FC Pań w Eau Claire: Dominacja Japonek, wygrana Segawy

• 2017-01-28 09:48

Fumika Segawa została zwyciężczynią piątkowego konkursu FIS Cup pań, rozgrywanego w amerykańskim Eau Claire (HS95). Reprezentantka Japonii wygrała po skokach na odległość 81,5 m i 83 m. Kolejne trzy pozycje zajęły rodaczki triumfatorki.

Piątkowy konkurs FC Pań w Eau Claire potoczył się całkowicie po myśli reprezentantek Japonii, które zajęły pierwsze cztery miejsca. Triumf odniosła Fumika Segawa, która oddała skoki na odległość 81,5 m i 83 m. Drugie miejsce, ze stratą punktu do zwyciężczyni, zajęła Minami Watanabe (80 m i 83 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Nozomi Maruyama (80,5 m i 80,5 m), która o sześć punktów pokonała swoją rodaczkę, Rio Seto (75,5 m i 81,5 m).

Na piątej pozycji sklasyfikowana została reprezentantka Kazachstanu, Walentyna Sdierżykowa (72 m i 75 m). Zawody w Eau Claire nie były udane dla zawodniczek gospodarzy, które nie zdołały wyprzedzić żadnej skoczkini z zagranicy. Najlepsza z nich, Samantha Macuga (72 m i 71 m), zajęła szóste miejsce.

Zgodnie z regulaminem, z powodu startu zawodniczek z wyłącznie trzech reprezentacji narodowych, za piątkowy konkurs FIS Cup pań nie zostały przyznane punkty do klasyfikacji generalnej cyklu. Na sobotę zaplanowano finałowe zawody FC Pań, z tą samą obsadą. Oznacza to, iż triumfatorką kończącej się edycji "III ligi" została Rumunka Daniela Haralambie (485 pkt.), która wyprzedziła Kingę Rajdę (334 pkt.) i swoją rodaczkę, Andreę Dianę Trambitas (279 pkt.).

Początek sobotnich zawodów w Eau Claire o godzinie 19:00 czasu polskiego. Rywalizację poprzedzi seria próbna (18:00 naszego czasu).