Limity startowe na 6. period Pucharu Świata 2015/2016

 • 2016-01-31 11:51

Niedzielny konkurs w Sapporo zakończył 5. period sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich 2015/2016. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla reprezentacji na okres startowy, w trakcie którego odbędą się zawody w Norwegii, Finlandii i Kazachstanie.

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na czwarty okres trwającej edycji Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii. Tyle reprezentacji posiada obecnie co najmniej sześciu skoczków w czołowej "55" rankingu.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 5. periodu Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Niemcom, Norwegom i Słoweńcom. Tym samym Werner Schuster, Alexander Stoeckl i Goran Janus będą mogli zgłaszać do kwalifkacji siedmiu zawodników w 6. periodzie Pucharu Świata.

W trakcie 6. periodu odbędzie się aż jedenaście konkursów Pucharu Świata, z czego dwa drużynowe. Najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w Oslo (6-7 lutego), Trondheim (10 lutego), Vikersund (13-14 lutego), Lahti (19-21 lutego), Kuopio (23 lutego) i Ałmatach (27-28 lutego).

Limity na VI period Pucharu Świata 2015/2016
(Oslo, Trondheim, Vikersund, Lahti, Kuopio, Ałmaty)
KrajLimit
Niemcy 7
Norwegia 7
Słowenia 7
Japonia 6
Polska 6
Austria 5
Czechy 4
Rosja 4
Szwajcaria 4
Finlandia 3
Francja 3
Pozostałe kraje 2

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8479) komentarze: (89)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • HKS początkujący

  Ale jest szansa, że po TCS znowu wystartują wszyscy najlepsi. Później się zaczną mamuty, MŚJ to już może być różnie z tymi składami.

  Jakościowo jest w zasadzie tylko pytanie o Japończyków - czy raczą wysłać R.Kobayashi czy jednak beton albo może Sato? Po nich się można wszystkiego spodziewać.

  Rosjanie chyba jeszcze dostaną ostatnią szanse preeliminacji do tych dwóch miejsc na dalsze konkursy (przynajmniej awizowali 4), Tepes, Lamy Chappuis, Colloredo i Insam pewnie wrócą. Po wypowiedziach Kruczka można wnioskować, że ze Stochem nie ma żadnego problemu więc też będzie.

  A może i krajówka Norwegów?

 • dejw profesor
  @sda

  Z pięciu ostatnich krajów jak będzie max 2 przedstawicieli to będzie dobrze.
  Francuzi na milion procent nie wystawią Brasme.
  Rosjanie zamierzają solidnie ograniczyć występy, co zresztą nie dziwi.
  Colleredo bez formy.

  Max 65-70 skoczków (z jedną norweską krajówką).

  I tyle z powodzeniem wystarczy.

 • Stefan początkujący

  NA co nam to sześć miejsc? Po co walczymy o limity skoro nie mamy kogo wystawić? To tak jakby głuchy kupował sobie słuchawki...

 • Stinger profesor

  NOR, GER i SLO z max limitem, a więc długi period będzie ciekawy jeśli chodzi o PN.
  POL i JPN limit idealny, nie za mało, nie za dużo aczkolwiek te 6 miejsc w obecnej sytuacji sporo ale patrząc że często punktują inni to większa szansa na punkty.
  AUT znowu powrót do 5 ale zmiennicy w Sapporo nie pokazali się za dobrze aczkolwiek myślę że nieco żałują że limit spadł.

  Kraft, Hayboeck, Fettner i Poppinger pewni.
  Hofer i Aschnwald też mogą skakać, a myślę że i Kofler.

 • anonim
  Żyła ?

  to następnego motywującego "kopniaka" powinien dostać od "selekcjonera" a nie na PŚ. Wczoraj się zbłaźnił, dzisiaj poprawił, ale nadal był gorszy (Piotrek niby 10metrów dalej skoczył, ale punktowo Bartkowi metr by wystarczył żeby być wyżej, w równych warunkach wiadomo kto by był wyżej...) od naszego obecnie najlepszego CoCowca (w Zakopanem było podobnie...). Piotr jak przestanie częste wpadki zaliczać to może "selekcjoner" na loty go weźmie z wiadomych powodów. Tym razem Murańka najsłabszy i do spadku. A jak by tak mieli razem skakać na CoC w Planicy, z jasno postawionym że najlepszy na Vikersund, to sam jestem ciekaw...
  Tylko czy ewentualna podmiana przed środowym konkursem w Trondheim, czy po. Jeśli w Oslo szczęśliwie wszyscy by punktowali, to po środzie dolatuje "Lotnik" na podmiankę.
  W ogóle za te 2 tygodnie następny przegląd kadr, PK w Zakopanem i ciekawe czy decyzje trenerów się obronią.

 • anonim
  Przewidywane składy:

  Niemcy-Freund,Freitag,Wellinger,Wank,Leyhe,Kraus,Siegel.
  Norwegia: Gangnes,Forfang,Tande,Fannemel,Stjernen,Hauer,Hilde.
  Słowenia:P.Prevc,D.Prevc,Lanisek,Kranjec,Tepes,Pavlovic,Hvala?
  Japonia: Kasai,Ito,Takeuchi,R.Kobayashi,Sakuyama,J.Kobayashi??
  Polska: Stoch,Hula,Kot,Kubacki,Stękała,Żyła
  Austria: Hayebock,Kraft,Fettner,Poppinger,Kofler
  Czechy: Koudelka,Janda,Hlava,Matura
  Rosja: Klimov,Hazetdinov,Korniłov, Vassiliev??
  Szwajcaria: Ammann,Deschwaden,Peier,Egloff
  Finlandia: Asikainen,Larinto,Ahonen
  Francja: Descombes,Chapouis,Brasme
  Włochy: Colloredo,Insam
  USA:Alexander,Bickner
  Kazachstan:R.Zhaparov,Muminov
  Korea Płd: Cheung-Choi,Seou Choi
  Kanada:Boyd-Clowes
  Bułgaria:Zogravski
  Rumunia:Torok
  Ukraina:Klymchuk
  Holandia:Antonissen
  Grecja:Polychronidis
  Estonia:Nomme
  Teoretycznie 73 skoczków (+ jakaś krajowa 6-tka) i mamy w kwali 79 skoczków :D !!!

 • yyy profesor

  Skoro Tajner nie zrobił nic przez 10 lat, to co zrobiono przed Tajnerem?

 • Ponurzyca profesor
  Stoch. Jakie treningi?

  Jaki odpoczynek?
  Przecież on cały czas trenuje i odpoczywa ;)
  Tylko starty.
  On sam musi zdecydować. I albo powiedzieć z podniesionym czołem, że w obecnym sezonie nawet na tle słabo skaczących kolegów osiąga także słabe wyniki. I zdecydował się startować w PK by choć w tym cyklu POMÓC reprezentacji (np. wywalczyć dodatkowe miejsce by mógł startować któryś z młodszych kolegów) a gdy wróci dobre skakanie i podbuduje psychę wrócić do PŚ.
  Albo nadal startować z najlepszymi i liczyć, że w którymś konkursie ,,coś" zaskoczy.
  Tak samo Żyła. Jeden dobry skok z dzisiejszego poranka nie powinien mu dać przepustki na kolejne konkursy PŚ.
  Zrobi w Kontynentalu jeszcze z 200 pkt. to wróci. W jego interesie by jak najszybciej. A stanąć na podium w Planicy nie będzie łatwo.
  Następna tura skoków jeszcze spoko. Ktoś tam poleci do Oslo, ktoś tam nie pojedzie do Planicy.
  Mini ból to będą mieli jak przyjdzie czas na PK w Zakopcu. Raz, że wiosna przyszła, dwa kogoś trzeba będzie wystawić na swojej ziemi by choć tylko teoretycznie myśleć o walce o podium. Raczej Kubacki po tym 15 miejscu pojedzie na Vikersund. Być może jednak Żyła dostanie szansę, Kot na tą chwilę jest pewniakiem, Hula to już nie koniecznie.
  Pewnie jeszcze Stękała może dostać szansę zrobienia PB.
  Czyli jeszcze dwóch.
  Murańka taktycznie powinien startować choć jego wyniki przeczą powołaniom, do tego ewidentnie spala się na swojej skoczni trzy rzuty beretem od domu - pożytek z niego tam żaden.
  Stoch to nie wiadomo co zrobi.
  Wolny nie przekonuje w PK, tak samo Biegun.
  Kłusek?
  Ziobry, Zniszczoła, Miętusów to nawet nie można brać pod uwagę.
  Co zdecydują dowiemy się niebawem.

 • anonim


  Gratulowałam Kamilowi Stochowi 2 zlotych medali na Olimpiadzie , ale też trzeba przyznać , że wtedy nie miał dużej konkurencji ,jak w przypadku Adama Małysza gdzie miał świetnego konkurenta Simona Ammana
  A teraz szkoda , musi się nie poddawać i uwierzyć w siebie , ze stać go na dalekie skoki

 • anonim
  @zloty_medalista

  Dzięki za przykład. Ale tak patrzę teraz na statystyki z tamtego sezonu, to wtedy się cała kadra austriacka obwaliła po Japonii, i ci co tam polecieli i ci co nie.
  A w ramach ciekawostki dodam, że wtedy wszyscy zawodnicy polskiej kadry wyłączając Małysza zdobyli łącznie całe 130 punktów :D w tym obecny trener naszej kadry Łukasz Kruczek aż 5! Więc nie narzekajmy, że teraz jest tak źle :P
  A cała kadra Norwegów zdobyła w tamtym sezonie indywidualnie 347 punktów. Najlepszy zawodnik - Ljokelsoy na 35 miejscu w generalce. Potężni Finowie na trzecim miejscu w Pucharze Narodów z niewielką stratą. A teraz? Jak to się potrafi wszystko zmienić...
  A Kasai wtedy też zajął trzecie miejsce w Sapporo :)

 • Czarny_Lis bywalec
  @Emil @M_B

  Ano właśnie. Z małą przerwą od 2003. To szmat czasu. Może oni już są sobą zmęczeni? To tak jak w starym małżeństwie. Zapewniają, że się kochają ale romantyzmu już nie ma, a i chętnie by wyskoczyli do baru z kimś innym.

 • Xellos profesor
  @Pavel

  Zgadzam się w sumie.

  Dyskusja natomiast jest możliwa w obu przypadkach.

  W pierwszym dyskusja dotyczy decyzji Stocha ale też trenera z którym będzie to konsultować, bo przecież Stoch się konsultuje a nie że skacze sam sobie a trener macha chorągiewką. A w drugim decyzji trenera.

  Czyli można dyskutować o tym co powinien zrobić Stoch ( startować czy nie ) oraz o tym kogo ma powołać trener na zawody ( odnośnie pozostałych ).

  Mam po prostu zupełnie odmienne zdanie od Ciebie. Można jak najbardziej dyskutować o tym co powinien Stoch z trenerem postanowić.

 • M_B profesor
  @burek (profesor)

  Za co Murańka?

  Za farciarski punkt z dzisiaj który zweryfikował skok w 2 serii?

  Już nawet w przypadku braku Stocha bardziej na start od Murańki zasługuje Kłusek choćby za udany weekend w kontynentalu.

  Murańka do bezwzględnego cofnięcia ligę niżej, może z daleka od Kruczka pod okiem innego trenera nieco się podciągnie.

 • Pavel profesor
  @Xellos

  Nie zrozumiałeś, Stoch jako człowiek, który zaraz po Małyszu ma największe osiągnięcia w polskich skokach nawet w formie słabiutkiej może startować niejako poza hierarchą ustanowioną na podstawie wyników, taki przywilej mistrza i nie powinno się na ten temat dyskutować. Natomiast cała reszta musi udowodnić na skoczni, że na starty zasługuje i to już dyskusja n temat danych nominacji jest jak najabrdziej na miejscu.

 • anonim
  Do Oslo i Trondheim powinni jechać:

  - Maciej Kot
  - Stefan Hula
  - Klemens Murańka
  - Dawid Kubacki
  - Andrzej Stękała
  - Piotr Żyła

  Stoch powinien przerwę zrobić i już dać spokój ze skakaniem w tym sezonie skacze słabo nie jest zadowolony ze skoków więc przerwa powinna być zrobiona Kot i Hula skaczą równo na poziomie 2 dziesiątki w Oslo powinno to samo być i w kolejnych konkursach Murańka też powinien jechać bo zdobył punkt dzisiaj dalej by skoczył jednak warunki fatalne były i nie dał rady odlecieć Kubacki dzisiaj też trudne warunki miał i nie odleciał ale też powinien lecieć na kolejne konkursy Stękała też dobrze dzisiaj i też na pewno zabiorą go Żyła też wraca do formy i powinien uzupełnić kadrę w Oslo trzy lata temu wygrał przecież.

