Piotr Żyła otrzyma kopię medalu i nagrodę finansową?

 • 2018-02-24 14:50

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu reprezentacja Polski w skokach narciarskich wywalczyła historyczny, drużynowy brąz. Z medalem do kraju nie wrócił Piotr Żyła, który na olimpijskich obiektach skakał najsłabiej i pełnił rolę rezerwowego. Kadrowicze i trener Stefan Horngacher podkreślają jednak ważną rolę wiślanina, jaką odegrał w trakcie igrzysk. Pojawiły się propozycje, aby brązowy medalista MŚ w Lahti również został nagrodzony przez Polski Komitet Olimpijski.

W trakcie igrzysk w Pjongczangu polscy skoczkowie wywalczyli dwa medale. Złoto na dużej skoczni wywalczył Kamil Stoch, zostając tym samym trzykrotnym mistrzem olimpijskim. Z kolei drużyna w składzie Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Stoch sięgnęła po brąz.

Teraz na skoczków czekają nagrody finansowe ze strony Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Kamil Stoch za złoty medal otrzyma 120 tysięcy złotych. Każdy ze członków brązowej drużyny wzbogaci się natomiast o 37,5 tysiąca złotych.

Po powrocie do kraju, polscy skoczkowie oraz trener Stefan Horngacher podkreślali ważną rolę, jaką Piotr Żyła odegrał dla całej drużyny podczas pobytu w Korei. Podczas wspólnego pozowania do zdjęcia, Kamil Stoch specjalnie ustawił swój brązowy medal z konkursu drużynowego na wysokości wiślanina.

- Bardzo bym chciał, żeby Piotrek został doceniony. Nie tylko ja bym chciał. Po powrocie do Polski, na lotnisku, Stefan Horngacher zupełnie o to niepytany wziął mikrofon i powiedział, że bardzo chciałby podziękować Piotrkowi, bo mimo że nie skakał dobrze i nie znalazł miejsca w drużynie, to był bardzo ważną częścią drużyny. Mogę to potwierdzić. Piotrek jest niezbędny, najlepiej dba o atmosferę w zespole - mówi na łamach portalu Sport.pl Maciej Kot.

- Kiedy zbliża się konkurs, to on jest tym człowiekiem, który potrafi rozbawić, poprawić humor, rozładować napięcie. Był z nami na skoczni, na konkursach. Przybijał piątki, żółwiki, zagadywał, pomagał. To był cichy bohater. Nie ma go w wynikach, nie było go widać w telewizji, ale dużo zrobił. Stefan nie bez powodu to zauważył - dodaje zakopiańczyk.

- Chciałbym bardzo podziękować Piotrowi, który ze względu na różne okoliczności nie był w komfortowej sytuacji w czasie igrzysk. Piotrek był jednak niezwykle ważnym członkiem naszego zespołu. Żałuję, że na jego szyi nie wisi żaden medal, bo taki mu się należał - powiedział trener Stefan Horngacher podczas konferencji prasowej na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Pojawiła się inicjatywa, aby Piotr Żyła został uhonorowany tak samo jak pozostała czwórka olimpijskiej drużyny. Pomysł popiera m.in. Jan Szturc, pierwszy trener wiślanina i wujek Adama Małysza.

- Myślę, że PZN powinien wnioskować do PKOl-u o nagrodę również dla Piotrka, bo to zawodnik, który zasługuje na docenienie - mówi Szturc dla Sport.pl: - Piotrek tuż przed igrzyskami stał na podium w Pucharze Świata, zajmując trzecie miejsce w Willingen. W Pjongczangu trochę słabsze skoki na treningach nie pozwoliły mu wystartować w żadnym konkursie, ale to bardzo mocny punkt naszej reprezentacji i na pewno również dzięki rywalizacji z nim czwórka medalistów weszła na taki poziom, który pozwolił im stanąć na podium.

- Na pewno nagroda dla Piotrka z PKOl-u byłaby fajna. Byłoby dobrze, gdyby Piotrek dostał to samo, co my. Ale jeżeli nie dostanie, to my z chłopakami coś wymyślimy i na koniec sezonu Piotrka uhonorujemy - dodaje Maciej Kot.

- Dobrze, że PKOl daje nagrody, ale to nie są tak duże kwoty, żeby ewentualnie zmieniły Piotrkowi życie. Tu chodzi o gest. Dlatego możemy np. kupić Piotrkowi dobrą gitarę, którą wszyscy mu podpiszemy czy jakoś fajnie pomalujemy. Może to też być ładna statuetka z podziękowaniami. Chodzi o pokazanie, że o nim pamiętamy i jesteśmy mu wdzięczni - zaznacza członek brązowej drużyny z Pjongczangu: - Fajnie by było, gdyby miał taki medal jak my. Obiema rękami bym się podpisał pod takim pomysłem.

- Decyzję w sprawie nagród dla olimpijczyków podejmuje zarząd PKOl po igrzyskach. Regulamin mówi jednak wyraźnie, że nagrody przysługują medalistom igrzysk olimpijskich. Oczywiście dostrzegamy rolę Piotra Żyły, który był gotowy w każdej chwili zastąpić kolegów, ale udziału w igrzyskach nie wziął - twierdzi Henryk Urbaś, rzecznik prasowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

- Doceniamy rolę, jaką Piotrek odegrał, będąc cały czas z drużyną. Na pewno był dobrym duchem zespołu. Nagrody wręcza się jednak sportowcom, którzy faktycznie w igrzyskach wystąpili. Decydujący głos będzie jednak należał do zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Jeśli w tej sprawie wpłynie jakikolwiek wniosek z PZN-u, to zarząd na pewno się nad tym pochyli - dodaje Urbaś w rozmowie dla Wirtualnej Polski.

Z kolei w Polskim Związku Narciarskim planowane jest spotkanie ws. nagrodzenia Piotra Żyły. Ma ono odbyć się po powrocie prezesa Apoloniusza Tajnera z igrzysk w Pjongczangu.

- Nie liczymy na innych. Sami będziemy to załatwiać. A jeśli ktoś się do tego włączy, np. ministerstwo czy PKOl, to tym lepiej. Bardziej chodzi o aspekt moralny niż finansowy. Na igrzyskach zdobywa się medale, to prawda. Ale proszę też pamiętać, że Piotr Żyła jest częścią drużyny. Jakby nie rywalizował z pozostałymi skoczkami, to nie byłoby tak wysokiego poziomu sportowego. Musimy się do tego odnieść - wyjaśnia Tomasz Wieczorek, sekretarz generalny PZN.

Ewentualne decyzje dotyczące nagrodzenia Piotra Żyły zostaną podjęte w najbliższych tygodniach, po zakończeniu XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu.


Adam Bucholz, źródło: Sport.pl/Wirtualna Polska/Radio Zet
oglądalność: (28698) komentarze: (217)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Indor_indor stały bywalec
  @Indor_indor @stary

  No to oświeć mnie co to za biznesy ma Małyszowa?? Nie oglądam tvn style i chętnie się dowiem..

  Bez żon byliby nikim?? Haha chyba dokładnie na odwrót..

 • stary bywalec
  @Indor_indor @indor_indor

  haha Malyszowa miała jakiś sklep ?
  O czym ty bredzisz ?? Miała a i owszem ale to dawne czasy.

  O swoich interesach i biznesach mówiła nie dawno w specjalnym programie na TVN stylle ten sklep to już przeszłość. Ona pracuje czy ci się to podoba czy nie.
  I skończ pleść głupoty na temat żon skoczków bo praktycznie gdyby nie ich żony to oni byliby nikim ..

 • Indor_indor stały bywalec
  @Indor_indor @stary

  taaa każda jedna to businesswoman, co kilkanaście osób zatrudnia haha, wierzysz, w to co piszesz??
  Marcelina Hula gdyby nie mąż nie miałaby "roboty", Stochowej nikt by nie zaproponował wystawy..

  To są bardziej ich fanaberie niż opłacalny business, i jakich ludzi niby zatrudniają, sam głupoty pociskasz niesamowite, a czepiasz się innych.. I nie napisałeś w końcu, jakie to niby wykształcenie ma Żyłowa..

  Małyszowa miała jakiś czas temu sklep, ale już go nie ma (widziałem ten przybytek, towar jak z lumpeksu, bezguście straszne).

  A Justyna to nie jest jakaś mega bliska rodzina z Małyszami (są kuzynami, a nie jej rodzicami), nie wiem co w ogóle Piotrek miałby mieć do kasy Małyszów i co to za interes życia.. Co moi kuzyni mają niby do mojej kasy??

 • stary bywalec
  @Indor_indor @indor_indor

  Jesteś normalnie ułomny ...

  Żona Adama pracuje sama zarabia od dawna ale co ty tam wiesz potrafisz tylko pyskowac.
  Jest w tak dobrej sytuacji że może sobie prowadzić własne firmy ...

  Piotr zachował się jak drań jak rodzina była ? skakał bardzo dobrze rodziny nie ? skacze jak łamaga.
  Żona Stefana też zarabia pracuje też ma firmę ..
  Sytuacja żon sportowców jest na tyle dobra ze nie muszą chodzić do pracy na gwizdek ale mają za co prowadzić własne interesy dając tym samym pracę innym.
  A Justyna to kuzynka Adama Piotr wżenił się w dobrze ustawioną rodzinę to był interes życia ale jak się skacze na bok to kończy jak bidok.

 • stary bywalec
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  To sam się zamknij a nie komentuj innym zabraniasz a sam komentujesz i dajesz dobre rady?

 • Adrian36 stały bywalec

  Bo Facebook to jest po prostu już część życia a nie portal rozrywkowy. Paranoja, jednym słowem. Co ciekawe mam wielu znajomych w Niemczech i oni tak nie żyją tam facebookiem jak tutaj. Tam jest dalej portal rozrywkowy i tyle.Nikt tak nie przywiązuje wagi do tego kto co napisał na facebooku, nawet publiczna osoba. Tylko tutaj w Polsce ten boom na ten portal tak trwa i trwa. Wszyscy wpatrzeni w te tablety, telefony.. w co drugiej reklamie telewizyjnej z telefonem w ręku i zdjęcie pyk. Teraz coś tam Żyła chlapnął, czy żona Żyły i już afera.. media oczywiście też o tym piszą.. i to zgrozo sportowe. Jak np pisali o zdjęciu Stocha na facebooku bo umieścił z żoną.. no idioci z tych redaktorów, inaczej nie można nazwać.

 • Wojciechowski profesor
  @Baczo @Matos

  Ta sama, która prosi o "uszanowanie jej prywatności", komentuje teraz wpis męża na Facebooku? Niektórzy naprawdę powinni odciąć samych siebie od pewnych mediów...

 • Matos bywalec
  @Baczo @madrek

  Żonka też mu w komentarzu odpowiedziała, że to nie on napisał.

 • madrek doświadczony
  @Baczo @pawel96

  Ilość błędów ortograficznych jednoznacznie wskazuje na Piotra. A że się bardziej przyłożył niż zwykle, to i tekst jest mniej chaotyczny.

 • neomis początkujący
  Świetny pomysł

  Nagroda finansowa, za oddanie kilku skoków na treningu - świetny pomysł. Ja bym dorzucił gratyfikację za zawiązanie butów i założenie czapki w mroźne dni. A jak nie będzie przeklinał przez tydzień zgłosić go do Pokojowej Nagrody Nobla

 • Toyminator profesor
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Tylko po to,żeby mieć jasność,czemu Piotrek ma takie wahania formy ;) Ale wiecie,równie dobrze to może być jakaś głupia akcja, że jego kochanka to skoki itp ...

