Wypowiedzi Jakuba Wolnego i Krzysztofa Miętusa po kwalifikacjach

 • 2017-10-01 01:22

W niedzielnym konkursie indywidualnym w ramach Letniego Grand Prix w Hinzenbach (HS 94) zobaczymy m.in. Jakuba Wolnego i Krzysztofa Miętusa. Zawodnicy z kadry narodowej prowadzonej przez Stefana Horngachera w sobotniej rundzie kwalifikacyjnej uzyskali kolejno 23. i 26. wynik.

Jakub WolnyJakub Wolny

Jakub Wolny (23. miejsce; 83 metry):

- Trochę w kratkę to dziś wyglądało. Przyznam szczerze, że spodziewałem się tutaj lepszych skoków, ale plan na dziś został wykonany. Kwalifikacja jest, więc jestem zadowolony. W pierwszych seriach było dość mocno pod narty, a na kwalifikacje zmieniła się termika. Niby była cisza, ale spadła temperatura i warunki wietrzne są mniej sprzyjające - tłumaczy mistrz świata juniorów z 2014 roku.

- Nie przepadam za tym obiektem. Preferuję większe i czekam na finał cyklu w Klingenthal. To jest dobra skocznia do odbywania treningów, aby wypracować technikę, którą można przenieść na duże obiekty - uważa członek kadry A.

Czy Jakub Wolny odczuwa jakiekolwiek skutki zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie? - W moim przypadku wygląda to tak, iż kompletnie nie odczuwam skutków ubocznych. Byłem pod opieką dobrego specjalisty, jakim jest dr Mojżesz, więc jest super. Ta kontuzjowana noga nie jest słabsza, bo moc ma taką samą. Mniejszy jest jej obwód, bo to wraca długo, ale moc jest już prawidłowa. Nie ma żadnej blokady psychicznej czy większej uwagi na kontuzjowaną w przeszłości nogę.

- Moim problemem są prędkości najazdowe, przez co nie widać tego, że skoki są nawet lepsze niż w sierpniu. Kiedy nie ma prędkości, ciężko odlecieć nawet przy udanej próbie. W kwalifikacjach prędkość była lepsza, z czego jestem zadowolony, ale zobaczymy, jak będzie to wyglądało na skoczni HS 140 w Klingenthal - zakończył Wolny.

Krzysztof Miętus (26. miejsce; 83 metry):

- Myślę, że to były dobre i powtarzalne skoki na dobrym poziomie. Może ten kwalifikacyjny był minimalnie "na limicie do przodu", ale w porządku. Na zgrupowaniu w Słowenii przeplatałem dobre skoki ze słabymi. Wprowadziliśmy jeszcze pewne nowości, które muszę ustabilizować. Dziś skakałem tak, aby przesadnie nie kontrolować tego, lecz bawić się skokami - relacjonuje 26-latek.

Zawody w Hinzenbach to decydujący test dla przedstawiciela AZS-u Zakopane pod kątem jego obecności w kadrach na sezon zimowy? - Czas testu jeszcze będzie, o ile będzie... Na razie pracujemy spokojnie do zimy i skupiamy się na tym konkursie. Nie ustaliliśmy jakiejś daty z trenerami, po której będzie decyzja dotycząca mojej osoby. Trenuję i robię swoje. Podróże do Japonii czy Rosji z pewnością były eksploatujące, bo są to długie podróże. Przeskakiwanie z jednych zawodów na drugie dało się nieco we znaki, ale było to też wartościowe przetarcie na arenie międzynarodowej. Tego lata były konkursy, w których naprawdę skakałem nieźle. Może nie jakoś super, ale przyzwoicie. Często lepiej wychodziło to w treningach, więc do zawodów muszę podchodzić normalnie.

Cel na konkurs główny? - Przede wszystkim planuję oddać normalne skoki, bez zbędnego napalania się. To, na co aktualnie mnie stać, będę chciał zaprezentować w zawodach. Jeszcze długa droga przede mną. Ustabilizowałem pozycję najazdową i wiem, nad czym muszę pracować w kwestii odbicia czy lotu. Uważam, że jakieś postępy są.

Korespondencja z Hinzenbach, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3787) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).