Wypowiedzi Dawida Kubackiego i Macieja Kota po piątkowym konkursie w Vikersund

 • 2016-02-13 01:23

W czołowej "30" piątkowych zawodów Pucharu Świata, rozgrywanych w Vikersund, znalazło się aż 5-ciu naszych reprezentantów. Wśród nich byli m.in. Dawid Kubacki (23. miejsce) oraz Maciej Kot (30. miejsce).

Maciej KotMaciej Kot

Dawid Kubacki oddał skoki kolejno na odległość 194,5 i 173,5 m. - Trochę zabrakło mi szczęścia - twierdzi zawodnik - Ale ze skoków też nie jestem do końca zadowolony. W tych pierwszych dwóch – treningowym i oddanym w pierwszej serii – a dokładnie w ich końcówce, zabrakło prędkości i nie udało się dalej odlecieć. Z kolei w serii finałowej oddałem całkiem już całkiem dobry skok. Niestety, warunki były słabe, a do tych lepszych, które "zaczynały’’ się ok. 190-tego metra, nie doleciałem. Może w sobotnich zawodach będę miał więcej szczęścia.

Kubacki przyznał jednak, że pomimo nie najlepszych warunków, odczuł przyjemność latania na mamucie. – Moje skoki nie były do końca udane, ale za to ciągle zbieram nowe doświadczenia na tego typu obiekcie. W tym roku miałem jak dotąd tylko jedną okazję, aby poskakać na mamucie, po zmianie mojego stylu i techniki. Myślę więc, ze trzeba to wszystko jeszcze dopracować i jak w sobotę dopisze szczęście i uda się jakieś drobne błędy wyeliminować, to będę zadowolony – zapewnia.

Jego kolega z kadry Maciej Kot, w pierwszym skoku poszybował na odległość 192,5 m. W drugim poszło mu znacznie gorzej (114 m). –Żaden z tych skoków nie był dobry. Pierwszy był na takiej "granicy’’, bo w jego końcówce było już bardzo nisko i równie dobrze mogłem uzyskać tylko 130 m. – opowiada - Na szczęście dostałem trochę powietrza pod narty i mimo nie najlepszych warunków, udało się odlecieć i zakwalifikować do drugiej serii. Paradoksalnie drugi skok wydawał mi się lepszy. Po wyjściu z progu uzyskałem większą wysokość, ale później nagle spadłem. Nie wiem czy było to spowodowane. Być może przez warunki, a może na tej skoczni nie jest dobrze, gdy osiąga się większą wysokość… Muszę przeanalizować to z trenerem.

W serii finałowej postawił wszystko na "jedną kartę’’. – Pomyślałem, że albo się uda i oddam daleki skok, albo nie. Niestety, wydarzyła się ta druga opcja. Ale to dopiero pierwszy dzień zmagań, więc mam nadzieję, że będzie coraz lepiej – mówi.

Jak twierdzi, ciężko mu przestawić się na obiekt mamuci i dodaje: - Poza tym jedną serię treningową odwołano, a bardzo jej potrzebowaliśmy. Pozostało więc skoczyć w zawodach najlepiej jak potrafimy, ale śmialiśmy się, że mamy na to 50 proc. szans – albo się uda, albo nie uda.

Po gorszych skokach Kota w Trondheim, niepewnym wydawał się jego występ w Vikersund. – Cieszę się, że jednak pojechałem na kolejne zawody. Myślę, że na tej decyzji zaważył całokształt moich występów w tym sezonie. Każdy chce skakać na mamucie. W pewnym sensie jest to nagroda dla zawodnika – kończy.


Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2958) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).