FC w Harrachovie: Queck przypieczętował końcowy sukces

• 2016-03-12 15:46

Danny Queck potwierdził dominację w tegorocznej edycji cyklu FIS Cup. Triumfator klasyfikacji generalnej okazał się także najlepszym zawodnikiem finałowego konkursu tzw. "trzeciej ligi". Punkty w czeskim Harrachovie zdobyło trzech Polaków.

26-letni reprezentant naszych zachodnich zdominował sobotni konkurs na obiekcie HS 100. Loty na odległość 92,5 metra i 98 metrów dały mu 10,5 pkt przewagi nad drugim Lucasem Schafferem (90 metra i 99,5 metra). Dla 20-letniego Austriaka jest to najlepszy rezultat w dotychczasowej karierze. Na najniższym stopniu podium stanął Ziga Jelar (87 metrów i 97,5 metra). Zwycięzca serii próbnej stracił do Quecka 14,5 pkt.

Poza podium uplasowali się dwaj kolejni Austriacy i Słoweniec. Czwarty był Maximilian Steiner (88,5 oraz 96,5 metra), piąty wczorajszy triumfator - Simon Greiderer (88 metrów i 95,5 metra), natomiast czołową szóstkę zamknął Anze Lavtizar (89,5 metra i 94 metry).

Polacy nie zachwycili swoimi skokami na przygranicznym obiekcie w Harrachovie. Najlepiej wypadł Przemysław Kantyka. Podopieczny Roberta Matei uzyskał 86,5 metra oraz 93 metry, co dało mu 14. lokatę. Dominik Kastelik (86,5 oraz 90,5 metra) był 22., a Krzysztof Miętus (87 metrów i 87,5 metra) wywalczył 28. notę dnia.

Danny Queck w 12 występach w sezonie 2015/2016 zebrał 796 punktów, co było zdecydowanie najlepszym rezultatem spośród wszystkich startujących. Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji wywalczył jego rodak - Michael Dreher. Różnica między Niemcami wyniosła 336 punktów. Rzutem na taśmę trzecie miejsce kosztem Jakuba Kota zajął Austriak - Simon Greiderer. Nasz rodak okazał się gorszy o 25 "oczek". Łącznie punkty zdobyło aż 208 skoczków. W tym gronie znalazło się 17 Polaków.

Sobotni konkurs w Harrachovie zakończył ostatni, siódmy period sezonu 2015/2016 w cyklu FIS Cup. Dodatkowe miejsca na pierwszy okres startów w Letnim Pucharze Kontynentalnym 2016 przypadły reprezentacjom Niemiec, Słowenii i Austrii.