MŚJ w Kanderstegu: Marius Lindvik ze złotem, Tomasz Pilch o 0,2 pkt. za podium

 • 2018-02-01 21:14

Marius Lindvik mistrzem świata juniorów! Reprezentant Norwegii triumfował w czwartkowym konkursie w Kanderstegu (HS106) po skokach na odległość 108,5 m i 101 m. Srebrny medal wywalczył Niemiec Constantin Schmid (105 m i 99,5 m), a brązowy - Austriak Clemens Leitner (100 m i 96,5 m). Tuż za podium znalazł się Tomasz Pilch (100,5 m i 93,5 m), któremu do medalu zabrakło zaledwie 0,2 punktu. Polacy w komplecie awansowali do rundy finałowej.

Pierwsza seria konkursowa była popisem dwójki zawodników, która odskoczyła punktowo pozostałym rywalom. Najdalej poszybował Norweg Marius Lindvik (108,5 m), który o 1,5 punktu wyprzedzał Niemca Constantina Schmida (105 m). Na medalowej, trzeciej pozycji na półmetku plasował się Tomasz Pilch (100,5 m). Reprezentant Polski tracił jednak 8,5 punktu do lidera, zaś nad czwartym Austriakiem Clemensem Leitnerem (100 m) miał 3,9 pkt. przewagi. Piąty był Francuz Jonathan Learoyd (99 m).

Na półmetku szóste miejsce zajmowali ex aequo Andreas Alamommo (95,5 m) i Jan Hoerl (96 m). W czołowej dziesiątce sklasyfikowani byli również Domen Prevc (97,5 m), Zak Mogel (94,5 m) i Mika Schwann (95,5 m).

Do finałowej trzydziestki awansował komplet Polaków. Dwudzieste miejsce zajmował Bartosz Czyż (92 m), dwudziesty czwarty był Paweł Wąsek (88,5 m), natomiast dwudziesty ósmy - Kacper Juroszek (92,5 m).

Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 13. i 14. belki startowej.

W finale Marius Lindvik nie dał szans swoim rywalom i lotem na 101 metr został mistrzem świata juniorów. Norweg pokonał o 9,3 punktu Constantina Schmida (99,5 m). Miejsca na podium nie zdołał utrzymać Tomasz Pilch (93,5 m), który ostatecznie zajął czwarte miejsce, ze stratą 0,2 punktu do Clemensa Leitnera (96,5 m). Piąty był Jan Hoerl (96 m), a szósty - Jonathan Learoyd (95 m).

Pierwszą dziesiątkę konkursu uzupełnili Andreas Alamommo (93,5 m), Zak Mogel (97,5 m), Philipp Raimund (98,5 m) oraz Domen Prevc (92,5 m).

Paweł Wąsek po skoku na odległość 96,5 m zajął ostatecznie dwudzieste drugie miejsce, tuż przed Bartoszem Czyżem (92 m). Dwudziesty dziewiąty był Kacper Juroszek (85 m).

Finałową rundę przeprowadzono z 13. platformy.

Marius Lindvik jest piątym norweskim skoczkiem, który został indywidualnym mistrzem świata juniorów. Wcześniej po ten tytuł sięgali Kent Johanssen (Hamar 1989), Tommy Ingebrigtsen (Gaellivare 1995), Wilhelm Brenna (Calgary 1997) i Johann Andre Forfang (Ałmaty 2015).

Na piątek zaplanowano konkurs indywidualny pań. Początek konkursu o 16:00, zaś godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna. Natomiast o 19:00 rozpocznie się trening mężczyzn przed sobotnią rywalizacją drużynową.

WYNIKI KONKURSU:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (31953) komentarze: (221)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dzika_swinia weteran
  @mareko @mareko

  Obiema rękami się pod tym podpisuję. W dodatku idiotyzmem jest ustanowienie dolnego przedziału, a przypominam, że Matej Uram skakał na mamucie mając 14 lat!! Dziś przez absurdalne przepisy nie mógłby startować na MŚJ

 • dzika_swinia weteran
  @piotr90 @piotr90

  Niemniej nie można odmówić medalistom talentu, a jak go wykorzystają to inna sprawa.

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @damrs22

  Też czytałem :) Nagłówek chyba brzmiał, że trener siostrzeńca narzeka na organizatorów zawodów :D

 • damrs22 stały bywalec
  @pawel96 @pawel96

  BTW odsyłam do onetu. Jest wywiad z Tomkiem i Maciusiakiem, który otwarcie mówi, że os początku organizatorzy traktowali Polskę jako gorszy naród. Przywołuje sytuację z treningu i z samych zawodów.

 • piotr90 stały bywalec
  @piotr90 @yyy

  Nie mają . nie jestem lajkiem jeśli chodzi o skoki.
  Po pierwsze gdzie są Ci juniorzy którzy wcześnie zdobywali miejsca w czołowej trójce ?
  Małysz zajął 10 miejsce na mistrzostwach świata juniorów.

  Po drugie,popsuł skok i tyle :). Zawsze w drugim skoku miał peterdę. Jesli chodzi o Wujka Małysza to jednak Wujek jak to wujek ujął :)

 • pawel96 profesor

  Tymczasem na onecie są trzy artykuły o Pilchu, na głównej stronie, nagłówki wyglądają tak:

  - Siostrzeniec Małysza
  - Stostrzeniec Małysza
  - Siostrzeniec Małysza

  ...

 • Bojkot1970 bywalec

  Dzień dobry,

  Czy widzieliście stream z tych "Mistrzostw" ? Kibiców było mniej niż zawodników a skocznia była przygotowywana w trakcie zawodów. Widzieliście tę belkę (rurę ) jak się chwiała po starcie każdego zawodnika ? 30 zawodników puścili w 20 minut, ledwo jeden zdążył wylądować, już skakał następny. A przy skoku Pilcha to tak wiał wiatr w dół, że ledwo nasz trener machnął flagą.
  Trenować Pilcha ostrożnie aby go nie zajeździć. Równie źle może się okazać że za rok lub dwa urośnie i nagle mu sie technika pogorszy. Wystarczy popatrzeć na Domena Preva - jest cieniem siebie z zeszłego roku.
  Dlatego moze lepiej że nie zdobył tego medalu, w drużynie też nie damy rady maksymalnie 4 miejsce.Juroszek jest na tyle przeciętny i nierówny, ze nie możemy marzyć o medalu. Tym się zresztą charakteryzują młodsi zawodnicy - brak powtarzalności i błedy techniczne - nie mam tego za złe po prostu tak jest.
  Szkolenie, szkolenie, szkolenie się kłania .

 • Domin10 doświadczony

  Pilch mega pechowy
  Reszta naszych niezbyt dobrze
  Brawo dla Larsona i Maltseva
  Tkaczenko skacze bardzo nierówno
  Domen Prevc to już nie to samo co rok temu
  Pavlovcic fatalnie
  Gungen tragedia
  Brawo dla Waskula
  Aigro nic nie pokazał nadzwyczajnego
  Molnar wbrew pozorom nie skakał tak źle jak można było się spodziewać.

 • martinoz6 początkujący
  @piotr90 @piotr90

  jest gość jednak przeee dzik

 • yyy profesor
  @piotr90 @piotr90

  Może dla laika czy też nerda komputerowego nie są najważniejsze. Dla człowieka który żyje skokami wątpię aby nie miały one znaczenia. Jeżeli prowadzi się grupę juniorska, daje się im osobnego trenera, to znaczy chyba jednak że MŚJ maja znaczenie.

 • piotr90 stały bywalec

  Mistrzostwa świata juniorów nie są najważniejsze,a Małysz jak zwykle piszę ,że to był pech...

 • mareko bywalec
  W MŚJ powinni brać udział zawodnicy do ukończenia 18 lat

  Wtedy zdobycie medalu dla takiego młodego chłopaka byłoby dużym sukcesem. Ten medal w starszym wieku już tak nie smakuje. Taki Lindvik zdominował zawody ale co z tego skoro rywalizował w dużej części z dzieciakami. Gdyby w zawodach mogli brać udział tylko nieletni to podium wyglądałoby tak:
  1. Pilch
  2. Learoyd
  3. Mogel
  Takie podium mi się dużo bardziej podoba.

 • Nasir stały bywalec
  @Bongiorno @bongiorno

  Wiesz, przykladu Rutkowskiego nawet nie ma co brać pod analizę, bo to normalna kolej rzeczy, że jak przestaniesz trenować to nawet bycie mistrzem świata juniorów ci nie pomoże.

