Stefan Horngacher: "Nikt nie był zestresowany"

 • 2016-11-24 23:29

Już w piątek Stefan Horngacher zanotuje debiut w roli trenera polskiej kadry narodowej w zimowych zawodach najwyższej rangi. W historycznym, dziewięćsetnym indywidualnym konkursie z cyklu Pucharu Świata wystartuje aż siedmiu Polaków. Jak 47-letni szkoleniowiec podsumował prolog do sezonu 2016/2017?

- Myślę, że było naprawdę dobrze. Zwłaszcza z tego powodu, że każdy z chłopaków wywalczył awans do konkursu, co jest dla mnie dużą niespodzianką. Nie jest to normalne na tej skoczni. Myślę, że każdy potraktował swoją pracę jako trening. Nikt nie był zdenerwowany czy zestresowany. To były dobre kwalifikacje dla nas - mówi Horngacher.

- Forma Kamila czy Maćka nie jest zaskoczeniem. Kamil także oddał dziś jeden bardzo długi skok (142 metry w drugiej serii treningowej - przyp. red.), Maciek dobrze prezentował się w próbach treningowych i każdy wie, że jego skoki konkursowe są zawsze bardzo solidne. Dziś dało mu to zwycięstwo w kwalifikacjach. Przyjmujemy ten fakt do wiadomości, ale skupiamy się na pierwszym konkursie sezonu - dodaje trener kadry A.

Ogólna postawa zespołu cieszy? - Naszym celem było potraktowanie tego dnia treningowo. Każdy z zawodników wykonał postawione przed nim zadania. Jestem szczęśliwy z tego powodu. Pozytywnym zaskoczeniem była dziś sama Ruka. Dodatkowo sam obiekt został zmodernizowany. Tory najazdowe są znacznie lepszej jakości, a siatki przeciwwietrzne chronią zawodników po wyjściu z progu. Dzisiaj Jak na Rukę, mieliśmy naprawdę dobre warunki do dyspozycji.

Wszystkie idzie w dobrym kierunku jeżeli chodzi o sprzęt czy prędkości na rozbiegu? - Prędkości najazdowe wciąż są dobre, podobnie jak w sezonie letnim. Nie najszybsze, ale nadal na dobrym poziomie. Nie było dziś dyskwalifikacji, więc w kwestii sprzętu wszystkiego wystarczająco dopilnowaliśmy.

Austriacki szkoleniowiec w piątek oczekuje powtórki czy poprawy ze strony swoich podopiecznych? - Musimy przeanalizować czwartkowe skoki na nagraniach wideo. Być może niektórzy z zawodników muszą poddać korekcie swoje skoki, ale chcielibyśmy czegoś podobnego. Poziom treningowy jest w tym momencie wystarczający.

Korespondencja z Ruki, Tadeusz Mieczyński.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6331) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • papa_s weteran
  @Kolos

  Redaktor zagubił się w interpunkcji, zdanie stało się niezrozumiałe. W niejednej poważnej gazecie można znaleźć błędy interpunkcyjne. Ba! Nawet w książkach! Ludzie najchętniej pisali by bez żadnych znaków interpunkcyjnychanawetodstępów.

 • anonim
  @kolos

  Ale debiut w roli machacza flagą na konkursie dopiero jutro ;)

  @kibic_skoków_narciarskich
  Nie rozmarzyłeś się za bardzo ? ;) Czyli znane polskie przysłowie "Dać polskiemu kibicowi skoków palec a będzie chciał rękę" jest jednak prawdziwe ;) A my w gruncie rzeczy nawet i tego palca nie dostaliśmy, bo to dopiero quale były...
  Heh ciągle mam w pamięci zeszły sezon i gdy przeczytałem o twoich "2 Polakach na podium" to wydało mi się to wyjątkowo kuriozalne. Nie bądźmy chciwi i naiwni zarazem - jutro będzie ciężko nawet o pojedyncze podium, obawiam się, że kwestie mentalno-psychologiczne dołożą swoje 3 grosze (oby nie !). No cóż, powiem tak : liczę na Polaka (najlepiej Kota) że załapie się do TOP 5 jutrzejszego konkursu, ale oczywiście nie mam nic przeciwko temu by twoja wizja się spełniła ;)

 • Mikolaj1 weteran

  Redaktorom zapewne chodzilo o debiut Stefana Horngahera jako trenera Polski w PS.

 • Kolos profesor

  "Już w piątek Stefan Horngacher zanotuje debiut w roli trenera polskiej kadry narodowej"

  Coś się redaktorom pomyliło, jako trener polskiej kadry polskich skoczków Horngaher zadebiutował już 4 miesiące temu na inaugurację LGP...

 • anonim
  Horngaher

  Ciekawe czy nasz austriacki szkoleniowiec przyzwyczai się teraz do "spowiedzi" po każdych kwalach, konkursach, treningach, słowem - po każdym jakimkolwiek ruchu :) Witamy w Polsce Panie Horngaherze ! :)

  PS. no chyba, że w Niemczech i Austrii też się spowiadają różnym portalom z każdego kroku to zwracam honor, bo nie wiem jak wygląda sytuacja za granicą - ale fakt faktem, że skoki najpopularniejsze są w Polsce, chyba znacznie bardziej niż w wyżej wymienionych krajach :)

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Jestem tego samego zdania. Komplet Polaków jutro w 30-stce i poza Maciejem Kotem który jest pewniakiem do wygrania, życzbyłbym sobie jeszcze jednego Polaka na podium. I jak najwięcej w 10-tce. Jest to realne. Ja mierzę wysoko i są podstawy na to żeby tak mierzyć.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Cel na jutro

  Wszyscy Polacy w TOP30. Myślę że to się uda.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).