Znamy skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Wiśle

 • 2017-01-10 12:34

Dwunastu reprezentantów Polski zobaczymy na starcie kwalifikacji do zawodów indywidualnych Pucharu Świata w Wiśle. Trener Stefan Horngacher przedstawił dziś pełny skład naszej kadry, w którym nie zabrakło oczywiście zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni Kamila Stocha, drugiego na podium Piotra Żyły oraz czwartego w turnieju Macieja Kota.

Podczas konkursów indywidualnych rozgrywanych w Polsce nasza kadra będzie mogła dwukrotnie wystawić dwunastoosobowy skład. Zgodnie z limitami FIS aktualnie przysługuje nam kwota sześciu zawodników plus sześciu skoczków z grupy krajowej. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne (14-15 stycznia) i w kwalifikacjach do obu tych konkursów zaprezentuje się 12 naszych skoczków. Natomiast podczas piątkowych kwalifikacji w Zakopanem (20 stycznia) wystąpi sześciu zawodników z Polski.

Jak poinformował dzisiaj trener Kadry Narodowej A Stefan Horngacher, w składzie naszej reprezentacji na zawody Pucharu Świata w Wiśle znalazło się sześciu skoczków, którzy startowali w kończącym Turniej Czterech Skoczni konkursie w Bischofshofen, czyli: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Jan Ziobro, a także kolejnych sześciu dzięki grupie krajowej: Klemens Murańka, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus.

Program Pucharu Świata w Wiśle:

13.01.2017, piątek

11:00 - odprawa kierowników drużyn

16:00 - trening oficjalny (2 serie)

18:00 - kwalifikacje

14.01.2017, sobota

15:00 - seria próbna

16:00 - pierwsza seria konkursowa

15.01.2017, niedziela

14:30 - kwalifikacje

16:00 - pierwsza seria konkursowa


Alicja Kosman, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (36026) komentarze: (291)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stinger profesor
  @Mikolaj1 @yyy

  Może i 3 miejsce w FC to słaby, bardzo słaby argument ale Miętus nawet tego nie ma.
  Naprawdę nie rozumiem po co dalej bronicie powołania Miętusa, przecież tutaj nie chodzi o sport bo gdyby chodziło to startowali by NAJLEPSI bez względu na poziom jaki prezentują.

  Dla ciebie może Stękała argumentów nie ma ale dla mnie liczą się fakty i liczby, a tutaj wygrywa Andrzej.
  3 > 8 (najwyższe miejsce FC)
  3 > 1 (bezpośrednie starcia)
  84 > 32 (punkty w FC)
  32 > 33 (najwyższe miejsce w PK)

  (Po lewo Stękała, po prawo Miętus)
  Może na matematyce się nie znam ale za moich czasów 3 było większe od 1, 83 od 32, a 3 miejsce wyższe od 8 i 32 od 33.
  Jeśli teraz coś się zmieniło w tej kwestii to przepraszam ale jak ja chodziłem do szkoły to tak było.

  PS Skoro tak bronisz tego Miętusa to podaj jakiś argument, który premiuje jego bo gadka, że obaj są w tej samej słabej formie i nie ma różnicy kto startuje jest śmieszna ponieważ dla ciebie co to za różnica ale dla nich samych skoczków jest to ogromna różnica i zacznij myśleć w ten sposób. Dobrze wiesz, że skakać powinni najlepsi, a to że skaczą fatalnie to inna sprawa.
  To dalej nie zmienia faktu, że Stękała ma lepsze liczby od Miętusa.

 • yyy profesor
  @Mikolaj1 @Stinger

  Dla mnie to jest takie trze gadanie. Jaki argument za me Stękała? 3 miejsce w Fis cap? Co to za argument w kontekście udziału w zawodach PŚ? Obaj nie maja żadnych argumentów. Bywało tak że czasem musieliśmy z krajówki odstawić punktującego w zawodach PK. Równei dobrze można bylo wylosować kto z nich dwóch pojedzie. Bo niby dlaczego miałby jechać Stękała? Za zasługi których nie ma? Czy za wiek?

 • dawidguetta początkujący
  Dekoracja TCS

  Zauważyliście że tym razem ta dekoracja wyglądała gorzej jak niektóre dekoracje PŚ nie wiem czym jest to spowodowane tym że żaden AUT nie wygrał ale nawet jak gospodarze nie wygrywali to wyglądało to bardziej uroczyście i jakoś dłużej to wszystko trwało nie myślicie? To było takie aby szybciej szkoda ;(

 • MrRadzio weteran
  @ms_ @yyy

  Ale choroba z tego co wiem pojawiła się dopiero w Austrii (i dlatego dołował Kraft a Hayboeck nie wystąpił w Insbruku) a Kofler w Niemczech był 11 i 21 - jak dla mnie to on obecnie przy pełni sił skakałby na poziomie Kubackiego.

 • Stinger profesor
  @Mikolaj1 @Mikolaj1

  W punktach...:

  1. Dlaczego FIS CUP jest śmieszny? Czym się różni skakanie w FC od PŚ poza poziomem rywalizacji?
  Skoczkowie skaczą na głowach czy jak?
  2. Tak w Zakopanem było 1-1 ale punktowo Stękała rozgromił Miętusa 84 - 32, a więc dwa razy tyle...
  3. To, że w PK nie punktowali nie znaczy, że kończyli rywalizację na tych samych miejscach, a tam w dwóch startach było 2-0 dla Stękały.
  Ogólnie Miętus 7 startów w PK - 0 punktów, a Stękała mimo 0 na koncie startował tylko 2 razy.

  Najwyższe miejsca Stękały i Miętusa w PK i FC w tym sezonie:

  Stękała - 3, 32
  Miętus - 8, 33

  To najkrótszy skrót jaki mogłem ci podać, coś więcej? Poczytaj co napisałem w komentarzu wczoraj o godzinie 20.15.
  Poza tym poczytaj komentarze o warunkach, o których pisał EmiI, w pierwszym konkursie FC w Zakopanem podobno było bardzo równo, a więc Stękała 3, a Miętus 34 miejsce.
  Drugi konkurs już nie równy i wyniki diametralnie inne z tym, że Stękała znowu punktuje i znowu w miarę wysoko, a więc można by rzecz, że Miętus dostał wiaterek pod narty dlatego był ósmy... ale nie wiem więc nie wnikam, niech ma jeden argument ale to dalej za mało.

  Jak mówiłem poziom poziomem ale Miętus nie był lepszy od Stękały, na jego korzyść gra tylko drugi konkurs w FC w Zakopanem (ale skoro mówisz, że był on śmieszny to nie powinieneś na niego patrzeć, a wtedy Miętus nie ma już żadnego argumentu).
  Za to poza Stękałą jeszcze Wąsek był lepszy od Miętusa, a i Kastelik nie gorszy tylko on nie ma prawa startu w PŚ.
  Krótko mówiąc, poziom poziomem ale sportowo Miętus powinien w ten weekend skakać co najwyżej w Ga-Pa.

 • yyy profesor
  @ms_ @MrRadzio

  na TCS Austriacy zawodzili przez chorobę. Kilka dni bez skakania i pewnie wrócą naładowani.

 • Mikolaj1 weteran
  @ms_ @yyy

  To nie ma znaczenia jeżeli Schlierenzauer będzie meldował si na przełomie 2 i 3 dziesiątki to jakoś dużo punktów drużynie dodawać nie będzie poza tym podejrzewamam, że wystąpi w polskich konkursach i willingen a potem zrobi sobie przystanek aż do MŚ więc wiele punktów nie powinien im dać.Gregor sam mówi,że MŚ to jego cel i tylko jemu się podporządkuje i twierdził że jego forma nie jest 100 % dobra więc kokosów się nie spodzielam.

 • yyy profesor
  @Mikolaj1 @Mikolaj1

  A ja jestem przeciw pomaganiu takim zawodnikom, w chwili gdy się pogubią czy też maja jak piszesz bunt. To samo jest w Piłce Nożnej, nasi najbardziej utalentowani piłkarze są wręcz zagłaskiwani i nic z nich nie jest. Dwóch piłkarzy którzy odnieśli sukces Błaszczykowski i Lewandowski, mieli ciągle pod górkę, ciągle ich skreślano. To im wyrobiło charakter, mentalność zwycięscy. Taki Małysz tez miał pod górkę, jak sobie przypomnę opowieść, o tym jak z Mikeską sypiali na zgrupowaniach w jednym łóżku. Stoch z kolei ciągle był porównywany do Adama, z tą legendą musiał sobie poradzić.

  Taki Byrt czy Stękała i Zniszczł, który przypominam 2 sezony temu też mu odbiło, maja wszystko podane na tacy, a to odtrącają. Teraz jeszcze mamy ich głaskać? Byrt dostawał szanse, startował i na MP i w pucharze kontynentalnym. Najwyraźniej zabrakło mu charakteru. Bo chociażby nie wiem jak sie uwziął na niego trener, trzeba było dać takie argumenty aby ni było już jak powarzyć jego powrotu.
  Ktoś powie ale jak poza kadrą, miał dorównać kadrowiczom. Zapomina sie jednak, ze on sam nawarzył tego piwa, sam uznał ze jest już dorosły i może robić co chce, wiec niech teraz jak dorosły człowiek się zachowa. Niech zrobi coś żeby do tej kadry wrócić. On się podał, brakło mu charakteru mistrza.
  czy taki Tande się poddał, gdy nie było pieniędzy na mieszkanie dla niego? Gdy sypiał w namiocie pod skocznią?

 • KazakhstanPower bywalec
  @ms_ @yyy

  Niekoniecznie, przed nami wiele drużynówek, które dają masę punktów, a na papierze Polska jest faworytem przynajmniej najbliższych zawodów drużynowych. Poza tym jeśli Stoch będzie wygrywał to punkty Schlierenzauera na niewiele sie zdadzą.

 • MrRadzio weteran
  @ms_ @yyy

  Czy ja wiem? Schilirenzauer jak będzie się kręcił w 20 to będzie spoko. Zresztą Kofler strasznie zawodził na TCS i wychodzi że powoli jego forma ulatuje.

 • Mikolaj1 weteran
  @Mikolaj1 @Stinger

  Oczywiście rozumiem to co piszesz dla nich to nie jest wszystko jedno bo każdy chce wystąpić i wykazać się przed własną publicznością. Jednak jednej rzeczy nie potrafię zrozumieć.Na jakiej podstawie twierdzisz,że Stekala wygrywa sportowo walkę z Miętusem.? Po jakimś śmiesznym Fis Cupie gdzie było i tak 1:1.Bo o ile mi wiadomo w PK obaj nie zdobyli jeszcze punktów w tym sezonie.Więc tutaj miałbym wątpliwości,że Stekala nie przegrał walki sportowej z Miętusem. Trener prawdopodobnie wybrał z własnego widzimisię i koniec kropka.

 • yyy profesor
  @ms_ @MrRadzio

  W sprawie naszej walki w PN, powrót Schlirenzauera nie jest najlepszą wiadomością. Austriaccy tracili do nas tylko dlatego ze mieli 4 a my 5 regularnie punktujących, a teraz ta przewaga zniknie.

 • MrRadzio weteran
  @ms_ @ms_

  No i to jest kolejne potwierdzenie istnej zajebistości tego sezonu :D Mamy powrót Schlirenzauera oraz Nurmsalu w Wiśle, mamy Polaków walczących o PN, mamy trójkę Amerykanów którzy nie bulą i walczą (na razie mizernie ale jednak) o punkty w PŚ, pierwsze punkty Turka w PK - no poezja :D

 • mac1501 stały bywalec
  @zxcvbnm_9999

  To możesz ode mnie "odkupić", bo ten fanclub jest założony no ale ja podpadłem niektórym ludziom którzy nie mają kompletnie wiedzy i nie zdają sobie sprawy co wyprawia - odnośnie skoków - FIS ze złodziejem Hoferem na czele... i nie zamierzam z nimi rozmawiać bo ja wiem swoje.

 • Stinger profesor
  @Mikolaj1 @Mikolaj1

  Teoretycznie nie ma znaczenia kto będzie startował (Miętus czy Stękała) ale zapewniam Cię, że w praktyce jest to różnica i to duża.
  Po pierwsze Stękała mimo, że prezentuje się bardzo słabo w tym sezonie jest lepszy od Miętusa, a w bezpośrednim starciu przegrał z nim tylko raz.
  Po drugie idź powiedz Stękale, że nie ma różnicy kto będzie skakał to zaraz ci wytłumaczy o co chodzi... bo dla ciebie można wszystko jedno kto skacze ale nie dla nich, a tym bardziej nie dla kogoś kto sportowo walki nie przegrał.

  Poziom słaby? Okej, rozumiem ale dalej to nie znaczy, że tym dwunastym ma być po raz kolejny Miętus.

 • Mikolaj1 weteran
  @Stinger

  Tak jak pisałem wczoraj. Nie ma różnicy czy pojedzie Miętus czy Stekala obaj reprezentują mizery poziom. Co było widać na Fis CUP Andrzej nawet w drugim konkursie przegrał z Krzyśmiem.

  Andrzej sam sobie zawalił gdyby trenował jak Kot czy Kubacki byłby zawodnikiem TOP15.Niestety latem wkroczył do niego jakiś bunt i właśnie gdzie jest PZN? Zamiast pomóc takiemu zawodnikowi to odwracają się od niego plecami to samo było z Tomkiem Byrtem i Mateuszem Rutkowskim . Oczywiście popełnili błędy i musieli ponieść jakieś konsekwencje , ale PZN powinien im w jakiś sposób pomóc a nie od razu się odwracają.Rozumiem jakby taki wybryk zdarzył się więcej niż raz. Niech PZN zdaje sobie sprawę że mamy coraz mniej dobrych skoczków.A Stekala za parę lat musi być trzonem kadry bo kto będzie?

 • Stinger profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @kibic_skokow_narciarskich_

  Paweł Wąsek ma prawo startu w PŚ, dlatego o nim też pisałem jako o ewentualnym kandydacie.
  A co do Andrzeja Stękały to podpadł czy nie to w zasadzie nie ma znaczenia ponieważ skład bez Krzyśka Miętusa to nie skład. On po prostu musi być i za tydzień na PK też pojedzie.

  @marro

  Każdy jeden dobry skok Miętusa = jedno piwo?
  O kolego to wy (wasz fanklub Miętusa) przez 2 tygodnie będziecie chodzić pijani... Istna rzeź się szykuje.
  Jeśli ktoś nie ma zdrowia to radziłbym "wysiąść" bo do Zakopanego nie wytrzeźwieje.

 • Robusitofan_ bywalec
  @krzysiek987 @Brzozowy

  No , 145 nie skoczy , bo skocznia W Wiśle jest taka,że na 136m nawet jest trudno wylądować .

 • wocik20 początkujący
  Pogoda

  Ciężko to widzę czy w ogóle te konkursy się odbędą jakie prognozy są?

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Krzysztof Biegun ma szczęście do wiatrów przednich

  Może wygra :D

  PS: Zakładam fanclub Bartłomieja "Wkrótce punkty" Kłuska.

 • zsuetaM bywalec
  Piotr Żyła

  http://sport.tvp.pl/28577789/piotr-zyla-zycie-pod-tcs-nie-zmienia-sie-szczegolnie

 • POGROMCATROLLI bywalec
  -

  Skład jak skład lepszy nie będzie

 • TB4 początkujący
  @pawelf1 @pawelf1

  A czemu mjeli by nie przeprowadzić. Co 4 godziny sprawdzam sobie na Interi prognozy i za każdym razem wiatr jest mniejszy. Co prawda w sobotę i niedziele pada śnieg, ale zęby od razu konkurs był zagrożony?

 • ms_ bywalec
  Nurmsalu

  Nurmsalu wraca do skoków oficjalne potwierdzenie pod tym linkiem http://sport.postimees.ee/3976539/pommuudis-kaarel-nurmsalu-naaseb-suurele-areenile?_ga=1.226310809.2050448071.1484155585
  Mówi że na powrót namówił go trener i że schudł 10 kilogramów. Jak ktoś zna estoński to może zrozumiał coś więcej niż translator google.
  Moim zdanie to super informacja że Nurmsalu wraca do skoków, bardzo mi go brakowało, mam nadzieję że poprawi swój najlepszy wynik w karierze.

 • Brzozowy stały bywalec
  @krzysiek987 @krzysiek987

  Jeśli będzie loteria (a na taką się zanosi) to nie zdziwi mnie nawet podium 1. Miętus 2. Kłusek 3. Biegun ;)

 • krzysiek987 weteran
  @krzysiek987 @Brzozowy

  skoczy 145, ale tylko i wyłącznie na treningu..

  Oczywiście kibicuje wszystkim polakom, ale nie wierzę, że stać go na dobry skok ewentualnie w konkursie, a jak udowodni mi to,że się myliłem to będę się cieszył

 • krzysiek987 weteran
  @kibic_skokow_narciarskich_ @kibic_skokow_narciarskich_

  Wąsek ma prawo startu w PŚ po nie ponieważ zdobył punkty w zawodach letniego pucharu kontynentalnego.

 • krzysiek987 weteran
  @krzysiek987 @marro

  a widziałeś jego wynik z tego sezonu?

 • Brzozowy stały bywalec
  @krzysiek987 @marro

  Dziękuje bardzo.

  Jeśli zwyżkowa tendencja formy Krzysia się utrzyma, to jestem przekonany, że przez weekend nie będę trzeźwiał. A do zagryzania, oprócz miętusków, proponuje marynowaną paprykę ;)

 • marro profesor
  Ciekawostka

  W Polsce są 1223 osoby o nazwisku Miętus.

  Zamieszkują oni w 91 różnych powiatach i miastach. Najwięcej zameldowanych jest w Nowy Targ ,a dokładnie 366.

  Dalsze powiaty/miasta ze szczególnie dużą liczbą osób o tym nazwisku Garwolin (135), Wołomin (88), Zakopane (49), Warszawa (40), Stalowa Wola (25), Sanok (22), Poddębice (21), Rawa Mazowiecka (19) i m. Łódź z liczbą wpisów 17.

  info z moikrewni.pl

 • anonim
  aż dziw

  dziwne że nikt nigdzie nie pisze ze freunda nie będzie..swoją droga redakcjo może jakieś potwierdzenie czy to prawda ze nurmsalu będzie startował w wiśle?

 • anonim
  @krzysiek987 @Brzozowy

  Raz do roku to i świnia zaszczeka :D

 • marro profesor
  @krzysiek987 @Brzozowy

  Przyjmuje 5 członka do naszego klubu, przypominam iz pełnoletni członkowie mogą po każdym dobrym skoku Krzysztofa wypic jedno piwo i ewentualnie zagyżć mietuskiem.

 • Brzozowy stały bywalec
  @krzysiek987 @marro

  Ja też wierze, ba nawet jestem przekonany, że Krzysiu skoczy 145m w Wiśle i nawet wyląduje to telemarkiem nieskazitelnym niczym Lans, o przepraszam, znaczy Freund, a wtedy wszystkim niedowiarkom kopary opadną i już się nie podniosą. Oprócz tego jestem pewien, iż nasz As Przestworzy zajmie w konkursie miejsce w TOP1 :)

  PS. Proszę o dołączenie mnie do fanklubu Krzysia "Jatosamo" Miętusa

 • marro profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @kibic_skokow_narciarskich_

  Za kilka lat odejdzie pokolenia Stocha i Żyły i trzeba żeby nawet ci "nie wyparzeni z buzi" kontynuowali ich dzieło, bo coraz słabsze te widoki na przyszłosc.

 • Marcello2306 początkujący
  Ukrainiec i Estończyk w PŚ w Wiśle

  Świetnie że Nurmsalu wraca :D

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Maciejowi Kotowi to będzie musiał się sporo natrudzić żeby mu dorównać.I to nie tylko on.Ale nie mam nic przeciwko temu. Nie lubię Stękały ale nie życzę mu źle.

