Piotr Żyła otrzyma kopię medalu i nagrodę finansową?

 • 2018-02-24 14:50

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu reprezentacja Polski w skokach narciarskich wywalczyła historyczny, drużynowy brąz. Z medalem do kraju nie wrócił Piotr Żyła, który na olimpijskich obiektach skakał najsłabiej i pełnił rolę rezerwowego. Kadrowicze i trener Stefan Horngacher podkreślają jednak ważną rolę wiślanina, jaką odegrał w trakcie igrzysk. Pojawiły się propozycje, aby brązowy medalista MŚ w Lahti również został nagrodzony przez Polski Komitet Olimpijski.

W trakcie igrzysk w Pjongczangu polscy skoczkowie wywalczyli dwa medale. Złoto na dużej skoczni wywalczył Kamil Stoch, zostając tym samym trzykrotnym mistrzem olimpijskim. Z kolei drużyna w składzie Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Stoch sięgnęła po brąz.

Teraz na skoczków czekają nagrody finansowe ze strony Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kamil Stoch za złoty medal otrzyma 120 tysięcy złotych. Każdy ze członków brązowej drużyny wzbogaci się natomiast o 37,5 tysiąca złotych.

Po powrocie do kraju, polscy skoczkowie oraz trener Stefan Horngacher podkreślali ważną rolę, jaką Piotr Żyła odegrał dla całej drużyny podczas pobytu w Korei. Podczas wspólnego pozowania do zdjęcia, Kamil Stoch specjalnie ustawił swój brązowy medal z konkursu drużynowego na wysokości wiślanina.

- Bardzo bym chciał, żeby Piotrek został doceniony. Nie tylko ja bym chciał. Po powrocie do Polski, na lotnisku, Stefan Horngacher zupełnie o to niepytany wziął mikrofon i powiedział, że bardzo chciałby podziękować Piotrkowi, bo mimo że nie skakał dobrze i nie znalazł miejsca w drużynie, to był bardzo ważną częścią drużyny. Mogę to potwierdzić. Piotrek jest niezbędny, najlepiej dba o atmosferę w zespole - mówi na łamach portalu Sport.pl Maciej Kot.

- Kiedy zbliża się konkurs, to on jest tym człowiekiem, który potrafi rozbawić, poprawić humor, rozładować napięcie. Był z nami na skoczni, na konkursach. Przybijał piątki, żółwiki, zagadywał, pomagał. To był cichy bohater. Nie ma go w wynikach, nie było go widać w telewizji, ale dużo zrobił. Stefan nie bez powodu to zauważył - dodaje zakopiańczyk.

- Chciałbym bardzo podziękować Piotrowi, który ze względu na różne okoliczności nie był w komfortowej sytuacji w czasie igrzysk. Piotrek był jednak niezwykle ważnym członkiem naszego zespołu. Żałuję, że na jego szyi nie wisi żaden medal, bo taki mu się należał - powiedział trener Stefan Horngacher podczas konferencji prasowej na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Pojawiła się inicjatywa, aby Piotr Żyła został uhonorowany tak samo jak pozostała czwórka olimpijskiej drużyny. Pomysł popiera m.in. Jan Szturc, pierwszy trener wiślanina i wujek Adama Małysza.

- Myślę, że PZN powinien wnioskować do PKOl-u o nagrodę również dla Piotrka, bo to zawodnik, który zasługuje na docenienie - mówi Szturc dla Sport.pl: - Piotrek tuż przed igrzyskami stał na podium w Pucharze Świata, zajmując trzecie miejsce w Willingen. W Pjongczangu trochę słabsze skoki na treningach nie pozwoliły mu wystartować w żadnym konkursie, ale to bardzo mocny punkt naszej reprezentacji i na pewno również dzięki rywalizacji z nim czwórka medalistów weszła na taki poziom, który pozwolił im stanąć na podium.

- Na pewno nagroda dla Piotrka z PKOl-u byłaby fajna. Byłoby dobrze, gdyby Piotrek dostał to samo, co my. Ale jeżeli nie dostanie, to my z chłopakami coś wymyślimy i na koniec sezonu Piotrka uhonorujemy - dodaje Maciej Kot.

- Dobrze, że PKOl daje nagrody, ale to nie są tak duże kwoty, żeby ewentualnie zmieniły Piotrkowi życie. Tu chodzi o gest. Dlatego możemy np. kupić Piotrkowi dobrą gitarę, którą wszyscy mu podpiszemy czy jakoś fajnie pomalujemy. Może to też być ładna statuetka z podziękowaniami. Chodzi o pokazanie, że o nim pamiętamy i jesteśmy mu wdzięczni - zaznacza członek brązowej drużyny z Pjongczangu: - Fajnie by było, gdyby miał taki medal jak my. Obiema rękami bym się podpisał pod takim pomysłem.

- Decyzję w sprawie nagród dla olimpijczyków podejmuje zarząd PKOl po igrzyskach. Regulamin mówi jednak wyraźnie, że nagrody przysługują medalistom igrzysk olimpijskich. Oczywiście dostrzegamy rolę Piotra Żyły, który był gotowy w każdej chwili zastąpić kolegów, ale udziału w igrzyskach nie wziął - twierdzi Henryk Urbaś, rzecznik prasowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

- Doceniamy rolę, jaką Piotrek odegrał, będąc cały czas z drużyną. Na pewno był dobrym duchem zespołu. Nagrody wręcza się jednak sportowcom, którzy faktycznie w igrzyskach wystąpili. Decydujący głos będzie jednak należał do zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jeśli w tej sprawie wpłynie jakikolwiek wniosek z PZN-u, to zarząd na pewno się nad tym pochyli - dodaje Urbaś w rozmowie dla Wirtualnej Polski.

Z kolei w Polskim Związku Narciarskim planowane jest spotkanie ws. nagrodzenia Piotra Żyły. Ma ono odbyć się po powrocie prezesa Apoloniusza Tajnera z igrzysk w Pjongczangu.

- Nie liczymy na innych. Sami będziemy to załatwiać. A jeśli ktoś się do tego włączy, np. ministerstwo czy PKOl, to tym lepiej. Bardziej chodzi o aspekt moralny niż finansowy. Na igrzyskach zdobywa się medale, to prawda. Ale proszę też pamiętać, że Piotr Żyła jest częścią drużyny. Jakby nie rywalizował z pozostałymi skoczkami, to nie byłoby tak wysokiego poziomu sportowego. Musimy się do tego odnieść - wyjaśnia Tomasz Wieczorek, sekretarz generalny PZN.

Ewentualne decyzje dotyczące nagrodzenia Piotra Żyły zostaną podjęte w najbliższych tygodniach, po zakończeniu XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.


Adam Bucholz, źródło: Sport.pl/Wirtualna Polska/Radio Zet
oglądalność: (29016) komentarze: (217)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Indor_indor stały bywalec
  @Indor_indor @stary

  No to oświeć mnie co to za biznesy ma Małyszowa?? Nie oglądam tvn style i chętnie się dowiem..

  Bez żon byliby nikim?? Haha chyba dokładnie na odwrót..

 • stary bywalec
  @Indor_indor @indor_indor

  haha Malyszowa miała jakiś sklep ?
  O czym ty bredzisz ?? Miała a i owszem ale to dawne czasy.

  O swoich interesach i biznesach mówiła nie dawno w specjalnym programie na TVN stylle ten sklep to już przeszłość. Ona pracuje czy ci się to podoba czy nie.
  I skończ pleść głupoty na temat żon skoczków bo praktycznie gdyby nie ich żony to oni byliby nikim ..

 • Indor_indor stały bywalec
  @Indor_indor @stary

  taaa każda jedna to businesswoman, co kilkanaście osób zatrudnia haha, wierzysz, w to co piszesz??
  Marcelina Hula gdyby nie mąż nie miałaby "roboty", Stochowej nikt by nie zaproponował wystawy..

