Czwartek, 11 stycznia 2018, 17:18

Skład Polski na FC w Zakopanem

Łukasz Rutkowski
Łukasz Rutkowski
fot. Tadeusz Mieczyński

Już w ten weekend na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi (HS140) odbędą się pierwsze międzynarodowe zawody, które będą testem generalnym przed nadchodzącym Pucharem Świata. Dziś Polski Związek Narciarski podał nazwiska dwudziestu naszych skoczków, którzy w sobotę i niedzielę powalczą w trzecioligowych konkursach.

Dziewięciu sportowców z tego grona punktowało już w tym sezonie w cyklu FIS Cup, a najwyżej z nich plasuje się Paweł Wąsek, który pod nieobecność lidera klasyfikacji generalnej, będzie czołową postacią polskiej reprezentacji w tzw. trzeciej lidze. Triumfator poprzedniej edycji tego cyklu aktualnie zajmuje 18. miejsce z dorobkiem 131 punktów.

Skład Polski na FC w Zakopanem (HS140):

- Paweł Wąsek (18. miejsce w FC 2017/2018);

- Bartosz Czyż (21. miejsce w FC 2017/2018);

- Stanisław Biela (44. miejsce w FC 2017/2018);

- Krzysztof Leja (58. miejsce w FC 2017/2018);

- Krzysztof Biegun (70. miejsce w FC 2017/2018);

- Andrzej Stękała (97. miejsce w FC 2017/2018);

- Kacper Juroszek (100. miejsce w FC 2017/2018);

- Krzysztof Miętus (147. miejsce w FC 2017/2018);

- Karol Niemczyk (147. miejsce w FC 2017/2018);

- Łukasz Bukowski;

- Jakub Chowaniec;

- Mateusz Gruszka;

- Dawid Jarząbek;

- Szymon Jojko;

- Krzysztof Kieta;

- Artur Kukuła;

- Szymon Pawłowski;

- Łukasz Rutkowski;

- Damian Skupień;

- Kacper Stosel.

Program FC w Zakopanem (HS140):

12.01.2017, piątek

- 20:00 - odprawa techniczna

13.01.2017, sobota

- 09:00 - oficjalny trening (dwie serie)

- 11:30 - pierwsza seria konkursowa

14.01.2017, niedziela

- 09:00 - seria próbna

- 10:30 - pierwsza seria konkursowa



Dominik Formela, Źródło: PZN
oglądalność: (11742) ilość komentarzy: (44)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Wisła HS134
21.07.2018
godz. 17:30
Sobota, godz. 17:45
Sobota, godz. 17:25
Sobota, godz. 16:35
Klasyfikacja PŚ:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.STOCH KamilPolska1443
2.FREITAG RichardNiemcy1070
3.TANDE Daniel AndreNorwegia985
4.KRAFT StefanAustria881
5.JOHANSSON RobertNorwegia840
9.KUBACKI DawidPolska633
13.HULA StefanPolska431
16.ŻYŁA PiotrPolska403
21.KOT MaciejPolska261
36.WOLNY JakubPolska73
73.PILCH TomaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Rasnov HS97
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.EGLOFF LucaSzwajcaria180
3.SEIDL FabianNiemcy151
4.STEINER MaximilianAustria143
5.SCHIFFNER MarkusAustria135
11.JUROSZEK KacperPolska99
24.BIEGUN KrzysztofPolska39
28.STOSEL KacperPolska29
32.GRUSZKA MateuszPolska24
39.SKUPIEŃ DamianPolska13
50.NIŻNIK AdamPolska6
60.CZYŻ BartoszPolska2
61.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Oslo HS106
15.09.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl