PŚ w Wiśle: Triumf Romana Koudelki, Kamil Stoch dziesiąty

 • 2016-03-04 22:18

Roman Koudelka triumfatorem rozgrywanego we mgle piątkowego konkursu Pucharu Świata na skoczni im. Adama Małysza (HS134) w Wiśle! Reprezentant Czech odniósł piąte pucharowe zwycięstwo w karierze po skokach na odległość 127,5 m i 133 m. Drugie miejsce zajął Kenneth Gangnes, a trzecie Noriaki Kasai. Na dziesiątej pozycji sklasyfikowany został Kamil Stoch, zaś w finałowej serii wystąpiło pięciu Polaków.

Roman KoudelkaRoman Koudelka

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się Johann Andre Forfang. Reprezentant Norwegii wylądował na 131,5 metrze i miał przewagę 1,7 punktu nad swoim rodakiem, Kennethem Gangnesem (127,5 m). Trzecie miejsce zajmował Richard Freitag (129 m), który wyprzedza o 1,1 punktu Noriakiego Kasai (128,5 m). Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani byli Roman Koudelka (127,5 m) i Daniel Andre Tande (128,5 m).

Na siódmej pozycji plasował się Robert Kranjec (126,5 m), a tuż za nim znajdowali się Severin Freund (125,5 m) i Michael Hayboeck (125 m). Czołową dziesiątkę zamykał Kamil Stoch. Lider polskiej reprezentacji wylądował na 128 metrze i tracił do trzeciej pozycji 4,3 punktu.

Lider Pucharu Świata, Peter Prevc na półmetku rywalizacji był dopiero trzynasty. Słoweniec oddał skok na odległość 125 m.

Do finałowej serii awansowało pięciu Polaków. Oprócz Kamila Stocha, w czołowej trzydziestce zawodów znaleźli się szesnasty Stefan Hula (123,5 m), siedemnasty Dawid Kubacki (125,5 m), osiemnasty Maciej Kot (127 m) i dziewiętnasty Piotr Żyła (126 m).

Swój udział w konkursie już na pierwszej serii zakończyli trzydziesty drugi Andrzej Stękała (121 m), czterdziesty drugi Klemens Murańka (114 m), czterdziesty piąty Jan Ziobro (109 m) i czterdziesty szósty Bartłomiej Kłusek (108 m).

Pierwszą serię konkursową została rozegrana we mgle z 10. belki startowej.

Finałowa runda okazała się popisem Romana Koudelki. Reprezentant Czech zaryzykował, skacząc na własną prośbę z krótszego rozbiegu. Lot na odległość 133 metrów pozwolił mu na odniesienie pierwszej wygranej w sezonie, a piątej w karierze. Koudelka o zaledwie punkt wyprzedził drugiego Kennetha Gangnesa (130 m). Na najniższym stopniu podium stanął Noriaki Kasai (134 m). Szansy na pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze nie wykorzystał Johann Andre Forfang. Norweg po skoku na 127 metr zajął ostatecznie czwarte miejsce, przed Peterem Prevcem (131,5 m) i Severinem Freundem (131 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Daniel Andre Tande (130 m), Michael Hayboeck (132 m) i Richard Freitag (128 m). Dziesiątą pozycję utrzymał Kamil Stoch, który w finałowej serii poszybował na odległość 128,5 metra.

Oprócz Kamila Stocha, w czołowej dwudziestce piątkowego konkursu w Wiśle znalazło się jeszcze czterech reprezentantów Polski. Szesnaste miejsce zajął Stefan Hula (125,5 m), osiemnasty był Piotr Żyła (123,5 m), dziewiętnasty Maciej Kot (121 m), zaś dwudziesty Dawid Kubacki (122,5 m).

Druga runda konkursowa, rozegrana również we mgle, odbyła się z 10. belki startowej, zaś dla liderującego Johanna Andre Forfanga skrócono rozbieg do 9. platformy. Z kolei na własne życzenie z 9. belki skakali Roman Koudelka i Kenneth Gangnes.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi pewny już Kryształowej Kuli Peter Prevc (1943 pkt.) przed Severinem Freundem (1319 pkt.) i Michaelem Hayboeckiem (1175 pkt.). Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch (239 pkt.) jest dwudziesty pierwszy, zaś w czołowej trzydziestce znajdują się również dwudziesty piąty Stefan Hula (205 pkt.) i trzydziesty Dawid Kubacki (163 pkt.).

Na czele Pucharu Narodów znajdują się niezmiennie Norwegowie (5964 pkt.), Niemcy (4880 pkt.) i Słoweńcy (4647 pkt.). Polacy z wynikiem 1862 punktów zajmują szóstą pozycję.

W sobotę mają zostać rozegrane drugie zawody Pucharu Świata w Wiśle. Na godzinę 14:30 zaplanowano początek kwalifikacji, zaś o 16:00 ma rozpocząć się pierwsza seria konkursowa. Niestety, prognozy pogody są niekorzystne, a przewidywany wiatr ma osiągać prędkość 6-7 m/s.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów >>
Zobacz aktualny ranking WRL >>


Adam Bucholz, źródło: 120
oglądalność: (30679) komentarze: (351)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • shi stały bywalec
  @Kat

  Rozmawiamy o specyficznie położonej skoczni, osłoniętej, a nie o powierzchni izobarycznej na wysokości 1500 m n.p.m. schroniska przy Popradzkim Stawie:).

  Podałem maksymalne podmuchy wg WheatherPro. I jestem ich na 99% pewien, bo niemal zawsze się potwierdzają (do kwali zostały dwie godziny, dużo się raczej w prognozach nie zmieni).

 • Kat bywalec
  @shi

  Podawane przez Ciebie prędkości wiatru to mogą być na skraju wyżu. Wiatr będzie znacznie silniejszy: według GFS 6-7 m/s, a wg UM 9-10 m/s. Nie mówię tu o porywach, tylko o średniej. Na powierzchni izobarycznej 850 hPa (czyli około 1500 mnpm) ma wiać ponad 20 m/s i takie mogą być porywy.

 • shi stały bywalec
  @

  @Lestek

  To ile w końcu konkursów na dzień dzisiejszy ma Kasai? FIS podaje, że 498. Czyli że jubileusz za tydzień w Titisee. Z tego co sprawdzałem "na szybko", też mi tyle wyszło.

  @kibic_skokow_narciarskich

  Nie wnikając w twoje "przewidywania" wyników naszych w każdym kolejnym konkursie, które wyglądają tak, jakbyś brał pigułkę szczęścia przed napisaniem każdego zdania, po prostu brzmisz komicznie. Nasi są bez formy, mają słaby sezon. Amen.

  @PIBEK123

  90% tych wpisów to robienie sobie jaj z upośledzonego Lansa, a nie fanklub Freunda.

  Zobaczymy jak dziś z wiatrem, ta skocznia jest specyficznie położona. Nie wiem skąd informacje o wietrze 6-9 m/s, bazuję na najlepszym moim zdaniem WheatherPro (MeteoGroup) i prognozy są takie:

  9 stopni, 15km/h = 4.16 m/s na kwalifikacje
  6-7 stopni, 9km/h = 2,5 m/s na konkurs

  Później coraz spokojniej. Moim zdaniem konkurs się odbędzie, najwyżej bez kwalifikacji albo będzie opóźniony, co w kontekście wczorajszych zawodów o godz. 20:30 problemem nie jest.

 • sheef profesor
  Podsumowanie występu Polaków w pierwszym konkursie PŚ w Wiśle

  Polacy w pierwszym konkursie Pucharu Świata w Wiśle pod względem liczby zdobytych punktów zaprezentowali się ze słabszej strony niż w konkursie w Zakopanem. Z drugiej jednak strony osiągnęli wyniki jakich można się było spodziewać - osobiście takie wyniki (pięciu punktujących Polaków i jednego w TOP 10) wziąłbym w ciemno. Kamil Stoch wczoraj okazał się najlepszy z Polaków oddając dwa dobre, równe skoki, które pozwoliły mu uplasować się pod koniec pierwszej dziesiątki. Zadowalający występ zanotował Stefan Hula - dzięki temu konkursowi przekroczył magiczną granicę 200 punktów PŚ. Piotrek Żyła i Maciek Kot zaprezentowali się dosyć solidnie, zwłaszcza z ich pierwszych skoków można być zadowolonym natomiast Dawid Kubacki zaliczył poprawny występ.

 • anonim
  aaaaaaaaaa

  W powtorkach komentuje Pajda i Ulbrych. Wada krajowego okna Eurosportu, ze trzeba 2 konentarze. Jednen na okno ze studiem, a 2 na ogolny Eurosport

 • Lestek profesor
  @snoflaxe

  Kończę pracę nad artykułem o Kasaiu (opisy wszystkich sezonów i wszystkie statystyki; jak u Nykaenena), więc mam już w nim tabelę konkursów PŚ wolną od błędów FIS, też bez tamtego rzekomego 50. miejsca w Austrii. Wrzucę do głównego zapewne na koniec marca.

 • anonim

  A skoro wy jesteście tacy znawcy to sami sobie ułózcie kalendarz.Obędzie się,odbedzie się nawet jakby miał spaśc meteory ,kurcze wy to jesteście znawcami pogody i jesteście na miejscu.Na miejscu Hoffer zatruniłbym jakiegoś użytkownia z tego forum,bo widżę,ze się lepiej znacie i jeszcze zatrudniłbym trenera;d

 • anonim

  @Galahad

  To nie trol, ponieważ widzi w różowych okularach 90%, a nie 100%. Obrażony wiecznie na Stękałe. Myślę, że on wyraża swoje naturalne emocje. Po prostu jest zwyczajnym frustratem życiowym. Tak wygląda jego zachowanie tutaj.

 • anonim
  1212

  Jeżeli liczyć na podium jakiegoś Polaka to myślę, że jedynie Żyła w Planicy ma jakieś szanse, jak nagle nie posypie się w sumie niezła forma jaką ma.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  @Sir Galahad
  Nikogo nie podpuszczam.
  I nie jestem trollem.NIE JESTEM.Słowem troll się brzydzę i go nienawidzę.

 • anonim

  @Lestek
  Musialbym sprawdzić w domu na kompie, ale Kasaiemu brakuje na stronie fis 2 pierwszych występów o ile dobrze pamiętam i został mu jeden występ (50. Miejsce w Bischo) policzony za dużo bo to bylo DNS.

 • MarSik stały bywalec
  @Lestek

  Fanpage FIS Ski Jumping na fb też podawał, że jubileusz przypadnie w Titisee, polskim komentatorom prawdopodobnie nie udało się prawidłowo tego przetłumaczyć :D
  https://www.facebook.com/Berkutschi.Skijumping/posts/10153460172982151

 • anonim
  nie denerwujcie się

  Te głupoty nie powinny was wkurzać. Kibic skoków narciarskich to troll po prostu. Podpuszcza was.

 • Lestek profesor
  Przeliczyłem konkurs po konkursie

  i faktycznie wyszło mi u Kasaia 498 po wczorajszych zawodach. Tak, jak podaje angielska wiki. Najwidoczniej pomyłka u gościa, który aktualizuje tabele z rekordami w artykule głównym o PŚ na polskiej wiki. No, to poczekamy jeszcze tydzień. Ale powinienem jednak na przyszłość samemu najpierw sprawdzić...

 • anonim
  do wkurzony

  beda nasi na podium w tym roku, w koncu idzie lato :)

 • anonim
  do kibic skokow

  Skończ te brednie w końcu. Ileż można o tym Macku Kotu na podium....

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  @czarny_lis
  Wiara przenosi góry jak to się mówi.
  Ja po prostu wierzę że nastąpi taki dzień przełamania.Chciałbym jeszcze w tym sezonie zobaczyć podium Polaka.Cóż sezon się powoli konczy i nie do końca tak to miało być bo ja wierzyłem ze w tym sezonie nasi będą w czołówce światowej.Że będa stawać na podium.Że w koncu zobaczymy na podium Macieja Kota a Kamil Stoch będzie wygrywał.Wierzyłem w to.
  No nic na tym sezonie Pucharu Świata, życie się nie konczy i liczę że przełamanie naszych zawodników w koncu nastąpi.Bo przecież w kwalifikacjach na prawdę pokazują klasę, wygrywają jak nie Maciej Kot to Dawid Kubacki, czy wczoraj bliski był tego Kamil Stoch.I da się przenieść formę z kwalifikacji na konkurs co udowodnił wczorajszy zwycięzca Roman Koudelka.Co to nagle zapominają jak się skacze w konkursie Pucharu Świata? Nie mogę tego pojąć.

  I dzisiaj liczę że konkurs się odbędzie.Trzymam mocno kciuki i na prawdę przykro by mi było gdyby dzisiejszy konkurs do skutku nie doszedł.Chyba że przełożą na niedzielę, ale poczekajmy do godzin rozgrywania konkursu.Ja nie bardzo dopuszczam do myśli że to może już być koniec emocji skokowych na ten weekend w Wiśle.

 • alo profesor
  -

  Wieje chyba mocno bo na kamerze http://www.wisla-malinka.com/pl/kamera.html widać jak drzewami chwieje

 • Magik_Ma_Konto doświadczony
  Severin

  Koledzy niżej mają rację, Freund był dzisiaj fenomenalny. Na skoczni, która mu nie pasuje, skacząc z kontuzją, tracił tylko 4 metry do zwycięstwa.

 • Kat bywalec
  @Korek

  Prognozowany jest średni wiatr w granicach 6-9 m/s. Nie wiem, na ile osłonięta jest skocznia, ale w takich warunkach na ogół nie ma szans na konkurs. Ja tam się nastawiam, że nie będzie skoków.

 • anonim

  Jak myślicie, skoki się dziś odbędą? Czy to w ogóle realne przy tym prognozowanym wietrze?