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Moderacja powinna usuwać komentarze dotyczące związku Piotra Żyły

  Po co pchacie się butami w ich życie? No po co?
  Tak im nie pomożecie. Oni mają kryzys z którymi sami sobie muszą poradzić.
  Nikt z nas tak naprawdę nie zna sytuacji i nie powinien tego komentować.

 • Indor_indor stały bywalec
  @Indor_indor @stary

  Taaa jasne, niby jakie ma wykształcenie..

  Chciała zatrzymać Piotrka, nawet po zdradzie, bo była kasa pewna, a z alimentami różnie bywa..

  30-cha i zero doświadczenia w jakiejkolwiek robocie, to miałem na myśli, a nie urodę - co to ma w ogóle do rzeczy??

  Jakby czuła potrzebę pójścia do pracy, to by poszła wcześniej, druga Małyszowa, co przez 40 lat robotą sobie rączek nie poplamiła.. Zresztą pokaż mi partnerkę skoczka, która na siebie normalnie zarabia ( a nie zrobi sesję zdjęciową od czasu do czasu, tylko dzięki popularności męża, jak ta od Stocha)??
  Leniwe babska, co się dochapały kasy i tyle..

 • stochomanka1978 doświadczony

  Dzisiaj Piotruś odpowiedział na zarzuty żony , jutro ona odpowie jemu i tak będzie parę dni, w końcu poznamy nową partnerke Piotra itd , itp

 • pawel96 profesor
  @Baczo @baczo

  Pierwsza myśl, jaka mi się narzuciła po przeczytaniu tego, to fakt, że Piotrek tego raczej nie napisał. Składnia zdań całkowicie inna, może ktoś mu dyktował.

  A co do treści - dwie sprzeczne wersje wydarzeń, niech sobie to wyjaśnią razem, lub w sądzie, tyle.

 • Baczo początkujący
  Żyła

  no i tak w życiu jak sporcie nie zawsze bywa kolorowo:-/ a odpowiadając na ostatnie publikacje dotyczące mojego małżeństwa i rodziny chciałem poinformować że nie są one prawdziewe:-/ moje małżeństwo rozpadło sie już dawno temu:-/ nie są prawdziwe informacje ze inna kobieta była powodem problemów w związku i wyprowadzki z domu który zbudowałem dla rodziny. zostałem zmuszony do wyprowadzki, starałem sie dojść do porozumienia z żoną, zadbać o dzieci i koncentrować sie na treningach. nie zamierzam już komętować zachowania i wpisów Justyny przez media, bo to był dla mnie trudny czas który już mam za sobą i prosze o uszanowanie mojej decyzji oraz życia prywatnego i rodzinnego, a w szczególności dzieci których dobro jest i było dla mnie zawsze priorytetem.

 • SvenVicky stały bywalec

  W sumie zrobił teraz duży skok.. ale w bok :]

 • stary bywalec
  @Indor_indor @indor_indor

  30 cha ? powiadasz? to piękna zadbana kobieta to raz , wykształcenie również posiada..
  Kobieta , żona i dzieci sądzisz że co że kobieta jest już skazana na chłopa obiboka ? Kobieta zawsze sobie poradzi gorzej z nim , teraz to ma rozwód jak w banku za który słono zapłaci bo będzie z jego winy , alimenty to mu przywalą ze się nie podniesie i badzo dobrze , ale jemu kasa też się skończy bo i sponsor się odwróci i kto tu zostanie na lodzie ? kochanka odejdzie i zostanie sam.
  Żona poświęciła dla niego swoje życie, wychowuje dzieci, Piotr mógł studiować skończył studia , była z nim na dobre i na złe a on jak jej się odpłacił?

  I jak miał po układane życie prywatne skakał o wiele lepiej teraz skacze jak łamaga ale jeszcze za to medal dostanie i kase to jest dopiero skandal a juniorzy kasy nie mają ba, juniorów zaraz wcale nie będzie .

 • salto_de_esqui weteran
  @Adrian36 @Aaabbbb

  Pięknie to ująłeś. Już kilka lat temu napisałem artykuł, o takim "nowym" pokoleniu, tylko dosadniej, że tacy idioci bez GPS-u w telefonie nie trafiają już do WC u siebie w domu.

 • SvenVicky stały bywalec

  Tak jest i dać order za przykładną postawę męża!

 • Aaabbbb weteran
  @Adrian36 @emesz

  Nie. To ludzie żyjący w social mediach nie rozumieną świata. Siedzą w knajpach i autobusach wgapieni w swoje telefony, nie mają pojęcia jak pachnie książka, w przypadku głodu nie złowią ryby, bo pewnie nie będzie prądu i google nie doradzi, a znajomi ze Zbawixa uciekną ze swoimi MacBookami.
  Rośnie nam pokolenie życiowych niedorajdów, funkcjonujących obrazkowo, zapatrzonych w pseudocelebrytów nazywanych, oczywiście z angielska influencerami, czego przykładem jest spadek akcji jakiegoś snapchata o 7 procent, gdyż jakaś pani z dużym tyłkiem i gronem, oczywiście, followersów, wypier.działa z siebie mądrość, że ona już prawie go nie używa. Firma straciła ponad miliard dolców w jeden moment.
  Nie wyszydzaj, Kolego, ludzi od łowienia ryb, bo w 2018 jesteś w swoim rozumieniu mędrcem, ale być może w 2040 ja Cię tą rybą nakarmię, kiedy Ty rozpaczliwie będziesz szukał prądu w trawie.

 • EmEsz początkujący
  @Adrian36 @Adrian36

  Ogarnij się, mamy 2018 rok. Kiedyś było radio, potem tv, telegazeta z "łączką telezajączka", dzisiaj są social media.
  Może zaszyj się w ziemiance, łów ryby i czekaj na koniec świata, bo najwidoczniej go nie rozumiesz.

 • Wojciechowski profesor
  @Sweet @Sweet

  Ale to raczej nie z Gadu-Gadu przeszły do "poważnych" mediów...

 • Sweet doświadczony

  A chyba jednak nie jest tak zle zobaczcie sobie to zdjecie

  https://www.instagram.com/p/Bfjq761l6Xr/?taken-by=justynazyla

  dziecko lezy w lozku z soohorangiem i bandabim czyli piotrek musial przywiezc w prezencie :)

 • Sweet doświadczony

  buzki przyszly juz dawno z gadu gadu a nie z szamba ;)

 • Adrian36 stały bywalec

  Twittery i facebooki do tego doprowadziły. Że ludzie o tym tak gadają. jak wcześniej pisałem te społecznościowe portale wyżarły ludziom mózgi.
  Zauważam też na poważnych portalach informacyjnych w tekstach emitonki pokroju ":)" wcześniej czegoś takiego nie było. Skąd to przylazło? Z fb wiadomo.
  Co za naród tutaj jest.. wcześniej Ziobro i media robiły z tego sieczkę, teraz będą tłukli o Żyle jaki on niedobry i zły.. bo ktoś tam coś opublikował na rozrywkowym portalu? Co za naród idiotów rośnie? Media zidiociały do reszty..

 • wiatrhula111 profesor
  Żyła

  On nawet w wypowiedziach był jakiś taki inny niż wcześniej,hehehe zrobiło się strasznie sztuczne ,a Piotrek przestał śmieszyć.
  Po za tym po co komu te social media ,każdy ma swoje życie i powinien się nim zajmować,a nie życiem sąsiada,znajomego,Żyły ,czy Boyd Clowesa

 • SebaSzczesny profesor

  Teraz to chyba nie dostanie medalu i kaski

 • fridka1 profesor
  @Homeomorfismus @Homeomorfismus

  Czytam i oczom nie wierzę...Co was to wszystko obchodzi? Po co analizujecie punkt po punkcie ich życie prywatne? Sorry, ale tu jest skijumping, a nie pudelek. Może jeszcze przeszukajcie im śmietniki i powołajcie się na to co mówi sąsiadka Żyły z czwartego piętra albo zróbcie wywiad z babci szwagra kuzynem, żeby poznać jego wersję?

 • Homeomorfismus doświadczony
  @eve744

  Ja widzę sprawę tak, przynajmniej wg relacji Justyny:
  - Dziwne zachowania się Piotrka zaczęły się prawie rok temu.
  - Od czerwca nie mieszkają razem, właśnie z powodu dziwnych zachowań Piotrka.
  - Przed Wigilią powiedział jej, że ma kochankę i w ten sposób wyjaśniło się jego dziwne zachowanie.

 • stochomanka1978 doświadczony

  Teraz pewsno będzie polowanie na tą kochankę żyły kto to jest jak się nazywa, jakaś fota się pojawi, ale własciwie Zyła poszedł w ślady prezesa PZN, który też zostawił żonę dla o 40 lat młodszej kochanki.

 • eve744 doświadczony
  @eve744 @fridka1

  Chciałam tylko zwrócić uwagę, żeby nie oceniać Piotra po tym co powiedziała Justyna, bo możliwe że wyglądało to zupełnie z innej strony. Nie chce tu nikogo bronić, chciałam zwrócić uwage że to ich sprawa i że w zasadzie dopóki sie Piotr nie wypowie (a wcale nie musi bo to jego sprawa) to nie wiadomo jak to tak naprawde było.

 • eve744 doświadczony
  @eve744 @Eve744

  Ogólnie nie jest to istotne co było pierwsze, bo to już ich osobista sprawa, dopóki Piotrek nie powiedział swojej wersji ciężko doszukiwać się tutaj czegokolwiek. Ja to rozumiem w taki sposób jak napisałam wyżej. "Prawie rok" to nie jest żadna konkretna data, możliwe że kolejność była inna.

 • fridka1 profesor
  @eve744 @Eve744

  Ludzie, czy wy naprawdę nie macie co robić jako kibice tylko analizować, miesiąc po miesiącu prywatne życie Państwa Żyła? Co to ma na celu i jaki ma wpływ na was?

 • eve744 doświadczony
  @eve744 @Stefann

  "Zaczęło się prawie rok temu." - można to zinterpretować dwojako, prawie rok to dla mnie niecały rok. Jakby to chodziło o poprzednie swięta to by powiedziała, że ponad rok. Nie wiem nie chce spekulować bo to nie moja sprawa, wg mnie kolejność można po tej wypowiedzi interpretować różnie. Wesele Olka było w maju, czyli jeszcze przed czerwcem, kiedy to rzekomo Piotrek się miał wyprowadzić.

 • Stefann stały bywalec
  @eve744 @Eve744

  Czytanie ze zrozumieniem. Powiedziała, że już rok temu zaczęły się problemy. Nie chodziło jej o te święta tylko o poprzednie, po nich następuje czerwiec itd. Nadal to wszystko jest dla mnie naciągane. W lipcu bawili się na wspólnych wakacjach, potem na weselu Olka... Liczyłem, że to fake news... Nie wiem, cała ta sytuacja jest po prostu głupia.

 • fridka1 profesor
  @fridka1 @OjciecMarek

  Wiesz, w czasach Adama podobało mi się jeszcze to, że mieliśmy wielkie osobowości. Był Adam i jego wielki rywal (Hannawald czy Schmitt) z którym toczył boje przez cały sezon. Tę rywalizację dwóch sportowców wielu wspomina do dziś, a minęło przecież kilkanaście lat. Kamil nie ma takiego "jednego konkretnego rywala" i ja akurat za tym tęsknię.

 • dzika_swinia weteran
  @Matos @dawe19

  gadanie typu inni nic nie dostali, więc on tez nie

 • cocok stały bywalec
  @Matos @dawe19

  Sorry, ale porównywanie Huli do Żyły jest słabe. Kompletnie nietrafione. Pomysł z medalem jak dla mnie nietrafiony, ale jeśli chodzi o pieniądze to uważam, że w takim przypadku - 5 zawodników na równym poziomie, kasa powinna być dzielona na 5. Mówię o najważniejszych imprezach.

