FC w Eau Claire: Seria próbna dla D. Hubera, J. Kot trzeci

 • 2016-02-13 03:27

Bracia Huber okazali się najlepszymi zawodnikami serii próbnej poprzedzającej piątkowy konkurs z cyklu FIS Cup. Trzeci w amerykańskim Eau Claire był Jakub Kot. Już o godzinie 2:30 czasu polskiego początek zawodów na obiekcie HS 95.

Serię próbną rozegrano z dwóch długości najazdu na próg. Po skoku 24. zawodnika z listy startowej, jury postanowiło podnieść belkę z 6. na 7. stopień. Najdalej latali bracia Huber z Austrii. Starszy Daniel lądował na 89. metrze, natomiast młodszy Stefan zakończył lot na 88. metrze. Punkt konstrukcyjny przekroczył jeszcze jedyny Polak w stawce - Jakub Kot. 26-latek skoczył 86 metrów. Wszyscy ruszali z 7. platformy startowej.

Najlepszymi zawodnikami z 6. belki byli Rozle Zagar i Christian Friberg, którzy lądowali na 83. metrze. Wyprzedził ich jeszcze najlepszy z Turków - Muhammet Irfan Cintimar.

Na rozbiegu nie pojawili się czterej Norwegowie - Stian Andre Skinnes, Knut Jokerud Strand, Andreas Granerud Buskum i Mats Soehagen Berggaard, a także Niemiec - Dominik Maylaender.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki serii próbnej.

Skrócone wyniki serii próbnej FC w Eau Claire (HS 95); 12.02.2016
Lp.ZawodnikKrajOdl.Belka
1 HUBER Daniel AUT 89.0 7
2 HUBER Stefan AUT 88.0 7
3 KOT Jakub POL 86.0 7
4 CINTIMAR Muhammet Irfan TUR 85.0 7
5 ZAGAR Rozle SLO 83.0 6
5 FRIBERG Christian USA 83.0 6
7 MATTOON Nicholas USA 82.0 7
8 IPCIOGLU Fatih Arda TUR 81.0 7
9 REID Rogan CAN 80.0 7
10 LOEYTAEINEN Niko FIN 79.5 6
10 PLESTENJAK Luka SLO 79.5 6

Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3663) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  dzieki @Snoflaxe za linka :)

  Szkoda że Kot bez podium bo na to była realna sznasa ale z drugiej strony cieszę się ż Amerykanin na nim stanął ;)

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  I Jakub Przegral.

 • anonim
  Dwóch faworytów wygrało,

  Dobrze że link Snoflaxe dodał, jak bez zwycięstwa, to to redakcja jeszcze śpi...
  Ale szkoda że trzeci - Jakub, nie znalazł się na pudle.
  Patryk Gąsienica z punktami...

 • Snoflaxe stały bywalec

  http://medias2.fis-ski.com/pdf/2016/JP/3871/2016JP3871RL.pdf

 • anonim
  info instagrama Ayberka (turecki skoczek)

  1. jakis Austryjak
  5. lub 6. Jakub Kot
  12. ten Turek własnie ;p

 • Labrador_Retriever weteran

  Cóż, Kotu będzie ciężko tym razem wygrać, chociaż szans mu odbierać nie można.

  Ja natomiast mam pytanie. Czy ktoś wie, jakie plany ma Rogan Reid? Zamierza się skupić na skokach, czy raczej na kombinacji norweskiej?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).