Piotr Żyła: Skoki w Lahti? To był stan umysłu

 • 2017-12-31 20:48

Piotr Żyła kończy najlepszy rok w swojej dotychczasowej karierze. W rozmowie z naszym portalem wiślanin ocenia sylwestrowe skoki w Garmisch-Partenkirchen, a także wspomina najważniejsze wydarzenia minionych dwunastu miesięcy.

Piotr ŻyłaPiotr Żyła

Po zajęciu 24. miejsca w kwalifikacjach, los, w systemie KO, przydzielił naszemu rodakowi Domena Prevca. Jak podopieczny Stefana Horngachera zapatruje się na pojedynek ze Słoweńcem? - Nie skupiam się na rywalu. Trzeba oddać swój skok. Możliwie najlepszy w danych warunkach, więc rywal w systemie KO nie odgrywa większej roli.

Jak można ocenić niedzielne próby na Olympiaschanze? - Dziś, podobnie jak wczoraj w Oberstdorfie, znowu odbijałem się zbyt wcześnie. W pierwszej serii treningowej nie wiem, co się porobiło, że aż tak wcześnie rozpocząłem odbicie. Jeszcze nie dojechałem dobrze do progu, a już leciałem w dół. W drugiej rundzie treningowej i kwalifikacjach też było zbyt wcześnie, bo próg nie oddawał należytej energii. Przez to brakuje mi wysokości podczas lotu. Muszę trochę spowolnić swoją reakcję na najeździe.

Mijający rok przyniósł Piotrowi Żyle pierwszy indywidualny medal Mistrzostw Świata. Czy sam zawodnik, który po zdobyciu brązu na dużej skoczni był w dużym szoku, pamięta lutowe wydarzenia? - Szczerze mówiąc, skoków nie do końca pamiętam. Dopiero po zawodach zaczęło to do mnie dochodzić, co się stało. To nie były skoki, lecz stan umysłu <śmiech>. Całkowicie odciąłem się od świata rzeczywistego, więc średnio to pamiętam. Teraz też pracuję nad tym, aby przestać myśleć o skokach, a oddawać je w sposób automatyczny. Tak się wtedy wkręciłem w konkurs, że bez żadnych wspomagaczy tak to wyszło.

Korespondencja z Garmisch-Partenkirchen, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4044) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).