 • dawe19 doświadczony
  @Matos @Matos

  Dokładnie.
  Nagradzanie Piotra jakimś medalem czy ekstra kasą to nie jest w porządku. Ilu to sportowców pełniło rolę rezerwowych i nie dostawało nic? A np. Stefan przez wiele lat był tym rezerwowym i też wiadomo, jak duży wpływ ma na Stocha (przyjaźnią się) i jakoś nikt nie mówił, że medal dla Stefana... Dodatkowo ta sprawa z żoną teraz wyszła. Gdy ktoś osiąga sukcesy sportowe a jednocześnie dobrze kieruje swoim życiem, to wszyscy mówią, że jest przykładem dla młodych pod względem sportowym jak i pozasportowym. A jak już coś nawywija jak Żyła to nagle się mówi, że to jego prywatna sprawa... Na pewno nie można teraz powiedzieć, że powinien być on wzorem do naśladowania. A pod względem sportowym ma szansę się wybronić i osiągać dobre wyniki w Skandynawii. Zatem czekamy.

 • eve744 doświadczony

  Co do Piotrka to wg tego co Justyna powiedziała w wywiadzie to najpierw się Piotrek wyprowadził z domu (czerwiec), a że ma kochankę to się przyznał jej przed wigilią. Więc tak naprawdę to wynika z tego, że najpierw go Justyna wrzuciła z domu, a kochankę sobie znalazł później. To trochę stawia Piotrka w innym świetle, bo mówienie że zostawił Justynę dla kochanki - wg tej relacji kochanka się pojawiła później. Robi się z Piotrka potwora, zanim się jeszcze zdążył wypowiedzieć. A jak zrobił to już w zasadzie jego sprawa.

 • magg123 początkujący
  @Baczo @emesz

  Pierwszy był artykuł w fakcie... W tym artykule napisali, że Żyłę odebrała z lotniska inna kobieta. Stąd pierwsze plotki, które wkrótce i tak zaczęłyby żyć własnym życiem. De facto to zachowanie Piotra na lotnisku zwróciło uwagę "dziennikarzy" i to przez to zachowanie zaczęto spekulować. Być może po tym artykule Justyna poczuła potrzebę wyrzucania tego wszystkiego z siebie. Nie wiem, być może. Nie interesuje mnie za bardzo ich życie prywatne...

  Myślę, że masz zbyt wąską optykę. Masz już tezę i niezależnie od okoliczności pewnie będziesz jej bronił na śmierć i życie. A ta teza brzmi: To żona Żyły jest tą złą (lub szerzej - to kobieta jest tą złą)

  Dla mnie Żyła jest wartościowym sportowcem (nic się dla mnie nie zmieniło przez te dwa tygodnie Igrzysk, tym bardziej przez te ostatnie dwa-trzy dni plotek) Nie miał formy na Igrzyskach, ale w swojej karierze wiele osiągnął. I mam nadzieję, że jeszcze nawiąże do swoich największych sukcesów. • Indor_indor stały bywalec
  @Indor_indor @stary

  Ona do pracy, niby do jakiej??

  30 -cha z dwójką dzieci, bez wykształcenia, doświadczenia zawodowego i z dwójką małych dzieci???

 • dzika_swinia weteran
  @Matos @SebaSzczesny

  Przecież Popek się śmieje z takich jak Ty. Znalazł sposób na robienie kasy i jest ustawiony do końca życia, a nawet dłużej, tak kończą idioci?

 • dzika_swinia weteran
  @Indor_indor @stary

  Tak źle, że w Willingen miał podium?

 • dzika_swinia weteran
  Wywiady

  Co za idioci się tak przejmują wywiadami? Ciężka praca Stocha ostatnio doprowadziła indora do furii, a teraz na podstawie śmieszkowania Żyły spora część forum uważa go za kretyna, normalni jesteście?

 • cocok stały bywalec
  @Matos @Matos

  Jak skończył studia? Tak samo jak Lewandowski, nie musieli ani razu być na zajęciach tylko napisać pracę dyplomową. Taką można zlecić do napisania komuś za ok. 3 tysiące a promotor zazwyczaj daje Ci pulę pytań i z tego wybiera 3.

 • stochomanka1978 doświadczony
  @stochomanka1978 @Adrian36

  Wolny jest śliczny każdy ma swój gust a jeśli chodzi o nos to raczej jest jego zaleta bo przecież jaki nos to 3 razy dłuższy inny sprzęt:)))

 • stary bywalec
  @Indor_indor @indor_indor

  pani Justyna jest w bardzo dobrej sytuacji jest kuzynką Adama , rodzina zawsze jej pomoże a sama głupia nie jest bo z pewnością pojdzie do pracy ...
  Gorzej jak Piotrkowi kasa się skurczy ...To on na tym najgorzej wyjdzie nie ona i dzieci a swoją drogą trzeba być nie złym draniem żeby zostawić żonę i dzieci dla jakiejś dziuni ...
  Teraz wiadomo dlaczego tak źle skacze.

 • stary bywalec
  wolne żarty ?

  I co sobie mają mysleć juniorzy czy ci których nie było stać nawet na zakup nart bo związek nie wszystkim daje jak czytają takie coś?
  Czy nie widać że w poslkich skokach robi się pustka bo nie stać ich na nic ? bo są pozostawieni sami sobie? Jan Ziobro kiedy mowił to co mówił powiedział prawdę tak są traktowani ci co nie mają układów i koneksji rodzinnych w PZN.
  Kiedyś na starcie w MP stawało ponad 70 zawodników obecnie jest lekko ok 30 , 40 gdzie się podziała reszta?
  Reszta jest tam gdzie mówi Ziobro nie mają za co trenowac, nie ma sprzętu bo wszystko idzie na kadrę A a ta kadra A kiedyś się skończy i co zostanie?
  Po co się wysilac jak za nic można dostać kasę i medal z IO ?

  Żenada .

 • waldemarsson doświadczony

  To juz prędzej na medal i emeryturę lub jakąś gratyfikację zasłużyła Joanna Jóźwik, która w Rio została ograbiona z medalu przez 3 zawodniczki z wysokim poziomem testosteronu, a nie z całym szacunkiem Żyła, który nawet nie zaistniał na IO.

 • SebaSzczesny profesor
  @Matos @Matos

  Ja to się tak zastanawiam jakby poddać testowi inteligencji Popka i Żyłę to który miałby mniejszą. Coś mi się wydaję że Żyla

 • Matos bywalec
  .

  Nagrodzenie Piotra to duży przesadyzm. Piotr zawsze był takim typem "fiu bździu", "fruwaj dusza". Nie myśli o konsekwencjach. Tylko "hehehe'. Skoro ma się żonę i dzieci to trzeba być odpowiedzialnym i działa to w obie strony. Wszyscy wiemy jaki, jest. Inteligencją nie grzeszy. Jak on zdobył ten licencjat ? Nie wiem. Chyba za "hehe" i ładne oczy. Kiedyś czytałem jak jego jeszcze obecna żona korygowała błędy na facebooku jego. W ostatnim czasie znowu jest ich więcej w jego wpisach i wiadomo już dlaczego. Jego nowa dziewczyna już można się tylko domyślać na co poleciała. Wielu uważa, że to nic takiego zostać żonę i dzieci. Trzeba wiedzieć czego się chce wiążąc się z drugim człowiekiem. Zaraz zlecą się znawcy i rzucą się "to jego prywatne życie". Zgadzam się. Ale sprawa nagrodzenia za Igrzyska prowokuje do zastanowienią się. Ktoś zastanawiał się czy np. nie odmówi tej nagrody. W tej sytuacji, myślę że nie odmówi. Nad czym miałby on myśleć. Choć myślenie to dla niego za dużo. Drażliwy temat. Nagrodzenie go byłoby nie w porządku wobec innych sportowców. Możecie teraz po mnie jechać.

 • Adrian36 stały bywalec
  @stochomanka1978 @stochomanka1978

  Wolny ma wygląd? Daj spokój, żaden z niego tam uroczy, wygląda normalnie ale żeby był misterem to bym nie powiedział. Do tego ma duży nos. Już moim zdaniem ładniejszy jest Żyła. Nie wiem czemu się wszyscy czepiacie tak urody Żyły. Fajnie wygląda. Niestety wygląd u niego nie idzie w parze z rozumem jak widać. Ale to nie nasza sprawa. nie ma co oceniać ludzi po wyglądzie.
  Są skoczkowie co młodo wyglądają jak na swoje lata jak Ammann czy Stoch. Ale są też co wyglądają staro jak Małysz czy Mateja zawsze, czy Wasiliew. Ja byłem zdziwiony że Rosjanin to rocznik 79, przecież on wygląda strasznie staro. Te rysy twarzy i nos..

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  To jest niepoważne

  Komentowanie sytuacji skoczka nie znając kompletnie sytuacji i niego samego.
  Ale czego wymagać od januszostwa? Myślenia?...

 • fridka1 profesor
  @skijumpingexpert @skijumpingexpert

  Wiesz, najgorsze, że każdy komentuje zamieszanie w życiu Żyły przez pryzmat swojego własnego życia i swoich wyborów.

 • skijumpingexpert doświadczony
  Nie bede podawał nicków

  Bo po co? Ale nie podobają mi się tu komentarze typu "Kowalczyk powinna zakończyć karierę", "Stocha i Kubackie skoki w bok ciągną na prawo a Zyłe na lewo
  mówiąc szczerze, to mieć takiego przygłupa za męża to był wstyd na całą Polskę. Koleś nie generuje żadnych procesów zmysłowych, jednym słowem ameba."

 • Indor_indor stały bywalec
  Czy to medialny koniec Piotra Żyły??

  Obraz sympatycznego, prostolinijnego, wesołego, szczerego chłopaka, jaki miały w głowach miliony Polaków rozsypał się, jak domek z kart..
  Sponsorzy, reklamodawcy też pewnie zaczną się wycofywać, bo nikt nie chce, żeby jego produkt był kojarzony ze zdradzaczem..

  A swoją drogą niech sytuacja Justyny będzie przestrogą dla innych kobiet, które zgadzają się na układ: ona nie pracuje, on zarabia. Owszem, dom dostanie, alimenty też.. tylko ciekawe o ile kasa stopnieje, jak Żyła skończy karierę..

 • skijumpingexpert doświadczony
  Odpowiedź miała być dla wp sportowe fakty, ale czemu nie tu

  Wszyscy znowu tacy naiwni po jednej historii, a nikt nic nie wie i nie zna całej historii, tylko wierzy jednemu nic nie wartemu wpisowi. Jak Żyła się wypowie albo ktoś z okolicy to każdy Janusz nagle zmieni zdanie i nie przyzna się do swoich wpisów. Po drugie widziałem co ona robiła czyli nic nie robiła i korzystała z sukcesów Żyły. Teraz jest problem, bo znalazł sobie normalną dziewczynę, a dzieci nie zostawił na pewno będzie spędzał z nimi czas i opiekował się nimi na pieniądze też nie będą narzekać. Szczerze to się nie dziwię Piotrkowi. Po trzecie (wp sportowe fakty) to nie jest portal plotkarski tylko portal sportowy i nie na miejscu jest umieszczanie tutaj takich artykułów. Wiem, że liczą się wyświetlenia i dramaty, ale nie kosztem skoczków to jest ich życie prywatne i żadna tragedia się nie stała my nie powinniśmy się wypowiadać na takie sprawy jak nie znamy sytuacji od środka. Śmieszne trochę jest to, że każdy patrzy na całą sprawę przez pryzmat jednego głupiego wpisu...

