Sobota, 10 grudnia 2016, 12:29

PŚ Pań w Niżnym Tagile: Lundby wygrywa kwalifikacje

Maren Lundby
Maren Lundby
fot. Tadeusz Mieczyński

Maren Lundby zwyciężyła w kwalfikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata pań w rosyjskim Niżnym Tagile (HS100). Reprezentantka Norwegii wygrała dzięki próbie na odległość 87,5 m. Początek zawodów o godzinie 13:00 czasu polskiego.

Seria kwalifikacyjna zakończyła się triumfem Maren Lundby. Norweżka poszybowała na odległość 87,5 m i wyprzedziła Austriaczkę Chiarę Hoelzl (87 m), Rosjankę Anastasiję Barannikową (91 m), Japonkę Yukę Seto (90,5 m) oraz Francuzkę Lucile Morat (84 m).

W czołowej dziesiątce eliminacji znalazły się również Sofja Tichonowa (86 m), Lara Malsiner (85 m), Evelyn Insam (86 m), Silje Opseth (85,5 m) oraz Lea Lemare (87 m).

Z grona prekwalifikowanych zawodniczek najdalej poszybowały Jacqueline Seifriedsberger (97 m), Yuki Ito (95 m) oraz Irina Awwakumowa (91 m).

Kwalifikacje rozpoczęto z 15. belki startowej. Po skoku Danieli Haralambie wydłużono rozbieg do 16. platformy. Czołowa "10" klasyfikacji generalnej PŚ startowała z 15. belki, z wyjątkiem Sary Takanashi, która oddała swoją próbę z 14. platformy.

Początek pierwszej serii konkursowej o godzinie 13:00 czasu polskiego.

Wyniki na żywo będziecie mogli śledzić za pośrednictwem relacji LIVE FIS >>

Wyniki kwalifikacji PŚ Pań w Niżnym Tagile (HS100); 10.12.2016
Lp.NrZawodnikKrajWiatrBelkaKomp.StylOdl.Nota
1 Q 46 LUNDBY M. NOR -0.14 16 1.4 50.5 87.5 102.1
2 Q 33 HOELZL C. AUT 0.47 15 -3.8 50.0 87.0 100.2
3 Q 28 BARANNIKOVA A. RUS 1.57 15 -12.6 49.5 91.0 98.9
4 Q 31 SETO Y. JPN 1.53 15 -12.2 49.0 90.5 97.8
5 Q 43 MORAT L. FRA -0.42 16 4.1 49.0 84.0 96.3
6 Q 35 TIKHONOVA S. RUS 0.69 15 -5.5 49.5 86.0 96.0
7 Q 15 MALSINER L. ITA 0.36 15 -2.9 48.0 85.0 95.1
8 Q 32 INSAM E. ITA 1.08 15 -8.6 51.5 86.0 94.9
9 Q 8 OPSETH S. NOR 0.87 15 -7.0 50.0 85.5 94.0
10 Q 30 LEMARE L. FRA 1.48 15 -11.8 51.5 87.0 93.7
11 Q 41 ROGELJ S. SLO 0.74 16 -5.9 50.5 86.5 92.8
12 Q 39 KYKKAENEN J. FIN 1.60 16 -12.8 52.5 88.5 91.9
13 Q 44 VOGT C. GER -0.01 16 0.1 50.0 83.0 91.3
14 Q 6 HENRICH T. CAN 1.38 15 -11.0 51.0 85.5 91.0
15 Q 29 MALSINER M. ITA 0.85 15 -6.8 47.5 85.0 90.7
16 Q 45 WUERTH S. GER 0.88 16 -7.0 48.5 86.0 88.7
17 Q 26 BOGATAJ U. SLO 1.34 15 -10.7 48.5 85.0 87.8
18 Q 19 ENGLUND N. USA 0.90 15 -7.2 48.5 83.0 87.3
19 Q 42 STRAUB R. GER 0.51 16 -4.1 49.0 83.0 86.1
20 Q 37 HARALAMBIE D. ROU -0.05 15 0.5 46.5 79.5 86.0
21 Q 11 D AGOSTINA R. ITA 1.07 15 -8.6 49.5 82.5 85.9
22 Q 27 KRIZNAR N. SLO 1.04 15 -8.3 48.0 83.0 85.7
23 Q 23 TANAKA A. CAN 2.21 15 -17.7 51.0 86.0 85.3
24 Q 34 SEYFARTH J. GER 0.67 15 -5.4 49.5 80.5 85.1
25 Q 10 BLAZKOVA B. CZE 1.69 15 -13.5 46.5 85.5 84.0
26 Q 5 GERAGHTY-MOATS T. USA 1.49 15 -11.9 48.5 83.0 82.6
27 Q 3 IAKOVLEVA M. RUS 0.22 15 -1.8 45.0 79.5 82.2
28 Q 17 BODNARCHUK N. CAN 0.78 15 -6.2 49.0 79.5 81.8
29 Q 38 MATTEL C. FRA -0.18 16 1.7 49.0 77.5 80.9
30 Q 24 MORK A. NOR 0.77 15 -6.2 48.5 79.0 80.3
31 14 POZUN K. SLO 0.06 15 -0.5 47.5 76.5 80.0
32 16 SEPANDJ J. CAN 1.63 15 -13.0 46.5 83.0 79.5
33 21 STRATE A. CAN 0.82 15 -6.6 46.0 78.5 76.4
34 12 WINDMUELLER S. SUI 1.13 15 -9.0 46.5 79.0 75.5
35 40 RUNGGALDIER E. ITA -1.23 16 11.9 46.5 67.5 68.6
36 36 IWABUCHI K. JPN 0.73 15 -5.8 47.0 73.0 67.2
37 20 KABLUKOVA K. RUS 1.33 15 -10.6 47.5 75.0 66.9
37 13 MAURER N. CAN 0.89 15 -7.1 47.0 73.5 66.9
39 22 LUSSI N. USA 0.81 15 -6.5 46.0 73.0 65.5
40 4 PESATOVA Z. CZE 0.77 15 -6.2 44.0 73.5 64.8
41 18 PINKELNIG E. AUT -0.46 15 4.5 42.5 66.0 59.0
42 25 KUSTOVA A. RUS 0.19 15 -1.5 43.5 67.5 57.0
43 7 IAKOVLEVA L. RUS 1.09 15 -8.7 40.5 67.5 46.8
44 9 SDERZHIKOVA V. KAZ 0.76 15 -6.1 43.5 63.5 44.4
PQ 56 TAKANASHI S. JPN 0.87 14 -7.0 91.0
PQ 55 ITO Y. JPN 1.29 15 -10.3 95.0
PQ 54 SEIFRIEDSBERGER J. AUT 1.11 15 -8.9 97.0
PQ 52 VTIC M. SLO 1.24 15 -9.9 82.5
PQ 51 RUPPRECHT A. GER 1.58 15 -12.6 90.5
PQ 50 AVVAKUMOVA I. RUS -0.12 15 1.2 91.5
PQ 49 ALTHAUS K. GER 0.62 15 -5.0 77.0
PQ 48 HENDRICKSON S. USA 0.26 15 -2.1 78.0
PQ 47 KLINEC E. SLO 1.49 15 -11.9 89.5
2 ZHUKOVA A. RUS DSQ
1 NADYMOVA S. RUS DNS
PQ 53 IRASCHKO-STOLZ D. AUT DNS


Adam Bucholz, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (1928) ilość komentarzy: (4)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl