Bartłomiej Kłusek: "Za wiele nie widziałem"

 • 2016-02-07 18:05

Jedynym Polakiem, którego obejrzeliśmy dziś na Holmenkollen był Bartłomiej Kłusek. Podopiecznemu Macieja Maciusiaka udało się oddać skoki zarówno w przerwanej serii próbnej, jak i serii konkursowej. W ocenianej próbie uzyskał 120 metrów, choć organizatorzy mieli spory problem z pomiarem odległości naszego rodaka.

- Ja też za wiele nie widziałem. Generalnie na progu wydawało mi się fajnie. W powietrzu miałem sporo problemów, bo wiatr jest dość mocny i kręci, ale udało się coś z tego ulecieć. Nie wiem czy to dokończą, bo warunki są fatalne - mówił 23-latek tuż po skoku.

Najwięcej trudności sprawia zmienny wiatr czy woda zalegająca w torach? - Myślę, że przede wszystkim wiatr i ta mgła. Deszcz nie jest takim problemem, bo gdy ja jechałem to nigdzie nie trzymało mnie na progu, więc jeżeli chodzi o czynniki zewnętrzne to wiatr i ta mgła były kluczowe dzisiaj.

Czy rywalizacja w takich warunkach ma większy sens? - Jeżeli nic się nie poprawi, to ciężko będzie to w ogóle rozegrać. Będą robić przerwy, ale czy to coś da? Czas pokaże.

Kolejna szansa dla Bartłomieja Kłuska na zdobycie pierwszych punktów Pucharu Świata już w środę. Członek kadry B znalazł się w składzie na kolejne pucharowe zmagania w norweskim Trondheim, gdzie już w najbliższy wtorek odbędą się kwalifikacje i oficjalny trening.

Korespondencja z Oslo, Dominik Formela.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5062) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Jest mi szalenie przykro i jestem po prostu dzisiaj zły.
  Za to że po raz kolejny pech i natura skrzywdziła tego zawodnika, po zakopiańskiej absurdalnej decyzji o dyskwalifikacji teraz doszło po kolejnym dobrym skoku Bartłomieja Kłuska do przerwania zawodów.Szkoda mi bardzo tego zawodnika i jeśli nie dołożą konkursu przed lotami to sobie nie poskacze za bardzo w PŚ.Bo wiemy że Piotr Żyła i to prawdopodobnie za niego wróci na Vikersund.A formę ma na punktowanie i to niezłe punktowanie.A Bartłomiej Kłusek zasłużył na swoje pierwsze w karierze punkty.Ale a to pogoda przeszkodzi, a to niesłuszna dyskwalifikacja czy jak wczoraj ta absurdalna też moim skakanka drużynowa, nikomu nie potrzebna dla paru zespołów.Niech FIS czasami przemyśli co robi.
  A Bartłomiej Kłusek w końcu przełamie tą niemoc z powodu złośliwości czynników zewnętrznych i musi zapunktować w kolejnym konkursie.Panie Bartłomieju prosimy nie poddawać się i dalej utrzymywać tą dobrą formę którą Pan prezentuje w ostatnich tygodniach.Stać Pana Bartłomieja na punkty i oby w końcu normalne warunki mu na to pozwoliły.

 • anonim
  chłopak ma pecha

  a to dyskusyjne DSQ a to zawody odwołane. Szkoda

 • solemn bywalec

  Powodzenia w Trondheim. W razie czego Pietrek już czeka :D

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Bartek musi zdobyc te pierwsze punkty.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).