 • Bongiorno stały bywalec
  MSJ

  Medal były fajny, ale co z tego? Zniszczoł, Murańka czy Rutkowski też zdobywali medale MŚJ a np. Małysz nie i jak się potoczyły ich dalsze losy? O ile jeszcze Klemens czy Olek mają szanse coś tam osiągnąć o tyle Mateusz, który wygrał w będącym wtedy w świetnej formie Morgensternem skończył wiadomo jak. Medal MŚJ jest fajny, ale znaczy tyle co medal Uniwersjady, którą wygrywał nawet Łukasz Kruczek, a medale zdobywali nawet Koreańczycy.

 • PGr doświadczony
  @HAZARD @HAZARD

  Nie myślałem że tu jeszcze będziesz.
  Akurat pamiętałem jego skok z relacji tekstowej (przeskakiwałem) i to zwróciło moją uwagę że stracił sporo na notach...
  Teraz byłem zmuszony Ci dać łapkę ze byleś i tak szybko sprawdziłeś protokół ;)
  No fakt, +12 miał i na notach realnie to 6-7 więcej mógł sie postarać.

 • heniek9 początkujący
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Może w drugiej trochę nie wytrzymał, ale w pierwszej oddał tam chyba swój najlepszy skok.

 • heniek9 początkujący
  @erytrocyt_ka @erytrocyt_ka

  Nie ma co dzielić złota na niedźwiedziu. Oby był medal, kolor się dla mnie akurat nie liczy :)

 • HAZARD doświadczony
  @HAZARD @PGr

  Rzeczywiście, przyznaję, trochę się z tym zapędziłem, bo zapomniałem o podniesionej belce dla kilku zawodników, w tym dla Juroszka, to była dla niego większa korzyść niż warunki, które miał średnie (+12). Co nie zmienia faktu, że poza lądowaniem, ten pierwszy skok był jak na niego dosyć dobry. :)

 • Nobody stały bywalec
  Tomasz

  Dajcie Pilcha Horngacherowi, choćby miał z nimi jeździć 3 lata i nic nie osiągnąć to w końcu by na pewno zaskoczył, np. za 5 lat w wieku 23. Niech ma najlepszego trenera i sprzęt. Teraz by mógł zostać nawet tym mistrzem juniorów a i tak by nic z tego nie było, bo po za kadrą A nasze skoki światowego poziomu nie trzymaja. Jakby taki Stefan go miał w kadrze A to jestem pewien że byłby przyszłą gwiazdą skokow, a tak to zmarnuje sie mu kariera jak innym naszym swietnym juniorą którzy np. robili co chcieli z takim Tande, czy Kraftem a teraz co? Albo kadra A czarodzieja Stefana albo znów zmarnowany skoczek. No chyba żeby zadziałał w nim "gen Adama" to może i by sobie poradził sam. Mam nadzieję że wujek mu krzywdy nie da zrobić. 5 lat pracy Tomka z Horngacherem ( o ile na tyle u nas zostanie) i wieku 23 lat bedziemy miec "nastepce mistrza"

 • PGr doświadczony
  @HAZARD @HAZARD

  *Z góry przepraszam za określenie pozostałych użytkowników*
  Dotyczy wypowiedzi z 20:19

  @Hazard , czy Ty masz oczy w d* upie?
  Skąd niby warunki pomogły Juroszkowi !?!
  Miał dodane coś ponad 14pkt. z tego co pamiętam.
  Jak chcesz się czepiać do samego "januszowego trolingu" to możesz lądowania się czepiać.
  Na notach spokojnie powinien zyskać w TYM skoku 9pkt więcej i być te kilka miejsc wyżej.

  Przez takich typów odechciewa się czytania co tam dalej pisaliście.

 • kryska stały bywalec
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  9. września 2017 Pilch był czwarty w Pucharze Karpat za Kudzią, Juroszkiem i Skupniem. Teraz jest czwarty w MŚJ za Linndvikiem, Schmidem i Leitnerem. No nadal zajmuje czwarte miejsca, czyli żadnej poprawy pod opieką Maciusiaka nie było. ;)

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Jak czytam komentarze na stronach typu Onet, Interia

  To bierze mnie załamka. Teraz Maciusiak zostanie kozłem ofiarnym. Za tydzień, nie daj Boże, gdybyśmy przegrali o 0,1 pkt :) Horngacher byłby przez kibiców powieszony.

 • dzika_swinia weteran
  @Man_of_the_Day @Man_of_the_Day

  Że u juniorów nie dba się tak bardzo o prędkości najazdowe.

 • King weteran
  @Mc15011 @Mc15011

  Jak dla mnie ważne jest to, że Tomek dość wcześnie zadebiutował w PŚ i ogólnie ten szum wokół niego nie był taki jak swego czasu wokół Murańki czy Zniszczoła. To mu tylko powinno wyjść na dobre. Kamil też debiutował w PŚ mając 16-17 lat. Potem skakał już w miarę regularnie. Jeśli wszystko pójdzie tak jak powinno to na IO w 2022 Tomek powinien się liczyć.
  Fakt szkoda trochę, że nie ma tego medalu, ale może to tylko wyjdzie na dobre w przyszłości.

 • sheef weteran
  Okiem Kibica - Polacy w Kanderstegu (MŚJ)

  W zasadzie nie wiem czy da się cokolwiek napisać o występie pozostałych Polaków. Jeśli chodzi o Tomka Pilcha to pozostał ogromny niedosyt - podobnie jak że Stefanem Hulą w Zakopanem. Takie coś jest bardzo przykrym doświadczeniem. Mimo to będę trzymał za niego kciuki by prawidłowo się rozwijał. Chciałbym by jeszcze w tym sezonie dostał szansę w Pucharze Świata.

 • erytrocyt_ka profesor
  -

  Ależ szkoda Pilcha... Swoją drogą, tydzień temu Hula stracił 0,3 do podium, teraz Pilch o 0,2, żeby nie było, że Stoch przegra za tydzień na IO podium albo złoto o 0,1 ;D

 • skijumpingexpert doświadczony
  A tymczasem na Sport.Tvp.Pl:

  Uważają, że Lindvik "wygrał w 3 seriach próbnych" a Pilch nie wytrzymał presji . Cóż 3 serie próbne ? Mi się wydawało,że seria próbna może być tylko jedna a we wtorek były 2 serie treningowe.

 • Man_of_the_Day bywalec
  ...

  Po tym, co wydarzyło się w Zakopanem, z ciekawością spojrzałem na prędkości osiągane przez naszych juniorów. Co się okazało? Że Wąsek, a szczególnie Pilch, znów należą do najszybszych zawodników całego konkursu. Pozostała dwójka również może być zadowolona z uzyskanych wartości.

  Jaki z tego wniosek? Albo raczej - jaki powinien być z tego wniosek?

 • Mc15011 doświadczony
  @Mc15011 @skijumpingexpert

  Oczywiście, że umiem ale to jest żenujące że nasze zawodniczki tak odstają poziomem od najlepszych nacji i niestety ale nie mogłem się powtrzymać - takiej dostaję wścieklizny. A co do dziejszego konkursu to brak medalu Tomka Pilcha może być niedosytem ale trudno. Natomiast nie liczę na medal naszej drużyny. Musiałby się stać cud by Austria byłaby słabiej dysponowana. Bo Niemcy i Norwegia są poza zasięgiem.

 • frenczsalut bywalec
  @Mc15011 @Mc15011

  Czy ty wiesz co piszesz? Bo mam spore wątpliwości.

 • Mc15011 doświadczony
  @Mc15011 @frenczsalut

  Płytę to powinien zmienić Tajner!!! Jak Kubacki potrafił zmienić płytę jeśli chodzi o lot o co apelowałem chyba 5 lat (!!!!!!!!) albo Piotrek mógł zmienić pozycję dojazdową o co też apelowałem z dwa lata to Tajner też może zmienić nastawienie do naszych zawodniczek. Na razie on jest nudny, a po twoim wpisie widzę, że go bronisz co jest wręcz żałosne. Dobrze nasze zawodniczki pojechały na MŚJ po raz kolejny ale najlepsza dwójka kobieca miała OBOWIĄZEK pojechać do Lahti!!! I te moje komentarze są sesnowne i rzeczowe a on wypowiada się w stylu bełkotu, który jechał samochodem po pijanemu i miał ponad 4 lub więcej promili alkoholu. Przeraża mnie coś takiego i w tym momencie klikam ignora.

 • dejw profesor
  @Mc15011 @skijumpingexpert

  Pewnie że umie. O jego idealnym rówieśniku choćby, największej według niego pokrace polskich skoków. Oczywiście dodając do tego kilogram ozdobników, potwierdzających jego wybitną w swoim mniemaniu inteligencję i trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość.
  To jest po prostu ten typ osoby, która po prostu WIE. Wie i tyle. Nawet tego co nie wie, to też wie.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @zimowy_komentator @dzika_swinia

  Tak, ale byłby wtedy prawdopodobnie o 1 miejsce niżej, a było widać po nim, że się stresuje i to był tylko 1 Jego słabszy skok a co dopiero by było na IO. W każdym razie co by nie mówić jego głównym celem na sezon były MŚ juniorów i do tego się przygotowywał okrągły rok.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Mc15011 @Mc15011

  Wiedziałem. Każda twoja wypowiedź się sprowadza do Tajnera i kobiecych skoków narciarskich i tego oświadczenia o którym już powiedziałeś Pie*dylion razy. Na prawdę nie umisz o niczym innym pisać tylko pod każdym artykułem o Tajnerze i słabej sytuacji pozostałych sportów zimowych w Polsce ?

 • frenczsalut bywalec
  @Mc15011 @Mc15011

  Czy kiedykolwiek napisałeś jakiś sensowny komentarz bez głupiej i niepotrzebnej wzmianki o prezesie PZN? Każdy wywód jest taki sam.. zmień płytę bo nudno się robi

 • dzika_swinia weteran
  @zimowy_komentator @skijumpingexpert

  No nie mogę... czy każdy zepsuty skok oznacza problem z psychiką? Nie wyszło to nie wyszło, po co dorabiać do tego durne teorie? A co do braku Tandego to i tak i tak by awansował, naprawdę zastanów się co piszesz.

 • skajler doświadczony
  @zxcvbnm_9999

  plastikowa? od autoryteta?

 • Mc15011 doświadczony

  Szkoda, że Tomkowi nie udało się wywalczyć medalu. No ale taki jest sport. Ten pech ma jednak w genach. Najpierw jego wujek przegrał jedyny medal w MŚwL o 0,4 punktu, a teraz Tomek przegrał o 0,2 punktu medal MŚJ. Z drugiej strony Tomek nie powinien się tak przejmować porażką. On przepracuje mocno okres przygotowawczy i zobaczycie - będzie jeszcze mocniejszy niż jest obecnie. Ale czy będzie w przyszłym sezonie skakał regularnie w PŚ? To będzie zależeć od Murańki, Zniszczoła oraz Wolnego - w szczególności od tego ostatniego. Teraz gdy jego koledzy z kadry A jadą do Korei na IO on jedzie na CoC do USA, a potem do Niemiec też na CoC i jego OBOWIĄZKIEM jest wywalczenie dodatkowego limitu dla naszego kraju w PŚ na ostatni period. Bo Kuba albo Tomek ten dodatkowy limit powinni wywalczyć. A teraz cieszę się z tego - przepraszam że tak mówię - że Tomek nie wywalczył medalu - bo jeżeli by ten indywidualny medal wywalczył to wyobraźcie sobie jaka by ciążyła na nim presja wyników w przyszłości. A tak przynajmniej będzie miał spokojną głowę. I nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem jak widzę po wpisach innych użytkowników. To się w głowie nie mieści żeby ogłaszać żałobę narodową, bo Tomek nie zdobył medalu. Choć jeżeli już to chcecie zrobić to wy użytkownicy lepiej zróbcie w polskich kobiecych skokach narciarskich. To jest po prostu żenujące, że za to się zabrano w naszym kraju zbyt późno i mamy tego skutki. I tak naprawdę żałoba narodowa w polskich kobiecych skokach z mojego punktu widzenia trwa od... 2003 roku, kiedy poprzedni prezes Paweł Włodarczyk olał moją rówieśniczkę Asię Gawron, bo to co potem zrobił Tajner z Buńdą to się po prostu wręcz w pale nie mieści, więc mamy na razie "dwa pochówki" wśród kobiet i nie wiadomo kiedy się to skończy. Zresztą ta "żałoba" przybrała na jeszcze większej sile 1 marca 2017 roku - za miesiąc będzie rocznica tego żenującego oświadczenia "prezesa polskiego związku skoków narciarskich mężczyzn" Polo Tajnera, którego się wręcz brzydzę. Jeżeli on nie przeprosi naszych zawodniczek, a do tej pory tego nie zrobił dla mnie nie jest człowiekiem. I jego nie można zwolnić, tylko wy********* z prezesury - bez pozdrowień!!!

 • dejw profesor

  Ostatecznie jednak dwójka wyraźnie przodujących w tym sezonie i obecnych tutaj juniorów zdecydowanie poza konkurencją i bez najmniejszych problemów z przestawieniem się na NH. Lindvik w takiej formie mógłby być naprawdę groźny na IO, wypalił trochę za późno, swoje dorzucili też durnie z komisji FISowskiej, blokując mu możliwość występu na lotach.
  Leitner z Pilchem to możliwe że teraz ten sam poziom - okolice 30 w PŚ i ścisła czołówka w PK.
  Horl biorąc pod uwagę jego formę styczniową to występ bez niespodzianki, ale jeśli zauważy się że do tej pory ma tylko... DWA starty na FC i oba bardzo dalekie od punktów, to można się złapać za głowę - w kategorii na juniorskie objawienie sezonu to trudno będzie wskazać kogoś kto go przebije.
  Learoyd jednak z grupki faworytów najwięcej stracił przy przejściu na NH, ewentualnie w ogóle trochę osłabł.

  Ciekawy skład 30ki, sporo egzotyki, za to katastrofalnie wypadli Japończycy. Drużynowo trójka kandydatów do medali jest raczej jasna i wszystko na to wskazuje że Słowenia dokona kolejnego cudu i przy takim potencjale nie przywiezie z imprezy żadnego medalu. Polacy w takiej konkurencji i przy braku konkretniejszych nr 2 i 3 raczej bez żadnych szans na walkę o podium.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  1. Jego główną imprezą w tym sezonie są MŚ juniorów.
  2. Skocznia w Zakopanem mu spasowała.
  3. W drugiej serii w Zakopanem już nie wytrzymał presji bo był 2 po pierwszej serii i oddał dużo słabszy skok a co dopiero z psychiką by było na IO
  4. Miał udany tylko jeden konkurs w pś i to jeszcze nie było Tandego i była loteria na której trafiał dobre warunki i miał wyższą belkę. Co nie oznacza, że jest jednym z najlepszych 5 skoczków świata a patrząc na jego rywali to 2 na MŚ juniorów był Schmid który zdobył niewiele punktów w pś a ostatnio skakał trochę słabiej
  5. Nie ma doświadczenia z wielkich imprez seniorskich i mógłby się posypać

 • Sigur17 doświadczony

  Maltsev 10 nota w 2 serii
  Dobrze

 • dervish profesor
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Dobre, dobre :D

 • zimowy_komentator profesor
  @Szymon_N @King

  O to fajnie. Chciałby zobaczyć Pilcha regularnie startującego w PŚ. Tylko Tomek musi być wyraźnie lepszy, bo Wolny też swoje skakać potrafi jak się zmotywuje... Trudne zadanie przed Tomkiem ale kibicuję mu, bo Wolny odstawia cieniznę i jakoś go nie polubiłem. Nie wiem czemu... Może przez tą jego aparycję wyjątkowo pospolitą i skoki ala Johansonowe też brzydkie. Nie wiem.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Ha ha

  Stachursky psychologiem kadry. "To ja typ niepokorny" J.Ziobro.

 • skijumpingexpert doświadczony
  Hmm.. Jakby nie było top6 mi się sprawdziło

  Tylko Hoerl z Pilchem zamienieni miejscami jako nr. 9. Podawałem jeszcze Alamommo taką klasyfikację podawałem przed konkursem:
  Główni faworyci medali dziś:
  1. Marius Lindvik
  2. Constantin Schmid
  3. Clemens Leitner
  4. Jan Hoerl
  5. Tomasz Pilch
  6. Jonathan Learoyd

 • dervish profesor
  @psismaczek @psismaczek

  Stachursky ? Kto zacz? ;)

 • NaturismHandball bywalec
  @NaturismHandball @dzika_swinia

  Po mnie możesz jechać, ale odwal się od innych użytkowników.

