Sześciu Norwegów w kadrze A

 • 2017-05-02 19:07

Norweski Związek Narciarski ogłosił składy kadr narodowych na sezon 2017/2018. W sezonie olimpijskim męską kadrę A tworzyć będzie sześciu zawodników, natomiast spośród skoczkiń taki status otrzymała tylko Maren Lundby. Szansę trenowania z tą sportsmenką otrzymywać będą dwie inne Norweżki.

Kadra narodowa mężczyzn:

- Daniel Andre Tande (3. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017);

- Andreas Stjernen (12. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017);

- Robert Johansson (14. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017);

- Anders Fannemel (26. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017);

- Johann Andre Forfang (27. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2016/2017);

- Kenneth Gangnes.

Jak taki wybór skomentował trener Norwegów, Alexander Stoeckl? - Wybór był jasną sprawą. Wspólnie z innymi trenerami zgodnie ustaliliśmy, iż mamy sześciu skoczków, którym należy się powołanie do kadry A. To ekscytujące, że do światowej elity w minionym sezonie dołączył Robert Johansson. To mówi, że na niższych szczeblach wszystko funkcjonuje prawidłowo, skoro pojawiają się nowe twarze. Kenneth Gangnes jest w finałowym etapie długiej rehabilitacji i z ogromną motywacją przystępuje do sezonu olimpijskiego.

- Anders Fannemel to zawodnik, który nieraz udowadniał ogromny potencjał, ale zeszłej zimy nie wszystko poszło po jego myśli. To samo można powiedzieć o Johannie Andre Forfangu. Andreas Stjernen stale się rozwija, a ostatni Puchar Świata tuż za czołową "10". Daniel Andre Tande był naszym liderem w sezonie 2016/2017. Ciekawym doświadczeniem było obserwowanie go w takiej roli. Cieszę się na kolejny etap pracy z tą grupą. Nie brakuje nam zapału do nadchodzącego okresu, który zimą powinien przynieść wyczekiwane efekty - zakończył Austriak.

Kadra narodowa kobiet:

- Maren Lundby (3. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2016/2017);

pretendentki:

- Anniken Mork (46. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2016/2017);

- Silje Opseth (51. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ Pań 2016/2017).

Decyzją Norweskiego Związku Narciarskiego, pełny status zawodniczki kadry A otrzymała tylko Maren Lundby. Czwarta skoczkini Mistrzostw Świata i trzecia Pucharu Świata Pań będzie wspierana przez Silje Opseth oraz Anniken Mork. Ta dwójka otrzyma możliwość częstego przygotowywania się do zawodów z Lundby.

- Na sezon olimpijski stawiamy sobie duże cele. Chcemy stworzyć naszym kadrowiczkom możliwie najlepsze warunki do przygotowania się do konkursu w Pjongczangu, który odbędzie się 12 lutego przyszłego roku. Możliwe, że często będziemy łączyć zgrupowania z męską kadrą. Najbliżej Maren są Anniken oraz Silje, które będą miały możliwość trenowania i startowania z naszą najlepszą reprezentantką - mówi Christian Meyer, trener Norweżek.


Dominik Formela, źródło: skiforbundet.no
oglądalność: (13969) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gyurcsops doświadczony

  Wraca Gangnes ! i bardzo dobrze , mam nadzieję że będzie pokazywał klasę jak w sezonie 2015/16

 • Gaczo stały bywalec

  Stjernen gdzieś stracił to lotnicze szaleństwo, niczym się nie wyróżnił na mamutach w tym sezonie, a lotnikiem dotychczas był wielkim. Pewnie dlatego, że ciągle się rozwija w kierunku lepszego, bardziej uniwersalnego skakania (jak wiadomo ci skrajnie typowi lotnicy tych największych laurów nie zdobywają), ale czy stać go na poziom TOP 5 na świecie w przekroju całego sezonu? Śmiem wątpić.

 • anonim
  @Złoty Orzeł @Bartek002

  No w końcówce na pewno był jednym z lepszych, ale Stjernen już w pierwszej części sezonu zanotował solidne starty, m.in. trzy razy z rzędu był w dziesiątce w grudniu, potem zajął 10. miejsce w TCS. Dla porównania Johansson przed Azją tylko dwa razy zanotował miejsce w pierwszej dziesiątce, w tym jedno to te fuksiarskie z Innsburcku. O Forfangu już nie mówię, który przed Turniejem Norweskim zaliczył tylko 3 punktowane występy ...

 • Złoty Orzeł profesor
  @Złoty Orzeł @kkkk

  Phi, Stjernen prezentował dobry poziom dopiero w końcówce sezonu. Przecież cały sezon nie błyszczał

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  no ciekawe Gangnes wraca,ale czy namiesza koniecznie?ten sezon 2015/2016 mógł być jego sezonem życia który mu wyszedł,chociaż z 2 strony jego kariera może być podobna do Bardala jednak po kontuzji ciężko będzie mu się pozbierać więc dla niego obecnie sukcesem będzie czołowa 30 z przebłyskami na 2 dziesiątkę a jak będzie pracować to może i wróci ale raczej nie odrazu,to samo było z Kamilem po kontuzji.

 • Malopolska weteran
  Kadra bez niespodzianek

  Ciekawe jaką Norwegię zobaczymy w nowym sezonie... Czy utrzymają wysoki poziom z II części minionego sezonu? Moim zdaniem będą się mocno liczyć, również indywidualnie. W czołówce być może zamiana Forfang>Tande.

 • kkkk weteran
  @Złoty Orzeł @Bartek002

  A Stjernen?

 • Złoty Orzeł profesor
  Tylko

  Johannson, Tande i Forfang pokazywali poziom, reszta skakała kiepsko, lub poniżej oczekiwań

 • Major_Kuprich profesor
  Porownajcie sobie

  Aspiracje Norwegów do naszej reprezentacji
  W minionym sezonie wikingowie osiągnęli :
  - 3 miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ,
  - Srebrny medal MŚ w drużynówce,
  - 2 wygrane konkursy drużynowe,
  - 3 miejsce w TCS,
  - 4 miejsce indywidualnie na MŚ

  Czyli wyniki porównywalne a nawet lepsze do sezonu 2012 / 2013 i naszej reprezentacji.
  Norwegowie uznali ten sezon za nieudany, słaby - mają 3 zawodników w top 20, 5 w top 30.
  Podczas gdy myśmy mieli 3 w top 20, 5 w top 40 we wspomnianym sezonie - pialismy z zachwytu, pokazywali naszych w wiadomościach.

 • kingsize00 początkujący
  wielki kurs dzis

  https://toni808typy.blogspot.com/ Kupon na dzis z kursem 80 dostepny ! Trafia kupony non stop i udowadnia to skanami ze swojej historii gry! autentyczne, polecam bo sam gram jego kupony!

 • Oreo profesor
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Kto jest podróbą Małysza? Johansson? :P

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  Podróba Małysza nastepny sezon moze miec bardzo slaby tak jak Hauer ktory w ubieglym sezonie nic nie pokazal a sezon 2015/2016 mial bardzo dobry.

 • kolec bywalec

  Brak jakichś niespodzianek, można było w ciemno obstawiać taką kadrę. Choć wątpię przy tym, czy Gangnes po kontuzji pozbiera się na podobny poziom jak w sezonie 15/16 i czy Wąsaty utrzyma formę na dłużej.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).