 • SkiSchi bywalec
  @stochomanka1978 @Kubacki123

  KU Kubacki123 39 minut temu
  Początkujący Dziś o 17:06
  @stochomanka1978
  Szkoda, że za Tobą by nikt nie "poleciał" . Patrząc na dziewczyny w życiu Żyły to i u niego byś nie miała szans tym bardziej że nic w życiu nie osiągnęłaś.
  .................................

  Pisząc tak mówisz także o sobie. Pochwal sie co ty w życiu osiągnąłeś? Znam 10 tki tysięcy ludzi którzy więcej od Żyły osiągnęli. a tyn widzę tylko jego znasz.

 • SkiSchi bywalec
  @SkiSchi @wiatrhula111

  Widzę,że ty doswiadczony filozof jestes ale nie bardzo chyba czujesz ironii.

 • stochomanka1978 doświadczony
  @stochomanka1978 @Kubacki123

  ha ha ha

 • wiatrhula111 profesor
  @SkiSchi @SkiSchi

  SK SkiSchi 2 godziny temu
  Bywalec Dziś o 15:31
  @Ville
  uwazaj co piszesz bo nijaki kibicsportu(weteran) wyzwie Ciebie od IDIOTÓW

  Ten komentarz wygląda na typowe wyżalanie się,a co do twojego pytania to ,przed założeniem konta tutaj trzeba przeczytać regulamin,gdzie znajduje się odpowiedź na twoje pytanie.

 • wiatrhula111 profesor
  @stochomanka1978 @naimon123

  A ty?

 • cavalierjan19 profesor
  @Arewicz @Arewicz

  Na szczęście po Igrzyskach moderacja ma dobrą wprawę w usuwaniu trolli i innych podobnie zachowujących się użytkowników. Może niektóre wpisy na poziomie onetu czy wp zostaną usunięte.

 • SkiSchi bywalec
  @SkiSchi @wiatrhula111

  WI wiatrhula111 godzinę temu
  Doświadczony Dziś o 16:14
  @SkiSchi
  Czepiasz się,że wyzywa cię ktoś od idiotów,a sam wyzywasz innych?
  Takie podwójne standardy
  ...........................

  Nigdzie nie czepiałem sie ,że mnie ktoś wyzywa od idiotów a zadałem jedynie pytanie:
  "Czy na tym forum można wyzywać innego usera bo mam kilku na uwadze ?"- komentarz z 15:25

  Czytanie ze zrozumieniem dla ciebie to widzę sprawia ból

  Nie dostałem odpowiedzi więc skorzystałem z przywileju wyzywania innych na tym forum

 • naimon123 początkujący
  @stochomanka1978 @wiatrhula111

  A ty niby co?

 • Arewicz bywalec
  To już pudelek, czy jeszcze portal o skokach?

  Co tu się wyprawia?! Zróbcie ranking kto za kim by "poleciał". Za chwilę będzie strach otworzyć lodówkę, bo może wyskoczy jakaś kochanka skoczka, ewentualnie potencjalna kandydatka.

 • wiatrhula111 profesor
  @stochomanka1978 @Kubacki123

  A ty coś osiągnąłeś?

 • Kubacki123 bywalec
  @stochomanka1978 @stochomanka1978

  Szkoda, że za Tobą by nikt nie "poleciał" . Patrząc na dziewczyny w życiu Żyły to i u niego byś nie miała szans tym bardziej że nic w życiu nie osiągnęłaś.

 • stochomanka1978 doświadczony

  Gdybym miała wybierać kochanka ze skoczków to Żyła byłby na ostatnim miejscu, taki Wolny to chociaż ma wygląd za takim to bym poleciała.

 • cavalierjan19 profesor

  Cóż, sprawy rodzinne Piotrka nie powinny nas jako kibiców dotyczyć i interesować. Nie ma też sensu nikogo pochopnie oceniać nie znamy całej historii i z resztą nie musimy. Oby sprawa potoczyła się w miarę korzystnie dla wszystkich stron.
  Z perspektywy kibica liczę na to, że wyniki sportowe Żyły na tym nie ucierpią.

 • stochomanka1978 doświadczony
  od czerwca Żyła nie mieszka z żoną

  https://kobieta.wp.pl/justyna-zyla-przerywa-milczenie-piotrek-potraktowal-mnie-jak-obca-osobe-6224132586940545a

 • Aaabbbb weteran

  Okej, czyli znowu czeka mnie akcja rozdawania ignorów. Najgorsze jest to, że z uwagi na ustawienia strony to wyjątkowo syzyfowa robota...

 • EmEsz początkujący
  @SkiSchi @dawe19

  Z niczego Ci się Piotrek tłumaczyć nie musi.
  Nie rozumiem też czemu posiadanie kochanki jest zaraz traktowane jak coś najgorszego na świecie.
  Jesteśmy tylko ludźmi. Niech pierwszy rzuci kamień.... No cóż. Jeśli przez takie coś tracicie szacunek do drugiej osoby, mimo, że nie ma to związku z wami, to współczuję.

  A Piotrowi życzę wszystkiego najlepszego. Niech będzie szczęśliwy!

 • fridka1 profesor

  Dlaczego Piotr ma się tłumaczyć NAM z prywatności? On może się tłumaczyć z wyników sportowych. Reszta to nie nasza sprawa niezależnie od tego co kto na instagramie wysmarował w chwili złości.

 • wiatrhula111 profesor
  @SkiSchi @SkiSchi

  Czepiasz się,że wyzywa cię ktoś od idiotów,a sam wyzywasz innych?
  Takie podwójne standardy

 • dzika_swinia weteran
  Żyła

  Jego życie, jego sprawa. Jedyne co można ocenić to zachowanie pani Żyły, które jest słabe, po co ona wstawiała te posty? Żeby się pochwalić?

 • dawe19 doświadczony
  @SkiSchi @Saymon19

  To prawda, te hashtagi co najmniej nieodpowiednie jak na zaistniałą sytuację i powagę sprawy. Nie wiem jak Wy, ale ja straciłem sporo szacunku do Piotra i moje zdanie o nim sporo ucierpiało. Chyba, że rzuci na sprawę nowe fakty i przedstawi nam swój punkt widzenia. Już mleko się wylało, więc może jakoś się odniesie do tego. Jedno jest pewne - jego wybory i życie prywatne na pewno rzutuje na jego dyspozycję na skoczni i ten sezon to pokazuje.

 • SkiSchi bywalec
  za dużo kasy potem się w łbie przewraca.

  Panie Żyła prawdziwy góral tak nie robi. Bierze przykład z Tajnera drugiego prawdziwego górala

  A ta kochanka to nie czasami Sylwia Konieczna?

  @Saymon19
  Musisz być blisko łóżka pani Justyny,że tak ją znasz a sorka z wpisów hasztagów ją znasz- to kolego nie wypisuj o innych i nie oceniaj jesli nie masz pewnych sprawdzonych wiadomości. Robisz tym sposobem z siebie głupka

 • Saymon19 weteran
  @SkiSchi @SkiSchi

  Szczerze patrząc na wpis jego żony (jeszcze), a zwłaszcza te hasztagi to o niej nie można mieć lepszego zdania. Jedno warte drugiego

 • przemhel stały bywalec
  Żyła coś ty zrobił

  teraz Małysz dołoży starań aby opuścił kadre !!! stracisz wszystko chłopie

 • pawel96 profesor

  W kwestiach obyczajowych - jeśli plotki są prawdziwe (a raczej są), to przynajmniej mamy wytłumaczenie ostatniej dyspozycji Żyły na skoczni.

 • Adrian36 stały bywalec

  Trochę się zgadzam, Żyła 32 lata na karku a myśli że jest dalej chłopcem z hehe na gębie. Co gorsza inni go tak traktują, jak chłopca a nie poważnego mężczyzny jak na wiek który ma. Wszędzie "Piotrek" Piotrek Piotrek.. co słyszę to Piotrek.. To powinien być Pan Piotr dla was dziennikarze i inne hieny! Piotrka to brydzia nie piliście żeby tak do niego mówić! Może wtedy Piotr Żyła by spoważniał w koncu.
  A już paranoją jest mówienie do Huli.. Stefanek. To już nie są dawno chłopcy, redaktorzy i dziennikarze!

 • Saymon19 weteran

  No i co z tego? Żona dostanie dom i kasę na alimenty, też mi wielka sensacja. Taka natura, że ludzie się żenią i rozwodzą. A niektórzy się zachowują jak takie stare baby, co tylko dupę każdemu obrabiać potrafią a sami nie są lepsi. Niech każdy się zajmie swoim życiem i tyle.

 • FankaPilcha doświadczony
  @SkiSchi @SkiSchi

  Jeżeli to rzeczywiście była kochanka to w 90% możliwe że poleciała na kasę. Bo inteligencji to tu zero. Mam podobne do ciebie zdanie o Żyle.

 • SkiSchi bywalec
  Stocha i Kubackie skoki w bok ciągną na prawo a Zyłe na lewo

  mówiąc szczerze, to mieć takiego przygłupa za męża to był wstyd na całą Polskę. Koleś nie generuje żadnych procesów zmysłowych, jednym słowem ameba.
  Z jego zachowania i wypowiedzi cieszą się tacy sami jak on.
  Współczuje kochance Żyły.

 • OjciecMarek weteran
  @fridka1 @fridka1

  Istnieje jeden prosty sposób na takie odczucia: odciąć się od tego, co poza skocznią, polecam i pozdrawiam. Mi z takim podejściem współczesne skoki, z ich rywalizacją na dziesiąte części punktu i wyrównanym poziomem czołówki ogląda się o wiele lepiej, niż konkursy z tego, jak to ujęłaś, romantycznego okresu, w którym warte uwagi było może z dziesięć prób na cały konkurs, reszta miała kłopot z przefrunięciem buli.

 • SkiSchi bywalec
  @Ville @Ville

  uwazaj co piszesz bo nijaki kibicsportu(weteran) wyzwie Ciebie od IDIOTÓW

 • wiatrhula111 profesor
  @fridka1 @fridka1

  Polać mu

 • fridka1 profesor

  Tęsknię za czasami gdy skoki narciarskie były bardziej romantyczne. Tych sprzed ery Małysza i tych z jej początku. Czytaliście materiał o Davidzie Goldstromie? Ma takie same spostrzeżenia. Dziś wszystko jest niczym Politechnika, Stoch to profesjonalista, do tego ten mało zrozumiały system, czasy Adama i jego droga na szczyt to materiał na film. Kiedyś Peterka mówił, że dziś skoczkowie to są co najwyżej znajomymi z fejsa, a wtedy się przyjaźnili. Widzę, że dziś się nawet brudy małżeńskie na instagramie pierze. Po co? Sven Hannawald nie wiedział jakie wzbudza w Polsce emocje, bo nie było jeszcze wtedy tych wszystkich mediów społecznościowych i jak nie skakał to spędzał czas z rodziną nie wiedząc o całej burzy, Jestem fanką łyżwiarstwa figurowego i denerwuje mnie, że o tej dyscyplinie piszę się na igrzyskach "a tej było majtki widać, a tamtej pierś się wysunęła, a tamta robi dziubek na instagramie" W skokach podobnie albo i gorzej. Robi się z chłopaków Bogów, a ich żony traktuje niczym WAGS piłkarzy, czy tego chcą czy nie, gdzie w tym wszystkim jest sport i trudna droga na szczyt, merytoryczna dyskusja o występie sportowym, formie zawodnika?

