Piotr Żyła po odsunięciu od składu: Nie ma sensu się denerwować

 • 2018-02-08 08:18

Piotr Żyła, decyzją sztabu szkoleniowego polskiej reprezentacji, nie znalazł się w składzie na kwalifikacje do olimpijskiego konkursu na obiekcie normalnym. Wiślanin był jedynym przedstawicielem naszego kraju, który wziął udział w czwartkowej sesji treningowej. Drużynowy mistrz świata z Lahti opowiedział naszemu serwisowi jak przyjął informację o braku powołania do zmagań na skoczni HS109 w Korei Południowej.

Piotr ŻyłaPiotr Żyła

- Jasne było, że odpadnie ten, który będzie skakał najsłabiej. Na skoczni normalnej byłem to ja i co zrobić? Taki jest sport. Trzeba pracować nad tym, aby w kolejnych dniach było lepiej. Dzisiejszy trening służył podtrzymaniu odpowiedniego czucia na skoczni. Jestem doświadczonym zawodnikiem i nie ma sensu się tym denerwować. Złość niczemu nie służy. Nie muszę nikomu niczego udowadniać, bo zawsze daję z siebie wszystko. Trzeba walczyć dalej! - mówi Żyła.

- Cały czas kontynuuję to, co zostało rozpoczęte w Willingen. Stale mam problemy z należytym startem z belki startowej, ale powoli będzie coraz lepiej. Tam zaczyna się dla mnie cały skok. Kiedy dobrze dojedzie się do progu, dalej wszystko dzieje się automatycznie. Jeśli się źle ruszy, wówczas ma się kłopoty. Na czym polega zmiana sposobu ruszania? Długo by opowiadać. Przedtem aktywność uzyskiwałem przez kolana, a teraz przez górę - tłumaczy Polak.

Jak przebiega aklimatyzacja w Azji? - Po przylocie do Korei Południowej czuję się dobrze. Jest w porządku. Przed czterema laty, w Soczi, było bardzo podobnie. Wioska olimpijska była wtedy większa, rozłożona na większym terenie, a tutaj zastaliśmy blokowisko. Optycznie wydaje się, że jest to mniejszy teren, ale ludzi jest chyba więcej niż w Rosji. W pokojach się nie nudzimy. Stale jest coś do robienia.

- Pod kątem całokształtu nie ma powodów do narzekań. Kontakt z Koreańczykami nie jest problematyczny. Na początku bardzo rygorystycznie przestrzegali swojego porządku, ale da się z nimi dogadać <śmiech>.

Czy Żyła zamierza wziął udział w piątkowej ceremonii otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu? - Na piątkową ceremonię otwarcia z pewnością nie pójdę. Nie chodzi o względy zdrowotne, po prostu jestem zbyt leniwy <śmiech>. Mógłbym pójść, ale po co? W telewizji będzie wygodniej.

Korespondencja z Pjongczangu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (18778) komentarze: (59)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • stan początkujący
  otwarcie olimpiady

  udział w otwarciu olimpiady powinien byc zaszczytnym obowiązkiem.Niestety żyła już drugi raz tu zawiódł( w soczi....pomaszerował bodajze z..... jamajczykami) Ale mój ""podziw" niewątpliwie budzi glupota dziennikarza przytaczającego te słowa oraz brak reakcji kierownictwa naszej reprezentacji

 • Kris1952 stały bywalec
  @gosposia @gosposia

  Jesteś po prostu przygłupem który nie ma pojęcia o sytuacji!!! Piotrek powiedział że obejrzy ceremonię w telewizji,nawet nie zrozumiałaś jego żartu gdy powiedział że mu się nie chce.Może lepiej jednak będzie jak zajmiesz się kuchnią i garami!!!

 • Kris1952 stały bywalec
  Tzw.

  Grażyny czy też Janusze nazywający Piotrka burakiem sami określają się jako snopki z poziomem inteligencji tresowanej małpy!!!

