Kamil Stoch: Skacze mi się łatwiej

 • 2018-02-16 17:57

Kamil Stoch w piątkowych kwalifikacjach do olimpijskiego konkursu na dużej skoczni zajął 7. miejsce. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, przy wietrze pod narty, uzyskał 131,5 metra. Co obrońca tytułu sprzed czterech lat powiedział przedstawicielom mediów?

Powrót wiatru w seriach ocenianych nie jest deprymujący? - Nic nie poradzę na aurę nam towarzyszącą. Mam wpływ tylko na jakość skoków, które wykonuję, a dziś były one solidne. Pogoda to czynnik zewnętrzny. W piątek oddałem próby na dobrym poziomie, ale mogą być one lepsze. Na dużej skoczni w Pjongczangu nadal czuję się swobodnie, natomiast tym razem zabrakło nieco płynności. Jest to spowodowane treningiem, a walczyć mamy dopiero w sobotę. Dziś mieliśmy się tylko zakwalifikować.

- Czy udawało się lepiej trafiać w próg? Nie wiem, ale przyzwoicie oddawał energię wkładaną w odbicie. Czuję się tutaj dużo lepiej, ale to wynika z tego, że poprawiłem kilka elementów, jak choćby pozycję najazdową. Skacze mi się teraz łatwiej, ale mam świadomość, że może być lepiej. Dalej będę pracował i oczekiwał efektów.

W ostatnich dniach platformę YouTube podbija piosenka poświęcona Kamilowi Stochowi. Czy adresat zapoznał się z tym nagraniem? - Nie. W wolnym czasie, podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich, staram się nie przebywać w Internecie.

Jest już pełna mobilizacja przed sobotnimi zawodami? - Na skoczni staram się odcinać od otoczki i skupiać na swoim zadaniu. Dziś, i na każdym treningu, było tak samo. Łatwiej to wszystko przychodzi przy wyższej dyspozycji, bo nie muszę skupiać się na zbyt wielu elementach jednocześnie. Mam więcej pewności siebie, że te skoki same wychodzą ode mnie.

Korespondencja z Pjongczangu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (12722) komentarze: (91)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Stoszek profesor

  Aktualne warunki na skoczni w #PyeongChang2018:
  Na górze skoczni - 10,6 m/s
  Na progu - 0,4 m/s
  W strefie lądowania - 2,2 m/s

 • Pawel966 bywalec
  @MK92 @Nobody

  ????? Jakoś w zeszłym sezonie każdy pisał, że Tande jest antylotnikiem jako jedyny z Norwegów, bo ma inny styl skakania no proszę jeden udany konkurs decyduje o tym, komu jest przypisowana rola lotnika, a komu nie

 • Nobody doświadczony
  @MK92 @Aaabbbb

  Tande nie jest zagadką, bo nie był żadnym dominatorem w tym sezonie, nawet chyba ani razu nie miał żóltej koszulki, a mistrzem świata w lotach jest bo jest świetnym lotnikiem, a zreszta te mś nie były w pierwszej czesci sezonu. Stoch jest w formie, ale po prostu nie w takiej jak na TCS bo tamto to była forma z innej planety i ja się cieszę 100x bardziej że ona wypadła podczas własnie tego turnieju bo z powtorki Hannwalda zostanie bardziej zapamietany niz z medalu olimpijskiego w tym sezonie biorac pod uwage ze takie ma juz 2 :)

 • Aaabbbb weteran
  @San_Escobar @San_Escobar

  Dlaczego ostatnią? Kasai 4 lata temu musnął złoto. Nie muszę przypominać, ile miał lat...

 • Aaabbbb weteran
  @MK92 @MK92

  Freitag cierpi po upadku, Stochowi (na razie) nie wyszedł jeden skok (z tym, że ten najważniejszy), a Tande jest zagadką.

 • MK92 doświadczony

  Chyba Stoch, Freitag i Tande wyszaleli się w pierwszej części sezonu... Mało było takich, co to przez cały sezon dominowali... Może Małysz w 2001 roku, Ahonen w 2005, Schlierenzauer w 2009 czy Prevc w 2016...

 • San_Escobar początkujący

  Ja uważam, że jedno jest prawie pewne. To, że jutro Kamil ma ostatnią w swoim życiu szansę na walkę o złoto w IO. Za cztery, czy osiem lat, o ile będzie jeszcze skakał, na to może już nie pozwolić wiek. Dla mnie każdy wynik Stocha poza złotem będzie porażką, zmarnowaniem tej ostatniej szansy. Srebro czy brąz osłodzą jej gorycz, ale takie srebro to nawet Kasai mógł wywalczyć w 2014. Żeby zdobyć złoto IO trzeba być albo w wybitnej formie (np. Stoch 2014), albo mieć wyjątkowe szczęście (choćby Fortuna 1972). Będę trzymał za Kamila kciuki do końca, ale nie liczę na cuda, bo takiej formy jak 4 lata temu na pewno nie ma, nawet 90% tej formy. Niemniej liczę, że konkurs będzie dla niego szczęśliwy, lub przynajmniej sprawiedliwy (a propos małej skoczni powiedzmy sobie szczerze, mimo że patrzymy na Kamila przez pryzmat kibicowania rodakowi, to co do sprawiedliwości tamtego konkursu zdania są i mają prawo być podzielone). Jeśli nie zdobędzie złota to trudno, on i tak już swoje zdobył, tego mu nikt nie odbierze. Niemniej osobiście wolałbym, żeby powalczył w tym sezonie o KK, niż zadowalał się nagrodą pocieszenia (brązem, czy nawet srebrem) w jednym tylko konkursie IO. Uważam, że od KK bardziej prestiżowe może być tylko i wyłącznie ZŁOTO IO. Tego kto zdobędzie złoto ludzie zapamiętają, a kto będzie miał srebro czy brąz to już niekoniecznie. Dla mnie największy prestiż daje indywidualne złoto IO, potem KK, a dopiero potem pozostałe medale IO indywidualne jak również drużynowe (tu akurat ze złotem włącznie - skoki to w końcu sport przede wszystkim indywidualny).

 • Pawel966 bywalec
  @Mikolaj1 @Pawel966

  Niektórzy tutaj mają na prawdę niewiarygodne zdolności - WARTE UWAGI!

 • Pawel966 bywalec
  @Mikolaj1 @skifightero

  Panie profesorze powiedz mi w jaki sposób obliczane jest takie prawdopodobieństwo? Bo ja o takich obliczeniach nawet na studiach nie słyszałem, a więc oświeć mnie nieprzeciętny umyśle. Może 33,263837% a może 65,103964%

 • pawel96 profesor
  @equest @equest

  Mógłbyś przytoczyć czołówkę? :)

 • Pawel966 bywalec
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Nagle ci się o klątwach wspomniało, a przed samymi igrzyskami byłeś pewny, że Kamil zdobędzie 3 złote medale...

 • mateusz3951 weteran
  @mateusz3951 @King

  Prawdopodobnie tak by się stało, ale to jest tylko gdybanie. Słoweńca z jego srebrnymi i brązowymi medalami MŚ i IO oraz brakiem wielkiej imprezy w sezonie swojej wielkiej dominacji, którą myślę że można nazwać największą w XXI wieku, można traktować jako nieco pechowego skoczka. Prevcowi jak się później okazało sędziowie zabrali również Wielki Szlem już w Oberstdorfie.

 • mateusz3951 weteran
  @mateusz3951 @Mikolaj1

  Dzięki za uzupełnienie tego wątku.

 • dyrektor bywalec
  brak medalu

  za brak medalu stocha placa 2.75 ind

 • King profesor
  @mateusz3951 @mateusz3951

  Prevc by to zrobił jakby go przenieść z 2015-2016 roku do obecnego sezonu. Pechowo miał formę w pustym sezonie i też druga opcja, ale słaba że to inni nie mieli takiej formy ze względu na taki sezon.

 • Mikolaj1 weteran
  @mateusz3951 @mateusz3951

  Funaki w 1998 roku też był bardzo blisko tego wyczynu przegrał tylko PŚ i na dodatek o 19 punktów z Peterką.Tak zdobył wszystko TCS IO i MŚWL.

 • dzika_swinia weteran
  Manager skoków

  www.ski-manager.xaa.pl manager skoków z lat 90-tych. Wolne Słowenia, Szwajcaria czy Szwecja!

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Dajcie mi trenować kadrę B

  A za 4 lata mój zawodnik zgarnie TCS, MŚwL, IO, KK oraz KKwL w jednym sezonie :D

 • mateusz3951 weteran
  @mateusz3951 @kibicsportu

  Będzie to bardzo ciężkie to osiągnięcia, a wręcz prawie niewykonalne. Szansa taka jest tylko raz na cztery lata co stanowi dodatkowe utrudnienie. Najbliżej tego wyczynu był wspomniany już przeze mnie Espen Bredesen, który do wygrania TCS, IO i KK, dołożył srebro MŚwL.

 • kibicsportu profesor
  @mateusz3951 @mateusz3951

  I stawiam, że nie uda się raczej nikomu wygrać TCS, MŚwL,IO,KK w jednym sezonie. Chociaż Kamil Stoch w tym sezonie mógl tego dokonać.

 • skifightero weteran
  @Mikolaj1 @Mikolaj1

  patrząc, że wczoraj trafił idealnie w próg, to szansa, że będzie tak jutro jest bardzo mała, ale oby się udało

 • polotajner stały bywalec

  Im Major Kuprich bardziej trolluje tym Stoch lepiej skacze.

 • mateusz3951 weteran

  Historycznie patrząc Kamil ma w tym sezonie dalej szansę zdobycie hat-tricka w postaci wygranych w TCS, IO i KK. Ostatnim skoczkiem, który tego dokonał był Bredesen w sezonie 1993/94. Co ciekawe jeszcze żadnemu zawodnikowi nie udało się wygrać w jednym sezonie TCS, MŚwL, IO i KK.

 • SebaSzczesny profesor

  mam nadzieję że Stoch jako ostatni który wygrał 2 złota igrzysk rzucił jakąś klątwę i nikt tego nie powtórzy przez jakieś 30 lat. Oby tylko Wellinger jutro nie wygrał

 • SebaSzczesny profesor
  Szanse medalowe

  na normalnej mieliśmy 3 szanse na medal i go nie zdobyliśmy Hula,Stoch,Kubacki. Na dużej szanse ma tylko Stoch tylko od niego zależy czy konkurs będzie udany czy nie bo jeśli wygra i będzie złoto to reszta może być w 3 dziesiątce nie ma to znaczenia, ale jeśli byłby 4 a reszta w 2 dziesiątce to będzie gorycz porażki

 • PGr weteran
  @Nobody @Nobody

  Nie do końca ten kurs odzwierciedla aktualny poziom Kamila. Bez wątpienia jest jednym z faworytów, tylko na niego będzie najwięcej zakładów oddanych i jeśli wygra bukmacherzy ponieśli by spore straty.

  Ale ja się nie znam na bukmacherce ;) statnie co skoki obstawiałem na IO, to pewnie za czasów wspomnianego niżej Larsa Bystoela

 • SebaSzczesny profesor
  Przypomnę klątwę

  Ostatnim skoczkiem który wygrał TCS i złoto igrzysk w jednym sezonie był Funaki w 1998 roku. Nikomu później to się nie udało. Mija właśnie 20 lat od tego momentu, Czy Stoch przełamię tą klątwę ?

 • Mikolaj1 weteran

  Jeżeli Kamil trafi w próg jutro nie będzie na niego mocnych.Co pokazał wczorajszy drugi trening.Jeżeli znowu przejedzie może być różne.Optymistycznie może nastrajać fakt,że mimo spóźnionych skoków na tej skoczni Kamil cały czas był w trójce.Dzisiaj kwalifikacjach 7 miejsce po treningu motorycznym.Ja jestem optymistycznie nastawiony przed jutrzejszym konkursem.Tak jak mówię jeśli Kamil trafi w próg jutro będzie nie do pokonania.

 • Nobody doświadczony
  @Nobody @TandeFan23

  Ogólnie to jak siedzisz w bukmacherce to w życiu skoków na powaznie obstawiać nie będziesz, chyba ze dla zabawy troche. A jak postawisz na to ze medal zdobedzie wellinger czy forfang to bedziesz miec tej wygranej tyle co kot napłakał.

 • TandeFan23 weteran
  @Nobody @Nobody

  Ja bym jutro na Stocha nic nie obstawil.Skacze dobrze,ale jest kilku mocniejszych.Jak w Lahti.Wellinger i Johannson sa pewniakami do medali.Kto trzeci? Grono jest szerokie i Stoch moze sie przy odrobinie szczescia pokusic o braz.Ale pod warunkiem ze dopisze szczescie.