 • SkiSchi bywalec
  Czy na tym forum można wyzywać innego usera bo mam kilku na uwadze ?

  KI kibicsportu 27 minut temu
  Weteran Dziś o 14:56
  @SkiSchi
  Jesteś wielkim IDIOTĄ.

 • Ville bywalec
  Nie róbmy z niego kryształowego bohatera

  Bo za uszami ma bardzo dużo

 • anonim
  Jak tak na nią patrzę..

  To się nie dziwię,że ją zdradzał hehe.

 • kibicsportu profesor
  @SkiSchi @SkiSchi

  Jesteś wielkim IDIOTĄ.

 • SebaSzczesny profesor
  @equest @equest

  jak osobiste sprawy to po co to ogłaszała na cały świat, sama wrzuciła do internetu więc to też jest teraz nasza sprawa

 • SkiSchi bywalec
  No bez jaj Żyła

  powinien dostać medal uśmiechu a nie kopię brązowego IO

  Aha Horngacher zwany przez dervisha "Horn" to tak jak dervish- der i wszystko jasne- nie zostanie w Polsce . Zwiazek austraiacki spełni wszystkie wymagania Horngachera a polski nie.

 • equest profesor
  To są osobiste sprawy Państwa Żyłów.

  Nikt nie ma prawa komentować.

  Zwracam się do Admina o usunięcie całej dyskusji.

 • Stoszek profesor

  Podobno Horngacher u nas chce też być bliżej kombinacji Norweskiej z Kadrą B i Juniorami.

 • SebaSzczesny profesor
  @SebaSzczesny @FaNsToChA

  Gdyby Tajner nie żałował Kruczkowi bo on też chciał w sprzęt i technologie inwestować to może wyniki za jego kadencji byłyby jeszcze lepsze.

 • anonim
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Niech Tajner nie żałuje..Bo Horngacher wie co ma zrobić,żeby było jeszcze lepiej..Przecież nie od dziś wiadomo,że Horngacher w kwestii sprzętu to jest TOP.

 • SebaSzczesny profesor

  Polo Tajner mówi że Horngacher zostanie ale wymaga jeszcze większych inwestycji w sprzęt.

 • EmiI profesor

  https://www.youtube.com/watch?v=FA7ty2LQwc0 czy będzie podobne oświadczenie w wykonaniu Żyły?!

  A tak na poważnie guzik mnie to obchodzi. Szkoda tylko że media piszące stricte o sporcie piszą o tym zamiast zostawić pudelkom i pomponikom. Dlatego póki co muszę pochwalic redakcje skijumping.pl

 • kolega96 doświadczony

  Dlaczego wszystkie pozostawione kobiety(często z jej winy) nie piszą "rzucił mnie"?. One zawsze piszą "porzucił NAS, mnie i dzieci". Jest to ohydnym kłamstwem, gdyż facet porzuca przeważnie tylko ją, a nie dzieci.'

 • dawe19 doświadczony
  P. Żyła

  Niestety ale życie osobiste ma ogromny wpływ na sportowca szczególnie jeśli chodzi o skoki narciarskie. Teraz już wiadomo, skąd słaba postawa Piotra na IO. Obawiam się, że swoimi błędami i zachowaniem, zniszczył nie tylko życie rodzinne ale i swoją karierę. Oby się jakoś ogarnął i powrócił na właściwe tory zarówno prywatnie jak i sportowo.

 • Klocuch12 początkujący
  @Klocuch12 @Homeomorfismus

  To nie jest fake, wcześniej było jej zdjęcie rozpłakanej, teraz usunęła go i dała nowy.

 • kolega96 doświadczony

  Ta sytuacja mu wcale nie pomogła na Igrzyskach i coś czuję że do końca sezonu może się nie odnaleźć ale to nie znaczy że MY mamy łączyć życie osobiste ze sportowym. Ludzie się rozchodzą, czar pryska, takie brutalne jest życie, jednak panie Piotrze walcz pan dla Polski w skokach narciarskich o jak największe miejsca, a życie osobiste zostawmy jemu.

 • kolega96 doświadczony

  Nie wiemy jak to było w ich rodzinie. Ta Justyna może nie taka święta, zresztą żałosny ten jej wpis na portalu społecznościowym jak by chciała się wypłakać światu. Życie nie jest czarno białe.

 • awsedr początkujący
  Medal

  Ja też chcę medal. Przez cały konkurs ściskałem kciuki za Polaków i dzięki temu wygrali. Należy mi się.

 • stochomanka1978 doświadczony
  @stochomanka1978 @zxcvbnm_9999

  Musiałby się nazywać Biergun

 • Adrian36 stały bywalec

  Co mnie obchodzi Żyła i jego miłości? To są całe polskie media. Teraz co kto napisze na facebooku to zaraz jest publikowane w mediach. Dawniej czegoś takiego nie było. Ludziom ten facebook zrobił dziury w mózgu i to widać. Tylko w Polsce się tak żyje tym portalem bo już światu ten boom na niego przechodzi. Co napisze kto na facebooku czy Kot czy Żyła czy Ziobro to zaraz wszyscy się rzucają i piszą na onetach czy wp że Kot dodał zdjęcie..
  Ps. A osobiscie to zawsze wolałem naszą klasę. To był portal z misją i szkoda że upadł. To było coś fajnego.

 • anonim
  @stary @stary

  Piotr skacze,ale z kwiatka na kwiatek.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @stochomanka1978 @stochomanka1978

  Bjegun?

 • stochomanka1978 doświadczony

  zeby zdobywac duzo medali trzeba mieć nazwisko na bje czyli bjergen i bjerndalen

 • EmEsz początkujący
  @Baczo @baczo

  "Dlatego proszę o uszanowanie naszej prywatności."

  LOL

  Pisze o prywatności wywalając wszystko publicznie na Instagramie :D Logika.

 • stochomanka1978 doświadczony

  Żal mi dzieci Piotrka ale nie spodziewałam się po nim że zdradzi żonę, przykre, smutne

 • pawelf1 profesor
  @dervish @stary

  Tylko twój chory i wścibski umysł podpowiada ci ,że masz w tej sprawie jakiś obowiązek ......

 • stary bywalec
  @dervish @dervish

  To są ludzie o statusie publicznym i mamy obowiązek zajmować stanowiska w tych kwestiach.

 • cocok stały bywalec
  @EmEsz @emesz

  Naucz się czytać ze zrozumieniem.

 • stary bywalec
  @EmEsz @emesz

  Ty jestes normalny?

 • stary bywalec
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Sam kończ ale pisać brednie i dyktować innym co mają robić.

 • Aaabbbb weteran
  @dervish @dervish

  I ten wpis powinien zakończyć roztrząsanie rodzinnej sagi Żyłów, a wszelkie dalsze dywagacje, zwłaszcza te wchodzące z butami w ich życie - usunięte.

 • Baczo początkujący

  ``Wiem, wiem nie powinnam była usuwać poprzedniego postu (zrobiłam to na prośbę bliskich mi osób) emocje emocjami, ale dogadywaliśmy się z mężem inaczej, nie dotrzymał słowa, a we mnie coś pękło. Moje dzieci nie będą płakać przez kogoś... przez człowieka który jest ich ojcem. Starałam się... najbliższe mi osoby wiedzą jak się staram i robię wszytko żeby moje dzieci miały się jak najlepiej i w jak najmniejszym stopniu odczuły obecna sytuację. Dlatego proszę o uszanowanie naszej prywatności.
  Pozdrawiam Justyna Żyła,,

 • SebaSzczesny profesor

  Kowalczyk powinna zakończyć karierę

 • EmEsz początkujący
  @EmEsz @cocok

  No więc potwierdzasz to, o czym pisałem "baby są nierozgarnięte" w kontekście Justyny.

  On się jej przyznał, a ona go wywaliła z domu. Nie zrobiła nic by uratować związek, tylko wywalała żale na Instagramie. Cel był tego jeden - zniszczyć Piotrka. Zatem jeśli ktoś tu nie ma klasy, to ona.

  Koniec! :-)

 • GOTS weteran

  Apeluję o spokój!
  Poczekajcie na jakieś bardziej oficjalne informacjie, na ten temat. Czytając wpisy, niektórych sądze, że dla nich jest wszystko jasne. Naprawdę dajcie sobie na wstrzymanie, nie znacie tła sprawy, o ile w ogóle jakaś sprawa istnieje. Nie włazi się nikomu z buciorami i mordą w życie. Teraz komentatorów i ekspertów jest wielu, ale nikt nie wie co się tam stało naprawdę.
  Życie nie jest czarno-białe, nikt z nas nie jest idealny i występowanie w roli sędziego, z pozycji klawiatury i komputera po jednym wpisie w dodatku szybko usuniętym jest żenujące.
  Pozostaje nam życzyć, że jeżeli jakiś kryzys jest, to oby się jak najszybciej zakończył, bo to będzie z korzyścią dla rodziny i skoków Piotrka, a co za tym idzie naszej kibicowskiej satysfakcji.

 • cocok stały bywalec
  @EmEsz @emesz

  Ja już kończąc temat, mógł być nieszczęśliwy w tym związku tylko klasę kobiety lub mężczyzny poznaje się po tym, że właśnie wtedy odchodzi albo zaczyna szukać pomocy by uratować związek a nie odchodzi dopiero wtedy gdy znajdzie kochankę lub kochanka. I w pierwszym przypadku byłoby inaczej, pewnie wydaliby wspólne oświadczenie i nikt by się nie interesował. Jak napisałam w moim pierwszym komentarzu, to się odbije na jego sportowej formie, media tego nie odpuszczą.

 • Homeomorfismus doświadczony
  @Stoszek @Stoszek

  Widziano tylko, że na lotnisku odebrała Żyłę jakaś kobieta, która nie była jego żoną Justyną. To nie znaczy zaraz, że to musiała być kochanka.

 • dervish profesor
  sorry

  ale prywatne życie Piotra, pana Prezesa czy innych osób związanych ze skokami nie powinno nas obchodzić o ile te osoby same się tym życiem z nami nie podzielą. Mnie nie interesują sensacje z brukowców. Z niesmakiem czytam wpisy na ten temat i nawet nie zastanawiam się czy to plota czy fakty. Po prostu czuje duży niesmak i rozczarowanie widząc dyskusje na ten temat. Mam nadzieje, ze prawdziwi kibice nie będą tego tematu drążyli.

 • dervish profesor
  sorry

  Sorry ale prywatne życie Piotra, pana Prezesa czy innych osób związanych ze skokami nie powinno nas obchodzić o ile te osoby same się tym życiem nie z nami nie podzielą. Mnie nie interesują sensacje z brukowców. Z niesmakiem czytam wpisy na ten temat i nawet nie zastanawiam się czy to plota czy fakty. Po prostu czuje duży niesmak i rozczarowanie widząc dyskusje na ten temat. Mam nadzieje, ze prawdziwi kibice nie będą tego tematu drążyli.

 • Wojciechowski profesor
  @Stoszek @Tim

  Patrzę na to zupełnie z innej strony - możliwość żonglowania belkami w jakimś stopniu zwalnia jury z odpowiedzialności przy ustalaniu optymalnej długości najazdu od początku serii.

 • EmEsz początkujący
  @EmEsz @stary

  Nie za bardzo rozumiem?

  Ogarnij się. Jaką prawdę? Nie miał prawa czuć się źle w związku? Jeśli się dusił, miał prawo dokonać wyboru. Ona miała prawo go wywalić z domu. I tyle. TO ich życie, takie rzeczy się dzieją. 50% małżeństw się rozwodzi.
  To tylko dowidzi bezsensowności brania ślubu ;)

  A to jak wygląda jego życie prywatne to JEGO SPRAWA. Dalej jest dobrym człowiekiem, przyjacielem, sportowcem. Może nie za fajnym mężem, ale nie nam to oceniać, bo nie znamy kulisów i NIE POWINNY NAS OBCHODZIĆ.