 • zimowy_komentator profesor
  Marius Lindvik

  Nie zabranie Mariusa na IO to totalna głupota, która będzie się długo odbijać trenerowi czkawką... Przecież on jest skoczkiem ze ścisłego światowego TOP5 obecnie... Spokojnie za Johansonna, Stjernena lub Fannemela mógłby jechać. Przecież wszyscy oni są słabsi od niego. Mógłby być sensacją IO i mile zaskoczyć ale jak zwykle musieli zrobić ukłon w stronę słabszych starszych kolegów.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Coś mi się widzi

  Że efektem tych 0,3 i 0,2 pkt. będzie medal IO Huli oraz Kryształowa Kula Pilcha za 2 lata :D

 • dzika_swinia weteran
  @NaturismHandball @NaturismHandball

  Wellinger wiecznie drugi i Tande którego właśnie należałoby porównać do koksiarza hahahahahah
  jeszcze głupszy komentarz niż te skijumpingexperta, możesz być z siebie dumny

 • Rafcioo_1994 stały bywalec
  @pawel96 @zimowy_komentator

  Moze Kot bedzie miał wiecej szczęścia :)

 • Stinger profesor

  Ależ szkoda tego medalu... 0,2 pkt, coś jak Stefan Hula w Zakopanem...
  Kurde serio trudno coś teraz napisać bo Tomek walczył, był tak blisko, a przegrał ten medal o włos...
  Mimo wszystko Tomek pokazał, że forma jest, niech bije się teraz w PK o wyjazd na RAW AIR lub już do Lahti.

  Jest niedosyt i sam nie wiem co pisać.
  Oby tylko sztab zadbał teraz o Tomka bo musi on w tej chwili to przeżywać...

 • King weteran
  @Szymon_N @zimowy_komentator

  Obaj będą startowali w okresie IO w PK. Jeśli Tomek będzie wyraźnie lepszy to pewnie wywalczy sobie to miejsce w PŚ mimo limitu 6. A jakby udało się mieć siedmiu to wtedy wszystko jasne.

 • psismaczek początkujący
  @psismaczek @dervish

  Kto wie :) moze PZgN na stanowisko psychologa powinien zatrudnić Stachursky-ego :)

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Jannush @Jannush

  Major się opamiętał a Ty dalej trolujesz jak niewyrzyty gimbus ?

 • zimowy_komentator profesor
  @Szymon_N @dervish

  Nie jest to głupi pomysł, ale jeszcze nie teraz. Podejrzewam, że Wolny ma przed sobą jeszcze kilka startów. Jeśli będzie punktował lub będzie blisko punktowania to Betonacher go nie podmieni.

 • NaturismHandball bywalec
  Generalnie wszystko jest jasne na obecny moment

  Top 10 najlepszych skoczków narciarskich przed PyeongChang 2018 (przeszłość):
  10. Stefan Kraft
  9. Richard Freitag
  8. Thomas Morgenstern
  7. Janne Ahonen
  6. Simon Ammann
  5. Adam Małysz
  4. Severin Freund
  3. Peter Prevc
  2. Kamil Stoch
  1. Gregor Schlierenzauer

  Top 10 najlepszych skoczków narciarskich na przyszłość:
  10. Junshiro Kobayashi
  9. Johann Andre Forfang
  8. Kamil Stoch
  7. Constantin Schmid
  6. Marius Lindvik
  5. Gregor Schlierenzauer
  4. Richard Freitag
  3. Peter Prevc
  2. Andreas Wellinger
  1. Daniel Andre Tande

  To tylko pokazuje, jak kosmiczne zdolności mają Tande i Wellinger. Powiedziałbym, że to Ronaldo i Messi skoków narciarskich, ale że Messi to koksiarz, to niech będzie Neymar.

 • jmc stały bywalec
  @pawel96 @SebaSzczesny

  69.6 - tyle wygrał Stoch nad drugim Welingerem w TCS
  25.7 - tyle wygrała Polska drużyna z Norwegią na MŚ
  12.7 - tyle wygrał Stoch z Prevcem na olimpiadzie
  1.3 - tyle wygrał Stoch nad Kasaim w ygrywając drugie złoto na tej samej olimpiadzie.
  0.6 - tyle wygrał Żyła ze Stiernenem w walce o brązowy medal MŚ

  Można by wyliczać. Mamy więcej zwycięstw niż porażek i tak bym na to patrzył bo jeśli skupimy się na przegranych to one nam pamięć wyczyszczą i będziemy biadolić mim, że mamy cztery zwycięstwa Stocha w TCS, podwójny złoty medal w Soczi, złoto Fortuny, cztery kryształowe kule i wszystkie medale Małysza itd.

  A Pilch jeśli poważnie myśli o skakaniu to jeszcze bardziej się przyłoży i następnym razem będzie groźniejszym rywalem

 • skijumpingexpert doświadczony
  Ale nie oszukujmy się

  Prawdopodobnie na 98% wyjedziemy bez medalu z tych MŚ juniorów po tych kolejnych dziesiątych częściach punkty i trudnych warunkach chciało.

 • frenczsalut bywalec

  Learoyd zaliczył bardzo dobre mistrzostwa razem z pozostałą reprezentacją Francji.
  Mimo że pozostali nie awansowali do 2 serii to skoczyli dobrze, i nie zawiedli. Zabrakło typowego szczęścia do awansu chociażby Contamine.
  Foubert znakomite 47 miejsce jako skoczek z rocznika 2002. Ma potencjał i oby nie zaliczył spadku formy, bo szkoda było by jakby Francja straciła go.
  Bardzo miło także mi widzieć dwóch Estończyków. Maltsev piękna 2 seria i 18 miejsce. Aigro trochę gorzej 26 ale to nie jest źle. Estońskie skoki mimo odejścia Nurmsalu mają szansę na lepsze jutro, liczę na to że Nomme, Maltsev, Aigro będą w trójkę punktować w PŚ.
  Vaskul również mnie bardzo pozytywnie zaskoczył jak rzutem na taśmę zajął 30 miejsce i wypchnął Sergeeva z 2 serii. W treningach klepał bule i doskonale wiedział kiedy ma lepiej skoczyć.
  I jeszcze warto wspomnieć o Kazachu. Bardzo podoba mi się styl lotu Tkachenki. Leci niziutko nad skocznią i wyciąga jak najdalej. Ma zadatki na niezłego skoczka, będę za niego trzymał kciuki.
  Molnar 49. również pozytywnie, nie będzie typowym klepaczem buli bez potencjału żadnego.

  Ogólnie mówiąc ten rok MŚJ był bardzo ciekawy i pomimo że w czołówce typowe nacje to troszkę dalej jednak podgryzają czołówkę ci "outsiderzy" którzy może zniszczą tą hegemonię 4 krajów (Polska, Niemcy, Austria, Norwegia) i będą z każdym rokiem mieli coraz więcej do powiedzenia.

 • Jacques początkujący
  Francja

  Learoyd (2000) - 6 miejsce, mógł w 2 serii skoczyć lepiej, ale i tak dobre miejsce. On kiedyś pokaże, że jest lepszy od Pilcha, a z pewnością ma większy potencjał od Tomka - Ocena 5
  Contamine (2001) - 34 miejsce, blisko 2 serii do której powinien awansować, ale i tak dobry wynik, tylko o 8/9pkt za swoim rówieśnikiem z Polski, za kilka lat coś z niego będzie - Ocena 4+
  Batby (2001) - 44 miejsce, sądziłem, że klepnie bulę, a tutaj lekka niespodzianka. Przez ostatni rok wielki progres, teraz oby sfarcił w PK - Ocena 4+
  Foubert (2002) - 47 miejsce, najmłodszy skoczek na MŚJ, może coś z niego będzie - Ocena 4

 • zimowy_komentator profesor
  @pawel96 @Rafcioo_1994

  Kot 4 miejsce ? Zapomniałeś dodać jedynki lub dwójki z przodu... To nie ten sezon co ubiegły. Kot znowu się rozchwiał i znowu zaczął filozofować. Co to oznacza ? Kłopoty...

 • dervish profesor
  @psismaczek @psismaczek

  a może Polski Związek gnębienia Niepokornych? :)

 • King weteran
  @Jannush @Jannush

  Czy ty jesteś świadomy co piszesz? Tomek nadal trzyma poziom, który ma już od dłuższego czasu. Lindvik ma w tej chwili świetną formę co potwierdzały wysokie lokaty w Zakopanem.
  Dlatego lepiej nie pisz wcale jak masz być trollem.

 • dervish profesor
  @Szymon_N @zimowy_komentator

  Końcowy tryumf w generalce PK to bzdura. Pilch powinien walczyć ale nie o zwycięstwo w Pk tylko o miejsce w kadrze startowej na PŚ.
  Na te chwile Tomek zasługuje by podmienić słabiutkiego Wolnego który jak się wydaje od czasu kontuzji przestał się rozwijać (no dobrze może dokonał niewielkiego postępu bo jakies punkciki PŚ jednak zdołał zdobyć) i a na tę chwile prezentuje się nawet gorzej niż w czasach gdy odniósł kontuzję.

 • skijumpingexpert doświadczony
  Co sie odwlecze to nie uciecze

  Tomek ma jeszcze dwie szanse na MŚ juniorów i całą karierę a wujek Adam Małysz stanie na głowie, żeby ten talent się nie zmarnował. A na MŚ juniorów powinny być lepsze warunki dla czołówki i porównywalne.

 • zimowy_komentator profesor
  @pawel96 @stochoman

  No czyli Stoch i Stoch. Akurat dwóch :) Nie no, chciałbym ujrzeć Hulę i Kubackiego na podium lub jako zwycięzców - stać ich na to ale zapewne zamulą jak to zwykle bywa na ważnych startach. O Kocie nie ma co wspominać - wszyscy liczą , że na skoczni normalnej coś pokaże ale jak pokaże nie będąc w formie ? Piotrek Żyła pojedzie chyba tylko do przecierania torów... Faworytów do medali jest całe mnóstwo na pewno nie tylko wąskie grono Polak, Norwedzy, Niemcy. Nie tylko...

 • kryska stały bywalec
  @trinty @trinty

  "Mateusz Rutkowski wpadł alkoholizm"
  Więcej tabloidów czytaj to dobrze na tym wyjdziesz.
  Rutkowski miał problem przede wszystkim z dyscypliną, a z niego wynikały problemy z wagą i imprezowaniem, on nie jest żadnym alkoholikiem.

 • kamel85 bywalec
  @Jannush @Jannush

  A moja nota do Twojego komentarza to 1+
  + za interpunkcjje

 • psismaczek początkujący

  Nie jest źle, 4 miejsce więc stypendium będzie. Tym razem dyrektor sportowy uzna to za wielki sukces.
  W konkursie drużynowym Polska stoczy pasjonująca walke o 5 miejsce i cały PZgN (Polski Związek góralskiego Nepotyzmu)odtrąbi sukces. Następny kandydat na "najlepszego" trenera świata w spokoju będzie mógł podnosić "poziom" naszych zawodników.

 • Rafcioo_1994 stały bywalec
  @pawel96 @zimowy_komentator

  nie chce nic krakac ale wyobraźcie sobie.................

  skocznia normalna 4 miejsce KOT ( 0,2 pkt do podium ) 5 miejsce STOCH ( 1 pkt do podium )
  skocznia duża 5 miejsce STOCH ( 1 pkt do podium )

  drużynowo 4 miejsce Stefcio Hula skacze słaby jeden skok i przegrywamy medal z ..... AUSTRIĄ o 5 pkt haahah

  :)

 • dzika_swinia weteran
  @Szymon_N @zimowy_komentator

  Nawet jeśli to i tak trzeba uważać żeby nie został zajechany.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  No i Maciusiak powinien się przeciwstawić.

  Jednak gdyby to zrobił, to by już nie pracował.
  Cały sezon przygotowywać formę na jakieś MŚJ, po czym skaczemy średnio, a można by było się skupić na walce o PK już od początku. Czy nawet punktowaniu w PŚ, bo ono jest najważniejsze. Jednak dla niektórych MŚJ jest najważniejsze.

 • kibicsportu profesor
  @Jannush @Jannush

  JEsteś bezmózgowcem

 • dzika_swinia weteran
  @Jannush @Jannush

  To chyba kpina, Słoweńcy pewnie nas wyprzedzą, ale poza nimi nikt nie jest w stanie nam zagrozić. Japończycy w 2 dni nie przypomną sobie jak się skacze.

 • kamel85 bywalec

  Ajjj, szkoda. Strzasznie go znioslo w lewo w finale..

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skijumpingexpert @Skokowy123

  Głównie z wyników.

 • zimowy_komentator profesor
  @Szymon_N @dzika_swinia

  Ale zwycięzcy są odnotowywani i uznawani oficjalnie jako triumfatorzy. Dlaczego więc nie ? Mało który skoczek ma takie trofeum w swoim portfolio.

 • Jannush weteran

  No i znowu przegrywamy podium o ułamek punktu...
  Jak zwykle zaniżone noty dla Polaka. Standard w mafii.
  Co nie oznacza, że nie można było dać z siebie tutaj więcej. Mam na myśli naszą pozostałą trójkę.
  Ogólnie to był to bardzo słaby występ Polaków.

  Oceny:

  Pilch - miał być medal, a nie ma niczego, wiatr mu nie pomagał, ale życie nie jest sprawiedliwe, ocena 2+, wyższej dostać nie może. Jeszcze miesiąc temu to on lał Lindvika, a teraz skacze od niego o wiele gorzej.

  Czyż - przegrywa z Estończykami, Szwajcarem, Kazachem, regres i słabe skoki, ocena 2-

  Wąsek - to samo co Czyż, do tego cieszy się z kiepskich skoków jak typowy polski minimalista, ocena 2-

  Juroszek - do 30tki wszedł, ale nic więcej poza tym nie pokazał, wyprzedził tylko Ukraińca trenującego na pastwiskach, ocena 2-

  Ogólna ocena zespołu - 2, naprawdę słabo.

  W drużynówce na medal nie mamy absolutnie najmniejszych szans. Realnie to 6 miejsce.

 • stochomanka1978 doświadczony
  oby

  Oby na olimpiadzie naszym tyle nie brakło bo wtedy będzie złość

 • dzika_swinia weteran
  @Szymon_N @zimowy_komentator

  Nikogo nie obchodzi klasyfikacja PK, tam się walczy jedynie o limity.

 • SebaSzczesny profesor
  @pawel96 @pawel96

  Ale chodziło o Polskie akcenty z minimalną stratą. Fortuny nie ma co pisać bo to było innym wieku

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skokowy123 @Skokowy123

  "Zawalił totalnie" nam nadzieję, że to w emocjach ? Bo po tobie się nie spodziewałem wiadomo, że połowa osób to trolling i hejt , ale nie powiększamy tej patologii

 • Stochoman doświadczony
  @pawel96 @zimowy_komentator

  dwóch na cztery lata

 • trinty bywalec

  przypomnijcie sobie o tym czym są MŚJ i jaki mają wpływ na przyszłość takiego zawodnika jak pilch wolny np po zdobyciu złota miał kontuzje Mateusz Rutkowski wpadł alkoholizm niech sobie Tajner skacze na tych zawodach tworząc sobie sztuczna presje

 • zimowy_komentator profesor
  @Szymon_N @Szymon_N

  Niech walczy o końcowe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PK. Tego trofeum dawno nie miał Polak jeśli kiedykolwiek ? Tyle że Marius Lindvik tam prowadzi ale na pewno go wezmą do PŚ.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Czy ja wiem. Ktokolwiek młody dostawał się pod rekę Horngachera, to tracił formę. Zniszczoł, Murańka, Stękała. Jedynie coś Wolny skacze. Oni byli w kadrze A latem 2016 roku. I nic z tego nie wynikło. Lepiej niech juniorzy trenują z Maciusiakiem.

 • wikidajlo doświadczony
  no to pa

  trzeba zabrac sie za prace ...:-)

 • skokowy123 profesor
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Pilch na 100% bedzie w kadrze juniorów, a nie w A. Skad taki pomysł

 • dzika_swinia weteran
  Drużynowo

  1. Norwegia 1031.6
  2. Niemcy 1017.7
  3. Austria 1015.2
  4. Polska 947.1
  5. Słowenia 946.9 (podwojony wynik Pavlovcica) Reszta miała najwyżej jednego zawodnika w II serii, więc przepisuję wyniki z I serii.
  6. Finlandia 415.1
  7. Francja 399.3
  8. Rosja 397.8
  9. Japonia 383.0
  10. Szwajcaria 353.9
  11. Czechy 317.6
  12. Rumunia 296.4
  13. Włochy 285.9
  14. Stany Zjednoczone 255.2

 • Szymon_N bywalec

  Szkoda, to był czysty pech Pilcha, ale nie ma co dramatyzować i mam nadzieję, że Tomek też nie będzie tego rozpamiętywał, bo raz, że w tym sezonie on już ma na koncie bardziej wartościowe osiągnięcia niż brąz MŚJ, a dwa - na zdobycie tego medalu ma jeszcze dwie szanse.

  Reszta Polaków słabiutko.

 • Xander1 weteran

  Hula przegrał o 0,3 to Pilch przegrał o 0,2
  Oby tylko nikt nie przegrał medalu o 0,1 na igrzyskach.

  Idealnie wytypowałem podium. Lindvik, Schmid i Leitner.
  Tomek zepsuł drugi skok i o medalu mógł zapomnieć. Wielka szkoda. Najważniejsza dal niego impreza i tak mało zabrakło. Ale widać że forma nie jest już tak dobra jak na początku sezonu. Ale będzie miał jeszcze dwa podejścia do MSJ więc może w przyszłym roku. Oby tylko nie zaliczył regresu jak Wąsek.

  Co do pozostałych Polaków to bez rewelacji.
  Bartek i Paweł średnio. Liczyłem na drugą dziesiątkę, a są w trzeciej. Paweł zaliczył wyraźny regres w porównaniu do zeszłego roku. Czyżby marnował się kolejny talent? Wnioskuje to po jego technice lotu. Rok temu dużo lepiej to wyglądało, a teraz strasznie pasywnie.
  Bartek to średni skoczek i jakoś zbyt wielkich nadziei w nim nie pokładam. Nie jestem pewien czy kiedykolwiek przebije się w PK.

  Pochwaliłbym Juroszka za miejsce w trzydziestce. Wydawało się że ten czwarty zawodnik będzie nam odstawał, ale skacze całkiem dobrze. Myślę że to dla niego mały sukces. Choć ten drugi skok nie był już tak udany jak pierwszy.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  @pawel96 @Rafcioo_1994

  Podium. Z Freitagiem jakimś Semenicem czy Manuelem Popingerem.

 • skokowy123 profesor

  Niedziele-wkurzony meega
  Czwartek-wkurzony
  Sobota i niedziela juz nie wytrzymie jak będą jakies głupie 0,2 dziesiate do cholery jasnej

 • mottus doświadczony

  Mało kto z medalistów mistrzostw świata juniorów potem brylował podczas seniorskiej kariery, więc nie jest to żaden wyznacznik przyszłości danego zawodnika. Tak na dobrą sprawę Lindvik może za parę lat być wyrobnikiem w pucharze kontynentalnym czy zniknąć całkiem, albo święcić triumfy w pucharze świata.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skijumpingexpert @dervish

  Tak, ale to zależy czy Pilch dostanie się jako nr. 7 do kadry A na następny sezon

 • zimowy_komentator profesor
  @pawel96 @Rafcioo_1994

  Mistrzów Olimpijskich może być dwóch w jednym roku. Gdyby był tylko jeden konkurs to dopiero mieliby ciśnienie skoczkowie... Cztery lata czekać na jeden konkurs. Żadna psychika tego nie wytrzyma.

 • Jacques początkujący
  @skijumpingexpert

  A 6 miejsce przy 67 skoczkach to nie jest czołówka?

 • skokowy123 profesor
  @skokowy123 @skijumpingexpert

  Beznadziejny wiater

 • NaturismHandball bywalec
  Pilch oszukał przeznaczenie

  w top 4 mieli być Lindvik, Schmid, Leitner i Hoerl

 • skijumpingexpert doświadczony
  @Jacques @Jacques

  Learoyd był 6

 • dervish profesor
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Taka sama gadka była po poprzednich MŚJ o Pawle Wąsku.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Powinien być 5

  To by było optymalne, bo nie taki duży żal za brak podium jak na 4 miejscu, ale to pozwala uniknąć medialnego szumu, jaki by go czekał, gdyby ten medal zdobył. Co po tym medalu Murańce, Wolnemu?

 • Stochoman doświadczony

  4 miejsce w PK czy w PŚ dla Kamila byłoby niezłe, natomiast tu...

 • wikidajlo doświadczony
  @skijumpingexpert

  Mam nadzieje, ze Pilch bedzie sie dobrze rozwijal i bedzie go szkoda na MSJ - bedzie skakal w PS. Te MSJ to jest dla 2-3 szeregu, tylko u nas trwa wojna o stypendia i "docelowe zawody" - jakby nie mozna bylo dac stypendium za rezultaty na swiatowym poziomie.

 • Rafcioo_1994 stały bywalec
  @pawel96 @SebaSzczesny

  a Stoch przegra z Freitagiem o 0,1 pkt na Olimpiadzie :D hahaa

 • Jacques początkujący
  @skijumpingexpert

  Pilch - 20.10.2000
  Learoyd - 3.11.2000
  Więc nie jest najmłodszy

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @SebaSzczesny

  Nie czuję potrzeby cofania się w czasie o 8 lat, bo zaraz ktoś mi z Morgensternem w Turynie, czy Niemcami w Salt Lake City wyleci ;)

 • zimowy_komentator profesor
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Czemu zmoderowany ? Przecież zacytowałem znanego skijumpingowego wieszcza, czyli Piotrka Żyłę ! :)

 • Homer2 początkujący
  To tylko MSJ!

  Mial troche pecha, ale to tylko MSJ. Moze i lepiej, ze nie ma medalu, bo inaczej w Polsce media juz by zacezly pompowac balonik. Malysz tez nie zdobyl medalu na MSJ.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skokowy123 @Skokowy123

  A jakby dostał0.5 pkt od 1 sędziego więcej za styl to by było brawo! Zawsze w Ciebie wierzyłem kapitalny skok

 • marro doświadczony
  @Hanavald07 @Hanavald07

  Dobrze sue czujesz tak wyzywajac bez powodu?

 • SebaSzczesny profesor
  @pawel96 @pawel96

  0,4 pkt - tyle Małysz przegrał pierwszy medal MSwL
  0,3 pkt - tyle Hula przegrał pierwsze podium w PŚ
  0,2 pkt - tyle Pilch przegrał pierwszy medal MŚJ

  Tak dla uzupełnienia.

 • skijumpingexpert doświadczony

  Ale warto zauważyć, że wśród najlepszych Pilch jest najmłodszy i jeszcze 2 szanse na MŚ juniorów będzie miał.

 • zimowy_komentator profesor
  @marro @marro

  A Zografski ma i klepie bulę. Z kolei Domen kiedyś seryjnie wygrywał PŚ i też nie ma medalu. Nie da się mieć wszystkiego...

 • przemek32143 doświadczony
  @pawel96 @pawel96

  Chyba chcesz powiedzieć że przegramy złoto z Norwegami.....

 • dervish profesor
  Pilch

  najgorszy wiatr w całej 2 serii.
  W pierwszej serii także jeden z najgorszych.
  Nawet zakladajac, ze drugi skok Tomka troszkę słabszy to mogły to zrównowazyc nieco lepsze warunki wietrzne do których Polak po prostu nie miał szczęscia.

 • stochomanka1978 doświadczony
  żal

  żal bo nie wiele brakło ale Może lepiej że nie ma medalu może woda sodowa mu nie uderzy do głowy

 • Hanavald07 początkujący
  hańba

  Pilch Ty palo żenada wielka

 • pawel96 profesor

  0,3 pkt - tyle Hula przegrał pierwsze podium w PŚ
  0,2 pkt - tyle Pilch przegrał pierwszy medal MŚJ

  Oby na Igrzyskach te 0,1 pkt (tendencja malejąca) była w naszą stronę...

 • kibicsportu profesor
  -

  Tomek najgorsze warunki...

 • skokowy123 profesor
  Lipa

  Zawalił totalnie. Beznadzieja

 • Stefann stały bywalec
  @Great_ @great_

  To jakiś nawyk Norwegów, osobiście nie widziałem jedynie aby Tande i Fannemel tak robili.

 • wikidajlo doświadczony
  Pilch

  Zaden pech tylko po prostu byl gorszy. Drugi skok ewidentnie zawalony. Trudno.

 • Cinu stały bywalec
  @Great_ @great_

  Też mi się skojarzyło :DD

 • zimowy_komentator profesor  (..). Norweg, Niemiec, Austriak trzy bratanki i do bitki i do wyrwania medalu Polakowi. Jak zwykle...

  [Moderowany (21254) / 2018-02-01 21:04:12]

  [Moderowany (21254) / 2018-02-01 21:04:34]

 • Major_Kuprich profesor
  Nie zmienia to faktu

  Że nasi skakali bardzo dobrze.

  Tomek Pilch tuż za podium.

  Gdyby nie pech do wiatru zdobyłby medal.

  Dobrze, że cała 4 awansowała do 2 serii.

  To dobrze rokuje przed konkursem drużynowym.

 • skijumpingexpert doświadczony
  Ojej ale szkoda

  0.2 pkt do medalu:(

 • cavalierjan19 profesor

  Pilch przegrał notami, które powinien dostać wyższe, ale dostał po 18 i 17,5, bo skoczył 93 metry. Ciężko byłoby skoczyć dalej w takich warunkach. Cóż, nie jest to sprawiedliwe, ale tak to już jest z notami za styl.

 • haze23 doświadczony
  mało choragiewki z rak nie wyrywało

  a oni puścili Polaka...

 • Stochoman doświadczony

  No ale powalczył Tomek a medal na juniorskiej imprezie nie taki ważny. Kiedyś Kamil był faworytem a się nie udało, a drużynowo było srebro to może tak teraz a za parę lat po medale na IO i MŚ

 • kunta doświadczony

  Ale noty po 17????? Mafia rządzi!!!

 • Azarius początkujący

  Szkoda Pilcha, taką małą różnicą przegrać podium, jeszcze trafiając na tak kiepskie warunki... z drugiej strony przed konkursem brałbym w ciemno taki wynik. A nie ma co się oszukiwać MŚJ to najważniejszy konkurs w karierze nie jest

 • marro doświadczony

  Oby Pilch poszedl w ślady rodziny Malysz i Zyla nie maja medalu indywidualnego Msj

 • Stefann stały bywalec

  Szkoda Tomka, czwarte miejsce boli bardziej niż jakiekolwiek inne.

 • EmEsz początkujący
  pech jak Hula

  0,3 ....

 • LucasTheFox bywalec
  4msc. - "Klątwa S. Huli"...

  ciekawe kiedy zostanie zdjęta :/

 • skajler doświadczony

  jak oni wszyscy skoczyli po 199,2 na tak małej skoczni?

 • kunta doświadczony

  Qtwa!!!! Nie utrzymał 3 miejsca!!!!!

 • Maradona weteran

  Złoto i srebro dla faworytów, szkoda drugiego skoku Tomka.

 • Nectro stały bywalec

  najgorzej jak tam jakieś szwaby darły morde jak pilchowi wyświetliło 2 miejsce

 • slawek49 bywalec
  Niestety Tomek przegrał brąz o kilka dziesiątych punktu

  właśnie to....

 • sosik333 doświadczony

  Najgorsze podium z możliwych - Norweg, Niemiec, Austriak...

 • Great_ początkujący

  Lindvik jak Fijas, splunięcie przed skokiem

 • Malopolska doświadczony

  0,2 pkt przegrać podium! Masakra!

 • Nectro stały bywalec

  głupi wiatr....

 • HAZARD doświadczony

  0,2... Przykre, zasłużył. :/

 • Major_Kuprich profesor
  Tomek Pilch

  Fatalne warunki - gdyby nie to na pewno miałby medal.

  Szkoda ale odbije sobie to w drużynie.

 • Nectro stały bywalec

  ogłaszam żałobe narodową

 • skajler doświadczony

  ładnie Tomek

 • sosik333 doświadczony

  No i po medalu.

 • dervish profesor
  Pilch znowu wiatr

  -2.24 :(

 • Cinu stały bywalec

  Noi nie ma medalu :(

 • dzika_swinia weteran
  Pilch

  Słabe warunki, szkoda not

 • mottus doświadczony
  @mottus @dervish

  Wielkie dzięki

 • Madhouse bywalec

  Uspokoili Domena ze stylem...i go zepsuli.

 • dervish profesor
  @mottus @mottus

  http://live.fis-ski.com/jp-3150/results-pda.htm

 • kate28 bywalec
  @Stochoman @stochoman

  Ale grafika, mimo, że nienajlepsza, to i tak czytelniejsza niż na mistrzostwach Polski ;;

 • HAZARD doświadczony
  @HAZARD @dejw

  Racja, on też pomógł w tym aby zająć kompromitujące dla siebie miejsce, jednak jestem przekonany, że w drużynówce będzie liderem Słoweńców.

 • mottus doświadczony

  U mnie relacja na żywo nie działa na 2 przeglądarkach... Tylko wyświetla się current firstname, last name i jakieś inne dziwne rzeczy.

 • zimowy_komentator profesor
  Publiczność

  Nie mieści się na trybunach... :)

 • HAZARD doświadczony
  @HAZARD @wiatrhula111

  Nie, jest to radość z rezultatów poniżej możliwości, czyli tzw. minimalizm. Co ciekawe bardzo często zauważalny u Polaków...

 • dzika_swinia weteran
  @danii20 @Danii20

  Tylko Norwegia, Niemcy i Austria oprócz nas mają 4 skoczków w II serii :)

 • wiatrhula111 doświadczony
  @HAZARD @HAZARD

  To się nazywa radość z uprawianego sportu (:

 • Sigur17 doświadczony

  Maltsev w 2 dziesiątce :)

 • danii20 bywalec

  Polacy oprócz Pilcha porażka,nie mamy juniorów....

 • HAZARD doświadczony

  Wąsek, który zanotował spory regres i skacze baaaardzo przeciętnie, cieszy się po skoku jakby walczył tutaj o medal. Stać go przecież na dużo więcej, więc nie wiem skąd to zadowolenie. Martwi mnie taka minimalistyczna i mało ambitna postawa.

 • wiatrhula111 doświadczony
  @Bartek002 @Bartek002

  Ja to bym skargę do Fisu napisał na twoim miejscu

 • Stochoman doświadczony
  @Stochoman @wiatrhula111

  choćby dwóch do ugniatania śniegu ludzi mało

 • cavalierjan19 profesor

  Dobry skok Wąska, Juroszek słabo, ale dla niego druga seria jest sukcesem.

 • skijumpingexpert doświadczony
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Czy Potik* w sumie to fajnie tylu "egzotycznych" skoczków oglądać w drugiej serii. :)

 • Bartek002 weteran

  Szwajcarzy zapomnieli że to nie konkurs muzyki disco polo & rock, tylko konkurs rangi mistrzowskiej.

 • skijumpingexpert doświadczony

  Potok widać że się na Eisenbichlerze inspiruje po tym wyczynie na belce

 • wiatrhula111 doświadczony
  @Stochoman @stochoman

  w jaki sposób amatorka?

 • dejw profesor
  @dervish @marsik

  Ale akurat Hoerl bardzo ładnie stylowo wyglądał i te noty wcale nie były zawyżone.

 • cavalierjan19 profesor
  @Ravv @Ravv

  Przejechał próg niczym Stoch, do tego miał dość mocny wiatr w plecy i nie był w stanie z tego ulecieć.

 • MarSik stały bywalec
  Waskuł

  Waskuł złośliwie skacząc jako ostatni musiał zając 30 miejsce i teraz opóźnienia, bo musi dojechać na górę ;)

 • cavalierjan19 profesor
  @Cinu @great_

  Był też Pearl Jam
  Poza dobrym gustem tworzą też sporo dobrej muzyki

 • Stochoman doświadczony

  Oglądam streama i gdyby nie tytuł zawowdów i skoki ponad 100 metrów, to czysta amatorka.

 • dejw profesor
  @HAZARD @HAZARD

  Oj wcale bym nie powiedział że to tylko pech. To mi wyglądało na wybicie a la Semenic z "najlepszych lat", kiedy wybijał się z buli, a lądowanie w stylu Tepesa: pie*dole w takich warunkach nie skacze. Wystrczy zobaczyć gdzie jest Mogel, który skakał w niewiele gorszych warunkach.
  W ogóle Słoweńcy to co tu odwalają to aż nie uwierzenia. Tylko Mogelowi można dać plusa no i od biedy Domenowi że zdecydowanie najlepszy skok oddał w konkursie. Oni w ogóle mogą stąd wrócić bez medalu.

 • MarSik stały bywalec
  @Malopolska @Malopolska

  Czy ja wiem czy nie zawodzi... To tylko 1,5. Moim zdaniem Schmid ma duże szanse na złoto.

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  myslalem ze pilch będzie top 1 po skoku 100 m ale potem się zorientowałem że ta skocznia ma HS 106

 • MarSik stały bywalec
  @dervish @dervish

  ...ale to Norweg. Podobnie wypada porównanie Hoerla i Alammomo...

 • pawel96 profesor
  @Stochoman @stochoman

  Jeśli chodzi o drużynę Polski, to 3/4 było w konkursie w Zakopanem, a nie połowa.

 • Great_ początkujący
  @Cinu @CineQ

  Queen też było :P

 • Malopolska doświadczony

  Lindvik był pewniakiem do triumfu i nie zawodzi. Świetne miejsce Tomka! Utrzymać je w 2 serii i możemy być zadowoleni. Na plus 4 Polaków w TOP 30.

