Wypowiedzi Piotra Żyły i Andrzeja Stękały po weekendzie z PŚ w Wiśle

 • 2016-03-05 20:05

W sobotę aura nie sprzyjała zawodnikom, organizatorom i zgromadzonym pod skocznią im. A. Małysza w Wiśle kibicom. Mimo prób, konkurs został odwołany. Na możliwość poprawy swoich skoków z niecierpliwością czekali Piotr Żyła (18. miejsce) i Andrzej Stękała (32.miejsce).

Andrzej StękałaAndrzej Stękała

- Bardzo chciałem poskakać także w sobotę, bo fajnie mi się skakało w czwartek i w piątek - mówi Żyła - Ale co zrobić – taka decyzja jury, więc trzeba wracać do domu.

Ale czy w tak wietrznych warunkach można było przeprowadzić zawody? - Myślę, że dało się, zawsze się da – twierdzi skoczek - Tylko to jest kwestia tego, że organizatorzy boja się o zawodników. Bo jak któremuś z nas by się coś stało, to wina nie jest przecież nasza, że chcieliśmy skakać, tylko ich, że nam pozwolili.

Jednak jak dodaje, nic straconego. - Pewnie gdybyśmy mimo wszystko chcieli skakać, to kazaliby nam coś podpisać, ale to też nie byłoby zbyt dobre. Wiatr "kręcił" i mielibyśmy nierówne warunki. Więc i tak ktoś zawsze byłby poszkodowany – zauważa.

A jak ocenia swoje i kolegów z kadry skoki w Wiśle? - Skakaliśmy całkiem w porządku. Po zawodach w Zakopanem zdarzały się już dobre, a nawet bardzo dobre skoki. Niestety, te gorsze też były. Ale zobaczymy, bo zostały nam jeszcze dwa weekendy startów. Oby te skoki były tylko dobre i bardzo dobre, bez tych tragicznych – kończy.

Swój rezultat z piątku chciał też poprawić Andrzej Stękała. - Szkoda, że nie udało się poskakać, bo publiczność dopisała i na pewno każdy chciał także w sobotę pokazać się z jak najlepszej strony – zapewnia.

Jak mówi, nie jest do końca zadowolony ze swojego skoku w piątkowym konkursie. - Zepsułem lądowanie i głównie przez to nie dostałem się do drugiej serii. A przed zawodami myślałem też o trochę lepszej lokacie - w czołowej "30". Niestety, nie udało się nawet zakwalifikować do serii finałowej, ale jedziemy dalej – kończy.

I już wiadomo gdzie. Zarówno on, jak i Piotr Żyła znaleźli się w składzie na zawody w Titisee-Neustadt (12-13 marca).

Korespondencja z Wisły, Tadeusz Mieczyński


Katarzyna Skoczek, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2828) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).