 • skajler doświadczony
  @skajler @erytrocyt_ka

  btw

  to komentarz Włodka

 • salto_de_esqui weteran
  @Nobody @Nobody

  Nie wszędzie, np. na bwin faworytem jest Johansson.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Gdzie się podział

  BardzoStarySceptyk?

 • equest profesor
  O

  i to jest najbardziej optymistyczny post na wieczór. :)

 • Nobody doświadczony

  Jak silny jest Stoch pokazują kursy bukmacherski. Do wygrania jutrzejszego konkursu najniższy ze wszystkich kursów (czyli taki że buk twierdzi iż On ma największe szanse) jest na Kamila, nawet po tym jak zaliczył dzisiaj 8 miejsce w Kwali. A oni tam mogę się założyć mają lepszych ekspertów niż w całym tvp i eurosporcie razem wziętych, bo tam jest mega kasa.

 • Nobody doświadczony
  @Pawel966 @Pawel966

  A co się dziwisz jak podniecają się tu jakiś Kuprichem majorem czy jak mu tam? Nie wiem co ich bawi w tym. Błazen pajacuje, a innym się to podoba widocznie. Ja mu dałem ignora a dalej jak czytam komentarze żeby się czegoś ciekawego dowiedzieć to mi się przewija jego nick... Mniej więcej poziom ludzi którzy się jarają jak Piotr Żyła specjalnie robi błąd w zdaniu.

 • Pawel966 bywalec
  @SkiSchi @SkiSchi

  Najpierw to udaj się na lekcje języka polskiego, a potem udawaj mądrale

 • Pawel966 bywalec
  ŻENADA

  Poziom tego forum się strasznie zaniżyło, aż ciężko je porównywać do poziomu dzieci z gimnazjum. Nie dziwię się, że kilku weteranów którzy wcześniej fajnie komentowali po konkursie na skoczni normalnej opuściło te forum i zostali sami najgorsi trolle, dzieciaki bez miejsca w którym mogliby się wyżyć i antyznawcy skoków narciarskich.

 • erytrocyt_ka profesor
  @skajler @Pawel966

  Pisałam już wiele razy co myślę o Wellingerze i jego dyspozycji, nie będę się powtarzać, jeśli jutro wygra w równych warunkach, to przyznam że się myliłam, ale jak na razie to nie mam zamiaru się nim zachwycać, a jeśli nie, to uśmiechnę się, gdy ten balonik z Andreasem pęknie.

  A latać mogę jak wysoko sobie chcę, wybacz, ale każdy może mieć swoje własne podejście i oczekiwania. A co innego jest po prostu wierzyć (bo Kamil wczorajszymi skokami i wogóle swoją dotychczasową dyspozycją na przestrzeni tego sezonu podstawy do takiej wiary) ale równocześnie mieć świadomość, iż coś może się nie udać; a co innego jest brać za pewnik to, że będzie medal. A ja tego za pewnik nie biorę, ale wiary nikt nie może mi zabronić.

 • SkiSchi bywalec
  @SkiSchi @Pawel966

  @SkiSchi
  Zobaczymy czy cokolwiek napiszesz po jutrzejszym konkursie jak jednak medal bedzie żałosny cwaniak
  .................................................
  Z pewnoscia nic nie napisze bo bede zalany łazami jak Stoch bedzie bez medalu. I wcale nic takie ze a nie mówiłem? Nie trzeba mowic Stoch nie jest w formie na IO na zdobywanie medali

  A jak zdobedzie napisze ze to cud. i nazwe go Stoch cudotwórca. jednak w cuda nie wierzę

 • Pawel966 bywalec
  @Major_Kuprich @SkiSchi

  Aha. Czyli mam rozumieć, że jak pojadę teraz to Zębu to i niego w domu będę sobie stały 4 skocznie ?

 • Pawel966 bywalec
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Nie, nie ma przecież Kamil nic nie zdobył po za jednym wygranym konkursem pś ( przy szczęściu do warunków )

 • SkiSchi bywalec
  @Major_Kuprich @Pawel966

  jak nie masz merytoryki to czepisz sie slowek Ja pisze zdobyl TCS i tak bedze pisal i chyba wszyscy wiedza o co chodzi oprocz ciebie. To Ci wyjasnie zdobyl wszystkie skocznie i cale TCS

 • Pawel966 bywalec
  @skajler @erytrocyt_ka

  Kobieto ty pisałaś czemu Wellinger skakał słabiej na treningach, a przecież i niego to normalne słabiej skakał w Zakopanem, na skoczni normalnej i tu dzisiaj już dużo lepiej to jest dla niego norma. Skończ latać 330000000M nad ziemią, myślałem że skocznia normalna Cię ściagnie na ziemię, ale jednak nie.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Oj ludzie, ludzie

  Ostatnio trollujemy grupowo, bo jak się okazało, trolling Majora przyniósł 4 wygrane z rzędu Stocha w TCS, więc wierzymy w to, że im więcej nas będzie tym większe są szanse.
  Dlatego teraz piszemy, że np. Stoch ma szanse nawet na TOP15.
  Sytuacja wróci do normy po IO.

 • Pawel966 bywalec
  @Major_Kuprich @SkiSchi

  Nie da się zdobyć TCS, da się wygrać zastanów się co piszesz. Widać że jesteś tu nowy, bo Major raz pisze, że będzie wspaniałe , a raz troluje i tak samo jak teraz pisał podczas TCS

 • Pawel966 bywalec
  @SkiSchi @SkiSchi

  Zobaczymy czy cokolwiek napiszesz po jutrzejszym konkursie jak jednak medal bedzie żałosny cwaniaku

 • erytrocyt_ka profesor
  @skajler @skajler

  Wierzę w inny scenariusz, np taki że jutro Kamil złowi 'sardynki wypychane z oceanu przez rekiny' gdzieś tam na powiedzmy 139 metrze :P Nie pompuję balona, po prostu podoba mi się ten oryginalny komentarz Zimocha i mam nadzieję na wzniosłe chwile i słowa jutro ^^

 • SkiSchi bywalec
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich z Dziś o 17:13

  Zgadzam sie z Tobą i cos mi sie wydaje ze to ci ktorzy nazywaja Ciebie trollem sami sa nimi, bo troll nie wierzy w realia i prawde.
  Chyba jest nas dwóch ktorzy patrzą uważnie co jest grane. a reszta to typowi fanatycy.
  Niektorzy mowia ze jak Stoch nie zdobedzie medalu to nic sie nie dzieje. A po co on tam [pojechał jako lider PS i zdobywca TCS.
  Fanatycy zadajcie to pytanie Stochowi. Po co pojechał.

 • equest profesor
  @equest @equest

  "Złote Momenty Zimowych Igrzysk Olimpijskich"

 • Stoszek profesor
  @SkiSchi @SkiSchi

  No dla mnie to akurat też dziwne, ze coś się poprawia na IO. To wszystko powinno perfekcyjne być na IO. Ale może akurat będzie dzień w którym wszystko będzie wychodzić.

 • equest profesor
  Na Discovery

  emitowany był program "Złote Momenty Igrzysk Olimpijskich"

  Podwójne złoto Kamila zaklasyfikowane zostało przez twórców programu na na szóstym miejscu.

 • SkiSchi bywalec
  Jacy niektorzy są naiwni

  i wierzą ,że Stoch jeszcze coś zwojuje na tych IO. Czy wy nie wsluchu.jecie co on mowi? jestescie niektorzy wetranami na tej stronie i nie widzicie,ze te wypowiedzi zachowanie Stocha swiadcza o niepewnosci swiadcza ,ze nie ma topwej formy a bez niej nie zdobywa sie medali. Juz cegiełki poukladane juz sie skacze latwiej to o czym to swiadczy? Cegielki to powinny byc poukladane przed IO. Z tej maki jutro chleba nie będzie. Cudem moze sei uda pokonać Wellingera i Norwegów.

 • mbachleda początkujący

  Jednak to o Motgenstern był kojarzony ja ko mistrz olimpijski Turyn 2006

 • cavalierjan19 profesor
  @mbachleda @Jannush

  Najwybitniejszych? Czyli na tej zasadzie Ahonen to marny skoczek, bo nie ma indywidualnego medalu IO? Bez urazy, ale takie podejście nie ma sensu. Myślę, że prawdziwą wartość skoczka pokazuje Puchar Świata czy Turniej Czterech Skoczni. Nie chcę umniejszać tym, którzy są mistrzami olimpijskimi, jest wśród nich wielu wielkich skoczków (Nykaenen, Weissflog, Ammann, Morgenstern, Stoch), ale pamiętajmy, że IO to wciąż tylko dwa konkursu, które choć są wybitnie prestiżowe, to zwyciężenie w nich nie wymaga takich umiejętności i takiej formy jak wygranie Pucharu Świata.

