MŚJ w Kanderstegu: Marius Lindvik ze złotem, Tomasz Pilch o 0,2 pkt. za podium

 • 2018-02-01 21:14

Marius Lindvik mistrzem świata juniorów! Reprezentant Norwegii triumfował w czwartkowym konkursie w Kanderstegu (HS106) po skokach na odległość 108,5 m i 101 m. Srebrny medal wywalczył Niemiec Constantin Schmid (105 m i 99,5 m), a brązowy - Austriak Clemens Leitner (100 m i 96,5 m). Tuż za podium znalazł się Tomasz Pilch (100,5 m i 93,5 m), któremu do medalu zabrakło zaledwie 0,2 punktu. Polacy w komplecie awansowali do rundy finałowej.

Pierwsza seria konkursowa była popisem dwójki zawodników, która odskoczyła punktowo pozostałym rywalom. Najdalej poszybował Norweg Marius Lindvik (108,5 m), który o 1,5 punktu wyprzedzał Niemca Constantina Schmida (105 m). Na medalowej, trzeciej pozycji na półmetku plasował się Tomasz Pilch (100,5 m). Reprezentant Polski tracił jednak 8,5 punktu do lidera, zaś nad czwartym Austriakiem Clemensem Leitnerem (100 m) miał 3,9 pkt. przewagi. Piąty był Francuz Jonathan Learoyd (99 m).

Na półmetku szóste miejsce zajmowali ex aequo Andreas Alamommo (95,5 m) i Jan Hoerl (96 m). W czołowej dziesiątce sklasyfikowani byli również Domen Prevc (97,5 m), Zak Mogel (94,5 m) i Mika Schwann (95,5 m).

Do finałowej trzydziestki awansował komplet Polaków. Dwudzieste miejsce zajmował Bartosz Czyż (92 m), dwudziesty czwarty był Paweł Wąsek (88,5 m), natomiast dwudziesty ósmy - Kacper Juroszek (92,5 m).

Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 13. i 14. belki startowej.

W finale Marius Lindvik nie dał szans swoim rywalom i lotem na 101 metr został mistrzem świata juniorów. Norweg pokonał o 9,3 punktu Constantina Schmida (99,5 m). Miejsca na podium nie zdołał utrzymać Tomasz Pilch (93,5 m), który ostatecznie zajął czwarte miejsce, ze stratą 0,2 punktu do Clemensa Leitnera (96,5 m). Piąty był Jan Hoerl (96 m), a szósty - Jonathan Learoyd (95 m).

Pierwszą dziesiątkę konkursu uzupełnili Andreas Alamommo (93,5 m), Zak Mogel (97,5 m), Philipp Raimund (98,5 m) oraz Domen Prevc (92,5 m).

Paweł Wąsek po skoku na odległość 96,5 m zajął ostatecznie dwudzieste drugie miejsce, tuż przed Bartoszem Czyżem (92 m). Dwudziesty dziewiąty był Kacper Juroszek (85 m).

Finałową rundę przeprowadzono z 13. platformy.

Marius Lindvik jest piątym norweskim skoczkiem, który został indywidualnym mistrzem świata juniorów. Wcześniej po ten tytuł sięgali Kent Johanssen (Hamar 1989), Tommy Ingebrigtsen (Gaellivare 1995), Wilhelm Brenna (Calgary 1997) i Johann Andre Forfang (Ałmaty 2015).

Na piątek zaplanowano konkurs indywidualny pań. Początek konkursu o 16:00, zaś godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna. Natomiast o 19:00 rozpocznie się trening mężczyzn przed sobotnią rywalizacją drużynową.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (31974) komentarze: (221)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dzika_swinia weteran
  @mareko @mareko

  Obiema rękami się pod tym podpisuję. W dodatku idiotyzmem jest ustanowienie dolnego przedziału, a przypominam, że Matej Uram skakał na mamucie mając 14 lat!! Dziś przez absurdalne przepisy nie mógłby startować na MŚJ

 • dzika_swinia weteran
  @piotr90 @piotr90

  Niemniej nie można odmówić medalistom talentu, a jak go wykorzystają to inna sprawa.

