Piotr Żyła po odsunięciu od składu: Nie ma sensu się denerwować

 • 2018-02-08 08:18

Piotr Żyła, decyzją sztabu szkoleniowego polskiej reprezentacji, nie znalazł się w składzie na kwalifikacje do olimpijskiego konkursu na obiekcie normalnym. Wiślanin był jedynym przedstawicielem naszego kraju, który wziął udział w czwartkowej sesji treningowej. Drużynowy mistrz świata z Lahti opowiedział naszemu serwisowi jak przyjął informację o braku powołania do zmagań na skoczni HS109 w Korei Południowej.

Piotr ŻyłaPiotr Żyła

- Jasne było, że odpadnie ten, który będzie skakał najsłabiej. Na skoczni normalnej byłem to ja i co zrobić? Taki jest sport. Trzeba pracować nad tym, aby w kolejnych dniach było lepiej. Dzisiejszy trening służył podtrzymaniu odpowiedniego czucia na skoczni. Jestem doświadczonym zawodnikiem i nie ma sensu się tym denerwować. Złość niczemu nie służy. Nie muszę nikomu niczego udowadniać, bo zawsze daję z siebie wszystko. Trzeba walczyć dalej! - mówi Żyła.

- Cały czas kontynuuję to, co zostało rozpoczęte w Willingen. Stale mam problemy z należytym startem z belki startowej, ale powoli będzie coraz lepiej. Tam zaczyna się dla mnie cały skok. Kiedy dobrze dojedzie się do progu, dalej wszystko dzieje się automatycznie. Jeśli się źle ruszy, wówczas ma się kłopoty. Na czym polega zmiana sposobu ruszania? Długo by opowiadać. Przedtem aktywność uzyskiwałem przez kolana, a teraz przez górę - tłumaczy Polak.

Jak przebiega aklimatyzacja w Azji? - Po przylocie do Korei Południowej czuję się dobrze. Jest w porządku. Przed czterema laty, w Soczi, było bardzo podobnie. Wioska olimpijska była wtedy większa, rozłożona na większym terenie, a tutaj zastaliśmy blokowisko. Optycznie wydaje się, że jest to mniejszy teren, ale ludzi jest chyba więcej niż w Rosji. W pokojach się nie nudzimy. Stale jest coś do robienia.

- Pod kątem całokształtu nie ma powodów do narzekań. Kontakt z Koreańczykami nie jest problematyczny. Na początku bardzo rygorystycznie przestrzegali swojego porządku, ale da się z nimi dogadać <śmiech>.

Czy Żyła zamierza wziął udział w piątkowej ceremonii otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu? - Na piątkową ceremonię otwarcia z pewnością nie pójdę. Nie chodzi o względy zdrowotne, po prostu jestem zbyt leniwy <śmiech>. Mógłbym pójść, ale po co? W telewizji będzie wygodniej.

Korespondencja z Pjongczangu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (18884) komentarze: (59)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • stan początkujący
  otwarcie olimpiady

  udział w otwarciu olimpiady powinien byc zaszczytnym obowiązkiem.Niestety żyła już drugi raz tu zawiódł( w soczi....pomaszerował bodajze z..... jamajczykami) Ale mój ""podziw" niewątpliwie budzi glupota dziennikarza przytaczającego te słowa oraz brak reakcji kierownictwa naszej reprezentacji

 • Kris1952 doświadczony
  @gosposia @gosposia

  Jesteś po prostu przygłupem który nie ma pojęcia o sytuacji!!! Piotrek powiedział że obejrzy ceremonię w telewizji,nawet nie zrozumiałaś jego żartu gdy powiedział że mu się nie chce.Może lepiej jednak będzie jak zajmiesz się kuchnią i garami!!!

 • Kris1952 doświadczony
  Tzw.

  Grażyny czy też Janusze nazywający Piotrka burakiem sami określają się jako snopki z poziomem inteligencji tresowanej małpy!!!

 • Labrador_Retriever weteran
  @gosposia @gosposia

  Ja bym poszedł, ale Żyła nie chce, więc trudno. Po prostu uważam, że ten burak to zbyt mocne słowo na taką sytuację.

 • gosposia weteran
  @gosposia @Labrador_Retriever

  Nazwałam go burakiem, bo nie chce iść na ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich, a nie na jakąś akademię z udziałem "autorytetów".
  Dla sportowca taka ceremonia to, oprócz samych startów, powinno być coś najważniejszego w karierze. Clue wszystkiego. Zresztą ogromna ilość sportowców, wybitnych, o tym mówi.
  Żyła nie ma u mnie przerąbane. Stwierdziłam tylko, że to burak. jak chcesz znać moje zdanie to burak też człowiek.
  Pewnie miast uczestniczyć w jednym z donioślejszych wydarzeń, w których wielu uczestniczyć by chciało, a nie może, Wewiór będzie grał w tym czasie w pokerka. Najpewniej z dziadkiem, bo reszta skoczków, nie mogąc zrobić tego z oczywistych względów osobiście, będzie oglądała otwarcie w telewizji.