 • Jannush profesor
  @mbachleda @mbachleda

  Na wieki się pamięta. Bystoel dzięki złotu IO jest jednym z najwybitniejszych skoczków w historii, podobnie jak Fortuna.

 • Krajsny doświadczony
  @Major_Kuprich @Snickers

  Co zawodnik to inna opinia. W którymś tam artykule, kiedy padło pytanie o najcenniejsze trofeum w karierze skoczka, to nie jestem pewny czy chociaż 50% zawodników stwierdziło by był nim medal IO.

 • mbachleda początkujący
  Bystel

  IO>Bystel? Jak długo kto pamięta?

 • cavalierjan19 profesor
  @SkiSchi @SkiSchi

  Czemu nieskutecznie?
  Celem na dziś było przejść kwalifikacje i Kamilowi się to udało. Nie widzę tu nigdzie nieskuteczności.

 • Ad1K profesor

  Według mnie konkurs na skoczni normalnej pokazał, że PŚ,TCS>IO. A dlaczego? Dlatego, że decyduje tutaj forma w przekroju całego sezonu, przygotowanie fizyczne, natomiast IO? Może Ciebie zdusić jak Kubackiego i nawet do II serii nie wejdziesz. OK ludzie pamiętają zwycięzców z IO to prawda, dlatego że odbywają się co 4lata i jest ich mniej, tylko tyle. Ale jeżeli chodzi o formę sportową to wygranie KK pokazuje ją w dobitny sposób.

 • skajler doświadczony
  gotowy komentarz-scenariusz na dzień jutrzejszy

  na progu ma eksplodować całą mocą, czekamy czekamy na wielki wyczyn patrzę wiatr jest dobry ale poniżej 1m trudne warunki a wiec trzeba sie odbić wysoko niczym ptak a później zamienić w małego wielkiego człowieka rozpiętego miedzy nadzieja zwycięstwa naszymi marzeniami leć bez końca bez prawa ciążenia no i co i może trochę brakować nie udało sie odlecieć tak daleko jak byśmy wszyscy chcieli czy to starczy do tego żeby pokonać Jacobsena? czy starczy na medal, czy starczyło dzisiaj na medal w tych dwóch ostatnich skokach, teraz będzie czekanie, czekanie na to co przyniesie rozwiązanie z komputera, te dwa pierwsze skoki wczoraj były lepsze wiatr był, i jest który? trzeci.....

 • Snickers profesor

  Major to znany troll, stąd te 11 plusów. Ma tutaj etat, najniższa krajowa.

 • Snickers profesor
  @Major_Kuprich @Jannush

  Złoto IO> wszystko inne

  Nie dla wszystkich, taki Tande powiedział że woli wygrać TCS niż IO.

  I ja go rozumiem bo IO to tylko jeden dzień, a wygrać taki PŚ to dopiero sukces

 • Ad1K profesor

  Widzę, że major wrócił do "formy". Nie ma słów, które mógłbym powiedzieć tutaj i byłyby one właściwe (zgodne z regulaminem). Fakty są niezaprzeczalne - Kamil to jeden z największych skoczków w historii i mówią o tym sukcesy, nie Polacy. Może miał niejeden raz szczęście do warunków, a inni go nie mieli, jak np. Wellinger w drugiej serii? Ale on pomógł szczęściu i podobnie było z Kamilem, lecz też wcale nie zawsze miał kolorowo.

 • dervish profesor
  "tym razem zabrakło nieco płynności"

  "Jest to spowodowane treningiem, a walczyć mamy dopiero w sobotę. Dziś mieliśmy się tylko zakwalifikować."

  Wspominał o tym treningu również Stefek.

  Nie ma powodów do paniki ani do zwalania winy na loteryjne warunki bo takich dziś nie było. Pisałem o tym w swoich komentarzach. W Q zabrakło świeżości co było spowodowane treningiem motorycznym przeprowadzonym z myślą o jutrzejszym konkursie.

