Kamil Stoch: "Czuję, że się rozwijam"

 • 2016-07-29 23:35

Po przeciętnych próbach treningowych, Kamil Stoch został autorem najdłuższego skoku serii kwalifikacyjnej. Dwukrotny mistrz olimpijski w nieocenianym występie uzyskał 103,5 metra. Jak przyznaje sam zawodnik, obiekt w Hinterzarten jest dość specyficzny, ale już podczas trzeciej próby udało się wdrożyć większość założeń technicznych.

Kamil StochKamil Stoch

Skok kwalifikacyjny był już na pełnych obrotach? - Był dużo lepszy od treningowych. Pierwsze skoki były bardziej na wybadanie obiektu. Ta skocznia ma jeden mankament na rozbiegu. W przejściu przed progiem jest uskok, gdzie trzeba wjechać w stabilnej, a przede wszystkim luźnej pozycji dojazdowej. Ja na początku miałem z tym trochę problemu i tak naprawdę w trzeciej próbie udało mi się po części stabilną pozycję utrzymać. Przez to kierunek odbicia był lepszy.

Przydał się odpoczynek od skoków po ostatnich zawodach? - Taki plan zaaplikował nam trener Horngacher i nie ma co z tym dyskutować. To jest jego wizja i zobaczymy jaki efekt przyniesie to zimą. Ja jestem pełen optymizmu, bo tutaj potrzebował dwa skoki, aby się wdrożyć. Trzeci był już okej. W ostatnim miesiącu oddałem dużo skoków na solidnym poziomie, z czego jestem bardzo zadowolony, bo to pokazuje, jaką pracę wykonaliśmy do tej pory. Odpoczynek od skoków też się przydaje, aby odświeżyć mięśnie i wygłodzić głowę na skakanie.

Skakanie przed niemiecką publicznością to spora różnica na tle weekendu w Polsce? - Jest inaczej, bo nie ma tutaj aż tylu polskich kibiców. Pewni się zdarzają i jest nam bardzo miło z tego powodu, aczkolwiek atmosfera jest zupełnie inna. Nie ma takiej muzyki, ludzie aż tak się nie bawią i nie emocjonują się zawodami, ale po dalekich skokach słychać jakiś aplauz. Jakoś da się przeżyć.

Pojawiło się rozczarowanie po występie na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle? - Owszem, byłem rozczarowany. Wcześniej oddawałem dobre skoki i czułem, że coś jest nie tak podczas ostatniego weekendu w Wiśle. Stać mnie na dużo więcej, a pomimo dawania z siebie maksimum sił, nie mogłem wydobyć nic więcej z siebie. To było rozczarowanie z frustracją. W Wiśle żal mi było tego, że przed własną publicznością nie mogę pokazać się z takiej strony, z której bym chciałem. Zdaję sobie jednak sprawę, że jeszcze dużo czasu przede mną do rozpoczęcia tego, do czego się przygotowuję, a więc do sezonu zimowego. Teraz skupiam się na pracy, którą mam do wykonania. Czuję, że się rozwijam, a to jest dla mnie bardzo ważne. Współpraca z nowym trenerem układa się świetnie, a do tego uważam, że atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. To sprzyja dalszemu rozwojowi.

Korespondencja z Hinterzarten, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6917) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @wiatrhula111

  Umiejętność rozwijania się w późnym wieku ce**uje [od "cecha" :D] wybitnych sportowców. Małysz w wieku 29 lat zdobył swoją czwartą Kryształową Kulę i czwarty tytuł mistrza świata. Rok po jednym z najgorszych sezonów w swojej karierze.

  A Kubacki jest tylko o rok starszy od Ziobry, jest więc równie perspektywiczny.

 • wiatrhula111 profesor
  Xellos i inni

  Ziobro został.
  A stoch jak w wieku 29 lat zaczyna się rozwijać to niech lepiej kończy karierę bo to nie kasai,a przy szczęściu dorówna tylko jandzie.
  Kubacki to nie perspektywiczny średniak zawierający miejsce kiedyś murańce,a teraz ziobrze,więc inne powody by go nie lubić

 • anonim

  Kamil zbeształ kruczka ? No błagam..... Chyba nie widziałeś jak się z nim żegnał podczas MP. Kamil ,zawsze z Tobą !

 • Xellos profesor
  @???

  Nigdy nie twierdziłem, że Stoch nie chwali Kruczka. W końcu z nim wygrywał. Dopiero rok temu go zbeształ i ten się popłakał. Zresztą jakbyś uważnie czytał tą stronę w zeszłym sezonie, to pisałem by Stoch z Kruczkiem stworzyli osobny team.

  Natomiast ty nienawidzisz Horngachera i jedziesz po nim i wszystkich co go chwalą. Ostatnio po Huli jeździłeś, regularnie po Kocie, teraz Stoch, Kubacki też chwali. Kto ci pozostał do kibicowania ?:) Dlatego zadałem pytanie, kto ci pozostał do lubienia ? Przy kim nie będziesz dopisywał "zakochałeś się w nim" ? :)

 • haze23 doświadczony
  Kamil wyluzowany

  Dziś będzie dobrze.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  No to Kamil udowodnij nam dzisiaj w konkursie że się rozwijasz i stań na podium.

 • anonim
  Stoch

  Nowa ściema Stoch na potrzeby mediów.

 • Xellos profesor
  hehe

  "???" pewnie paznokcie obgryza ze złości, kto mu pozostał do lubienia, skoro wszyscy chwalą Horngachera ? Teraz będzie dopisywał "zakochałeś się w X" do każdego zawodnika.

  Jak widać prace idą do przodu i atmosfera jest dobra.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).