 • Labrador_Retriever weteran
  @gosposia @gosposia

  Ja bym poszedł, ale Żyła nie chce, więc trudno. Po prostu uważam, że ten burak to zbyt mocne słowo na taką sytuację.

 • gosposia weteran
  @gosposia @Labrador_Retriever

  Nazwałam go burakiem, bo nie chce iść na ceremonię otwarcia igrzysk olimpijskich, a nie na jakąś akademię z udziałem "autorytetów".
  Dla sportowca taka ceremonia to, oprócz samych startów, powinno być coś najważniejszego w karierze. Clue wszystkiego. Zresztą ogromna ilość sportowców, wybitnych, o tym mówi.
  Żyła nie ma u mnie przerąbane. Stwierdziłam tylko, że to burak. jak chcesz znać moje zdanie to burak też człowiek.
  Pewnie miast uczestniczyć w jednym z donioślejszych wydarzeń, w których wielu uczestniczyć by chciało, a nie może, Wewiór będzie grał w tym czasie w pokerka. Najpewniej z dziadkiem, bo reszta skoczków, nie mogąc zrobić tego z oczywistych względów osobiście, będzie oglądała otwarcie w telewizji.

 • Labrador_Retriever weteran
  @gosposia @gosposia

  Nazwałaś go burakiem, bo nie chce na jakąś ceremonię iść? Byle tylko Ci w życiu nie podpaść niczym, bo ludzie pewnie mają wtedy konkretnie przerąbane...

 • gosposia weteran
  Żyła to jest jednak burak...

  Rozumiem jakby skakał w sobotę. Ale tak?
  Przecież to musi być dla każdego sportowca wspaniałe przeżycie brać udział w takim otwarciu igrzysk. Coś, co zapamiętuje się na całe życie.
  A ten mówi, że mu się nie chce. Kamil Stoch albo maciek kot nigdy by tak nie powiedział.
  Dobry skoczek z Żyły, fakt. Ale, jak na mój gosposi gust, burak jeszcze większy.

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  Musiałem się zarejestrować

  po to żeby odkłamać pewne rzeczy i tyle

 • PudelkoZapalek profesor

  Kot dobrze

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Naziści też leczyli choroby, np polskość, czy żydowskość. To dopiero byli lekarze!

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Teraz mamy nowe czasy. Czasy elastyczności. Ideologie kapitalizmu i komunizmu już nie mogą wrócić.

 • salto_de_esqui weteran
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Wczoraj wysyp oszołomów i trolli, dziś zapowiada się kolejny, a przed nami kwalifikacje. Serio, odechciewa się już cokolwiek tu przeglądać, znowu merytoryczne wpisy zginą w tym całym bajzlu. A takie dawanie ignorów bezustanne, to już nie jest sposób, bo chorobę się leczy, nie objawy.

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  Niech każdy robi w życiu co chce. Nie wolno nikogo tłamsić.

  A jak ktoś nie ma co robić, ten zostanie w przyszłości umieszczony przeze mnie w obozie bezmajtkowym piłki ręcznej! Zrobimy to razem!

 • RET_RET doświadczony
  @dervish @dervish

  No, właśnie. Więc nie należy wyciągać przedwczesnych wniosków z wyników treningów, publikować rankingów itp. Przynajmniej dotyczących czołowych zawodników w swoich drużynach. Oczywiście, lepiej jeśli skaczą daleko, niż blisko, ale to wszystko. Bardziej miarodajne były skoki nrów 3,4 i 5 w poszczególnych ekipach.

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  @MR1UndergroundCatholic @ret_ret

  Nie rozumiesz, to nie komentuj.

 • RET_RET doświadczony
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Wywalić z forum natychmiast.

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  Macie swój sport "zawodowy"...

  https://www.meczyki.pl/sportbuzz/norwegia_zabrala_ponad_6000_dawek_lekow_na_astme_do_pjongczangu/112430

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Niektórzy są sfrustrowani, bo nie są tak samo zdolni jak ja, ale w taki sposób do niczego nie dojdziemy. Zgoda buduje. Zrozumcie to wreszcie, wszyscy!!!

