Kranjec zostaje w domu, Janus nie wypełni luki

 • 2017-12-07 02:09

Nie tylko Austria w najbliższy weekend nie wykorzysta pełnej kwoty startowej, przysługującej jej w 3. periodzie sezonu 2017/2018. Podobnie postępują Słoweńcy, w składzie których na Titisee-Neustadt zabraknie Roberta Kranjca. Weterana nie zastąpi żaden z rodaków.

W środę reprezentacja Słowenii odbyła trening na Bloudkovej Velikance (HS139) w Planicy, po którym sztab szkoleniowy, z Goranem Janusem na czele, podjął decyzję o odsunięciu od składu na niemieckie zawody najstarszego członka kadry narodowej - Roberta Kranjca. Absencja 36-latka na Hochfirstschanze spowodowana jest słabą dyspozycją i koniecznością odbycia dodatkowych treningów.

Przypomnijmy, iż dla Kranjca jest to powrót do zimowej rywalizacji, po rocznej przerwie spowodowanej urazem więzadeł krzyżowych w kolanie. Latem, zawodnik urodzony w Lublanie w pięciu występach zdobył 63 punkty. W sezonie olimpijskim startował od czasu inauguracji Pucharu Świata w Wiśle-Malince, ale każdorazowo jego udział w zawodach kończył się już po pierwszej serii.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do Badenii-Wirtembergii udadzą się skoczkowie, którzy walczyli pod słoweńską flagą w miniony weekend w Niżnym Tagile. Są to: Jernej Damjan, Anze Semenic, Peter Prevc, Tilen Bartol, Timi Zajc oraz Anze Lanisek. Miejsca Kranjca nie zajmie żaden inny zawodnik. Do tej pory swojej szansy nie otrzymał najlepszy przedstawiciel tej drużyny w sezonie 2016/2017 - Domen Prevc.

Wyłączając sensacyjny triumf Jerneja Damjana, początkowa faza trwającego sezonu jest wyjątkowo nieudana dla Słoweńców. Niezdolni do mierzenia się z elitą są m.in. Jurij Tepes czy Cene Prevc, a starszy brat tego drugiego, Peter, w niedzielę w Niżnym Tagile nie zdobył choćby punktu. W klasyfikacji generalnej plasuje się on na dopiero 24. pozycji z 39 punktami na koncie. Warto wspomnieć o Lanisku, który po świetnych skokach na igelicie, na śniegu wciąż nie znalazł drogi do czołowej "30" któregokolwiek z przeprowadzonych dotąd konkursów. W Pucharze Narodów zespół kierowany przez Janusa jest dopiero szósty, a do piątej Japonii, która w Niżnym Tagile nie powiększyła swojego dorobku, traci 19 "oczek".

Skład Słowenii na PŚ w Titisee-Neustadt (HS142):

- Jernej Damjan (7. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Anze Semenic (19. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Peter Prevc (24. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Timi Zajc (26. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Tilen Bartol (30. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Anze Lanisek.

Program PŚ w Titisee-Neustadt (HS142):

Czwartek, 07.12.2017

19:00 - Odprawa techniczna

Piątek, 08.12.2017

9:30 - Oficjalny trening

12:00 - Kwalifikacje

Sobota, 09.12.2017

15:00 - Seria próbna

16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 10.12.2017

14:30 - Seria próbna

15:30 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego


Dominik Formela, źródło: siol.net
oglądalność: (6628) komentarze: (24)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Joannna doświadczony
  @Madej120 @znawca_japonskiego

  Oj, nie wiem czy skoki dzień w dzień od prawie 2 tygodni można nazwać odpoczynkiem ???? z nieoficjalnych informacji wiem, że Domen powoli wraca do formy, więc cierpliwości, już niedługo go zobaczymy.

 • anonim
  @Madej120 @madej120

  Wyjaśnione już w innym temacie. Domen dopiero co wyszedł z ciężkiej wirusówki i jeszcze odpoczywa by w pełni wrócić do formy.

 • Madej120 początkujący
  DOMEN

  Jak dla mnie to bez sensu skoro Janus ma jedno wolne miejsce w składzie czemu nie wezmie Domena ? Jak dla mnie to był błąd zostawiać Janusa jako trenera

 • Ad1K profesor

  Szczerze to nie wyobrażam sobie by po tym sezonie pozostał na stanowisku Goran, musiałoby się wszystko obrócić o 360stopni, Słoweńcy przecież wygrywali i stawali na podium drużynówek, teraz są przeważnie 50-100pkt od tego...

 • anonim
  @dejw @salto_de_esqui

  To widzę, że nawet nie potrafisz dobrze liczyć, bo pierwsze twoje posty pod tym nickiem przypadają na początek listopada.