 • marro profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @kibic_skokow_narciarskich_

  Przecież wiadomo że Stekała ma nie wyparzony jezyk, ale trzeba głeboko wierzyć, że kiedys dorowna panu Maciejowi Kotowi

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  @Stinger
  Nie wiem czy Paweł Wąsek ma prawo startu w Pucharze Świata. A Stękała cóż, pewnie nie został powołany z innego powodu. Może czymś trenerom podpadł. Np zachowaniem.
  @FunFact
  Ja nie oczekuję od Stękały przeprosin. Tylko odpowiedniego zachowania. Nie wiem jakie są powody absencji Stękały ale domyślam się że podpadł trenerom właśnie swoim zachowaniem. Ja od dawna przeczuwałem że coś nie tak jest z charakterem tego zawodnika. Podejrzewam że to typ charakteru zbliżony do Jana Ziobry. Też lubiący mieć swoje fochy i głośno wyglaszać żale a trenerów to by chyba powybijał za brak powołania itp. A moje sympatie co do Stękały choć nie ukrywam że moim ulubiencem to on nie jest, nie mają tutaj większego znaczenia.
  @mac1501
  Widzę że nie tylko mnie drażni to popisywanie się akcentem niemieckim na każdym kroku. Chyba cały świat już wie że Szczęsny zna język niemiecki lepiej od samych Niemców. Tak się tym przechwala że głowa pęka. Ja jestem zmuszony oglądać na TVP bo w miejscowości na weekendach nie ma u mnie Eurosportu, nie odbiera. Jak jestem w domu u siebie to przeważnie Eurosport. I tam nawet lubię ten duet komentatorski i muszę przyznać że Pieczatowski robi postępy. Choć moim ulubiencem też nie jest bo Igor Błachut to wiadomo że klasa sama w sobie. On zrobił gigantyczny postęp a też na początku się trochę gubił. Teraz to kto wie czy to nie najlepsy komentator sportów zimowych bo nie tylko skoki narciarskie świetnie komentuje ale także biegi narciarskie i inne dyscypliny. Lubię jego humor, jest może i sarkastyczny ale trafiony i po prostu inteligentny. W odróżnieniu od humoru Szczęsnego który na siłę chce być czasami zabawny. Jakub Pieczatowski ma też ten jeden wielki walor którym jest podobne do Błachuta czyli poczucie humoru.

 • marro profesor
  @krzysiek987 @krzysiek987

  A dlaczego tylko ma byc w 60 a nie w 50? Przypominam iż Krzysztof swego czasu w Klinghental skoczyl 145 m, głeboko wierze, że powtórzy ten wyczyn w Wisle.

 • worldshow doświadczony
  .

  Z Tego co wiem, W Wiśle będzie i Estończyk i Ukrainiec! A Estończyk to ma być Nurmsalu!

 • krzysiek987 weteran

  Miętus ma szanse być w 60, ponieważ na starcie 66 zawodników,więc tylko 6 do pokonania.

 • krzysiek987 weteran

  WWiśle wystartuje Ukrainiec?

 • Brzozowy stały bywalec
  @Brzozowy @sosik333

  Jak można pomylić Nomme i Nurmsalu? To tak jakby Szaranowicz pomylił Hvalę z Hlavą ;)

 • Toyminator profesor
  @mac1501 @mac1501

  Kolejny...sprzęt ci może dodać z 2 m.... gdyby skakali w starych kombinezonach, to też by tyle samo skakali...Bez formy sprzęt ci nic nie da...

 • anonim
  @KazakhstanPower @sosik333

  A miód i gówno to jest to samo ? :D

 • Xander1 profesor

  A czy czasem Nurmsalu nie zakończył kariery? Według mnie to zwykły błąd i na tej liście powinien być Nomme który jeździ na wszystkie PŚ.
  Jest tam też Tollinger, ale podobno Daniel Huber będzie w składzie.

 • mac1501 stały bywalec
  @pavel

  Coś by tajemniczego wykryli. Nikt o tym nie wie, ani ty, ani ja - dowiedzielibyśmy się z newsów takich jak ten portal. Natomiast gdyby te kontrole nie dość, że wprowadzono to jeszcze znacznie wcześniej, Austriacy dostaliby DSQ. Najpierw za długie krocza w kombinezonie - z tego korzystał najwyższy skoczek świata Florian Liegl (potem FIS tylko zmieniło regulamin), a potem za "dmuchane rękawy". Za to drugie DSQ mieli by też Norwegowie. Dlatego nazwałem Jacobsena największego oszusta w historii skoków narciarskich. Choć jak sobie przypomnisz Olimpiadę 2010 to Austriacy zgłaszali wiązania Ammanna, że są nieregulaminowe. No a co zrobiło FIS? Umyło od tego ręce, a przy tych nieoczekiwanych kontrolach Ammann też by dostał DSQ, bo te wiązania z bolcami zachowują się zupełnie inaczej, niż te z paskami. Lecisz bardziej płasko, a bez tych wiązań nie da rady tak latać. Adam Małysz miał podobne ale nie miały takiego działania jakie miały wiązania Ammanna. No i te stare wiązania z bolcami miały to do siebie, że przy upadku się nie wypinały.

 • sosik333 doświadczony
  @KazakhstanPower @antytalent

  To na pewno błąd, Nurmsalu nie ma w kadrze, a że Nomme jest na tę samą literę to się pomylili.

 • sosik333 doświadczony
  @Brzozowy @Brzozowy

  A Nurmsalu będzie?

 • Pavel profesor
  @mac1501

  I co by takiego wykryli u tych Austriaków? :)

 • Brzozowy stały bywalec
  Szkoda, że nie ma Stękały

  Rozkręciłby z Nurmsalu taką balangę, że ho ho ;)

 • mac1501 stały bywalec
  @pavel

  Nazywasz mnie przyjacielem, a zachowujesz (tak jak kilku użytkowników posługujących się kompletną niewiedzą) się jak nie wiem co - publicznie nie będę mówił bo pójdą przerywniki. Mafia FISowska powinna robić dokładnie to samo co UCI w kolarstwie, czyli mieć takich kontrolerów i żeby ci ludzie z FISu trakcie zgrupowań wpadali na nieoczekiwane kontrole. Byłbym strasznie ciekawy ile by się posypało DSQ - szczególnie u Austriaków. I po drugie każda reprezentacja dostałaby TEN SAM sprzęt (koszta się redukują), a nie każdy ma inny i co ważne nie można by było go ulepszać - tak jak to robią najlepsze nacje. Wtedy poziom się wyrówna i decydują tylko umiejętności zawodnika. No a tak pomimo dużej ilości restrykcji, nadal widzimy manipulacje i w efekcie różnice. Naprawdę się dziwię jaką wy reprezentujecie niewiedzę. To czego was w szkole uczyli? Lewactwa? Bo z mojego punktu widzenia tak to wygląda. Niepozdrawiam. A jeżeli uważacie, że to nielogiczne to wysiadam.

 • KazakhstanPower bywalec
  Nurmsalu

  Jest jakieś potwierdzenie startu Nurmsalu w Wiśle czy to zwykły błąd PZN i na liście powinien figurować Nomme?

 • Pavel profesor
  @mac1501

  Nie no przyjacielu tyle się opisałeś i naprodukowałeś sloganów i nie masz pomysłu jak odpowiedzieć na dwa proste pytania, takie "specjalista" i "inteligentny" człowiek, nie wierze :)

 • mac1501 stały bywalec

  Przejdę może do konkretów bo nie idzie z niektórymi rozmawiać. Przeglądałem listę startową no i nie ma tylko Szwajcarów. Co do reszty to są pewne zmiany ale sumując to jeżeli dobrze policzyłem jest 64 skoczków zgłoszonych. Kilku skoczków nie będzie ale kilku skoczków wraca do PŚ jak np. Schlieri, Nurmsalu, "handbrake" Forfang (jeżeli zmienił technikę lotu to zniknie ten pseudonim), czy też Bresadola.

 • anonim
  @Obeznany @obeznany

  Kwalifikacje przejdzie jestem tego pewien

 • Pavel profesor
  @mac1501

  Dalej nie odpowiedziałeś na moje pytania, czekam :) Chyba, ze umiesz tylko sypać sloganami "inteligentny" przyjacielu :)

 • Obeznany stały bywalec
  @Obeznany @joker

  Wiem i też chciałbym, żeby powoli wrócił do dawnej formy, pamiętam jego szóste miejsce w Oslo, jego stać na regularne punkty, ale obawiam się o jego formę po takiej przerwie. W ubiegłym roku co prawda pokonał Nomme w mistrzostwach Estonii o ponad 20 punktów (później udzielił wywiadu, że nie wróci do skoków), ale w oficjalnych zawodach pod egidą FISu nie startował od 2014r. Na początku może mu być ciężko.

 • mac1501 stały bywalec
  @bardzostaryscpetyk

  Jeżeli uważasz tak jak wszystkie buraki i złodzieje w FISie, że należy wspierać tylko tych najlepszych to ty jesteś człowiekiem chorym psychicznie, który wspiera wyścig zbrojeń i podżega do kradzieży potwornych pieniędzy, przez to niektóre federacje mają duże problemy finansowe oraz nie mogą obiektów utrzymać. Jak nie w skokach narciarskich, to w biegach; jak nie w biegach to w kombinacji, a jak nie tu to w narciarstwie alpejskim. I za to jak mnie nazwałeś (terrorysta, dżihadysta) to powinieneś zostać natychmiast zbanowany przez portal. Jeżeli nie czytałeś regulaminu to jest napisany punkt 9, gdzie moderatorzy powinni NATYCHMIAST usuwać komentarze atakujące bezpośrednio użytkowników. To nie ja zacząłem tą kłótnie tylko pewien gostek o nicku @pavel. Ta kłótnia zaczęła się o odejściu Hofera z PŚ (z mojego punktu widzenia słuszna), a potem to już poszła lawina. Mam nadzieję, że te komentarze (włącznie z moimi najbardziej kontrowersyjnymi) zostaną usunięte. Pozdrawiam.

 • Stinger profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @dejw

  Polska, Austria, Niemcy, Słowenia, Norwegia, Japonia i Czechy - pewniacy do TOP 8 w konkursie drużynowym w Zakopanem, kto ósmy?
  Szwajcaria, Finlandia i Rosja bez formy, a więc może zdecydować lider (Klimov zdecydowanie najlepszy) i ten najsłabszy ale w każdej trójce jest skoczek, którego "stać" na totalną bulę, a więc myślę, że warto byłoby dać szanse Sergiejowi w drużynowym ponieważ ósemka nie byłaby niemożliwa, a i prawo startu dla młodego Rosjanina stałoby się faktem.

 • anonim
  @Obeznany @obeznany

  Nurmsalu powraca to bardzo dobra wiadomość.Chyba sobie kpisz,Kaarel napewno nie podpisze listy,on nie jest Martti Nomme.Przejdzie kwalifikacje i będzie walczył o punkty.Według mnie to najlepszy skoczek z Estonii w historii.

 • Toyminator profesor
  -

  Ciekawe jak poskaczą :) W piątek dopiero o 19 da radę coś skoczyć.

 • pawelf1 profesor
  @pawelf1 @pawelf1

  He He dobre ..zamiast Wisła napisało mi się Wiała :) Żebym nie wykrakał....

 • pawelf1 profesor
  Wiała

  Na starcie pojawić się maja Włosi . Czyżby Kruczek czuł że znowu loteria przyniesie punkty jego zawodnikowi:)

  Organizatorzy zamontowali dodatkowe trybuny. Oj czuje ,że tak czy siak będą starać się bardzo coś przeprowadzić.

 • Obeznany stały bywalec

  Na stronie PZN jest już lista wszystkich zgłoszonych zawodników. Nie ma Kazachów, ale jest za to Vitaliy Kalinichenko, i do walki wraca też Nurmsalu. Myślę, że stoczą zacięty bój o podpisanie listy z Krzysiem Miętusem :)

 • Pavel profesor
  edit

  W połączeniu, a nie porównaniu, jakąś zabawną autokorektę mam.

 • Pavel profesor
  @EmiI

  Sam wiatr, o ile utrzymałby się w zakresie do 5m/s i w miarę nie kręcił, nie byłby aż tak straszny i dałoby się dociągnąć przynajmniej 1 serię. Problemem są tu opady śniegu bo czekanie na na lepsze warunki w porównaniu z zasypywaniem torów nie ma szans na powodzenie.

 • EmiI profesor

  Malinka ma specyficzne położenie. Które sprawia że wiatr często zawiewa tam z różnych kierunków i konkursy są loteryjne. Jednak pytanie jak ten wiatr wpłynie na możliwość przeprowadzenia zawodów, bo często wiatr gradientowy, nie ma takiego wpływu na warunki na skoczni. Kiedy Kamil Stoch wracał po kontuzji, to pierwsze skoki oddał na Malince w dniu kiedy w tym rejonie wiatr przekraczał 70 km/h. Czyli jednak się dało się skakać bezpiecznie. Pamiętam że jednoseryjne kontynentale w 2015 r też były w czasie kiedy wiatr ogólnie wiał z podobną siłą w tych okolicach.

 • dervish profesor
  @mac1501 @dejw

  Mam nieodparte wrażenie, że mac1501 jest lustrzanym odbiciem kogoś kto podpisywał się nickiem shi. Ta sama inteligencja i wiedza godna eksperta, podobny wieloletni staż kibicowski i co najważniejsze podobne zacięcie pedagogiczne do wskazywania błądzącym jedynie słusznej drogi. ;)

 • Tim doświadczony
  @Obeznany @obeznany

  Można by powiedzieć po co organizować w Polsce konkursy skoków narciarskich skoro wiatr wieje... To aluzja co do niektórych osób krytykujących przeprowadzenie jednoseryjnego konkursu w Insbrucku...

 • Obeznany stały bywalec

  Zanosi się na to, że nic ze skoków w Wiśle, może w niedzielę jakiś jednoseryjny konkurs :/ Źle to wygląda...

 • Tim doświadczony

  Coraz bardziej prawdopodobne jest to, że żaden konkurs w Wiśle nie dojdzie do skutku... Zapowiadany na piątek jest średni wiatr z prędkością 5-7m/s, a w sobotę i niedzielę 4 m/s z większymi porywami...

 • bardzostarysceptyk profesor
  @mac1501 @mac1501


  Niesprawiedliwie nazwałem się komunista, oni są o niebo mądrzejsi. Ty jesteś bardziej takim terrorystą - dżihadystą. Jakieś bzdurne pretensje wywołują u ciebie skrajne reakcje i emocje.
  Bo mówienie, że FIS nawołuje do nienawiści ? w stosunku do jakich słabszych nacji, w czym słabszych ?. Czy słabsza skoczkowo Szwajcaria, ale jeden z najbogatszych krajów świata, ma dostawać pomoc ? Od kogo ?
  Albo nawoływanie do rozdawnictwa za darmo sprzętu. Jestem ciekawy kto miał by za to płacić.
  Czy ty nie widzisz skrajnych absurdów w swoich postach ?
  Czy ja przypadkiem nie dyskutuję z chorym człowiekiem ?

 • Pavel profesor
  @mac1501

  Dalej przyjacielu nie odpisałeś na moje pytania, czekam z niecierpliwością :)

 • mac1501 stały bywalec

  Dziękuję portalowi, który wprowadził opcję ignoruj - trochę pachnie obczyzną ale mi to nie przeszkadza. Jak ktoś mnie porównuje do komunisty to mnie szlak trafia. Nie znoszę mafii, która nazywa się FIS, bo kradnie do swojego żłoba ile popadnie.... to jest nawoływanie do wielkiej nienawiści jeśli chodzi stosunek do słabszych nacji. No a tak FIS właśnie robi. To że opłacany przez FIS jest przejazd i zakwaterowanie to jedno. A sprzęt gdzie? Do tego ten wyścig zbrojeń, na które FIS przymyka oko... to się w głowie nie mieści.

 • dejw profesor
  @mac1501 @mac1501

  Jeju, jakież faux pas. Widzę że nie trafiliśmy na byle kogo. Światowej klasy ekspert od skoków narciarskich i przestępczości zorganizowanej? Te słowa to za mało, zdecydowanie za mało.
  Toż to wizjoner, proszę Państwa, WIZJONER.
  My nic nie rozumiemy, ale on na szczęście tak, bo swoim chłodnym okiem i wybitnie tęgim umysłem ogarnia rzeczywistość o wiele bardziej niż my, zwykli śmiertelnicy. I że też jeszcze chce się z nami tą wiedzą dzielić. Wielki człowiek, po prostu wielki.
  Mógłbyś mi przesłać swoje zdjęcie? Powieszę je sobie nad łóżkiem i codziennie będę przed nim składał hołdy, oraz zlecę wybudowanie ci pomnika w swojej mieścinie. A pod nim pamiątkowa tabliczka: oto Mac1501. Człowiek który WIE.
  Wszystko wie. Nawet tego co nie wie, to też wie.

 • dejw profesor
  @mac1501 @mac1501

  Jeju, jakież faux pas popełniłem. Widzę że nie tylko trafiliśmy na byle kogo. Światowej klasy ekspert od skoków narciarskich i przestępczości zorganizowanej? Te słowa to za mało
  Toż to wizjoner, proszę Państwa, WIZJONER.
  My nic nie rozumiemy, ale on na szczęście tak, bo swoim chłodnym okiem i wybitnie tęgim umysłem ogarnia rzeczywistość o wiele bardziej niż my, zwykli śmiertelnicy. I że też jeszcze chce się z nami tą wiedzą dzielić. Wielki człowiek, po prostu wielki.
  Mógłbyś mi przesłać swoje zdjęcie? Powieszę je sobie nad łóżkiem i codziennie będę przed nim składał hołdy, oraz zlecę wybudowanie ci pomnika w swojej mieścinie. A pod nim pamiątkowa tabliczka: oto Mac1501. Człowiek który WIE.
  Wszystko wie. Nawet tego co nie wie, to też wie.

 • bardzostarysceptyk profesor
  Ja nie o kwestiach personalnych.

  Ale w, nazwijmy to, dyskusji pojawiło się kilka wątków np. rewolucyjne, w duchu komunistycznym, zmiany proponowane przez np. mac1501.
  Jak słyszę tego typu "propozycje" i inne podobne, to zawsze jedna myśl mnie nachodzi.
  Czy na tym forum biorą udział same dzieci bogatych rodziców lub też dorośli którzy w bardzo młodym wieku i bez większych problemów dorobili się dużych pieniędzy ?
  Bo tylko te dwie grupy mogą z takim lekceważeniem i całkowitą niewiedzą podchodzić do spraw finansowych. Bo uwierzą nawet w spisek czy mafię, a nie brak pieniędzy.

  A przyczyną takich a nie innych rozwiązań i decyzji czy to FIS-u czy PZN-u, to minimum w 80% jest forsa, kasa, pieniążki, środki, jak by to jeszcze nazwać. A konkretnie brak tychże pieniążków na inne może i lepsze i atrakcyjniejsze, nawet rozsądniejsze, ale niestety droższe rozwiązania.

 • mac1501 stały bywalec
  @dejw

  Co powiedziałeś "profesorze"!? Ja od końcówki 2000 roku do dnia dzisiejszego opuściłem zaledwie kilka konkursów japońskich - wiadomo różnica czasu. Znam większość przepisów, które niestety są bzdurne i należy je zrewolucjonizować. Co do wiedzy: TO TY MASZ WIEDZĘ ZEROWĄ, BĄDŹ SZCZĄTKOWĄ na temat skoków i FISowskiej mafii, która kradnie ile się da. Szkoda o tym rozmawiać, bo nie rozumiecie, że większość skoczni ma problemy przez to, że FIS preferuje nowsze obiekty. Co za tym idzie trzeba dla siebie jak najwięcej złowić. No i właśnie mafia FISowska tak robi.

 • Pavel profesor
  @mac1501

  Jak chcesz wyrównać poziom? I ja mogę sobie rzucić, że powinno być 20 równorzędnych reprezentacji, tylko co z tego, jak nie ma pomysłu jak to zrobić. I kolejna kwestia, w jaki sposób chcesz zabronić konkretnym reprezentacjom ulepszać swój sprzęt, czekam na pomysły. :)

  P.S. W ramach limitu przejazd i zakwaterowanie jest za friko.

