Limity startowe na 6. period Pucharu Świata 2015/2016

 • 2016-01-31 11:51

Niedzielny konkurs w Sapporo zakończył 5. period sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich 2015/2016. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla reprezentacji na okres startowy, w trakcie którego odbędą się zawody w Norwegii, Finlandii i Kazachstanie.

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na czwarty okres trwającej edycji Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii. Tyle reprezentacji posiada obecnie co najmniej sześciu skoczków w czołowej "55" rankingu.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 5. periodu Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Niemcom, Norwegom i Słoweńcom. Tym samym Werner Schuster, Alexander Stoeckl i Goran Janus będą mogli zgłaszać do kwalifkacji siedmiu zawodników w 6. periodzie Pucharu Świata.

W trakcie 6. periodu odbędzie się aż jedenaście konkursów Pucharu Świata, z czego dwa drużynowe. Najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w Oslo (6-7 lutego), Trondheim (10 lutego), Vikersund (13-14 lutego), Lahti (19-21 lutego), Kuopio (23 lutego) i Ałmatach (27-28 lutego).

Limity na VI period Pucharu Świata 2015/2016
(Oslo, Trondheim, Vikersund, Lahti, Kuopio, Ałmaty)
KrajLimit
Niemcy 7
Norwegia 7
Słowenia 7
Japonia 6
Polska 6
Austria 5
Czechy 4
Rosja 4
Szwajcaria 4
Finlandia 3
Francja 3
Pozostałe kraje 2

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8518) komentarze: (89)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  Ale jest szansa, że po TCS znowu wystartują wszyscy najlepsi. Później się zaczną mamuty, MŚJ to już może być różnie z tymi składami.

  Jakościowo jest w zasadzie tylko pytanie o Japończyków - czy raczą wysłać R.Kobayashi czy jednak beton albo może Sato? Po nich się można wszystkiego spodziewać.

  Rosjanie chyba jeszcze dostaną ostatnią szanse preeliminacji do tych dwóch miejsc na dalsze konkursy (przynajmniej awizowali 4), Tepes, Lamy Chappuis, Colloredo i Insam pewnie wrócą. Po wypowiedziach Kruczka można wnioskować, że ze Stochem nie ma żadnego problemu więc też będzie.

  A może i krajówka Norwegów?

 • dejw profesor
  @sda

  Z pięciu ostatnich krajów jak będzie max 2 przedstawicieli to będzie dobrze.
  Francuzi na milion procent nie wystawią Brasme.
  Rosjanie zamierzają solidnie ograniczyć występy, co zresztą nie dziwi.
  Colleredo bez formy.

  Max 65-70 skoczków (z jedną norweską krajówką).

  I tyle z powodzeniem wystarczy.

 • Stefan początkujący

  NA co nam to sześć miejsc? Po co walczymy o limity skoro nie mamy kogo wystawić? To tak jakby głuchy kupował sobie słuchawki...

 • Stinger profesor

  NOR, GER i SLO z max limitem, a więc długi period będzie ciekawy jeśli chodzi o PN.
  POL i JPN limit idealny, nie za mało, nie za dużo aczkolwiek te 6 miejsc w obecnej sytuacji sporo ale patrząc że często punktują inni to większa szansa na punkty.
  AUT znowu powrót do 5 ale zmiennicy w Sapporo nie pokazali się za dobrze aczkolwiek myślę że nieco żałują że limit spadł.

  Kraft, Hayboeck, Fettner i Poppinger pewni.
  Hofer i Aschnwald też mogą skakać, a myślę że i Kofler.

 • anonim
  Żyła ?

  to następnego motywującego "kopniaka" powinien dostać od "selekcjonera" a nie na PŚ. Wczoraj się zbłaźnił, dzisiaj poprawił, ale nadal był gorszy (Piotrek niby 10metrów dalej skoczył, ale punktowo Bartkowi metr by wystarczył żeby być wyżej, w równych warunkach wiadomo kto by był wyżej...) od naszego obecnie najlepszego CoCowca (w Zakopanem było podobnie...). Piotr jak przestanie częste wpadki zaliczać to może "selekcjoner" na loty go weźmie z wiadomych powodów. Tym razem Murańka najsłabszy i do spadku. A jak by tak mieli razem skakać na CoC w Planicy, z jasno postawionym że najlepszy na Vikersund, to sam jestem ciekaw...
  Tylko czy ewentualna podmiana przed środowym konkursem w Trondheim, czy po. Jeśli w Oslo szczęśliwie wszyscy by punktowali, to po środzie dolatuje "Lotnik" na podmiankę.
  W ogóle za te 2 tygodnie następny przegląd kadr, PK w Zakopanem i ciekawe czy decyzje trenerów się obronią.