 • anonim
  komentatorzy

  oglądałem przed chwilą powtórkę zawodów na eurosporcie bo wczoraj nie mogłem i co prawda Szczęsny w porównaniu z Błachutem jest mizerny ale ci co komentowali te zawody na eurosporcie są totalnie beznadziejni. na konkursy w Polsce dać takich kretynów ?

 • anonim
  bbc

  dokładnie, na własnej skoczni stoch potrafi być 10, ale niestety na innych obcych skoczniach bedziej gorzej

 • anonim

  Słaby występ biorąc pod uwagę skocznie którą znają jak własne gacie, wyjadą z Polski i będą znowu królami trzeciej dziesiątki.

 • zibiszew profesor
  oczekiwanie

  Coś mi się wydaje że głowy skoczków bardziej są zajete myśleniem "Kto też będzie nowym trenerem" ,niż wiarą że jeszcze w tym sezonie coś można.Muszę przyznać że i ja w nic wielkiego nie wierzę.W/m tragedi wczoraj nie było, ale chwalić się też nie ma za bardzo czym.

 • kkkk weteran
  moim zdaniem skład na sobotę:

  Kamil Stoch; Stefan Hula; Dawid Kubacki; Maciej Kot; Andrzej Stękała; Piotr Żyła; albo Klemens Murańka, albo Bartłomiej Kłusek, ale ja dałbym tego drugiego, bo wywalczył limit;

 • anonim

  Brawo Roman,zasłużył na wygraną.Noriaki-szacun.

 • anonim

  Dajcie spokój z tymi igrzyskami w Wiśle, bo to jest zwykły konkurs pucharu świata. Czy w zeszłym roku też były igrzyska w Wiśle lub w Zakopanem? Nie. I skończcie z tymi Igrzyskami. Tak samo było w zeszłym roku w Engelbergu, jak mówiliście o nich mityczny Engelberg i że tam miało być odrodzenie.

 • panKK bywalec
  Dzis

  Fajnie żeby było loteryjnie i Stekala Kubacki Hula Stoch i Kot trafili na warunki żeby mogli odlecicec

 • Uchel bywalec
  Puchar Narodów

  W przyszłym sezonie jak Czesi dokooptują Vancurę, Stursę i Polaska
  to nasi walczyć będą o 8-kę ze Szwajcarią i Rosją.

 • anonim
  do W_S

  W polskich skokach narciarskich nie liczy się to, kto ma dobrą formę i dyspozycję tylko kogo lubi trener Kruczek, Maciusiak, Mateja. Zresztą takie podejście jest również w innych dziedzinach naszego życia społecznego. Nieważne, że się starasz, dobrze wykonujesz swoje obowiązki najważniejsze jest to czy jesteś pupilkiem szefa czy nie.

 • Toyminator profesor
  -

  Szkoda że dziś skoków nie będzie:/ Ale jutro znowu wieczorem ma słabo wiać ;D
  Chociaż u mnie też jest niby 5 m/s a praktycznie nie wieje.

 • EnriqueMichaelPhilips bywalec

  Bardzo dobrze, Koudelka wszystkich pogodził

 • Czarny_Lis bywalec
  @kibic skoków narciarskich

  Najpierw masz oczekiwania z kosmosu, ten na podium, tamten w piątce czy dziewięciu w drugiej serii, a po konkursie sakramentalne "nie tak to miało wyglądać". I tak co konkurs.

  Tylko, że właśnie tak to miało wyglądać bo tak wygląda cały sezon i widzą to wszyscy oprócz ciebie. Ile jeszcze potrzeba konkursów żebyś się skapnął że bujasz w obłokach? Jak krowa raz wejdzie na elektrycznego pastucha to już wie, że ten drut kopie prądem, a ty uparcie wierzysz, że nagle wysiądzie elektrownia i z tą nadzieją czepiasz się tego drutu non stop, a jak cię sieknie to "nie tak to miało wyglądać".

  Najważniejsze zawody w naszej części galaktyki, specjalne bezpośrednie przygotowanie startowe, nasza skocznia, 13 Polaków i najlepszy skoczek jest 10, a ośmiu którzy przystąpili do kwalifikacji nawet nie wącha punktów, a ci co zdobyli to nawet wspólnie setki nie wyciągli. Słabiutko.

 • krzychoSt profesor
  a ja nielubie Freunda

  za wiszący w kroku kombinezon w turnieju4 i naginanie przez Niemców belek w 1 konkursie tegoż byle Niemiec wygrał.

 • PIBEK123 bywalec
  Fanklub Freunda

  Tak czytałem komentarze pod spodem i stwierdzam że jakiś fanklub się tworzy Severina Freunda. Momentami wyglądało to jak obsesja na jego punkcie :)

 • anonim
  hjk

  Murańka do tego sprzatania stolarni.

 • dejw profesor

  Czyli jutro jako siódmy Murańka, bo w konkursie był najlepszy z beznadziejnych - można i tak.
  Kłusek, który jak dla mnie dziś już na 95% przekreślił możliwość zdobycia jakichkolwiek punktów w PŚ i tak powinien startować w Neustad i pierwszym konkursie w Planicy. Wywalczył limit i nie odstaje od konkurentów. A że konkurenci są równie słabi jak on, no to cóż poradzić.

  @sakala
  No coś z tym Klimkiem jest na rzeczy. A to daje znak większości: gorszy grzeczny to lepiej niż lepszy niegrzeczny. Kolejny absurd.
  Samego konkursu w naszym wykonaniu również nie określiłbym jako katastrofalnego - jakby nie patrzeć w końcu w TOP20 zmieściła się piątka Polaków, a szósty który powinien być w TOP30 przegrał punkty koszmarnym lądowaniem.
  Jak dla mnie brakuje tu przede wszystkim kogoś walczącego o podium - w domyśle Stoch, lub lepszy Żyła, który na tej skoczni czuje się świetnie; oraz lokaty w TOP10 dla Kubackiego/Kota.

 • anonim

  Jeśli chodzi o to, który jutro będzie siódmy to myślę, że nie ma to znaczenia punktowego. A poza tym nie wiadomo czy konkurs się odbędzie, nawet Kroczek ma co do tego wątpliwości, także bez spiny :)

 • PIBEK123 bywalec
  Japończycy i nie tylko

  Zauważyliście że od czasu rozpoczęcia ojcostwa forma Kasai i Takeuchi podskoczyła w górę??? Zwłaszcza tego drugiego bo Kasai na tym top poziomie już był. Widać że taka odpowiedzialność im służy. Może naszym skoczkom by się to przydało. To tak w formie żartu. A tak serio fajny konkurs nie wiało zbytnio a podium rewelacja. Wreszcie ktoś wygrał z innego kraju niż Słowenia Niemcy Norwegia. Brawo dla chłopaków.
  Co do naszych to było ok. Jest jakiś progres choć zawsze mogło być lepiej. Nie krytykujcie tak. Po dobrych sezonach przychodzi słabiutki sezon. To są skoki. Czytałem przed chwilą wywiad z Hannu Lepistoe... Wspominał że to jest normalne typowe i że należało się tego spodziewać że może przyjść taki sezon. Dobrze że jest to sezon bez ważnej imprezy docelowej.
  Kolejna kwestia to zawody w Tv. Nie wiem jak było w TVP bo oglądałem w Eurosporcie... Zawody bardzo fajnie realizowane. Studio co jest rzadkością dla Eurosportu przed zawodami i to z Małyszem. Dużo wywiadów. Konkretnych kwestii. Komentarz bardzo fajny w trakcie konkursu. Bardzo przyjemnie mi się oglądało. Jedyne nad czym ubolewam to szkoda że tak krótko to studio było prowadzone (zwłaszcza po konkursie). Jak dla mnie rewelacja.

 • anonim
  Podsumowanie Polaków

  Stoch - przeciętnie jak na specjalne przygotowania
  Hula - dobrze
  Żyła - przeciętnie
  Kot - przeciętnie
  Kubacki - przeciętnie
  Stękała - słabo
  Murańka - kontynental
  Ziobro - stolarnia
  Kłusek - sprzątanie stolarni

 • pawelf1 profesor
  Zapowiadana loteria..

  Jeżeli konkurs się odbędzie to plusem dla naszych może (ale nie musi) okazać się to ,że mamy w sumie 6 zawodników z których każdy na farcie może wylądować w "10" . Tym bardziej ,że w tym sezonie jakoś loterie nas kochają.

  Z drugiej strony "bule" też niestety są możliwe:)

 • krzychoSt profesor

  Sportowcy oprócz tego że są dobrzy w swojej dziedzinie powinni mieć właśnie takie cechy jak Kasai. Kiedyś nawet istniało powiedzenie że zachował się sportowo

 • pawel96 profesor

  Bez względu na to, kto będzie tym siódmym, różnicy nie ma. I tka przejście kwalifikacji to jest max, czy to Muranka, czy Ziobro lub Kłusek.
  Choć trzeba przyznać, że Kłusek robił za murzyna, mógł chociażby startować w Ałmaatach.

 • Stefan początkujący
  Czapki z głów dla Kasai...

  I już nawet nie chodzi o wygrywanie. Na koniec imprezy po tym jak opuścił namiot dla prasy i wsiadł do samochodu zrobił coś czym zaskarbił sobie jeszcze większy szacunek. Gdy zobaczył chłopaka na wózku wysiadł i chętnie zrobił sobie z nim zdjęcie. Szacun!

 • krzychoSt profesor

  Nigdy nie było u nas żadnej szkoły trenerów tak jak w Austrii czy Finlandii. dotyczy to nie tylko skoków. W jakich konkurencjach mamy czy mieliśmy sukcesy: Justynę trenował Rosjanin, siatkarzy piłkarzy ręcznych kto? Nie stać związku na doświadczonego trenera. Łukasz już dawno się wypalił.

 • Stinger profesor
  pawelf1

  Generalnie na ten moment nie ma znaczenia kto będzie tym siódmym bo cała trójka szanse na punkty ma małe ale skoro Murańka dzisiaj był tylko trochę lepszy, a wczoraj skakał gorzej to trochę bez sensu że on dostaje szanse startu.
  Już lepszy byłoby Ziobro lub Kłusek który ten limit wywalczył.

  No ale mimo wszystko jeśli takie były ustalenia że 7 najlepszych skacze w sobotę to też dobre rozwiązanie ponieważ każdy wiedział na co się pisze, nikt nie kazał Jankowi i Bartkowi podskakiwać zamiast normalnie skoczyć także ich wina że byli najgorsi.

  Jeśli byłoby tak jak napisałeś to już do końca sezonu byśmy mieli ten sam skład co jutro ponieważ 7 najlepszych z Wisły to ci sami co z generalki.
  Tak na prawdę jedna niewiadoma to ten Kłusek w Titisse, on bo wywalczył limit czy równie beznadziejny Murańka?
  Myślę że jeśli jutro Klemens znowu wypadnie słabo to do Niemiec jedzie Kłusek, a na Planicę ewentualnie kolejna zmiana z Murańką.

 • HKS początkujący

  @pawelf1
  W sumie masz rację, ale takie sztywne ustalenia między walczącymi ze sobą kadrami powodują właśnie takie absurdy.

  No ale plus jest taki, że Ryoyu dostał szansę o ile w ogóle jutro coś skoczą, bo prognozy to są tragiczne. Nie pamiętam w tym sezonie prognoz na poziomie 8-10 m/s. W Kuusamo były lepsze.

 • anonim
  @zloty_medalista

  No cóż, tonący się brzytwy chwyta i czasem trzeba się cieszyć z tego co jest. Ale również chciałbym, by Polscy (pod)skoczkowie byli w czołówce. Ale nie będą, póki będą trenować nieudacznicy pokroju Maciusiak, Kruczek, Mateja i Fijas

 • krzychoSt profesor

  Na koniec sezonu wykrystalizowała się w końcu jakaś drużyna (6), reszta znacznie odstaje. Gdyby tak było od początku a nie te wieczne roszady zawodnicy mogliby bardziej skupić się na skakaniu a nie ciągłej walce i rywalizacji o miejsce w składzie. Nie wieże że taka rywalizacja jest dobra to zawsze niepotrzebny stres. Była to tylko rozpaczliwa próba trenera ale czego???

 • pawelf1 profesor
  Murańka ......

  A mnie dziwi ,że są tacy co się dziwią:)

  Pewnie już dużo wcześniej ustalono ,że najlepsi z pierwszego konkursu startują w drugim. Powód , unikanie napięć na linii trener A - trener B. Słynne spotkanie z PZN .....

  Zastanawia mnie co ustalono wtedy co do Titise . Siedmiu najlepszych z Wisły czy też siódmy ten co wywalczył limit .
  Na Planice to pewnie najlepsza 7 z generalki....

 • zloty_medalista weteran
  @Jakub

  no jak najbardziej podpisuje się pod tym, że to skandal. Tylko, że wcześniej pisałeś, żeby tego typu "skandale" postrzegać jako sukcesy, więc się zdecyduj w końcu jak te wyniki postrzegasz.

 • krzychoSt profesor

  chciałbym za czasów Adama oglądać oprócz niego takich przeciętniaków którzy wskakują do 2 dziesiątki, mielibyśmy drużynę od czasu do czasu stającą na podium. to tak jakby np. oprócz Huli, Kubackiego i Kota skaczących średnio ale nie odbiegających wiecej jak o kilka metrów od innych skakał Stoch ale dalej o kilkanaście metrów. wtedy zamiast zajmować 6 miejsc zajmowalibyśmy 4.

 • anonim
  @krzychoSt

  Ale teraz, a przynajmniej do niedawna poza Stochem były przeciętniaki typu Kot, Żyła, Kubacki, Ziobro. I teraz się różni od czasów Małysza tym, że teraz jest więcej nielotów. Bo czym się różni Biegun, czy Wolny od Tonia Tajnera? Niczym. Ten sam poziom bulenia. To skandal, że po tylu latach działania Lotos Cup nie ma przynajmniej czterech zawodników w czołówce

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Trenerzy uznali że Klemens Murańka jutro ma startować jako siódmy i trzeba to uszanować.Kierowali się widać wynikami dzisiejszego konkursu.Muranka był wyżej od Bartłomieja Kłuska.I dlatego jutro to on startuje.
  A pisanie że lepiej żeby nie startował nikt niż Murańka nie jest zbyt moim zdaniem odpowiednie.
  Ja dzisiaj byłem przekonany że Bartłomiejowi Kłuskowi i Janowi Ziobrze uda sie w koncu zdobyć punkty, w koncu na treningach prezentowali się przyzwoicie, szczególnie Ziobro.Nie wiem czy presja ich zjadła że słabiej skoczyli? Bo czuje że wszystko rozegrało się w ich głowach a nie w nogach.
  @easydoor
  Nie jestem dzieckiem już dawno.Nie jestem niepełnosprawny.Jestem dorosły i pełnosprawny.
  A uwagę zwracam dlatego o tych Igrzyskach dlatego że powtarzanie ciągle tego samego żartu nie jest już zabawne.Dlatego ja wyskakuje na przekór i piszę że to nie są żadne Igrzyska.Tylko Puchar Świata w Wiśle.Też sobie mogę popisać pół zartem pół serio co nie?

 • monia866 weteran
  Dosyć emocjonujący konkurs,

  zwłaszcza końcówka(na pewno bardziej niż ostatnie w Ałma Atach). Po naszych zawodnikach spodziewaliśmy się trochę więcej,5 z 13 weszło do II serii,a więc mniej niż połowa.
  Kamil w Zakopanem był 8,teraz 10,myślałam,że powalczy o pierwszą 6-tkę.
  Kudelka był faworytem od wczorajszych kwalifikacji,choć przez cały sezon nie "brylował".Trzecie miejsce Kasaiego też jest dla mnie zaskoczeniem,bo Japończycy rzadko stają na podium w Polsce (jak już to w LGP).Jest lubiany wszystkich skoczniach,u nas też;) Polscy kibice wydawali się też zadowoleni z wygranej naszego południowego sąsiada (na pewno bardziej niż zachodniego,na których gwizdano;)

 • zloty_medalista weteran
  @Jakub

  Nikt się nie wyróżnia? A Kot i Żyła 3-4 lata temu? Przy czym Żyła, Biegun i Ziobro zwycięstwo w PŚ? Miejsca na podium konkursów drużynowych? Dwa medale MŚ? Złota drużyna MŚJ z mistrzem świata juniorów oraz Murańką - który już w wieku 13 lat potrafił zdobyć medale MP?

 • krzychoSt profesor

  W czasach Małysza obok Adama najwyżej jeden skoczek wchodził do Top30 i to pod koniec stawki, sporadycznie 2 zawodników. W drużynówkach Polska nawet jak Małysz innych deklasował zajmowała 7-8 miejsce a często zdarzało się że nie wchodziła do 8. Dopiero pod koniec kariery jak doszedł Kamil bywało lepiej.

 • kasztelan weteran
  kasztelan (stały bywalec) 04 marca 2016, 19:34

  "Jak nie będą obniżać belki pod koniec, to o zwycięstwo powalczą Forfang z Koudelką."

  hehe

 • anonim
  do krytykantów

  Kot był znacznie dłużej niż Muraka wożony na konkursy PŚ i nie łapał żadnego punktu, nie wspominając wycieczkowicza Huli, który ma dopiero pierwszy od lat dobry sezon (i następnych takich mu życzę). Oni nie mieli żadnych takich komplikacji zdrowotnych. Ale to nieważne, ma słabszy sezon i może następny będzie lepszy (ma duży potencjał, więc też mu tego życzę). Natomiast wypominanie chłopakowi jego słabości albo win ojca, za które nie odpowiada, to po prostu chamstwo. Nie przytoczę wypowiedzi na temat głupiego śmiechu Żyły, bo wyszłoby znacznie gorzej, a to nie ma nic do jego dobrego, bardzo dobrego lub też - bywa - kiepskiego skakania. Szanujmy siebie i innych!

 • anonim
  @zloty_medalista

  Ale poza Stochem nikt się nie wyróżniał i nie wyróżnia i nawet niekiedy przypominało to czasy Małysza w Polskiej kadrze, że był 1 zawodnik na szczycie, a reszta to buloklepy.

 • anonim
  shi

  FIS ma bajzel w swoich statystykach i stąd wynikają ich błędy.

 • Stinger profesor

  Występ Polaków? Można ocenić na dobry, cóż trzeba zrozumieć że w tym sezonie lepiej już nie będzie.

  Kamil Stoch w TOP 10 - to jeden z lepszych wyników tej zimy. Skoki były na prawdę dobre, a mimo to nie dało rady być wyżej.

  Hula, Żyła, Kubacki i Kot - wszyscy skakali tutaj podobnie i równo. Miejsca od 16-20 nie są złe tym bardziej że w tym sezonie nie łatwo znaleźć lepsze.
  Cóż, chciałoby się więcej i normalnie byłyby większe oczekiwania ale patrząc na niektóre kompromitacje w tym sezonie to jeden z lepszych wyników.

  Andrzej Stękała powinien punktować ale jak się nie potrafi lądować to punktów nie ma. Sam sobie winien ponieważ za takie lądowania jakie on robi ostatnio powinno się karać.

  Murańka, Ziobro i Kłusek - dno i tragedia.

  Kto skacze jutro?
  Piątka która punktowała dzisiaj to sprawa oczywista, Stękała mimo że wypadł słabiej też (zresztą oni już pewnie do końca sezonu powinni skakać) ale ten siódmy to jakieś nieporozumienie.
  Dlaczego akurat najsłabszy z tej trójki? Murańka skacze tutaj cienko i nie zmieni tego nawet to że dzisiaj pokonał Ziobro i Kłuska.
  Ja bym widział Ziobrę (ostatnia szansa na punkty w tym sezonie) ale skoro forma tej trójki obecnie podobna i równie słaba to mogliby tego Kłuska zostawić, w końcu to on wyskakał ten limit więc nie rozumiem dlaczego jutro skacze Murańka.
  Kruczkowi na głowę padło?

  Inną sprawą jest to że kto z tej trójki by nie skakał raczej większych szans nie ma na punkty aczkolwiek wolałbym Ziobro czy Kłuska bo jeśliby sfarcili to ich ten symboliczny punkt bardziej zadowoli niż Klemensa.
  Ziobrę dlatego że pierwszy w sezonie, a Kłuska że pierwszy w karierze.

 • zloty_medalista weteran
  @Jakub

  Z czego żaden nie znajduje się nawet w TOP20. Równie dobrze w przypadku piłki nożnej można się cieszyć przy porażce 1:4, że wygrało się jedną połowę.

 • ann81 profesor

  Jeśli to 7 miejsce ma być dla Klemensa Murańki to chyba wolę, żeby skakało tylko 6 naszych. Przecież chłopak się niesamowicie męczy na własnej ziemi. Większe prawdopodobieństwo punktowania ma na tą chwilę Janek, a nawet Bartek. Nawet przy tej kaszanie, którą odwalili dziś w konkursie.

 • shi stały bywalec

  Kasai ma z dzisiejszym 498 konkursów. Jest od wczoraj oficjalna informacja na stronie FIS.

 • krzychoSt profesor
  dobrze

  Optymiści pewnie zawiedzeni ale realnie patrząc to jest nieźle. Cała piątka w Top20, można jedynie żałować że najlepsze miejsce to 10. Murańka już od dłuższego czasu bardzo słabo i to się już w tym sezonie raczej nie zmieni. kruczek pewnie woli Kłuska w PK w walce o limity. Szkoda Stękały, liczę że jednak zdobędzie jeszcze te 4 pkt. do 100.

 • W_S profesor
  @jacek

  Zdobycze punktowe w tym momencie nic nie znaczą. Teraz liczy się obecna forma, którą na pewno Kłusek ma lepszą.

 • anonim

  Dlaczego wy kibice nie dostrzeganie chociaż małych sukcesów np. 6 w czołowej 35 klasyfikacji generalnej, bo tylu nigdy nie było. I ja jestem za tym, by trenował nas zagraniczny trener ;)

 • anonim

  Policzyłem konkursy Noriakiego Kasa Jego. Ma ich 499 wliczając w to dyskwalifikację w Klingenthal w 2011 roku. Wielki jubileusz wypada więc jutro.

 • zloty_medalista weteran

  A może zamiast dywagować który buloklep bardziej zasłużył na skaknie jutro - czy Kłusek, czy Murańka - nikt naprawdę nie wpadł na najlepszy z pomysłów, żeby nie wystawiać siódmego zawodnika?

 • jacek początkujący
  W_S przestań pierd..lić głupoty.

  Murańka ile pkt w karierze zdobył a Klusek O od kilku lat nawet jednego nie zdobył. Stekała w debiucie zdobyl a ten ma już 15 startów.

 • Stinger profesor

  Roman Koudelka wreszcie doczekał się swojego podium i to od razu zwycięstwa w PŚ w tym sezonie. Jest tutaj w gazie od początku więc zasłużył.
  Szkoda trochę że Johan Andre Forfang nie wytrzymał bo on też tutaj skakał bardzo dobrze i mógł dzisiaj wreszcie triumfować... Szkoda że jury podjęło decyzję za Norwegów i opuścili mu belkę.

  Fajnie że Kenneth Gangnes wrócił na podium bo to oznacza że będzie walczył o 3 miejsce w generalce PŚ z Hayboeckiem.

  Noriaki Kasai znowu podium. 61 w karierze i myślę że jeszcze w tym sezonie może co najmniej jedno wyskakać.

  Podium bez Prevca i Freunda? Całkiem fajnie ale i "dziwne". Szkoda że Daniel Andre Tande już nie taki mocny jak w Kazachstanie.

  PS Severin Freund skakał tyłem! Zmasakrował.

 • jma profesor
  Taka refleksja

  Ciągłe pisanie o IO w Wiśle już jakiś czas temu stało się nudne, potem męczące, a teraz robi się niestrawne. Ciągle są te same wpisy, które zaśmiecają forum tworząc atmosferę gimnazjalnej beki. Piszącym ciągle te same - mało oryginalne porównania - sugeruję autorefleksję. Pozdrawiam kibiców.

 • W_S profesor
  Jaką motywację mają mieć teraz Bartek i Janek

  Jak Kruczek stawia na Murańkę, który w jednym z 4 skoków był lepszy od wyżej wspomnianej 2? Kłusek wywalczył limit widać dla Murańki...Szkoda mi go, bo formę ma na punkty, ale ma pecha, jak nie dsq za brak 100 gram wagi, to odwołany konkurs w Oslo, później niewiele brakło do awansu do 30 w Trondheim, w Wiśle jeden zły skok i od razu skreślony...To 'cudowne dziecko' Murańka jest w fatalnej formie, leci nisko jak Kamil na TCS, z tą różnicą że Kamil potrafił z tego coś wyciągnąć, a Klementyna nie...Jak zwykle faworyzowany zakopiańczyk dostaje miejsce kosztem zawodnika z Beskidów w lepszej formie...Ale kryteria powołań Kruczka nie pierwszy raz są bardzo głupie(Murańka vs Kubacki Zakopane 2014- walka o Soczi i wybór Kubackiego tylko za 2 skoki powyżej 130 metra w drużynówce z huraganem pod narty; pominięcie w selekcji wtedy Krzyśka Bieguna w dobrej formie, który w obu polskich konkursach był w top20; w zeszłym sezonie dobór składu na PŚ w Wiśle na podstawie loteryjnych konkursów w CoC w Wiśle kilka dni wcześniej, np. buloklepy pokroju Leji,Bieli czy Rudy i Miętusa; w 2010 roku po IO pominięcie Grześka Miętusa który w poprzedzających IO w Vancouver konkursach skakał bardzo dobrze, no i wiele wiele innych)...No ale cóż...Jeszcze by się Klemens popłakał, a jego ojciec skrytykowałby Kruczka...

 • anonim

  Dobrze że chociaż jeden w 10

 • Xander początkujący

  Murańka w jutrzejszym składzie to nie porozumienie. On nie daje żadnych nadziei na punkty. Janek i Bartek wypadli gorzej ale na treningach potrafili oddawać dobre skoki, a Klemens ani jednego dobrego skoku tu nie oddał.
  Czyli co teraz Murańka będzie wożony do końca sezonu po PŚ. Szczerze jeżeli tak będzie to siódme miejsce mozna sobie wsadzić głęboko. Przypomina mi się sytuacja z Zakopanego gdzie też skakał tragicznie a mimo to był ciągnięty do Sapporo.

 • anonim
  @HKS

  Nie chciałem siódemki z pierwszego konkursu,tylko najlepszą siódemkę.Powinna być ona wytypowana na podstawie wyników treningów,kwalifikacji,serii próbnej i już samego konkursu.

  Jak dla mnie to powinien być Ziobro.

 • anonim

  nie widać dobrej formy naszych skoczków ponieważ inni zawodnicy maja lepsza hah

 • anonim

  @bialyp

  Akurat jeśli chodzi o historię Słowian, to Czesi byli bliżsi nam niż plemionom germańskim, a jak twierdzą językoznawcy Polacy i Czesi posługiwali się tym samym językiem. No i byli bardziej cywilizacyjnie rozwinięci od nas

 • sakala początkujący

  Niepokorny Murańka w formie nie pojechał do Soczi.
  Ugrzeczniony Murańka bez formy startuje.