  A to jak ta informacja wpłynęła na Twój sposób odbierania go tylko świadczy o Tobie i Twojej hipokryzji.

 • stary bywalec
  WSTYD Pootrze !

  Kto by pomyslal, ?e ten nie skazitelny Piotrek zostawil zone i dzieci male dzieci bo zachcialo mu sie kochanki.

  Calkowicie zmienilem zdanie o nim , popularnosc padla mu na glowe i prosze jak skacze od jakiegos czasu jak ostatni pajac ...
  Kochanka nie sluzy , sluzyla rodzina ..
  Wspolczuje pani Justynie ..

 • stary bywalec
  @EmEsz @emesz

  Perfidia ? z czyjej strony co? Nareszcie powiedziała prawdę o tym hełbionym po niebosa Piotrze ...
  Ten nie skazitelny Piotrek zostawił żonę i małe dzieci ....
  Całkowicie zmieniłem zdanie na jego temat ... Kochanka przyjechała po niego na lotnisko WSTYD Piotrze !

 • cocok stały bywalec
  @EmEsz @emesz

  Ciężkie czasy nastały, to kobieta ma chować głowę w piasek, bo ją facet zdradził i cicho siedzieć? No tak, Twoim zdaniem to jej wina.

 • dervish profesor
  pawel96

  Ale co Ty porównujesz? W jednym przypadku (kopana) wszyscy z góry wiedzą, że zgodnie z regulaminem każdy członek kadry jest członkiem drużyny i przysługują mu wszelakie zdobyte przez drużynę nagrody. A w drugim (skoki) rezerwowy nie jest członkiem drużyny i z góry wiedział, ze jeżeli przegra rywalizacje o miejsce w drużynie to zgodnie z regulaminem żadne nagrody nie będą mu przysługiwały.

  Jeżeli koledzy uznają go za pełnoprawnego członka drużyny i chcą się z nim podzielić wywalczoną nagrodą to niech mu odpalą 1/5 swojej działki i wszyscy będą mieli po równo. A najważniejsze nikogo to nie będzie raziło bo to ich prywatna sprawa co zrobią ze swoimi pieniędzmi :)

 • Tim doświadczony
  @Stoszek

  Wracając do sportowych tematów. Bo poniżej zaczął się robić plociuch...

  Mistrzostwa Japonii.

  Ryoyu Kobayashi - +150m! - Sapporo 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=J4wx8_YAIbs

  Jest to przestroga dla przeciwników zmiany belek podczas konkursów PŚ. Patrząc na skok Japończyka, wyobrażam sobie gdzie by lądowali najlepsi zawodnicy w Vicersund bez systemu zmiany belek.

 • EmEsz początkujący
  zdrada? wow

  Baby są jednak niezbyt rozgarnięte.
  Ma Piotr szansę na ew. premię finansową, to się Justysnka obudziła i zrobiła wrzutkę na insta. "Jaaaa na ty nie skorzystam, masz inną, więc aaaaaaa masz!!!".

  Co za perfidia prać prywatne brudy publicznie, poprzez Social Media. I to w takim czasie.

  Zdradził to zdradził, ludzie są ludźmi a życie to życie. Ale nieeeee, musi się głupia baba wypłakać i zrobić smród.
  Chyba jednak faktycznie ciężko było z nia wytrzymać.

 • cocok stały bywalec
  @Stoszek @Stoszek

  A ja po przeczytaniu tego newsa pomyślałam, że to będzie koniec Żyły jako zawodnika. Jednak takie rozstanie to za duży stres, sprawa jest już medialna, rozwód nie będzie łatwy, podział majątku itd. Tego się nie pogodzi ze sportem na najwyższym poziomie.

 • Stoszek profesor

  Żyła za to rozstanie to powinien kopa w d.... dostać a nie medal i kasę. Ktoś będzie go jeszcze poważnie na forum traktować? A to nie fake, przecież widzieli go z tą kochanką.

 • Aaabbbb weteran

  Nie rozumiem, jak ktokolwiek może uważać, że Piotrowi należy się jakkś medal??!!! Niczym nie uzasadniony absurd.
  Chyba, że order uśmiechu, bo wesoły z niego gość.
  Jeśli prawdą są plotki tzw. obyczajowe, to z pewnością takie wydarzenia mogą rzutować na formę.Ale życie prywatne Piotra to nie moja sprawa i nic mi do tego.

 • acka weteran

  Najkrótsza recenzja Pjongczangu:

  Ester Ledecka

  czyli

  "Pełne szaleństwo w igrzyskach, w których polskiego pozytywnego szaleństwa i radości ze startów było jak na lekarstwo. A głośnych narzekań - więcej niż medali. Więcej nawet jeśli medal w drużynie skoczków policzyć za cztery. Za mało trenowałyśmy razem, mamy słabe narty, nie mamy wizji, nie mamy jaj. Tu nie ma żadnej przenośni, wszystkie te cytaty padły. A jakby jeszcze dopisywać wszystkie zakulisowe: my się nie lubimy, ona się dla nas za mało stara, to byłoby tego więcej niż polskich miejsc w czołowej ósemce." (cytat z artykułu Pawła Wilkowicza)


 • acka weteran
  @Kubacki123 @Kubacki123

  Mam nadzieję, że żartujesz. Jeśli nie, to oczywiście tobie nie przeszkadzamy w całowaniu czegokolwiek u Prezesa, natomiast to, co my powinniśmy zrobić, to już będzie nasza własna decyzja. Obawiam się, że i w naszym sporcie głównym celem jest pocałowanie lub polizanie kogoś, a nie walka, co potem widać w tabelach medalowych....

 • Homeomorfismus doświadczony
  @Pavel @pavel

  Wpis wygląda mi na fałszywkę, bo kto informując o rozstaniu z mężem, dodaje hashtagi "cudowny chłopak" i "mąż na medal"? Poza tym teraz wpisu tego już tam nie ma, co też powinno dać do myślenia.

 • Homeomorfismus doświadczony
  @Klocuch12 @Klocuch12

  Sądzę, że to włamanie się na konto.

 • Pavel profesor
  @stochomanka1978

  Nie chce mi się wchodzi w te stricte plotkarskie tematy, ale jako, że poniekąd są związane z artykułem powyżej wszak spadek formy nie wziął się z powietrza, to mogę wrzucić wam artykuł z WP na ten temat. Ja osobiście oceniać nie chcę czy to prawda czy nie, bo sprawy nie znam, ale przeczytać można. Z resztą słowa Horngachera z lotniska tez można rozumieć dwuznacznie:

  "Chciałbym bardzo podziękować Piotrowi, który ze względu na różne okoliczności nie był w komfortowej sytuacji w czasie igrzysk."

  https://sportowefakty.wp.pl/pjongczang-2018/739924/piotr-zyla-zostawil-zone-i-dzieci-dramatyczny-wpis-zony-skoczka


 • stochomanka1978 doświadczony

  Zyła ma kochanke ale raczej to nie był wpis Justyny bo na jej konicie nie ma takiego wpisu https://www.instagram.com/justynazyla/

 • Baczo początkujący

  Myślę że to włam na konto, chociaż kto wie.

 • Klocuch12 początkujący
  Piotr Żyła zdradził żonę?

  Justyna Żyła ,,Tak mi wszyscy odradzali .. wiec usunęłam wcześniejszy post ,tak to prawda ten Wasz wspaniały Piotr Zyla zostawil mnie dzieci bo tak bo nie potrafi żyć w rodzinie ???????( połowa winy po mojej stronie kiedy wyrzuciłam go z domu jak mnie uprzejmie poinformował ze ma kochanke ???????)nie mam zamiaru już kłamać"

 • Klocuch12 początkujący
  LOL

  https://www.instagram.com/p/BfmTt8KFgDR/?taken-by=justynazyla

 • Kubacki123 bywalec
  Skończcie mieć wąty do Tajnera

  To nie jego wina. Jego to akurat powinniśmy po stopach całować a efekty jego pracy będą za 8 lat na igrzyskach olimpijskich

 • SebaSzczesny profesor

  Za tydzień w Lahti znów drużynówka, coś im w na głowe chyba spadło żeby aż tyle ich robić.

  Teraz przez tydzień można się zastanawiać w jakiej formie będzie ta czwórka która walczy o KK. Każdy z nich ma szanse choc najwieksze Stoch i Welli

 • Adrian36 stały bywalec

  Tajner to powinien dostać order za wspaniały stan sportów zimowych w Polsce. Z wypiekiem na twarzy śledziliśmy czy Staręga nie zostanie zdublowany a Ewelina Marcisz czy ukończy bieg. Albo czy Gąsienica-Daniel nie potknie się o nartę przy zjeździe.Nie wspomnę już o naszych kobietach skaczących na nartach..
  Dzisiaj też łyżwiarka oczywiście polska się wywróciła. A słowo "niestety" to najczęściej powtarzane przez komentatorow na Igrzyskach. To już do Tajnera nie należy ale jednak tego wyczynu nie da się pominąć.Jutrzejszy bieg też może być ciekawy. I modlenie się czy Justyna nie padnie na tych 30 km a reszta czy dokonczy w ogole bieg..

 • SchwarzerAdler weteran

  Medal dla boskiego aPollo Tajnera, też wspierał drużynę i nawet w ostateczności mógł by za niego skakać jakby Żyła się rozchorował :))

 • marro profesor

  Ogolnie co nam do tego dostanie kopie medalu to dostanie w kronikach sportu jednak nie bedzie go w brazowej druzynie.

 • madrek doświadczony
  @pawel96 @pawel96

  A gdyby tak jedna z Holenderek się potknęła i straciła kilka sekund przewagi ? Sorry, ale na tym poziomie nie można myśleć, że nie mamy szans, więc sobie odpuścimy. Dla mnie to jest niewytłumaczalne.

 • martinoz6 początkujący
  @Pavel @pawel96

  no tak, ale z tego co pamiętam to startowała w eliminacjach

 • skortom76 weteran
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  A ile pkt zdobył? Ile metrów skoczył? To czemu nagród za złoto w Lahti nie dać Huli i Ziobrze?

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @madrek

  I tak plan maksimum wykonały, Holenderek by nie pokonały.

  Duża burza towarzyszyła także męskiemu wyścigowi. Gdy w półfinale Polacy wylosowali Holendrów, to tak właściwie odpuścili ten bieg, traktując go treningowo, aby mieć więcej sił na pojedynek o trzecie miejsce. Ten ostatni wygrali, pamiętam, że rywale Polaków (bodajże Kanadyjczycy) byli oburzeni, że Polacy treningowo potraktowali półfinał, wiedząc, że większych szans na zwycięstwo nie ma. Cóż, to był dopiero jakiś element taktyki.

 • Nowyskoczek5 profesor
  Super decyzja

  Zasłużył na ten medal i pewnie go dostanie . I co z tego ze kopia wazne ze bedzie !

 • sensowny doświadczony
  Bardzo dobra decyzja

  Dałbym Zyle te 37,5 k złotówek i git

 • skortom76 weteran

  A ja proponuję jeszcze nagrodę dla Krzysia Miętusa, przecież jako członek kadry A ma dokładnie taki sam wpływ na zdobycie medalu jak Piotrek. Znając yntelygencję i polot umysłowy Prezesa nie wątpię, że będą to rozważać...