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @damrs22

  Też czytałem :) Nagłówek chyba brzmiał, że trener siostrzeńca narzeka na organizatorów zawodów :D

 • damrs22 stały bywalec
  @pawel96 @pawel96

  BTW odsyłam do onetu. Jest wywiad z Tomkiem i Maciusiakiem, który otwarcie mówi, że os początku organizatorzy traktowali Polskę jako gorszy naród. Przywołuje sytuację z treningu i z samych zawodów.

 • piotr90 stały bywalec
  @piotr90 @yyy

  Nie mają . nie jestem lajkiem jeśli chodzi o skoki.
  Po pierwsze gdzie są Ci juniorzy którzy wcześnie zdobywali miejsca w czołowej trójce ?
  Małysz zajął 10 miejsce na mistrzostwach świata juniorów.

  Po drugie,popsuł skok i tyle :). Zawsze w drugim skoku miał peterdę. Jesli chodzi o Wujka Małysza to jednak Wujek jak to wujek ujął :)

 • pawel96 profesor

  Tymczasem na onecie są trzy artykuły o Pilchu, na głównej stronie, nagłówki wyglądają tak:

  - Siostrzeniec Małysza
  - Stostrzeniec Małysza
  - Siostrzeniec Małysza

  ...

 • Bojkot1970 bywalec

  Dzień dobry,

  Czy widzieliście stream z tych "Mistrzostw" ? Kibiców było mniej niż zawodników a skocznia była przygotowywana w trakcie zawodów. Widzieliście tę belkę (rurę ) jak się chwiała po starcie każdego zawodnika ? 30 zawodników puścili w 20 minut, ledwo jeden zdążył wylądować, już skakał następny. A przy skoku Pilcha to tak wiał wiatr w dół, że ledwo nasz trener machnął flagą.
  Trenować Pilcha ostrożnie aby go nie zajeździć. Równie źle może się okazać że za rok lub dwa urośnie i nagle mu sie technika pogorszy. Wystarczy popatrzeć na Domena Preva - jest cieniem siebie z zeszłego roku.
  Dlatego moze lepiej że nie zdobył tego medalu, w drużynie też nie damy rady maksymalnie 4 miejsce.Juroszek jest na tyle przeciętny i nierówny, ze nie możemy marzyć o medalu. Tym się zresztą charakteryzują młodsi zawodnicy - brak powtarzalności i błedy techniczne - nie mam tego za złe po prostu tak jest.
  Szkolenie, szkolenie, szkolenie się kłania .

 • Domin10 doświadczony

  Pilch mega pechowy
  Reszta naszych niezbyt dobrze
  Brawo dla Larsona i Maltseva
  Tkaczenko skacze bardzo nierówno
  Domen Prevc to już nie to samo co rok temu
  Pavlovcic fatalnie
  Gungen tragedia
  Brawo dla Waskula
  Aigro nic nie pokazał nadzwyczajnego
  Molnar wbrew pozorom nie skakał tak źle jak można było się spodziewać.

 • martinoz6 początkujący
  @piotr90 @piotr90

  jest gość jednak przeee dzik

 • yyy profesor
  @piotr90 @piotr90

  Może dla laika czy też nerda komputerowego nie są najważniejsze. Dla człowieka który żyje skokami wątpię aby nie miały one znaczenia. Jeżeli prowadzi się grupę juniorska, daje się im osobnego trenera, to znaczy chyba jednak że MŚJ maja znaczenie.

 • piotr90 stały bywalec

  Mistrzostwa świata juniorów nie są najważniejsze,a Małysz jak zwykle piszę ,że to był pech...

 • mareko bywalec
  W MŚJ powinni brać udział zawodnicy do ukończenia 18 lat

  Wtedy zdobycie medalu dla takiego młodego chłopaka byłoby dużym sukcesem. Ten medal w starszym wieku już tak nie smakuje. Taki Lindvik zdominował zawody ale co z tego skoro rywalizował w dużej części z dzieciakami. Gdyby w zawodach mogli brać udział tylko nieletni to podium wyglądałoby tak:
  1. Pilch
  2. Learoyd
  3. Mogel
  Takie podium mi się dużo bardziej podoba.