 • anonim
  Przewidywane składy:

  Niemcy-Freund,Freitag,Wellinger,Wank,Leyhe,Kraus,Siegel.
  Norwegia: Gangnes,Forfang,Tande,Fannemel,Stjernen,Hauer,Hilde.
  Słowenia:P.Prevc,D.Prevc,Lanisek,Kranjec,Tepes,Pavlovic,Hvala?
  Japonia: Kasai,Ito,Takeuchi,R.Kobayashi,Sakuyama,J.Kobayashi??
  Polska: Stoch,Hula,Kot,Kubacki,Stękała,Żyła
  Austria: Hayebock,Kraft,Fettner,Poppinger,Kofler
  Czechy: Koudelka,Janda,Hlava,Matura
  Rosja: Klimov,Hazetdinov,Korniłov, Vassiliev??
  Szwajcaria: Ammann,Deschwaden,Peier,Egloff
  Finlandia: Asikainen,Larinto,Ahonen
  Francja: Descombes,Chapouis,Brasme
  Włochy: Colloredo,Insam
  USA:Alexander,Bickner
  Kazachstan:R.Zhaparov,Muminov
  Korea Płd: Cheung-Choi,Seou Choi
  Kanada:Boyd-Clowes
  Bułgaria:Zogravski
  Rumunia:Torok
  Ukraina:Klymchuk
  Holandia:Antonissen
  Grecja:Polychronidis
  Estonia:Nomme
  Teoretycznie 73 skoczków (+ jakaś krajowa 6-tka) i mamy w kwali 79 skoczków :D !!!

 • yyy profesor

  Skoro Tajner nie zrobił nic przez 10 lat, to co zrobiono przed Tajnerem?

 • Ponurzyca profesor
  Stoch. Jakie treningi?

  Jaki odpoczynek?
  Przecież on cały czas trenuje i odpoczywa ;)
  Tylko starty.
  On sam musi zdecydować. I albo powiedzieć z podniesionym czołem, że w obecnym sezonie nawet na tle słabo skaczących kolegów osiąga także słabe wyniki. I zdecydował się startować w PK by choć w tym cyklu POMÓC reprezentacji (np. wywalczyć dodatkowe miejsce by mógł startować któryś z młodszych kolegów) a gdy wróci dobre skakanie i podbuduje psychę wrócić do PŚ.
  Albo nadal startować z najlepszymi i liczyć, że w którymś konkursie ,,coś" zaskoczy.
  Tak samo Żyła. Jeden dobry skok z dzisiejszego poranka nie powinien mu dać przepustki na kolejne konkursy PŚ.
  Zrobi w Kontynentalu jeszcze z 200 pkt. to wróci. W jego interesie by jak najszybciej. A stanąć na podium w Planicy nie będzie łatwo.
  Następna tura skoków jeszcze spoko. Ktoś tam poleci do Oslo, ktoś tam nie pojedzie do Planicy.
  Mini ból to będą mieli jak przyjdzie czas na PK w Zakopcu. Raz, że wiosna przyszła, dwa kogoś trzeba będzie wystawić na swojej ziemi by choć tylko teoretycznie myśleć o walce o podium. Raczej Kubacki po tym 15 miejscu pojedzie na Vikersund. Być może jednak Żyła dostanie szansę, Kot na tą chwilę jest pewniakiem, Hula to już nie koniecznie.
  Pewnie jeszcze Stękała może dostać szansę zrobienia PB.
  Czyli jeszcze dwóch.
  Murańka taktycznie powinien startować choć jego wyniki przeczą powołaniom, do tego ewidentnie spala się na swojej skoczni trzy rzuty beretem od domu - pożytek z niego tam żaden.
  Stoch to nie wiadomo co zrobi.
  Wolny nie przekonuje w PK, tak samo Biegun.
  Kłusek?
  Ziobry, Zniszczoła, Miętusów to nawet nie można brać pod uwagę.
  Co zdecydują dowiemy się niebawem.

 • anonim


  Gratulowałam Kamilowi Stochowi 2 zlotych medali na Olimpiadzie , ale też trzeba przyznać , że wtedy nie miał dużej konkurencji ,jak w przypadku Adama Małysza gdzie miał świetnego konkurenta Simona Ammana
  A teraz szkoda , musi się nie poddawać i uwierzyć w siebie , ze stać go na dalekie skoki

 • anonim
  @zloty_medalista

  Dzięki za przykład. Ale tak patrzę teraz na statystyki z tamtego sezonu, to wtedy się cała kadra austriacka obwaliła po Japonii, i ci co tam polecieli i ci co nie.
  A w ramach ciekawostki dodam, że wtedy wszyscy zawodnicy polskiej kadry wyłączając Małysza zdobyli łącznie całe 130 punktów :D w tym obecny trener naszej kadry Łukasz Kruczek aż 5! Więc nie narzekajmy, że teraz jest tak źle :P
  A cała kadra Norwegów zdobyła w tamtym sezonie indywidualnie 347 punktów. Najlepszy zawodnik - Ljokelsoy na 35 miejscu w generalce. Potężni Finowie na trzecim miejscu w Pucharze Narodów z niewielką stratą. A teraz? Jak to się potrafi wszystko zmienić...
  A Kasai wtedy też zajął trzecie miejsce w Sapporo :)

 • Czarny_Lis bywalec
  @Emil @M_B

  Ano właśnie. Z małą przerwą od 2003. To szmat czasu. Może oni już są sobą zmęczeni? To tak jak w starym małżeństwie. Zapewniają, że się kochają ale romantyzmu już nie ma, a i chętnie by wyskoczyli do baru z kimś innym.

 • Xellos profesor
  @Pavel

  Zgadzam się w sumie.

  Dyskusja natomiast jest możliwa w obu przypadkach.

  W pierwszym dyskusja dotyczy decyzji Stocha ale też trenera z którym będzie to konsultować, bo przecież Stoch się konsultuje a nie że skacze sam sobie a trener macha chorągiewką. A w drugim decyzji trenera.

  Czyli można dyskutować o tym co powinien zrobić Stoch ( startować czy nie ) oraz o tym kogo ma powołać trener na zawody ( odnośnie pozostałych ).

  Mam po prostu zupełnie odmienne zdanie od Ciebie. Można jak najbardziej dyskutować o tym co powinien Stoch z trenerem postanowić.

 • M_B profesor
  @burek (profesor)

  Za co Murańka?

  Za farciarski punkt z dzisiaj który zweryfikował skok w 2 serii?

  Już nawet w przypadku braku Stocha bardziej na start od Murańki zasługuje Kłusek choćby za udany weekend w kontynentalu.

  Murańka do bezwzględnego cofnięcia ligę niżej, może z daleka od Kruczka pod okiem innego trenera nieco się podciągnie.

 • Pavel profesor
  @Xellos

  Nie zrozumiałeś, Stoch jako człowiek, który zaraz po Małyszu ma największe osiągnięcia w polskich skokach nawet w formie słabiutkiej może startować niejako poza hierarchą ustanowioną na podstawie wyników, taki przywilej mistrza i nie powinno się na ten temat dyskutować. Natomiast cała reszta musi udowodnić na skoczni, że na starty zasługuje i to już dyskusja n temat danych nominacji jest jak najabrdziej na miejscu.

 • anonim
  Do Oslo i Trondheim powinni jechać:

  - Maciej Kot
  - Stefan Hula
  - Klemens Murańka
  - Dawid Kubacki
  - Andrzej Stękała
  - Piotr Żyła

  Stoch powinien przerwę zrobić i już dać spokój ze skakaniem w tym sezonie skacze słabo nie jest zadowolony ze skoków więc przerwa powinna być zrobiona Kot i Hula skaczą równo na poziomie 2 dziesiątki w Oslo powinno to samo być i w kolejnych konkursach Murańka też powinien jechać bo zdobył punkt dzisiaj dalej by skoczył jednak warunki fatalne były i nie dał rady odlecieć Kubacki dzisiaj też trudne warunki miał i nie odleciał ale też powinien lecieć na kolejne konkursy Stękała też dobrze dzisiaj i też na pewno zabiorą go Żyła też wraca do formy i powinien uzupełnić kadrę w Oslo trzy lata temu wygrał przecież.

 • M_B profesor
  @EmiI

  Słuszna uwaga.

  Wyleciał mi z głowy ten sezon ;).

  To nawet 13 lat pracują z rokiem przerwy.

 • zloty_medalista weteran

  a mógł Kruczek powiedzieć po prostu z grubej rury: "Gdyby Stoch miał dobre warunki, to by wygrał". Szczerze powiedziawszy już takie tłumaczenie lepiej by wyglądało niż to typowo cyniczne mydlenie oczu.

 • EmiI profesor
  @M_B

  A sezon 2003/2004? Stocha był w kadrze B Kuttina, a Kruczek wtedy debiutował jako asystent. Potem przeszedł pod skrzydła Horngachera a następnie wrócił do duetu Kuttin-Kruczek.

 • M_B profesor
  @Brzozowy

  To że ma wiele pomysłów nie oznacza, że te jego pomysły są dobre.

  Bo z każdym kolejnym tłumaczeniem akurat Kruczek coraz bardziej się kompromituje.

 • Xellos profesor
  @Pavel

  To wiadomo, że kibice na forum o niczym nie decydują a jednak dyskutują cały czas :)

  To tak samo nie decydujemy o losach Murańki, Kubackiego, Huli, Kota etc. itp.

  Więc jest do napisania, bo cały czas ludzie to robią, piszą swoje opinie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).