 • anonim
  kasztelan

  zajmij się sobą, dobrze? porównywać mnie do wiadomo kogo to trzeba na prawdę być złośliwym, a jeszcze stwierdzasz to na podstawie czego właściwie? kilku komentarzy w kierunku Prevca? ja po prostu wole słowian a inni germanów i tyle, przyjdzie czas kiedy zacznę patrzeć na wszystkich obiektywnie, więc nie łap mnie na większość co powiem.

 • sakala początkujący

  @HKS

  Ja dałbym nawet ,,4'' gdyby to były...loty. ;) Ale u siebie, na LH, w dodatku blisko lata nie mogę ocenić tego występu na więcej niż mierny.

 • HKS początkujący

  @???
  No i o tym dyskutowaliśmy;) Jak pisałem niektórym że Kłusek robi za murzyna na miejsce dla Murańki to miałem nadzieję że tak nie będzie no ale jednak... I jak jutro nie skoczą to co Klimek do Niemiec za swoje genialne skoki?

  To jest parodia, bo patrząc na wszystkie skoki to Murańka w każdym spisywał się fatalnie i jakie to ma znaczenie że akurat w konkursie Kłusek bardziej zawalił? On czy Ziobro chociaż pojedyncze skoki oddawali.

  Niby nie ma się czym ekscytować, ale u nas w kadrze sportowe fair play i pewna uczciwość kuleje. I przypominam Ci że sam chciałeś siódemkę z pierwszego konkursu - więc tak też jest;)

 • anonim

  Starega zawstydził skoczków
  Był 5 w sprincie

 • bialyp początkujący
  tacy z was Europejczycy?

  Czesi od zawsze byli blizej Niemców niż Słowian historia Piastów sie kłania Dlaczego tą Europę dzielicie na taką czy inną ONA JEST NASZA

 • Gaczo stały bywalec
  Statystyki

  5. zwycięstwo Romana Koudelki (1. w sezonie)
  11. podium Romana Koudelki (1. w sezonie)
  8. podium Kennetha Gangnesa (8. w sezonie)
  61. podium Noriakiego Kasai (5. w sezonie)

 • anonim
  @zvc

  Pewnie zadecydowało 44. miejsce Murańki vs.47 miejsce Ziobry i 48.miejsce Kłuska.

  Ale to jest absurd.Co jeżeli Stoch by się wywalił i przegrał 0,1 punktu z siódmym.Skakał by ten siódmy,a nie Stoch?

  Wiadomo że nie,dlatego ta decyzja Kruczka jest bezsensowna.

 • Jaro początkujący

  No to narazie Polska bez medalu na IO w Wiśle, może jutro będzie lepiej, na MŚ w Zakopanem był chociaż brązowy medal :) Ale Koudelka to nasz Południowy Sąsiad więc taki jakby trochę Polak, więc cieszmy się ze złotego medalu :)

 • anonim
  Murańka powinien zakończyć sezon w PŚ,

  Ziobro/Kłusek kręcili się ~30miejsca, dzisiaj coś skopali w konkursie, ale Murańka jeszcze gorzej tak jak wszystkie od wczoraj. Trenerzy powinni powiedzieć do dwójki okołopunktowców bez punktów, ty startujesz jutro, jak nie zapunktujesz to za tydzień drugi...jak by zapunktował to by był problem kogo odstrzelić... inny wybór będzie niesprawiedliwością, oszustwem w stosunku do w/w dwójki i nawet łapówkarstwem śmierdzi...

 • zvc weteran
  @???

  Murańka???? Serio????
  Jestem ciekaw uzasadnienia tej decyzji. Limity na LGP?

 • pawel96 profesor

  W tegosezonowej mizerii trzeba konkurs uznać za przyzwoity. Kamil w TOP10, Hula na równym poziomie, reszta pod koniec drugiej dziesiątki, więc źle nie jest.

  Podium bardzo sympatyczne. Koudelka w końcu na podium, i to na pierwszym stopniu. Doczekał się, trzeba przyznać, że zwycięstwo zasłużone, od początku skakał tutaj bardoz dobrze. Gangnes nawiązuje walkę z Haybockiem i (mam nadzieję), że z Freundem. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby Niemiec wyleciał poza TOP3 generalki. Kasai to jest fenomen, osobiście bardzo mnie to cieszy, radość wielka jak Forfang spadł na czwarte miejsce. Błachut podał, że Japończyk dziś mial 500-setny występ, na wikipedii jest 499, na innych polskich portalach jest info, że jednak dziś 500, a na fis, że dopiero w Titisee. To jak w końcu? Bo jeśli dziś, to byłby piękny jubileusz. Szkoda, że trener nie obniżył mu belki, bo Noriaki miałby realną szansę na zwycięstwo.

 • anonim
  Prevc

  Peter sprężaj się ! 5 konkursów do końca a szkoda tracić taką wspaniałą okazję do pobicia austriackich rekordów, więc zakończ ten sezon serią podiów i będzie dobrze, stać cię na to !

 • anonim

  Wielkie brawa dla Romana Koudelki.

 • HKS początkujący

  @sakala
  Dla mnie to był występ przyzwoity. Tzn Hula i Kubacki skoczyli lepiej niż bym oczekiwał przed sezonem, Stoch, Kot i Żyła "dolne rejony stanów średnich", Stękała po raz kolejny klapnął niczym Kubacki w swoich najgorszych skokach a reszta się oczywiście skompromitowała. Suma sumarum daje to występ na jakoś 3 (z plusem czy minusem w zależności od punktu siedzenia:)).

  Chodzi też o to, że te miejsca w "20" były bezpieczne a nie na zasadzie farta do not. To była taka solidna 20 choć oczywiście w pierwszej serii tradycyjnie mieliśmy farta do warunków jako cała drużyna.

  @dejw
  Ja bym się w Planicy jeszcze nie spodziewał Jandy. Czesi pojadą zapewne limitem 4 i zapewne wezmą Koudelkę, Vancurę, Maturę i Polaska/Hlavę. Moim zdaniem 4 Polaków na TOP 30 w Planicy jest w miarę pewnych (dodając jakieś wypadki losowe) ale że Żyła/Stękała przeskoczą Geigera to już raczej ciężkie do wykonania. Prawie niemożliwe bez jakiegoś podium.

 • W_S profesor
  Czyli 5 naszych znana na jutro

  a do tej 5 powinni dołączyć: Stękała(zmęczony sezonem podobnie jak Wolny, ale może uda mu się kilka punktów zdobyć) i Kłusek(wywalczył 7 miejsce więc powinien wystartować; szkoda że dzisiaj skoczył fatalnie)

 • anonim
  BRAWO!

  Kołderka dostarczył w zastępstwie pięknych wrażeń.
  Po obniżeniu belki chciałem żeby mu poleciał, jak zrobił taką odległość z i dostał bonus, "trzymałem kciuki" i po cichu liczyłem nie tylko na pudło, co nawet zwycięstwo. Czułem że Forfang będzie najgroźniejszy przez przewagę, ale nie spodziewałem się że tak spi...y.
  GRATULACJE Romek!
  @Sceptyku dzisiaj myślę, że po sąsiedzku można dodać Romana i jego 100pkt. do naszego wyniku; w zastępstwie pewnie wielu Kibiców kibicowało mu jak swojemu.

 • zloty_medalista weteran

  przecież kibic_skokow_narciarskich_ ma dużo racji - wkrótce ujrzymy tak Kota, jak i Kubackiego na podium i zdarzy się to już jutro (oczywiście o ile zostaną puszczeni w równych warunkach). Tylko nie rozumiem dlaczego nie chce on przyjąć do wiadomości, że to są IO i wymyśla, że to PŚ. Może nie jest w stanie przeboleć, że nie udało się dzisiaj zdobyć medalu.

 • anonim

  http://medias4.fis-ski.com/pdf/2016/JP/3831/2016JP3831SLQ.pdf

  A jutro jako siódmy skacze...Murańka.

  Dlaczego nie Ziobro albo Kłusek?

 • anonim
  @Karola

  W TVP1 ciągle mówiło się o tym, że Wisła jest imprezą docelową i nasi na pewno pokażą tam formę, więc na forum urosła ona do rangi IO lub Igrzysk Wszechgalaktycznych itp., to żart z pompowania balonika przez Tajnera, Kruczka, Kurzajewskiego i komentatorów.

 • Michał początkujący
  Fis Cup

  Jest lista startowa na FIS Cup w Słowenii.

 • shi stały bywalec
  @Karola

  Nabijamy się z tego, jak media (głównie TVP) i nasz team przedstawiają zawody w Wiśle, jakby to miał być cel sezonu, najważniejsza impreza 2015/2016.

 • dejw profesor
  Garść statystyk

  -Hayboeck, od wpadki w Wilingen ani razu nie wypadł z TOP10 (dziesięć kolejnych konkursów).
  -Tande po raz 11 z rzędu melduje się w TOP10. Dla porównania całej polskiej kadrze zdarzyło się to w sumie 7 razy.
  -Kraftowi szykuje się najgorszy po NT weekend sezonu.
  -Janda już czwarty kolejny konkurs nie punktuje.
  -Finowie wciąż mają zaledwie.. cztery występy w punktowanej "30"!!!
  Ostatnie punkty w Wilingen zdobył Larinto.
  -Gdyby nie wpadka w drugim konkursie w Ałmaatach, Desmobes pobiłby swój (ustanowiony zresztą w tym sezonie) rekord liczby występów w TOP30 pod rząd. Francuzowi brakuje jeszcze 7 punktów do przebicia swojego najlepszego sezonu (zeszły rok, 179 punktów)
  -Żyła punktuje szósty raz w sezonie. Za każdym razem były to miejsca w drugiej dziesiątce.
  -Prevc, Gangnes i Ammann - jedyni zawodnicy w stawce którzy punktowali jak dotąd we wszystkich konkursach.
  -Sakuyama w dwóch ostatnich konkursach zdobył więcej niż 1/3 swoich wszystkich punktów w sezonie.
  -piąte w sezonie podium Noriakiego: brakuje jeszcze jednego do wyrównania wyników z dwóch poprzednich sezonów.
  -Geiger vs Kot - to przypuszczalnie między nimi rozegra się walka o ostatnie wolne miejsce na finał PŚ w Planicy. Na razie Maciej o 28 punktów z tyłu, ale sprawa jest rozwojowa ;)

 • Easydoor początkujący
  do k_s_n

  trochę patrzę na ciebie jak na kochane dziecko. Nieco niepełnosprawne ale dające tyle radości...
  Konkurs mizerny w wykonaniu Polaków. Na własnej skoczni w miejscu gdzie podobno oddali tysiące wspaniałych skoków treningowych zajmują miejsca w drugiej dziesiątce. Stocha pominę bo dla niego każde dwa powtarzalne skoki to dobry prognostyk. Reszta naszej wspaniałej drużyny "teoretycznie" lepiej ale tylko teoretycznie skoro skaczą u siebie. Cieszę się, że wierzysz bo wiara i nadzieja umierają ostatnie a i szkoda, że nie chcesz zauważyć ironii innych komentujących bo IO w Wiśle to dobitne pokazanie biedy naszych skoków narciarskich. Z niecierpliwością czekam na twój komentarz o występach Stękały, Ziobry, Kłuska i Murańki....

 • anonim
  sporty zimowe

  No i jak nie kombinatorzy to biegacze lepsi od naszych skoczkow. Starega przynajmniej 6 dzis w PŚ, a Stoch tylko 10. Chociaz Stoch to 10 miejsce w IO a nie w PŚ ;)

 • anonim
  Kasai

  Myślę, że gdyby japoński trener zostawił obniżoną belkę to podium na 99% wyglądało by tak :
  1. Kasai
  2. Koudelka
  3. Gangnes
  No cóż ale i tak dobrze, że to Koudelka wygrał, bo mogło być też tak że jakiś Norweg z opuszczonym do kolan krokiem by wygrał a tak jest zwycięzca przynajmniej słowiański :)

 • sakala początkujący

  @dejw, @HKS

  IMHO nie był to ani występ ,,średni'' ani ,,przyzwoity''. Jeśli tylko tyle oczekujemy od startów u siebie A.D. 2016 to może od razu cofnijmy się do lat 90 - skok Gwoździa w Chamonix wywołał u mnie większe emocje niż dzisiejsze próby Huli, Kota, Żyły i Kubackiego.
  Dzisiejszy konkurs w wykonaniu naszych uważam za żenujące podsumowanie koszmarnego sezonu, który tylko dzięki absurdalnemu systemowi limitów (rosnąca w nieskończoność ilość konkursów SGP) wygląda na papierze przyzwoicie (liczba Polaków kręcących się na przełomie 30/40 miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ).

 • anonim
  Brawa

  Dla juryy haha za konsekwentne obnizanie belki dla najlepszych...szkoda iż zaczeli od lidera po pierwszej

 • zvc weteran
  @HKS

  Zgadzam się, dobrze, że można się tego dowiedzieć już przed startem. Według mnie logiczniej byłoby zaokrąglić to do 127,5 m, ale w tak loteryjnym sporcie jak skoki chyba nie powinienem wymagać logiki. ;)

 • anonim
  Kasai

  Zdobędzie tytuł międzynarodowego ulubieńca kibiców skoków wszechczasów :):):) Koudelka poczciwina zaciągnął się naszym wicherkiem i poszybował na szczyt podium. Gratulacje. Trener kozak uwierzył w Niego :):):) Konkurs ciekawy :):):):)

 • bardzostarysceptyk profesor
  Pesymistyczny, sceptyczny z nutką depresyjności komentarz.

