FC w Einsiedeln: Osterc najlepszy, Kastelik i Wąsek na podium!

 • 2016-09-03 21:57

Aljaz Osterc wygrał pierwszy w karierze konkurs z cyklu FIS Cup. Ex aequo drugie miejsce w trzecioligowych zmaganiach w szwajcarskim Einsiedeln wywalczyli reprezentanci Polski - Dominik Kastelik i Paweł Wąsek. Łącznie na obiekcie im. Andreasa Kuettela punktowało pięciu Biało-Czerwonych.

Dla całej wspomnianej trójki są to najlepsze rezultaty w dotychczasowych karierach. Wieczorne zawody w kantonie Schwyz padły łupem Aljaza Osterca. 17-latek lotami na 110. i 115. metr zapewnił sobie pierwsze w życiu zwycięstwo w zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Słoweniec pokonał polski duet Kastelik - Wąsek o 7,2 pkt. Dla Kastelika (109 i 112 metrów) jest to pierwsze podium, natomiast dla Wąska jest to nie tylko pierwsze podium w zawodach tej rangi, ale także pierwsze w karierze punkty cyklu FIS Cup. Jego rezultaty to 108 i 113 metrów.

O sporym pechu może mówić Felix Hoffmann. Lider z półmetku zmagań (110,5 metra), w finale wylądował na 111. metrze, czego skutkiem był spadek na czwartą lokatę. Niemiec przegrał z podopiecznymi Macieja Maciusiaka o zaledwie 0,1 pkt. Czołową piątkę dnia zamknął najlepszy z Austriaków - Stefan Huber (109 metrów i 111,5 metra).

W czołowej "10" znalazł się jeszcze jeden skoczek znad Wisły. Mowa o Stanisławie Bieli, który zakończył sobotni występ na dziewiątej pozycji.

Najlepsze wyniki tego lata odnotowali także Krzysztof Leja i Tomasz Pilch. Trenujący poza kadrami Leja uplasował się na 15. miejscu, natomiast siostrzeniec Adama Małysza zdobył premierowe tego lata punkty do klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup, zajmując w Einsiedeln 18. miejsce.

Uczestnikom zawodów przez cały konkurs towarzyszył tylny wiatr o sile od 0,2 do 1,1 m/s. Obie serie przeprowadzono z 17. belki startowej przy temperaturze oscylującej w okolicy 18 stopni Celsjusza. Kolejne zawody w Szwajcarii już w niedzielę rano. Start pierwszej serii zaplanowano na godzinę

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną FIS Cup >>
Zobacz aktualną klasyfikację 2. periodu FC sezonu 2016/2017 »


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8427) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • bardzostarysceptyk profesor
  I jeszcze taka ciekawostka.

  Wczoraj to był dwudziesty raz, gdy dwóch Polaków stało na podium konkursów FIS Cup. Do tego dochodzi dwa razy gdy na podium stało 3 Polaków, czyli polskie podium.

 • FunFact profesor

  Josh Maurer notuje ostatnio całkiem przyzwoite rezultaty. W ramach ciekawostki jest to zawodnik urodzony w Republice Południowej Afryki. Kto wie, może doczekamy się punktów Pucharu Świata w jego wykonaniu, a (wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę) żaden zawodnik z Afryki jeszcze bodajże tego nie dokonał.

 • anonim
  ZKuba36, Sceptyk czyli tak?

  1.Polska (2,2,9,15,18) _.................... 218 pkt (5 z)  Wreszcie coś tam u młodych drgnęło, ale z ocenami trzeba jeszcze poczekać. W próbnej i konkursowej różnie to wyglądało, jutro też jest dzień i się zobaczy gdzie przygotowania zmierzają.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  O widze ze Alexander Hayboeck skacze.

 • ZKuba36 profesor
  @bardzostarysceptyk

  Kastelik: 0--1--1 = ...1 ?

 • sheef profesor
  Podsumowanie występu Polaków w pierwszym konkursie FC w Einsiedeln

  Występ biało-czerwonych w dzisiejszym konkursie można uznać za udany choć punktować mogło nieco więcej naszych zawodników. Wielkie brawa należą się z całą pewnością Dominikowi Kastelikowi oraz Pawłowi Wąskowi - obaj zaliczyli występ życia w swoim wykonaniu, dzięki któremu wskoczyli na podium dzisiejszego konkursu a konkretnie na drugie miejsce. Staszek Biela z kolei zaliczył bardzo dobry start skacząc dwa równe skoki i kończąc dzisiejsze zmagania w TOP 10 konkursu. Krzysiek Leja zaprezentował się z dobrej strony meldując się w czołowej piętnastce zawodów natomiast z występu Tomka Pilcha jak najbardziej można być zadowolonym - dwie równe próby, które w efekcie pozwoliły mu zająć miejsce w TOP 20 konkursu.

 • ZKuba36 profesor
  @bardzostarysceptyk

  Wąsek był 2. (tak jak Kastelik) a nie 3. Istotna zmiana!

 • dejw profesor

  Brawo Kastelik, jeszcze większe brawa dla Wąska. Przegrali jedynie ze zdolnym, młodym Słoweńcem, który nie tak dawno temu uplasował się w TOP5 w LPK. Całe podium juniorskie.
  Nieźle Biela, dobry konkurs Pilcha. Leja marnie, szkoda patrzeć na zawodnika, który zapowiadał się tak dobrze, a nie umie nawet zdominować marnie obsadzonego FIS Cupu. Premierowe punkty Hauswirtha.
  Bolesna lekcja dla Hutyry, duży zawód rozchwianego Czyża. Jarząbek chce chyba dobić do roku przerwy od punktów międzynarodowych.

 • M_B profesor

  Wielkie brawa dla Wąska i Kastelika za podium i przy okazji życiowe występ w Fis Cup, życiowy występ również u Pilcha.

  Biela na plus mimo wszystko.

  Leja średnio.

  Reszta no comment.

  Licze jutro jeszcze na dobry występ szalenie niestabilnego Czyża i przełamanie Jarząbka - Kiedyś chyba w końcu musi ?

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Marat za 30 !!!

 • dejw profesor

  A Czyż i Jarząbek bez punktów. Ciekawe.
  Brawo Wąsek.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).