Znamy skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Wiśle

 • 2017-01-10 12:34

Dwunastu reprezentantów Polski zobaczymy na starcie kwalifikacji do zawodów indywidualnych Pucharu Świata w Wiśle. Trener Stefan Horngacher przedstawił dziś pełny skład naszej kadry, w którym nie zabrakło oczywiście zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni Kamila Stocha, drugiego na podium Piotra Żyły oraz czwartego w turnieju Macieja Kota.

Podczas konkursów indywidualnych rozgrywanych w Polsce nasza kadra będzie mogła dwukrotnie wystawić dwunastoosobowy skład. Zgodnie z limitami FIS aktualnie przysługuje nam kwota sześciu zawodników plus sześciu skoczków z grupy krajowej. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne (14-15 stycznia) i w kwalifikacjach do obu tych konkursów zaprezentuje się 12 naszych skoczków. Natomiast podczas piątkowych kwalifikacji w Zakopanem (20 stycznia) wystąpi sześciu zawodników z Polski.

Jak poinformował dzisiaj trener Kadry Narodowej A Stefan Horngacher, w składzie naszej reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Wiśle znalazło się sześciu skoczków, którzy startowali w kończącym Turniej Czterech Skoczni konkursie w Bischofshofen, czyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro, a także kolejnych sześciu dzięki grupie krajowej: Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus.

Program Pucharu Świata w Wiśle:

13.01.2017, piątek

11:00 - odprawa kierowników drużyn

16:00 - trening oficjalny (2 serie)

18:00 - kwalifikacje

14.01.2017, sobota

15:00 - seria próbna

16:00 - pierwsza seria konkursowa

15.01.2017, niedziela

14:30 - kwalifikacje

16:00 - pierwsza seria konkursowa


Alicja Kosman, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (36065) komentarze: (291)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  @Mikolaj1 @yyy

  Może i 3 miejsce w FC to słaby, bardzo słaby argument ale Miętus nawet tego nie ma.
  Naprawdę nie rozumiem po co dalej bronicie powołania Miętusa, przecież tutaj nie chodzi o sport bo gdyby chodziło to startowali by NAJLEPSI bez względu na poziom jaki prezentują.

  Dla ciebie może Stękała argumentów nie ma ale dla mnie liczą się fakty i liczby, a tutaj wygrywa Andrzej.
  3 > 8 (najwyższe miejsce FC)
  3 > 1 (bezpośrednie starcia)
  84 > 32 (punkty w FC)
  32 > 33 (najwyższe miejsce w PK)

  (Po lewo Stękała, po prawo Miętus)
  Może na matematyce się nie znam ale za moich czasów 3 było większe od 1, 83 od 32, a 3 miejsce wyższe od 8 i 32 od 33.
  Jeśli teraz coś się zmieniło w tej kwestii to przepraszam ale jak ja chodziłem do szkoły to tak było.

  PS Skoro tak bronisz tego Miętusa to podaj jakiś argument, który premiuje jego bo gadka, że obaj są w tej samej słabej formie i nie ma różnicy kto startuje jest śmieszna ponieważ dla ciebie co to za różnica ale dla nich samych skoczków jest to ogromna różnica i zacznij myśleć w ten sposób. Dobrze wiesz, że skakać powinni najlepsi, a to że skaczą fatalnie to inna sprawa.
  To dalej nie zmienia faktu, że Stękała ma lepsze liczby od Miętusa.

 • yyy profesor
  @Mikolaj1 @Stinger

  Dla mnie to jest takie trze gadanie. Jaki argument za me Stękała? 3 miejsce w Fis cap? Co to za argument w kontekście udziału w zawodach PŚ? Obaj nie maja żadnych argumentów. Bywało tak że czasem musieliśmy z krajówki odstawić punktującego w zawodach PK. Równei dobrze można bylo wylosować kto z nich dwóch pojedzie. Bo niby dlaczego miałby jechać Stękała? Za zasługi których nie ma? Czy za wiek?

 • dawidguetta początkujący
  Dekoracja TCS

  Zauważyliście że tym razem ta dekoracja wyglądała gorzej jak niektóre dekoracje PŚ nie wiem czym jest to spowodowane tym że żaden AUT nie wygrał ale nawet jak gospodarze nie wygrywali to wyglądało to bardziej uroczyście i jakoś dłużej to wszystko trwało nie myślicie? To było takie aby szybciej szkoda ;(

 • MrRadzio weteran
  @ms_ @yyy

  Ale choroba z tego co wiem pojawiła się dopiero w Austrii (i dlatego dołował Kraft a Hayboeck nie wystąpił w Insbruku) a Kofler w Niemczech był 11 i 21 - jak dla mnie to on obecnie przy pełni sił skakałby na poziomie Kubackiego.