  Ot i wszystko w temacie dzisiejszego Q.

 • SkiSchi bywalec
  Kamil Stoch: Skacze mi się łatwiej

  Ale nieskutecznie

 • mbachleda początkujący
  skajler

  Dziś, poza Kotem pozostali oddali przeciętne jak na siebie skoki, jutro przynajmniej jeden Polak, po pierwszej serii będzie w top 3.

 • Aaabbbb weteran
  @skajler @skajler

  Tak jest z pewnością :). Kamil skacze ostatni, pozostali pomyślą, że na takiego cieniasa wystarczy 110 metrów bez telemarku i tak polecą :).

 • skajler doświadczony
  @mbachleda @mbachleda

  no też mi się wydaje że nasi zachodni sąsiedzi trochę odpuścili dzisiejsze skoki

 • GOTS weteran
  @Major_Kuprich @Krajsny

  Pokaż mi jeden jego realistyczny komentarz. Odkąd pamiętam on tylko i wyłącznie trolluje, jego komentarze nie mają żadnej wartości merytorycznej. On musi mieć masę wolnego czasu, że ma taką wielką ochotę wypisywać pod każdym konkursem jak to Polacy na pewno nie odniosą żadnego sukcesu, i musimy się cieszyć z miejsc w drugiej 10. Kurcze, nie wiedziałem, że można tracić w życiu czas na pisanie takich postów, ale każdy robi to na co ma ochotę.

 • mbachleda początkujący
  kwalifikacje

  Słabe wyniki w kwalifikacjach praktycznie zawsze prognozują coś fajnego w konkursie :)

 • Qrls doświadczony
  @slawek49 @slawek49

  Tez dałem mu ignora choć w sumie patrząc że to był "najlepszy komentarz" powinienem w ogóle ignorować komentarze. Najgorsze jest to że taki internetowy burak zawsze będzie niezadowolony, cokolwiek taki Stoch by nie powiedział to będzie źle. A ignora dostał za ostatnie zdanie, koleś jest jednym z najlepiej utytułowanych skoczków w Historii, nie jest może mistrzem regularności i jakimś multimedalistą MŚ czy IO ale ogólnie i obiektywnie patrząc to osiągnięcia ma naprawdę dobre dodając jego wiek to on już nic nie musi on tylko może a fakt że jest dalej w wysokiej dyspozycji może tylko cieszyć nas kibiców bo gdyby nie on to było by kiepsko (Kubacki i Hula są w formie ale to wciąż nie są zawodnicy którzy w każdym konkursie mogą walczyć o zwycięstwo i ich pozycja w PŚ dobrze oddaje ich poziom sportowy) :)

 • Jannush profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Ja nie odczuwam, bo wiem że nie mamy absolutnie totalnie najmniejszych szans na medal, więc przyjmę ze spokojem pewne 4 miejsce Stocha i resztę Polaków w II i III dziesiątce oraz brąz w poniedziałek.

 • Mejdzi profesor

  Oby tylko wiatr był sprawiedliwy.
  Powodzenia ! :)

 • skajler doświadczony

  planem na wczoraj/dziś było uśpienie czujności rywali, i myślę, że po dzisiejszych skokach się to udało, teraz nawet największy trzeźwo myślący optymista nie powie, że jutro awansujemy w klasyfikacji medalowej IO :)

 • slawek49 bywalec
  No i major się doczekał

  Nie spodziewałbym się tego nigdy, ale...ma u mnie ignora...mimo że też mnie denerwuje pompowanie na wyrost i przydzielanie medali przed konkursem Kamilowi albo innemu z Polaków, to też nie wolno ich tak też skazywać na pożarcie...złoty umiar zawsze powinien byc w cenie, a prawda jest taka, że Kamil i Dawid są w formie i stać ich o walke o medal, a rzeczywistość może okazać się różna...Nikt im nie zawiesił z góry medali i tak samo nikt medali nie może z góry zabierać

 • anonim
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  I to jest zdrowe podejście,a nie jak tu inni się napalają,a potem coś skoczkom nie wyjdzie to są mieszani z błotem..Ja mówiłem,żeby podchodzić do tego z dystansem,a wy się stresujecie jakbyście walczyli o własne życie.Może się teraz narażę niektórym,ale własne życie jest ważniejsze niż medal olimpijski kogoś z Polskich sportowców..Oczywiście to wszystko w przenośni.

 • SebaSzczesny profesor

  Czy ktoś odczuwa jakiś stres,zdenerwowanie czy niepewność przed jutrzejszym konkursem ?
  Ja już się nie napalam żeby się znów nie rozczarować, w ogóle się na tym konkursie nie skupiam. Podchodzę do niego obojętnie tak jakby go nie było.Po co się stresować jak to nie ode mnie zależy

 • Krajsny doświadczony
  @Major_Kuprich @GOTS

  Tylko, że ja bardzo lubię wpisy Pana Majora. Po prostu chciałbym, by wyglądały bardziej realistycznie.

 • Jannush profesor
  @Major_Kuprich @Krajsny

  Zdobył. Wellinger. Złoto IO.

  Złoto IO > wszystko inne

 • Stoszek profesor
  @Stoszek @skajler

  Na pewno niczego nie można być pewnym. Skoki to są 2 serie. Nawet jak w 1 serii gorszy skok wyjdzie, to warto mieć małą stratę i zaatakować w 2 serii jak Wellinger na normalnej.

 • Stoszek profesor
  @Stoszek @Stoszek

  Oby poleciał po złoto!

 • skajler doświadczony
  @Stoszek @Stoszek

  na pewno?

 • RET_RET doświadczony
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  100/100 :D

 • Stoszek profesor

  Kamil jutro z medalem nie wiem jakim ale jakiś będzie:)

 • GOTS weteran
  @Major_Kuprich @Krajsny

  Po jakiego grzyba odpowiadacie mu w ogóle? Nie widzicie, że on tylko na to czeka? Dać ignora, nie reagować on i te jego wspaniałe "złote" myśli umrą śmiercią naturalną.

 • Krajsny doświadczony
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Chociaż trolluj z popartymi argumentami. Nic po za TCS? Medal lotów, lider PŚ. Do tego wyrównanie legendarnego rekordu. + Willingen 5. Nikt w tym sezonie nie zdobył więcej niż Kamil.

 • SpecOdSkokow profesor
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Major, nie bierz więcej przecież Kamil wygrał jeszcze Willingen Five + medal na Mistrzostwach Swiata w Lotach

 • Major_Kuprich profesor
  Karty rozdane

  Po co się tak maskować ?

  Nie lepiej powiedzieć, że nie mam szans.

  Że nie obronię złota ani nawet nie zdobędę medalu.

  Że w tym sezonie oprócz zwycięstwa w TCS nic więcej nie wygrałem.

  Że we wspomnianym turnieju zwyciężyłem głównie dzięki nieszczęściu Freitaga i szczęściu do warunków.

  Po konkursie w Bischofshofen powiedziałem, że to ostatnia wygrana Stocha w konkursie PŚ.

  Jak widać nie myliłem się.

  "Mam wpływ tylko na jakość skoków, które wykonuję, a dziś były one solidne." - i tego się trzymajmy, w następnym sezonie Kamil powinien wrócić na dobry poziom w okolicach połowy drugiej dziesiątki. Do końca tego sezonu spadnie na 4 miejsce w PŚ, bo niżej w klasyfikacji być nie może.

  Niemniej dziękujemy, że przez tyle lat skakał w PŚ (chociaż czy tak na prawdę jest za co dziękować?).

 • erytrocyt_ka profesor

  'Na dużej skoczni w Pjongczangu nadal czuję się swobodnie, natomiast tym razem zabrakło nieco płynności. Jest to spowodowane treningiem, a walczyć mamy dopiero w sobotę. Dziś mieliśmy się tylko zakwalifikować.'

  Nie znam się, ale miałam wrażenie, jakby te skoki dzisiaj jak na Kamila były całkiem nieźle trafione na progu, ale zabrakło takiej iskry jak wczoraj szczególnie na drugim treningu, ale to właśnie tłumaczyłby ten dzisiejszy trening motoryczny.

  https://www.youtube.com/watch?v=BQ3guaDTcXo

  Wczoraj na treningu leciała ta piosenka i tak mnie wzięło na wspomnienia. Tak jak Kamil cztery lata temu 'pocałował narty, niebo i Soczi', tak wierzę, że jutro pocałuje narty, niebo i Peyongchang :))

 • Nowyskoczek5 profesor
  Kamilu !

  Leć jutro po złoto !!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).