Wisła: III Międzynarodowy Turniej Trzech Skoczni

  • 2004-06-02 08:10
Na wiślańskich skoczniach K17, K23 i K40 odbyły się w ubiegły piątek i sobotę zawody w ramach Turnieju Trzech Skoczni. Wzięli w nich udział młodzi skoczkowie z Polski, a także z Czech i Niemiec.

Zawodnicy z najmłodszej kategorii wiekowej skakali na obiekcie K17. Bardzo dobrze spisali się tutaj reprezentanci LKS Klimczok Bystra, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium (zwyciężył Damian Żyła, drugie miejsce zajął Jakub Wolny, a na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Mojżesz). W pierwszej "szóstce" znalazł się jeszcze jeden zawodnik tego klubu - Kornel Dobija (5. miejsce).

III Międzynarodowy Turniej Trzech Skoczni w Wiśle, dn 28-29.05.2004
dzieci młodsze, K17
L.pZawodnikKlubOdl1Odl2Nota
1Damian ŻyłaLKS Klimczok Bystra1717,5214,6
2Jakub WolnyLKS Klimczok Bystra1515,5194,9
3Piotr MojżeszLKS Klimczok Bystra1515193,7
4Lukas DanekTJ Jiskra Harrachov1615193,4
5Kornel DobijaLKS Klimczok Bystra14,515183,6
6David JasenskySokol Kozlovice1313,5163
7David MedekTJ Jiskra Harrachov1514,5156,6
8Soren MantheyWSV Bad Freienwalde1115153,4
9Przemysław CichyLKS Klimczok Bystra1111132,6
10Lukas KantorTJ TZ Trinec8,510,5115


Wśród dzieci starszych, rywalizujących na skoczni K23, czołowe miejsca zajęli reprezentanci Wisły Ustronianki i Jiskry Harrachov. W pierwszej "piątce" miejsca nieparzyste należały do Polaków, natomiast parzyste do Czechów. Najlepszy wynik (234,3 pkt) osiągnął Tomasz Byrt, za skoki długości 25 m i 24,5 m. Na drugim miejscu uplasował się Martin Horinek (24,5 m i 23,5 m), trzecia pozycja należała do Kamila Byrta (dwa skoki długości 23 m).

III Międzynarodowy Turniej Trzech Skoczni w Wiśle, dn 28-29.05.2004
dzieci starsze, K23
L.pZawodnikKlubOdl1Odl2Nota
1Tomasz ByrtKS Wisła Ustronianka2524,5234,3
2Martin HorinekTJ Jiskra Harrachov24,523,5227,1
3Kamil ByrtKS Wisła Ustronianka2323221
4Jakub DedekTJ Jiskra Harrachov2323,5219,9
5Szymon SzostokKS Wisła Ustronianka22,523214,6
6Sebastian SzczypkaKS Olimpia Goleszów2323214
7Jakub WojnarKS Wisła Ustronianka2323,5213,4
8Martin PlocTJ Jiskra Harrachov2222204,4
9Vitek HacekTJ Jiskra Harrachov23,523199,4
10Dawid GomolaKS Wisła Ustronianka2121192,8
10Michał PodżorskiKS Wisła Ustronianka2121192,8


Na obiekcie K40 rozegrano zawody w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików i juniorów młodszych. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej grupie, najwyższe miejsca zajęli skoczkowie z Wisły Ustronianki. Wśród młodzików zwyciężył Paweł Słowiok (dwa skoki długości 44 m), przed Mateuszem Cieślarem (41 m i 41,5 m) i Mateuszem Kukuczką (42 m i 40 m). Najlepszymi juniorami młodszymi tego dnia byli: Jarosław Poloczek (40,5 m i 40 m), Artur Broda (40 m i 40,5 m) i Dariusz Podżorny (40 m i 39,5 m). W obydwóch tych kategoriach wystarowały również dziewczyny: Czeszka Vladka Pustkova (zajęła 12. pozycję) i Niemka Sarah Muller wśród młodzików oraz Elisa Gronau i Carolin Leuschner w grupie juniorów młodszych.

III Międzynarodowy Turniej Trzech Skoczni w Wiśle, dn 28-29.05.2004
młodzicy, K40
L.pZawodnikKlubOdl1Odl2Nota
1Paweł SłowiokKS Wisła Ustronianka4444251,6
2Mateusz CieślarKS Wisła Ustronianka4141,5227,5
3Mateusz KukuczkaKS Wisła Ustronianka4240221,9
4Kamil WaluśLKS Klimczok Bystra40,538215,7
5Jiri StruharSokol Kozlovice3939,5213,7
6Sascha KnissWSV 05 Oberhof3940212,3
7Adam CieślarKS Wisła Ustronianka38,539,5212,1
8Dawid RipperTJ TZ Trinec 38,538,5205,9
9Wojciech DudekSS-R LZS Sokół Szczyrk40,534,5199
10Christofer GrotheerWSV 05 Oberhof37,537193,4


III Międzynarodowy Turniej Trzech Skoczni w Wiśle, dn 28-29.05.2004
juniorzy młodsi, K40
L.pZawodnikKlubOdl1Odl2Nota
1Jarosław PoloczekKS Wisła Ustronianka40,540225,7
2Artur BrodaKS Wisła Ustronianka4040,5224,6
3Dariusz PodżornyKS Wisła Ustronianka4039,5219,9
4Mariusz KawulokKS Wisła Ustronianka4038,5218,2
5Piotr ByrtKS Wisła Ustronianka38,539207
6Georg HeislerWSV Bad Ferienwalde3838,5204,8
7Artur HeczkoLKS Klimczok Bystra3938,5204,5
8Przemysław PolokKS Wisła Ustronianka37,537,5192,6
9Dawid JaszczurowskiSS-R LZS Sokół Szczyrk38,535,5192,3
10Vaclav StorekTJ Jiskra Harrachov38,538188,3

Jaala, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6481) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • anonim

    PAWEŁ SŁOWIOK NAJLEPSZY

  • anonim
    Do redakcji!!

    Czy możecie powiedzieć kto jest rekordzistą tych skoczni w Wiśle?? Na obiektach K-17,K-23 i K-40 .

  • anonim

    Brawo Żyła, tak dalej;) Powozenia dla braciszka:P

  • Artur początkujący

    Ci młodzi chłopcy są naprawdę nieźli.Może wyrośnie z nich Małysz czy jakiś inny dobry skoczek??Miejmy nadzieję że tak.

  • anonim

    a mówiono że lks klimczok bystra upadł

  • anonim
    Do redakcji!!

    Czy możecie powiedzieć kto jest rekordzistą tych skoczni w Wiśle?? Na obiektach K-17,K-23 i K-40

  • mati początkujący
    rekrd

    na 40 jest rekord 49m paweł Słowiok

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

  1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
  3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
  4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
  6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
  7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
  8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
  9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
  10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
  13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
  15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
  17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).