  Niby było nieźle. 5 punktujących i 77 punktów. Ale zawody poniżej 100 pkt są słabe. Więcej punktów w tym kiepskim sezonie zdobyli Polacy w Zakopanem - 97 pkt, Kuopio 95, i Niżnym Tagile 2 - 89 pkt.
  A jeszcze gdy uwzględni się, że 2 najlepszych zawodników, Kamila i Stefana wycofano z Kazachstanu, by lepiej przygotowali się na Wisłę i doda się, że to nasza krajowa doskonale naszym zanana skoczna, to ocena może być tylko jedna. To był bardzo , bardzo słaby konkurs. Nie mogę napisać beznadziejny, bo ta ocena jest zarezerwowana dla zawodów poniżej 50 pkt.

  A na koniec refleksja. Będziemy mieć nowego trenera, ale skąd do jasnej cho... weźmiemy nowych zawodników ?.
  I tą optymistyczną refleksją, żegnam koleżeństwo, dobranoc.

 • Karola początkujący

  Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi Igrzyskami w Wiśle? :P

 • anonim
  oszukany

  Załatwili Forfanga !!!!

 • Major_Kuprich profesor
  Wszyscy poszli spać

  Oby przyśniło się nam zwycięstwo Polaków

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Konkurs w wykonaniu Polaków dobry.
  Nie awansował komplet ale myślę że awans piątki też zły nie był.Kamil Stoch skakał równo ale nie powtórzył takiego skoku jak w kwalifikacjach.Nie zmienia to faktu że dzisiaj dobry konkurs w jego wykonaniu.Pozostali zawodnicy też dobrze.Nie do konca miało tak wyglądać bo sądziłem że jednak Polacy włączaą się do walki nawet o podium.Nie wspominając o 10-tce.Ale wyszło jak wyszło, konkurs solidny, dobry.Jeszcze jutro przed nami wielkie emocje i trzymam kciuki żeby jutro było jeszcze lepiej.Stać na to zarówno Kamila Stocha czy Macieja Kota który pewnie będzie dogłębnie analizował swoje skoki i jutro Maciej Kot może zaskoczyć nas jeszcze bardziej pozytywnie.Tak jak Dawid Kubacki.Stefan Hula solidny poziom taki jak cały jego sezon, pewnie punktuje ale marzy mi się podium tego zawodnika jak i Macieja Kota czy Dawida Kubackiego.I wierzę że te marzenia spełnią się.

  I powtarzałem i powtórzę raz jeszcze, nie ma żadnych Igrzysk Olimpijskich w Wiśle, tylko jest Puchar Świata w Wiśle.

 • 2Xeu bywalec
  bardzostarysceptyk

  austriacy beznadziejnie...?

 • Seven doświadczony

  Brawo dla Koudiego. Doczekałem się jego podium i od razu zwycięstwo :) Brawa także dla Kasai, Gangnesa i Kamila bo choc 10 miejsce to skacze równo :)

 • anonim

  Kasai w PS startował 498 raz
  500 będzie miał w Titisee
  Na stronie FIS tak pisze

 • HKS początkujący

  @zvc
  No tak, ale mamy PDF i każdy zawodnik przed startem zawodów wie ile trzeba skoczyć. Gorzej jakby tego nie było i każdy by sobie musiał policzyć i później musiałby wiedzieć że schodzi się do wartości metrowej "w dół".

 • kasztelan weteran
  Major_Kuprich

  A Vikersund?

 • anonim
  TYLKO SEVERIN

  Titisse należy do jednego człowieka. Kalkuluje przewage ponad 20 pkt Freunda nad 2 zawodnikiem w konkursie

 • mateusz3951 weteran

  Konkurs bardzo fajny jeśli chodzi o poziom emocji, natomiast zastanawia mnie tak późna pora rozgrywania zawodów.
  Gratulacje dla naszego sąsiada Romana Koudelki za zwycięstwo na które jak najbardziej zasłużył. Skoki Polaków, chodzi mi tutaj o piątkę, która awansowała do 30-stki, dość solidne. Kamil w tym sezonie chociaż w domowych konkursach jest w stanie rywalizować z czołówką.

 • Zwei weteran

  @Lestek
  A FIS mówi, że w sobotę w Titisee...
  http://www.fis-ski.com/ski-jumping/news-multimedia/news/article=noriaki-kasai-and-the-magic-500.html

 • Xellos profesor
  i to są prawdziwe IO

  emocje do końca, złoty Koudelka.

  Szkoda tylko, że nasi zamiast się porządnie do Igrzysk przygotować, to liczyli aby na zmęczenie sezonem rywali i własną skocznie.

  Teraz już wiadomo, że w tym sezonie nie przygotowaliśmy się na żadną imprezę. A rywale nie dość, że skakali porządnie od początku to nadal tak skaczą.

 • zvc weteran
  Transmisja kwalifikacji

  Jutro chyba nie będzie żadnej transmisji kwalifikacji (jeśli w ogóle coś się odbędzie, ale to już inna sprawa). Fajnie by było, gdyby TVP udostępniło streama na sport.tvp.pl.

 • shaffi doświadczony
  @Manchester

  no faktycznie,dopiero sobie to uświadomiłam haha :D

 • anonim
  wow

  Kasai ostatni raz nie punktowal w sezonie 12/13

 • ann81 profesor

  Kamil na miarę oczekiwań. Dwa dobre skoki. Występ podobny do tego zakopiańskiego. Odnalazł się również w Wiśle. Polskie skocznie dodają Kamilowi dodatkowych sił. Gdyby tak PŚ rozgrywany był tylko w Polsce, to kryzysowy sezon Kamila mógłby być dużo lepszy :)
  Piotrek również na swoim aktualnym poziomie. Stać go było na TOP20 i w nim się znalazł.
  Co do Stefana, Dawida i Maćka, to mogli skoczyć lepiej w 2 serii i wtedy miejsca byłyby lepsze. Kilka pozycji wyżej i byłoby dobrze. A tak jest tylko akceptowalnie. Bez jakiegoś szału.
  Szkoda, że Andrzej nie dostał się do 2 serii. Głównie przez słabe noty, bo sama odległość dawałaby mu spokojny awans. Cóż, na te magiczne 3 punkty przyjdzie mu poczekać. Oby tylko do jutra.
  Skoków Janka, Bartka i Klemensa z grzeczności nie będę komentować.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Ale jakieś słowa Roman po polsku umie powiedzieć.
  Lubię gościa.

 • Lestek profesor
  PIĘĆ SETEK KASAIA

  Dla Noriakiego Kasaia to 61. podium PŚ, ale dopiero pierwsze w Polsce! Nie licząc trzeciego miejsca w drużynówce w Zakopanem w Grand Prix 2004.

  Jutro Japończyk wystartuje w konkursie WC po raz 500. (słownie: pięćsetny!) w karierze. Drugi w tej klasyfikacji Ahonen ma dziś 102 występy mniej. Będzie jakieś świętowanie?

  I jeszcze jedno... wyłączcie mikrofon panu ekspertowi R.F., bo od tych bredni, które p...i flaki mi się przewracają...

 • bardzostarysceptyk profesor
  Moje tradycyjne zestawienie.

  uchar Narodów dzisiejszego konkursu PŚ w Wiśle 1.
  Państwo, zajęte miejsca, suma punktów, ilość punktujących zawodników.

  1 Norwegia (2, 4, 7, 11, 12) . 212 pkt (5 zawodników)
  2. Czechy (1, 27, 29) ........... 106 pkt (3 zawodników)
  3. Niemcy (6, 9, 15, 23, 24) - 100 pkt (5 zawodników)
  4. Japonia (3, 14, 17, 25) -..... 98 pkt (4 zawodników)
  5. Polska (10, 16, 18, 19, 20) . 77 pkt (5 zawodników)
  6. Słowenia (5, 13, 26) _....... .70 pkt (3 zawodników)
  7. Austria (8, 21) _................. 42 pkt (2 zawodników)
  8. Francja (22) ....................... 9 pkt (1 zawodnik)
  9. Szwajcaria (28) .................. 3 pkt (1 zawodnik)
  10 Kanada (30) -..................... 1 pkt (1 zawodnik)

 • zvc weteran
  @HKS

  Wiem, właśnie na ten PDF startowy patrzyłem i zastanawiało mnie, dlaczego tak to jest zaokrąglone.
  No ale OK, gorzej, jak takie kontrowersje decydują o zwycięstwie jak w 2014.

 • anonim
  Do lans

  Do lans, A co to za masakracja? Brak prądu?

 • ManchesterUnitedFC bywalec

  Piękne zawody.
  Nie spodziewałem się takiego podium. Koudelka jednak jest zdolny nokautować, Gangnes nie psuje jednej próby a Kasai... Nie wiem co powiedzieć.
  Przynajmniej miałem prawie absolutną rację co do Polaków - jeden w dziesiątce, pięciu w drugiej serii (a niech cię, Stękała!).
  @shaffi
  A jednak, miałeś rację, Ammann gorzej od Kranjca :C

 • anonim
  TYLKO SEVERIN

  W Titisse jest już powrót króla Freunda. Istna bomba bedzie.

 • waldemarsson doświadczony
  Murańka...

  Murańka to fenomen. Na skandynawskich skoczniach wchodził do drugiej serii, a u siebie ma problemy z kwalifikacją do konkursu.

 • anonim

  Kamil nie spalił się - to już plus, ale w sumie nasza skocznia i 10-ty, więc bez rewelacji. Na podium w tym sezonie nie ma żadnych szans. W sumie nasi są w tym sezonie na druga dziesiątkę.

 • shi stały bywalec
  Jak można wywiad z Koudelką

  przeprowadzać po niemiecku. Przecież polsko-czeski to byłby kabaret, o którym by się pamiętało bardziej niż o samym konkursie:).

 • ann81 profesor

  Kraft dziś słabiej. Nie zawiódł za to Freitag. Norwegowie znów wspaniały konkurs, udany powrót Forfanga i zaskakująco dobry występ Fannemela, który wczoraj nie zachwycał. Podobnie Słoweniec Kranjec.
  Prevc i Freund dziś poza podium, ale wciąż nie opuszczają czołówki. Chyba zostanie tak do końca sezonu.
  Kolejny dobry konkurs Taku Takeuchi.

 • Lans profesor
  -

  Prevc jeżeli nie wygra jutro to następną okazje będzie miał dopiero w Planicy, bo w Titise dojdzie do absolutnej masakracji.

 • anonim
  hahaha

  Co ten reporter gada?
  Czyli wina słabych występów naszych zawodników, to głównie wina dobrej formy innych zawodników? Żendadiks

 • Major_Kuprich profesor
  Fajny konkurs

  Zwycięstwo Koudelki jak najbardziej zasłużone, skakał tu świetnie już od treningów, wygrał kwalifikacje, brawo.
  Gangnes wraca na podium, ostatni raz był na nim w konkursie przed MŚwL - Willingen!
  Kasai gratulacje, bo ciągle trzyma równą formę, jest niesamowicie regularny.

  Występ Polaków przyzwoity - dwie przyzwoite próby i miejsce w 10. Ostatni raz tak wysoko Kamil był w Zakopanem - 8 miejsce, jutro będzie pewnie podobnie, natomiast co będzie dalej?
  Hula na +, przebił 200 punktów w PŚ.
  Żyła, Kot, Kubacki - przeciętnie, ani dobrze, ani źle.

 • HKS początkujący

  @zvc
  Ile trzeba skoczyć masz na PDFie startowym. Nie jest to zaokrąglane według zasad matematyki tylko raczej na korzyść zawodników - w Wiśle trzeba 127m.

 • anonim
  Jeśli nie Peter,

  to fajnie, że wygrał Roman. Wiadomo było, że Polakom spodoba się takie podium ;) Fajne nagrody dostali (i poręczne ) ^^

  Ale Peter i tak zmasakrował Freunda, mina SV bezcenna, haha

 • anonim
  TYLKO SEVERIN

  Freund ze skoku na skok coraz lepiej. Był genialny. Troche go skrzywdzili sędziowie. Freund wybicie bomba

 • dejw profesor

  Podium jak na tegoroczny sezon wyjątkowo orientalne ;)
  Brawo Koudelka, brawo Gangnes- będzie jednak walka o TOP3 generalki, wieeeeeelki Kasai.
  Szkoda mi Forfanga, teraz miał wszystko w swoich rękach, skakał tu świetnie, prowadził, Prevc był daleko a jednak wciąż nie może się doczekać pierwszej wiktorii.. Może jutro sobie odbije.

  Freitag w tym sezonie ma wyjątkowo słabą psychikę. Chyba na palcach jednej ręki można by policzyć zawody gdy oddawał dwa dobre i równe skoki.
  Słabiutki konkurs Austriaków - o ile Zakopane wyszło im super (na wszystkich frontach), o tyle Wisła wypada na razie fatalnie.
  Japończycy z kolei mają powody do zadowolenia - nawet Sakuyama im się ogarnął i zaczął zbierać punkty :)
  Niemcy w miarę, Słoweńcy poza Prevcem i Kranjcem beznadziejnie.

  A my? Jakby to był zwykły konkurs, to byłoby całkiem ok. A tak, znów mamy cukierkową otoczkę, wielką fetę, miliony kibiców pod skocznią i miliardy przed telewizorami, nasza skocznia, szalony doping, "impreza docelowa". A wyniki? Wyniki są średnie.
  Wstydu nie przynoszą, powodów do szampańskiej zabawy także nie.

 • anonim

  Kot kłamie heheh

 • anonim
  Słabizna

  ostro po bandzie:
  nasza młodzież fatalnie skakała. Kłusek, Biegun, wczoraj Wolny i Kantyka.

  Murańka znów pokazuje swoją mizerote. Co Panie Ziobro petrodolary uderzyły w główke?

  Stękała to "fryc" nie płaci teraz frycowe jak nie potrafi wylądować. Ze 121m można było z palcem w d.. awansowac do 30.

 • ann81 profesor

  Piękne i trochę nietypowe podium w Wiśle. Kto by się spodziewał, że złoty medal tych Igrzysk zgarnie Czech Roman Koudelka. Gratulacje za przygotowanie formy na imprezę docelową.
  Widać, że Gangnes chce odzyskać miejsce na podium generalki PŚ. I, przy słabszym miejscu Hayboecka, może tego dokonać.
  Noriaki Kasai na jubileusz 500 występu w PŚ zafundował sobie podium. Fajny prezent.

 • zvc weteran
  @FunFact, @EmiI

  Dzięki za poprawienie, jakoś to przeoczyłem.
  W takim razie wszystko zgodnie z przepisami.

  Ale kwestia 127 m pozostaje nierozwiązana.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Jeden z lepszych występów Polaków .Gratulacje dla Romana.Szkoda że Kenneth a nie Michael stał na podium.Gratulacje także dla Kasaiego.
  Oceny dla polskich skoczków:
  Stoch 4+ (dobre skoki myślę że jutro będzie w TOP5)
  Hula 4 (gratulacje przekroczył 200 punktów za chwilę ide do niego to oblac)
  Żyła 3+ (myślę że te 100 punktów przekroczy już po jutrzejszym konkursie)
  Kubacki 3 (dobre skoki)
  Kot 3 (dobre skoki)
  Jutro licze na to że Stekała przekroczy te 100 punktów ale myślę że na koniec sezonu w klasyfikacji Piotrek go wyprzedzi.

 • anonim
  @zvc

  Forfang i tak by dostał dodatkowe punkty, bo jemu jury obniżyło belkę a nie na życzenie...

 • HKS początkujący

  Bardzo ciekawe podium;) Elektriczka wreszcie na podium i od razu wygrywa - siadła mu skocznia od pierwszego skoku, trochę się męczył w tym sezonie i wraca ze złotem! Gangnes już spuchnięty, już nie ma szans na podium generalki, a dzisiaj o krok od zwycięstwa i dokłada Hayboeckowi. Czyżby przetrwał trudne chwile jak Tande? No i trzeci Kasai - szkoda, że nie zaryzykował z belką. Chyba i tak nie miał szans na wygraną (Noriakiemu bardzo ciężko wylądować na 19-19,5), ale może by się udało. No ale kolejne podium super sprawa.

  No i Forfang jednak się spalił. W tym sezonie to jest wielki pechowiec do warunków, teraz karta była po jego stronie i tym razem zawalił sam - trochę mnie tym zaskoczył. Bo to że Rysiek się spalił to żadne zaskoczenie;)

  Polacy przyzwoity występ, chyba Żyła najbardziej zaskoczył na plus, reszta zrobiła swoje a od numeru 6 w dół spora wtopa. Te skoki formy Żyły są niesamowite - albo druga dziesiątka albo ugniatanie buli. I to w równych warunkach się dzieją oba scenariusze.

 • anonim
  piekne podium

  Kasai!!!! Koudelka i Gangnes nagroda dla 3 pracusiow. Gangnes jednak sie nie poddaje wiec chociaz tu otwarta rywalizacja z hayboeckiem.

  Brawo Kamil. 2 rowne, dobre skoki chyba pierwszy raz w sezonie? Nizhny tagil tam byl 6 ale chyba dzieki dobremu 2 skokowi. Brawo jutro moze byc lepiej ale i tak jest niezle.

  Hula na + reszta nie wiem czy wina jakas presja? Jesli Polakow zjada presja i nie umieja nawet utrzymac swych srednich pozycji to jest to smutne.

 • shi stały bywalec
  A jednak były emocje.

  Fajnie, że Koudelka wygrał, cieszę się niezwykle z trzeciego miejsca Noriakiego, chociaż trener mu zawalił - też mógł skakać z 9. belki.

  Prevc jak można się było domyśleć mocno w górę.

  Nasi słabo, jak na IO rozgrywane nad Wisłą, a w zasadzie w Wiśle.

  Zdecydowanym moralnym zwycięzcą dzisiejszego konkursu Freund. To nie bywałe, co wyprawia ten facet. 99% wilgotności powietrza, 1005 hPa (najgorsze warunki pogodowe dla niego), do tego skoki na jednej narcie i z opaską na oczach. Masakaracja konkurentów. Galaktyczne było zwłaszcza jego wybicie (pewne 1. miejsce w wybiciach). Stracił też na tym, że FIS nie wprowadził jeszcze przepisu, iż za zbyt wąski kombinezon dopisuje się zawodnikowi +10 pkt., a Freund żeby dać szanse rywalom skakał w kombinezonie pięć numerów za małym.

 • Konrad początkujący

  Lans
  Już daj spokój z tym fanatyzmem jeśli chodzi o Freunda bo to sie śmieszne robi.

 • sakala początkujący
  IO w Wiśle - klasyfikacje

  Klasyfikacja medalowa po pierwszym dniu rywalizacji:

  1.Czechy 1-0-0
  2.Norwegia 0-1-0
  3.Japonia 0-0-1

  Klasyfikacja punktowa po pierwszym dniu rywalizacji:

  1.Norwegia 14 pkt.
  2.Czechy 8 pkt.
  3.Japonia 6 pkt.
  4.Słowenia 4 pkt.
  5.Niemcy 3 pkt.
  6.Austria 1 pkt.

 • zvc weteran
  Koudelka jak Bystoel

  Wygrywa IO tak jak Lars Bystoel w Pragelato atakując spoza podium (Roman był po I serii 5., a Lars 6.). ;)

 • fanDomenaPrevca początkujący
  PŚ Wisła

  jeśli chodzi o skoki polaków...... to nawet dobre...... Domen w 3 dziesiątce...... przynajmniej zgadłem Stocha że będzie w TOP 10

 • anonim
  TYLKO SEVERIN

  Skandal. Freundowi zaniżyli noty I źle zmierzyli odległość w 1 serii. Tam było 128m. Prevc już sie wypala. Freund klasa sama w sobie. Uwielbiam go.

 • Toyminator profesor
  -

  Nasi w miarę nieźle. Stoch w 10 , tak jak pisałem :) Ale wygrywa Koudelka ! :) Fajnie:) No i Kasai na Podium ;D Freund Klasa ....znowu za Prevcem ;P

 • Lans profesor
  -

  Pamiętajmy jedną historie. Freund jeszcze się do końca z tą skocznią się nie zaprzyjaźnił.

 • EmiI profesor
  @zvc

  Nie ma kontrowersji bowiem Forfangowi jako jedynemu belke obniżyło jury a nie trener.

 • anonim

  Liczył ktoś ile razy w ciągu tej transmisji leciała reklama kawy Prima? Skonczyło się maglowanie Media Ekspertem to zaczęło Primą? Dobrze że chociaż TVP nie spóźniło się na 2 serię..
  Koudelka skakał tutaj od samego początku daleko wiec to zadne zaskoczenie ze on wygrał.Polacy słabo, na swojej skoczni ledwie 5 wchodzi, Stoch też przeciętnie jak na swoje możliwości.Stękała chyba nie dociągnie do 100 punktów jak dalej bedzie tak frajerował.Zwłaszcza że jutro albo będzie loteria albo nie będzie konkursu bo znowu prognozy są złe.A przełożyć na niedzielę to nie wiem czy się da.

 • FunFact profesor
  @zvc

  To była decyzja jury.

 • opel123 weteran
  Kasai

  Cieszy podium dla niego

 • kasztelan weteran
  klarka 2000

  akurat w byciu największym psychofanem Prevca to ty wygrywasz, więc możesz sobie z Lansem uścisnąć dłoń.

 • szulcu96 początkujący

  Super że Koudelka wygrał, ale szkoda że sędziowie tak wydymali Forfanga decydując się na obniżenie rozbiegu wbrew swojej woli...

 • zvc weteran
  Punkty dla Forfanga za belkę

  Jednak otrzymał punkty za belkę, mimo że 95% HS to 127,3 m, więc zaokrąglając powinien skoczyć 127,5 m (a skoczył 127 m).
  Podobną kontrowersję przeżywaliśmy w 2014 kiedy Wellinger wygrał z Kamilem dzięki tym punktom. Ale tym razem przynajmniej nie zdecydowało to o kolejności na podium.

  Wie może ktoś, dlaczego to 127 m jest tutaj uznane za 95% ?

 • TAMM profesor

  Gratulacje dla Koudelki, Gangnesa i Kasaiego.
  Trochę szkoda, że Forfang jednak nie na podium.
  Prevc mocno pechowy.
  Warunki po nim świetne.
  Mam nadzieję, że jednak jutro loterii nie będzie.
  Fajnie, że Stoch w "10" - nawet jeśli to Wisła. ^^

 • anonim

  Rudy Niemiec znowu przegrał haha

 • anonim
  aż serce rośnie

  gdy patrzając na osiągnięcia polskich skoczków w dzisiejszym konkursie dumny jestem i nie mogem wyjsc z podziwu dla kunsztów i profesjonalizmów różnorakich jakie dzis na skoczni zaprezentowali oni

 • Ponurzyca profesor

  Szkoda, że Hayboeck dostał zawyżone noty za to lądowanie i odjazd.
  Mam nadzieję, że jutro Szkopy też dostaną w d...pę od Romka

 • anonim

  Freund klapa, Prevc klasa, Koudelka bomba, Kasai klasa ponad klasy, Forfang Freitag spalizna, wiecie co nawet fajny ten trolling ;) ale nikt pewnego innego użytkownika nie przeskoczy..
  Pozdrawiam

 • shaffi doświadczony
  Prevc

  świetny drugi skok,widać że ta 1 próba to wpadka i tyle,powiększa przewagę nad Freundem,141 pkt i już ma rekord Schlierenzauera,Gangnes odrabia-chyba wziął się do roboty ,za to Hayboeck słabnie..Elektriczka fantastycznie,Forfang zmarnował szansę sezonu..

 • anonim

  Patrząc na emocje, jak i co niektóre statystyki u podiumowiczów: konkurs - na piątkę :)

 • anonim

  Koudelka Mistrzem Olimpijskim!! Kto by się spodziewał, że Prevc zostanie bez medalu, a Kasai medal na drugich kolejnych igrzyskach, fenomen!

 • Lans profesor
  -

  A wy porównujecie Prevca do Małysza - no ludzie, szanujmy się.

 • anonim
  TYLKO SEVERIN

  Severin miał pecha ale był najlepszy. Brawa dla Romusia z Czech

 • waldemarsson doświadczony
  Ukłony

  Koudelka mistrzem igrzysk olimpijskich im. ekscelencji Tajnera!

 • morata bywalec
  Lans

  Jestem pod wrażeniem, wykorzystujesz zmienne IP aż miło :)

 • anonim
  piekne IO w Wisle

  Zloto dla Koudelki pierwsze w karierze :) medal olimpijski dla najstarszego zawodnika cos pieknego. Magiczne zawody :) Mysle ze letnie IO w Wisle tez beda udane.

 • anonim

  Kasai mogl to wygrac jakby mu obnizyli belke :(

 • solemn bywalec

  Kołdi :D Ah ta elektriczka

 • panKK bywalec
  Fajne

  Podium mam nadzieje że jutro zamiast Kennetha będzie Kamil

 • anonim
  h

  Co za piękny konkurs! Koudi wygrywa a Noriaki 3 a żeby szczęście było pełne prevc poza podium !!!

 • Ponurzyca profesor

  Ależ piękne podium :)
  Żadnego Szkopa, Romek pierwszy plac i Noriaki też na pudle.
  Brawo.

 • kasztelan weteran

  jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeest KOUDI!

 • anonim
  koudi winner, kasai pudło 2:)!!!

  Wspaniałe podium:)
  Koudi i kasai na podium

 • zvc weteran

  Bardzo fajne podium! Wygrywa Koudelka, Gangnes 2., Noriaki 3. Czego chcieć więcej? (Kamila na podium!)

 • anonim

  podium bez Prevca i Freunda i oby tak dalej :) brawa dla Koudelki i Kasaiego :)

 • Lans profesor
  -

  Znakomity był dzisiaj Freund.

 • anonim

  Doświadczenie wygrało a młody sie spalił

 • Rafał początkujący

  Brawo Kasai! :)

 • shaffi doświadczony
  Koudi

  BRAWOOOOOOOO!Forfang znowu 4..

 • zvc weteran
  Gangnes

  Romana nie wyprzedził, ale i tak bardzo dobry występ.
  Zaskoczył i zmniejszył stratę do Hayboecka.

 • shaffi doświadczony
  Freitag

  jak zawsze w finałowej spali..

 • SpeedSTS bywalec

  W końcu może wygra ktoś inny niż Prevc, Freund i Norweg :D Szkoda, że Polacy w czarnej dup*ie i musimy się jarać Romanem z Czech XD

 • anonim

  Energi kropelka, tu leci Koudelka!

 • anonim
  brawo Roman

  Koudelka pozamiatał tego pryszczatego śmiecia ze słowenii

 • anonim
  Zloty medal

  Roman walczy walczy o zloty medal olimpijski :)

 • anonim

  KOUDELKA MISTRZ !!!! PODIUM JEST A MOZE WYGRANA CHODŹ FORFANG NA GAZIE

 • zvc weteran
  Koudi

  Brawo! Świetne posunięcie czeskiego trenera.
  To będzie podium dla Romana!

 • electricjoker stały bywalec
  Roman

  Atak na podium

 • shaffi doświadczony
  CO ZROBIŁ KOUDELKA

  NIE WIERZĘ :D ALE DOWALIŁ

 • solemn bywalec

  Prevc pozamiatał

 • anonim

  F reunda jak zawsze oszukali. Powinno być 5x 20. On jest niesamowity, brak mi słów żeby opisać jego wielkość. Nie to co preuc. On nawet lądować nie potrafi nie mówiąc o odbiciu.

 • anonim

  No to Stoch w 10.
  Czy dobrze słyszałem, że Szczęsny o Kranjcu i Prevcu powiedział: ziomale ??? :D

 • shaffi doświadczony
  Koudelka

  atakuje!