 • RET_RET doświadczony
  @Bojkot1970 @Bojkot1970

  No, nie znasz się.

  Nie może (jeszcze) skakać na dużej, to skacze na normalnej. Po drugie - skocznie normalne są lepsze do treningu techniki niż skocznie duże. Po trzecie - w skokach narciarskich nic nie jest dane raz na zawsze - także pozycja dojazdowa. Skoczka bardzo łatwo jest rozregulować. Dlatego - choćby nie wiem jak byli doświadczeni - bez ustanku przez całą karierę coś korygują, coś ulepszają w swoich skokach. Wystarczy posłuchać wywiadów ze Stochem (nie mniej doświadczonym od Żyły), czy Maćkiem Kotem.

 • dervish profesor
  Decyzje Horngachera

  Skoro juz mowa o decyzjach trenerów.
  Przed chwila słuchałem wywiadu z Dawidem przeprowadzonym na skoczni tuz po pierwszej sesji treningowej.
  Dawid powiedział że po prostu trenował. Można stąd wysnuć wniosek, że co najmniej dwóch naszych skoczków miało z góry zapewnione miejsce w kadrze konkursowej: Kamil i Dawid. Nie wiem jak było ze Stefkiem.

  Pozostali na tej sesji rywalizowali o ostatnią/ostatnie miejscówki.

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Poza tym nie możemy się nabierać na żadne czerwone sztuczki psychologiczne, bo ten Pedox to ewidentnie próbował przypisać mi swoje własne skłonności. Musimy być wolni i niezależni. Precz z układami niszczącymi Polskę, oprócz PiSu rzecz jasna. To akurat musi być dobra partia. Niech rządzą na wieki wieków.

 • Ad1K profesor
  @Ad1K @piotr90

  Czyli za rzeczownik "forma" uważasz jeden zepsuty skok na 10 załóżmy?

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Dam z siebie 100%.

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Tak jak ktoś kiedyś wymyślił naturyzm, tak razem możemy stworzyć rozgrywki piłki ręcznej bez majtek. Nie mówcie, że to odlot, bo są dużo gorsi ode mnie.

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  @MR1UndergroundCatholic @MR1UndergroundCatholic

  Chcecie, to możecie mnie "namierzać". Ja nie mam się czego wstydzić. Moje pomysły mają przyszłość.

 • MR1UndergroundCatholic początkujący
  Przepraszam za wszystko


  Ale nie kłamcie, że zakładam 50 kont dziennie. (...) Wystarczy popatrzeć na ich głupkowate niki. Ja teraz mam porządny nick, po to, żeby nie zostać zbanowanym. Poza tym wymyśliłem filozofię undergroundowego katolicyzmu i związane z nim rozgrywki piłki ręcznej bez majtek.  Wybaczcie mi, błagam was. Ja nie prowokuję, bo moje pomysły mają przyszłość. To będzie 30 klubów. Zaraz wam powiem gdzie. Uda mi się na 100%, bo świat czeka na mnie jako Mesjasza!

  [Moderowany (21254) / 2018-02-08 11:43:36]

 • Oreo profesor

  Żyła jest mistrzem xD

 • skajler doświadczony

  wybór 4 zawodnika nie powinien wzbudzać większych emocji, gdyż i tak nie ma on większych szans zawalczyć o zwycięstwo, i tak w przypadku Piotrka będzie on lepszą opcją na skoczni dużej, podczas gdy Maciek po sobocie raczej będzie siedział na walizkach

 • RET_RET doświadczony
  @Damiansport1 @pawelf1

  No, nie kilkadziesiąt tysięcy. Wszystkich sportowców na igrzyskach jest ok. 3000. I pewnie nie mieszkają w "jedynkach" tylko co najmniej po 2 w pokoju. To daje najwyżej 1500 telewizorów. Wcale nie byłaby to niewyobrażalna liczba jak na Koreę - jeden z najbardziej zelektronizowanych krajów na świecie.

