Dwunastu Austriaków wystartuje w Hinzenbach

 • 2016-09-27 13:55

Już po raz szósty z rzędu, austriackie Hinzenbach zorganizuje zawody z cyklu Letniego Grand Prix. Na niewielkim obiekcie położonym w Górnej Austrii, którego rozmiar to zaledwie 94 metry, w najbliższy weekend wystartuje aż dwunastu przedstawicieli gospodarzy. Dziś poznaliśmy nazwiska sportowców, którzy w piątek przed własną publicznością wezmą udział w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego.

Przed startem na własnej ziemi, Austriacy udali się na specjalną jednostkę treningową do Wiednia. W stolicy kraju brali oni udział w zajęciach w tunelu aerodynamicznym, gdzie przy wietrze o sile 100 km/h mieli możliwość popracowania nad fazą lotu. Po zajęciach w Wiedniu, reprezentacja Austrii odbyła ostatni trening na skoczni. Po nim tamtejsi trenerzy nominowali dwunastu zawodników, którzy w najbliższy weekend powalczą o punkty zawodów najwyższej rangi. Do czwartku Austriacy będą przebywali w domach, a następnie udadzą się do Hinzenbach.

- Skocznia w Hinzenbach jest godnym członkiem kalendarza Letniego Grand Prix. Energie AG Arena stanowi niezwykle ważny element w rozwoju i szkoleniu zawodników z Górnej Austrii. Pod kątem sportowym jesteśmy zadowoleni z przebiegu sezonu letniego. W pierwszym periodzie z dobrej strony pokazali się Clemens Aigner i Markus Schiffner, którzy wskoczyli na najwyższy poziom. Jako zespół wiele rzeczy już zrobiliśmy, ale jeszcze sporo pracy przed nami - oznajmił trener austriackiej kadry narodowej, Heinz Kuttin.

Na starcie zabraknie m.in. Gregora Schlierenzauera i Manuela Poppingera, którzy przechodzą rehabilitacje po zerwaniu więzadeł krzyżowych.

Skład Austrii na LGP w Hinzenbach (HS 94):

- Stefan Kraft (8. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

- Michael Hayboeck (12. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

- Clemens Aigner (15. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

- Markus Schiffner (25. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

- Andreas Kofler (36. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

- Philipp Aschenwald (41. miejsce w klasyfikacji generalnej LGP 2016);

- Manuel Fettner;

- Daniel Huber;

- Clemens Leitner;

- Janni Reisenauer;

- Maximilian Steiner;

- Ulrich Wohlgenannt.

Program LGP w Hinzenbach (HS 94):

Piątek, 30.09.2016

10:00 - Odprawa techniczna

17:00 - Oficjalny trening

19:00 - Kwalifikacje

Sobota, 01.10.2016

11:30 - Seria próbna

12:30 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: OSV
oglądalność: (3136) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor

  Ja tam nie wiem co planuje Gregor Schlierenzauer ale też nie spodziewam się żeby kiedykolwiek jeszcze wygrał jakiś konkurs PŚ (chyba że w wietrznej loterii co też może być trudne).
  Także nawet jeśli wróci do skoków to po kilku gorszych występach pewnie znowu ucieknie z tym że na stałe.
  Najlepsze lata zapewne ma za sobą, a skoro nie satysfakcjonują go lokaty w drugiej dziesiątce to nie widzę sensu żeby dalej startował.
  Oczywiście mogę się mylić ponieważ skoro nawet Martin Schmitt po wielu latach klepania buli wrócił do czołówki (może nie wygrywał ale medal MŚ zdobył, a także stawał na podium PŚ) to może to zrobić i Schlierenzauer, a więc skoczek na pewno lepszy i młodszy jednak żeby to zrobić to oprócz ciężkiego treningu trzeba mieć chęć i motywację, a Austriak ostatnio wydawał się jakby był już tym znudzony. Skakał bo skakał ale po co? Sam nie wie..., a brak konkretnych wyników (najlepiej podium czy zwycięstwa) jeszcze bardziej go dołowało.

  To tylko moje zdanie więc nie przeżywać.

 • anonim
  Diethart

  Czyli widzę, że Dietharta to już chyba nie zobaczymy w skokach. A szkoda..

 • Janek145 weteran
  @???

  Tak, bo ty jesteś wszechwiedzący i wiesz w jakiej formie będzie Schlierenzauer jak wróci;)

 • anonim
  @Nowy skoczek 5

  Altenburger na PK w Stams skakał fatalnie.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Dlaczego wzieli Leitnera a nie Altenburgera czy Greiderera ?

 • anonim

  "Na starcie zabraknie m.in. Gregora Schlierenzauera i Manuela Poppingera, którzy przechodzą rehabilitacje po zerwaniu więzadeł krzyżowych."

  A Schlierenzauer to w ogóle zamierza wracać do skoków?

  Zresztą nawet jak wróci w tym sezonie,to będzie bez formy.A jak będzie bez formy,to znów się obrazi jak w zeszłym sezonie i zaszyje się w Kanadzie.Może Sjoeena ze sobą weźmie:).

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).