Piotr Żyła: "Cieszymy się, że mamy dla kogo skakać"

 • 2017-01-29 00:31

W sobotnim konkursie drużynowym w Willingen Piotr Żyła zaprezentował dwa świetne skoki na odległość 134 i 138 metrów. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej reprezentant Polski uplasował się na 6. miejscu, a jego znakomita postawa w zawodach znacząco przyczyniła się do rewelacyjnego wyniku całej drużyny. Żyła nie ukrywa radości z udanego występu i wygranej swojego zespołu.

- Dzisiejszy konkurs był naprawdę trudny, warunki bardzo szybko się zmieniały, ale wykonaliśmy swoją pracę najlepiej, jak potrafimy i znów udało się wygrać konkurs w Niemczech. Niemcy są dla nas bardzo gościnni, podobnie jak my dla nich w Zakopanem, więc jest dobrze – ze śmiechem komentuje Żyła.

- Nie koncentrujemy się na tym, które możemy zająć miejsce. Skupiamy się na sobie i swoich skokach. Każdy musi wykonać swoją pracę najlepiej, jak potrafi. Dopiero wtedy patrzymy na listę wyników i cieszymy się, jeżeli zajmujemy pierwsze miejsce.

- Co jakiś czas trzeba zmieniać kombinezony, ponieważ materiał zużywa się w miarę skakania. Wcześniej mieliśmy brązowe, teraz są czarne. Nie wiem, skąd bierzemy materiały, o tym mógłby opowiedzieć Michal Doležal. On zajmuje się sprzętem i cały czas jest w tej kwestii czujny, bo wiadomo, że sprzęt musi być na najwyższym poziomie, tak samo jak skoki. Na szczycie stopniu podium można stanąć dopiero wtedy, gdy wszystkie elementy te złożą się w całość – tłumaczy reprezentant Polski.

- Najwyższą formę szykujemy na Mistrzostwa Świata w Lahti. Po Turnieju Czterech skoczni mieliśmy trochę więcej treningów. Można powiedzieć, że cały czas jest ich bardzo dużo, chociaż najtrudniej było przed zawodami w Wiśle, bo organizm potrzebuje trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do takiego ciężkiego treningu. W tej chwili jednak przede wszystkim skupiamy się na przygotowaniu do Mistrzostw Świata. Wiadomo, że zawsze można skakać lepiej, ale moje skoki są teraz na wysokim, stabilnym poziomie i bardzo się z tego cieszę.

- Konkursy w Polsce traktowaliśmy tak samo, jak każde inne zawody. Od strony organizacyjnej wszystko było przygotowane na najwyższym poziomie. Nie traciliśmy czasu na błahostki i robiliśmy swoje. To były po prostu normalne zawody. Wiadomo, że u siebie chciałoby się wypaść jak najlepiej. Myślę, że możemy być zadowoleni ze swojej postawy. Prawie wszystko wygraliśmy, bo przecież Kamil zwyciężył we wszystkich trzech konkursach indywidualnych, a drużynowo zajęliśmy drugie miejsce. To były bajkowe tygodnie.

- Puchar to fajna pamiątka po tym, co się tutaj wydarzyło. Mam w domu skromną półkę, na której kurzą się takie nagrody. Może, gdy skończę karierę, będę sobie czasami na nią patrzył i wspominał. Teraz jednak najważniejsze jest zupełnie co innego. Trzeba wykonywać swoją pracę najlepiej, jak można i cieszyć się z tego, że można skakać i walczyć z najlepszymi – uważa 30-letni zawodnik.

- Polskich kibiców było dziś na skoczni tylu, co niemieckich. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że Polacy pojawiają się na każdej skoczni świata i tak wspaniale nas dopingują. Cieszymy się, że mamy dla kogo skakać i prezentować dobre skoki.

- Kto chce, to kibicuje. Fani nie muszą przecież jakoś oficjalnie się zrzeszać i zakładać fanklubu, żeby mnie dopingować. Wydaje mi się, że mam trochę swoich kibiców i bardzo się cieszę, że mnie wspierają. Z radością pokazuję im teraz takie dobre skoki.

- Bardzo cieszę się na zawody na mamuciej skoczni w Oberstdorfie, zwłaszcza ze względu na modernizacje, które ostatnio przeszła. Ale na razie trzeba się skupiać na tym, co jest teraz. Już jutro kolejne zawody, musimy się dzisiaj zregenerować i odpocząć, żeby móc dobrze się przygotować i walczyć w konkursie indywidualnym. Nasz fizjoterapeuta, Łukasz Gębala, ma oczywiście dużo pracy, ale wszystko zależy od konkretnego dnia. Czasami zabiegi trwają nawet po dwie godziny i są bardzo bolesne, a innym razem cały proces przebiega bardzo sprawnie. Ja dzisiaj czuję się dobrze, nie jestem zmęczony. Ode mnie dostanie więc wolne i będzie mógł wypić piwo – ze śmiechem kończy reprezentant Polski.

Korespondencja z Willingen, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (19503) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kibic_skokow_narciarskich_ doświadczony

  Ja podobnie jak Pan Piotr czekam już na loty w Oberstdorfie za tydzień. Loty to są to. Dzisiaj oczywiście też czekam na konkurs ale na słowo loty już dostaję dodatkowej mobilizacji na czekanie na nie. Panie Piotrze dzisiaj będzie się Pan liczył w walce o wygraną tak czuję. Wczoraj Pan pokazał klasę a w tym drugim skoku wręcz perfekcyjnie oddanym pokazał Pan moc na progu. Dzisiaj będzie Pan walczył z ... Polakami o zwycięstwo. Na to się zanosi. Choć oczywiście inni też nie odpuszczą. Ale Polacy dzisiaj mogą na prawdę sprawić dużo radości.

 • krzysiek987 weteran

  Żyła wczoraj genialnie, a dzisiaj niech będzie lepiej.
  Życzę Ci podium

 • Wojciechowski profesor
  @FunFact @Funfact

  Chyba "congrats!", znaczy się po angielsku. ;)

 • FunFact profesor

  Ktoś rozumie co Freitag krzyczał i po jakiemu? :)

 • Janush weteran

  Brawo Piotrek za dzisiejszy występ, jutro mam nadzieję na kolejne miejsce w Top10 i umacnianie się w 10tce generalki.

 • tomek20 weteran

  Rysiek pozamiatał :P

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).