  A poza tym, jeśli nawet nie ma telewizorów w każdym pokoju, to na pewno w wiosce olimpijskiej są jakieś miejsca, gdzie można tv obejrzeć. Jakieś świetlice, sale wspólne itp. Już nie mówiąc o lap topach, tabletach, które na pewno ze sobą skoczkowie pozabierali (niekoniecznie tylko telefony).

 • Malopolska weteran

  Piotrek ma spore szanse na dużą skocznię oraz drużynówkę. Na większej skoczni zawsze czuje się lepiej. To było do przewidzenia, że na normalnej go nie zobaczymy.
  Jeszcze inna kwestia. Piotrek naprawdę potrafi rzetelnie i sensownie odpowiadać na pytania, co wiadomo od dawna. Tylko często w TVP robią z niego głupka i w ogólne debilne pytania Regulskiego.

 • Jannush profesor
  @Damiansport1 @pawelf1

  LOL, przecież to zaawansowany technologicznie kraj, nawet ja w Polsce gdybym chciał mógłbym sobie dzisiaj zwieźć do domu z 10 telewizorów za darmo, no ale mniejsza z tym, skoczkowie mają się skupić na swojej pracy i mądrze wypoczywać, a nie oglądać Trudne sprawy. xD
  No chyba, że mają tam Wi-Fi, wtedy to inna bajka.

 • RET_RET doświadczony
  @Ad1K @piotr90

  Chcesz powiedzieć, że w Zakopanem Stoch nie był w dobrej formie? :D

 • salto_de_esqui weteran
  @Kris1952 @Kris1952

  Nie wiem po co poruszasz ten temat, ale jak już coś piszesz, to pisz z sensem. Nie, w ogóle nie z budżetu państwa, PKOl dostaje kwoty bezwzględne przypadające na "wspieranie przygotowań do udziału w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy". To po pierwsze. Po drugie, sponsorami PKOl są (głównymi) Orlen, Lotto oraz Tauron, czyli de facto spółki skarbu państwa, czyli wypłacają PKOl środki publiczne, które w innym przypadku trafiłyby do budżetu.

  Nie wiem tylko po co poruszać ten temat, jak w zasadzie nikt nic do tego nie ma - pieniądze na sport być powinny, zwłaszcza na olimpijczyków. Ale nie opowiadaj tu bzdur, że nie są to pieniądze z naszych podatków.

 • Kris1952 stały bywalec
  Tylko czterech!!!

  To dziwny przepis żeby jeszcze przed Qwali podać skład na indywidualne skoki,drużynówkę zgoda!!! A w Q mogło się okazać że Piotrek jest lepszy od Maćka!!! No cóż,Horni miał nie miłe zadanie.

 • salto_de_esqui weteran

  Ja pie.rdzielę, dalibyście już spokój z tym Ziobro, do tej pory nie opublikował nic więcej, a miał odpalić bombę atomową. Na razie się ośmieszył, nie samymi argumentami (bo te miał słuszne), tylko zapowiadaniem czegoś, że niektórym się ciepło zrobi, a zniknął od prawie trzech tygodni z sieci i wyłączył telefon. Zachowanie 12-latka.

  Tak, to bardzo istotne, czy mają telewizory w pokojach. W czasach telefonów/tabletów z ekranami po sto cali i po tysiąc rdzeni i milion GB pamięci, rzeczywiście to problem obejrzeć w pokoju to, na co się ma ochotę. Możecie być pewni, że Piter coś popajacuje jak zwykle/coś wymyśli i będzie więcej filmów na fejsiku jego autorstwa, opatrzonych wzorową polszczyzną:). On się nie nudzi gapiąc w sufit, albo jak niektórzy tutaj śledząc samolocik ze skoczkami, który leci na mapie.