 • Labrador_Retriever weteran
  @gosposia @gosposia

  Nazwałaś go burakiem, bo nie chce na jakąś ceremonię iść? Byle tylko Ci w życiu nie podpaść niczym, bo ludzie pewnie mają wtedy konkretnie przerąbane...

 • gosposia weteran
  Żyła to jest jednak burak...

  Rozumiem jakby skakał w sobotę. Ale tak?
  Przecież to musi być dla każdego sportowca wspaniałe przeżycie brać udział w takim otwarciu igrzysk. Coś, co zapamiętuje się na całe życie.
  A ten mówi, że mu się nie chce. Kamil Stoch albo maciek kot nigdy by tak nie powiedział.
  Dobry skoczek z Żyły, fakt. Ale, jak na mój gosposi gust, burak jeszcze większy.

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  Musiałem się zarejestrować

  po to żeby odkłamać pewne rzeczy i tyle

 • PudelkoZapalek profesor

  Kot dobrze

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Naziści też leczyli choroby, np polskość, czy żydowskość. To dopiero byli lekarze!

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Teraz mamy nowe czasy. Czasy elastyczności. Ideologie kapitalizmu i komunizmu już nie mogą wrócić.

 • salto_de_esqui weteran
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Wczoraj wysyp oszołomów i trolli, dziś zapowiada się kolejny, a przed nami kwalifikacje. Serio, odechciewa się już cokolwiek tu przeglądać, znowu merytoryczne wpisy zginą w tym całym bajzlu. A takie dawanie ignorów bezustanne, to już nie jest sposób, bo chorobę się leczy, nie objawy.

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  Niech każdy robi w życiu co chce. Nie wolno nikogo tłamsić.

  A jak ktoś nie ma co robić, ten zostanie w przyszłości umieszczony przeze mnie w obozie bezmajtkowym piłki ręcznej! Zrobimy to razem!

 • RET_RET doświadczony
  @dervish @dervish

  No, właśnie. Więc nie należy wyciągać przedwczesnych wniosków z wyników treningów, publikować rankingów itp. Przynajmniej dotyczących czołowych zawodników w swoich drużynach. Oczywiście, lepiej jeśli skaczą daleko, niż blisko, ale to wszystko. Bardziej miarodajne były skoki nrów 3,4 i 5 w poszczególnych ekipach.

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  @MR1UndergroundCatholic @ret_ret

  Nie rozumiesz, to nie komentuj.

 • RET_RET doświadczony
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Wywalić z forum natychmiast.

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  Macie swój sport "zawodowy"...

  https://www.meczyki.pl/sportbuzz/norwegia_zabrala_ponad_6000_dawek_lekow_na_astme_do_pjongczangu/112430

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Niektórzy są sfrustrowani, bo nie są tak samo zdolni jak ja, ale w taki sposób do niczego nie dojdziemy. Zgoda buduje. Zrozumcie to wreszcie, wszyscy!!!

 • RET_RET doświadczony
  @Bojkot1970 @Bojkot1970

  No, nie znasz się.

  Nie może (jeszcze) skakać na dużej, to skacze na normalnej. Po drugie - skocznie normalne są lepsze do treningu techniki niż skocznie duże. Po trzecie - w skokach narciarskich nic nie jest dane raz na zawsze - także pozycja dojazdowa. Skoczka bardzo łatwo jest rozregulować. Dlatego - choćby nie wiem jak byli doświadczeni - bez ustanku przez całą karierę coś korygują, coś ulepszają w swoich skokach. Wystarczy posłuchać wywiadów ze Stochem (nie mniej doświadczonym od Żyły), czy Maćkiem Kotem.

 • dervish profesor
  Decyzje Horngachera

  Skoro juz mowa o decyzjach trenerów.
  Przed chwila słuchałem wywiadu z Dawidem przeprowadzonym na skoczni tuz po pierwszej sesji treningowej.
  Dawid powiedział że po prostu trenował. Można stąd wysnuć wniosek, że co najmniej dwóch naszych skoczków miało z góry zapewnione miejsce w kadrze konkursowej: Kamil i Dawid. Nie wiem jak było ze Stefkiem.

  Pozostali na tej sesji rywalizowali o ostatnią/ostatnie miejscówki.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).