 • mac1501 stały bywalec
  @pavel

  Naprawdę szkoda, że nikt tego nie widzi, co się złego dzieje w mafii, która nazywa się FIS. Świeży przykład: Planica, która zrobiła kapitalny remont kompleksu skoczni i tras biegowych stara się o organizację mistrzostw świata raz po raz. I nie dostaje, bo Niemcy proponują więcej kasy lub Szwedzi argumentują tym, że mają tradycje w biegach narciarskich... To po pierwsze. Po drugie odnośnie skoków: w skokach najwięcej do powiedzenia mają 3 nacje: Niemcy, Austria i Norwegia. Jeszcze bym Polskę wsadził ale nie ma swojego przedstawiciela w FISie, pomimo tego że proponuje pewne zmiany, które w skokach weszły. Naprawdę preferujesz wyścig zbrojeń - przede wszystkim odnośnie sprzętu (z kombinezonem włącznie, bo najlepsze nacje znajdują w niej luki)? Ja zdecydowanie nie i moim zdaniem "mafia" powinna robić to samo co IBU czyli opłacać przejazd oraz sprzęt słabszym reprezentacjom bo hajsu im nie brakuje. Jeśli chodzi o preferowanie słabszych nacji - to powinno brzmieć nieco inaczej: wyrównywanie poziomu. Bo teraz pomiędzy "żelazną piątką" (Polska, Niemcy, Austria, Norwegia, Słowenia), a całą resztą jest przepaść. Także Hofer kłamał twierdząc, że poziom w skokach się wyrównał. Jeżeli jest loteria to można tak powiedzieć, że jest ok. Bo w innym wypadku widać różnicę. Ostatnie lata się nie liczą tylko ten sezon. Niepozdrawiam.

 • dervish profesor
  @mac1501 @dejw

  Trafne spostrzeżenie. Widzę, ze nie tylko ja doszedłem do podobnych wniosków. Z tym kolegą nie da się dyskutować bo wystarczy troszkę inne zdanie i zaraz wyzwie Cie od lewaków, komuchów itp. Najlepiej takich ignorować i nie dawać się wciągać w jałowe spory.

 • Pavel profesor
  @berek3

  Wiesz mój drogi przyjacielu, że Tajner ma tyle samo do Biathlonu co Boniek do hokeja na lodzie? :)

 • dejw profesor
  @mac1501 @mac1501

  Niestety kolego muszę cię zmartwić. Fakt że oglądasz skoki od 16 czy więcej lat, oraz że jesteś idealnym rówieśnikiem polskiego superskoczka - co powtarzasz na okrągło, jakby było to wydarzenie godne co najmniej wręczenia nagrody Nobla - nie czyni z ciebie eksperta i osoby o ilorazie inteligencji na poziomie Einsteina.
  Przykro to mówić, ale jak dla mnie to pozujesz na zadufanego w sobie faceta o niebywale rozdmuchanym ego, a tak naprawdę wiedza na tematy o których się wypowiadasz jest bardzo szczątkowa, lub wręcz zerowa.

 • dejw profesor
  @mac1501 @mac1501

  Niestety kolego muszę cię zmartwić. Fakt że oglądasz skoki od 16 czy więcej lat, oraz że jesteś idealnym polskiego superskoczka - co powtarzasz na okrągło, jakby było to wydarzenie godne co najmniej wręczenia nagrody Nobla - nie czyni z ciebie eksperta i osoby o ilorazie inteligencji na poziomie Einsteina.
  Przykro to mówić, ale jak dla mnie to pozujesz na zadufanego w sobie faceta o niebywale rozdmuchanym ego, a tak naprawdę wiedza na tematy o których się wypowiadasz jest bardzo szczątkowo, lub wręcz zerowa.

 • berek3 stały bywalec
  @berek3 @berek3

  inteligentniejsza *

 • berek3 stały bywalec

  Dokładnie potwierdzam zdanie. To jest największa mafia. Tajner tylko zajmuje się skokczami ,a nic nie robi w kierunku biathlonu czy biegów .Niech Kowalczyk zostanie prezesem bo jest inteligentniejsze od Tajnera :).

 • Pavel profesor
  @mac1501

  Tak sie zastanawiałem, czy te slogany i stek bzdur to wypisałeś na serio, czy tylko dla jaj jak wielu trolli tu :) A już stwierdzenie o "wsadzaniu do więzienia" tych, którzy nie popierają twoich "rozwiązań" pachnie czasami głębokiej komuny. Ale ty mój "inteligentny" przyjacielu co rozumiesz przez pojęcie "zaprzestanie wyścigu zbrojeń" oraz "preferowanie słabszych federacji" bo jestem ciekaw jak to widzisz?

 • mac1501 stały bywalec
  @pavel

  Z czym na serio? Zresztą powiem to jeszcze raz. Gdybym był działaczem i nagle został dyrektorem PŚ to dokonałaby się rewolucja. Na szczęście dla Ciebie nie jestem żadnym działaczem, tylko pasjonatem, bo jestem zbyt inteligentny na to, żeby ot tak kraść do swojego koryta. Trzeba iść zdrowym rozsądkiem, a to co obecnie wyprawia mafia z FISu to najwięksi skoczkowie w historii (i nie tylko skoczkowie) jak to słyszą to się w grobach przewracają. Najlepiej przeczytaj to co napisałem.

 • Pavel profesor
  @mac1501

  :) :) :) Ty tak serio?

 • barto początkujący
  Zakopane

  Witam,kupię dwa bilety na skoki w Zakopanem. Tel: 507310800

 • mac1501 stały bywalec
  @pavel

  Ho ho człowieku. Byś się zdziwił... gdybym ja był jakimś działaczem w FISie i nagle został dyrektorem PŚ to dokonałaby się rewolucja. No ale na szczęście nie jestem żadnym działaczem bo na to jestem zbyt inteligentny, żeby ot tak kraść. Wracając do utopijnej wizji - według was - przede wszystkim zaprzestałbym wyścigu zbrojeń jaka teraz jest w skokach i preferowałbym słabsze federacje. Tak jak to robi IBU w biathlonie. No ale niestety jak w FISie rządzi jedna wielka mafia, która kradnie do swojego koryta i przez to federacje są zadłużone to niestety taki mamy obraz jaki mamy. Po za tym nakazałbym położenia igielitu na skoczniach mamucich, bo przez to, że skocznie mamucie latem są nieużywane poprzez brak igielitu, a ich utrzymanie jest bardzo drogie. Dlatego niektóre skocznie mają problemy finansowe. Fakt, nie każdy może trenować na tej skoczni ale przynajmniej ci najlepsi mieliby okazję polatać. Jeżeli FIS by się na takie rozwiązanie nie zgodził to główny szef FISu wraz ze swoimi kolesiami poszedłby siedzieć po zakończeniu kadencji. Pozdrawiam.

 • kibic_skokow bywalec
  pogoda

  Sprawdzam prognozy pogody z różnych źródeł i od tygodnia niewiele sie zmieniło,w piątek średnio 4m/s w porywach 15m/s,sobota to samo , w niedziele troche lepiej czyli średnio 3m/s. Jeśli jakieś skoki w Wiśle sie odbędą to w warunkach niesprawiedliwych -trudnych.

 • Pavel profesor
  @mac1501

  Uważaj bo po odejściu Hofera stanie się cud, a wiatr już nigdy nad Wisłą nie zawieje. Zastąpi go kolejny "działacz", który będzie kontynuował politykę Austriaka, na rewolucję bym nie liczył, bo nie bardzo jest co rewolucjonizować.

 • mac1501 stały bywalec

  Jeżeli mówicie o tym, że zawody w Wiśle mogą się nie odbyć to mam jedną nadzieję. Mianowicie taką, że Hofer nie zacznie przenosić konkursów w inne miejsca zastępując Wisłę. Jeżeli tak zrobi jak to robił w poprzednich latach to znaczy, że Hofer chce jak najwięcej ukraść kasy dla mafii jaką jest FIS. Jeszcze do tego prawa telewizyjne, sponsoring... No a gdzie jest zdrowy rozsądek? Kiedyś takich rzeczy często nie robił, a teraz? Non stop jak jakieś zawody nie wypalą to próbuje przenieść w inne miejsce... Złodziej i tyle. Czekam tylko na jego odejście - jeżeli tak się stanie można otwierać szampana.

 • Pavel profesor
  @mareko

  W sobotę pewnie dałoby się coś uciułać, ale jeżeli będzie sypać jak przewidują prognozy to nie ma na to szans. Za to w niedzielę myślę, ze jedną serię, a przy odrobinie szczęścia nawet dwie da radę przeprowadzić. Wisła to taka polska Ruka, nie wiem czy był tu chociaż jeden równy konkurs.

 • przemhel stały bywalec
  Miętus vs Stękała

  co wy porównujecie, Stękała mimo krótszej kariery ma większe osiągi od mietowego.
  Mietus nigdy nie był w top10 PŚ, i nawet nie stanął na podium PK.

 • mareko bywalec
  @Pavel @pavel

  Prognozy są już dosyć precyzyjne. Piątkowe treningi i kwalifikacje najprawdopodobniej się nie odbędą, sobotnie zawody raczej także. Stosunkowo najlepsze warunki będą w niedzielę ale też nie idealne. Wygląda na to, że odbędzie się tylko jeden niedzielny konkurs. Wisła nie ma szczęścia do pogody, przez 2 tygodnie mróz i warunki idealne do skakania a w porze zawodów załamanie pogody. Podobnie było w zeszłym roku, już tydzień wcześniej wiadomo było, że sobotnie zawody raczej się nie odbędą.

 • Pavel profesor

  Ogólnie to od jutra idzie załamanie pogody i z kwali raczej nic nie będzie wiatr rzędu 6-10m/s do tego opady śniegu, w sobotę dalej ma padać, wiatr trochę zelżeje do tych 5-6m/s w niedzielę już bez śniegu, ale dalej wietrznie. Także cała dyskusja może być nic nie warta bo zawody mogą się nawet nie odbyć.

 • Uchel bywalec
  Lista startowa

  Wczoraj WP na swojej stronie podała, że do startu w Wiśle zostało zgłoszonych 69 skoczków. Czyżby mieli
  lepsze informacje niż skijump ?

 • FunFact profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @kibic_skokow_narciarskich_

  Dlaczego, Twoim zdaniem, Miętus jest lepszym kandydatem do miejsca w krajówce od - dajmy na to - Stękały?
  Przecież Andrzej skakał lepiej w Fis Cupie. Czyżbym miało to jakiś związek z tym, że Andrzej dalej Cię nie przeprosił? :)

 • Labrador_Retriever weteran
  @Stefano82 @Stefano82

  Ale skoro Twoim zdaniem nie mieści się tam Biegun, to jakim cudem znalazło się miejsce dla Stękały?

 • dejw profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @Stinger

  Przekażę ;)

  Sergiejew ogólnie nie ma na razie zbyt wielu startów międzynarodowych, zaczął od ostatniego EYOFu.
  W tym startował i w Nottoden i w Zakopanem, ale aż do niedzieli lądował po niewłaściwej stronie mocy (tuż za "30"). Teraz wygląda że wystrzelił z taką formą że żal z niej nie skorzystać, nawet gdyby olał lub nie poszło mu w Ga-Pa to w drużynówce w Zakopanem i tak mógłby wystąpić. Jeszcze jak tam Rosjanie znajdą się w "8" to sobie zapewni dożywotnie prawo startu w PŚ ;)

  Wypalony mentalnie przed sezonem Hazetdinow i tak już w Neustad zdobył niewiele mniej pktów niż Maksimoczkin, Bojarincew i Bażenow od początku sezonu, także może i on wskoczy na to miejsce.
  U Rosjan wygląda to rzeczywiście mało ciekawie, ich kolejnym juniorem jest chyba Sułtangułow, który w tych zawodach był gdzieś w połowie drugiej dziesiątki, także kolejnych kandydatów na wybicie się nie widać.
  Może przydałoby się zatrudnić jakiegoś konkretnego trenera z zagranicy, który by to wszystko pozbierał, takim jakim był swego czasu Steiert.

 • bondxd początkujący
  @yyy @yyy

  no olek nawet nie łapie się do 30 pucharu kontynetalnego,więc u niego też nie należy się spodziewać rewelacji

 • eve744 doświadczony
  @anonim @fankamila123

  według mnie Kamil bardzo wydoroślał ostatnimi czasy, nawet wywiady po zdobyciu MŚ które wcale nie były aż tak dawno temu są diametralnie inne od tych teraz. niby ten sam Kamil a całkiem inny :)

 • zimowy_komentator profesor
  @Adamsky @Adamsky

  Jak to nikt nie mówi ? A ja ? :)

 • Adamsky początkujący
  Bardzo kiepska prognoza pogody na PŚ w Wiśle!

  Nikt o tym jeszcze nie mówi ale... idzie załamanie pogody. Spadek ciśnienia o 30hPa czyli będzie wiało a najmocniej oczywiście w górach. Do tego opady wszelkiego rodzaju.
  Na razie z prognoz wynika że najmocniejsze porywy wiatru mają wystąpić w piątek czyli podczas kwalifikacji. W porywach 21m/s!!! W weekend ma być do 15m/s...
  Szczegóły tutaj: http://meteomodel.pl/gfstab/
  Przykro mi to pisać ale obawiam się że w najbliższy weekend skoków nie zobaczymy...

 • Stinger profesor
  @mac1501 @mac1501

  A no fakt, narciarstwo alpejskie bodajże też - jak tam wygląda sytuacja? A no lepiej nie wiedzieć bo aż strach...
  Mam wrażenie, że Bartłomiej Kłusek jest za dobry na PK, a za słaby na PŚ, a teraz kiedy jest kompletnie bez formy nie nadaje się do żadnych zawodów.
  Nigdy nie uważałem go za jakiś wielki talent ale myślałem, że to będzie taki skoczek, który co jakiś czas złapie jakieś punkty PŚ ale niestety tak nigdy się nie stało.
  Najgorsze jest to, że Kłusek nawet wtedy kiedy był w formie, stawał na podium PK i wywalczał dodatkowe miejsce przyjeżdżał na PŚ i... bula.
  Dla mnie jest to tragedia.
  Oczywiście szkoda mi go bo chciałbym żeby wreszcie zapunktował w PŚ ale patrząc na jego obecną formę będzie musiał to odłożyć co najmniej o rok (wątpię żeby w tym sezonie wystartował w PŚ poza Wisłą, a nawet jeśli - Kadra A może i pewnie coś odpuści przed MŚ - to obawiam się, że Kłuska w formie w tym sezonie nie zobaczymy ew. gdzieś pod koniec ale wtedy już będzie za późno) i niechlubny rekord startów w PŚ bez punktów stanie się faktem.

 • Stefano82 początkujący
  @Stefano82 @zloty_medalista

  Twoim zdaniem.Moim Nie
  :) pozdrawiam

 • zloty_medalista weteran
  @Stefano82 @Stefano82

  Podium w Pucharze Kontynentalnym, łącznie pięć razy w 30tce. Niestety, ponieważ konkurencji nie ma, tyle wystarcza na miejsce w TOP10 polskich skoczków.

 • Stinger profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @dejw

  W takim razie przekaż mu (HKS-owi) albo niech sobie sam przeczyta, że go pozdrawiam i niech wraca.

  Co do samych wyników to szkoda, że Sergiejew nie ma prawa startu w PŚ, nie wiem jak mogłem tego nie zauważyć ale przecież w minionym weekendzie startował dopiero w FC aczkolwiek mógł to prawo startu zdobyć wcześniej ale sobie tego nie przypominam.
  Sam start w Ga-Pa też będzie na plus, swoją drogą wyższa liga więc i więcej dowiemy (jeśli dostanie powołanie) o jego formie aczkolwiek skoro w Rosji pokonał każdego oprócz Klimova, który przecież bardzo dobrze punktuje w PŚ to znak, że buli nie klepie, a przynajmniej nie powinien.
  Mówię tu o PK ponieważ na PŚ dalej mógłby być za słaby aczkolwiek przejście kwalifikacji mogłoby stać się faktem.

  Na tego czwartego chętnie zobaczyłbym kogoś "nowego". Po cichu liczyłem, że Hazetdinov może się obudzi. Co prawda w PK uciułał jakieś marne punkciki ale myślałem, że może będzie przynajmniej lepszy od słabych: Trofimova i Maksomoczkina (tym bardziej, że w PK odrobinę lepszy był od niego) no ale skoro teraz w zasadzie skoczyli na jednym poziomie to fakt, tutaj nie ma znaczenia kto będzie tym czwartym.

  Wynik Bojarnicewa fatalny ale i dziwić nie może. Na ostatnim PK skakał tragicznie.
  Swoją drogą Bojarincew i Maksimoczkin zapowiadali się na niezłych skoczków, a tymczasem "ładnie" się staczają.
  Rosja ma obiekty, ma w kim wybrać ale są dużo słabsi niż kilka sezonów temu. W zasadzie mają szczęście w tym nieszczęściu, że wyskoczył (aczkolwiek czy wyskoczył? To, że potrafi skakać wiedzieliśmy z kombinacji - miał problem żeby przełożyć na skoki) im Klimov bo tak to Rosja byłaby już praktycznie zapomniana.
  Korniłow z Wassiljewem już tego wózka nie pociągną.

 • Stefano82 początkujący
  @Stefano82 @zloty_medalista

  Co Biegun pokazał w tym?

 • papa_s weteran
  @MSad_ @TB4

  Jest dalej klawisz ignoruj użytkownika z ale napis zawiera koszmarny anglicyzmem ignoruj usera.

 • zloty_medalista weteran
  @Stefano82 @Stefano82

  No jeśli uważasz, że Stękała jest wyżej od Bieguna, to fantazja akurat Ciebie ponosi. Chociaż może nie zauważyłeś, że mowa o tym sezonie, nie zeszłym.

 • dejw profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @Stinger

  Miło wiedzieć że ktoś to jednak czyta i jest tymi wynikami zainteresowany :P
  A wiele z tych informacji i źródeł mam właśnie od @HKSa, to że przestał tu pisać, nie znaczy że przestał w ogóle śledzić skoki ;)

  Sergiejew dopiero co zdobył prawo startu na PK, także na Wiśle nie będzie go na pewno ;) Ale już w Ga-Pa myślę że jego niewystawienie byłoby skrajną głupotą. A jak zdobędzie prawo startu to i Zakopane może obskoczy, bo japoński PK dla juniorów to w tym sezonie samobójstwo ;)
  Przypuszczam że na Wisłę zostanie wiadoma trójka no i w sumie czwarty to na chybił trafił, bo czy to Maksimoczkin, czy Trofimow, to efekt będzie ten sam ;)

 • Stefano82 początkujący

  Stoch,Żyła,Kot,Kubacki,Hula,Ziobro,Zniszczoł,Murańka,Stękała,Wolny
  :)

 • MSad_ profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @krzysiek987


  kr
  krzysiek987 34 minuty temu
  bywalec Dziś o 21:44
  @Stinger

  Szanujmy się nawzajem, bo większość piszących komentarze pod tymi artykułami to kibice polskich skoczków,fani skoków narciarskich, a ty i ja i niestety oni też mają takie same prawa.
  Dyskutujmy najlepiej na argumenty o skokach, a nie o tym kto robi co na codzie
  ...............................................................................................................

  Jesli gostek pisze ze ten i ten zawodnik chyba jest głupi, a kibice ,ktorych komentarze nie sa zgodne z jego tokiem myslenia sa smieszni a koronnym argumentem jest ze ja nie mam firmy i powtarza to w kazdym postem jak osioł walniety bejsbolem utwierdzony tak mocno to jak takiego gostka szanować ? Wiadereczko i łopateczka i grabeczki ?

 • mac1501 stały bywalec
  @Stinger

  "Teoretycznie i mnie to nie dziwi ale jako prezes PZN-u, a więc całego narciarstwa klasycznego powinien o inne dyscypliny także zadbać."