 • Heathcliff początkujący
  @Joannna @Joannna

  Obawiam się, że o to właśnie chodzi w tym całym przejściu Domena do dorosłej męskiej reprezentacji A - cel podstawowy - do IO uciszyć opinię publiczną w kwestii zmiany trenera. Gorzej dla Gorana jak Domen nie spełni oczekiwań. A co do Cene - może on idzie jakimś indywidualnym tokiem trenowania? Bo to naprawdę dziwne, że pomija się jako kandydata do Igrzysk np wicemisrza kraju Nejca Dezmana? Wiadomo to są dopiero przymiarki do Olimpiady ale mimo to, skład wielce zasanawiający przynajmniej dla mnie.

 • salto_de_esqui weteran
  @dejw @znawca_japonskiego

  Na razie to słyszę w kółko tylko to od ciebie i paru osób, jesteście nawet w tym pocieszni:). A ja tu sobie jestem jakieś dwa miesiące.

 • anonim
  @dejw @salto_de_esqui

  A tak w ogóle salto, czyli jednak się przyznajesz do poprzednich nicków?

 • anonim
  @dejw @dejw

  Myślę, że w tym przypadku można to jeszcze wytłumaczyć tym, że druga liga Słoweńców miała już zarezerwowany lot do Whistler na nazwiska i w ten sposób tną koszty. Albo tak, że po prostu już byli w samolocie czy nawet w samej Kanadzie - wtedy prawdziwą głupotą byłoby wysyłanie któregokolwiek chłopaka z powrotem, bo po dwudziestu godzinach latania to w Titisee każdy z nich by skakał gorzej od Kranjca. I przy okazj parę tysięcy ojro nienajbogatszej federacji poszłoby w piz#u.

 • anonim
  Salto prezentuje nam niezły kabaret

  niech ktoś pójdzie po popcorn.

  A tak na poważnie:

  ?to widzi nawet Stevie Wonder?

  Żarty na gimbusowskim poziomie obrażające niewidomą osobę. Tadziu, trzeba kupić temu panu kolejny bilet na narty do Alp - wiecie jak ;)))

 • Joannna doświadczony
  Słoweńcy

  Kolejną ciekawostką jest, że na zawody drugiej ligi Słoweńcy również nie zabierają kompletu, a tylko sześciu: Nejca Dežmana, Žige Jelar, Roka Justina, Aljaza Osterca, Bora Pavlovčiča, Andraža Pograjca i Mirana Zupancica. Tłumaczą to drużynówką i złymi prognozami pogody :)
  Co do Domena - owszem, od trzech tygodni trenuje z kadrą A, ale w praktyce to wychodzi następująco:
  a) pierwszy tydzień przepadł bo młody miał wirusa
  b) w następnych dwóch tygodniach kadra wracała na dosłownie dwa-trzy dni do kraju.
  Wniosek jest taki, że jedynym członkiem sztabu szkoleniowego, który rzeczywiście pracuje z Domenem jest asystent Gorana, Jani Grilc, który nie jeździ z kadrą na zawody. Jeśli jednak Domen odnosić będzie jakieś sukcesy, splendor spadnie oczywiście na Gorana, który przez te trzy tygodnie widział go pewnie jedynie kilka razy (i dobrze dla Domena!)

 • Heathcliff początkujący
  Taka ciekawostka!

  "SEZNAM SLOVENSKIH KANDIDATOV ZA NASTOP V PJONGČANGU

  Smučarski skoki (15): Domen Prevc, Peter Prevc, Jurij Tepeš, Anže Semenič, Cene Prevc, Jernej Damjan, Robert Kranjec, Anže Lanišek, Timi Zajc, Tilen Bartol, Ema Klinec, Maja Vtič, Špela Rogelj, Nika Križnar, Urša Bogataj" za rtv.slo

  Cene Prevc - kibicuję temu zawodnikowi bardzo ale dla mnie to wielka niespodzianka bo jak do tej pory nigdzie nie startował, nawet na FIS Cup nie jest zgłoszony, a jest jednym z kandydatów do Igrzysk Olimpijskich?

 • salto_de_esqui weteran
  @dejw @dejw

  Próbuj do skutku. Na tym nicku jestem już prawie dwa miesiące, pomyśl ile byś zaoszczędził czasu na niepotrzebną polemikę.

 • dejw profesor
  @dejw @shi

  Kiedyś to robiłem, ale przecież to nie ma sensu. Ktoś w końcu nie wytrzyma i dostaniesz kolejnego bana, po czy zaraz triumfalnie wrócisz z następnym nickiem i zaczniesz zabawę we wqrwianie ludzi od nowa, już pewnie prawie każdy zdołał się zorientować że to twój jedyny cel wchodzenia na stronę. Dla mnie to totalna żenada, no ale skoro tobie poprawia to humor to cóż, co kto lubi.

 • salto_de_esqui weteran
  @dejw @dejw

  Tobie zalecam również wciśnięcie ignoruj, bo jakoś nie widzę, byś to zrobił. Myli ci się cebula z ironią, ale co się dziwić. Więc może wciśnij zamiast mnie rzucać takimi radami, hipokryto.

 • salto_de_esqui weteran
  @dejw @Heathcliff

  Nie oceniam pracy Janusa jako takiej. To że Słoweńcy nie są w formie, to widzi nawet Stevie Wonder. Rozmawiamy o tym, że nie powołał nikogo za Kranjeca, bo jak się okazuje domorośli specjaliści ze skijumping wiedzą lepiej, czy i kogo POWINIEN powołać w to miejsce i ustalają skład Słoweńców. W końcu mają genialną wiedzę o tym, jak funkcjonuje cała ekipa Słowenii. Więc złożyłem propozycje - wysłać CV i niech go któryś zastąpi. Będzie taki ubaw, jakiego jeszcze s kokach nie było. A tego bzdurnego pierniczenia w kółko o betonie nie da się już czytać.

 • dejw profesor
  @dejw @shi

  Uwierz, że nam też jest ciężko przebijać się przez zalew cebuli jaki zrzucasz tutaj od początku działalności na tej stronie.
  A na przyszłość polecam ikonkę ignoruj, tak dla własnego zdrowia, głupio bym się czu, gdybyś następnym razem zadławił się własnymi wymiocinami ;)

 • Heathcliff początkujący
  @dejw @salto_de_esqui

  Ale utaj nie trzeba być geniuszem żeby widzieć jak bardzo "obniżyli loty" słoweńscy skoczkowie. Mina Petera po ostatnim konkursie mówiła sama za siebie! Sami Słoweńcy coraz gorzej oceniają Janusa. O tym czy dobry jest trener świadczą wyniki! Dużo zależy oczywiście od indywidualnego podejścia każdego skoczka do swoich treningów i skoków ale czasami właśnie trener jest taką osobą, która może pomóc przezwyciężyć niemoc jeśli u takowego zawodnika jakim jest np Peter Prevc się pojawi. Od dwóch lat Janus nie ma pomysłu jak pomóc swojemu najlepszemu skoczkowi.
  Z innej beczki otóż od 3 tygodni Domen Prevc jest już członkiem A reprezentacji dowodzonej przez G. Janusa (jeśli będzie wygrywał Janus sobie przypisze te sukcesy - niezły manewr) - źródło informacji siol.net.

 • salto_de_esqui weteran
  @dejw @dejw

  A ty z Janusem! Weź go facet zastąp, bo już się rzygać chce od tych waszych bzdur o betonie.

 • dejw profesor
  @dejw @shi

  Nie mógłbyś sobie znowu wyjechać na narty? Tak najlepiej na jakieś 5-10 lat? Co się tam będziesz użerać z hołotą na sj ;)

 • salto_de_esqui weteran
  @dejw @pawelf1

  Ja mam gdzieś wiedzę dejwa, bo nie interesuje mnie, który Kazach zjadł bułkę rano 23.11.2010r. Ale skoro tacy geniusze tutaj, to składać papiery. Janus się nie zna, wy na pewno tak

 • pawelf1 profesor
  @dejw @salto_de_esqui

  Próbujesz być zabawny a wychodzi żałośnie:)
  Swoją wiedzą nie dorastasz do pięt Dejwowi:)
  Choć twój upór by trwać na stronie kiedy wszyscy wiedzą z jakim psychicznym mają do czynienia jest nawet wart podziwu:)

 • salto_de_esqui weteran
  @dejw @dejw

  Jak blisko jesteś reprezentacji Słowenii? Rozumiem jeździsz z nimi na zgrupowania, bierzesz udział w treningach, wiesz jakie mają zaplecze finansowe i jak to kalkulują? Nie zastanawiałeś się, by wysłać CV na trenera do nich? Przecież gość ze skijumping wie wszystko lepiej!

 • dejw profesor

  Anze93, ratuj, honor wielkiej Słowenii znowu na Twych barkach!!
  Janus jest nie do podrobienia. Dysponując tak fantastycznym zapleczem i nie decydując się na jakąkolwiek zmianę za słabiutkiego Kranjca kimkolwiek z kadry B, lub juniorem nie mieszącym się na PK to trzeba mieć mózg z betonu. Im szybciej tego gościa w końcu wywalą, tym lepiej nie tylko dla samych Słoweńców ale i dla rywalizacji, bo zwyczajnie ze sportowego punktu widzenia szkoda i żal patrzeć jak mistrzowsko trwoniony i marnowany jest ich olbrzymi potencjał.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).