 • M_B profesor
  @EmiI

  Słuszna uwaga.

  Wyleciał mi z głowy ten sezon ;).

  To nawet 13 lat pracują z rokiem przerwy.

 • zloty_medalista weteran

  a mógł Kruczek powiedzieć po prostu z grubej rury: "Gdyby Stoch miał dobre warunki, to by wygrał". Szczerze powiedziawszy już takie tłumaczenie lepiej by wyglądało niż to typowo cyniczne mydlenie oczu.

 • EmiI profesor
  @M_B

  A sezon 2003/2004? Stocha był w kadrze B Kuttina, a Kruczek wtedy debiutował jako asystent. Potem przeszedł pod skrzydła Horngachera a następnie wrócił do duetu Kuttin-Kruczek.

 • M_B profesor
  @Brzozowy

  To że ma wiele pomysłów nie oznacza, że te jego pomysły są dobre.

  Bo z każdym kolejnym tłumaczeniem akurat Kruczek coraz bardziej się kompromituje.

 • Xellos profesor
  @Pavel

  To wiadomo, że kibice na forum o niczym nie decydują a jednak dyskutują cały czas :)

  To tak samo nie decydujemy o losach Murańki, Kubackiego, Huli, Kota etc. itp.

  Więc jest do napisania, bo cały czas ludzie to robią, piszą swoje opinie.

 • M_B profesor
  @Czarny_Lis

  Tak naprawdę od pierwszego sezonu w którym należał do kadry A :). To sezon 2005/2006. Wtedy Kruczek był asystentem Kuttina.

  A jako głównym trenerem wiadomo - od początku Kruczka jako trenera pierwszej kadry - 2008/2009.

  Czyli z samym Kruczkiem Kamil już ponad 10 lat pracuje ;).

 • Brzozowy stały bywalec
  @M_B

  No właśnie nie wiem, czy ma tak wiele pomysłów. Zwalanie winy na warunki jest takie słabe, że nawet dziecko by nie uwierzyło.

  Na litość boską, przecież Andrzej miał podobne warunki (jeśli wierzyć przelicznikom) i skoczył znacznie lepiej, że nie wspomnę o Naokim Nakamurze, który w jeszcze słabszych warunkach potrafił do tego punktu K dolecieć.

 • Pavel profesor
  @Xellos

  Jak pisałem jak sam Kamil chce startować to będzie startował, jak nie to nie, to już jego decyzja, nie ma to nic więcej do napisania.

  Natomiast Kubacki osiągnął wynik poniżej dna i w sumie równie dobrze w jego miejsce mógłby ktoś wskoczyć z PK (to samo tyczy się Murańki).

 • Czarny_Lis bywalec
  Mam pytanie.

  Jak długo Kamil pracuje z Kruczkiem w kadrach?

 • Xander początkujący
  @Obserwator

  Właśnie przeczytałem ten wywiad i nie wiem co powiedzieć bo tak żałosnej wypowiedzi to bym się nigdy nie spodziewał.

  Jak można oceniać zawody na plus. Przecież takim wywiadem on się tylko kompromituje. Oczywiście konkurs na plus ale dla zawodników Maciusiaka, a nie dla jego podopiecznych którzy dziś wywalczyli 1pkt!!!
  Myślałem że ten człowiek ma chociaż odrobinę honoru i do końca sezonu poda się do dymisji, ale nie on sie trzyma stanowiska rękami i nogami i nie ma mowy o odejściu. Wszyscy widzą że kadra A się kompromituje ale oczywiście ten de*il widzi plusy. No bo przecież Klemens dziś zapunktował, a Kamil robi kroczki do przodu.

  Kamil dziś trafił na bardzo złe warunki - Zenada. Po pierwsze nie trafił na złe warunki a po drugie nawet jak były trochę gorsze to od Kamila wymagało się duzo lepszego skoku a nie skoku na bulę.

 • HKS początkujący

  U Kruczka
  2+
  1+/-
  3-

  dają zawody na plus także zrozumcie że to jest inna rzeczywistość. Zawody w Sapporo jeśli wrzucić wszystkich do jednego worka są na minus. Kadra B na mały plus, kadra A na ogromny minus. Ale Kruczek wie lepiej.

 • Bartosz początkujący
  Re:

  Kruczek powinien podać się już do dymisji, do końca sezonu poprowadził by trener Maciej Maciusiak (KADRA B). Kadrę B przejął by tymczasowo Wojciech Topór.

 • zloty_medalista weteran
  @AndrzejCeliwa

  no, Widhoelzl w 2002 roku tak miał - pojechał do Japonii, gdzie dwa razy wygrał, a potem skakał słabo na IO, a w konkursach skandynawskich zdarzało się nawet, że nie wchodził do trzydziestki. Tak więc Austriacy mają w tym doświadczenie.

 • M_B profesor
  @Brzozowy

  Nie wiem czy ma nas za idiotów.

  Jedno można stwierdzić z całkowitą dozą pewności: Jeśli chodzi o szukanie wymówek pomysłów głowie ma całe mnóstwo i te mu się nie kończą. ;).

 • Xellos profesor
  wywiady z Kruczkiem

  Kiedyś miały one jakiś sens, bo jak jest się trenerem, który w sezonie zdobywa 2 złote medale IO, to nie ma powodu do kłamania. Wtedy jest się na szczycie i można do kamer mówi wprost, jest forma, wyniki, osiągnięcia.

  A teraz jak wszystko się posypało, to te wywiady żal słuchać. Opowiadanie o wietrze przy skoku Stocha, jest tej samej jakości jak jego stwierdzenie, że problem Żyły i Ziobro są poza skocznią.

  Chyba, że "poza skocznią" oznacza "poza kadrą". Bo Ziobro i Żyła już z nim nie trenują.

 • Brzozowy stały bywalec
  Znawcy, eksperci, weterani i profesorowie

  Nie znacie się, bo Kruczek powiedział w wywiadzie, że Kamil skoczył dobry skok, tylko zabrakło szczęścia do warunków i ja mu wierzę.

  Dodam, że gdyby nie nisko ustawiona belka, wysoki poziom rywali i dziwna sygnalizacja świetlna przy progu skoczni (to musi nieźle dekoncentrować) to Stoch na pewno wygrałby te zawody z rekordem skoczni.

  Czy Kruczek ma nas za idiotów?

  #RatujmyPolskieSkoki #FanatycyNaUlice

 • anonim

  @Pavel
  Ale powiedz mi, czy naprawdę da się zauważyć, że zawodnicy którzy nie unikają "problemów wynikających ze zmiany strefy czasowej" mają z tym jakieś... problemy? Jak tak to jakie? W marcu będą w trzeciej dziesiątce? Nie pytam złośliwie, naprawdę chciałbym wiedzieć. Jestem zwykłym kibicem nie znam się na trenowaniu skoków, a widzę, że czasami jest podnoszona taka opinia, że jak się nie pojedzie na zawody tylko na skocznię w Szczyrku czy jakąś inną HS100 i tam sobie poskaczę to się wróci odmieniony. A ja tych odmian nie widzę.
  Taki np. Amman ma 35 lat, jest zawodnikiem po przejściach, kontuzjach, upadkach itp. I nic nie odpuszcza i gdyby miał dobre lądowanie to byłby zawodnikiem na Top 10. On nie skacze na boku w trakcie sezonu bo robił to przed nim.

 • anonim
  -

  Na eurosport wywiad z kruczkim i został zapytany co z Kamilem. - W sobotę miał problemy z pozycją dojazdowa, ale w niedziele było lepiej tylko warunki miał trudne. -10 pod narty. Ja nie mam pytan to jest jakiś sabotaż

 • anonim

  Rozwalić cały PZN i powołać nowy

 • Xellos profesor
  @Pavel

  Stoch a Kubacki to inna liga. Ta dyskusja trwa tu cały sezon. Pod tytułem:

  "Czy dla mistrza olimpijskiego, mistrza świata i zdobywcy KK ciułanie pkt. i fakt posiadania ich najwięcej z naszych zawodników, to sukces czy nie ?"

  Ja jestem w grupie, która mówi nie. Dlatego napisałem, że powinien odpocząć od startów.

 • anonim
  @electricjoker

  Nie prawda, Stoch miał -10 pod narty

 • obserwator początkujący
  a to jeszcze lepsze - nie ma jak przypisać sobie nie swoje zasługi

  - Myślę, że te japońskie konkursy należy ocenić na plus, jeżeli popatrzymy na ekipę jako całość - powiedział Łukasz Kruczek, trener kadry polskich skoczków narciarskich, po konkursach Pucharu Świata w Sapporo, w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.

 • anonim
  do Krejzer

  Ja liczę że Janus da szansę Cene zwłaszcza, że w Oslo ponoć jednym z sędziów ma być ojciec braci Prevc. Zresztą ani Bartol ani Pograjc niczym nie zachwycili.

 • electricjoker stały bywalec
  -

  Jaki Kamil mial wiatr ze tak zle skoczyl? Wedlug Kruczka chyba najgorsze w konkursie, to prawda?

 • Xellos profesor
  @Mikolaj1

  "Pytanie tylko teraz co Z Żyłą Murańką i Ziobro? "

  Ziobro i Żyła już nie trenują z Kruczkiem.

  Został tylko Stoch i Murańka. Obaj w beznadziejnej formie.

  Mi jednak bardziej żal Murańki, moim zdaniem wbrew wynikom on ma potencjał. Dlatego, że jako jedyny co roku skacze inaczej. Ciągle mu trener zmienia styl skakania. A to nie takie łatwe coś zmienić. Mamy na przykład Jandę, który wiecznie skacze tak samo, albo Kubacki który 25 lat skakał to samo, a próbował zmienić od dawna, dopiero niedawno trochę zmienił parabolę. A Murańka jak pojętny uczeń wykonuje polecenia, tylko problem w tym, że zanim zdążą przyjść efekty, to znowu zmiana. Rok temu w końcówce te efekty zaczęły przychodzić, po czym znowu skacze inaczej w tym sezonie.

 • HKS początkujący

  @AndrzejCeliwa
  Z tego sezonu mniej lub bardziej widoczne przykłady: Kofler (Engelberg), Hvala, Bjerkengen a z kolei Velcie, Stochowi czy Schlieriemu to nie dawało praktycznie nic.

  A Austriacy myślę chcieli zrealizować jakoś mocniejszy trening w połowie sezonu żeby dotrzymać do końca sezonu bo w lutym nie ma mowy o żadnym treningu - każdy wolny czas to musi być odpoczynek między konkursami. Mi się wydaje, że mogą na tym dobrze wyjść (wiele w generalce nie stracili do Freunda, Gangnesa czyli głównych rywali jeśli myślą o podium). Prevca od razu chyba słusznie sklasyfikowali do grupy nieosiągalnej.

 • M_B profesor
  @obserwator

  ........ Cały Kruczek............ Słuchanie jego banialuków to dopiero katorga.

 • obserwator początkujący
  wywiad z kruczkiem na onecie

  - W sobotę Kamil miał problemy z pozycją najazdową. W niedzielę było lepiej pod tym względem. Trafił jednak w złe warunki. Przy takich skok musiałby być idealny, żeby można było walczyć - tłumaczył szkoleniowiec.

 • Pavel profesor
  @AndrzejCeliwa

  W przypadku Autriaków bardziej chodziło nie o odpoczynek, ale uniknięcie problemów wynikających ze zmiany strefy czasowej.

 • Pavel profesor
  @MSad_

  "Zawiesić karierę i przygotować się do następnego sezonu" głupszego zdania nie widziałem tu nawet w wykonaniu największych forumowych trolli, moje gratulacje.

  @Xellos

  Stoch jak będzie chciał to będzie skakał, taki przywilej mistrza, pomijam fakt, że nawet w swojej najbardziej beznadziejnej formie i tak póki co ma najwięcej punktów z naszych. To samo tyczy się Kruczka, jest pierwszym trenerem to sobie wybiera czy jedzie na PŚ czy też nie.

  Swoją droga to bardziej niż Stocha w kraju zostawiłbym Kubackiego jego wyniki z Japonii są żałosne.

