Andreas Goldberger: "Na Rukę już jestem za stary"

 • 2016-11-25 15:32

Choć Andreas Goldberger zakończył karierę ponad dekadę temu, nie pożegnał się ze światem skoków i jako ekspert telewizji ÖRF wciąż pojawia się na skoczniach całego świata. W Ruce podzielił się z naszym serwisem pierwszymi wrażeniami dotyczącymi nowego sezonu.

Skijumping.pl: Nowy sezon zaczął się kwalifikacjami w Ruce. Co myślisz o tym pierwszym dniu?
Andreas Goldberger: Skocznia jest bardzo dobrze przygotowana, mamy piękną, zimową pogodę, nowe tory najazdowe, nowe siatki przeciwwiatrowe. Myślę, że to będą dobre zawody. Zawodnicy pokazali na treningach i w kwalifikacjach niezłe skoki. Sądzę, że to będzie bardzo ekscytujący sezon.

Skijumping.pl: Jak zwykle chcieliśmy spytać o polską drużynę, która ma nowego, austriackiego trenera.
A.G.: Muszę przyznać, że Polacy wyraźnie się poprawili. Zeszłej zimy mieli spore problemy. Ale latem pokazali, że są bardzo mocni. Na tej skoczni też pokazali już dobrą formę. Maciej Kot oddał świetny skok w kwalifikacjach, Kamil Stoch też skoczył dobrze. Polska drużyna dokonała sporego postępu w ciągu ostatniego roku i myślę, że tej zimy będą znacznie lepsi - miejmy nadzieję - niż w zeszłym roku.

Skijumping.pl: A co z Austriakami?
A.G.: Jestem dobrej myśli. Pierwsze skoki był całkiem niezłe. Nasi czołowi skoczkowie - Stefan Kraft i Michael Hayböck oddali dobre skoki ale wciąż mogą się poprawić. Początkowo mieli trochę problemów z nowymi torami najazdowymi. Andi Kofler i Manuel Fettner też pokazali się z niezłej strony. Odpadł tylko jeden zawodnik, będziemy mieć więc w zawodach pięciu Austriaków. Liczę na to, że Hayböck i Kraft, tak jak zeszłej zimy, będą czołowymi skoczkami sezonu.

Skijumping.pl: Fani wciąż dopytują się o Gregora Schlierenzauera. Myślisz, że powróci do Pucharu Świata?
A.G.: Trudno powiedzieć. Wiem, że dwa tygodnie temu oddał już jakieś skoki treningowe. Na pewno będzie kontynuował treningi. Z jego kolanem już jest całkiem w porządku, ale by wrócić na tak wysoki poziom jak Puchar Świata, potrzeba trochę więcej czasu. Skakanie na dużych skoczniach, wykonywanie wciąż telemarku, to spore obciążenie dla kolana. Na razie jest za wcześnie. Być może Gregor wróci do Pucharu w styczniu? Może pojawi się w Zakopanem? Ale tej zimy na pewno.

[reklama]

Skijumping.pl: A kiedy Ciebie znów zobaczymy na skoczni?
A.G.: Muszę troszkę potrenować. Skaczę czasem jako przedskoczek, skaczę z kamerką dla ÖRF. Na pewno skoczę na Turnieju Czterech Skoczni, być może na Mistrzostwach Świata w Lahti.

Skijumping.pl: A tu, w Ruce?
A.G.: Nie, nie, nie [śmiech] na skoki na tak dużych skoczniach już jestem troszkę za stary.

Korespondencja z Ruki, Tadeusz Mieczyński


Marcin Hetnał, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6860) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Złoty Orzeł profesor
  @Kolos @kolos

  Phi! W TAUPLITZ?

 • Kolos profesor
  Emil

  Goldberger nie skakał w tym roku na mamuciej skoczni. Ani w Vikersund, ani w Planivy ani w Tauplitz.

 • W_S profesor
  Szkoda że Goldi już nie skacze profesjonalnie

  Myślę, że mógłby nadal być w top30.

 • pawelf1 profesor
  "Ocena" wieku....

  ...to kwestia samopoczucia , bardzo indywidualna zresztą , a nie kalendarza. Dlatego liczy się "tylko" ocena Goldiego bo dotyczy to go osobiście .

 • EmiI profesor
  @Kolos

  W tym roku Rukę testował (pierwsze skoki po instalacji torów) m.in 49-latek konkretnie Pasi Huttunen, nawet 135 metrów skoczył. A sam Goldi przecież w tym roku nawet na mamucie skakał.

 • Janeman profesor

  Goldi się wyraźnie kryguje , wcale nie jest za stary na Rukę , chyba jeszcze w zeszłym roku skakał na Kulm , a tego lata zrzucił wagę i Jego skoki wyglądały całkiem dobrze jak na emerytowanego skoczka.

 • Kolos profesor

  "Na Rukę jestem za stary" -i to mówi rówiesnik... Noriakiego Kasai :) :) :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).