Łukasz Kruczek: "Na pewno taki występ jest frustrujacy"

 • 2016-01-31 14:57

Trener Łukasz Kruczek przyznaje, że niedzielny konkurs w Sapporo był mocno loteryjny, a na krótki skok Kamila Stocha w dużej mierze wpływ miały trudne warunki.

- Maciej Kot, Stefan Hula oraz Andrzej Stękała skoczyli dobry konkurs i nie mieli pecha jak niektórzy rywale. Dziś akurat Dawid nie zapunktował ale niewiele brakowało. Dawid trafił na gorsze warunki, Andrzej dziś w porządku, choć pierwszy skok zdecydowanie lepszy. Podobnie u Klemensa, który w finale odbił się po prostu sporo za wcześnie - ocenia Kruczek.

- Kamil Stoch może mówić o dużym pechu. Skok był lepszy niż w sobotę, ale przy tych warunkach jakie trafił (silny boczny wiatr za progiem, później trochę z tyłu i na dole mocno z przodu) trzeba było idealnego skoku, aby dolecieć do dobrych warunków na odpowiedniej wysokości. Na pewno taki występ jest frustrujący - tłumaczy szkoleniowiec polskiej kadry A.

- To jest Sapporo i właśnie z takich loteryjnych konkursów jest znane, na pewno nie były to sprawiedliwe zawody - dodaje Łukasz Kruczek.

- Jeśli chodzi o ocenę całego weekendu w wykonaniu naszej kadry to myślę, że na plus. Jednak gdyby brać pod uwagę całą reprezentację i oceniać całość to bardzo dobre konkursy to takie, kiedy zdobywa się od około 100 punktów wzwyż - przyznaje trener Polaków.

Polscy skoczkowie jutro rano wyruszą w podróż do kraju, a przed kolejnymi startem w Oslo zaplanowany mają jeszcze trening na skoczni.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8723) komentarze: (122)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Tola

  Ile ty zioła dziś spaliłaś?

 • anonim

  Ludzie opanujcie się!! Uszy mi więdną, co wy za bzdury piszecie sami się prosicie, aby was do dymisji podać!!! Jak w ogóle może cię pisać i myśleć, że forma skoczków jest winą Łukasza??? Czy wy w ogóle ma cię trochę wiedzy na temat skoków??To nie jest piłka nożna, aby mieć kontrole nie da się przewidzieć wiatru, oraz warunków a w piłce to chyba zależy od kopania nie i to jest dziecinie proste. Boże jak wy w ogóle możecie porównywać taki sport?? A jeśli już porównujemy to, czemu nie przyczepicie się do Trenera Polski piłki nożnej? Co? Może tam powinni się szukać, bo co z tego wiem to tak pięknie nie grają od paru dobrych lat?? Bo co do skoczków to w tym roku wywalczyli brązowy medal. Skoczkowie to nie są roboty, aby na stop mieć piękne loty tak samo jak Kamil to nie jest maszyna, że jest mistrzem olimpijskim to nie znaczy, że on nie może mieć gorszych dni, sezonów.
  Nie wiem, po co ja się tak produkuje, po co przecież od razu widać, że te, co piszą takie bzdury nie są fanami tego sportu?
  Po winniście spierać skoczków i w tym Kamil przecież wiecie że Stoch miał w tam tym roku kontuzję? I ciężko mu ustabilizować i wrócić na dobre skoki a w ogóle mu w tym nie pomagacie.
  Co do Łukasza kruczka jestem dumna z takiego trenera widać, że jest zgrany z chłopakami widać to na wt5edy jak skoczkowie od noszą sukcesy jak mają gorsze dni o tak samo to przeżywa pomaga im tłumaczy wyjaśnia poprawia, gdy co jest nie tak?? A wy chcecie zmiany?? Boże, że ty na to patrzysz i nie grzmisz!!!! A nawet, jeśli zmienią to się zastanówcie, bo to nie tak będzie, że pojawi się nowy Trener i skoczkowie kadry A zaczną przepięknie oddawać loty NIE o tuż nie trzeba czasu może rok może na wet trzy lata, Nowy trener musi poznać każdego skoczka z osobna, jakie ma braki, co trzeba poprawić itd....i to zależy czy będzie nadawać się, bo jeśli będzie gorszy od Kruczka to nie płacie, że będzie jeszcze gorsi i w ogóle nie zajmiemy na wet trzeciego miejsca!!!!
  Na koniec chciałam życzyć dalszych sukcesów naszym skoczkom, aby Trenowali i przygotowywali się do następnych zawodów i co najważniejsze, aby Łukasz dalej został na swoim miejscu i trenował naszych skoczków.