 • Nasir stały bywalec
  @Bongiorno @bongiorno

  Wiesz, przykladu Rutkowskiego nawet nie ma co brać pod analizę, bo to normalna kolej rzeczy, że jak przestaniesz trenować to nawet bycie mistrzem świata juniorów ci nie pomoże.

 • Bongiorno stały bywalec
  MSJ

  Medal były fajny, ale co z tego? Zniszczoł, Murańka czy Rutkowski też zdobywali medale MŚJ a np. Małysz nie i jak się potoczyły ich dalsze losy? O ile jeszcze Klemens czy Olek mają szanse coś tam osiągnąć o tyle Mateusz, który wygrał w będącym wtedy w świetnej formie Morgensternem skończył wiadomo jak. Medal MŚJ jest fajny, ale znaczy tyle co medal Uniwersjady, którą wygrywał nawet Łukasz Kruczek, a medale zdobywali nawet Koreańczycy.

 • PGr doświadczony
  @HAZARD @HAZARD

  Nie myślałem że tu jeszcze będziesz.
  Akurat pamiętałem jego skok z relacji tekstowej (przeskakiwałem) i to zwróciło moją uwagę że stracił sporo na notach...
  Teraz byłem zmuszony Ci dać łapkę ze byleś i tak szybko sprawdziłeś protokół ;)
  No fakt, +12 miał i na notach realnie to 6-7 więcej mógł sie postarać.

 • heniek9 początkujący
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Może w drugiej trochę nie wytrzymał, ale w pierwszej oddał tam chyba swój najlepszy skok.

 • heniek9 początkujący
  @erytrocyt_ka @erytrocyt_ka

  Nie ma co dzielić złota na niedźwiedziu. Oby był medal, kolor się dla mnie akurat nie liczy :)

 • HAZARD doświadczony
  @HAZARD @PGr

  Rzeczywiście, przyznaję, trochę się z tym zapędziłem, bo zapomniałem o podniesionej belce dla kilku zawodników, w tym dla Juroszka, to była dla niego większa korzyść niż warunki, które miał średnie (+12). Co nie zmienia faktu, że poza lądowaniem, ten pierwszy skok był jak na niego dosyć dobry. :)

 • Nobody stały bywalec
  Tomasz

  Dajcie Pilcha Horngacherowi, choćby miał z nimi jeździć 3 lata i nic nie osiągnąć to w końcu by na pewno zaskoczył, np. za 5 lat w wieku 23. Niech ma najlepszego trenera i sprzęt. Teraz by mógł zostać nawet tym mistrzem juniorów a i tak by nic z tego nie było, bo po za kadrą A nasze skoki światowego poziomu nie trzymaja. Jakby taki Stefan go miał w kadrze A to jestem pewien że byłby przyszłą gwiazdą skokow, a tak to zmarnuje sie mu kariera jak innym naszym swietnym juniorą którzy np. robili co chcieli z takim Tande, czy Kraftem a teraz co? Albo kadra A czarodzieja Stefana albo znów zmarnowany skoczek. No chyba żeby zadziałał w nim "gen Adama" to może i by sobie poradził sam. Mam nadzieję że wujek mu krzywdy nie da zrobić. 5 lat pracy Tomka z Horngacherem ( o ile na tyle u nas zostanie) i wieku 23 lat bedziemy miec "nastepce mistrza"

 • PGr doświadczony
  @HAZARD @HAZARD

  *Z góry przepraszam za określenie pozostałych użytkowników*
  Dotyczy wypowiedzi z 20:19

  @Hazard , czy Ty masz oczy w d* upie?
  Skąd niby warunki pomogły Juroszkowi !?!
  Miał dodane coś ponad 14pkt. z tego co pamiętam.
  Jak chcesz się czepiać do samego "januszowego trolingu" to możesz lądowania się czepiać.
  Na notach spokojnie powinien zyskać w TYM skoku 9pkt więcej i być te kilka miejsc wyżej.

  Przez takich typów odechciewa się czytania co tam dalej pisaliście.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).