 • anonim
  przerwy w skakaniu

  Powiedzcie mi, czy zaobserwowaliście, że przerwy od startów w zawodach naprawdę coś dają? To że np. taki Stoch nie pojedzie na normalny weekend konkursowy tylko zaszyje się gdzieś tam na małej tajemnej skoczni i skoczy tam kilka razy zamiast normalnie na konkursach skoczyć kilka razy, i nastąpi mistyczne "omówienie i poprawienie kilku błędów" to naprawdę coś daje? Bo ja nie zauważyłem takiej prawidłowości. I nie sądzę żeby np. teraz Kraft i Hayboeck, którzy opuścili Sapporo w Norwegi wrócili jakoś nie wiem... wypoczęci? lepsi, z "poprawionymi błędami" itp. Sądzę, że będą skakać podobnie jak wcześniej. Dlatego nie rozumiem, dlaczego jak tylko jakiemuś zawodnikowi gorzej idzie to od razu jest sugestia, że musi gdzieś nie jechać, tylko gdzieś tam sobie potrenować. A on wraca i jest to samo. Poprawiać błędy można moim zdaniem nawet jeżdżąc na PŚ, są przecież sesje treningowe, kwalifikacje itp. A jakieś poważniejsze budowanie zawodnika powinno następować przed sezonem. W sezonie to już albo zawodnik jest dobrze przygotowany i ma rytm na jakimś poziomie albo nie. Oczywiście pomijam tu jednostki wybitne, jak Małysz, który może faktycznie potrafił odpalić jak sobie odpoczął, ale typowemu skokowemu rzemieślnikowi jak Stoch nie sądzę żeby miało coś pomóc opuszczanie konkursów i skakanie sobie gdzieś na boku, jeśli jest w pełni zdrowy. Prevcowie czy Norwegowie nic nie opuszczają i rządzą w tym sezonie.

 • MSad_ profesor
  Nikt dotychczas nie napisal nic o limicie

  To ja powiem ze na terazniejsza forme naszych skoczkow limit 3 bylby wystarczajacy tzn dla Kota Huli i Stekały a reszta do drugiej ligi skokow.
  Stoch powinien zawiesic kariere i porzadnie sie przygotowac do nastepnego sezonu jesli chce jeszcze skakac

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Chyba Kruczek weźmie do Oslo i Trondheim
  Stefana Hule Macieja Kota Bartka Kluska Andzeja Stekałe Dawida Kubackiego i Piotra Żyłę lub Kamila Stocha bo nie wiadomo czy pojedzie trenowac

 • michnar doświadczony
  -

  @Krejzer
  Te składy to raczej nic odkrywczego nie jest :).


  Ja tam uważam tylko, że Żyła albo Kłusek (wedle decyzji trenerów) powinni wrócić na PŚ zamiast Murańki. A drugi niech powalczy o limit 7 na kolejny period. Chociaż i tak powinniśmy się cieszyć z szóstki, skoro Austria (!) ma zaledwie 5, a Czesi ledwo 4. A w ogóle bardzo jestem ciekaw zawodów w Ałmatach, mam nadzieję, że stawka będzie mocna jak w tegorocznym Sapporo. :)

 • Xellos profesor
  Widzę wiele osób myśli podobnie :)

  Czyli dać Stochowi odpocząć od PŚ. Tylko czy takie będą decyzje ?...zobaczymy. Dla mnie to ma sens, ponieważ nawet jak trafi na progu to cudów nie ma, maksymalnie może być na końcu top10. Tylko szanse na to, że trafi to jak gra w LOTTO.

  Ja bym dał Żyłę i Kłuska do PŚ. Kruczek może machać flagą, robi to z gracją i dużym doświadczeniem.

  A tak serio to bez Kruczka wtedy bo on już nie trenuje z Żyłą. Robił by więc za piątek koło u wozu. Czyli 5 zawodników Maciusiaka i jeden trenujący samodzielnie.

 • Bartosz początkujący
  Re:

  Mikolaj1 : Sam się poda do dymisjii zobaczysz. A najlepiej jakby Kruczek już złożył dymisję i do końca sezonu kadrę prowadził Maciej Maciusiak.

 • anonim
  Skład

  Składy na Oslo Trondheim:
  Niemcy7:
  Freund,Freitag,Wellinger,Wank,Leyhe,Siegel,Kraus Eisenbichrel lub Neumaer.
  Norwegia7:
  Gangnes,Forfang,Tande,Fannemel,Stjernen,Hilde,Hauer +krajówka.
  Słowenia7:
  Prevc,Prevc,Lanisek,Kranjec,Tepes,Pavlović,Bartol lub Pograjc.
  Japonia6:
  Kasai,Ito,Takeuchi,Sakuyama,R.Kobayaschi.
  Polska6:
  Stoch,Hula,Kot,Kubacki,Stekała,Wolny lub Klusek:).
  Austria5:
  Chaybock,Kraft,Fettner,Poppinger,Kofler lub Aschenwald lub Hofer:).
  Czechy4:
  Koudelka,Janda,Hlava,Matura lub Vancura.
  Rosja4:
  Klimov,Hazedtinov,Kornilov,Szuwalov lub Maksimockchin.
  Szwajcaria4:
  Ammann,Deschwanden,Peier,LEgloff.
  Finlandia:
  Asikainen,Ahonen,Larinto lub Kyotseaho.
  Francja:
  Sevoie,Chappuis,Viry lub Brasme.


  JEŻELI MACIE INNE ZDANIE DOTYCZĄCE PARU ZAWODNIKÓW PISZCIE, ZACHECAM DO PRZECZYTANIA TYCH SKŁADÓW :)

 • Mikolaj1 weteran

  Nie ma szans żeby po sezonie wywalić boskiego Apollo ze stołka. Kontrakt ma podpisany do 2018 roku dopiero potem odejdzie.

 • Bartosz początkujący
  ZMIANY SĄ KONIECZNE !!!!

  Po sezonie powinno dojść do zmian.

  Trenerem reprezentacji powinien zostać Austriak Alexander Pointner. Prezesem PZN powinien zostać Adam Małysz.

 • zloty_medalista weteran
  @M_B

  Zwracanie uwagi na to, że Stoch jest najlepszym polskim zawodnikiem obecnie w klasyfikacji generalnej PŚ, a nie zwracanie uwagi na to jakie to jest miejsce i jak przez cały sezon daleko mu do czołówki z którą powinien rywalizować, to szukanie tematu zastępczego.
  To jest dwukrotny mistrz olimpijski, mistrz świata i zdobywca KK, a nie tylko najlepszy polski zawodnik, który zajmuje miejsce na samym końcu drugiej dziesiątki PŚ.
  I dlatego podnoszenie głosu o zakończeniu sezonu, czy o zrobieniu sobie dłuższej przerwy od skoków w tym sezonie jest jak najbardziej troską, zwłaszcza jak słyszymy po Zakopanem od zawodnika takiego kalibru, kiedy oznajmia z uśmiechem na twarzy, że ósme miejsce to dla niego dobra praca.

 • Mikolaj1 weteran

  Łukasz Kruczek po sezonie jeśli ma honor musi poddać się do dymisji dla dobra skoków niestety taka jest prawda.Bardzo szanuje jego osiągnięcia bo bardzo dużo zrobił dla polskich skoków,ale wszystko ma swój czas.Jeszcze jedna propozycja narzuca mi się w oczy .Jeżeli Kamilowi bardzo będzie zależało na trenowaniu z Łukaszem to zawsze można zrobić oddzielny TEAM taki jaki miał Malysz i Lepistoe.Bo nie sadzę żeby Kamil chciał trenować z jakimś innym trenerem choć nie wiadomo,ale myślę,że nowy trener nic by z Kamila nie wycisnął.Wydaję mi się,że będzie trenował z Kruczkiem już do końca kariery a kadrę A powinien objąć Maciusiak chłopcy dobrze się z nim dogadują [Maciej Kot Stefan Hula Dawid Kubacki,Andrzej Stękała]

  Pytanie tylko teraz co Z Żyłą Murańką i Ziobro?

  To są tylko moje przypuszczenia głos ostateczny ma Tajner.

 • anonim
  Mały, wielki skoczek z Zębu

  @M_B

  Jak widać każdy ma inne podejście, dla mnie Stoch się kompromituje. Kompromituje nie tylko samymi wynikami (kilkukrotnie brakiem kwalifikacji do zawodów, czy kilkukrotnym brakiem awansu do drugiej serii), ale również gadaniem głupot o brakującym elemencie, że wszystko idzie do przodu, oszukiwaniem kibiców. Facet ma 28 lat, a zachowuje się jak dziecko. Bawi mnie to, że skoczkowie mówią, że coś im przeszkadza w głowie, że mają problemy ze spokojem. Żenada, jak małe dzieci, a nie dorośli ludzie. Nie mają jaj żeby powiedzieć - źle się przygotowałem do sezonu, moja wina, postaram się to naprawić i za rok spróbować znowu regularnie skakać na poziomie. Właśnie co to znaczy "na poziomie" dla skoczka formatu Stocha?

  Dam dwa przykłady, pierwszy Ammann. Szwajcar od upadku w Bischofshofen rok temu, zaprzestał lądować telemarkiem, efekt - regularnie 8 pkt mniej za każdy skok. Jakby nie to byłby w top 10, jest w top 15, uważam to za naprawdę przyzwoity wynik, biorąc pod uwagę to, że jest starszy od Stocha i osiągnął znacznie więcej niż Polak. Miejsce w TOP 15 dla niego są do zaakceptowanie i fajnie, że możemy oglądać tak wielkiego skoczka w PŚ. Drugi przykład Gregor. Austriak męczy się od kilku lat na skoczni. Co nie przeszkodziło osiągnąć w tym czasie tyle, co cała nasza reprezentacja (z wyjątkiem Stocha) przez całą karierę). Chłopak doszedł do wniosku, że nie warto robić tego co Stoch, roztrwaniać swój niebotyczny szacunek, wielkie nazwisko i powiedział dość. Może wróci może nie. I tak będzie, być może, najlepszym skoczkiem w historii.

  Teraz wróćmy do Stocha. Kamil nie osiągnął tyle co dwaj wyżej wymienieni skoczkowie. Nie potrafi przerwać tej błazenady ani wzbić się na choćby poziom Ammanna. Efekt? Kamil się kompromituje. Po co mu te miejsce w przedziale 20-30, czasem wskoczy do 20, czasem się nie zakwalifikuje. Nie lepiej trochę potrenować, odpocząć, przemyśleć? Ammann już niczego wielkiego raczej nie osiągnie (chociaż Szwajcar jest nieprzewidywalny), niech sobie skacze to co teraz, nic mu to nie odbiera. Stoch coś osiągnąć jeszcze może, ale z takim podejście nic z tego nie wyjdzie.

  To co Kamil przerwa? Widzimy się za rok?

 • Janush weteran

  Limit 6 to i tak aż nadto.
  5 by starczyło. Nie wiem kogo brać na tę chwilę jako 6tego.
  W zasadzie każdy skoczek z kadry A jest tak niepewny, że równie dobrze może zapunktować, co nie przejść kwalifikacji.
  Proponowałbym 5tkę z kadry B oraz jednego z kadry A, czyli: Kot, Hula, Stękała, Kubacki, Kłusek i Żyła. Jako trener niech leci Maciusiak, a Kruczek niech się najlepiej schowa gdzieś do końca sezonu, a potem się zwolni.
  Od razu zaznaczam, że nie jestem wielbicielem Maciusiaka, ale lepszy mierny trener na dorobku z jakimikolwiek wynikami w tym sezonie, niż trener wypalony, którego metody przestały odnosić jakikolwiek skutek w tym sezonie.

 • M_B profesor
  @HKS

  errata oczywiście COC w Sapporo mi chodziło a nie Planicę ;).

 • M_B profesor
  @HKS

  A według mnie będzie bezpośredni pojedynek w Planicy Cene vs. Tilen.

  Bartol poziomu Sumstada nie prezentuje, ale jego całe 2 punkty przez weekend COC w Planicy pokazują że forma uleciała, zresztą w Willingen też było w jego wykonaniu słabo.

  Co do naszego doboru kadr- W chwili obecnej Jarząbek bezwzględnie nie powinien jechać na MŚJ, zarówno Pilch jak i Kastelik są od niego lepsi. Jeśli Dawid się do MŚJ podciągnie na tyle by być lepszym od któregoś z kolegów to pojedzie, bo w formę choćby z poprzedniej zimy to za bardzo nie wierzę.

 • M_B profesor
  @zloty_medalista

  Jakie dożynać?

