Czwartek, 28 kwietnia 2016, 19:05

Znamy kadry szkoleniowe polskich skoczków na sezon 2016/2017

Polski Związek Narciarski
Polski Związek Narciarski
fot. pzn

Polski Związek Narciarski podczas dzisiejszego posiedzenia zarządu zatwierdził składy grup szkoleniowych na nadchodzący sezon. W skokach narciarskich zostały utworzone trzy kadry narodowe męskie (A, B i C) oraz kadra młodzieżowa Kobiet.

Kadra Narodowa A: w tym sezonie będzie na początku liczyła ośmiu skoczków, jednak po zakończeniu pierwszego cyklu przygotowań, w sierpniu wśród nich wybrana zostanie najlepsza szóstka, która pozostanie w Kadrze A, natomiast pozostała dwójka przejdzie do Kadry B.

Zawodnicy: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.
Trener Główny: Stefan Horngacher
Asystenci:
Zbigniew Klimowski (zarazem Koordynator A i B) i Grzegorz Sobczyk
Trener techniczny:
Michal Doleżal, koordynator sprzętowy kadr A, B i Młodzieżowej C. Fizjoterapeuta: Łukasz Gębala
Serwismen: Kacper Skrobot
Pozostali współpracownicy: dr Harald Pernitsch z Austrii jako konsultant, biomechanik Piotr Krężałek, lekarz Aleksander Winiarski i konsultant Adam Małysz.

Kadra Narodowa B: będzie liczyła sześć osób.

Zawodnicy: Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka i Krzysztof Miętus.
Trener główny: Robert Mateja
Asystent: Marcin Bachleda
Fizjoterapeuta: Michał Górny
Serwismen: Kamil Skrobot

Kadra Narodowa Młodzieżowa C: w tym sezonie będzie najpierw pięcioosobowa.Wyróżniający się szósty zawodnik zostanie dokooptowany do grupy w sierpniu

Zawodnicy: Dawid Jarząbek, Dominik Kastelik, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch oraz Łukasz Bukowski Trener główny: Maciej Maciusiak
Asystenci: Piotr Fijas i Wojciech Topór
Fizjoterapeuta: Daniel Kwiatkowski
Specjalista od motoryki: Michał Wilk

Kadra Narodowa Młodzieżowa kobiet:
Zawodniczki: Kinga Rajda, Magdalena Pałasz i Anna Twardosz
Trener Główny: Sławomir Hankus
Asystenci: Wojciech Tajner i Krystian Długopolski

Z pewnością sporą niespodzianką jest przesunięcie Macieja Maciusiaka do kadry C. 34-letni szkoleniowiec był wymieniany w gronie faworytów do objęcia funkcji trenera kadry A po Łukaszu Kruczku. W najbliższym sezonie będzie musiał zadowolić się trenowaniem juniorów.



Tadeusz Mieczyński, Źródło: www.pzn.pl
oglądalność: (28738) ilość komentarzy: (108)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl