LPK Pań w Oberwiesenthal: Lucile Morat wygrywa, Kinga Rajda 23.

• 2016-08-26 18:55

Francuzka Morat Lucille wygrała pierwszy konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego Pań w niemieckim Oberwiesenthal (HS 106). 15-latka zdecydowane zwycięstwo zapewniła sobie skokami na 98 i 97m, co dało jej notę 231,8 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się Katharina Althaus (101 i 93m - 221,6 pkt.), a na najniższym stopniu podium stanęła Lara Malsiner (96,5 i 91m - 220,3 pkt.)

Do serii finałowej awansowała Kinga Rajda, której skokami na 78 i 83,5m wywalczyła dziś 23. miejsce z notą 154 punktów. Pozostałe nasze zawodniczki spisały się słabiej. Na miejscu 38. została sklasyfikowana Kamila Karpiel (70,5m i 48,9 pkt.), 43. była Anna Twardosz (66,5m i 39,4 pkt.), a 47. miejsce zajęła Joanna Szwab (65,5m i 35,1 pkt.).

Kolejne zawody Pań w Oberwiesenthal już jutro, o godzinie 12:30.