Piątek, 29 kwietnia 2016, 13:33

Norwegowie ogłosili kadry

Alexander Stoeckl
Alexander Stoeckl
fot. Tadeusz Mieczyński

Norweski Związek Narciarski ogłosił dziś składy kadr skoczków na sezon 2016/2017. W grupie narodowej, prowadzonej przez Alexandra Stoeckla obyło się bez niespodzianek i znalazło się tam siedmiu najlepszych zawodników minionego sezonu.

Kadrę A w nadchodzącym sezonie będą zatem tworzyć Kenneth Gangnes, Daniel-Andre Tande, Anders Fannemel, Andreas Stjernen, Joachim Hauer oraz Johann André Forfang.

W reprezentacji narodowej pań znalazła się tylko jedna zawodniczka - Maren Lundby.

W sztabach szkoleniowych nie zaszły żadne istotne zmiany. Trener Alexander Stoeckl zapowiada w tym sezonie więcej zgrupowań w Norwegii i mniej treningów na zagranicznych obiektach. Najlepsi zawodnicy norwescy wystartują jedynie w niektórych konkursach Letniej Grand Prix, a skład uzupełnią skoczkowie z kadry B, którzy mają w ten sposób zbierać cenne doświadczenie.

Kadra Narodowa Mężczyzn:
Kenneth Gangnes, IL Kolbu comrades
Daniel-Andre Tande, Kongsberg IF
Anders Fannemel, Hornindal IL
Andreas Stjernen, Sprova IL
Joachim Hauer, Bækkelaget SK
Johann André Forfang, Tromsø SK

Sztab szkoleniowy: Alexander Stöckl (główny trener), Magnus Brevig (trener krajowy), Andreas Vilberg (asystent trenera), Thomas Hörl (serwismen i sprzęt) oraz Lars Haugvad (fizjoterapeuta oraz koordynator medyczny).

Kadra B Mężczyzn:
Phillip Sjøen Bækkelagets SK / Kollenhopp
Halvor Egner Granerud, Asker SK / Kollenhopp
Joacim Odegaard Bjøreng, Smoke Skip / Flying Team Vikersund
Fredrik Bjerkeengen, IL Kolbu comrades / Lillehammer Jump
Marius Lindvik Rælingen Skiklubb / Kollenhopp
Espen Røe, Tolga IL / Trønder Jump
Tom Hilde, Asker SK / Kollenhopp
Rune Velta, Lommedalen IL / Kollenhopp
Robert Johansson, Søre Ål IL / Lillehammer Jump
Joakim Aune, Byåsen IL / Trønder Jump
Robin Pedersen, Stålkameratene IL / Trønder Jump
Are Sumstad, South Fron IL / Kollenhopp
Lars Brodshaug Berger Eidsvold Værk Skiklub / Lillehammer Jump
Christian Ingebrigtsen, BYÅSEN Skiklub / Trønder Jump
Jonas Sloth Sandell, Tromso Skiklub / Trønder Jump
Matias Braathen, Øvrevoll Hosle IL / Kollenhopp
Richard Haukedal, Bækkelagets SK / Kollenhopp
Sigurd Nymoen Søberg Furnes Skier Association / Lillehammer Jump

Sztab szkoleniowy: Thomas Lobben (trener), Roy Erland Myrdal (trener), Henning Stensrud (trener) and Jermund Lunder (trener).

Kadra A Pań:
Maren Lundby, IL Kolbukameratene

Kadra B Pań:
Anniken Mork, Ready / Kollenhopp

Sztab szkoleniowy:
Christian Meyer (trener) oraz Jermund Lunder (trener).



Tadeusz Mieczyński, Źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (7858) ilość komentarzy: (15)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Engelberg HS140
15.12.2018
godz. 16:00
Sobota, godz. 15:30
Sobota, godz. 15:50
Sobota, godz. 15:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia420
2.ŻYŁA PiotrPolska285
3.STOCH KamilPolska276
4.FORFANG Johann AndreNorwegia255
5.LEYHE StephanNiemcy191
14.KUBACKI DawidPolska89
21.WOLNY JakubPolska52
31.HULA StefanPolska21
48.KOT MaciejPolska2
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Ruka HS142
15.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja PK:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.LINDVIK MariusNorwegia200
2.SCHMID ConstantinNiemcy130
3.HOFFMANN FelixNiemcy98
4.ZNISZCZOŁ AleksanderPolska90
5.SCHIFFNER MarkusAustria82
22.WĄSEK PawełPolska18
24.MURAŃKA KlemensPolska15
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 16:00
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Premanon HS90
15.12.2018
godz. 11:00
Aktualna klasyfikacja PŚ Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.ALTHAUS KatharinaNiemcy200
2.SEYFARTH JulianeNiemcy177
3.JAKOWLEWA LidijaRosja172
4.LUNDBY MarenNorwegia169
5.STRAUB RamonaNiemcy142
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
godz. 19:15
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl