Przez Cypr do Wisły. Austriacy ładują baterie

 • 2017-10-21 14:25

Wzorem poprzednich lat, Austriacki Związek Narciarski zorganizował tamtejszej kadrze skoczków narciarskich jesienny obóz regeneracyjny na Cyprze. Podopieczni Heinza Kuttina dziś kończą zgrupowanie w okolicach Limassolu.

Na cztery tygodnie przed inauguracją Pucharu Świata 2017/2018 w Wiśle Malince, Austriacy polecieli szlifować formę nad Morze Śródziemne. Oprócz codziennych treningów fizycznych, głównym celem było nabranie energii oraz odpoczynek psychiczny przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem olimpijskim.

- To dla nas ważne, że sportowcy mają tutaj wystarczająco dużo czasu, aby się zrelaksować. Przed nami długa, a zarazem wyczerpująca zima. Ważne imprezy w kalendarzu sprawiają, że zawodnicy powinni podejść do sezonu wypoczęci, przygotowani fizycznie i z "czystą głową"- mówi Heinz Kuttin w komunikacie prasowym Austriackiego Związku Narciarskiego.

Stefan Kraft podkreśla, że możliwość zaczerpnięcia promieni słonecznych przed startem Pucharu Świata odgrywa dużą rolę w walce o Kryształową Kulę. - Wyjazd na Cypr o tej porze roku to powoli tradycja naszego zespołu. Skupiamy się na treningu fizycznym, ale dodatkowo mamy szansę cieszyć się słońcem i piękną pogodą. Następne miesiące będą bardzo eksploatujące, a wówczas pomocne będzie wracanie myślami do tych ciepłych dni.

Nie wszystko poszło z planem nakreślonym przez austriacki sztab. Już na początku zgrupowania kontuzji stawu skokowego doznał Michael Hayboeck. - Początkowo to był szok, ale teraz patrzę na przyszłość z optymizmem. Ten uraz nie jest na tyle poważny, aby znacząco zagroził moim przygotowaniom do zimy. Dzięki świetnej opiece fizjoterapeutycznej, w tym momencie niemal nie odczuwam już bólu. W poniedziałek czeka mnie rezonans magnetyczny w Austrii, po którym podejmiemy kolejne kroki - tłumaczy 26-latek.

Przypomnijmy, że w składzie austriackiej kadry narodowej na sezon 2017/2018 znaleźli się: Clemens Aigner, Manuel Fettner, Michale Hayboeck, Andreas Kofler, Stefan Kraft i Gregor Schlierenzauer.


Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy ÖSV
oglądalność: (4440) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dervish profesor
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Mi nie chodziło o sezon po wygraniu KK tylko o sezon po sięgnięciu szczytu. A szczytem dla każdego skoczka może być co innego. Złoto MŚ lub złoto IO poparte topem generalki PŚ, pierwsza KK itp itd. Generalnie termin pierwszego szczytu oznacza dla mnie sezon w którym dany skoczek po raz pierwszy zostaje zwycięzcą bądź jednym z 2-3 równoprawnych zwycięzców sezonu.

  Na przykład dla Stocha takim sezonem w którym pierwszy raz sięgnął szczytu było złoto MŚ. Dla Malysza pierwsza KK. Mozna by tak wymieniać. Zmęczenie materiału rzadko pojawia się w drugim sezonie szczytowania. Zazwyczaj taka seria trwa co najmniej dwa sezony.

  To tyle jeżeli chodzi o skoczków wybitnych. U tych mniej wybitnych poprzeczka pierwszego szczytu jest zawieszona niżej. Na przykład ktoś po latach bytowania w 2 dziesiątce PŚ znienacka wskoczył do top 5 generalki PŚ. Dla takiego delikwenta także przypisałbym regułę w myśl której nie straci on nagle formy i kolejny sezon również będzie miał dobry.
  Przytoczę tu słowa trenera Tajnera który nie raz mówił ze skoczek jak już osiągnie swój szczytowy poziom to ten poziom jest w stanie utrzymać nawet przez kilka sezonów. Rzecz jasna to jak długo jest w stanie szczytować zależy od klasy skoczka. Mozna to prześledzić na przykładzie Adama Małysza który w tej dziedzinie jest jednym z najwybitniejszych.