 • Bojkot1970 bywalec

  Piotrek w tej formie byłby przyjęty przez większość ekip (z wyjątkiem Niemiec i Norwegii).
  Skakał na poziomie drugiej dziesiątki - kiedyś byśmy byli bardzo zadowoleni z takich wyników a teraz ... tak się nam poprawiło.
  Czy jest sens aby skakał dalej na skoczni na ktorej już nie będzie startował ?
  Ale chyba chodzi o ciągłe poprawianie tej pozycji dojazdowej , w wieku 30 lat u skoczka to dziwne. To tak jakby uczyli ojca dzieci robić.
  No ale się nie znam - oby to dało efekty.

 • Kris1952 stały bywalec
  Na początek...żeby uniknąć komentarzy tzw. ,,znafcuf" !!!!

  Czy wszyscy to wiedzą,żeby uniknąć głupich komentarzy...wyjazd na igrzyska nie jest opłacany z budżetu państwa, lecz ze środków sponsorskich PKOl, a więc nie obciąża kieszeni podatnika

 • KoniKoni bywalec
  @Stefann @dervish

  '"Obaj rywalizowali o miejsce w skladzie zgodnie z narzuconymi przez Pana Dyktatora zasadami. Mityczny trening miał zadecydować. Wygrał Ziobro (do tej pory nie słyszałem zeby ktokolwiek to zanegował) nominacje dostał Stękała." Dwa zdania wyjaśniają więcej niż godzina paplania Pana "Derektora".

 • Mejdzi profesor
  @Mejdzi @pawelf1

  Rozumiem. Telewizory znajdują się strefie rozrywki i tylko i wyłącznie. Telewizor w każdym pokoju to by była przesada i co najważniejsze lekką przesadą...

 • KoniKoni bywalec
  Jak w brukowcu

  szukanie sensacji? - po odsunięciu Żyły. Chyba bardziej profesjonalnie - po zdecydowanie lepszych skokach trener powołał.....

 • lucc88 początkujący
  GODŁO FLAGA NA STROJACH?

  Panie i Panowie,

  Poprawcie mnie jeżeli się mylę.
  Czy Żyła i Hula nie powinni mieć godła lub flagi na swoim kasku/kombinezonie???


  pzdr

 • pawelf1 profesor
  @Mejdzi @Mejdzi

  Tylko chyba rozumiesz różnicę między fundowaniem telewizora do każdego pokoju a kilku telewizorów , każdy dla kilkudziesięciu sportowców . Pamiętajmy że sportowcy nie mieszkają w hotelach tylko w wiosce olimpijskiej , czasowo przystosowanej dla potrzeb sportowców . Po IO będą tam mieszkania , biura itd.

 • Mejdzi profesor

  "W ośrodkach znajdują się też strefy rozrywki, w których można zagrać w piłkarzyki, bilarda czy tenisa stołowego. Goście będą mogli skorzystać też z automatów do gier czy konsoli podłączonych do dużych telewizorów."
  Są telewizory :D Aż tak biedni to Koreańczycy nie są :D

 • pawelf1 profesor
  @Damiansport1 @Jannush

  Pomyśl trochę ........Koreańczycy mieli dość innych wydatków by martwić się o znudzonych sportowców wydając kasę na kilkadziesiąt tysięcy telewizorów :)

 • Jannush profesor
  @Damiansport1 @damiansport1

  To co to, jakieś schronisko młodzieżowe? Nawet w słabej klasy hotelach są telewizory. xD

 • piotr90 stały bywalec
  @Damiansport1 @damiansport1

  a tefefon?

 • Saymon19 weteran

  Żyła nie ma się co przejmować, że nie wystąpi na tej skoczni, na małych obiektach i tak nie jest mocny, za to na dużej będzie ogień i to on wróci z drużynowym medalem (złotem).

 • ajde bywalec
  @dervish

  Akurat w przypadku Żyły wszystkiego można się spodziewać ale są jeszcze inni, normalni zawodnicy :P

 • dervish profesor
  @ajde @ajde

  Zawsze może ćwiczyć pajacowanie albo uczyć się grać na gitarze. ;)

 • ajde bywalec
  @damiansport1

  Bez przesady znowu, nie będzie przecież Żyła siedział w czterech ścianach i gapił się w sufit. Pokazywali wczoraj, że mają do dyspozycji wielką salę gdzie są stoły bilardowe, jakieś playstation czy inne formy rozrywki no i duże plazmy więc na pewno każdy będzie mógł obejrzeć ceremonię :)

 • dervish profesor
  @Stefann

  *Dyrektora - ech ta autokorekta/autouzupełnianie czasami potrafi spłatać figla ;)

 • dervish profesor
  @Stefann @Stefann

  Mylisz sprawy. Nie ma żadnej analogii pomiędzy "sprawą Ziobry" a poruszanymi tu "sprawami liderów" :Freitaga, Tandego i innych.

  Wszystko kwestia zasad i przestrzegania wcześniej ustalonych reguł. Ziobro na MS był zły ale na siebie bo przegrał rywalizacje z kolegami na skoczni. Liderzy zawsze mają pewne miejsce bez względu na to jakie wyniki osiągają na treningach ( a może właśnie dlatego ze mają pewne miejsce w składzie nie muszą się na treningach spinać tylko trenują). Zwykle jest tak, że rywalizacja toczy się o jedno ostatnie miejsce pomiędzy dwoma zawodnikami i ci dwaj zawodnicy od początku o tym wiedzą. Reszta spokojnie przygotowuje się do konkursu.

  Wracając do Ziobry. Ostatnia sprawa nominacji do PK nijak ma sie do kwestii "olimpijskich". Stekała nie był, żadnym liderem. Miał taki sam status jak Ziobro. Obaj rywalizowali o miejsce w skladzie zgodnie z narzuconymi przez Pana Dyktatora zasadami. Mityczny trening miał zadecydować. Wygrał Ziobro (do tej pory nie słyszałem zeby ktokolwiek to zanegował) nominacje dostał Stękała.

 • Damiansport1 bywalec

  Przeciez nie maja telewizorow w pokojach z tego co czytalem? Wiec co Zyla mowi ze w telewizji bedzie wygodniej ogladac

 • piotr90 stały bywalec
  @Ad1K @Ad1K

  Z tą dobrą formą to ja nie jestem taki pewien. nie patrz na trenigni jak nasi skaczą, bo jednak w Zakopanem skakał równie daleko, a w konkursie wiadomo jak było :)

 • Ad1K profesor

  Przecież w Polsce byłoby tak samo, że Stoch nawet zajmując 60miejsce w treningach skakałby w kwali tym bardziej, że jest w dobrej formie co wcześniej mogliśmy zobaczyć (podobnie Richi) w dodatku Stoch to obrońca tytułów olimpijskich.

 • Aaabbbb weteran

  He, he, pewnie, że nie ma! Na dużej dasz jazzu!

 • Mejdzi profesor

  Słuszna decyzja trenera. Piotrek oddaje solidne skoki, ale Maciek ma swój poziom dobry i równy.
  Piotrek na dużej skoczni pokaż jak skacze wiślanin :D

 • rjtun początkujący

  kilka osób twierdziło że to niesprawiedliwe że Leyhe a nie Freitag pauzuje. Ciekawy jestem czy gdyby u nas najsłabiej wypadł Stoch na treningach to czy też byśmy płakali że skacze za osiągnięcia

 • Stefann stały bywalec

  Piotrek mądrze mówi, szkoda, że pewien, nieaktywny już, skoczek nie potrafił przyjąć takiej samej honorowej postawy. Poza tym Piotrek jakoś tragicznie nie skakał na treningach, zwykłe przyzwoite skoki, bez błysku, ale i bez wstydu. Ja bym chętnie zapoznał się z wywiadem z Leyhe odnoszącym się do jego odsunięcia. Ot zwyczajnie jestem ciekawy czy to faktycznie była "trudna decyzja trenera" jak myślimy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).