hoelzl i Jacqueline Seifriedsberger, Niemka Carina Vogt, Słowenka Maja Vtic i rodaczka Takanashi - Yuki Ito.

W dzisiejszych zawodach weźmie udział 41 zawodniczek z piętnastu państw. We wczorajszych kwalifikacjach ostatnie miejsce premiowane awansem do konkursu zajęły ex aequo Rosjanka Anastasija Gładyszewa oraz Chinka Qi Liu.

Meteorolodzy przewidują w porze zawodów północno-zachodni wiatr o sile 3 m/s, przelotne opady śniegu i temperaturę w wysokości -1°C. Mamy nadzieję, że rywalizacja pań odbędzie się bez problemów i w sprawiedliwych warunkach.

Oficjalną kobiecą rekordzistką przebudowanej skoczni Yamagata (HS106) jest Maja Vtic. Słowenka podczas czwartkowych kwalifikacji poszybowała na odległość 100 metrów.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 22.01.2016
8:00 - Seria próbna
9:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 23.01.2016
7:30 - Kwalifikacje
8:45 - Pierwsza seria konkursowa

Lista startowa konkursu PŚ Pań w Zao (HS106); 22.01.2016
NrZawodniczkaKraj
1 MARUYAMA Jun JPN
2 WINDMUELLER Sabrina SUI
3 LIU Qi CHN
4 LI Xueyao CHN
5 PESATOVA Zdenka CZE
6 TAKEDA Ayuka JPN
7 LEMARE Lea FRA
8 HUGHES Abby USA
9 ERNST Gianina GER
10 MATTEL Coline FRA
11 WUERTH Svenja GER
12 INSAM Evelyn ITA
13 POZUN Katja SLO
14 HARALAMBIE Daniela ROU
15 GŁADYSZEWA Anastasija RUS
16 GERAGHTY-MOATS Tara USA
17 RAUDASCHL Elisabeth AUT
18 RUPPRECHT Anna GER
19 IWABUCHI Kaori JPN
20 BOGATAJ Ursa SLO
21 SETO Yuka JPN
22 ENGLUND Nita USA
23 TICHONOWA Sofja RUS
24 RUNGGALDIER Elena ITA
25 CLAIR Julia FRA
26 ROGELJ Spela SLO
27 KYKKAENEN Julia FIN
28 VOGT Carina GER
29 AWWAKUMOWA Irina RUS
30 SEYFARTH Juliane GER
31 HENRICH Taylor CAN
32 KLINEC Ema SLO
33 PINKLENIG Eva AUT
34 ALTHAUS Katharina GER
35 LUNDBY Maren NOR
36 VTIC Maja SLO
37 SEIFRIEDSBERGER Jacqueline AUT
38 ITO Yuki JPN
39 HOELZL Chiara AUT
40 IRASCHKO-STOLZ Daniela AUT
41 TAKANASHI Sara JPN

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1608) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).