 • dzika_swinia weteran
  Drużynowo po I serii

  1. Norwegia 512.8
  2. Austria 512.5
  3. Niemcy 503.1
  4. Polska 481.1
  5. Słowenia 467.7
  6. Finlandia 415.1
  7. Francja 399.3
  8. Rosja 397.8
  9. Japonia 383.0
  10. Szwajcaria 353.9
  11. Czechy 317.6
  12. Rumunia 296.4
  13. Włochy 285.9

 • Stochoman doświadczony

  Warto zauważyć, że połowa tej drużyny dziś startującej weszła do konkursu głównego w Zakopanem a Pilch wszedł do najlepszej 30, więc biorąc pod uwagę sytuację aktualnej stawki mamy skoczków na miarę punktów teraz, na miarę dziesiątki kiedyś. Niby Tande nie skakał, ale Pilch po pierwszej serii był wyżej.,

 • MarSik stały bywalec
  @wikidajlo @wikidajlo

  Jaki masz problem?

 • dervish profesor

  Gdyby Pilch startował w takich warunkach jak Lindvik to kto wie czy by przy takim skoku jaki oddal nie objął prowadzenia. Stylowo moim zdaniem skok Tomka był dożo lepszy od skoku Norwega który ladował prawie bez telemarku.

 • skokowy123 profesor
  @marro @marro

  Tande,Forfang,Fannemel,Stjernen i Johansson. Lindvik jeszcze nie pasuje

 • Sigur17 doświadczony

  Vaskul to chyba obecnie najlepszy z Ukrainy?

 • cavalierjan19 profesor

  Lindvik i Schmid poza zasięgiem, to z resztą było do przewidzenia. Ten pierwszy ma dość mała, jak na siebie, przewagę. Tomek może zaatakować któregoś z tej dwójki, aczkolwiek lepiej by bronił brązu, choć ma niezłą przewagę nad Leitnerem, Learoyd i inni tracą już chyba za dużo. Cieszy dobry występ min. Larsona, Alammomo, Hauswirtha czy Tkaczenki oraz awans Waskula i dwóch Estończyków. Drużynowo zawiedli trochę Niemcy i Słoweńcy (Pavlovcic i Osterc). Swoją drogą wydaje się, że Ci startujący na początku trochę na tym stracili.

 • pawelf1 profesor
  @dervish @dervish

  Właśnie nikt na to nie patrzy . Pilch oddał na prawdę dobry skok . Warto dodać że Wąsek miał jeszcze gorszy wiatr od Tomka. +16 pkt przy +11 Pilcha .

 • Ravv doświadczony

  Ale co odwalił Pavlovčič?

 • HAZARD doświadczony

  Wielki pechowiec Pavlovcić, był tutaj niemal pewnym kandydatem do top6, a został wykoszony przez warunki. Te z kolei pomogły dostać się do 30 Juroszkowi i Vaskulowi. :)
  Pierwsza 3 jak najbardziej do przewidzenia, oby tak to się utrzymało, bo na więcej nie możemy liczyć, natomiast Czyż i Wąsek są dużym rozczarowaniem, top15 to powinien być ich obowiązek.
  Ogólnie egzotyka dosyć pozytywnie, troszkę zawiódł Aigro, natomiast Learoyd, Maltsev, Vaskul, Larson, Bresadola, Zambelli i Tkachenko jak najbardziej na plus. Warto pochwalić też Molnara, który przy odpowiednim prowadzeniu może w przyszłości wejść na dosyć dobry poziom.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Dobra przesadziłem

  Maciusiak nie taki zły. Tylko błagam cię, zrób coś z Wąskiem i Czyżem by lepiej skakali. Pilch wiadomo niech trzyma wysoką formę. No i Kacper Juroszek niech się rozwinie. Będzie wtedy git. Bo istnieje jako taka perspektywa dla Polski. Jeszcze niech Damian Skupień dołączy.

 • dervish profesor
  wiatr

  Lindvik -0.43 m/s
  Schmid -0.93 m/s
  Pilch -1.35 m/s


 • marro doświadczony

  Ale ze tego Lindvika na IO nie wzieli

 • michal1238 bywalec
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Norwegowie, Niemcy oraz Austriacy wydają się być poza zasięgiem, więc realne jest co najwyżej czwarte miejsce

 • hololomat bywalec

  Trochę śmieszne te noty dla Lindvika za takie lądowanie...

 • Ravv doświadczony

  No proszę, Waskul się załapał.

  Co do Polaków, to tylko Wąsek poniżej oczekiwań, reszta dobrze lub bardzo dobrze. Przewaga Tomka wydaje się być wystarczająca do utrzymania podium, ale zaatakować Lindvika i Schmida będzie niesamowicie ciężko. No chyba że powróci do trybu "petarda w drugiej serii" :D

 • skijumpingexpert doświadczony
  Pilch trzeci!!!

  @pawelf1 widać właśnie jak ciężko mu jest i top10 :D wiedziałem, że zaatakuje medal :) teraz zagrozić mu może tylko Leitner ale stawiam na Pilcha a złoto i srebro już było prawie pewne przed konkursem - 1. Lindvik 2. Schmid. Czyż i Wąsek znowu na swoim poziomie, brawo dla Juroszka za awans do finałowej serii! 16-latek oddał dobry skok i mamy duże szanse na medal. Powodzenia Tomek, Adam pewnie trzęsiawki dostał z nerwów, ale Pilch wytrzymał zapowiadał walkę o medal i taka jest. Wujek może być już spokojniejszy na drugą serię.

 • Stochoman doświadczony

  Mimo kryzysu drużynowo Norwegia Austria Polska?

 • adik897 początkujący

  Jest dobrze, miałem nadzieje na awans Polaków w komplecie i miejsce Tomka w "5", jest więc jeszcze lepiej. Bomba Tomka w II serii i myślę, że utrzyma miejsce na podium, gdyż Clemens Leitner będzie z pewnością chciał powalczyć.

 • Cinu stały bywalec

  Kurde Metallica, ACDC, Bon Jovi. Szwajcarzy to mają gust

 • Sigur17 doświadczony

  Vaskul sobie przypomniał Zakopane :D

 • Azarius początkujący

  Pilch bardzo dobrze, duże szanse na medal, choć jeśli nie wydarzy się jakaś sensacja to tylko brąz, bo Lindvik i Schmid wydają się być poza zasięgiem rywali. No i wszyscy Polacy w 30, przed konkursem bym brał w ciemno taki układ.

 • wikidajlo doświadczony
  @marsik

  jak chcesz walczyc to skacz, chlopie, skacz!!!

 • dervish profesor
  Pech Pilcha

  Lindvik, Schmid, Prevc czy Llearoyd mieli zdecydowanie słabszy wiatr w plecy od Polaka. Noty za styl dla Lindvika moim zdaniem nieco zawyzone.

 • wiatrhula111 doświadczony
  Hehe

  A w drugiej serii więcej Ukraińców niż Czechów

 • kuba923 bywalec

  Start 2 serii zaplanowany na 20.30

 • pawel96 profesor

  Ładnie Pilch się zmobilizował, świetny skok. Oby utrzymał brąz w drugiej serii. Czyż i Wąsek przeciętnie, Juroszek bardzo dobrze, choć szkoda lądowania.

  Spodziewałem się też, że różnica między Lindvikiem a Schmidem będzie większa.

  Z egzotyki brawa dla Waskula i Molnara (rocznik 2002), zobaczymy jak Węgier będzie się dalej rozwijał. Największe zaskoczenie in minus to Pavlovcic.

 • Major_Kuprich profesor
  Brawo Polacy

  Świetny występ w 1 serii.

  Tomasz Pilch ma ogromne szanse utrzymać miejsce na podium.

  Zakładając, że drugie skoki ma lepsze - a tak w tym sezonie było praktycznie we wszystkich konkursach PK możemy się spodziewać ataku na 2 pierwsze miejsca.

  Dobre skoki Czyża i Wąska, na ogromne brawa zasługuje także Kacper Juroszek - mamy zespół, który może powalczyć o medal w drużynie.

 • MarSik stały bywalec

  Ależ Mariuszowi powiało skoro ma tylko 1,5 punktu przewagi. Dla nas szansa na medal dużo bardziej realna niż wydawało się po treningach więc walczymy!

 • tamdaradam początkujący
  No nie powiem

  Całkiem pozytywnie :D
  A tak wszyscy biadolili...

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Czyż i Wąsek

  Do poprawy w 2.

 • skajler doświadczony

  zapomnieli kibicom powiedzieć że dziś jest konkurs a nie serie treningowe pucharu alpejskiego kobiet

 • Bartek002 weteran
  @Bartek002 @Bartek002

  Kuusamo*

 • NaturismHandball bywalec
  szał

  oh yeah

 • Bartek002 weteran

  Liczymy na bombę Tomka w 2-giej serii. tak jak w Kuuamo

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).