Krzysztof Biegun: "Będzie dobrze!"

 • 2016-10-04 01:49

Jednym z obserwatorów Letniego Grand Prix w austriackim Hinzenbach był Krzysztof Biegun, który postanowił sprawić niespodziankę swoim kolegom z reprezentacji, przybywając na przedostatni konkurs najwyższej rangi na igelicie. Z 22-latkiem porozmawialiśmy o kulisach wyjazdu do Austrii, aktualnym stanie zdrowia, a także dyspozycji po powrocie do treningów na skoczni.

Krzysztof BiegunKrzysztof Biegun

- Przyjechałem kibicować chłopakom, bo nie jest tutaj daleko z Polski. Dwa tygodnie temu prezes mojego klubu zadzwonił z pytaniem, czy nie chciałbym się przejechać do Austrii. Sześć godzin drogi to nie jest jakoś strasznie dużo, kiedy ma się dzień wolny. Wykorzystałem go pożytecznie - tłumaczy Biegun.

Jak członek kadry B czuje się po operacji stawu skokowego? - Czuję się w porządku. Noga boli coraz mniej. Odczuwam delikatny dyskomfort, ale z dnia na dzień, powinno być lepiej. Trzy tygodnie temu zacząłem skakać i wtedy bolało mnie to dość mocno, a aktualnie jest to tylko pewien dyskomfort. Skacze mi się coraz lepiej. Za mną treningi w Szczyrku i muszę powiedzieć, że wyglądały one dość pozytywnie. Z optymizmem patrzę w przyszłość.

We wrześniu Krzysztof Biegun miał okazję trenować z grupą Stefana Horngachera. Jak przedstawiciel Sokoła Szczyrk ocenia te zajęcia? - Dużo z tych treningów wyciągnąłem. Cieszyłem się, że gdzieś wreszcie mogłem pojechać, bo w zasadzie przez ponad miesiąc siedziałem w domu i przechodziłem rehabilitację. Później byłem jeszcze z kadrą A na zgrupowaniu w Wiśle Malince, więc było fajnie.

Była możliwość startu np. w finałowych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego? - Był taki temat, ale trener powiedział mi, że wolałby, abym jeszcze odpuścił. Lato nie jest najważniejsze, a skoki nie są w stu procentach dobre. Szkoda niepotrzebnego stresu przy konkursie, bo jeżeli po kontuzji coś nie wyjdzie, to zawodnik gorzej przeżywa porażkę od braku startu.

Przerwa w treningach może mieć znaczący wpływ na sezon zimowy? - Nie podchodzę tak do tego. Jest to raptem nieco ponad miesiąc. Nie jest to dużo w przeciągu całego sezonu przygotowawczego. Nie myślę o tym w tych kategoriach, po prostu będzie dobrze! Tego się nie da przeskoczyć i po prostu musiałem zaakceptować taki stan rzeczy. Trochę byłem zły, bo w pierwszy dzień urlopu miałem operację, więc bardziej na to się zdenerwowałem. Wszyscy wyjeżdżali na wakacje, a ja musiałem leżeć w szpitalu. Nie frustrowałem się jakoś bardzo, ale zadowolony też nie byłem. Ogółem było okej.

Jak układa się współpraca z trenerem Robertem Mateją? - Bardzo dobrze. Już trzy lata temu miałem okazję trenować z Robertem, kiedy był on głównym szkoleniowcem kadry młodzieżowej. Nie miałem i nie mam żadnych zastrzeżeń. Jest w porządku.

Korespondencja z Hinzenbach, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6186) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @Nowyskoczek5

  A ja mam nadzieje, że ta zmiana rytmu przygotowań wyjdzie mu na dobre, skoro normalne treningi tyle lat nie skutkowały wynikiem to może teraz. I że będzie dobrze punktował w CoC, a co najważniejsze zdobędzie pierwsze punkty PŚ od sezonu 2013/14. Jeśli tak się nie stanie, to od przyszłego sezonu zasili grono pozakadrowiczów.

  Nie wiem czy to złudzenie, ale wątpię że ktoś Krzyśka za kołnierz targa po tych zgrupowaniach i innych wyjazdach, tak jak by czół że wszystko ucieka i zaczął się podwójnie starać.

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Mam nadzieję że Krzysztof będzie regularnie punktował w PK i żeby były to lokaty w TOP20.

 • Major_Kuprich profesor
  Ostatni dobry skok Bieguna

  To kwalifikacje w Kuusamo - 5 miejsce, potem już nie oddał ani 1 skoku na czołową 30...

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Krzysztof Biegun nawet jak nie skacze w Pucharze Świata to wspiera kolegów z drużyny i przyjeżdża na zawody. To się nazywa postawa godna największego oklasku i uznania. I teraz dodatkowo udziela bardzo fajnego wywiadu. Przykre że zmagał się Krzysztof Biegun z problemami zdrowotnymi, operacje, rehabilitacja i teraz pewnie dużo roboty będzie czekało samego zawodnika żeby wrócił do pełnej dyspozycji. Pamiętamy przecież mimo że to była inna kontuzja jak długo wracał do skakania Jakub Wolny i nie wiadomo czy do dziś nie odczuwa skutków tej jego fatalnej kontuzji.

  Ja jestem dobrej myśli i liczę na to że Krzysztof Biegun w tym sezonie już wróci do rywalizacji. Bo gdy jest w pełni zdrów stać go na bardzo dalekie skakanie, co nie raz już udowodnił. Panie Krzysztofie, przed Panem jeszcze długie skakanie i czasowo i odległościowo. Niech Pan wraca do pełni zdrowia i wraca na skocznie!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).