  Jeżeli tak to trzeba włączyć jeszcze narciarstwo alpejskie, bo ono też należy do "PZN-u" (nazwa oficjalna, jeżeli wszystko działa jak należy). Jeżeli chodzi o Kłuska to powołanie na PŚ dostał jako przyspieszony prezent urodzinowy, bo to jest przecież mój idealny rówieśnik (nie chcę się tym chwalić, bo nie ma czym jak to jest przyszły niechlubny lider pewnej klasyfikacji - no ale cóż tak wyszło).

 • zloty_medalista weteran
  @Stefano82 @Stefano82

  Nie w szóstce, w dziesiątce. Ale podaj w takim razie swoją dziesiątkę jeśli chcesz mi udowodnić, że się mylę.

 • TB4 początkujący
  @MSad_ MSad_ 5

  Jak długo moderacja ma zamiar męczyć wszystkich tym człowiekiem? Czy tak zachowuje się człowiek normalny? Przecież On jak się na kogoś uweźmie, to chociażby ktoś mu mówił że 2+2 to 4 to on i tak będzie udowadniał że to równa się wszystko tylko nie 4. A po 2-3 dniach sam zacznie mówić że to . A gdzie tam, w innym temacie, bedzie zaprzeczał sam sobie. Nie robi nic oprócz szukania zaczepki.

  To jest porta o skokach czy rozmowy w toku? Ten człowiek to patologiczny odrzutek.

 • MSad_ profesor
  Gdzie sie podział @Lans ?

  Słyszałem ,że Freund doszedł do wielkiej formy

 • Stefano82 początkujący

  Złoty medalista ekspert z Ciebie wspaniały...Może Bieguna nawet w 6 najlepszej już widzisz? :). Wyluzuj..fantazja Cię ponosi..:)
  Porównujecie Stękałę i Miętusa...34 miejsce Krzysztofa w 3 lidze skoków faktycznie fantastyczny wynik...:).
  NIe porównujcie lepiej-on się nawet do PK nie nadaje...Dramat...

 • MSad_ profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @Stinger


  St
  Stinger godzinę temu
  profesor Dziś o 20:55

  @MSad_

  Jedynym śmiesznym na tym forum to jesteś TY panie szefie firmy budowlanej w grze komputerowej.

  ....................................................................................................................

  Znowu nie wytrzymał hahahahahahahahahahahahaha Błazen jak bum cyk cyk

 • dejw profesor
  @dejw @pawelf1

  Zapowiedzieli że będą, i będą skakać tym samym składem aż do Obersdorfu. A z PK z Sapporo to może akurat wyskoczy im ktoś kto podmieni Sakuyamę i Kobayashiego. Z dotychczasowych zawodów lokalnych najbliżej tego jest Junshiro.

  @krzysiek987
  To akurat nie ja tłumaczyłem, ale przekażę te podziękowania ;)

 • EmiI profesor
  @dejw @pawelf1

  Będą. Zresztą z japońskiej drużyny w PŚ wystartowali tylko Kasai i R.Kobayashi którzy zamierzają wrócić do Europy już na Wisłe.

 • Stinger profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @krzysiek987

  Nie moja wina, że ten szef firmy budowlanej w grze komputerowej wypisuje tutaj takie bajki i myśli, że ktoś mu w to wierzy.
  Każdego tutaj szanuje ale jego nie zamierzam, ktoś kto sam siebie nie szanuje nie zasługuje na szacunek do innych.
  Naobiecywał mi, że więcej do mnie nie napisze, a pisze do dzisiaj... I jak z takim normalnie pogadać o skokach? Zwykły troll.

  @mac1501

  Teoretycznie i mnie to nie dziwi ale jako prezes PZN-u, a więc całego narciarstwa klasycznego powinien o inne dyscypliny także zadbać.
  Ja na razie nie chcę panikować, że za 10-15 lat skoki panów upadną ale niestety póki co nasze największe talenty (Murańka, Zniszczoł, Wolny, Biegun) albo są coraz słabsi albo zatrzymują ich kontuzje.
  Poza tym tacy jak Stękała czy Byrt (wiem, że już po nim ale to przykład) olewają sprawę, a kiedy chcą wrócić to olewa ich PZN.
  W Kłuska, Miętusa itp. już nie wierzę (tzn. może jeszcze udałoby się za punktować w PŚ ale to za mało), a obecni juniorzy niestety dużo słabsi niż pokolenia Murańki, Wolnego itp.
  Kolorowo nie jest ale jeszcze liczę, że coś z tego będzie - nie wierzę, że tylu skoczków zmarnujemy.
  Jeśli tak to będzie mistrzostwo świata.

  @dejw

  Dzięki za info i wyniki. Przyznam, że po tym jak @HKS przestał się udzielać to zostałeś chyba jedynym, który wrzuca tutaj bardzo szybko i regularnie wyniki zawodów krajowych i mimo iż zawody w Norwegii, Niemczech czy Austrii szybciej można znaleźć o tyle o np. Japonii już trudniej... więc dzięki za info.

  Swoją drogą jest już skład Rosji na Wisłę?
  Skoro poza Klimovem Rosjanie skaczą taką kaszanę aż tu nagle wyskakuje im Sergiejew to może powołają go na PŚ?

 • pawelf1 profesor
  @dejw @dejw

  Przed Kasaim ....tzn że Japończycy polecieli do Japonii . Czy będą w Wiśle?

 • krzysiek987 weteran
  @dejw @dejw

  Wielkie dzięki za te ciekawe informacje.
  Ja uważam, że nawet tak mało istotna dla niektórych ciekawostka poszerza naszą wiedzę oraz brawa dla ciebie, że przetłumaczyłeś nazwiska zawodników z Japonii

 • dejw profesor

  Pozwolę się wtrącić w tą jakże uroczą dysputę z newsami z kompletnie innej beczki.

  Otóż Rosjanie umyślili sobie zrobić dziś krajowe mistrzostwa w Czajkowskim. Wygrał, sensacja, Klimow, przy okazji bijąc rekord skoczni. 20 punktów za nim.. Sergiejew, który od drugiego konkursu w Zakopanem nabrał wyraźnie wigoru. Niecałe 20 pkt za juniorem Korniłow.
  Potem kolejna przerwa i blisko siebie Wasiliew, Maksimoczkin, Romaszow, Trofimow, Hazetdinow. Bojarincew 13 i przegrał nawet z no-namem Usaczowem który zaliczył glebę w pierwszym skoku.
  Całe wyniki dla znających cyrylicę: http://www.skijumpingrus.com/_/10/protokol_chempionat_Rossii.jpg

  Japończycy wczoraj zrobili ciekawy Turniej w Sapporo, kwalifikacje z których wyłonili najlepszą ósemkę i skakali w niej parami systemem KO. Czwórka zwycięzców oddała po jeszcze jednym skoku w finale na podstawie którego ustalono klasyfikację. Zwyciężył Nakamura przed J.Kobayashi i Kasaim i Sato.
  Dla zainteresowanych: http://www.age.ne.jp/x/sas/hbc_men_results20170109.pdf

  A w Słoweni w Kranju kolejne zawody cyklu Pokal Cocta . Wśród seniorów wygrał Dezman, a wśród U18 Zajc, z notą wyższą o 10 pkt, ale skaczący chyba z trochę wyższego rozbiegu. Skakali także w U20, ale wyników jeszcze nie wrzucili.

 • krzysiek987 weteran
  @kibic_skokow_narciarskich_ @Stinger

  Szanujmy się nawzajem, bo większość piszących komentarze pod tymi artykułami to kibice polskich skoczków,fani skoków narciarskich, a ty i ja i niestety oni też mają takie same prawa.
  Dyskutujmy najlepiej na argumenty o skokach, a nie o tym kto robi co na codzień.

 • mac1501 stały bywalec
  @Stinger

  Co do kombinacji to się bardzo dziwię, że Tajner to olał, bo przecież przed trenowaniem polskich skoczków trenował właśnie kombinatorów norweskich od strony skoków. Co do reszty to mnie to nie dziwi, że ma to gdzieś. No a co będzie dalej? Trudno powiedzieć ale niestety w Polsce będzie jeszcze większy kryzys niż w Finlandii, jeżeli nie będzie następców Stocha, Żyły, Kota, Kubackiego itd. Na razie cieszmy się z tego co mamy ale też patrzmy na przyszłość. Bo ta klaruje się w czarnych barwach - nie mogę słuchać zdań typu, że jesteśmy potęgą. Teraz tak. No a co będzie dalej? Jestem przerażony. Owszem nie będę miał z tego chleba ale przez 16 lat budowała się potęga polskich skoków - nawet jak jeszcze internet dopiero co wchodził do Polski - najpierw indywidualnie dzięki Małyszowi, a potem z biegiem lat zaczęła się tworzyć co raz lepsza drużyna. No i to się oglądało czy polscy skoczkowie skakali dobrze czy słabo. No i za 10-15 ma być definitywny koniec polskich skoków? Ja jako pasjonat bym tego nie chciał widzieć, jak za te lata o których wspomniałem, FIS odbiera nam organizację PŚ ze względu na fatalną frekwencję i wyniki sportowe.

 • Stinger profesor
  @mac1501 @mac1501

  Od razu muszę sprostować, napisałem, że Miętus ma wujka ponieważ nie mogę się nadziwić ileż on dostaje szans startów czy to w PK czy w PŚ mimo braku formy od bodajże 3 lat.
  Czy tak jest to nie wiem ale inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć ponieważ nie jest realne żeby ludzie o zdrowych zmysłach nie widzieli jak on skacze.

  Zgoda ale Tajner też nie wiele robi ze skokami kobiet. Tutaj wiadomo, że nie odpowiada jeden człowiek bo w 10 lat nie da się zrobić wielu zawodniczek na poziomie PŚ (ani nawet jednej ponieważ czasu bardzo mało) ale trzeba przynajmniej się starać żeby coś ruszyło, a czy Tajner to robi?
  Mam wrażenie, że olał skoki kobiet, kombinację i biegi już na zawsze. Po prostu do końca kariery jako prezes PZN-u ogrzeje się u boku kadry A skoczków (głównie Stoch ale teraz do głosu dochodzi Żyła i Kot) i odejdzie jako ten, który jako prezes miał najwięcej sukcesów zupełnie marnując każdą inną dyscyplinę w narciarstwie klasycznym.

  Sukcesy Adama Małysza (trener), sukcesy Justyny Kowalczyk i Kamila Stocha (prezes), a także medale drużynowe skoczków na MŚ, biegaczek w sprincie (Kowalczyk plus Jaśkowiec) i pojedyncze podia PŚ innych polskich skoczków plus obecna forma Żyły i Kota (może poza czołówką, a także 2 i 4 miejscem w TCS osiągną coś jeszcze większego)... Mało? Teoretycznie dużo, Tajner odejdzie, ludzie spojrzą na sukcesy = geniusz ale szkoda, że przy okazji nie było skoków kobiet, kombinacji norweskiej i biegów panów, a po skończeniu kariery Kowalczyk nie ma biegów kobiet.
  W ogóle obawiam się też o przyszłość skoków panów ponieważ obecnie poza kadrą A nie wiele dobrego dzieje się u całej reszty.

 • Stinger profesor
  @Ponurzyca @Ponurzyca

  Brak logiki w twojej wypowiedzi o wysłaniu Huli i Ziobry na PK nie oznacza logikę PZN-u w powołaniach na PŚ w Wiśle.
  Zresztą tutaj nie ma co się rozpisywać za dużo, to nie jest pierwsza i ostatnia kontrowersyjna decyzja PZN-u/trenerów kadr A i B.

 • mac1501 stały bywalec
  @Stinger

  Jasne. Ponoć wspomniałeś, że Miętus ma wujka w "PZSNmie". Jeżeli to jest prawda to nie dość, że związek zachowuje się lewacko, to jeszcze nepotycznie. I za to powinien odpowiadać główny szef, czyli Tajner-lawirant. Po za tym "PZSNm" jest napisane celowo (wyjaśnienie w ostatnim komentarzu co to jest za skrót), ponieważ dokonano wielkich zaniedbań w pozostałych dyscyplinach ze skokami narciarskimi kobiet włącznie. No a za to zaniedbanie w polskich skokach kobiet jest odpowiedzialny akurat nie Tajner-lawirant, tylko jego poprzednik mgr inż. Paweł Włodarczyk, bo on NIC Z TYM NIE ZROBIŁ - ekspert od siedmiu boleści.

 • marro profesor
  @marro @tamdaradam

  witam oby Krzysztof swoimi skokami pozwolil nam na 3 dni kulturalnego spozywania:)

 • Ponurzyca profesor

  No to nie trafiłem.
  Wczoraj stawiałem na Stękałę i Kantykę.
  A .... wyskoczył Miętus z Kłuskiem.
  Nie tak dawno zarzucaliście mi panowie brak logiki...
  Jeszcze raz się pytam, gdzie jest logika (działania/planowania) PZN?

 • Stinger profesor
  @mac1501 @mac1501

  Za jeden błąd Stękała ma przestać startować? Kara się należy ale bądźmy poważni, jeśli Andrzej chce wrócić i sportowo nawet jeśli dalej skacze słabo łapie się do 12-stki najlepszych Polaków to powinien startować.
  Tutaj nie ma miejsca na wojny miedzy skoczek, a trenerami/PZN-em, jeśli sytuacja się powtórzy wtedy przyznałbym rację PZN-owi ale po jednym błędzie nie należy skreślać nikogo.
  Poza tym Stękała stękałą ale kolejne powołanie dla Miętusa jest już po prostu nie śmieszne.
  Już mogli dać każdego tylko nie znowu on.
  Nic do niego nie mam, startuje więc będę mu kibicował ale ile można? Nie ważna jaka ranga zawodów, nie ważna jaka forma, nie ważne ile miejsc startowych - Krzychu Miętus zawsze startuje i co najlepsze zawsze jest usprawiedliwiony...

  PK - jedzie bo walczy o limity (miał zdobyć 3 punkty ile zdobył? Całe ZERO)
  PŚ - jedzie bo Stękała musi odpokutować

  Cholery idzie dostać.

 • marro profesor
  @mac1501 @hulabula

  witam w klubie, w kupie siła:)

 • mac1501 stały bywalec
  @Stinger

  Wyniki to jedno ale dyscyplina zawodnika to jest też istotna sprawa. Jeżeli "Polski Związek Skoków Narciarskich mężczyzn" tak traktuje Miętusa, czyli powołuje go do grupy krajowej na PŚ pomimo fatalnych rezultatów to znaczy, że "PZSNm" (to jest moja oficjalna nazwa przypisana celowo) są kompletnymi lewakami. Ale z drugiej strony jeżeli Stękała tak się zachowuje jak w sezonie letnim, czyli zamiast trenować, to palił, chlał i balował, a w trakcie sezonu zimowego jeszcze podpada Matei to jaką oni decyzję mogli podjąć? Wsadzić swojego i tak zrobili w PZSNm. Tutaj 12 miejsce można by było ew. przypisać Pawłowi Wąskowi ale nie znam jego tegorocznych rezultatów, więc się na jego temat nie wypowiem.

 • Stinger profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @EmiI

  Dzięki za dokładniejsze dane jeśli chodzi o warunki wietrzne. Cóż, nie mogę nic dodać ponieważ to tym bardzie potwierdza to co pisałem niżej.
  Czym więcej argumentów, konkursów itp. tym Miętus ma gorsze wyniki.
  Tutaj naprawdę nie ma co już tego tłumaczyć bo sprawa jest prosta. Miętus jest faworyzowany, a Stękała dostał karę, szkoda tylko, że tak zmarnuje się kolejnego skoczka.

  @MSad_

  Jedynym śmiesznym na tym forum to jesteś TY panie szefie firmy budowlanej w grze komputerowej.

 • MSad_ profesor
  Simon Amann

  także zrezygnował z polskich konkursów


  - Im bliżej było zakończenia turnieju, tym większe czułem rozczarowanie. Sam nie wiem, ile czasu potrzeba, żebym wrócił na najwyższy światowy poziom. Do tego potrzebny jest jeden idealny skok, ale kiedy taki się przytrafi? Trudno powiedzieć, może być potrzebne nawet 50 prób - tłumaczył w rozmowie z dziennikarzami skoczek.

 • MSad_ profesor
  @Stinger @Stinger


  St
  Stinger godzinę temu
  profesor Dziś o 19:48

  Nie bardzo rozumiem co was śmieszy w tym, że ktoś jest kibicem każdego Polaka i interesuje go los każdego z tej dwunastki ale moim zdaniem nie jest to śmieszne, że ktoś chciałby żeby zawodnik numer 11 i 12 także zdobywali punkty.

  ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Kto ciebie upoważnił do krytykowania kibiców.? Zaintetresuj sie moze swoja lopateczką i grabkami. Ty jestes najmadrzejszy a inni to smieszni ? Arogancja ekstraklasa

 • EmiI profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_

  I co ciekawe wg protokołów we wszystkich seriach i konkursowych i treningowych wychodziło że im większa rozpiętość we wietrze tym wyższe miejsce Miętusa. W idealnie równych warunkach lub blisko ideału to były miejsca 34-43.

 • Stinger profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @EmiI

  A więc to kolejny argument za Andrzejem Stękałą. Skoro w bardzo równym konkursie był 3 i niemiłosiernie zlał Miętusa, który był 31 pozycji niżej to wiele już nam to mówi.
  Co prawda nie wiadomo kto jaki wiatr miał w drugim konkursie ale skoro były aż takie różnice to nawet jeśli Stękała i Miętus mieliby taki sam wiatr to jednak różnica była naprawdę nie wielka na korzyść Miętusa.
  Dla mnie mimo, że obaj prezentują się słabo nie ma wątpliwości.
  To Andrzej Stękała powinien zająć miejsce numer 12, a nie Krzysztof Miętus, przed nim ustawiłbym jeszcze Pawła Wąska.

  Tak więc albo Stękała ponosi karę albo polscy trenerzy to naprawdę żadni fachowcy ponieważ aż tak ślepi to chyba nie są.
  Istnieje jeszcze opcja, że Miętus ma plecy z PZN co też jest możliwe patrząc na to, że on od początku sezonu startuje w PK, FC (jeden weekend w Polsce) i teraz PŚ.

 • EmiI profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @Stinger

  Patrząc na protokoły najlepszym kandydatem byłby Stękała bo on to 3 miejsce wywalczył w konkursie gdzie przynajmniej wg wspomnianych protokołów, warunki były bardzo równe, między najlepszym a najgorszym wiatrem było tylko 0,2 m/s różnicy. Dzień później już podwiewało ze wszystkich stron a różnica między wiatrami była ponad 2 m/s i nie wiemy gdzie komu podwiało.

 • mac1501 stały bywalec

  @yyy

  Większej hipokryzji i idiotyzmu to dawno nie widziałem... Polska MUSI mieć następców no ale skoro młodsi tak postępują to niestety ale za 10-15 lat będzie dramat totalny. Czyli będziemy drugą Finlandią. Ja ci to gwarantuje.

  @dervish

  Większego lewactwa to dawno nie widziałem... to nie skoczek się takimi sprawami zajmuje tylko SZTAB!!! Jeżeli ktoś oszukał to człowiek, który robił skoczkowi pomiary i źle wpisał jego wartość, a nie skoczek i za to powinien trafić do więzienia, bo to jest poszanowanie nieprawdy. Skoczek się takimi sprawami nie zajmuje. Dotarło w końcu!? Profesorze!?

  @kibic_skokow_narciarskich_

  Komentator skoków narciarskich w pewnej telewizji to jest bardzo śliski temat. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Najbardziej cenię duet Szaranowicz-Rudziński. Oni potrafią stworzyć prawdziwe emocje. Błędy? Każdy robi. Mniejsze bądź większe. No ale nie wiem czy Szaran będzie komentował, bo on zbliża się do emerytury ale dopóki się trzyma to może się uda. Daj mu Boże 100 albo i więcej lat - wybaczcie, że wzywam nadaremnie ale co mam zrobić, skoro nie da się słuchać niemieckiego akcentu, którego nienawidzę. Snopek? On woli komentować mecze hokeja na lodzie, niż skoki ale kiedyś z Szaranem komentował olimpiadę w 1998 roku w Nagano.

 • Labrador_Retriever weteran
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  A ja proponuję przede wszystkim poczekać z ocenianiem warunków pogodowych do piątku. Już wolę analizy składu Polaków, niż biadolenie, że ma być wiaterek, ocieplenie i konkursu może nie być. Może się odbędzie, może nie odbędzie, taki urok tego sportu. Tylko po co we wtorek już się tym martwić, niż zająć się tym, co jest oczywiste? I o ile skład Polaków mamy już zatwierdzony, o tyle nie ukazała się jeszcze oficjalna wypowiedź Pogody o tym jak to będzie w najbliższy weekend w Wiśle. Jak Pogoda zorganizuje konferencję prasową i przekaże swoje ustalenia, to przerzucimy się na ten temat, obiecuję :)

 • anonim
  Młody Małysz wyjaśnia jak się skacze przed własną publicznością :D

  https://www.youtube.com/watch?v=SSLRR9sfANU

 • Patryk107 początkujący
  10 lat wcześniej ( Mistrzostw Polski, Zakopane 26.12.2007 )

  https://www.youtube.com/watch?v=3oHyGPgbJhw&t=198s
  8 z 12 skoczków startujących w tamtych zawodach wystąpi w najbliższym Pucharze Świata. A wydaję się jakby to było wczoraj XD Fajnie jest czasem cofnąć się w czasie XD Trochę smutne jest to że w tym okresie nie doczekaliśmy się zbyt wielu utalentowanych skoczków :/

 • Stinger profesor
  @kibic_skokow_narciarskich_ @kibic_skokow_narciarskich_

  "Krzysztof Miętus dostaje szansę pewnie dlatego że spisał się nieźle ostatnio w zawodach Fis Cup."

  Czy aby na pewno to był niezły start? Biorąc pod uwagę drugi konkurs to mogę się zgodzić ale biorąc pod uwagę oba konkursy to już nie jest tak kolorowo... sam zobacz:

  Miejsca i punkty w obu konkursach FC w Zakopanem:
  * Andrzej Stękała - 3, 11 = 84 punkty
  * Paweł Wąsek - 15, 10 = 42 punkty
  * Krzysztof Miętus - 34, 8 = 32 punkty

  Nie chcę nic mówić ale gdyby Dominik Kastelik miał prawo startu w PŚ to i on byłby lepszym kandydatem od Miętusa (2x 11 miejsce = 48 punktów - wynik lepszy nawet od Pawła Wąska).

  Można było jeszcze powołać wg. kl. generalnej PŚ i PK (punkty - teoretycznie najbardziej sprawiedliwie), a więc: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka (PŚ - 8), Krzysztof Biegun, Jakub Wolny, Stanisław Biela i Bartłomiej Kłusek (PK - 4), a więc 12-stu skoczków i o dziwo nie ma w niej Krzyśka Miętusa...

  Biela poza kadrowicz więc trzeba odrzucić? To jedziemy dalej... PK:
  * Krzysztof Miętus - 7 startów - najwyższe miejsce 33
  * Andrzej Stękała - 2 starty - najwyższe miejsce 32
  * Paweł Wąsek - 2 starty - najwyższe miejsce 46

  Pojedynki bezpośrednie:
  Stękała vs Miętus: 2-0 w PK, 1-1 w FC
  Wąsek vs Miętus: 1-1 w PK, 1-1 w FC

  Ja naprawdę chciałem znaleźć jakiś pozytyw w powołaniu Krzyśka Miętusa ale nie ma żadnego argumentu, który przemawiałby za nim.
  Poziom tej trójki co prawda prawie ten sam ale Miętus przegrywa miejscowo i punktowo z Stękałą w FC i PK (w PK punktowo na remis 0-0 ale za to miał aż 5 konkursów więcej, a więc to tylko o nim świadczy...), a także w bezpośrednich pojedynkach aż 3-1.
  Do tego punktowo jest gorszy od Wąska w FC, a bezpośrednie pojedynki na remis.

  Jak dla mnie wszystko jest jasne - poziom poziomem ale powinni premiować najlepszych, a Miętus nie mieści się obecnie w TOP 14 polskich skoków (nawet Kastelik wcale nie musi być słabszy ale on się nie liczy), a miejsc na PŚ "tylko" 12. Jak znalazł się w składzie? Odpowiedź jest tylko jedna.

 • yyy profesor

  Jak Olek lub Klemens z tej grupy zapunktują to i tak bezie dużo

 • bardzostarysceptyk profesor
  @kkkk @kkkk

  Tak sobie przeglądałem wypowiedzi. Do głowy nie przyszło mnie się włączać, ja w takich dyskusjach nie biorę udziału.
  Ale ty mnie synku zmusiłeś do zalogowania się.
  Co do jasnej ch.... znaczy "burżuazja trenerów". Czy ty znasz znaczenie tego słowa ?. Ono tu razi tak okropnie, że aż musiałem się odezwać. Nigdy nie używaj słowa, którego znaczenia nie znasz, bo możesz tylko się ośmieszyć.

 • bondxd początkujący
  asassa

  stękała powinien być za miętusa który prezentuje się fatalnie

 • Stinger profesor

  Nie bardzo rozumiem co was śmieszy w tym, że ktoś jest kibicem każdego Polaka i interesuje go los każdego z tej dwunastki ale moim zdaniem nie jest to śmieszne, że ktoś chciałby żeby zawodnik numer 11 i 12 także zdobywali punkty.
  Może wy to kibice sukcesu i w Wiśle będziecie kibicować tylko Stochowi, Kotowi i Żyle ale dalej nie zmienia to faktu, że skoczek numer 11 i 12 ma takie samo prawo do startu jak skoczkowie numer 1-3.
  Dla was to wszystko jedno bo co kibica sukcesu to obchodzi kto spadnie na bulę?
  Ale zapewniam was, że dla samych zawodników nie jest to obojętne i taki Stękała może czuć się pokrzywdzony.
  Okazał się lepszy od Miętusa w Zakopanem na FC i powinien startować w Wiśle ale jak ktoś ma plecy w PZN-ie to tak to niestety działa.

  Ja patrzę przede wszystkim na wyniki i wolę tym się podpierać dlatego non stop mówię o tych słabszych ponieważ oni też mogą startować, a umiejętności jakieś mają.
  Oczywiście ich forma jest teraz tragiczna i wynikowo może wyjść na jedno ale kwalifikacje powinny być jasne dla wszystkich, a więc w PŚ niezależnie od formy skaczą NAJLEPSI, a Stękała był lepszy od Miętusa i to nie ulega wątpliwości.
  Mogła być jeszcze druga droga, a więc punktujący w PŚ i PK i tam tez nie ma Miętusa bo jest... Biela, a więc jak widać Miętus wchodzi tylnymi drzwiami bo ma wujka w PZN-ie.

 • yyy profesor
  @mac1501 @mac1501

  Bo takie jest to Polskie pokolenie młodzieżowe. Zarobił trochę kasy i balował.

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Skład jest bardzo dobry. Bardzo bardzo dobry. Najlepszy na jaki obecnie sobie może Polska pozwolić. Krzysztof Miętus dostaje szansę pewnie dlatego że spisał się nieźle ostatnio w zawodach Fis Cup. Mam nadzieję że wróci do mikrofonu na czas wiślanych konkursów Włodzimierz Szaranowicz. Nie byłem jakimś wielkim zwolennikiem komentarza Włodzimierza Szaranowicza, ale Sebastiana Szczęsnego bije on na głowę. I przyznam się że jakoś brakuje jego komentarza mimo że też potrafił opowiadać głupoty. Przynajmniej nie groziło by nam popisywanie się akcentem niemieckim i takich kwiatów jak Sztefan Hula. Fajnie jakby się pojawił w duecie z Markiem Rudzinskim a jak nie to że Stanisławem Snopkiem.
  Liczę na awans całej dwunastki w kwalifikacjach. To jest ich skocznia i brak awansu nie będzie mile widziany.

 • Regulator1 bywalec
  Skład, wyniki

  Trzeba mieć pełne zaufanie do trenera/trenerów, że został wybrany najmocniejszy i najbardziej równy skład. Z perspektywy widza raczej nie jesteśmy w stanie ocenić czy obecnie Stękała i Biela czy jeszcze kt
  oś inny są lepsi od Kłuska i Miętusa. 10 w konkursie i 7 z punktami i będzie sukces. Wielki sukces jak wygra Polak i 4 naszych w 10.

 • hasan_sas początkujący
  kogo by tu wystawić

  ludzie, dajcie spokój - wiadomo, że u nas zaplecze leży i kwiczy
  choćby Słoweńcy mogli by się spierać kogo tu dorzucić

  teraz choćby o 50 moga powalczyc 7-8 skoczkowie maksimum (przy najsilniejszej obsadzie)
  szkoda czasu na dywagacje czy bardzo słaby zawodnik powinien być posłany do boju zamiast jeszcze słabszego ...

  trenerzy przyjęli swoje kryterium i wybrali właściwie, tyle w temacie
  a my zajmijmy sie podziwianiem naszych gwiazd póki jeszcze czas ...

 • tamdaradam początkujący
  @marro @marro też chce się zapisać

  Przekonałeś mnie tym piwem :D

 • anonim

  Na teren skoczni jest zakaz wprowadzania zwierząt ?

  https://www.youtube.com/watch?v=i7Bs2Q0e40E

 • anonim
  @Stefano82 @zloty_medalista

  Kojarzy mi się z mongołem Bilgunem :)

 • zloty_medalista weteran
  @Stefano82 @Stefano82

  "Nazwisko Biegun na kolana nie powala niestety..." No nie powala. Ale i tak należy obecnie do TOP10 polskich skoczków, a można było wystawić 12, więc co w tym dziwnego, że dostał on szansę?

 • hulabula bywalec
  @mac1501 @marro

  Też się zapisuje do fun klubu filaru i opoki polskiej reprezentacji. Będziemy jak Proszowice dla Kamila!

 • Stefano82 początkujący
  ......

  Miętus? To są jakieś jaja....Wiecznie młody...heh ..ile już skacze..-co osiągnął...w sumie może 110 metrów przekroczy jak będzie dobra belka...dramat...Gdzie młodzi skocznowie..Stękała wiadomo nie jest w formie takiej jak w zeszłym sezonie ale bije go na głowę...Czekamy cały rok na dobre konkursy w Polsce,na zobaczenie zaplecza,na pokazanie tego zaplecza całemu a światu a tu wystawiają bulolklepa....szkoda słów..Nazwisko Biegun na kolana nie powala niestety...

 • dervish profesor
  @mac1501 @mac1501

  Znaczy oszukiwał na wzroście. :D Moze powinien skrócić się o te 2 cm i zażądać ponownego pomiaru wzrostu ;) Dla mnie sytuacja komiczna. Jak można nie wiedzieć ile się ma wzrostu?

  I co to za głupie sformułowanie "przypisano mi niższy wzrost" ? Jeśli juz to "zmierzono mu właściwy a nie przypisano niższy wzrost".

 • mac1501 stały bywalec
  @dervish

  "Tyle że o takie detale jak to by długość nart a w zasadzie to by współczynnik wzrostu do wagi skoczka był dopasowany do długości nart to powinien dbać skoczek a nie serwisant. Narty przeważnie maja stała długość przez cały sezon i jest ona dopasowano do wspomnianego współczynnika. Rola zawodnika jest dbać o wagę tak by narty w którymś momencie sezonu nie okazały się zbyt długie."

  Problem polega na tym, że w tym wypadku sztab szkoleniowy nawalił, a nie sam zawodnik. On myślał tylko i wyłącznie o skoku, a pomiary należą do sztabu. Przytoczę tutaj cytat: "Mieliśmy nowe pomiary i zmienił się w nich wzrost. Tyle tylko, że ta nowa wartość nie miała być brana pod uwagę. Tak zresztą było w Willingen. Tymczasem okazało się, że przypisano mi niższy wzrost i przez to miałem za długie narty o dwa centymetry. Gdybym wiedział, to bym uciął te narty - dodał mocno zdenerwowany, przyznając, że to nie na jego głowie powinny być sprawy związane ze sprzętem."

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  A ja proponuję się zastanowić

  Co wy odwalacie. Bo z tego co mi wiadomo Horngacher widzi w nim jakiś potencjał. Dlatego przydzielił go do kadry B i go wozi. Zobaczycie, że ja wreszcie odpali, a będzie to w następnym sezonie, bo wyprowadzanie skoczka z szamba trwa, a Mateja trochę w tym przeszkadza, to wam szczęki opadną.

 • dervish profesor
  @mac1501 @mac1501

  Tyle że o takie detale jak to by długość nart a w zasadzie to by współczynnik wzrostu do wagi skoczka był dopasowany do długości nart to powinien dbać skoczek a nie serwisant. Narty przeważnie maja stała długość przez cały sezon i jest ona dopasowano do wspomnianego współczynnika. Rola zawodnika jest dbać o wagę tak by narty w którymś momencie sezonu nie okazały się zbyt długie.

 • mac1501 stały bywalec
  @Robusitofan_

  Kłusek dostał w Zakopcu DSQ, bo jakiś idiota w sztabie szkoleniowym zrobił nieprawidłowe pomiary dot. długości nart (okazały się za długie). Mnie nie zdziwiła reakcja Bartka, który powiedział dziennikarzom prosto w twarz "***** z tego". Mam nadzieję, że tego człowieka wywalili na dobre, bo to jest rzecz niedopuszczalna, żeby zrobić n-prawidłowy (czyli nieprawidłowy) pomiar danego sprzętu.

 • Mikolaj1 weteran

  Stekala sam sobie jest winny.Gdyby tak samo przykładał się do treningów jak Kot Kubacki czy Żyła byłby teraz na ich poziomie a tak to nawet może zapomnieć o krajów ce. Nie ma różnicy czy wystąpi Miętus czy Stekala obaj są w beznadziejnej formie. Andrzej nawet w drugim konkursie Fis CUP przegrał z Miętusem.Ich osiągnięcia w tym sezonie są bardzo podobne więc nwm dlaczego taki bunt Że Krzysiek jedzie.

  Liczę,że szóstka powinna zapunktować może Klimkowi poszczęści się i zdobędzie marne punkty.Reszta chyba niestety bez szans.A Kłusek zbliża się wielkimi krokami do pobicia rekordu Kubackiego w liczbie konkursów bez punktów.


 • Robusitofan_ bywalec

  Stękała powinien był w Zakopanem , jak nie na Wisłę. Zdziwię się , jak Kłusek zdobędzie po raz pierwszy punkty, bo miał już w Zakopanem prawie punkty rok temu , ale go zdyskwalifikowały , a miał już na wyciągnięcie ręki punkty , ale liczę na renesans Kuby Wolnego, Bieguna i Miętusa , bo z nich wyszło powietrze na razie .
  Teraz przejdę do Kadry A.
  Myślę ,że Kamil Stoch , Kot i \P/iotr Żyła znowu zdominują konkurs , bo teraz będzie taki Polski period , bo Wisła i Zakopane będą już organizować zawody PŚ.

 • mac1501 stały bywalec
  @Janeman

  Ktoś wspomniał, że w sezonie letnim zamiast skupić się na treningach to chlał, palił fajki i imprezował. Nie wiem kto był autorem tegoż cytatu ale takie info o Stękale było. Więc jego zachowanie było ocenione jako negatywne więc powołania nie dostał - tyle w temacie.

 • mac1501 stały bywalec
  @marro

  Ty tworzysz nieoficjalny fanklub Krzysztofa Miętusa to ja zrobię taki sam ale w przypadku Bartka Kłuska:

  O to kilka kilka informacji z cioci Wikipedii (która 15 stycznia (!!!) będzie obchodzić swoją kolejną rocznicę istnienia) i nie tylko;

  Bartłomiej Kłusek - (ur. 15 stycznia 1993 w Buczkowicach) polski skoczek narciarski, członek młodzieżowej reprezentacji Polski, dwukrotny wicemistrz świata juniorów w drużynie z 2012 i 2013 roku, złoty medalista drużynowy zimowej uniwersjady 2013. Zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra.

  Na arenie międzynarodowej zadebiutował w zawodach FIS Cup w Szczyrbskim Plesie, gdzie zajął 40. miejsce. W sezonach 2010/2011 i 2011/2012 został powołany do młodzieżowej reprezentacji Polski. Jego rekord życiowy wynosi 192 m, które osiągnął w sezonie 2015/2016 na Letalnicy w Planicy. Obecnie znajduje się w kadrze B, w której trenerem jest Robert Mateja.

  Start w Wiśle będzie jego jubileuszowym, 30 występem w PŚ. Jego najwyższe miejsce w tej randze to 32 pozycja w Zakopcu w debiucie (2011/2012). Więc jest przyszłym niechlubnym rekordzistą Polski w ilości startów w PŚ bez punktów od momentu debiutu. Ten niechlubny rekord należy do Maćka Kota, który obecnie w tegorocznym PŚ jest na 6 miejscu. Ponadto dla Bartka to będzie 6 sezon, w którym będzie chciał zdobyć pierwsze w karierze punkty w PŚ. Znacznie więcej osiągnięć ma w CoC gdzie ma na koncie jedno zwycięstwo, dwa drugie miejsca i jedno trzecie. Ponadto ma szczęście, że w LGP sporo punktował (najwyższe miejsce jakie zajął to siódme w Wiśle w 2015 roku), więc ma dożywotni start w PŚ i może do końca kariery (oby nie) próbować zdobyć choćby punkt.

 • zimowy_komentator profesor
  @zimowy_komentator @Stinger

  Ja pisałem o Miętusie/Kłusku w kontekście wiatru. Nikomu nie rozkazuję tylko proponuję, bo wiem jaki jest zawód gdy coś się szczegółowo analizuje a potem z konkursu nici, bo wiaterek mocniej wieje. Albo jak zamiast faworytów na podium staje Rosjanin wraz z Johansonem vel Kubackim...

 • kkkk weteran
  To w Polsce jest takie typowe

  Burżuazja trenerów już nie jednego skoczka zniszczyła. Wszyscy pamiętamy historie Tomka Byrta. Nie wiem kto tym kieruje, ale Stękała jest w kadrze Horngachera, który już nie jest taki fenomenalny. Zobaczycie jeszcze na tym zajmowaniu się tylko kadrą A się bardzo przejedziemy.

 • dejw profesor

  Nie sądziłem, że nominacja 12 zawodnika, który zapewne w pocie czoła będzie walczył o szóstą dziesiątkę w kwalach może budzić takie emocje..

  Stękała (który, tak bardzo nieśmiało chciałbym przypomnieć że w drugim konkursie skoczył dwukrotnie słabiej od skandalicznie powołanego Miętusa), kto wie, może pokutuje za mało profesjonalne podejście podczas przygotowań do zimy i pojedzie do Ga-Pa i Japonii z misją ratowania rankingu CRL.

 • dervish profesor
  @pawel96 @pawel96

  Zobaczymy, 6 kwalifikacji w 12 startach daloby nam średnią 9 zawodników /konkurs. Mimo wszystko jestem pełen obaw czy taki wynik uda się osiagnąć. W poprzednich latach nasze zaplecze w PK jednak prezentowało się dużo lepiej.
  A porównywać do Niemiec i Austrii to można, ale trzeba wziąć pod uwagę range konkursów i obsadę. Polskie konkursy zazwyczaj pod tymi względami nie wytrzymują porównania z konkursami wchodzącymi w skład T4S.

 • MrRadzio weteran

  Mimo wszystko nieważne jak nasi skaczą to wierze że zapunktuje (oprócz wiadomej piątki) Ziobro, Zniszczoł i Murańka. Może Wolny sprawi jakąś sensację i również zapunktuje? Więcej niż na 9 jednak w samym konkursie nie liczę ale za to liczę na polskie podium (Kot, Żyła i Stoch) :D

 • pawel96 profesor
  Zestawienie krajówek w tym sezonie

  Finlandia - (Kuusamo x2) - 12 startów - 2 razy przejście kwalifikacji (16% sukcesu w przejściu kwalifikacji) - 1 zawodnik z punktami (Larinto) - 3 pkt
  Szwajcaria (Engelberg x2) - 4 starty - 0 Q - 0 pkt
  Niemcy (Ober, Ga-Pa)) - 12 startów - 6 Q - (50%) - 1 zawodnik z punktami (Wank) - 16 pkt
  Austria (Innsbruck, Bischo) - 12 startów - 5 Q (41%) - zawodników z punktami (Aigner, D. Huber) - 9 pkt

  Jak widać, inne krajówki też się zbytnio nie wyróżniły, 6 razy przejść kwali i zdobyć jakiekolwiek punkty - to nie powinna być przeszkoda dla naszej krajówki, w której skład wejdą Murańka czy Zniszczoł.

  Warto dodać, że krajówka austriacka byłaby silniejsza, gdyby nie cyrki z oddelegowaniem Aignera i Huberów na PK.

 • Janeman profesor

  Czyli Stękała podpadł swoim zachowaniem na tyle mocno,że po tym sezonie może pożegnać się z kadrą, bo sportowe rywalizacji w ostatni wekend raczej z Kłuskiem i Miętusem nie przegrał.
  Ale wszelkie jęki i utyskiwania na brak juniorów są pozbawione wszelkiego sensu -prezentują jeszcze niższy poziom niż zagubiona kadra B , nie dość że na występ w PŚ nie zasłużyli , to w dodatku nie przyniósł by im on żadnych korzyści , bo klepnięcie na 80 metr raczej nie było by impulsem do rozwoju , co innego PK -tam przy pewnej dozie szczęścia któryś z nich może nawet zapunktować.
  Najbardziej mnie cieszy racjonalna decyzja odnośnie wykorzystania krajówek - widać Horngacher decydowal osobiście, bo gdyby zostawił to w gestii działaczy , wygrały by układziki.

 • marro profesor
  @mac1501 @pawelf1

  Dziękuje za zapis, po każdym dobrym skoku Krzysztofa proponuje piwo:)

 • Madridista98 bywalec
  -

  Tak patrzyłem teraz na prognozy dotyczące wiatr w Wiśle w weekend https://www.windytv.com/?2017-01-15-18,50.071,19.690,9,anmBBLE2

  może wiać w piątek is sobote, w niedziele raczej spokojniej.

 • dervish profesor
  @dervish @pawelf1

  Ja tez bym chciał. A jeżeli chodzi o liczbę Polaków w konkursie to mimo wszystko jest to dla mnie jakiś tam wskaźnik kondycji naszego zaplecza. Wiadomo, ze przypadki losowe mogą zniekształcić obraz ale jeżeli osiągniemy wynik poniżej 9 w konkursie i złożymy to z kompromitacją jakiej jesteśmy świadkami w Pucharze Kontynentalnym i jeszcze dodamy mizerię jaka objawiły nam ostatnie Mistrzostwa Polski to już nie będzie można mówić, ze ewentualna najsłabsza od lat frekwencja naszych skoczków w konkursie to kwestia przypadków, silnej obsady itp.

 • pawelf1 profesor
  @mac1501 @marro

  Jeśli można to zapisuję się do klubu.
  Krzysztof Miętus to świetny zawodnik. To on jest filarem polskiej drużyny i to jego powołaniu i startom musimy poświęcać jak największą uwagę . To jest wręcz nasz obowiązek .

 • dervish profesor
  @dervish @pawelf1

  Ja tez bym chciał. A jeżeli chodzi o liczbę Polaków w konkursie to mimo wszystko jest to dla mnie jakiś tam wskaźnik kondycji naszego zaplecza. Wiadomo, ze przypadki losowe mogą zniekształcić obraz ale jeżeli osiągniemy wynik poniżej 9 w konkursie i złożymy to z kompromitacją jakiej jesteśmy świadkami w Pucharze Kontynentalnym i jeszcze dodamy mizerię jaka objawiły nam ostatnie Mistrzostwa Polski to już nie będzie można mówić, ze ewentualna najsłabsza frekwencja naszych skoczków w konkursie to kwestia przypadków, silnej obsady itp.

 • marro profesor
  @mac1501 @mac1501

  Na okres tygodnia tworze nieoficjalny fan klub Krzysztofa Miętusa.

  Oto kilka informacji z wikipedii
  Krzysztof Miętus (ur. 8 marca 1991 w Zakopanem) ? polski skoczek narciarski, zawodnik klubu AZS Zakopane, członek kadry A reprezentacji Polski w latach 2007-2011 i w sezonie 2012/2013. Starszy brat innego skoczka, Grzegorza Miętusa. Reprezentant Polski na zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver w 2010. Mieszka w Dzianiszu.

  Jest brązowym medalistą konkursu drużynowego Mistrzostw Świata Juniorów 2008 w Zakopanem. Zdobył kilka medali mistrzostw Polski ? indywidualnie zdobył dwa brązowe w zimowych edycjach w 2007 i 2008 oraz srebrny w lecie 2011[1], a w drużynie był m.in. dwukrotnym letnim mistrzem kraju.

  Najwyższą pozycją w konkursie Pucharu Świata zajętą przez Miętusa indywidualnie była jedenasta w sezonie 2012/2013 w Klingenthal. Drużynowo dwa razy stawał na podium zawodów tego cyklu.

  Był rekordzistą skoczni Skalite w Szczyrku. 20 lutego 2008 skoczył 104,5 m podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

  Obecnie trenuje w Kadrze Juniorów Reprezentacji Polski pod wodzą Roberta Matei. Uczestnik mistrzostw świata juniorów w Tarvisio (2007), Zakopanem (2008), Hinterzarten (2010) oraz w estońskim Otepää (2011).

 • krzysiek987 weteran
  @mac1501 @joker

  Ja mam jednak nadzieję, że polscy kibice pomogą m.in. Murańca zdobyć punkty

 • berek3 stały bywalec
  @berek3 @xellos

  No to ja wiem,ze jest problem w jego zachowaniu. Ale takich przykładów jest dużo. Jeszcze zapomniałeś o Janku Ziobrze jak się zachowywał gdy nie miał formy albo jak nie był powołany do składu na olimpiade.
  Liczę ogólnie ,ze jeszcze wróci,ale raczej na 100% nie będzie w takiej formie. A szkoda,że bo się zapowiadał na skoczka dobrego :D.

 • anonim
  @mac1501 @mac1501

  Przecież nikt z krajówki nie zdobędzie punktów

 • pawelf1 profesor
  @dervish @dervish

  To ile wejdzie do konkursu dla mnie jest mniej istotne .czasami ma na to wpływ wiatr czy słaba ilościowo obsada .
  Ciekawe będzie ilu zapunktuje. Tu bym chciał by padł rekord czyli 8 ...tylko kto miałby to być? Musieli by punktować Murańka i Zniszczoł .........

 • pawel96 profesor

  Zgodnie z przypuszczeniami, Szwajcarzy zrezygnowali ze startu.

 • Stinger profesor
  @Uchel @Uchel

  Jakby nie kibice, którzy wchodzą na tą stronę i piszą komentarze to nie za bardzo byłoby na tą stronę po co zaglądać... Składy należą do trenera ale zrozum, że od tego są takie miejsca jak ta strona żeby kibice mogli sobie na ten temat pogadać.
  Zauważyłem, że wielu tutaj nie chce żeby ktoś z kimś pogadał na dany temat ale sami by pisali... Zamiast pouczać mogłeś darować sobie ten komentarz.

 • Stinger profesor
  @zimowy_komentator @Stinger

  Podczas loterii Miętus i Kłusek 1-5 pkt, a nie tak jak napisałem czyli 105 (zamiast myślnika wpisałem błędnie zero).

 • Uchel bywalec
  Skład

  Po dokładnej analizie postów stwierdzam autorytatywnie, że Horngacher powinien podawać skład na
  2 minuty przed rozpoczęciem konkursu. Zapobiegnie to bzdurnym dywagacjom, kłótniom i wcielaniem się
  w rolę selekcjonera. Zrozumcie forumowicze, że powołanie do drużyny leży wyłącznie w gestii trenera
  a my nie wiemy jakie czynniki wpływają na Jego decyzje.

 • Stinger profesor
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Najpierw każesz skończyć analizę polskiego składu, a później pytasz co o tym sądzimy?
  Jaka hipokryzja...
  Zanim zaczniesz coś pisać to pomyśl bo jesteśmy w necie i każdy ma prawo do własnego zdania (własnej analizy czy czego tam chce) więc nie rozkazuj co kto ma robić.

  A odpowiadając na pytanie to uważam, że nie chcę loterii ponieważ mamy trzech skoczków w bardzo dobrej formie i oni mogą bez loterii wejść na podium, a kolejnych trzech na pewne punkty.
  Być może i Murańka coś zdziała.

  Miętus i Kłusek? Loteria loterią i uwierzyłbym, że mogą z tego skorzystać i zdobyć jakieś 105 pkt ale okolice podium? To chyba musieliby wyrzucić przeliczniki, punkty za belkę, a ich puścić z 5 wyżej niż resztę, wtedy może i potrafiliby to wykorzystać.

 • mac1501 stały bywalec
  @joker

  Tą żelazną szóstką nie ma co się zajmować, bo jest bardzo mocna - sam zresztą wiesz. No ale grupa krajowa jest bardzo ważna, bo właśnie skoczkowie z grupy krajowej decydują o tym, które miejsce zajmie dana drużyna w Pucharze Narodów na koniec sezonu. Nawet 1 punkt w tą czy we w tą może zadecydować...

 • dervish profesor
  Statystyki naszej kadry w polskich konkursach

  Legenda (rok, miejsce rozegrania, liczba polaków w konkursie/ liczba polaków w serii finałowej)

  2016 Zakopane 9/6
  2016 Wisła 9/5
  2015 Wisła 10/7
  2015 Zakopane 9/4
  2014 Wisła 10/7
  2014 Zakopane 11/6
  2013 Wisła 9/4
  2013 Zakopane 9/7
  2012 Zakopane 10/4
  2012 Zakopane 10/4
  ------------------------ koniec ery małysza
  2011 Zakopane 11/4
  2011 Zakopane 7/2
  2010 Zakopane 6/2
  2010 Zakopane 8/4
  2009 Zakopane 10/7
  2009 Zakopane 8/4

  Jak widać od zakończenia ery Małysza z liczbą zawodników w konkursie nigdy nie zeszliśmy poniżej 9. Jak z tym będzie w tym sezonie? Jestem pełen obaw o nasze zaplecze bo tak słabo z rezerwami nie było od dawna.

 • krzysiek987 weteran
  występy polaków w Wiśle cz1.


  Wolny być może będzie 15 polskim skoczkiem, który wystartuje w konkursie głównym w Wiśle, a to pozostali Polacy startujący w konkursie PŚ w Wiśle(nie liczone występy tylko w kwalifikacjach) i liczba ich występów


  -Stoch Kamil--------------4 starty
  -Piotr Żyła-----------------4
  -Kot Maciej---------------4
  -Hula Stefan--------------4
  -Zniszczoł Aleksander--3
  -Rutkowski Łukasz------1
  -Miętus Krzysztof-------1
  -Kubacki Dawid----------4
  -Kłusek Bartłomiej------4
  -Ziobro Jan---------------3
  -Murańka Klemens-----3
  -Biegun Krzysztof-------1
  -Biela Stanisław---------1
  -Stękała Andrzej---------1

 • anonim

  A powiem wam,że przejmujecie się tym składem jakby ktoś krzywdził waszą matke.A tak naprawde grupa krajowa jest tylko tłem dla najlepszych zawodników.Wątpie by 2-3 zawodników z krajówki
  przebrnęło przez kwalifikację(o punktach nie wspominając).No ale kogo by nie wybrali,to zawsze komuś nie bedzie pasowało.
  Komu miał dać szanse zamiast Miętusowi czy Wolnemu ?

 • pawelf1 profesor
  @marro @marro

  Dobre :) Masz łapkę ........

 • mac1501 stały bywalec
  @marro

  To ty zrób reportaż bądź artykuł o Krzyśku Miętusie, a ja zrobię o Bartku Kłusku. Bo ty mówisz słaba forma Miętusa i to jest skandal... a co ma powiedzieć Bartek Kłusek!? To dopiero jest ewenement na skalę nawet światową...

 • Stinger profesor
  @mac1501 @mac1501

  Na miejscu Krzyśka Miętusa każdy miałby motywację do dalszego skakania ponieważ on bez względu na formę startuje w PK i krajówce w PŚ.
  Oczywiście to bardzo mało ale skoro ma jakieś "mocne plecy" w PZN-ie to może taka kariera mu się podoba.

 • zimowy_komentator profesor
  Wiatr ?

  Coś czytałem, że przed weekendem mróz ma puścić i ma zacząć wiać. Jeśli tak to zamiast zawodów będziemy mieli jeden wielki bałagan... Skończcie z tymi analizami polskiego składu, bo jeszcze nie wiadomo, czy w ogóle ktoś wystartuje. Chociaż swoją drogą to taki Insbruck 2 mógłby być ciekawy - może wiatr wyniósłby Miętusa albo Kłuska w okolice podium ? Co myślicie ? :)

 • krzysiek987 weteran
  występy polaków w Wiśle cz2.4

  Ziobro Jan
  Wyniki:
  13/14?6miejsce?40
  14/15?23miejsce?8
  15/16?47miejsce?0

  Suma-48 punktów
  Średnie Miejsce?25


  Zniszczoł Aleksander
  Wyniki:
  12/13?35miejsce?0pkt
  13/14?40miejsce?0
  14/15?21miejsce?10

  Suma-10 punktów
  Średnie Miejsce?32


  Piotr Żyła:
  Wyniki:
  12/13?6miejsce?40pkt
  13/14?12miejsce?22
  14/15?29miejsce?2
  15/16?18miejsce?13

  Suma-77punktów
  Średnie Miejsce?16

 • krzysiek987 weteran
  występy polaków w Wiśle cz2.3


  Murańka Klemens
  Wyniki:
  13/14?18miejsce?13
  14/15?22miejsce?9
  15/16?44miejsce?0

  Suma-22punktów
  Średnie Miejsce?28

  Kamil Stoch:
  Wyniki:
  12/13?7miejsce?36pkt
  13/14?2miejsce?80
  14/15?15miejsce?16
  15/16?10miejsce?26

  Suma-158punktów
  Średnie Miejsce?8  Wolny Jakub:
  Nigdy nie starował w konkursie głównym

 • krzysiek987 weteran
  występy polaków w Wiśle cz2.2

  Kot Maciej
  Wyniki:
  12/13?13miejsce?20pkt
  13/14?23miejsce?8
  14/15?45miejsce?0
  15/16?19miejsce?12

  Suma-40punktów
  Średnie Miejsce?25

  Kubacki Dawid:
  Wyniki:
  12/13?44miejsce?0pkt
  13/14?28miejsce?3
  14/15?16miejsce?15
  15/16?20miejsce?11

  Suma-29punktów
  Średnie Miejsce?27

  Miętus Krzysztof:
  Wyniki:
  12/13?37miejsce?0pkt

  Suma-0 punktów
  Średnie Miejsce-37

 • krzysiek987 weteran
  występy polaków w Wiśle cz2.


  Biegun Krzysztof
  Wyniki
  15/16?20miejsce?11pkt

  Suma-11 punktów
  Średnie miejsce---20

  Hula Stefan:
  Wyniki:
  12/13?27miejsce?4pkt
  13/14?44miejsce?0
  14/15?27miejsce?4
  15/16?16miejsce?15

  Suma-23punktów
  Średnie Miejsce?28

  Kłusek Bartłomiej:
  Wyniki:
  12/13?46miejsce?0pkt
  13/14?46miejsce?0
  14/15?33miejsce?0
  15/16?48miejsce?0

  Suma-0 punktów
  Średnie Miejsce?43

 • marro profesor
  Mietus

  Skandal, skandal i jeszcze raz skandal, dlaczego nie jest to pierwsza informacja dnia ze Krzysztof Mietus wystartuje w w Wisle. Co mnie obchodzi ze jakis tam Schlierenzauer będzie, że zabraknie Prevca i innego Ammanna.
  Proszę o oddzielny artykuł o Krzysztofie Mietusie w Wisle, aby można bylo wytworzyć sto kolejnych komentarzy o polskim skoczku i proszę relacje live z przygotowań do zawodów Mietusa, zaproszenie ekspertów analizowania szans i moze relacja z domu rodzinnego Mietusa.

 • mac1501 stały bywalec
  Analiza

  O proszę - skład Polaków pojawił się o wiele szybciej. Mamy żelazną szóstkę która punktuje: bardziej lub mniej. Bardziej się skupię na drugiej szóstce, czyli grupie krajowej:

  - Klemens Murańka - ciężko powiedzieć czy ten jeden start w CoC coś mu dał. Zobaczymy czy oddelegowanie do niższej ligi było dobrym rozwiązaniem.
  - Jakub Wolny - ja to powtórzę po raz enty - to nie jest ten sam skoczek co był sprzed kontuzji. Gdyby nie to on spokojnie by się mieścił w kadrze Horngachera.
  - Olek Zniszczoł - zaczął skakać w PŚ ale podobnie jak Klimek skakał co raz gorzej i został odesłany do CoC, gdzie też skakał nie najlepiej. Zobaczymy czy w Wiśle się odbuduje.
  - Krzysztof Biegun - chłopak nie może się odnaleźć po sensacyjnej wygranej w Klingenthal. Naprawdę szkoda, bo to jest talent - może nie największy no ale gdyby nie miał problemów to spokojnie by punktował w CoC, o PŚ już nie wspominając
  - Krzysztof Miętus - podziwiam Krzyśka, który jeszcze ma motywację do uprawiania sportu, pomimo słabych rezultatów w ostatnich 3-4 sezonach. Bo jego brat (który jest w moim wieku) już zakończył karierę.
  - Bartłomiej Kłusek - tego pana zostawiłem na koniec. Celowo. Dlaczego tak? A no dlatego, że: po pierwsze ten skoczek 15 stycznia kończy 24 lata (czyli identycznie jak ja), więc to nie jest już junior od dawna. Po drugie moim zdaniem dostał to powołanie jako przyspieszony urodzinowy prezent, więc ma ogromnego farta. I w końcu po trzecie ma wielką szansę się odbić od dna, bo to co wyprawiał w CoC to wołało o pomstę do nieba i nie wiem czy zdobyłby jakieś punkty w Fis Cup. Nie wspomnę już o tym, że jest przyszłym niechlubnym rekordzistą Polski w ilości startów w konkursach PŚ od momentu debiutu - bez punktów. Bo jest co raz bliżej...

 • Stinger profesor
  @MSad_ @Krzysiek987

  Ten gościu jest tutaj po to żeby prowokować więc nie dziw się, że w składzie przeszkadza mu Wolny i Biegun, a nie Miętus i Kłusek.

  @W_S

  Jak wyżej, a także...
  On tego nie rozumie, widzisz jak jest. Tyle razy obiecywał mi, że ze mną nie rozmawia, do mnie nie pisze, a po raz kolejny do mnie napisał... Po co składać takie "obietnice" skoro ich się nie przestrzega?

  @MSad_

  A jednak nie wytrzymałeś? No widzisz, kolejny raz udowodniłem Ci, że nie wytrzymasz i do mnie napiszesz.
  Dziękuję bardzo. Niebawem zrobisz to ponownie.
  Odpowiadając na twoją "zaczepkę", słowo głupi powinno być w cudzysłowie, zapomniałem go dać ale wiadomo o co chodzi.
  Człowiek młody = często głupi, robi rzeczy o których nawet nie pomyśli i których zrobić nie powinien bo konsekwencje mogą być duże no ale to przed tobą.
  Zapewniam Cię, że jak dorośniesz to też zrobisz coś głupiego jak każdy młody, nikt nie urodził się i od razu nie był kierownikiem firmy budowlanej... Każdy popełnia błędy, ty też mimo iż jeszcze nie dorosłeś.
  Twój pierwszy błąd to: zarejestrowanie się na stronie skijumping.pl. Może spróbujesz to naprawić?