 • madrek doświadczony
  @pawel96 @pawel96

  Swoją drogą było o to duża burza. Wzięto do finału słabszą zawodniczkę, aby dostała medal, redukując jednocześnie szanse na złoto do minimum. Mi też się to wtedy nie podobało. To, że Holenderki były 200 % faworytkami, nie znaczy, że można kompletnie odpuścić finał. A trochę tak to niestety wyglądało.

 • EmiI profesor
  @pawel96 @pawel96

  Dlatego bo Czerwonka była członkiem zespołu, który się szykował do tego startu, w sensie treningów strategii, zgrania, szykowania się do konkurencji. Dlatego premii nie dostał, żadnej z łyżwiarzy szybkich będących w Soczi poza brązową trójką, nie prostu nie byli członkami drużyny która miała walczyć o medal. A w skokach nie ma czegoś takiego jak zespół, kiedy skacze Kot, to Stoch nie stoi na dole i nie dmucha pod narty, a kiedy skacze Kubacki, to Hula go nie pcha by szybciej jechał po rozbiegu. To suma wyników indywidualnych, i jeśli Żyła to czemu nie Wolny co opuścił ekipę przed samymi igrzyskami i też brał udział w przygotowaniach praktycznie od 2 lat z kadrą A?

 • madrek doświadczony
  @Joannna @Joannna

  Fajny filmik z Szaranowiczem i Insamem :)

  W ogóle jeśli chodzi o skokowy humor polecam kanał troll ski jumping:
  https://www.youtube.com/channel/UCfNzsd_L3NPwAzdYqy9IeYg

 • SebaSzczesny profesor

  Co mu z tego medalu jak na Wikipedii i tak nie będzie miał wpisane że ten brązowy medal zdobył

 • EmiI profesor
  @Pavel @pavel

  Zresztą nie porównujmy biegu drużynowego w łyżwiarstwie który jest serio drużynowy, gdzie liczy się coś takiego jak zgranie, wspólne treningi, do tak naprawdę sumy wyników indywidualnych poszczególnych skoczków jakim jest konkurs "drużynowy" w skokach. W skokach można zrobić drużynę: Stoch, Wellinger, Tande, Kraft co wygra każdy konkurs z olbrzymią przewagą, a mogą sie w życiu poza zawodami nie widzieć.

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @stochomanka1978

  Dokładnie ta sama. Skoro Czerwonka dostała, dlaczego Piotrek ma nie dostać? Nie lubię podwójnych standardów i powtórzę - jestem pewien, że premię od PKOLu Żyła dostanie.

 • Adrian36 stały bywalec

  To równie dobrze Bachleda powinien otrzymać medal za atmosferę z Predazzo gdy Małysz tam zdobywał złoto. To jest paranoja co się dzieje. Może jeszcze order odrodzenia Polski? Słabszy był i nie ma medalu. Prosta sprawa. Polacy to lubią popadać od jednej skrajności w drugą. Co zdobęda nasi jakiś medal to zaraz ordery, odznaczenia, musztra patriotyczna.. to pokazuje tylko jak słabiusieńkim sportowo krajem jesteśmy z drugiej strony.

 • stochomanka1978 doświadczony

  a niech mu zresztą dadą będzie miał na alimenty dla żony i dzieci bo podobno się rozwodzą

 • stochomanka1978 doświadczony
  @pawel96 @pawel96

  czyli ta sama sytuacja co u Zyły

 • Pavel profesor
  @pawel96

  Dostała bo była gotowa wejść w każdym z biegów i miała taką możliwość np w razie kontuzji, Żyła robił za kibica i nawet jakby któryś z naszych w pierwszej serii został wyeliminowany z powodu kontuzji mógłby co najwyżej w trąbkę potrąbić.

 • Kris1952 stały bywalec
  Kligenthal

  LINDVIK, Marius [NOR] 146.0 144.0 144.0
  2 48 - ASCHENWALD, Philipp [AUT] 134.0 137.9 137.9
  3 39 - WOLNY, Jakub [POL] 138.0 129.6 129.6
  4 36 - GRANERUD, Halvor Egner [NOR] 139.0 128.3 128.3
  5 54 - DEZMAN, Nejc [SLO] 127.5 120.8
  Tylko Kuba się spisał!!!!

 • pawel96 profesor
  @Pavel @pavel

  Nadal nie rozumiesz, o co mi chodzi.

  Czerwonka nie była w drużynie, była rezerwową, numer 4, nie startowała. Ani w eliminacjach, ani w półfinale, ani w biegu o trzecie miejsce. Nagrodę od PKOLu dostała, bo była przy drużynie.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Speed_skating_at_the_2010_Winter_Olympics_%E2%80%93_Women%27s_team_pursuit

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @stochomanka1978

  "a mi się wydaje"

  ...

  https://en.wikipedia.org/wiki/Speed_skating_at_the_2010_Winter_Olympics_%E2%80%93_Women%27s_team_pursuit

 • Pavel profesor
  @pawel96

  Żyła nie był w drużynie, która wywalczyła medal. Skoki na nie sztafeta łyżwiarska, gdzie może startować w każdym biegu inny skład i rezerwowy jest pełnoprawnym uczestnikiem sztafety. To tak jakby w skokach w pierwszej serii mógł skoczyć Żyła, a w drugiej Kot. Piotrek był bez formy i do składu się nie złapał i tyle z jego udziału w drużynówce.

 • stochomanka1978 doświadczony
  @pawel96 @pawel96

  Ale mi sie wydaje że ona startowała w półfinale i w finale jej nie wystawili i za to że startowała w półfinale to dostała

 • Brygadzista doświadczony
  @pawel96 @pawel96

  Dokladnie, na mundialu medal dostaje kazdy rezewrwowy, chociazby minuty nie zagral

 • pawel96 profesor
  @Pavel @pavel

  Pewnie za to, że był w drużynie, która wywalczyła medal. Analogicznie jak Czerwonka w Vancouver.

  I tak mogę się założyć, że te 37,5 tys. zł premii Piotrek dostanie, tak jak Czerwonka w Vancouver.

 • Pavel profesor
  @pawel96

  Zgodziłbym się jakby Żyła prezentował jakiś poziom na tej imprezie, a niestety był bez formy. A więc za co ta nagroda?

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @stochomanka1978

  Awans na igrzyska wywalczyła - jak Żyła
  Była rezerwową - jak Żyła
  Premię finansową dostała.
  Medalu nie.

 • pawel96 profesor
  @pawel96 @dervish

  Pisałem o Vancouver, gdzie Czerwonka była rezerwową.

  W Soczi, na finał na ostatni wyścig załapała się Woźniak, dzięki czemu otrzymała medal. A ja pisałem o Czerwonce.

 • PudelkoZapalek profesor

  Medal za atmosferę tego jeszcze nie było.

 • stochomanka1978 doświadczony
  @pawel96 @pawel96

  dostała bo brała udział w eliminacjach i wywalczyła awans

 • dervish profesor
  @pawel96 @pawel96

  Łyzwiarska sztafeta to całkiem inna sprawa niż drużyna w skokach. Czerwonka walczyła w eliminacjach. W Soczi i w Pjongczang medale otrzymują wszyscy członkowie drużyny którzy wystąpili na torze w przynajmniej jednym biegu. Podobnie jest o ile się nie myle takze w dyscyplinach wchodzacych w skład letnich igrzysk. Na przykład w sztafetach.

 • dervish profesor
  @pawel96 @pawel96

  Łyzwiarska sztafeta to całkiem inna sprawa niż drużyna w skokach. Czerwonka walczyła w eliminacjach. W Soczi o w Pjongczang medale otrzymują wszyscy członkowie drużyny którzy wystąpili na torze w przynajmniej jednym biegu. Podobnie jest o ile się nie myle takze w dyscyplinach wchodzacych w skład letnich igrzysk. Na przykład w sztafetach.

 • pawel96 profesor

  A ja pójdę pod prąd. W Vancouver do drużyny panczenistek nie załapała się Czerwonka, ale wywalczyła kwalifikację do biegu drużynowego jak i cały czas trenowała z koleżankami. Medalu nie dostała, ale premię (wówczas chyba coś koło 70 tys. zł) już tak. Nie widzę żadnych przejawów do tego, aby Piotrek miał nie dostać tych 37,5 tys złotych, analogicznie do Czerwonki.

  Co do repliki medalu. Nie jest to kwestia PKOLu, ale jeśli sami skoczkowie będą chcieli wykonać kopię, to jest to ich sprawa oraz ich wykonanie i tyle. Jeśli będą chcieli, niech wykonają i uhonorują Piotrka. Coś jak z dorabianiem kluczy do domu.

  Nie rozumiem także, dlaczego w dyscyplinach zespołowych np. piłka nożna, ręczna, siatka, waterpolo itd. medale dostają wszyscy, łącznie ze sprzątaczkami, a w przypadku np. sztafet już nie. Stefan Horngacher może powiedzieć, że jest mistrzem świata i medalistą olimpijskim, ale już medali z tego mieć nie będzie. Jedyne co zostaje, to "tylko" nagroda finansowa.

 • SebaSzczesny profesor
  Nieporozumienie

  Żyła ma dostać medal i 37,5 tysiąca za picie piwa i gre na gitarze.. Takie rzeczy tylko w Polsce.
  Medal mógłby dostać jeśli byłby w takiej formie że ciężko byłoby wybrać jego czy Kota do drużyny. Ale Żyła był zdecydowanie najsłabszy.
  Jeśli ma dostać medal za bycie rezerwowym to PKOL powinien dawać go każdemu w innych dyscyplinach którzy też byli rezerwowymi.

 • anonim
  @anonim @FaNsToChA

  A co tam niech cała Polska dostanie medale i dofinansowania,jeśli iść tym tokiem rozumowania.

 • anonim
  Czyli co...

  Wszyscy z użytkownicy i pracownicy portalu Skijumping.pl powinni dostać medale i nagrodę finansową...Przecież my jako kibicie ich wspieraliśmy,kibicowaliśmy,a nawet trolle powinny dostać no bo swoimi żenującymi komentarzami też jakoś wpłynęli na te medale Stocha i drużyny.

 • dervish profesor
  @Pavel @pavel

  Są osoby które lubią jak im się okazuje litość lub się użala nad ich losem, a są i takie które tego nie cierpią. Zalezy jakim typem jest Żyła. Jak ma ambicje to się zezłości i odmówi ewentualnie grzecznie podziękuje. Jeżeli przyjmie to ciekawe czy będzie w stanie spojrzeć w oczy innym olimpijczykom i kolegom którzy będąc w analogicznej sytuacji zadnych nagród od państwa nie dostali.

 • Pavel profesor
  @dervish

  Tak szczerze to na miejscu Żyły nawet bym nie przyjął tego fejkowego medalu zdając sobie sprawę, że sportowo na niego nie zasłużyłem. Taka śmieszna "jałmużna" za nic.

 • dervish profesor
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Popieram. W kategorii pajacowanie miałbyś spore szanse pokonać Żyłkę ;)
  Poza tym można wykazać ewidentny związek Twojego czarnowidztwa ze zdobywaniem medali przez polskich skoczków. Na chwile przestałeś i była katastrofa na normalnej.

  Przy okazji: 1 kwietnia byłby dobra datą na wręczenie takiego medalu. A do medalu mozna by dołozyć czapkę klauna taką w typie tej która nosił Pan Błazen Stańczyk.

 • Joannna doświadczony
  Ja również chcę

  Ja również zgłaszam się po odbiór nagrody finansowej i materialnej (na razie może być ten nieszczęsny tandetnie wyglądający medal) od PZN i PKOI za to, że rok temu stworzyłam idiotyczny filmik o Stochu, który ma teraz ponad 72 000 wyświetleń i który być może w kluczowym momencie poprawił Kamilowi humor i dzięki temu oddał dwa wspaniałe skoki, które zapewniły nam medal.

