FC w Villach: Sukces Iwasy, pierwsze punkty Czyża

 • 2016-07-02 17:25

Yuken Iwasa potwierdził wysoką dyspozycję z serii próbnej. Japończyk nieoczkiwanie wygrał inauguracyjny konkurs cyklu FIS Cup 2016/2017. Do drugiej serii licznie obsadzonych zawodów awansowało tylko dwóch Polaków. Podobnie jak w przypadku pań, także i w tym konkursie spory wpływ na końcowe wyniki miały dyskwalifikacje, przyznawane za niedostosowanie się do nowego przepisu, jakim jest nierozciągliwa taśma w kombinezonach skoczków.

Japończyk sprawił sobie tym samym prezent na 17. urodzin, które świętuje właśnie dzisiaj. Zwycięstwo w Villach jest jego najlepszym indywidualnym rezultatem na arenie międzynarodowej. Iwasa to jedyny uczestnik sobotniej rywalizacji, który dwukrotnie zdołał przekroczyć punkt konstrukcyjny usytuowany na 90. metrze. W pierwszej rundzie Azjata doleciał do 92. metra, a w finale uzyskał 90,5 metra. Na drugim stopniu podium stanął powracający po groźnym upadku w Brotterode - Thomas Diethart. Reprezentant gospodarzy skoczył 91,5 metra oraz 89 metrów. Do triumfatora stracił pięć punktów. Skład podium uzupełnił młodszy brat aktualnego mistrza świata juniorów - Jonathan Siegel. Niemiec oddał dwa równe skoki mierzące 88 metrów i 88,5 metra. O pół punktu pokonał on swojego rodaka - Lukasa Wagnera. Czołową piątkę zamknął kolejny rekonwalescent - Alex Insam (88 metrów i 87 metrów).

Jedną z ofiar dyskwalifikacji był dzisiaj Stanisław Biela. 22-latek trenujący na co dzień poza kadrami na półmetku zmagań był dziewiąty, ale niedopatrzenie sprzętowe spowodowało usunięcie noty za drugi skok, a w końcowym efekcie spadek na 27. miejsce. Najlepszym z Biało-Czerwonych nieoczekiwanie został dziś Bartosz Czyż. Rówieśnik dzisiejszego triumfatora po skokach na odległość 83,5 oraz 78,5 metra zajął 18. miejsce. Dla podopiecznego Macieja Maciusiaka są to pierwsze punkty w karierze w zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Warto wspomnieć o wyczynie Jana Kusa i Zigi Jelara. Słoweńcy jeszcze w sobotni poranek rywalizowali w Letnim Pucharze Kontynentalnym w słoweńskim Kranju, ale tuż po zakończeniu tamtego startu, udali się w podróż liczącą 80 km, aby zdążyć na start inaugurację cyklu FIS Cup. Wywalczyli oni kolejno 9. i 15. miejsce.

W grupie jedenastu zdyskwalifikowanych sportowców w pierwszej serii znalazł się najstarszy członek naszej ekipy w Villach - Łukasz Rutkowski. Na starcie nie stawili się: Paul Gabriel Ardelean (Rumunia), Soo-Hyeon Yim (Korea Południowa) oraz Rogan Reid (Kanada).

Kolejny konkurs na obiekcie HS 98 odbędzie się już w niedzielę. Początek około godziny 11, tuż po zakończeniu pierwszej serii pań, która zaplanowana jest na 10:30.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup >>
Zobacz aktualną klasyfikację 1. periodu FC sezonu 2016/2017 »


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5455) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Porażka

  Czyż miał szczęście ponieważ miał sprzyjające warunki wiec się udało. Szkoda Kastelika, bardzo fajny skok próbny, lecz w drugiej serii nie miał już tyle szczęścia, trafił na fatalne warunki i nic więcej nie mógł zrobić

 • Oreo profesor

  O, Korolew się odnalazł.

 • sheef profesor
  Podsumowanie występu Polaków w pierwszym konkursie FC w Villach

  No cóż, ten pierwszy konkurs FIS Cupu w wykonaniu polskich zawodników należy uznać za falstart ale mam nadzieję, że sytuacja będzie zmieniać się w czasie sezonu letniego. Na tę chwilę jedynie Bartek Czyż może być zadowolony ze swojego występu - obydwa jego skoki konkursowe można ocenić jako przyzwoite. Staszek Biela po pierwszej serii również miał szansę na dobry wynik - podobnie jak w przypadku Magdy pozostaje myśl, że jutro będzie lepiej.

 • anonim

  A jutro na starcie 109 zawodników.

 • dejw profesor

  Czyż, który nieoczekiwanie nie skakał w treningach, nie tylko zaprezentował się w zawodach, ale zaliczył ładny debiut w roli kadrowicza. Biela w drugiej serii niestety zebrał dyskę - niesamowite żniwo, u Pań ukarano w ten sposób TOP3 i pięć zawodniczek z TOP10 po pierwszej serii, u Panów uchybienia regulaminowe pod względem kombinezonów dostrzeżono aż u 17 zawodników.
  1,5 pkt do awansu do TOP30 zabrakło Farkasowi z rocznika 01 - w tak licznej i mocnej obsadzie wynik warty odnotowania. W dobrym stylu na arenę międzynarodową powraca Karlen, w fatalnym Korolew.
  Brawa dla Iwasy za bardzo pewne zwycięstwo.

 • anonim
  czyz zaskoczyl?

  A kogo Czyz zaskoczyl? Przeciez ten chlopak od lat bywal w czolowkach rowiesnikow.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).