 • W_S profesor
  @dervish @MrRadzio

  Ale to wiadome że nie każdy na raz będzie w super formie. Smuci mnie to że jak np jeszcze rok temu młody Stękała i Wolny zdobywali punkty, tak w tym sezonie młodych nie ma, poza kilkoma w miarę niezłymi konkursami Zniszczoła w PŚ i niektórymi treningami na początku sezonu Murańki. Liczę, że Wolny zapunktuje w Wiśle i dzięki temu dostanie szansę w PŚ np. w Azji, bo podejrzewam że nasi nie wystartują w Sapporo, bo będą przygotowywać się do MŚ.

 • W_S profesor
  @Janush @Janush

  Stoch i Żyła skończą kariery, a Hula starszy od nich będzie nadal skakał? xDDD

 • Stinger profesor
  @Stinger @EmiI

  Czyli można zakładać, że to było mniej więcej tak:

  1. Horngacher wybrał pewną szóstkę (Stoch, Żyła, Kot, Kubacki, Hula i Ziobro) plus dołożył punktujących w tym sezonie w PŚ, a zarazem skoczków, którzy przygotowywali się z nim przez okres jesienny do PŚ (Murańka i Zniszczoł).
  2. Oddał 4 miejsca Mateji by ten najlepiej wiedząc (teoretycznie bo w praktyce nie zdziwiłbym się gdyby nie wiedział) kto jest w formie z jego kadry wybrał pozostałych, a więc wybrał skoczków punktujących w PK (Biegun i Wolny - pomijam już fakt ile mają tych punktów ponieważ lepszych nie ma) oraz dwóch najlepszych z pozostałych beznadziejnych (Kłusek i Miętus - chwilowo omijam, że Stękała i Wąsek skakali od niego lepiej).
  3. Skonsultował to z Horngacherem i Austriak zatwierdził skład.

  Jest to możliwe? Moim zdaniem tak tym bardziej, że Horngacher ma swoją grupę za którą odpowiada, a skoro ma sukcesy to zapewne wszystko mu jedno kogo tam wybierze Mateja - w końcu i tak numery 11 i 12 na papierze są zdecydowani najsłabsi, a więc jemu większej różnicy nie zrobi kto odpadnie w kwalifikacjach (Kłusek, Miętus, Stękała czy Wąsek) ponieważ on teraz skupia się na tych, którzy są w formie, a za tą czwórę odpowiada Mateja (Wąsek jest Maciusiaka), a więc porażka dwóch z tej czwórki w kwalifikacjach zostanie niezauważona jeśli jego skoczkowie będę walczyć o zwycięstwo i podium.

  Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, kogo Miętus ma w PZN-ie, że po raz kolejny znalazł się w składzie ponieważ nawet Mateja musiał dostrzec, że w Zakopanem na FIS CUP Stękała był od niego lepszy, a mało tego nawet juniorzy (Wąsek) spokojnie z nim wygrywali.
  Kiedy można "kłamać" to można ale teraz ewidentnie Miętus był słabszy - każdy to widział, a mimo to zostaje powołany po raz kolejny.

  W PK? Argument - LIMITY.
  W PŚ? Argument - ? Chciałbym dowiedzieć się co tym razem wymyślił/wymyślili.

 • Janush weteran
  Przyszłość

  Zmierzch Petera Prevca i Severina Freunda nadchodzi, zaprawdę powiadam wam. Jeszcze 1-2 sezony i wypalą się Kraft z Hayboeckiem.
  Zgasną też Norwedzy - Tande, Fannemel i Stjernen.
  Gdy Stoch i Żyła skończą karierę po przyszłorocznej olimpiadzie (Stoch złoto na K-90, Żyła złoto na K-120), wtedy nastaną czasy Kubackiego i Kota.
  Stefan Hula będzie niczym wino - im starszy tym lepszy. Będzie stawał na podium PŚ jeszcze w wieku 37 lat.
  Wróci mocny Gangnes, lecz Kubacki będzie zaiste mocniejszy. Forfang jeszcze kiedyś wygra Puchar Świata.
  Jednakowoż Dyscyplina będzie marnieć, gdyż Niemcy i Austriacy słabi będą. Jakieś Mackenzie Boyd Clowesy czy Keviny Bicknery na podiach stawać będą. Mistrzami świata będą Klimowy i Stursy, pod wodzą Kruczka wielki będzie Alex Insam.
  Noriaki Kasai w wieku 54 lat zdoła wygrać jeszcze loteriadę jednoseryjną w Sapporo, azaliż punkty nawet Funaki jeszcze wtedy zdobędzie. Brody ich siwe niczym u słynnego pijanego mistrza z filmu z 1978r. powiewać będą na przednim wietrze 3m/s pod narty, a lądowania ich dostojne z trzaskiem artretycznych ich stawów kolanowych w telewizji słyszeć będziemy, nie przeszkodzi nam w tym 5-osobowa widownia na japońskim obiekcie.
  Wrócą Chińczycy do skoków, 40letni Zhandong Tian jeszcze punkty zdobywać będzie.
  Skocznię K-300 w Chinach wybudują, Domen Prevc z Jurijem Tepesem będą z plaskiem ogromnym lądować na wypłaszczeniach 350 metrowych.

  Tak będzie. Wspomnicie moje słowa.

 • MrRadzio weteran
  @dervish @W_S

  Jakby WSZYSCY nasi naraz mieli dobrą formę czyli ktoś by ich ten talent wykrzesał z nich to byśmy byli jak Norwegia z poprzedniego sezonu razy 2. Kompletna 7 osobowa dominacja w PŚ i 7 osobowa dominacja w PK i jeszcze FIS CUP byłby nasz :D A tak serio to z tym trenerem masz rację. Skoro Horngaher był w stanie zrobić z Kota i Żyły mega regularnych skoczków pewnych TOP 10 w każdym konkursie a Stocha przywrócić na szczyt to może ktoś nowy dałby radę sprawić by Biegun zaczął skakać chociaż jak na początku sezonu 13/14 a Kłusek wreszcie zdobył swe pierwsze punkty w PŚ.

 • W_S profesor
  @dervish @dervish

  Najgorsze jest to, że oni mają talent, tylko brakuje porządnego trenera z zagranicy który by doprowadził ich do regularnych miejsc w top10 w CoC.

 • dervish profesor
  @dervish @M9_COMEBACK_KID

  Nie pisałem bo starty Niemców i innych nacji pod tym względem mnie nie interesują, podobnie jak nie interesuje mnie polityka selekcyjna w innych kadrach niż nasza.

 • W_S profesor
  @MSad_ @MSad_

  Wolny i Biegun zasłużyli na krajówkę. Miętus na 100% nie, Kłusek też nie bardzo.

 • MSad_ profesor
  @MSad_ @Krzysiek987

  co tu robią
  Wolny ,Biegun,Miętus i Kłusek ?

 • MSad_ profesor
  @pawelf1 @Stinger


  St
  Stinger 2 godziny temu
  profesor Dziś o 14:11
  @pawelf1
  Poza tym Stękała jest młody, pewnie głupi więc kto ma mu pomóc jak nie sztab trenerski?

  ..........................................................................................

  Głupi to z pewnością jesteś ale ty. Następna umiejetnosc Stingera. Ocenia ktory zawodnik jest głupi. Weź się gostek walnij w tą niedouczną giczałę

 • krzysiek987 weteran
  @MSad_ @MSad_

  Lepiej pytaj o Miętusa i Kłuska

 • MSad_ profesor
  Co tu robią

  Wolny i Biegun ?

 • M9_COMEBACK_KID bywalec
  @dervish @dervish

  Szkoda, że o startach Niemiec w TCS nie pisałeś kompromitacja

 • krzysiek987 weteran

  Co to za skład???!!!!
  Mam tylko nadzieję, że ostatnie miejsce kwalfikacji nie będzie należało dlaKrzyśka Miętusa

 • ann81 profesor
  @ann81 @xellos

  Być może tak było. Jeśli nie był to wybór Horngachera (zresztą, jakoś nie chce mi się wierzyć, że on mógłby podjąć taką decyzję, stąd moje zdziwienie w pierwszej chwili) to wiele by tłumaczyło...

 • dervish profesor
  Oberaz obecnego sezonu w PK

  Legenda: zawodnik (liczba startów/liczba miejsc punktowanych) liczba zdobytych punktów, średnia punktów na start

  Ziobro (5/5) 183 pkt, 36.6
  Murańka (2/2) 86 , 43.0
  --------------------------------------------
  Zniszczoł(4/1) 18 , 4,5
  Wolny (9/7) 61, 6.7
  --------------------------------------------
  Biegun (9/5) 92, 18,4 (głównie dzieki loteryjnemu konkursowi w którym zdołał zajac 3 miejsce)
  Biela (5/3) 24 4.8
  -------------------------------------------
  Kłusek (7/2) 6 0.85
  Mietus (7/0)
  kantyka (3/0)
  Stekała (2/0)
  Wasek (2/0)

  Łącznie wyjąwszy Ziobrę i Murańkę nasze zaplecze w 48 startach zdołało punktować 18 razy (skuteczność 37.5 %) i zdobyło 201 pkt co daje 4.1 pkt na start.

  Obraz nędzy i rozpaczy.

 • TomekNS doświadczony
  Cos mi nie pasuje

  Nie podoba mi się do końca ten skład, ciekaw jestem czym trener się kierował?

 • Nowyskoczek5 profesor
  ...

  Powalanie Mietusa to tragedia. Nawet w Fis Cup nie umie zapunktowac a tu bedzie skakal.
  Kłusek i Biegun moze cos pokarzą.

 • Wyzymaczka początkujący
  pogoda

  Prognozy, szczególnie na piątek i sobotę zapowiadają niestety silny wiatr halny. Do Wisły i ogólnie nad całą południową Polskę ma przyjść odwilż, temperatura +2 stopnie i wiatr w granicach 4-6 m/s. Jeżeli faktycznie to się sprawdzi, to będzie bardzo ciężko przeprowadzić zawody, chyba że chcemy powtórki z Insbrucku.

 • MrRadzio weteran

  Ta słaba forma naszych natchnęła mnie do sprawdzenia ile naszych punktowało od roku 11/12 (poprzednich nawet nie ma co sprawdzać bo wiadomo że mało)
  11/12 - 6 (Murańka 26, K. Miętus 49, Zniszczoł 60, M. Kot 108, Żyła 268, Stoch 1078)
  12/13 - 10 (Biegun 1, Murańka 6, Zniszczoł 8, Ziobro 11, Hula 28, K. Miętus 103, Kubacki 142, M. Kot 460, Żyła 485, Stoch 953)
  13/14 - 9 (K. Miętus 1, Hula 3, Kubacki 87, Murańka 132, Biegun 144, Ziobro 312, Żyła 343, Kot 398, Stoch 1420)
  14/15 - 8 (Hula 4, M. Kot 17, Kubacki 35, Ziobro 55, Zniszczoł 75, Murańka 102, Żyła 474, Stoch 820)
  15/16 - 8 (Wolny 5, Murańka 36, Żyła 89, Stękała 105, M. Kot 165, Kubacki 182, Hula 227, Stoch 295)

  16/17 - 8 (Murańka 4, Zniszczoł 9, Ziobro 17, Hula 92, Kubacki 170, Żyła 277, M. Kot 428, Stoch 633)

  Wychodzi na to że będzie to 3 sezon z rzędu gdzie mamy 8 punktujących (chyba że ci słabsi bez punktów PŚ będą chociaż odrobinę lepsi i polecą do PyongChang gdzie przypuszczam będzie obsada typowo jak z PK). Jedyna różnica jest taka że obecnie mamy aż 3 silnych skoczków i 2 mega dopełniaczy a poprzednio z tym różnie bywało. Ja wolę by punktowało mniej ale solidniej niż więcej ale cieńko. Wnioski wyciągnijcie sami - ja czekam na MŚ w Lahti i drużynówkę w Zakopanem :D

 • EmiI profesor
  @Stinger @Stinger

  Za skład odpowiada Horngacher. Jednak nie wyobrażam sobie sytuacji żeby nie konsultował tego z Mateją, albo że Mateja chciał Stękałe czy Kantykę a Horngacher "nie, biorę Miętusa".

 • Xellos profesor
  @ann81 @ann81

  Bez przesady. Skąd wiesz, że to Horngacher decydował o ostatnich miejscach ? Mógł je po prostu zostawić do decyzji trenerom kadry B.

  Moim zdaniem absurdem jest zawracanie Horngacherowi głowy tym kto uklepie zeskok i nie przejdzie kwalifikacji.

  Jak chcemy, by Stoch, Kot, Żyła byli u szczytu, to niech się tym zajmuje a nie obsadą 11 i 12 miejsca w krajówce, gdzie jest 100% pewności, że punktów nie zdobędą a kwalifikacje będą trudnością.

 • Xellos profesor
  @berek3 @berek3

  Rzecz jest w jego zachowaniu. Latem był wywiad i był taki pewny siebie, że teraz olewa wszystko bo jest lato a do zimy zdąży wrócić. Żenujące podejście do sportu i tyle.

  Od początku pod tamtym artykułem pisałem, że nie wróci. I takiego podejście do sportu jest niedorzeczne. Natomiast byli tam tacy co wierzyli, że Andrzej wie co robi. Śmiechu warte. Gościu miał wszystko to samo co pozostali kadrowicze A, najlepszy sprzęt i fachowców. Nie jeden by mu pozazdrościł tej kadry A, a stoczył się do poziomu poniżej PK.

 • pawelf1 profesor
  Taaa...nieważne wszystkie sukcesy:)

  Największa afera że jest buloklep Miętus........o którego wyborze pewnie i tak zdecydował Mateja.

 • ann81 profesor

  No, Panie Horngacher, uzdrawia Pan polskie skoki jak cudotwórca. I za to wieelki szacunek. Ale tym wyborem Krzysia Miętusa to żeś mnie Pan podpadł :O

 • pawel96 profesor

  10 zawodników było w miarę pewnych, Kłuska też można było spokojnie przewidzieć. Nominacja Miętusa jest skandaliczna. Startując w PK zdobyl łącznie 0 (słownie: ZERO) punktów, (zdobycie 4 punktów w pierwszych 7 konkursach zapewniałoby nam wyższy limit), po czym skacząc w Fis Cupie był naszym czwartym zawodnikiem, czyli 15 numerem w Polsce. Zakładając, że Stękała podpadł trenerem (i tak powinien startować, bo lepszy), to należałoby dać np. Wąska na PŚ. Skandaliczna nominacja. W gruncie rzeczy, i tak nie przejdzie kwali, ale ciągłe powoływanie Miętusa jest już niesmaczne.

 • berek3 stały bywalec

  @Stringer,

  Pomóc moz tylko psycholog. Ludzie sa dorośli. Skoki to nie jest piłka nożna.W skokach nie ma wiele pieniedzy więc na tym punkcie by mu nie odbiło. Jedyny sensowny powód jaki tu widze to ,że media pisali,ze to wielki talent. Nawet Małysz nie miał takiego debiutu jak on sam, a teraz nikt o nim juz nie piszę nawet Onet zapomniał.

  A poza tym sezon się jeszcze nie skończył może jeszcze wróci.

 • Stinger profesor
  @pawelf1 @pawelf1

  Oczywiście ale ja nie wiem o co im tam poszło więc patrzę tylko na poziom sportowy.
  Wina Stękały czy nie to PZN powinien podejść do Andrzeja i dać mu szanse, Polska to nie Austria że możemy sobie olewać danych skoczków.
  Poza tym Stękała jest młody, pewnie głupi więc kto ma mu pomóc jak nie sztab trenerski?

  Tomasz Byrt też olał sprawę, później chciał wrócić to PZN się od niego odwrócił, nie sądzę, że byłby świetnym skoczkiem gdyby dali mu drugą szanse ale olali go bo on olał kadry... Ja wiem, że to nie jest żadne wytłumaczenie ale oni są młodzi, trenują od dziecka, a więc nic dziwnego, że im odbija, każdy kiedyś zrobił jakąś głupotę, a PZN jako mądrzejsi powinni pomóc, jeśli Stękała zrobiłby to drugi raz to rozumiem - wypad ponieważ nie ma sensu tracić na niego czas, a po jednej głupocie? Może zrozumiał..., a formą w poprzednim sezonie pokazał, że skakać potrafi.

 • berek3 stały bywalec

  Dokładnie Stękała musi dorosnąć. A zresztą nikt profesjonalny się nie obrzera, to nie wina obżarstwa tylko nie wiadomo czy to nie był wyskok jednorazowy :)

 • W_S profesor
  @Stinger @Stinger

  Mój błąd nie doczytałem, ale zaskoczony jestem. Spodziewałem się krajówki w Wiśle i Zakopcu.

 • pawelf1 profesor
  @pawelf1 @Stinger

  Wystarczy wykonywać polecenia trenera...... Słyszałeś żeby Stoch czy Kot obżerali się w lecie czy nie spełniali zaleceń trenera . Stękał sam musi dorosnąć i tyle.......

 • Stinger profesor
  @Stinger @W_S

  W tekście jest napisane, że dwie krajówki będą w Wiśle. W Zakopanem "tylko" 6 Polaków.

 • W_S profesor
  @Stinger @Stinger

  Pozostaje mieć nadzieję na podmiankę najsłabszych w Wiśle na np.Stękałę,Bielę,Leję w Zakopcu, bo wątpię żeby 2 krajówki były wykorzystane w Wiśle.

 • Stinger profesor
  @pawelf1 @pawelf1

  Wiem, potrafię czytać. Po prostu można zrobić zmianę na niedzielne zawody...
  Przecież nie raz i nie dwa Polacy tak robili więc co w tym dziwnego?

  W tekście jest napisane, że wystartuje 12 skoczków, a nie że na pewno ta dwunastka więc nie można wykluczyć, że podmiany nie będzie tym bardziej jeśli któryś skoczy na poziomie tragicznym, a w kraju zostanie Stękała lub Kantyka.

  Jeśli ze Stękałą jest tak jak mówisz to śmiechu warte. Wystarczy być "ciepłą kluchą" jak Miętus i mimo braku formy od 3 lat jeździsz sobie na wycieczki po PK, a także startujesz w krajówce w PŚ.
  No brawo PZN - kompromitacja.

 • pawelf1 profesor
  @pawelf1 @Stinger

  Co ciągle z tymi podmianami?

  """" Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne (14-15 stycznia) i w kwalifikacjach do obu tych konkursów zaprezentuje się 12 naszych skoczków."""""

  A Stękała jest sam sobie winie nie dla tego że jest w słabej formie tylko dla tego że podpadł trenerom tzw niesportowym prowadzeniem się cokolwiek to znaczy,. Wspomniał kiedyś o tym Mateja .To nie przypadek ze tak szybko został w lecie odsunięty od kadry A.

 • Stinger profesor
  REDAKCJA

  Chciałbym mieć i mam prośbę do redakcji. Wiem, że pewnie będziecie na konkursach w Wiśle i będziecie przeprowadzać wywiady z polskimi skoczkami, a także trenerami także jeśli możecie to zadajcie jedno pytanie od kibiców do trenerów.

  Jakim cudem Krzysztof Miętus dostał się do składu i na czym polegały ew. kwalifikacje.
  Jeśli oni odpowiedzą, że okazał się najlepszy w mitycznym treningu to zadajcie drugie pytanie... Dlaczego przy ustalaniu składów nie bierze się pod uwagę skoków najważniejszych, a więc konkursowych (mam na myśli FC w Zakopanem - Stękała punktowo wygrał z Miętusem).

  Mogę na to liczyć czy nie?

