Piątek, 26 marca 2004, 14:35

Puijon Hiihtoseura drużynowym Mistrzem Finlandii w Rovaniemi

Matti Hautamaeki
Matti Hautamaeki
Faworyt dzisiejszych zawodów - drużyna Puijon Hiihtoseura - zdobyła tytuł drużynowego mistrza Finlandii na skoczni K-90 w Rovaniemi, pokonując o zaledwie 3 pkt. ekipę Lahden Hiihtoseura, z Janne Ahonenem i Tamim Kiuru na czele...

I seria:
Najdłuższe skoki pierwszej kolejki oddali zawodnicy Lahden Hiihtoseura - Tami Kiuru - aż 96m, a Janne Ahonen oraz Olli Pekkala - po 93m. Niestety dobre skoki kolegów zaprzepaścił Veli-Matti Lindstroem, lądując zaledwie na 84m.

Ekipa Puijon skakała natomiast bardzo równo i nikt nie uzyskał poniżej 90m.

Tak niewielka przewaga ekipy Puijon nad Lahden zwiastowała, iż walka z Lahden o pierwsze miejsce będzie trwało do ostatniego skoku. Pozostałe ekipy były zaledwie tłem dla tej dwójki gigantów, ale warto odnotować niezłe skoki Arttu Lappiego (91m) oraz Harri Olli (90,5m).

Wyniki po I serii konkursu:
1) Puijon Hiihtoseura I 470,5 pkt. (Janne Happonen 92,5 m, Jussi Hautamäki 92, Lauri Hakola 90,5, Matti Hautamäki 92)
2) Lahden Hiihtoseura I 467,0 (Olli Pekkala 93, Tami Kiuru 96, Veli-Matti Lindström 84, Janne Ahonen 93)
3) Puijon Hiihtoseura II 422,0 (Juha-Matti Ruuskanen 86, Juha Miettinene 85, Pekka Salminen 86, Arttu Lappi 91)
4) Ounasvaaran Hiihtoseura I 413,5 (Anssi Ylipulli 89,5, Hannu Alakunnas 82, Herman Huczkowski 81, Harri Olli 90,5)
5) Lahden Hiihtoseura II 398,0 (Pasi Ahonen 80, Teemu Pääkkönen 85, Jouni Kaitainen 90, Janne Ylijärvi 81,5) 6) Lieksan Hiihtoseura 389,0 (Petter Kukkonen 71, Kai Kovaljeff 87, Ville Timonen 85, Jaakko Tallus 89)
7)Jyväskylän Hiihtoseura 344,5 (Ville Tuppurainen 72, Antti Kuisma 74, Samppa Lajunen 85, Akseli Lajunen 81,5)
8) Ounasvaaran Hiihtoseura II 335,0 (Sami Niemi 70,5, Olli Muotka 80,5, Ville Kähkönen 81,0, Janne Ryynänen 77,5).

II seria:
W drugiej serii konkursu zdecydowanie poprawił się Veli-Matti Lindstroem, lądując na 91,5m. Świetny skok oddał Janne Ahonen - szybując aż na 97m, a dobrze skakali także Olli Pekkala (94m) oraz Tami Kiuru (92,5m).

Jednak te dobre rezultaty nie wystarczyły, aby wyprzedzić świetnie dziś dysponowanych reprezentantów Pujion Hiihtoseura. Janne Happonen udowodnił iż będzie liczył się w walce o medal w jutrzejszych zawodach indywidualnych, osiągając aż 96,5m. Równe, dobre skoki oddali także Matti Hautamaeki (94m), Jussi Hautamaeki (93m) oraz Lauri Hakola (91m).

Na trzecim miejscu pozostała drużyna Puijon Hiihtoseura II, w której bardzo poprawił się Juha-Matti Ruuskanen (93m), a przyzwoicie spisali się Arttu Lappi (90,5m) oraz Pekka Salminen (90m).