 • Tim doświadczony
  sakala

  Tylko siatkówka i lekkoatletyka wykorzystała swoje pięć minut. Siatkówka od 2012 roku ma duży program skierowany do młodzieży szkolnej z ministerstwem sportu (budżet opiewa na kilka milinów złotych). Wyniki juniorskie naszych drużyn młodzieżowych są coraz lepsze. Wcześniej również były niezłe wyniki w siatkarskich reprezentacjach młodzieżowych, ale nie były to sukcesy regularne...

  2015-złoto MŚ kadetów
  2013-brąz MŚ kadetów
  2015-złoto ME kadetów
  2013-srebro ME kadetów
  2014-srebro ME juniorów
  2013-złoto ME kadetek

  http://www.moswola.pl/mos/aktualnosci/4904,Rusza-program-Szkolnych-Osrodkow-Sportowych-w-siatkowce-Siatkarze-MOS-Wola-w-Min.html

  W przypadku królowej sportu są kłopoty z opłacaniem trenerów, ale dużo dobrego zrobiły "czwartki lekkoatletyczne" i popularność lekkoatletyki w szkołach. Na MME i MEJ zdobywamy regularnie powyżej 10 medali. Co się przekłada na stosunkowo niezłe wyniki naszych lekkoatletów na IO, MŚ i ME.

 • anonim
  Już pewne... HORNGACHER albo BAJC trenerem od nowego sezonu.

  Czyli na POINTNERA nie ma kasy...

 • nina początkujący

  Panie Kruczek,za dużo w tym sezonie Stoch ma występów stresujących,nawet jak ma korzystne warunki to zostaje za czołówką o kilka ,a nawet kilkanaście metrów.

 • Kamil Stoch początkujący
  Moje skoki

  Przestańcie o mnie już mówić,bo to naprawdę mnie już denerwuje,to nie moja wina,że tak słabo skaczę..Wszytstko przez Łukasza Kruczke,którego jak głupi słuchałem.

 • anonim
  Panie

  Idź pan w ch*j

 • sakala początkujący

  @bardzostarysceptyk

  Toczyła się już tu kiedyś dyskusja, w której wspólnie z bodajże Emilem operując liczbami i faktami obalaliśmy mit jakoby w innych krajach pieniądze na skoki płynęły szerokim strumieniem. Akurat w Norwegii środki publiczne na sport są mocno ograniczone, a np. Budżet PZN przy budżecie DSV prezentuje się imponująco biorąc pod uwagę ile dyscyplin na wysokim poziomie musi nim niemiecki związek obdzielić.

 • bardzostarysceptyk profesor
  zbik

  Przy wprowadzeniu twoich pomysłów co by się stało ? Oczywiście nie było by chętnych na te stanowiska. I co byś zrobił ? Przymus pracy w PZN ? To ewentualni kandydaci uciekli by za granice. I jak by się to skończyło ? Kolejnym ośmieszeniem Polski.
  To jest tak jak do rządzenia zabierają się tacy geniusze, którym się wydaje, że wszystko mogą. A oni nic nie mogą i do tego nic nie rozumieją.

 • anonim

  Polski sport zimowy nie istnieje. Czas zaczac placic trenera i dzialacza za wyniki a jak nie chca pracowac to do lopaty nich poznaja prawdziwa robote szczegolnie picus glancus Tajner.

 • pawel96 profesor

  @lol
  Auto tego artykułu, który tu wkleiłeś chyba czytał nasze komentarze ;)

  @Uchel
  Maciuszek jest/była w ciąży, Jaśkowiec kontuzjowana. Zaplecza w biegach jak nie było, tak nie ma.

 • aquanaut początkujący
  Zagraniczni trenerzy

  Czesto powtarzaja sie na tym portalu komentarze o Pointnerze i Kojonkoskim jako potencjalnych trenerach kadry, wiec krotko na ten temat:
  Mika Kojonkoski jest aktualnie wysokim funkcjonariuszem w finskim zwiazku olimpijskim i raczej ma ambicje polityczno-organizacyjne. Nie zamierza wracac do trenowania. Raczej na pewno nie podejmie sie wyprowadzenia naszej kadry z aktualnego marazmu. W swoim czasie nawiazal kontakt z Richardem Schallertem i polecil go na swojego nastepce w norweskim zwiazku narciarskim. Finowie aktualnie takze potrzebuja nowego trenera, nie tylko z powodu tragicznej formy ale takze w perspektywie mistrzostw swiata w Lahti. Naturalnym kandydatem na to stanowisko jest dobry przyjaciel Kojonkoskiego Alexander Pointner. Panowie rozmawiali ze soba o tym kilkakrotnie i mimo ze Pointner do tej pory jeszcze sie nie wypowiedzial, jest niemal pewne ze od nastepnego sezonu bedzie trenerem finskiej kadry. Kojonkoski juz oglosil, ze nastepnym trenerem bedzie ktos z Austrii, rozpisuje sie o tym takze prasa w Finlandii. Wiec takze Alexander Pointner raczej nie jest do dyspozycji, jezeli chodzi o objecie kadry PZN.

