Wypowiedzi Kubackiego i Wolnego po kwalifikacjach w Oberstdorfie

 • 2017-12-29 23:34

Najlepszym z polskich skoczków w kwalifikacjach otwierających 66. Turniej Czterech Skoczni okazał się Dawid Kubacki. Drużynowy mistrz świata z Lahti poszybował na odległość 130,5 metra, co dało mu szóstą notę dnia. Nieudanie zaprezentował się Jakub Wolny, który pierwszy raz tej zimy nie zdołał awansować do zawodów z cyklu Pucharu Świata.

Jakub WolnyJakub Wolny

Dawid Kubacki (6. miejsce; 130,5 metra):

- Czy ten trening był taki dobry w moim wykonaniu? Nie wiem. Trochę brakowało tym skokom. W mojej ocenie, najlepszy był ten w kwalifikacjach. Takie też było moje założenie na dziś, aby próby treningowe były spokojne, a w pełni skoncentrować się na najważniejszą serię i to zadziałało w stu procentach.

- Z trenerem w tej kwestii nie ustaliliśmy nic. Miałem konsultację z panią psycholog i to na tej podstawie bardziej bazuję w Oberstdorfie.

- Trzeba szkoleniowca zapytać, bo ja nie wiem <śmiech>. Na analizę przyjdzie czas wieczorem w hotelu, więc trudno, na gorąco, dopatrywać się szczegółów. W tej chwili, na podstawie pobieżnych odczuć moich i trenera, był to całkiem dobry skok kwalifikacyjny.

Jakub Wolny (51. miejsce; 111,5 metra):

- Zawaliłem. To był mój błąd. Zabrakło mi wysokości w locie, ponieważ próg nie oddał energii, gdyż spóźniłem swój skok kwalifikacyjny. Nie było szans, aby ulecieć z tego dobre metry.

- Ze spokojem podszedłem do debiutu w Turnieju Czterech Skoczni. Nie przejmowałem się dużą ilością kibiców czy podkręconą atmosferą. Nie zwracałem na to uwagi. Niestety, spóźniłem swoją próbę na progu.

- W Zakopanem nie skakałem zbyt dużo, bo miałem problemy z szyją. Miałem coś podobnego do postrzału w niej. Uniemożliwiało mi to przyjęcie odpowiedniej pozycji dojazdowej na rozbiegu.

Korespondencja z Oberstdorfu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5621) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Ad1K @Ad1K

  I przyszło

 • Ad1K profesor

  Z Kubackiego forma cały czas nie uleciała. Jeżeli Dawid odda jutro dwa bardzo dobre skoki, stać go na miejsce podobne z kwali, ale on musi oddać dwa takie skoki, musi przyjść to przełamanie

 • skijumpingexpert doświadczony
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Nie żartuj to Horngacher pracował z Kamilem Stocha jak był młody

 • Nowyskoczek5 profesor
  -

  W Ga-Pa będzie już dobrze Jakub !

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  No niestety

  Współpraca Horngachera z młodymi średnio wychodzi.
  Duet Horngacher-Maciusiak byłby o wiele lepszy.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Kuba * nie tomek za dużo ostatnio o nim się pisze

 • skijumpingexpert doświadczony
  Jakub Wolny

  Błąd ewidentny. Dobrze że się nie załamuje i nie przejuje całą oroczką życzę powodzenia ;) kto wie gdzie by teraz tomek był gdyby nie ta kontuzja po mistrzostwie świata juniorów

 • skijumpingexpert doświadczony
  Dawid Kubacki

  Mam nadzieję że będziemy widzieli coraz większe postępy po pracy z psychologiem na zawodach

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).