Kamil Stoch: "Lubię zimę, a tutaj można poczuć ją w kościach"

 • 2016-11-24 22:23

Kamil Stoch był trzecim z Polaków, który czwartkowe kwalifikacje w Ruce zakończył w ścisłej czołówce. Podopieczny Stefana Horngachera w ostatnim skoku dnia poszybował na 138. metr, co dało mu piątą notę. Jak 29-latek ocenia prolog do 38. edycji Pucharu Świata?

Kamil StochKamil Stoch

- Miło było potrenować na skoczni w Ruce. Przede wszystkim pod względem warunków pogodowych, ponieważ była praktycznie cisza. Zdarzały się lekkie podmuchy z przodu, co jeszcze zwiększało przyjemność z latania. Było bardzo miło i nietypowo, jak na to miejsce - stwierdza mistrz świata z Val di Fiemme.

Jak czwartkowe próby wyglądały na tle chociażby tych ze zgrupowania w Lillehammer? - Nie potrafię stwierdzić, czy na treningach przedsezonowych skakałem lepiej. Poziom był bardzo podobny do tego, prezentowanego przed tygodniem w Lillehammer. Skoki nie były idealne, bo spóźniałem wyjście z progu, a kierunek odbicia był skierowany minimalnie za bardzo do przodu. Nie chcę narzekać, bo te skoki przede wszystkim były stabilne i na dobrym poziomie. Na tę chwilę mi to wystarczy.

Na tle dotychczasowej historii startów Biało-Czerwonych w Ruce, dzisiejsze kwalifikacje wypadają wyjątkowo okazale. Czy tę opinię podziela Kamil Stoch? - To prawda. Tym bardziej przyjemnie było dzisiaj przekroczyć granicę 140. metra i skakać daleko. Jeżeli chodzi o wyniki, to owszem. Uważam, że cała grupa zrobiła dobrą pracę. Trzeba to kontynuować.

Zeszłoroczny pobyt w Ruce polegał głównie na leżeniu w hotelu. Tegoroczna inauguracja jest miłą odmianą? - Tak było... Na szczęście dzisiaj mogliśmy bez obaw przyjechać na skocznię, przeprowadzić optymalną rozgrzewkę, a następnie w spokoju oddać trzy skoki. Teraz możemy udać się na odpoczynek do hotelu. Mam nadzieję, że jutro będzie jeszcze lepiej.

Jak dwukrotny mistrz olimpijski czuje się w mroźnej Laponii? - Ja bardzo lubię zimę. Tutaj zawsze można ją poczuć w kościach i naocznie. Przede wszystkim zaczyna się Pucharu Świata i to jest bardzo pozytywne.

Korespondencja z Ruki, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8082) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Jak się stęskniłam...

  za tymi wszystkimi wywiadami i tymi emocjami gdy oglądam skoki... Trzymam kciuki za całą kadrę i aby ten sezon i wiele innych były najlepsze w życiu.. Wiatru pod nartami ;) Kamil życzę powodzenia i wiatru pod nartami :) Czekam z niecierpliwością na konkurs :) Oby był dobrym początkiem na to co będzie dalej :)

 • anonim

  Właśnie wygłaszanie tez świadczy o dobrym dziennikarzu. Taki kto będzie zadawał same pytanie, pytał prosto z mostu zostanie uznany przez zawodnika jako tylko przyszedł, zada pytanie i amen. Tu właśnie trzeba się wkręcić, rozmawiać z zawodnikiem, a nie prowadzić tylko głupi i bezsensowny wywiad.
  Czy w szkole jak gadacie z kolegami, w pracy, jak rozmawiacie z współpracownikami rozmawiacie zadając sobie pytania i odpowiedzi czy rozmawiacie tak po prostu gadacie coś, ktoś się wtrąca, mówi swoje zdanie. Raczej tak to właśnie wygląda.
  Po za tym relacje skijumping.pl ze skoczkami są na tyle duże, że mogą sobie pozwolić na takie coś.

 • FunFact profesor

  Na moje oko, to Kamil przeleciał przez próg (jak to robił przez cały poprzedni sezon) ale były warunki, więc odleciał.
  Mam nadzieję, że się mylę.

  Również w skoku Kota dostrzegłem swoim niewprawionym okiem błąd na progu, ale w sumie całokształt wyglądał naprawdę dobrze.

  Najbardziej mi się podobał skok Kubackiego, bo wyglądało to wszystko bardzo płynnie i przypominało skoki z lata 2015.

  Za to to, co zrobił Forfang... Jego skok był okropnie przerzucony. Wyglądało to jak nieudolna próba skoku rodem z gry DSJ. Wydaje mi się, że wbrew temu, co wielu z nas podejrzewało, nie będzie to dobry sezon dla niego. Nie jest łatwo szybko wyeliminować takie rażące błędy.

 • anonim
  Do sawyer

  Nie kazdy prezentuje Twoj polot blyskotliwosci, wiec nie zarzucaj zawodnikom ze nie wiedza co odpowiedziec. Pytanie nie musi byc bezposrednie, moze byc takze zdaniem oznajmujacym wymagajacym kontrargumentow. Nie jestesmy w przedszkolu.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Kamil Stoch się rozkręca. Widać już że to jest taki Kamil Stoch którego chcielibyśmy zawsze oglądać. Sądzę że ten zawodnik powróci na szczyt i razem z Maciejem Kotem bedą dzielić i rządzić w PŚ. I nie tylko tam.

 • anonim

  Zawsze z Tobą ,Kamil !

 • papa_s weteran
  Nie zaklinaj tych kości Kamil

  bo wykraczesz... Oby nie! Dużo zdrówka i dalekich skoków.

 • anonim
  Poziom dziennikarstwa Pana redaktora woła o pomstę do nieba!

  Pan redaktor przeprowadzający wywiad ze Stochem doskonale wpisuje się w niepokojący trend, który od lat można obserwować w mediach. Zamiast zadawać pytania w celu uzyskania odpowiedzi, wygłasza jakieś tezy, na na podstawie których - jak liczy - rozmówca udzieli mu komentarza. W rezultacie osoba z którą przeprowadza wywiad nie wie co odpowiedzieć. W moim odczuciu jest to karygodne i świadczy o braku przygotowania merytorycznego oraz profesjonalizmu. Mam nadzieję, że Pan redaktor zmieni metodykę swojej pracy.

 • anonim
  Xyz


  Dziękujemy za te emocje, Brawo Polacy

 • W_S profesor
  Kamil widać jeszcze nie jest w najwyższej formie, ale...

  ...jest w bardzo wysokiej formie. Oby tak dalej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).