  Ogólnie decyzja o startowaniu bądź nie powinna należeć do samego Kamila i jeśli on będzie chciał startować to będzie startował, a jak nie to nie. Forma mimo iż jest u niego słaba, to i tak wystarczy na to by być naszym najlepszym skoczkiem w generalce obecnie.

  On wie najlepiej co chce robić i raczej podnoszenie głosów że powinien zawiesić karierę, zakończyć sezon itd. nie brzmią jako troska o niego tylko wręcz przeciwnie.

 • HKS początkujący

  @Emil mi podesłał fragment regulaminu że może być 5 czyli Cene moim zdaniem ma wyjazd na swoje ostatnie możliwe MŚJ z głowy jak nie błyśnie w Planicy. Jakoś mi się nie wydaje, żeby Bardol prezentował poziom powiedzmy Sumstada z Bischo ale się okaże. U nas też nie lada decyzja do podjęcia, bo Jarząbek ma zasługi ale nawet nie w tym sezonie w porównaniu do Bartola.

 • W_S profesor
  Może Stochowi dałby coś weekend w coc

  Może udałoby mu się wygrać i odbudować się psychicznie

 • W_S profesor
  Do skandynawii wziąłbym

  Kota,Hulę,Stękałę,Kłuska,Wolnego i Kubackiego i później ewentualnie podmienić najsłabszą 2 na Stocha albo Żyłę. Murańki i Ziobro nie chcę widzieć na oczy w pś w tym sezonie.

 • zloty_medalista weteran
  @M_B

  to jak go nie ma kto zastąpić, to może lepiej byłoby, żeby go nikt nie zastępował? To, że osiągał sukcesy w niedalekiej przeszłości jest powodem do tego, żeby go dożynać, gdy mu nie idzie dobrze?

 • ttt początkujący
  tak powinno byc w Oslo

  Stęała,Wolny,Kubacki,Kot,Hula

 • HKS początkujący

  Co innego ale często zasady są zbieżne a regulaminów MŚJ w tych sportach akurat nie wiedziałem ale może gdzieś są;)

 • Bartosz początkujący
  Kadra - PROPOZYCJA

  Moim zdaniem do OSLO powinni polecieć:

  Bartłomiej Kłusek, Maciej Kot,Stefan Hula,Piotr Żyła, Kamil Stoch,Andrzej Stękała.

 • anonim
  -

  @kibic_skoków_narciarskich_
  Przywracasz mi wiare w kibiców :)

 • M_B profesor
  @echta

  Za same tytuły które zdobył zasługuje na szacunek

  Tracenie szacunku do Stocha bo teraz skacze słabiej jest totalnie nie na miejscu, bo to nie jego wina że jak spadła mu forma nie ma kto go zastąpić.

 • anonim
  Stoch do kontynentala albo niech trenuje

  wozic go nie ma sensu, zeby calkiem roztrwonil szacunek jaki maja do niego kibice

 • M_B profesor
  @HKS

  Chyba więcej nie można. Przepisy KN jedno, a skoków to drugie ;).

  Kojarzę niegdyś MŚJ w których wzięliśmy 6, ale Maciej Kot nie był zgłoszony nawet do oficjalnych treningów tylko skakał bardziej na zasadzie przedskoczka. Gdybyśmy mogli zgłosić 6 to raczej mielibyśmy wtedy sześciu.


  Słowenia i Niemcy jakby można było wziąć 6 to pewnie by wzięli, ale nie mogą.

  Ogólnie za tydzień COC w Planicy, tam pewnie nieco się rozjaśni sytuacja z juniorami ze Słowenii. Liczę na to że Słoweńcy wystawią Kusa i Zajca, bo Osterc nie ma punktów Fis Cup, a punkty Zajca chyba przeterminowane jeszcze nie są z Villach z lata 2014, ale tutaj bynajmniej pewności 100% nie mam.

  Kus też mógłby coś w kontynentalach pokazać.

 • HKS początkujący

  @M_B
  Na pewno jest jakiś przepis że można zgłosić tylko 5? Ja pamiętam, że Finowie w KN 2 lata temu zgłosili 6 i wszyscy skakali w treningach. Może było więcej takich przypadków.

  Dowód: http://medias2.fis-ski.com/pdf/2014/NK/4145/2014NK4145RLT1.pdf - po prostu wydaje mi się, że nikt nie bierze sześciu dla zasady że to tylko 1 konkurs ind ;) Ale wziąć chyba można i Słoweńcy oraz Niemcy tym razem powinni - reszta sobie może darować;)

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  @anon
  Nie będziesz mi mówił co mam pisać.Ja nie życzę sobie takich głupawych tekstów w moją stronę.
  I co że nie awansował więcej niż jeden raz? Ma przez to konczyć karierę? Bo Stoch ma tylko wygrywać tak? To nie jest maszyna do wygrywania tylko zawodnik Pucharu Świata i mamy go wspierać a nie wysyłać na emeryturę.Pojął czy nie bardzo weszło pod włosy to?

 • bardzostarysceptyk profesor
  yyy

  Przyszłość jest nieodgadniona. Całe hordy oszustów, przepowiadaczy, wróżek itp żyją z tego zupełnie nieźle.
  Ja też nie znam przyszłości naszych skoków. Jednak jestem zwolennikiem działania, czyli co najmniej zmiany trenera. Wolę odpowiadać i tłumaczyć się na działanie, niż za nic nie robienie. Choć to oczywiście wygodniejsze i bezpieczniejsze.

  Tu też wypłyną ludzie, albo nowi albo ze zmienionym nickiem, którzy będą mówili "a nie mówiłem" mimo że nic nie mówili. Ale to normalne.

  W każdym razie gratuluje prawie filozoficznego wpisu. Poziom naszej strony systematycznie rośnie.

 • M_B profesor
  @HKS

  Tyle że w treningach i tak mogą 5 zgłosić.

  Przy jego wynikach ciężko go odstawić, inna sprawa że wywindował się przede wszystkim w Renie. Rovaniemi było niby niezłe, ale dużo gorsze już.

  Zobaczymy. Obecnie możemy sobie mówić o kryteriach na MŚJ Słoweńców, a prawda jest taka, że mają 3 pewniaków z punktami PŚ (D.Prevc, Lanisek, Pavlovcic) i trójkę walczącą o pozostałe 2 miejsca poza nimi: Bartol, Jelar, Prevc.