  Dla chętnych do obejrzenia filmik pod wdzięcznym tytułem "Kamil "Tulululu" Stoch":
  https://www.youtube.com/watch?v=caWdKGtm-Sc

 • Pavel profesor

  Skoki to sport indywidualny i jak ktoś nie prezentuje na tyle wysokiego poziomu, aby załapać się do składu na konkurs IO to nie powinien otrzymać żadnych gratyfikacji, bo niby za co? Był to był, fajnie, ale ja nie widzę nawet najmniejszego powodu, aby honorować kopią medalu czy nagrodą pieniężną kogoś kto był po prostu sportowo bez formy. Rozumie jakby zawodnik w wysokiej dyspozycji doznał kontuzji w czasie turnieju, przypadek losowy, można mu trochę osłodzić gorycz porażki. Kompletnie nie rozumiem tego szumu wokół skoczka, który zupełnie nie poradził sobie na głównej imprezie sezonu.

 • jma profesor
  @jakledw12 @jakledw12

  Prawdziwi kibice wydrwiliby wszystkich Kota et consortes na całego. Szydera płynęłaby na tym forum wartkim nurtem. Motywy przewodnie to - "ale Maciuś miał focha", "stary Kot popłakał się w TVP", "a buloklep Kubuś pajacuje w Eurosporcie bo nic innego nie potrafi". Tak, na tę małą krzykliwą część kibiców zawsze można liczyć.

 • Major_Kuprich profesor
  Oczywiście, że powinien dostać medal

  Ja również powinienem zostać wynagrodzony.

  Gdyby nie moje czarnowidztwo Stoch by nie zdobył złota.

  Czuje się częścią drużyny i za każdy komentarz życzę sobie nagrody finansowej z PKO.

 • dervish profesor
  @dervish

  *wprzęgać

 • acka weteran

  Zamiast dzielić związek narciarski, to lepiej zlikwidować biathlonowa fikcje, tak jak w koncu zlikwidowano fikcję snowboardową, której fikcyjność tak dobitnie udowodniła Ledecka. Tylko trzeba by wywalić cały obecny zarząd PZN. I w to miejsce wprowadzić menedżerów-pasjonatów sportu, może tacy istnieją.
  Tajner jest takim PRL-owskim misiem z "Misia", wizerunek nieskumanego z realiami Działacza sprzedaje codziennie w TV i im większego robi z siebie durnia, tym bardziej jest zadowolony. Ryszard Ochódzki i Jarząbek, Trener Drugiej Klasy - w jednym.

 • Andreas_MistrzPolotu stały bywalec
  ...

  Worldshow i może Jakub Wolny jeszcze;)

 • worldshow doświadczony

  To odrazu niech i Eisenbichler i Fannemel też dostaną

 • jakledw12 weteran

  Boże, co by tu ludzie pisali, gdyby to Kot był tym piątym i miałby dostać medal za przybijanie żółwi i grę na gitarze.

 • kibicsportu profesor
  -

  Co za dziwny naród, ale jak są MŚ w Piłce Nożnej i jakaś drużyna wygrała, to wszyscy dostawali medale i kase, nawet którzy nie grali. To tu jest taka sama sytuacja. Mimo, że Piotr nie skakał w konkursach, to jednak jest częścią tej drużyny.

 • stochomanka1978 doświadczony

  Zyła skakał słabo na treningach, nie powinien żadnej nagrody dostać, za dobre wrażenie medali ani nagród sie nie daje, a jego słaba forma może wynika z tego https://www.fakt.pl/sport/inne-sporty/koniec-malzenstwa-piotra-zyly/xet7gwk

 • acka weteran

  A co do Żyły. Akurat choć na jeden konkurs miał szansę wskoczyć, sporo prób treningowych do tego było. w tym roku Kot jest najsłabszym ogniwem i Piotruś nawet z tegorocznymi przebłyskami był spokojnie w stanie go przeskoczyć. Za co zatem medal? Chyba z buraka...

 • dervish profesor
  Komedia?

  Zyła ma dostac nagrode za: rozbawianie, poprawianie humoru, rozładowywanie napięcia, bycie na skoczni, przybijanie piątek, żółwiki, zagadywanie i granie na gitarze?

  I jeszcze PKOL i PZN nad tym maja debatowac?

  To może od razu wszystkim olimpijczykom dajcie nagrody. Wielu z nich zrobiło więcej niż Żyla. Oni przynajmniej wzięli udział w swoich konkurencjach. Takie biathlonistki po 3 zmianach sztafety zdobywały złoto dla Polski dac im ekwiwalent jakiegoś medalu i kopie medali. ;)

  Taki Pan Dyrektor tez zdobył brazowy medal w drużynie a medalu nie dostał więc i jemu kopie medalu i nagrodę proszę w czym jest gorszy od Piotra Żyły? On jest nawet lepszy bo przynajmniej zdobył ten brąz. ;)

  A w ogóle to cofnijmy się do Soczi. Tam tez był rezerwowy Kubacki. Jemu tez prosze o jakąś nagrodę bo druzyna za 4 miejsce zdobyła tam stypendia a Dawid nic nie dostał.
  Idac tym tropem dalej, apeluje o nagrody dla Stefka Huli za to ze był rezerwowym na MŚ i od zawsze wiadomo że spisywał się na medal w byciu dobrym duchem drużyny. ;)

  Nie mam nic do tego, żeby skoczkowie albo jakiś sponsor prywatnie zrzucili sie na nagrode dla kolegi ale zeby wyprzegać w to instytucje państwe? Jaś Fasola lepszej komedii by nie wymyślił. ;)

 • skok14 bywalec

  Co do nagrody dla Piotrka, to sądzę, że jednak zawodnik, który nie startował nie powinien dostawać oficjalnej nagrody.

 • green_citrus początkujący

  Nie podoba mi się to. Piotrek powinien skupić się na poprawie skoków, a dzięki temu być może na lotach w Planicy znaleźć się nawet na podium. Ewentualnie na zakończenie sezonu pomyśleć nad jakimś wynagrodzeniem.

 • SN2016 stały bywalec

  Lubię Piotra ale nie zasłużył na medal bo bulil na treningach. Jakoś w Lahti gdy Ziobro i Kubacki skakali prawie tyle samo to Ziobro został odrzucony i jakoś nie otrzymał kopii medalu.
  Nie byłoby to sprawiedliwe.

 • acka weteran

  Ester Ledecką do reprezentowania polskich barw pilnie kupię.

  W rozliczeniu oferuję całkiem niezłą drużynę skoczków (z repliką medalu włącznie), z resursem jeszcze ok. 2 lat oraz mistrzynię olimpijską honoris causa w strzelaniu biathlonowym. Najszybszemu oferentowi dorzucę jeszcze: za śliskie łyżwy, mało używaną maskę saneczkarską i bobsleje, które każdy bez problemu zleje.

  I to by było na tyle w temacie Igrzyska. Teraz kibicuję Bicknerowi w kwestii 250 metrów i Wellingerowi w kwestii Raw Air...


 • skok14 bywalec
  TOP 20 PŚ okresu IO w Soczi (sezony od 2013/2014 do 2016/2017)

  1. Peter Prevc 6060 pkt
  2. Severin Freund 4831 pkt
  3. Stefan Kraft 4788 pkt

  4. Kamil STOCH 4059 pkt
  5. Michael Hayböck 3711 pkt
  6. Noriaki Kasai 3509 pkt
  7. Anders Fannemel 2372 pkt
  8. Andreas Wellinger 2307 pkt
  9. Daniel Andre Tande 2267 pkt
  10. Richard Freitag 2122 pkt

  11. Roman Koudelka 2109 pkt
  12. Simon Ammann 2006 pkt
  13. Gregor Schlierenzauer 1829 pkt
  14. Johann Andre Forfang 1762 pkt
  15. Daiki Ito 1618 pkt
  16. Maciej KOT 1565 pkt
  17. Anders Bardal 1548 pkt
  18. Jurij Tepes 1547 pkt
  19. Piotr ŻYŁA 1540 pkt
  20. Markus Eisenbichler 1496 pkt

 • Joannna doświadczony
  Przegięcie

  Uwielbiam Piotrka Żyłę i jest do mój ulubiony członek polskiej reprezentacji. Ale całe to zamieszanie jest - lekko mówiąc - sztuczne. Igrzyska to jedyna taka impreza na cztery lata. Medale przyznaje się sportowcom, którzy je zdobyli. Przepraszam, ale za przybijanie żółwików i rozbawianie kolegów medali nie powinno się przyznawać. Owszem, trzeba docenić Piotrka, ale można zrobić to we własnym, prywatnym gronie, a nie mieszać do tego Komitet Olimpijski czy PZN. To po prostu przegięcie.

 • Gaczo stały bywalec

  Ja bym poszedł o krok dalej i właściwie, to każdy kto zamienił choć jedno zdanie z medalistami w ciągu ostatniego roku powinien tak profilaktycznie otrzymać ową replikę. Kto, wie czy wśród tych osób nie ma człowieka, który wypowiedział takie słowo, które natchnęło skoczków i dodało tych parę, ba, może nawet paręnaście metrów w decydującym momencie.

 • Wojciechowski profesor

  Bez przesady. Jeśli Natalia Czerwonka nie dostała medalu za Vancouver, to nie powinien go też mieć Żyła. Ale dostała premię od PKOl-u i taki też wariant brałbym tu co najwyżej pod uwagę.

  Fajnie, że Żyła jest potrzebny pozostałym kadrowiczom, ale potrzebny jest też fizjoterapeuta, serwismen czy lekarz. Oni wszyscy mają podobny bezpośredni wkład w skoki medalowe co Żyła - czyli zerowy.

 • skajler doświadczony

  Dyrektor coś mówił że zdobył ten medal razem z chłopakami, więc jak będą robić repliki może wezmą hurtem i dadzą też dyrektorowi?

 • HAZARD weteran

  Rozumiem, że docenienie tego 5 jest ważne, ale wchodzenie mu w 4 litery przy każdej okazji i mówienie o nim co chwilę, wychwalanie go w każdej wypowiedzi, dosłownie każdej wypowiedzi, zaczyna być już nie smaczne i strasznie sztuczne. Dajcie mu od razu symboliczną żółtą koszulkę, przecież jest kolegą Stocha i dzięki niemu Stoch jest liderem PŚ.
  Czy ktoś z tych jakże ważnych postaci z PZNu mógłby trochę uwagi poświęcić na ważniejsze sprawy, czyli np. biegi, narciarstwo alpejskie lub kombinację norweską? Tajner o Żyle mówi codziennie, a o innych dyscyplinach wcale, to już zaczyna być chore. Niech on i jego ziomki w końcu oddzielą się od pozostałych dyscyplin, najlepiej niech zostaną polskim związkiem kadry A skoczków, a resztą niech zajmą się ludzie, którym zależy, chociaż troszeczkę.
  Zawodnicy cały czas próbują coś przekazać, po cichu narzekają, bo jak powiedzą za dużo to wyrzucą ich z kadr, a związek jak milczał, tak milczy, bo nawet jak się ktoś na ten temat wypowie to będziemy świadkami samej dyplomacji, truizmów oraz frazesów. Wstyd.

 • skajler doświadczony

  medal również dla Polo Tajnera, gdyby nie on dziś nawet nie byłoby skoków w TV, Małysza by nie było, a jak Małysza to i Stocha i innych, przez całe igrzyska zachwycalibyśmy się wynikami biathlonistów i panczenistów

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).