 • W_S profesor
  12 osób

  1-2 odpadnie w quali(typuję Miętusa i Kłuska), ale reszta przy dobrym wietrze ma szansę nawet na punkty. Jak taki Olek Zniszczoł potrafił skakać mniej więcej na top35 w PŚ, a w CoC skakać marnie, to taki Kuba Wolny, czy Krzysiek Biegun mogą wskoczyć do 30.

 • King profesor
  Co robi Miętus w składzie

  Przecież nawet jak był Kruczek to chyba w głównej mierze patrzono na generalki PŚ, PK i może FC. Czyli według tego 10-kę mamy oczywistą, a do tego pewna pozycja 11 Bieli i potem 12 Kłusek. A i tak to nie byłby dobry wybór, ale lepszy niż ten. Wziąć czterech Biela, Stękała, Kłusek, Miętus to pierwsza dwójka pewnie by była najlepsza. Więc Kłusek i Miętus to maksymalnie top 13-14. Ciekawe właśnie jak ktoś już wspomniał czy wyboru pozostałych dokonał Horngacher czy Mateja.
  Może jednak trenerzy mają jakieś dokładniejsze dane dotyczące formy, no ale to jest aż dziwne bo Miętus jest ZAWSZE w składzie.
  Biorąc pod uwagę FC w Zakopanem Miętus skakał na poziomie Peiera, który w tym sezonie miał miejsca w PŚ 44-49. Ale biorąc pod uwagę naszą pozostałą krajówkę czyli Murańka, Zniszczoł, Wolny, Biegun, którzy są obecnie lepsi, to wtedy Peier nie przeszedłby kwalifikacji tak samo jak Miętus.

 • Stinger profesor
  @pawelf1 @pawelf1

  Andrzej Stękała przede wszystkim może być zły na siebie, że nie ma formy ale czy jest winny? W Zakopanem w FC był lepszy od Miętusa, a więc przy jasno stwierdzających warunkach eliminacji do grupy krajowej wygrałby właśnie Stękała... Co prawda patrząc na skład żadnych eliminacji nie było, a Miętus będzie skakał bo ma mocne, bardzo mocne plecy w PZN-ie.

  Do tej pory można było myśleć różnie ale powołanie Miętusa na PK kosztem Bieli plus powołanie Miętusa, który przegrał ze Stękałą w FC na PŚ właśnie kosztem Stękały mnie utwierdza, że on musi być faworyzowany.
  Po prostu ktoś kto ma plecy w PZN-ie będzie startował choćby lał go jakiś 10-latek.
  Tutaj nie ma przypadku ani nikt nie mówi mi, że był jakiś trening i tam Miętus okazał się dobry.
  Wyniki w tym sezonie potwierdzają, że Miętus jeździ na wycieczki, a start w PŚ będzie nagrodą za te wycieczki.

  Pytanie tylko kto go powołał? Mateja? To bym jeszcze zrozumiał, jego skoczek.
  Horngacher? Miałby bardzo dużego minusa...
  Tajner? Bardzo możliwe, ktoś przecież musi go kryć, a kto zrobi to lepiej od samego wodza?

  Poza tym zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz.
  Czy będzie zmiana na drugi konkurs czy może Stękała dołączy do juniorów i pojedzie na PK?
  Swoją drogą wcale bym się nie zdziwił gdyby tak było, a Kantykę (jeszcze gorsza forma) wcisnęli jako zmiennika najsłabszego z pierwszych kwalifikacji na drugie...

 • Stinger profesor
  @Xander1 @Xander1

  Chyba nie ma co się bać o tego Kłuska, że będzie śrubował rekord konkursów bez punktów ponieważ on zapewne nawet kwalifikacji nie przejdzie.

  @dervish

  Czy ja wiem czy Zniszczoł i Wolny nie licząc Murańki to jedyni skoczkowie z zaplecza, których nie wstyd pokazać w PK?
  Ich forma jest tak samo stabilna jak forma Bieguna, a więc nie zdziwi mnie jeśli Biegun okaże się od nich lepszy - problem w tym, że to i tak będzie ten sam tragiczny poziom.
  Biegun może i zdobywa punkty przypadkiem ale czy Zniszczoł jest lepszy? 4 starty w PK i ledwo jeden raz punktował... Mam wrażenie, że "zaczynacie" go faworyzować tylko dlatego, że zdobył 9 punktów PŚ w tym sezonie, a on już dawno formą jest na poziomie Bieguna i Wolnego, a więc raz lepszy jest Wolny, raz Olek, a kolejny raz Biegun - nigdy nie wiadomo, który zapunktuje i który się skompromituje (aczkolwiek Wolny teraz w weekend już skakał równiej na poziomie drugiej dziesiątki PK).

  Z tego składu w zasadzie nie wierzę tylko w Miętusa (bardzo się zdziwię jeśli przejdzie kwalifikacje) i mocno obawiam się o Kłuska. Reszta może bez formy ale może zaskoczyć przejściem kwalifikacji co w przypadku Miętusa i Kłuska jest bardzo wątpliwe.

 • dervish profesor
  @Xander1 @Xander1

  Najgorsze w tym to, że nie ma nikogo innego kto mógłby zastapić Miętusa i Kłuska kompromitujących się w dosłownie kazdym starcie na poziomie PK. Zresztą taki Biegun tez niewiele od nich lepszy. W kontynentalu zdobywa punkty od przypadku do przypadku.

 • dervish profesor

  O czym tu rozprawiać. Na te chwile nie mamy kim zapełnić 5 osobowej kwoty na PK. Mamy jednego pełnowartościowego kontynentalowca który zasługuje na starty w PŚ (Murańkę) i dwóch w miarę przyzwoitych (Wolny i Zniszczoł) których nie wstyd pokazać w grupie krajowej podczas zawodów PŚ.

  Zresztą taki Ziniszczoł jak pokazały ostatnie konkursy także już nie gwarantuje punktów nawet w Pucharze kontynentalnym. Start pozostałych członków grupy krajowej raczej nie zakończy sie niczym innym niż kompromitacją. Przebrnięcie przez któregokolwiek z nich kwalifikacji można i trzeba będzie uznać za mega niespodziankę.

  W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się że w polskich konkursach brało udział 9 i więcej skoczków, dziś wszystko na to wskazuje, że o takiej liczbie możemy tylko pomarzyć. Mamy najsilniejsza A-kadrę w historii (w tej chwili chyba najlepsza na świecie) i jednocześnie mamy największy od lat kryzys w kadrach kontynentalnego zaplecza.

 • Xander1 profesor

  Miętus w składzie to są jakieś jaja. Chłopak od początku sezonu się kompromituje w PK i nie potrafi zdobyć nawet jednego punkcika, a w nagrodę za jeden niezły występ w FC dostaje szansę startu w krajówce w PŚ.
  Kłusek też będzie śrubował rekord w konkursach bez punktów.

  Stękała nie dostał szansy mimo iż wydaje się że prezentuje aktualnie wyższą formę od wymienionej dwójki. Na pewno miałby większą szansę przejść q. Trenerzy chyba wyjątkowo go nie lubią. Ciekawe czy w ogóle dostanie szanse w PK.

 • Stinger profesor

  Krzysztof Miętus? I niech ktoś mi powie, że on nie ma pleców w PNZ-ie... Przecież to jest jakiś żart.
  Co prawda Andrzej Stękała wcale dużo lepszy nie jest ale podczas zawodów FC ogólnie był lepszy od Miętusa, a i tak został olany.

  Jest i Bartłomiej Kłusek, a więc tak jak myślałem. Ten skład był zbyt pewny żeby marzyć o Wąsku i innych.
  Teoretycznie pomyliłem się co do Miętusa ale byłem pewny, że będzie jako zmiennik na podmianę ale niestety okazało się, że on w ogóle jest przewidziany do składu już od pierwszych kwalifikacji.

  PS Kto odpowiada za to powołanie?
  Horngacher czy Mateja?

  Na jakiej zasadzie odbyły się te powołania?
  Stefan ogłosił swoich i oddał 6 miejsc Mateji i to on odpowiada za resztę nominowanych czy całość powołał Horngacher?

 • Aladeen96 początkujący
  Ciekawie...

  Zastanawia mnie dlaczego od kilku lat w Polsce zawsze startuja ci sami zawodnicy (bez ppwodzenia). Mysle ze lepszym pomyslem byloby dac szanse np Bieli by oswoic go z PS.

 • majkiel bywalec
  Sześciu raczej na pewno zapunktuje, mam nadzieję na więcej

  Mam nadzieję, że poza naszą żelazną szóstką, uda się jeszcze komuś zdobyć punkty PŚ. Aleksander i Klemens skaczą u siebie, myślę że kwalifikacją do konkursu problemu nie będzie, powinni także zakręcić się koło 3-ciej dziesiątki, jeśli się postarają. Pozostała czwórka - cóż - szczerze im życzę dobrego skoku w kwalifikacjach i nawiązania walki nie tylko z ekipami Korei, Kazachstanu czy Bułgarii. Druga seria - myślę że jeśli któryś z nich się w niej zamelduje, będzie to miłą niespodzianką.

 • konrad95 doświadczony

  Kłusek i Miętus to nie porozumienie jakieś, lepszym wyborem byłby start Stękały w krajówce no i oczywiście Wąska ( jako najlepszy junior ) ,ale skoro lepsze będzie startowanie dla juniorów w PK, to ok.

  A Miętus to nie wiem kiedy się ogarnie, gość jako junior miał lepsze wyniki niż teraz. Wiele skoczków z lepszymi wynikami skończyło już kariery w tym wieku z powodu nie zadowalających wyników, np. wielu Niemców

 • PGr weteran
  @PGr @slawek49

  Wiem. Napisalem o nim zdanie i to jego bym widzial jako 12, tylko ze liczylem sie z tym ze przrz zjazd formy w ostatnim konkursie odpada...

 • pawelf1 profesor
  @pawelf1 @pawelf1

  No i jeszcze krajówka dwa razy w Wiśle . Bardzo dobry pomysł. Tu mnie PZN zaskoczył. Interes skoków wygrał. Można teraz wystawić mocny skład na 3 konkursy PK w Sapporo.

 • Janush weteran

  Miętus niczym Kubacki w Zakopanem 2014 - jeden przyzwoity konkurs w FIS Cup wystarczył by wcisnąć się do krajówki za lepszych od siebie. On jest niezatapialny.
  Ale nie ma co stękać (stękałować? :D ), i tak sukcesem będzie awans 9 do konkursu, a awans 10 będzie mega sukcesem.

 • pawelf1 profesor
  Skład oczywisty (prawie)....

  Po tym jak , Maciusiak wspomniał ,że juniorzy jadą z nim na PK, skład był dość oczywisty. Pytanie było kto obsadzi ostatnie miejsce Miętus , Stękała , czy Biela. Ten ostatni jest po za kadrami a na dodatek sam się wyeliminował skacząc słabo w Fis cupie . Stękała sam sobie winien i tyle . Zresztą każdy inny skład nic by nie wniósł.
  Ja dałbym wszystkich co zdobyli punkty PŚ i PK . Było by po prostu uczciwie.

 • slawek49 bywalec
  @PGr @PGr

  Biela też jest lepszy od Miętusa

 • slawek49 bywalec
  @Toyminator @toyminator

  Na Zakopane już krajówki nie będzie

 • PGr weteran
  Dobra decyzja!

  Ze w Wisle 2x krajowka.

  Sklad tez ok. tak jak powinno byc, z jednym zawodnikiem nie po mojej mysli, czyli "prawie" najlepsi z PS i PK.
  Tylko jeszcze jefen skoczek zdobywal punkty w tym sezonie, ale jednak ze jest poza kadrami, nie pozwolili mu na start.
  Stekala jest ten sam poziom co Mietus. A ze pierwszy se przejebal, to czego sie dziwicie i znow jeczycie.
  Wasek mogl tez w to jedyne watpliwe miejsce wskoczyc, tylko ze tu chyba trener wolal "lepsza" droge dla swojego zawodnika

  Obstawialem ze po treningach sklady, nawet jeszcze rano sprawdzalem czy nie skacza. Ciekawe czy maja zamiar tremnowac, bo tylko dzisiaj i jutro zostalo.

 • slawek49 bywalec
  @anonim @Ekspert

  Jak najbardziej zgadzam się. Miętus biorąc pod uwagę całokształt, a nie tylko ostatni konkurs fis cup jest naszym 15 skoczkiem - więc jak wskoczył do 12-stki???

 • W_S profesor
  Znowu Miętus?

  Ten nielot powinien być skreślony tak samo jak jego młodszy, dużo bardziej utalentowany brat.

 • MrRadzio weteran

  Ku*wa wiedziałem że Mięta się wciśnie... Każdy byłby lepszy od niego - nawet Leja (i w sumie każdy wolałby widzieć kogokolwiek innego niż Miętowego)...

 • Piotrek93 początkujący

  czyli jednak Miętus i Kłusek, kto by jednak nie był nr 11 i 12 to i tak raczej odpadnie w kwalifikacjach...

  wygląda na to że na CoC pojadą juniorzy powołani na MŚJ: Kastelik, Wąsek, Jarząbek, Czyż i Pilch, a kto do tego zestawu jako szósty? zostają Stękała i Biela jako ewentualne opcje, bo Kantyka czy Leja skaczą chyba jeszcze gorzej, ja bym wziął Andrzeja za dobry weekend w Zakopanem

 • Toyminator profesor
  @wocik20 @wocik20

  Średnio. Znowu będzie wiało, ale może w weekend będzie dobrze.

 • Toyminator profesor
  @Toyminator @toyminator

  Ale Miętus ma jeszcze powiedzmy rok na to żeby odpalić. Jeśli nie, to będzie z niego maksymalnie skoczek na poziomie Huli, albo nawet nie to.

 • Obeznany stały bywalec

  W sumie mądre posunięcie żeby grupe krajową wystawić 2x w Wiśle. Za tydzień Murańka będzie mógł już na spokojnie powalczyć o limit w PK.

  Zamiast Miętusa mógł skakać Wąsek - młody, trochę by powąchał klimatu pucharu świata, bo z Miętusa to w tym sezonie już raczej nic nie będzie.

 • Toyminator profesor
  @Toyminator @toyminator

  Poprawka. CZyli mam nadzieję , że przynajmniej jeden najgorszy się zmieni. A pewnie tak nie będzie, bo ktoś musi na PK jechać.

 • Toyminator profesor
  -

  Kłusek ;D Chłop totalnie bez formy, ale i tak wiedziałem że będzie...Natomiast Miętus? Rozumiem że na drugi konkurs w Wiśle, albo na Zakopane, będzie trochę inna krajówka? Bo według mnie Stękała jest w lepszej formie. Wąsek też, ale on nie wiem czy może startować w PŚ

 • damrs22 doświadczony

  Wygląda na to, że jeden słabszy skok podczas weekendu zabrał miejsce Stękale w grupie krajowej. Tylko że ten skok to nie było 100, 110 m tylko 121 m. Mimo wszystko młodzi zawodnicy powinni mieć pierwszeństwo przed "weteranami". Chyba, że Andrzej mocno podpadł i musi teraz odpokutować.

 • adam70223 stały bywalec
  @kakusik @kakusik

  Ja juz bylem i to nie raz w wisle, zawsze pociągiem jechałem. Tobie radze zostawić samochód w centrum Wisły i podjechać busem pod skocznie tam zawsze przed konkursami co chwile jeździły autobusy na skocznie. Najlepiej samochodem nie jechać do Wisły, bo korki itp,a jechać pociągiem .

 • dejw profesor

  Czyli skład na PK też jasny, juniorzy + Stękała.

 • haze23 doświadczony
  oby pogoda nie zrobiła nam psikusa

  Bo prognozy nie są optymistyczne.

 • zimowy_komentator profesor
  Krzysztof Miętus

  Wydaje mi się, że Krzysztof Miętus jest takim drugim Żyłą. Oglądałem z nim wywiady i widać, że jest to chłopak obrotny, rozgadany, dowcipny, umiejący się zakręcić tu i ówdzie i wszędzie go pełno. Być może to plus fakt, że ma za sobą przyzwoitą karierę w PŚ sprawia, że wciąż jest powoływany. Skład wydaje się być optymalny, bo cóż młodszym mógłby dać taki start w kwalifikacjach ? Nic... A nawet jeśli przeszliby kwalifikacje i zapunktowali to i tak na dalsze konkursy PŚ powołania nie dostaną, bo Horngaher nie działa w ten sposób. Jedyny sposób, by dołączyć do kardy A to regularne bardzo dobre występy w Pucharze Kontynentalnym. Innej drogi na tę chwilę nie ma. Zaskakujący jest jedynie brak Andrzeja Stękały - kto by pomyślał, że zawodnik, który rok temu regularnie punktował, który był 6 w Trondheim, który uzyskał 235m w Vikersund sezon później nie załapie się nawet do krajówki...

 • Xellos profesor
  trafiłem 50% :)

  10-tka była pewna i oczywista, natomiast odnośnie dwóch buloklepów, stawiałem na Stękałę i Miętusa.

  Krzysio jest, jest dobrze. Bartuś widocznie ma większe plecy niż Andriu. Choć ten ostatni i tak ma wielkie plecy, by nie wylecieć z kadr za olanie treningów. Nadal widnieje jako kadra A.

 • kakusik początkujący
  Skoki niedziela

  Wybiera się ktoś na skoki w niedzielę? Albo już był? Jakieś wskazówki, gdzie na przykład można zostawić auto? ;)

 • Stefano82 początkujący
  ............

  Miętus? To są jakieś jaja....Wiecznie młody...heh ..ile już skacze..-co osiągnął...w sumie może 110 metrów przekroczy jak będzie dobra belka...dramat...Gdzie młodzi skocznowie..Stękała wiadomo nie jest w formie takiej jak w zeszłym sezonie ale bije go na głowę...Czekamy cały rok na dobre konkursy w Polsce,na zobaczenie zaplecza,na pokazanie tego zaplecza całemu a światu a tu wystawiają bulolklepa....szkoda słów..Nazwisko Biegun na kolana nie powala niestety...

 • zloty_medalista weteran

  Miałem przeczucie, że wielce utalentowany Miętus znajdzie się w tej dwunastce. Można było to przewidzieć po tym jak na siłę był powoływany na PK. :) Ale w sumie nie ma co rozpaczać nad rozlanym mlekiem - jeżeli zamiast niego byłby powołany np. Stękała lub Biela, to tak czy siak nie byłoby szans nawet na awans do konkursu. Równie dobrze mógłby Mateja założyć narty i skakać w grupie krajowej - efekt byłby taki sam.
  Tak naprawdę bardziej kontrowersyjne jest zabieranie Miętusa na PK niż PŚ, bo tam może podbierać miejsce komuś, kto chociaż może zapunktować.

 • przemhel stały bywalec
  @amilka @amilka

  pewnie złamać noge wtedy by na pewno by nie wystartował

 • przemhel stały bywalec
  jakieś jaja

  Miętus i Kłusek to porażka, na bank nie przejdą kwalifikacji.

 • M_B profesor

  Stękała mocno musiał podpaść skoro w PŚ jest słabszy od niego Miętus. Andrzej też na PŚ nie zasłużył, ale i tak bardziej niż Miętus...

 • amilka bywalec

  Kurczę, myślałam, że dadzą szansę Stękale, a tu niezatapialny Miętus. Czasem sie zastanawiam co by Krzysiu musiał zrobić, by nie dostać powołania.

 • MarSik stały bywalec

  Co za dramat... Do uklepywania buli to naprawdę można kogoś wynająć, nie trzeba wstawiać do zawodów Krzysia Miętusa. A młodzi mając niepowtarzalną okazję zmierzyć się z presją PŚ przed własną publicznością i wynieść z tego jakieś doświadczenia na przyszłość będą się kisić w domu...

 • wocik20 początkujący
  Pogoda?

  Jak wygląda pogoda na ten weekend w wiśle?

 • Henning stały bywalec

  Jest Krzysiu jest zabawa :)

 • HAZARD weteran

  Ten skład to kpina. Faworyzowanie Miętusa i Kłuska to jest skandal i tak dalej nie może być. Ale niestety to było do przewidzenia.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).