  Za Bartolem przemawiają podia kontynentalu z początku sezonu, za Jelarem to że jest obecnie z tej trójki w najlepszej formie, a za Prevcem to że jest raczej w lepszej formie od Bartola i mimo może nie nadzwyczajnej jak na niego formy w kontynentalach gdy startował punktował cały czas,a w Engelbergu miał nawet całkiem wartościowe wyniki, ogólnie dziwi mnie że nie startuje na tym poziomie regularnie, bo od obecnych kadrowiczów kontynentalnych (Zupancic, Justin, Semenic, Naglic) to on jest raczej lepszy.

 • Czarny_Lis bywalec
  @yyy

  Biegi się skończą? Dobre, dobre, ale trup ma to do siebie, że już się go nie da zabić. Przecież myśmy mieli w biegach Kowalczyk i ona była polskimi biegami. Teraz ma gorszy sezon i biegów nie ma.

  Kombinacja jest w śpiączce i co najwyżej można odłączyć aparaturę.

  Narciarstwo alpejskie umarło dawno temu wraz emeryturą sióstr Tlałek i Tajner nie zrobił nic by znów przyszło na świat.

  10 lat rządów Tajnera i przez te lata tylko skoki męskie i Justyna Kowalczyk. 10 lat i troje zawodników na światowym poziomie, którzy uzbierali wory medali zamalowując rdzę zżerającą polskie narciarstwo od środka. Grunt, że z wierzchu się błyszczało.

  No, naprawdę tyle mamy do stracenia, że aż strach się bać jakichkolwiek zmian.

 • anonim
  Stoch

  Stoch w tym roku jest zablokowany powiem zakończyć sezon.

 • HKS początkujący

  @M_B
  Ja myślę, że w SLO też są jakieś kryteria powołaniowe i przy jego wynikach ciężko go będzie odstawić. Musiałby spaść z formą do niepunktowania w Alepen Cup, a chyba aż tak źle nie jest. Moim zdaniem jest klarowna szóstka na teraz i tylu wezmą o ile ktoś nie będzie miał zapaści.

 • anonim
  Nie rozumiem!

  Robię wszystko żeby zamordować polskie skoki, a zawodnicy wciąż sie wylamują i jeszcze zdobywaja punkty. Ale moim celem sa max trzy miejsca w konkursie na koniec. Na pewno sie uda, bo Polo mnie nie zwolni. Mamy spółkę.

 • yyy profesor

  Zastanawiam się do jakiej grupy w przyszłość będę należał. Do tej, która bezie mówić ''a nie mówiłem'', kiedy okaże się że po odejściu Tajnera i Kruczka, skończą się w Polsce, skoki, biegi i całe narciarstwo, czy też może do tej grupy przegranych, bo nasi skoczkowie będą robić coś podobnego do Norwegów z tego sezonu. A może po prostu nic się nie zmieni i te wszystkie zmiany nie maja znaczenia?

 • Toyminator profesor
  adas

  Austria ma tylko 5?;D W sumie im starczy. Hayboeck, kraft, Fettner i Poppinger i Piąty Kofler albo ktokolwiek .

 • M_B profesor
  @HKS

  Bartola to ja taki pewny na MŚJ bym nie był :).

  On teraz co najwyżej spadł z formą do rangi juniora numer 5 w Słowenii (Jelar w obecnej formie go wyprzedza poza tymi z Pucharu Świata) i o miejsce 5 będzie musiał raczej walczyć z Cene Prevcem i nie wiem czy tą rywalizację przy obecnej formie wygra. Oczywiście jest możliwość że wróci do skakania z początku sezonu, to wtedy na MŚJ pojedzie na pewno ;).

 • anonim

  Tak, zgadzam się. Dla mnie na PŚ nadają się: Kot, Hula, Stękała i ew. Kubacki, tylko musi w końcu ustabilizować skoki. Obiekty skandynawskie mu leżą, więc powinien pojechać.Stoch i Murańka na treningi. Liczyłem, że Wolny osiągnie poziom pucharowy, ale na PK tego nie udowodnił.

 • Major_Kuprich profesor
  11 konkursów w ciągu 1 miesiąca

  9 indywidualnych + 2 drużynowe
  W tym miesiącu wszystko się rozstrzygnie, czy Prevc zapewni sobie KK? Czy Austriacy znowu zaczną dominować? Czy padnie rekord świata? Czy Polacy w końcu dadzą nam powody do radości? Przekonamy się już niebawem :]

 • anonim

  z innej beczki, dzisiaj w nocy ma być temperatura na minusie, więc niech ustawią armatki na Malince, bo pojutrze znowu wiatr z południa i wysoka temperatura. Swoją drogą przy takiej pogodzie, gdzie co parę dni jest plus 10 to ja nie wiem czy uda się rozegrać konkurs w Wiśle.

 • HKS początkujący

  Biedny Goran uwalony przez Hvalę. Kogo on wystawi np. w Ałmatach jak Lanisek, Domen, Pavlovcic i Bartol będą na MŚJ? P.Prevc, Tepes, Kranjec, Semenic, Naglic, Pograjc, Hvala - wreszcie będzie 100% jego kadrowiczów!

  Kuttin może odetchnąć - 5 jakoś obsadzi bo 7 to było widać w Sapporo nie ma z czego;)

  Norwegowie i Niemcy zawsze kogoś tam znajdą. Może razem z Żyłą wróci Eisenbichler? Wankowi by się przydała przerwa.

 • anonim
  To kadra na Oslo pewnie taka:

  Hula, Kot, Stękała, Kubacki, Żyła, Kłusek

 • zloty_medalista weteran

  no i po co te sześć miejsc, skoro na dzień dzisiejszy wystarczyłyby tylko trzy - dla Kota, Huli i Stękały. Kubacki i Murańka wciąż słabiutko, o Stochu nie wspomnę, bo to już wszyscy, nawet najwięksi optymiści tego forum widzą, że jego skakanie w tym sezonie nie ma sensu. W przypadku Żyły te dwa konkursy PK nie dają jednoznacznej odpowiedzi, czy faktycznie można liczyć na konkretny wynik w PŚ, a Kłusek to zawodnik skazany na sukces w PK i w zawodach PŚ zaprezentuje pewnie znów to do czego nas przyzwyczaił.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).