  http://www.krone.at/Wintersport/Wird_Alexander_Pointner_neuer_Trainer_der_Finnen-Heiss_umworben-Story-493086

 • anonim
  Kolos

  Czy pensja jest za osiąniecia, czy za obecne wyniki.? Które są dalekie od uzyskanych mistrzowskich rezultatów.

 • anonim
  kruczek

  i tak pewnie wezmie do skandynawi stocha, nie wiem po co on go ciągnie bez formy

 • Kolos profesor
  !!!!

  A ilu trenerów w Polsce miało w ostatnich np. 5 latach więcej sukcesów niż Kruczek?

 • anonim
  bardzostarysceptyk

  To w takim razie jak wyjaśnisz finansowy kontrakt Kruczka, w kryzysie finansowym i niemocy PZN. Dla przypomnienia, tylko jeden trener w Polsce ma wyższy kontrakt - A.Nawałka. A niemoc PZN przy zatrudnianiu synów Tajnera, gdzie naprawdę lepsi i b.doświadczeni są eliminowani. Putynizm, nepotyzm czy coś innego?

 • Uchel bywalec
  Sporty zimowe

  Przecież Słowaczki i Czeszki zwyciężają w zawodach PŚ w biathlonie
  slalomach, niezłe wyniki mają w biegach narciarskich łyżwiarstwie
  szybkim i figurowym. To samo dotyczy mężczyzn. U nas poza skokami
  na poziomie średnio-niskim nie istnieje żadna dyscyplina zimowa.
  Gdzie podziały się Jaśkowiec, Maciuszek i inni ?

 • lol początkujący

  eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie
  /kadra-skoczkow-w-wielkich-tarapatach-
  burzliwe-narady-w-pzn-juz-trwaja/p1gpys

 • bardzostarysceptyk profesor
  Poczytałem sobie dyskusję.

  I uwaga, dla mnie fundamentalna.
  Tu o Tajnerze, dobrze czy źle, pisze się jak o Stalinie albo co najmniej Putinie polskich sportów zimowych w tym i skoków.

  Ja doskonale rozumiem przyczynę. Zwięzły przekaz musi być wyrazisty. Precz z inteligenckim dzieleniem włosa na czworo. Masz być zimny lub gorący ale nigdy letni. Tajner i Kruczek na ołtarze albo przed pluton egzekucyjny, absolutnie wykluczone: tak, ale.., nie, ale..

  A największy problem polskich sportów zimowych to brak infrastruktury, czyli skoczni, tras biegowych, strzelnic czy krytych torów dla łyżwiarstwa. A drugi najważniejszy problem, że brak pieniędzy na trenerów i sprzęt, co z brakiem obiektów tworzy bardzo nieliczne grono młodych adeptów tych dyscyplin. Czyli na chłopski rozum, Norwegowie wybierają wśród setek, my paru dziesiątek.

  Tylko akurat jeśli chodzi o infrastrukturę i szkolenie podstawowe, czyli kluby, ani Tajner ani inni prezesi związków sportów zimowych, nie mają ani władzy ani możliwości, czyli pieniędzy i przepisów.
  Niektórych tutaj niechęć do Tajnera zupełnie zaślepia. Nowy prezes PZN z takimi samymi pieniędzmi i przepisami nic nowatorskiego nie zrobi.
  A ten obrażany grubas Poldek, miał wizję. Kto pamięta jego pomysł z "Zimowymi Orlikami" co w dużej mierze załatwiło by szkolenie podstawowe dla skoków, biegów i kombinacji. Pomysł olany przez rządzących ciepłym mo..em.

  Tylko oczywiście łatwiej krytykować znanego z nazwiska i wizerunku, też nie aniołka, Tajnera, niż dziesiątków czy nawet setek anonimowych urzędników samorządów, którzy nie chcą dawać pieniędzy na skocznie, kluby czy trenerów. A przy bardzo krótkiej kołderce budżetowej, mają też swoje bardzo dobre usprawiedliwienia.

 • anonim
  Zmiana na lepsze

  Moim zdaniem powinni rozpocząć rozmowy z Pointnerem ws. Przejęcia pierwszej reprezentacji. Kruczek mógłby być jego asystentem. Może nauczyłby się czegoś.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).