Wyniki Drużynowych Mistrzostw Finlandii
w Rovaniemi, 26.03.2004
Lp.Zawodnik/KlubOdl.1Pkt.1Odl.2Pkt.2Suma Pkt.
1Puijon Hiihtoseura961
Janne Happonen92.5118.596.5130248.5
Jussi Hautamaeki9211893121.5239.5
Lauri Hakola90.511391115228
Matti Hautamaeki9212194124245
2Lahden Hiihtoseura958
Olli Pekkala 9312194123244
Tami Kiuru 9612892.5120.5248.5
Veli-Matti Lindstroem8498.591.5116.5215
Janne Ahonen93119.597131250.5
3Puijon Hiihtoseura II861.5
Juha-Matti Ruuskanen 8610393121.5224.5
Juha Miettinen 859983.595194
Pekka Salminen86104.590110.5215
Arttu Lappi91115.590.5112.5228
4Lahden Hiihtoseura II825.5
Passi Ahonen809085100.5190.5
Teemu Pääkkönen 8510185101.5202.5
Jouni Kaitainen 9011390115228
Janne Ylijaervi 81.59489.5110.5204.5
5Ounasvaaran Hiihtoseura I820
Anssi Ylipulli89.511186103.5214.5
Hannu Alakunnas829583.597192
Herman Huczkowski819382.596189
Harri Olli90.5114.589110224.5
6Lieksan Hiihtoseura 792.5
Petter Kukkonen 71697578147
Kai Kovaljeff 87105.587106211.5
Ville Timonen 85101.585102203.5
Jaakko Tallus8911392117.5230.5
7Jyväskylän Hiihtoseura707
Ville Tuppurainen72727883.5155.5
Antti Kuisma7475.57474149.5
Samppa Lajunen8510287107.5209.5
Akseli Lajunen81.5958397.5192.5
8Ounasvaaran Hiihtoseura II671
Sami Niemi70.569.56859128.5
Olli Muotka80.589.58089178.5
Ville Kähkönen 8190.58397187.5
Janne Ryynänen 77.585.58191176.5


Nieoficjalna indywidualna klasyfikacja
Drużynowych Mistrzostw Finlandii w Rovaniemi, 28.03.2004
LpZawodnikOdl.1Pkt.1Odl.2Pkt.2Suma Pkt.
1Janne Ahonen93119.597131250.5
2Janne Happonen92.5118.596.5130248.5
2Tami Kiuru 9612892.5120.5248.5
4Matti Hautamaeki9212194124245
5Olli Pekkala 9312194123244
6Jussi Hautamaeki9211893121.5239.5
7Jaakko Tallus8911392117.5230.5
8Lauri Hakola90.511391115228
8Arttu Lappi91115.590.5112.5228
8Jouni Kaitainen 9011390115228
11Juha-Matti Ruuskanen 8610393121.5224.5
11Harri Olli90.5114.589110224.5
13Veli-Matti Lindstroem8498.591.5116.5215
13Pekka Salminen86104.590110.5215
15Anssi Ylipulli89.511186103.5214.5
16Kai Kovaljeff 87105.587106211.5
17Samppa Lajunen8510287107.5209.5
18Janne Ylijaervi 81.59489.5110.5204.5
19Ville Timonen 85101.585102203.5
20Teemu Pääkkönen 8510185101.5202.5
21Juha Miettinen 859983.595194
22Akseli Lajunen81.5958397.5192.5
23Hannu Alakunnas829583.597192
24Passi Ahonen809085100.5190.5
25Herman Huczkowski819382.596189
26Ville Kähkönen 8190.58397187.5
27Olli Muotka80.589.58089178.5
28Janne Ryynänen 77.585.58191176.5
29Ville Tuppurainen72727883.5155.5
30Antti Kuisma7475.57474149.5
31Petter Kukkonen 71697578147
32Sami Niemi70.569.56859128.5


tad&Heidi Lehikoinen, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (3917) ilość komentarzy: (19)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Sapporo HS137
26.01.2019
godz. 08:00
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Sobota, godz. 07:45
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.KOBAYASHI RyoyuJaponia1128
2.STOCH KamilPolska624
3.ŻYŁA PiotrPolska603
4.KRAFT StefanAustria581
5.KUBACKI DawidPolska554
29.WOLNY JakubPolska97
35.HULA StefanPolska43
47.KOT MaciejPolska14
59.WĄSEK PawełPolska4
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rastbuechl HS78
09.02.2019
godz. 17:30
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.EGLOFF LucaSzwajcaria458
2.SEIDL FabianNiemcy396
3.NIETZEL JustinNiemcy351
4.PREVC CeneSlowenia286
5.RUPITSCH MarkusAustria268
21.JUROSZEK KacperPolska141
55.KANTYKA PrzemysławPolska54
68.GRUSZKA MateuszPolska40
68.NIŻNIK AdamPolska40
71.BIEGUN KrzysztofPolska39
78.SKUPIEŃ DamianPolska34
88.STOSEL KacperPolska29
92.PILCH TomaszPolska25
133.JOJKO SzymonPolska5
142.CZYŻ BartoszPolska2
143.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Brotterode HS117
23.02.2019
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.BRECL JernejaSlowenia200
2.SZPINIEWA AnnaRosja170
3.RAUDASCHL ElisabethAustria159
4.FREITAG SelinaNiemcy150
4.PURKER ClaudiaAustria150
9.KARPIEL KamilaPolska109
15.RAJDA KingaPolska79
36.TWARDOSZ AnnaPolska21
Pełna klasyfikacja..»


Kroppa
2000-2019 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl