Wisła: III Międzynarodowy Turniej Trzech Skoczni

• 2004-06-02 08:10
Na wiślańskich skoczniach K17, K23 i K40 odbyły się w ubiegły piątek i sobotę zawody w ramach Turnieju Trzech Skoczni. Wzięli w nich udział młodzi skoczkowie z Polski, a także z Czech i Niemiec.

Zawodnicy z najmłodszej kategorii wiekowej skakali na obiekcie K17. Bardzo dobrze spisali się tutaj reprezentanci LKS Klimczok Bystra, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium (zwyciężył Damian Żyła, drugie miejsce zajął Jakub Wolny, a na trzeciej pozycji uplasował się Piotr Mojżesz). W pierwszej "szóstce" znalazł się jeszcze jeden zawodnik tego klubu - Kornel Dobija (5. miejsce).

10Lukas KantorTJ TZ Trinec8,510,5115

Wśród dzieci starszych, rywalizujących na skoczni K23, czołowe miejsca zajęli reprezentanci Wisły Ustronianki i Jiskry Harrachov. W pierwszej "piątce" miejsca nieparzyste należały do Polaków, natomiast parzyste do Czechów. Najlepszy wynik (234,3 pkt) osiągnął Tomasz Byrt, za skoki długości 25 m i 24,5 m. Na drugim miejscu uplasował się Martin Horinek (24,5 m i 23,5 m), trzecia pozycja należała do Kamila Byrta (dwa skoki długości 23 m).

10Michał PodżorskiKS Wisła Ustronianka2121192,8

Na obiekcie K40 rozegrano zawody w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików i juniorów młodszych. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej grupie, najwyższe miejsca zajęli skoczkowie z Wisły Ustronianki. Wśród młodzików zwyciężył Paweł Słowiok (dwa skoki długości 44 m), przed Mateuszem Cieślarem (41 m i 41,5 m) i Mateuszem Kukuczką (42 m i 40 m). Najlepszymi juniorami młodszymi tego dnia byli: Jarosław Poloczek (40,5 m i 40 m), Artur Broda (40 m i 40,5 m) i Dariusz Podżorny (40 m i 39,5 m). W obydwóch tych kategoriach wystarowały również dziewczyny: Czeszka Vladka Pustkova (zajęła 12. pozycję) i Niemka Sarah Muller wśród młodzików oraz Elisa Gronau i Carolin Leuschner w grupie juniorów młodszych.