  To są bardziej ich fanaberie niż opłacalny business, i jakich ludzi niby zatrudniają, sam głupoty pociskasz niesamowite, a czepiasz się innych.. I nie napisałeś w końcu, jakie to niby wykształcenie ma Żyłowa..

  Małyszowa miała jakiś czas temu sklep, ale już go nie ma (widziałem ten przybytek, towar jak z lumpeksu, bezguście straszne).

  A Justyna to nie jest jakaś mega bliska rodzina z Małyszami (są kuzynami, a nie jej rodzicami), nie wiem co w ogóle Piotrek miałby mieć do kasy Małyszów i co to za interes życia.. Co moi kuzyni mają niby do mojej kasy??

 • stary bywalec
  @Indor_indor @indor_indor

  Jesteś normalnie ułomny ...

  Żona Adama pracuje sama zarabia od dawna ale co ty tam wiesz potrafisz tylko pyskowac.
  Jest w tak dobrej sytuacji że może sobie prowadzić własne firmy ...

  Piotr zachował się jak drań jak rodzina była ? skakał bardzo dobrze rodziny nie ? skacze jak łamaga.
  Żona Stefana też zarabia pracuje też ma firmę ..
  Sytuacja żon sportowców jest na tyle dobra ze nie muszą chodzić do pracy na gwizdek ale mają za co prowadzić własne interesy dając tym samym pracę innym.
  A Justyna to kuzynka Adama Piotr wżenił się w dobrze ustawioną rodzinę to był interes życia ale jak się skacze na bok to kończy jak bidok.

 • stary bywalec
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  To sam się zamknij a nie komentuj innym zabraniasz a sam komentujesz i dajesz dobre rady?

 • Adrian36 stały bywalec

  Bo Facebook to jest po prostu już część życia a nie portal rozrywkowy. Paranoja, jednym słowem. Co ciekawe mam wielu znajomych w Niemczech i oni tak nie żyją tam facebookiem jak tutaj. Tam jest dalej portal rozrywkowy i tyle.Nikt tak nie przywiązuje wagi do tego kto co napisał na facebooku, nawet publiczna osoba. Tylko tutaj w Polsce ten boom na ten portal tak trwa i trwa. Wszyscy wpatrzeni w te tablety, telefony.. w co drugiej reklamie telewizyjnej z telefonem w ręku i zdjęcie pyk. Teraz coś tam Żyła chlapnął, czy żona Żyły i już afera.. media oczywiście też o tym piszą.. i to zgrozo sportowe. Jak np pisali o zdjęciu Stocha na facebooku bo umieścił z żoną.. no idioci z tych redaktorów, inaczej nie można nazwać.

 • Wojciechowski profesor
  @Baczo @Matos

  Ta sama, która prosi o "uszanowanie jej prywatności", komentuje teraz wpis męża na Facebooku? Niektórzy naprawdę powinni odciąć samych siebie od pewnych mediów...

 • Matos bywalec
  @Baczo @madrek

  Żonka też mu w komentarzu odpowiedziała, że to nie on napisał.

 • madrek doświadczony
  @Baczo @pawel96

  Ilość błędów ortograficznych jednoznacznie wskazuje na Piotra. A że się bardziej przyłożył niż zwykle, to i tekst jest mniej chaotyczny.

 • neomis początkujący
  Świetny pomysł

  Nagroda finansowa, za oddanie kilku skoków na treningu - świetny pomysł. Ja bym dorzucił gratyfikację za zawiązanie butów i założenie czapki w mroźne dni. A jak nie będzie przeklinał przez tydzień zgłosić go do Pokojowej Nagrody Nobla

 • Toyminator profesor
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Tylko po to,żeby mieć jasność,czemu Piotrek ma takie wahania formy ;) Ale wiecie,równie dobrze to może być jakaś głupia akcja, że jego kochanka to skoki itp ...

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Moderacja powinna usuwać komentarze dotyczące związku Piotra Żyły

  Po co pchacie się butami w ich życie? No po co?
  Tak im nie pomożecie. Oni mają kryzys z którymi sami sobie muszą poradzić.
  Nikt z nas tak naprawdę nie zna sytuacji i nie powinien tego komentować.

 • Indor_indor stały bywalec
  @Indor_indor @stary

  Taaa jasne, niby jakie ma wykształcenie..

  Chciała zatrzymać Piotrka, nawet po zdradzie, bo była kasa pewna, a z alimentami różnie bywa..

  30-cha i zero doświadczenia w jakiejkolwiek robocie, to miałem na myśli, a nie urodę - co to ma w ogóle do rzeczy??

  Jakby czuła potrzebę pójścia do pracy, to by poszła wcześniej, druga Małyszowa, co przez 40 lat robotą sobie rączek nie poplamiła.. Zresztą pokaż mi partnerkę skoczka, która na siebie normalnie zarabia ( a nie zrobi sesję zdjęciową od czasu do czasu, tylko dzięki popularności męża, jak ta od Stocha)??
  Leniwe babska, co się dochapały kasy i tyle..

 • stochomanka1978 doświadczony

  Dzisiaj Piotruś odpowiedział na zarzuty żony , jutro ona odpowie jemu i tak będzie parę dni, w końcu poznamy nową partnerke Piotra itd , itp

 • pawel96 profesor
  @Baczo @baczo

  Pierwsza myśl, jaka mi się narzuciła po przeczytaniu tego, to fakt, że Piotrek tego raczej nie napisał. Składnia zdań całkowicie inna, może ktoś mu dyktował.

  A co do treści - dwie sprzeczne wersje wydarzeń, niech sobie to wyjaśnią razem, lub w sądzie, tyle.

 • Baczo początkujący
  Żyła

  no i tak w życiu jak sporcie nie zawsze bywa kolorowo:-/ a odpowiadając na ostatnie publikacje dotyczące mojego małżeństwa i rodziny chciałem poinformować że nie są one prawdziewe:-/ moje małżeństwo rozpadło sie już dawno temu:-/ nie są prawdziwe informacje ze inna kobieta była powodem problemów w związku i wyprowadzki z domu który zbudowałem dla rodziny. zostałem zmuszony do wyprowadzki, starałem sie dojść do porozumienia z żoną, zadbać o dzieci i koncentrować sie na treningach. nie zamierzam już komętować zachowania i wpisów Justyny przez media, bo to był dla mnie trudny czas który już mam za sobą i prosze o uszanowanie mojej decyzji oraz życia prywatnego i rodzinnego, a w szczególności dzieci których dobro jest i było dla mnie zawsze priorytetem.

 • SvenVicky doświadczony

  W sumie zrobił teraz duży skok.. ale w bok :]

 • stary bywalec
  @Indor_indor @indor_indor

  30 cha ? powiadasz? to piękna zadbana kobieta to raz , wykształcenie również posiada..
  Kobieta , żona i dzieci sądzisz że co że kobieta jest już skazana na chłopa obiboka ? Kobieta zawsze sobie poradzi gorzej z nim , teraz to ma rozwód jak w banku za który słono zapłaci bo będzie z jego winy , alimenty to mu przywalą ze się nie podniesie i badzo dobrze , ale jemu kasa też się skończy bo i sponsor się odwróci i kto tu zostanie na lodzie ? kochanka odejdzie i zostanie sam.
  Żona poświęciła dla niego swoje życie, wychowuje dzieci, Piotr mógł studiować skończył studia , była z nim na dobre i na złe a on jak jej się odpłacił?

  I jak miał po układane życie prywatne skakał o wiele lepiej teraz skacze jak łamaga ale jeszcze za to medal dostanie i kase to jest dopiero skandal a juniorzy kasy nie mają ba, juniorów zaraz wcale nie będzie .

 • salto_de_esqui weteran
  @Adrian36 @Aaabbbb

  Pięknie to ująłeś. Już kilka lat temu napisałem artykuł, o takim "nowym" pokoleniu, tylko dosadniej, że tacy idioci bez GPS-u w telefonie nie trafiają już do WC u siebie w domu.

 • SvenVicky doświadczony

  Tak jest i dać order za przykładną postawę męża!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).