 • Major_Kuprich profesor
  Pozycje zwycięzców KK

  Sezon po wygraniu klasyfikacji generalnej:

  2000/2001 - 2 Martin Schmitt
  2001/2002 - 1 Adam Małysz
  2002/2003 - 1 Adam Małysz
  2003/2004 - 12 Adam Małysz
  2004/2005 - 1 Janne Ahonen
  2005/2006 - 2 Janne Ahonen
  2006/2007 - 22 Jakub Janda
  2007/2008 - 12 Adam Małysz
  2008/2009 - 7 Thomas Morgenstern
  2009/2010 - 2 Gregor Schlierenzauer
  2010/2011 - 2 Simon Ammann
  2011/2012 - 7 Thomas Morgenstern
  2012/2013 - 2 Anders Bardal
  2013/2014 - 6 Gregor Schlierenzauer
  2014/2015 - 9 Kamil Stoch
  2015/2016 - 1 Peter Prevc, 2 Severin Freund
  2016/2017 - 9 Peter Prevc

 • TCSFan początkujący
  @dervish @dervish

  Zgadzam się w stu procentach. Z obecnej kadry austriackiej to przecież (oprócz, rzecz jasna, Koflera) właśnie ta dwójka udowodniła, że potrafi wyskoczyć ponad poziom przyzwoity/dobry. Na ,,błysk" Hayboecka nadal Austriacy czekają, a Fettner jest, jaki jest-solidny. Jakkolwiek w przypadku Krafta uważam podobnie-nie wygląda na takiego, co by miał od razu mocno spuścić z tonu (zwłaszcza, że od kilku lat do czołówki jednak należy ), tak zastanawia mnie forma Schlierenzauera- zimą, kiedy wrócił, początkowo wyglądał solidnie, aż do tej nieszczęsnej (kolejnej) kontuzji, latem było całkiem nieźle. Cytując zdanie, które przeczytałem ? propos Janne Ahonena w książce,,Poczet skoczków świata": ,,Ma 27 lat-to doskonały wiek, by wygrywać". Oczywiście w innym kontekście można to było powiedzieć wtedy o Ahonenie, w innym teraz o Schlierenzauerze, ale chodzi o sens-nie wolno jeszcze skreślać Gregora.

 • dervish profesor

  Kraft i Schliri to ludzie z instynktem killera. Nie raz udowadniali, że mają licencję "na zabijanie". Po takich skoczkach jak oni wszystkiego można się spodziewać, nawet jak nie są w swojej optymalnej formie.
  Co do Krafta to raczej trudno zakładać, ze w tym sezonie nie będzie należał do najściślejszej czołówki. Bardzo rzadko się zdarza, żeby skoczek od razu po wspięciu się na szczyty kolejny sezon miał słaby. Moim zdaniem zmęczenie materiału i jakiś słabszy sezon Krafta nastąpi najwcześniej w sezonie poolimpijskim który będzie trzecim z rzędu.

 • SebaSzczesny profesor

  Nie lubie Krafta mam nadzieje że nic nie wygra w tym sezonie.

  Najbardziej ciekawi mnie jaką forme bedą mieli;
  Polacy
  Prevce
  Wellinger - stawiam że to on może byc najlepszy w tym sezonie.

 • TCSFan początkujący

  Ważny sezon dla austriackich skoków. Zobaczymy, czy ktoś poza Kraftem będzie w stanie wyskoczyć ponad poziom i, przede wszystkim, na ile stać ich w drużynie. Hayboeck na dzień dobry kontuzja (a byłem ciekawy, co pokaże po tych dwóch złotych w krajówce), Gregor będzie bardzo zmotywowany, żeby jeszcze o Wielkiego Szlema powalczyć (ciężko powiedzieć, na co go stać po tych wszystkich kontuzjach i przerwie od sportu), Fettner jak utrzyma dyspozycję z zeszłego sezonu to może być przydatny w drużynie. Być może wybije się ktoś młodszy w tym sezonie, ciężko stwierdzić na dzień dzisiejszy.

 • SzybkiBil początkujący
  Austria

  Austriacy jak naładują baterie to będą bardzo mocni w zimie a jak wróci Hayboeck to będą wymiatać na olimpiadzie . Jeszcze zobaczycie, że Gregor w tym sezonie dobije do 60 zwycięstw i pokaże na co go stać

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).