 • Stinger profesor
  @Mikolaj1 @Mikolaj1

  W punktach...:

  1. Dlaczego FIS CUP jest śmieszny? Czym się różni skakanie w FC od PŚ poza poziomem rywalizacji?
  Skoczkowie skaczą na głowach czy jak?
  2. Tak w Zakopanem było 1-1 ale punktowo Stękała rozgromił Miętusa 84 - 32, a więc dwa razy tyle...
  3. To, że w PK nie punktowali nie znaczy, że kończyli rywalizację na tych samych miejscach, a tam w dwóch startach było 2-0 dla Stękały.
  Ogólnie Miętus 7 startów w PK - 0 punktów, a Stękała mimo 0 na koncie startował tylko 2 razy.

  Najwyższe miejsca Stękały i Miętusa w PK i FC w tym sezonie:

  Stękała - 3, 32
  Miętus - 8, 33

  To najkrótszy skrót jaki mogłem ci podać, coś więcej? Poczytaj co napisałem w komentarzu wczoraj o godzinie 20.15.
  Poza tym poczytaj komentarze o warunkach, o których pisał EmiI, w pierwszym konkursie FC w Zakopanem podobno było bardzo równo, a więc Stękała 3, a Miętus 34 miejsce.
  Drugi konkurs już nie równy i wyniki diametralnie inne z tym, że Stękała znowu punktuje i znowu w miarę wysoko, a więc można by rzecz, że Miętus dostał wiaterek pod narty dlatego był ósmy... ale nie wiem więc nie wnikam, niech ma jeden argument ale to dalej za mało.

  Jak mówiłem poziom poziomem ale Miętus nie był lepszy od Stękały, na jego korzyść gra tylko drugi konkurs w FC w Zakopanem (ale skoro mówisz, że był on śmieszny to nie powinieneś na niego patrzeć, a wtedy Miętus nie ma już żadnego argumentu).
  Za to poza Stękałą jeszcze Wąsek był lepszy od Miętusa, a i Kastelik nie gorszy tylko on nie ma prawa startu w PŚ.
  Krótko mówiąc, poziom poziomem ale sportowo Miętus powinien w ten weekend skakać co najwyżej w Ga-Pa.

 • yyy profesor
  @ms_ @MrRadzio

  na TCS Austriacy zawodzili przez chorobę. Kilka dni bez skakania i pewnie wrócą naładowani.

 • Mikolaj1 weteran
  @ms_ @yyy

  To nie ma znaczenia jeżeli Schlierenzauer będzie meldował si na przełomie 2 i 3 dziesiątki to jakoś dużo punktów drużynie dodawać nie będzie poza tym podejrzewamam, że wystąpi w polskich konkursach i willingen a potem zrobi sobie przystanek aż do MŚ więc wiele punktów nie powinien im dać.Gregor sam mówi,że MŚ to jego cel i tylko jemu się podporządkuje i twierdził że jego forma nie jest 100 % dobra więc kokosów się nie spodzielam.

 • yyy profesor
  @Mikolaj1 @Mikolaj1

  A ja jestem przeciw pomaganiu takim zawodnikom, w chwili gdy się pogubią czy też maja jak piszesz bunt. To samo jest w Piłce Nożnej, nasi najbardziej utalentowani piłkarze są wręcz zagłaskiwani i nic z nich nie jest. Dwóch piłkarzy którzy odnieśli sukces Błaszczykowski i Lewandowski, mieli ciągle pod górkę, ciągle ich skreślano. To im wyrobiło charakter, mentalność zwycięscy. Taki Małysz tez miał pod górkę, jak sobie przypomnę opowieść, o tym jak z Mikeską sypiali na zgrupowaniach w jednym łóżku. Stoch z kolei ciągle był porównywany do Adama, z tą legendą musiał sobie poradzić.

  Taki Byrt czy Stękała i Zniszczł, który przypominam 2 sezony temu też mu odbiło, maja wszystko podane na tacy, a to odtrącają. Teraz jeszcze mamy ich głaskać? Byrt dostawał szanse, startował i na MP i w pucharze kontynentalnym. Najwyraźniej zabrakło mu charakteru. Bo chociażby nie wiem jak sie uwziął na niego trener, trzeba było dać takie argumenty aby ni było już jak powarzyć jego powrotu.
  Ktoś powie ale jak poza kadrą, miał dorównać kadrowiczom. Zapomina sie jednak, ze on sam nawarzył tego piwa, sam uznał ze jest już dorosły i może robić co chce, wiec niech teraz jak dorosły człowiek się zachowa. Niech zrobi coś żeby do tej kadry wrócić. On się podał, brakło mu charakteru mistrza.
  czy taki Tande się poddał, gdy nie było pieniędzy na mieszkanie dla niego? Gdy sypiał w namiocie pod skocznią?

 • KazakhstanPower bywalec
  @ms_ @yyy

  Niekoniecznie, przed nami wiele drużynówek, które dają masę punktów, a na papierze Polska jest faworytem przynajmniej najbliższych zawodów drużynowych. Poza tym jeśli Stoch będzie wygrywał to punkty Schlierenzauera na niewiele sie zdadzą.

 • MrRadzio weteran
  @ms_ @yyy

  Czy ja wiem? Schilirenzauer jak będzie się kręcił w 20 to będzie spoko. Zresztą Kofler strasznie zawodził na TCS i wychodzi że powoli jego forma ulatuje.

 • Mikolaj1 weteran
  @Mikolaj1 @Stinger

  Oczywiście rozumiem to co piszesz dla nich to nie jest wszystko jedno bo każdy chce wystąpić i wykazać się przed własną publicznością. Jednak jednej rzeczy nie potrafię zrozumieć.Na jakiej podstawie twierdzisz,że Stekala wygrywa sportowo walkę z Miętusem.? Po jakimś śmiesznym Fis Cupie gdzie było i tak 1:1.Bo o ile mi wiadomo w PK obaj nie zdobyli jeszcze punktów w tym sezonie.Więc tutaj miałbym wątpliwości,że Stekala nie przegrał walki sportowej z Miętusem. Trener prawdopodobnie wybrał z własnego widzimisię i koniec kropka.

 • yyy profesor
  @ms_ @MrRadzio

  W sprawie naszej walki w PN, powrót Schlirenzauera nie jest najlepszą wiadomością. Austriaccy tracili do nas tylko dlatego ze mieli 4 a my 5 regularnie punktujących, a teraz ta przewaga zniknie.

 • MrRadzio weteran
  @ms_ @ms_

  No i to jest kolejne potwierdzenie istnej zajebistości tego sezonu :D Mamy powrót Schlirenzauera oraz Nurmsalu w Wiśle, mamy Polaków walczących o PN, mamy trójkę Amerykanów którzy nie bulą i walczą (na razie mizernie ale jednak) o punkty w PŚ, pierwsze punkty Turka w PK - no poezja :D

 • mac1501 stały bywalec
  @zxcvbnm_9999

  To możesz ode mnie "odkupić", bo ten fanclub jest założony no ale ja podpadłem niektórym ludziom którzy nie mają kompletnie wiedzy i nie zdają sobie sprawy co wyprawia - odnośnie skoków - FIS ze złodziejem Hoferem na czele... i nie zamierzam z nimi rozmawiać bo ja wiem swoje.

 • Stinger profesor
  @Mikolaj1 @Mikolaj1

  Teoretycznie nie ma znaczenia kto będzie startował (Miętus czy Stękała) ale zapewniam Cię, że w praktyce jest to różnica i to duża.
  Po pierwsze Stękała mimo, że prezentuje się bardzo słabo w tym sezonie jest lepszy od Miętusa, a w bezpośrednim starciu przegrał z nim tylko raz.
  Po drugie idź powiedz Stękale, że nie ma różnicy kto będzie skakał to zaraz ci wytłumaczy o co chodzi... bo dla ciebie można wszystko jedno kto skacze ale nie dla nich, a tym bardziej nie dla kogoś kto sportowo walki nie przegrał.

  Poziom słaby? Okej, rozumiem ale dalej to nie znaczy, że tym dwunastym ma być po raz kolejny Miętus.

 • Mikolaj1 weteran
  @Stinger

  Tak jak pisałem wczoraj. Nie ma różnicy czy pojedzie Miętus czy Stekala obaj reprezentują mizery poziom. Co było widać na Fis CUP Andrzej nawet w drugim konkursie przegrał z Krzyśmiem.

  Andrzej sam sobie zawalił gdyby trenował jak Kot czy Kubacki byłby zawodnikiem TOP15.Niestety latem wkroczył do niego jakiś bunt i właśnie gdzie jest PZN? Zamiast pomóc takiemu zawodnikowi to odwracają się od niego plecami to samo było z Tomkiem Byrtem i Mateuszem Rutkowskim . Oczywiście popełnili błędy i musieli ponieść jakieś konsekwencje , ale PZN powinien im w jakiś sposób pomóc a nie od razu się odwracają.Rozumiem jakby taki wybryk zdarzył się więcej niż raz. Niech PZN zdaje sobie sprawę że mamy coraz mniej dobrych skoczków.A Stekala za parę lat musi być trzonem kadry bo kto będzie?

 • Stinger profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @kibic_skokow_narciarskich_

  Paweł Wąsek ma prawo startu w PŚ, dlatego o nim też pisałem jako o ewentualnym kandydacie.
  A co do Andrzeja Stękały to podpadł czy nie to w zasadzie nie ma znaczenia ponieważ skład bez Krzyśka Miętusa to nie skład. On po prostu musi być i za tydzień na PK też pojedzie.

  @marro

  Każdy jeden dobry skok Miętusa = jedno piwo?
  O kolego to wy (wasz fanklub Miętusa) przez 2 tygodnie będziecie chodzić pijani... Istna rzeź się szykuje.
  Jeśli ktoś nie ma zdrowia to radziłbym "wysiąść" bo do Zakopanego nie wytrzeźwieje.

 • Robusitofan_ bywalec
  @krzysiek987 @Brzozowy

  No , 145 nie skoczy , bo skocznia W Wiśle jest taka,że na 136m nawet jest trudno wylądować .

 • wocik20 początkujący
  Pogoda

  Ciężko to widzę czy w ogóle te konkursy się odbędą jakie prognozy są?

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Krzysztof Biegun ma szczęście do wiatrów przednich

  Może wygra :D

  PS: Zakładam fanclub Bartłomieja "Wkrótce punkty" Kłuska.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).