Kamil Stoch: "Trochę jestem rozczarowany"

 • 2016-03-05 19:31

Po miejscu w czołowej dziesiątce w piątkowym konkursie, Kamil Stoch nie miał okazji skonfrontować swoich sił z resztą stawki. Sobotnia rywalizacja w Wiśle Malince została odwołana z powodu zbyt silnego wiatru. Czy podopiecznemu Łukasza Kruczka było szkoda nierozegranego konkursu na własnej ziemi?

- Pewnie, że szkoda, bo przyszło naprawdę bardzo wielu kibiców i była super atmosfera. Są pewne rzeczy, z którymi nie wygramy, jak choćby pogoda. Na pogodę nie mamy wpływu - stwierdził Polak.

Jest duże rozczarowanie zaistniałą sytuacją? - Nie bardzo, ale trochę jestem rozczarowany. Nie mamy wpływu na pogodę, ale poniekąd trzeba się z tym liczyć, że warunki uniemożliwiają nam rywalizację i pokazanie się przed własną publicznością. Tego najbardziej żałuję. Czuję się w solidnej dyspozycji i chciałem oddać dziś kilka dobrych skoków. Wczorajszy występ dał trochę optymizmu. Każdy dobry skok w konkursie daje dużo satysfakcji i pozytywnej energii do dalszej pracy. Tak się też czułem po wczorajszych zawodach. Nie czułem się w pełni nasycony, bo liczyłem na trochę więcej, ale poniekąd wiem, że powinienem się cieszyć, bo 10. miejsce jest i tak o niebo lepsze od niedawnych rezultatów.

Czy jury nie pospieszyło się z decyzją o odwołaniu zawodów? - Z jednej strony tak, natomiast pewnie mają jakiś podgląd na późniejszy przebieg warunków. Skoro uznali, że nie ma sensu czekać, bo może być gorzej, to nie ma sensu trzymać kibiców i zawodników w niepewności. Trzeba od razu ogłosić, że konkurs się jednak nie odbędzie.

Przed nami Titisee-Neustadt i Planica, gdzie Kamil Stoch odnosił już triumfy w zawodach najwyższej rangi. Jakie są odczucia samego zawodnika odnośnie tych lokalizacji? - Tak jak powiedziałem przed tym weekendem, teraz są trzy fajne miejsca, gdzie są bardzo przyjemne skocznie, a atmosfera na tych zawodach jest bardzo dobra. Na koniec sezonu czeka nas pozytywny akcent w postaci takich przyjemnych zawodów. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu pogoda będzie dopisywać, a my postaramy się wykonywać najlepszą pracę, jaką potrafimy.

Co 28-latek chciałby przekazać wszystkim kibicom ? - Bardzo im dziękuję, że pomimo trudnych dla nas momentów się tutaj zjawili. W tym sezonie w ogóle nie ma sukcesów w skokach, ale kibice są z nami, co pokazuje ich klasę. To pokazuje jakich mamy ludzi wokół siebie i to, kto nas tak naprawdę wspiera. Wspierać, gdy ktoś wygrywa - jest łatwo. Trudniej to robić, gdy komuś coś nie idzie. Nasi kibice pokazują, że zasługują na miano najlepszych na świecie.

Korespondencja z Wisły, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5725) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • skoczkowa stały bywalec
  adam

  Chyba nie zrozumiałeś sensu i znaczenia wypowiedzi. Polecam przeczytać, bądź obejrzeć wywiad jeszcze raz.

 • anonim

  Zawsze z Tobą , Kamil

 • anonim
  Trochę rozczarowany?

  Po takim sezonie? To co musiałoby się stać, żeby był "mocno rozczarowany"? Upadek jak u Fairalla?

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Panie Kamilu nie dziwię się że jest Pan rozczarowany.
  Niestety natura bywa złośliwa i bardzo żałuje że to coś dotknęło akurat Wisłę.
  Tak dziś się nastawiałem i tak dziś liczyłem na skoki Polaków i znacznie lepsze miejsca niż wczoraj a tu przysłowiowy zonk.
  Skoków nie ma.

 • anonim
  doBRZE GADA :)

  FAJNY Z NIEGO PAN :)

 • razor78 bywalec

  Oczywiście, jeszcze jakieś szanse są, ale nie sądzę, żeby wspiął się na takie wyżyny, ażeby wygrał w Titise albo w Planicy

 • razor78 bywalec

  Kamil przerwie swoją serię 5 sezonów z rzędu, w których zwycięża zawody PŚ. Co ciekawe i tak jest ona dłuższa niż chociażby Małysza czy Ahonena.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).