 • SpeedSTS bywalec

  Prevc jest to wygra XD

 • anonim
  Kamil Stoch świetnie i równo

  Kamil i tak dobrze:)

 • anonim

  Hayboeck gorzej wylądował niż zwykł to robić ostatnio Ammann, a ten dostaje regularnie noty po 16. Skandal.

 • Licz bywalec
  Noty

  Stoch w 1 serii za zachwiany telemark 17.5, w 2 serii Hayboeck za mocny przysiad 17.5. Żenada!

 • AWESOME bywalec
  Freund

  Freund potrafi daleko skakać tylko z wiatrem pod narty widać,że jest w głębokim kryzysie prawdopodobnie po tym sezonie zakończy kariere.

 • opel123 weteran
  Lans

  Lans klasa

 • anonim
  TYLKO SEVERIN

  Prevc bardzo upośledzone wyjście z progu. Nie podoba mi sie. Freund KLASA KLASA!!!!!!! Co za majstersztyk. Co za geniusz I fachowiec. Jest najlepszy. W tych warunkach geniusz. Oszukali go z notami

 • Lans profesor
  -

  Freund, skoczek kompletny. Radzi sobie w każdych warunkach, nie jest tak ograniczony jak Prevc.

 • electricjoker stały bywalec
  Kmail

  Może wypaść z TOP10

 • shaffi doświadczony
  Freundzik

  z Preutsem pszegrał.. :(

 • anonim

  Hajbek ledwo ustał i noty 17 hahahahaha.

 • anonim
  miszczostwo

  cieszem sie ze nasze miszcze pokazaly innym skoczkom gdzie ich miejsce w szeregu

  gratuluje wszelkiej dobrej postawy

 • zvc weteran
  Noty dla Hayboecka

  Serio? Powinny być 16-16.5

 • zloty_medalista weteran

  jest jeszcze szansa na medal, Stoch na razie drugi póki co

 • electricjoker stały bywalec
  Kamil

  Poprawnie ale bez rewelacji

 • shaffi doświadczony
  Nie

  będzie medalu dla Polski..:(

 • anonim
  Lans

  weź chłopie się nie udzielaj nie znasz się kompletnie i teraz pokazałeś swoją inteligencji, jeżeli chciałeś sprowokować to Ci się udało, co Ty cały sezon robiłeś, spałeś??? i się nie odzywaj więcej w spawie Prevca
  P.S Tak, jestem agresywna...

 • kasztelan weteran

  Kamil, musisz

 • Jaro początkujący

  Stoch teraz 135 m

 • anonim
  brawo Stefan

  Dobre dwa równe skoki.

 • opel123 weteran
  Lans

  Lans klasa

 • shaffi doświadczony
  Lans

  ty też jesteś ograniczony-umysłowo

 • Lans profesor
  -

  Prevc umie skakać tylko z wiatrem pod narty - bardzo ograniczony skoczek.

 • anonim

  Noty dla Prevca yo kpina.

 • 2Xeu bywalec
  prełc

  klasa

 • shaffi doświadczony
  Prevc

  nie można tak było w 1 serii?

 • anonim
  Bravo :D

  Stefek :D:D:D:D

 • opel123 weteran
  .

  Hula utrzyma miejsce zobaczymy jak Stoch

 • anonim
  TYLKO SEVERIN

  W drugiej serii Freund zmasakruje. To jego wyjście z progu kosmos... Jestem zachwycony. Cud miód malina. On skoczyl dalej w 1 serii

 • 2Xeu bywalec
  4 bedzie

  "20"

 • zvc weteran

  No, przynajmniej Stefan wyprzedzi Daikiego.

 • anonim

  Hula sie poprawił reszta zwaliła czekamy na Stocha

 • anonim
  :/

  ło matko, żaaaaaaaaal

 • zvc weteran

  No i poprawiają się Polacy...
  Szkoda gadać...

 • opel123 weteran
  .

  Nasi się nie poprawili

 • zvc weteran
  Kot

  Ależ odpalił rakietę...

 • zloty_medalista weteran

  no niestety, znów Kot oszukany przez FISowską mafię

 • shaffi doświadczony
  Polacy

  wspaniale,poprawiają lokaty!

 • 2Xeu bywalec
  ale nie

  zepsul

 • zvc weteran
  Żyła

  Trochę spóźnił, miałem nadzieję, że jeszcze się poprawi.

 • Saymon19 weteran
  Pierwszy

  już presji nie wytrzymał... Ale chociaż będzie w "20"

 • zloty_medalista weteran

  Żyła nie odpalił

 • fanfantulipan początkujący
  Lans

  Też myślę,że Freund skoczył dalej,ok 145 m! Nie zaliczyli mu rekordu :(

 • shaffi doświadczony
  Kraft

  prawie zrobił,,Insama''..

 • Jaro początkujący

  Żyła zaraz odpali 133 m :)

 • anonim
  shaffi

  O tobie pędraku można felieton napisać. Pod tytułem najgłupszy człowiek na świecie.

 • opel123 weteran
  .

  Dzisiaj wygra Peter Freund drugi będzie Severin Prevc

 • zvc weteran
  Ito

  Ładny skok, najlepszy od dawna.

 • shi stały bywalec
  Tragiczne skoki trzeciej dziesiątki

  więc nasi raczej nie powinni jednak pospadać z obecnych pozycji.

 • Lans profesor
  -

  Ja miałem wrażenie, że skoczył dalej.

 • shaffi doświadczony
  Liczę,że gdy powróci Samozwańczy Autorytet

  napisze o Lansie felieton

 • anonim

  Czy tylko ja mam wrazenie ze Freund skoczył bliżej niż 125 m?

 • anonim
  TYLKO SEVERIN

  On jest fantastyczny. Z takim wiatrem tak skoczyć... Mistrz. Prevc jak sierota przy Severinie. Freund klasa klasaaaa. Geniusz

 • Lans profesor
  -

  Punkt mniej, ale też lądował 1,5m dalej. Czy ktoś z taką odległością jak Prevc mógłby sobie pozwolić na takie noty?

 • fanfantulipan początkujący
  ...

  Tak samo marne jak 125,5 Severina

 • olek początkujący
  Linia

  Śmiesznie wygląda przedłużenie zielonej linii do lasu.

 • shi stały bywalec
  @sakala

  Przecież to cały stary Kot. Jak cała TVP. Oni nigdy nie powiedzą, że w aucie koło jest zepsute, tylko że trzy są dobre.

 • Saymon19 weteran
  Lans

  Z tym, że nawet za 90 m. mógł tyle dostać bo odległość nie decyduje o nocie, bynajmniej tak mówi regulamin...

 • shaffi doświadczony
  Lans

  twoje Bożyszcze dostało tylko punkt mniej :) spokojnie :)

 • HKS początkujący

  A apropo odległości, to przecież nie było żadnych problemów.

  Po prostu w panelu najpierw była odległość z triala i ją zmieniali bo nie odświeżyli panelu. Nie trudno to było zauważyć.

 • Ponurzyca profesor

  Domen to największy farciarz tych zawodów. Od kwali poprzez I serię na finałowym marnym skoku kończąc.

 • Toyminator profesor
  -

  @zvc
  To też:) On ląduje tragicznie.

 • Lans profesor
  -

  Zwróćcie uwage na jedną rzecz. Prevc za śmieszne 124m dostał 55pkt - to chyba jakiś żart.

 • shaffi doświadczony
  Forfangowi

  należy się ta wygrana...niech ma..

 • Saymon19 weteran

  Szkoda Ammanna nie będzie 5 złota olimpijskiego....

 • anonim

  Mgła gęsta jak mleko.

 • sakala początkujący

  Co tu dużo mówić: jeden w ,,15'' na 10. miejscu i w sumie pięciu w ,,30'' u siebie, z wykorzystaną kwotą krajową to jest absolutna kompromitacja. A nasi się cieszą po swoich skokach jakby nie wiedzieli, że startują z wczesnymi numerami startowymi a to nie jest alpejskie tylko skoki. Teraz z kolei słucham Kota seniora i zastanawiam się czy ten człowiek nie jest przypadkiem obłąkany.
  Może w przyszłym sezonie zacznijmy starty zimą dopiero od Zakopanego. Latem wywalczymy limit 6 i będziemy mieli na Krokwi dziesięciu naszych w pierwszej piętnastce listy startowej. To by dopiero pięknie wyglądało - Polacy na pierwszych dziesięciu miejscach po piętnastu pierwszych skokach. Janusze i tak się nie zorientują, procenty zrobią swoje. To co zapamiętają to całe top 10 wypełnione Polakami, słowem POTĘGA.

 • zvc weteran

  No, mgła się trochę rozeszła.
  Powinno być mniej problemów z mierzeniem odległości i notami (przynajmniej mam taką nadzieję).

 • anonim
  Tylko 50 punktów Stękały za styl.

  Mi się wydawało że lądowanie było ok!

 • szulcu96 początkujący
  @Janush

  I jak zwykle masz obsesję na punkcie łącznej liczby punktów drużynowo... Dla mnie pierwsza seria dla Polaków była naprawdę niezła, zbyt wiele jednak wymagasz od Polaków, 100 punktów jest dla nas raczej dla nas nie osiągalne w tym sezonie.

 • electricjoker stały bywalec
  Kubacki

  Czy słyszeliście jego wywiad gdzie bredził ze Maciusiak powinien zostać trenerem kadry A?

 • shi stały bywalec
  Obstawiam:

  2-3 naszych wyleci do trzydziestki
  Stoch spadnie do drugiej dziesiątki.

  Obym się mylił.

 • anonim
  Freund

  Freund to najlepszy skoczek w historii. W 2 serii skoczy na podium.

 • pawel96 profesor

  Podium marzeń: Kasai, Koudelka, i ktoś.
  Japończyk w 500. występie w PŚ, Koudelka za trudy sezonu i ktoś. Myślenie mocno życzeniowe ;)

  Nasi jak utrzymają, źle nie będzie, może Kamil i Stefan mogliby przesunąć się o ~3 pozycje do przodu.

 • Lans profesor
  -

  54 pkt to są wysokie noty?

 • Firehunter doświadczony
  dziś potrzeba zadośćuczynienia

  dlatego musi być trzech w top 10 i następnych dwóch w 2nd 10

 • shaffi doświadczony
  cavaljerian19

  Kraft traci 13 pkt do podium :P

 • Jaro początkujący
  Szczęsny

  Klasyfikacja po I serii wg Szczęsnego :
  1. Zawodnik z kraju fiordów
  2. Zawodnik z kraju fiordów
  3.Nasz Zachodni sąsiad
  4.Noriakiego Kasajego
  5.Nasz Południowy Sąsiad
  6.Daniela Andre Tandego
  :)

 • fanfantulipan początkujący
  Freund

  Freund jest słaby,a wysokie miejsca ma dzięki za wysokim notom w każdym konkursie.w przyszłym sezonie będzie poza czołową "10".

 • anonim
  TYLKO SEVERIN

  Jego wyjście z progu mmmmm rozkosz. Freund klasa

 • HKS początkujący

  @Saymon19
  Taka ironia - każdy wie że Polacy przyciągają w tym sezonie dobre warunki (poza Hulą, który znów miał przeciętne i znów poniżej średniej);) Tyle że akurat przewaga Polaków nad miejscami niżej jest spora i wiele by to ich lokat nie zmieniło. Średnia serii 0,16, średnia Polaków 0,33 i tradycyjnie Hula najgorsze;)

  Chociaż zdziwił mnie skok Kranjca w niby złych warunkach - to byłby chyba najlepszy skok Kranjca na skoczni dużej w Europie;)

 • anonim
  SEBA "JAKO TAKO" PO JAPOŃSKU SZCZENSNY

  Co za świr z tego komentatora...

 • anonim
  dobre te miejsca Polaków

  Dobre... do ataku na wyzsze pozycje w 2 serii. Przeciez ani to 10 ani te 16-19 miejsca nie wiaza sie z jakas bardzo duza presja wiec beda skakac w miare z "pustą" glowa. Podium Stocha raczej w marzeniach niestety dzis trzeba skakac ponad 130m. Prevc bez szans na wygrana.

  Dzis wygra Forfang, Gangnes znowu wraca do gry Freitag nie wytrzyma wiec...moze Kasai?

 • zvc weteran
  @Toyminator

  W przypadku Stękały zadecydowały raczej niskie noty za styl, a nie punkty za wiatr.

 • anonim
  noty

  moim zdaniem noty w przypadku Kamila Stocha były bardzo zaniżone wiadomo, że lądowanie nieperfekcyjne, ale jednak nie aż tak masakryczne a Kamila znany generalnie z pięknych skoków jak i wysokich not....wątpię, że w tej mgle sędziowie mogą sprawiedliwie ocenić skok a także swoje robi nazwisko i narodowość...niestety

 • anonim

  życzę Freundowi spadnięcia do 3 dziesiątki :D

 • cavalierjan19 profesor
  @shaffi

  W teorii to nawet Kraft ma szansę na podium przy jakimś super skoku, jego strata to 7,5 punktu. W drugiej serii na podium może wskoczyć wielu zawodników (Prevc, Stoch, Hayboeck, Freund, Tande, Koudelka, Kasai). Na tych trzech ostatnich liczę najbardziej, szczególnie Koudelkę, on może tu skoczyć naprawdę dobrze.
  2 miejsce Gangnesa to lekka niespodzianka, chociaż od konkursów w Kazachstanie skacze coraz lepiej, widać, że obniżkę formy miał tylko w Finlandii.

 • anonim
  wzięte ze slangu

  "Lansować czyli szpanować, chwalić się czymś w zauważalny dla otoczenia sposób". Więc nie ma się czym martwić ;)

 • Major_Kuprich profesor
  Igrzyska rozpoczęte!

  Świetne skoki Polaków, kapitalna atmosfera, pogoda dopisała.

 • anonim

  Lans to troll. Nie widzicie serio tego? On ma z Was beke ze reagujecie na jego posty. Skończcie mu dawać radość takimi bulwersami...

 • Toyminator profesor
  -

  No cóż... o jednego mniej w 30 niż myślałem, ale zadecydowały pkt za wiatr. Stoch walczy o top 10 też się sprawdza, No i mówiłem że wygra Norweg, i tak pewnie będzie:) Prevc słabo, no cóż :D On już nic nie musi;P Ma tam rekordy do pobicia, ale myślę że i tak spokojnie je pobije.
  A jak się skończy na takich miejscach naszych...no to i tak będzie w miarę nieźle.

 • dejw profesor
  -

  Sytuacja po skokach "30": Pięciu Polaków na czele, hip hip hurra, szał, sportowy orgazm.

  Miny rzędną gdy skoczy cała "50".  Konkurs jak na Wisłę całkiem ciekawy i o dziwo nie tak loteryjny jak to zwykle bywało.

  Życzę szczerze Forfangowi, aby wreszcie udało mu się wygrać - w tym sezonie to jeden z większych pechowców w ścisłej czołówce. Należy mu się. No i Noriaki na podium ;)

  Norwegowie drużynowo znów miażdżą, za to Austriacy baardzo zawodzą. Słaby występ Słoweńców. Komentarz zmoderowany (Moderator nr:21223) / 2016-03-04 21:32:10

 • anonim
  shaffi

  Zes.a się Prevc a nie skoczy na podium. Mierny skoczek który może conajwyżej buty czyścić Freundowi.

 • anonim
  szczęsny

  "POWIEM PO JAPOŃSKU JAKO TAKO"HAHAHA

 • Lans profesor
  -

  No jeżeli Freund, jest w takiej formie na skoczni której nie lubi, to co się będzie działo w Titise na skoczni na której jest szalenie mocny - to będzie niesamowita masakracja.

 • kasztelan weteran
  Saymon19

  Wiesz, że jak się pisze "a tak na serio" to wcześniejsze kwestie były żartobliwe? Wiesz co to sarkazm?

 • anonim
  Polacy

  Powiem szczerze że jestem troche rozczarowany tym iż Stekała nie uzyskał awansu, Kłusek to lepiej niech do konca kariery wystepuje w Kontynentalu bo sie juz nie da na to patrzec. Ziobro tragedia naprzeciwko tego co pokazywał w treningach czy kwalifikacjach. Reszta Polaków natomiast w miare przyzwoicie. Licze na poprawe w 2 serii zwłaszcza Stocha bo niewiele traci. Ogólnie 1 serie w wykonaniu Polaków oceniam na 3+.

 • cavalierjan19 profesor

  Kamil ma niższe noty, pomimo tego, że wylądował ładniej od niektórych zawodników (Freund, Freitag, Norwegowie).
  W drugiej serii liczę na awans Stocha do Top5, może i na podium, poprawę u Huli i Żyły i co najmniej utrzymanie pozycji u Kubackiego i Kota.
  Szkoda lądowania Stękały, tak to Tajner miałby co świetować, przecież mamy 7 w drugiej serii.

 • Konrad początkujący

  Lans
  Sorki nie obraź sie chłopie ale ty naprawdę masz fioła na punkcie Freunda. To jest jakiś fanatyzm wręcz, COKOLWIEK źle zrobi to ty go i tak wynosisz na piedestał czy nawet wtedy gdy inni są w danym momencie lepsi od niego.

 • IchBinDa początkujący

  Rozbiło mnie, gdy Szczęsny po skokach pierwszej trzydziestki rozpływał się nad tym, jaki to piękny był widok pięciu Polaków na pięciu czołowych miejscach. Dla każdego zorientowanego kibica taki wynik powinien być przygnębiający. Dobrze pokazuje on potencjał naszej reprezentacji i to, jak w tym sezonie jest marnowany. Oto drużyna z aspiracjami na czołówkę nie ma żadnego skoczka w czołowej dwudziestce generalki - i mamy się cieszyć tym, że raz na sezon nasi skoczkowie do tej dwudziestki wskakują?

 • kasztelan weteran
  cytując sceptyka

  80 punktów. Występ katastrofalny. Jeszcze u siebie. Wstyd. Kruczek out.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Kamil mógłby być w TOP3 a Żyła i Hula w TOP10.

 • MrRadzio weteran
  -

  Widzę że Żyła kontynuuje tradycje z tego sezonu że albo nie punktuje albo jest w 2 dziesiątce :D. Kot, Kubacki i Hula nieźle ale powinno być conajmniej te 5 pozycji wyżej. Na szczęście top 20 mieści się w 10 metrach. Stękałe za**bali notami. Patrząc jak inni są oceniani to on powinien dostać 51.5 do 52.5 pkt a dostał tylko 50.

 • shaffi doświadczony
  13 Prevc

  do podium traci 2,5 metra więc to nic..jak odpali petardę to i na podium się znajdzie..

 • anonim
  X

  Nie jest źle, choć miałem nadzieję na lepsze wyniki - zwłaszcza w Polsce. Może w drugiej serii zobaczymy lepsze skoki naszych.

 • Saymon19 weteran
  HKS

  Co Ty pier*olisz za przeproszeniem?

 • kasztelan weteran

  taa, Prevc odrobi i wygra. Nie wygra, nawet nie stanie na podium, myślicie że taki Koudelka będzie przegrywał z nim o 5 metrów? Prevc to nie deklasuje w ogóle, więc o czym my tu mówimu

 • anonim

  Do bani. Polacy fajne skoki (mam na myśli tych pięciu co weszli). Stękała dość frajersko. Ale prawda jest taka, że trochę jak w narciarstwie alpejskim. Nawet przy super skoku jak się ma "zły" numer startowy to ciężko coś zrobić. Miejsca Freunda czy Hayboecka. Noty i miejsca Freitaga. Żałosne. Dlatego nie można już wchodzić małymi kroczkami i spokojnie w sezon. Potem nawet superskakanie może nie wystarczyć na walkę o top3 konkursów.

 • jma profesor
  Prevc ma Krysztalową Kulę w kieszeni

  która jednak swoje waży i nie jest zbyt wygodna - dlatego tak słabo skoczył :)

 • Xander początkujący

  Polacy bez rewelacji. Na początku wydawało się że będą wyżej, ale najlepsi skoczkowie wszystko zweryfikowali.
  Stoch zaledwie dziesiąty, skok dobry ale zawalone lądowanie i ciężko będzie walczyć o podium. Gdyby normalnie lądował to szansa by była.
  Hula, Kubacki, Kot i Żyła dobrze wypadli, jednak to daje co najwyżej drugą dziesiątkę. Myślę że powinni to utrzymać a może komuś uda się jeszcze podskoczyć.

  Stękała zawalił lądowanie. Pozostali słabiutko.
  Ilościowo w drugiej serii wygląda to słabiutko bo na skoczni którą znają doskonale powinno być więcej zawodników w finale. Jakościowo przyzwoicie nic więcej.

 • zvc weteran
  "Final round starts 21:37 CET - Accepted"

  Przypadek???

 • anonim
  Jest

  dobrze :):):)

 • krzychoSt profesor
  całe szczęście że naszym odejmowali

  Jakby nie mieli wiatru pod narty to z pewnością byłoby gorzej!!!!!!!!!!!

 • FunFact profesor
  Forfang

  Uda się w końcu?

 • Janush weteran

  Polacy jak na razie występ bardzo słaby. Nie ma jak dotąd 100 pkt.

  Zawiedli Ziobro, Kłusek, Murańka i Stękała.

  Kubacki, Hula, Żyła i Kot przeciętnie, dolna część II dziesiątki na domowej skoczni to minimum przyzwoitości, a nie dobry wynik, liczę na poprawę w drugiej serii.

  Stoch gdyby nie lądowanie, byłby 5 razem z Romanem, ale on to zawsze musi coś zawalić. Odległościowo nieźle, ale technicznie tym razem słabo. Inna sprawa, że czołówka ma wysokie noty z urzędu za samo nazwisko mimo błędów.

  Wygra Forfang albo Gangnes. Sprawa trzeciego miejsca i dalszych jest otwarta, ale nie wierzę jakoś, że Kamil odda skok na podium. Nie w tym sezonie.

 • Xellos profesor
  Tak jak myślałem :)

  Stękała nie wszedł bo nie umie lądować.

  Druga sprawa, to śmieszna dyskusja jaka tutaj się toczy odnośnie Kłuska. Jakby to miało jakieś znaczenie czy ten siódmy do Niemiec to będzie Kłusek, Murańka czy Ziobro. Przecież to mizerny poziom. Każdy z nich to turysta.

  Co do pozostałych to swoje skoczyli. Fajnie, że są koło siebie. Ciekawe bezpośrednie porównanie hehe Zobaczymy kto odda najrówniejsze 2 skoki z nich.

  Stoch jak się utrzyma w top10 będzie fajnie.

 • shi stały bywalec
  @Lans

  Na tej skoczni nie jest ważne galaktyczne odbicie, ta skocznia premiuje latawców. Dlatego Freund minimalnie nie prowadzi. Ale jest jeszcze drugi skok, w II serii ma już startować na dwóch nartach.

 • anonim

  Murańka 44 hahahahah

 • anonim

  Czy Wy nie wiezicie że mama to troll? Skończcie zwracać na takie osoby uwagę bo tylko je karmicie i zachecacie do spamu.

 • Firehunter doświadczony
  lepiej późno

  ale żeby było

 • anonim
  zenada

  Sędziowie strzelaja z tymi notami czy tylko mi sie wydaje?

 • anonim
  .

  Wiedziałem .że tak będzie z wiatrem.Do 30 zawodnika wiatr widmo pod narty byle Polakom odjęto a czołówka wiatr widmo w plecy.Boże dlaczego patrzysz na jawne oszustwo i nie reagujesz porażeniem piorunem oszusta hofera i jego zgraje może wtedy zapanóje sprawiedliwość w skokach i na świecie amen

 • HKS początkujący

  Polacy znowu trochę pechowo do warunków no ale nie jest źle;) Prześladuje nas zły wiatr w tym sezonie.

  A tak serio, to ciężko ocenić te zawody. Mamy dobry start "szerokiej polskiej czołówki" ale brak lidera w walce o podium + kompromitacje jeśli chodzi o zawodników od 6 w dół. Plus jest taki, że nie mają nasi gdzie spadać a może się uda coś awansować.

  No i brawa dla Gangnesa - odpowiedział dziś Hayboeckowi no i fajnie że jest rywalizacja;)

 • morata bywalec
  kasztelan

  Ale wiesz, że życzenie komuś źle to cebulactwo? xD

 • Firehunter doświadczony
  Austriacy wtopili dziś na całego co jednak zasadniczo nie zmienia ich sytuacji

  Odnośnie Polaków to musi być trzech w top 10 i pozostałych dwóch w drugiej 10. Spodziewam się wspaniałych skoków, bo wszystko wskazuje na to że forma wreszcie zaczęła rosnąć.

 • krzychoSt profesor

  To więcej na co nas w tym roku stać!!

 • kasztelan weteran

  ale przyjemny skok Prevca :)

 • anonim

  Prevc, klasa. Odrobi straty w drugiej serii.

 • morata bywalec
  -

  Znowu lekka loteria wiatrowa. Prevc trafił niekorzystnie, gdyż pierwszy pomiar pokazywał ponad +5 pkt a po lądowaniu zmierzono +3.4

 • Lans profesor
  -

  Myślicie, że czemu Freund tak dobrze sobie radzi w trudnych warunkach? Tak, dobrze kombinujecie - galaktyczne odbicie.

 • cavalierjan19 profesor
  @Lans

  A kiedy założysz Freundizm, religię, której głównym bóstwem jest "masakrujący wszystkich Severin Freund"???

 • Saymon19 weteran

  Freund nokatuje Prevca! klasa!

 • Magik_Ma_Konto doświadczony
  Wszechmądry Apollin

  Apollo Tajneros przewidział sukces "czterech na drugą dziesiątkę". I co hejterzy?

 • anonim
  Peter

  nie umie skakać na luzie... On musi mieć cel i czuć sportową złość. Pewnie odrobi, bo zdaje się, że teraz przejechał próg.

 • zvc weteran

  Gdyby Kamil wylądował tak jak wczoraj i otrzyma takie same noty, to byłoby tylko 1.3 pkt do podium...
  Teraz można tylko gdybać, ale straty do poprzedzających go mimo tego niewielkie...
  Myślę, że stać Kamila na awans w okolice 5.-6. miejsca.

 • IntelektualnyZbawcaCiemnychMas doświadczony

  Dobry konkurs. Stoch w 10. 4 pozostałych w 20. Forfang pewnie wygra. Prevc słabiutko. Freund dużo lepiej w podobnych warunkach.

 • Taft bywalec
  Lans

  ty to masz nieźle na****** w tym łebku ;)

 • anonim
  Szczoch

  Stoch przy bardzo dobrym skoku dopiero 10ty, liczyłem na pierwszą 6stkę. Dziwne...

 • Janush weteran

  Rzygać się chce już tymi notami dawanymi za nazwisko.
  Powinni wycofać oceny całkowicie. Żenada.

 • zloty_medalista weteran

  no i mówiłem, że Prevc to cienias, nasi wybitni zawodnicy jak Kot, czy Kubacki nie tracą do niego wiele, w drugiej serii jeszcze pokażą na co ich stać

 • ann81 profesor

  Poprawa miejsc, bo na razie słabo to wygląda.

 • Lans profesor
  -

  Mówiłem, Prevc skacze dobrze tylko na treningach. Freund jak na te warunki i jak na fakt, że nie lubi tej skoczni to poradził sobie znakomicie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).