Heinz Kuttin: "Jestem przekonany, że do momentu ważnych imprez będziemy zespołowo silni"

 • 2004-06-22 03:31
Po konkursie o Puchar Prezesa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego, trener reprezentacji skoczków narciarskich - Heinz Kuttin - spotkał się na konferencji prasowej z dziennikarzami zorganizowanej w sali hotelu „COS Zakopane”.

Heinz jak myślisz, czy to dobrze, że w Polsce będzie organizowane Letnie Grand Prix?
Heinz Kuttin: Dla nas Letnie Grand Prix jest bardzo ważnym przedsięwzięciem. Polska, jako kraj biorący udział w rozgrywkach Pucharu Świata, jest też szczególnie wyróżniana i cieszymy się z otrzymania organizacji Letnich Zawodów. Zakopane to miejscowość, która najlepiej organizuje imprezy w skokach narciarskich. Jestem przekonany, że to, co kibice zauważyli podczas organizacji zimowego Pucharu Świata, będzie miało również miejsce w lecie. Chciałbym abyśmy wszyscy razem wzięli udział w tym przedsięwzięciu, składa się na to: po pierwsze organizacja, która jak wiadomo, jest jedną z lepszych na świecie. Zakopane było wyróżniane na różnych konferencjach. Po drugie chcemy przygotować bardzo mocny zespół skoczków, pracujemy nad tym, abyśmy weszli całym zespołem do czołówki światowej. Jestem przekonany, że jeśli wszyscy razem dobrze popracujemy w tym kierunku, to czeka nas wspaniała letnie impreza, w której będą uczestniczyli nie tylko najlepsi skoczkowie, ale również wspaniała publiczność.

Jak przebiegają przygotowania do sezonu?
Heinz Kuttin: Dzisiaj wszyscy byliśmy zmęczeni. Przeszliśmy przez dwie trudne fazy treningowe, najpierw trenowaliśmy tu na miejscu w Zakopanem, a potem w Hinterzarten. Mamy za sobą 10 ciężkich dni. Wybraliśmy Hinterzarten, ponieważ jest to miejsce rozgrywki pierwszych zawodów z cyklu Letniego Grand Prix, staramy się osiągnąć dobrą formę, żeby zaskoczyć resztę świata. Naszym celem jest również zrobienie reklamy dla Zakopanego.

A co z nowym sprzętem?
Heinz Kuttin: Nasze podróże związane również były z testowaniem nowych kombinezonów. Poza tym znajdujemy się teraz w fazie testowej nart, potrzebujemy na to jeszcze około dwóch tygodni. Za trzy tygodnie będziemy w stanie sprecyzować, który skoczek, na jakich nartach będzie skakał.

Jakie są plany treningowe na najbliższe dni?
Heinz Kuttin: Najpierw wyjeżdżamy na treningi za granicę do Bischofshofen i Oberhofen. W Bischofshofen nastąpi otwarcie nowej skoczni, też pokrytej igielitem. Po 11 lipca wracamy do Zakopanego, gdzie po położeniu igielitu na skoczni będziemy trenować, na nowych nartach i w nowych kombinezonach, aby przygotować się do imprezy wrześniowej.

Jak ci się udaje motywować zawodników?
Heinz Kuttin: Staram się, aby trening był interesujący i żeby skoczkowie byli odpowiednio zmotywowani do skakania. Za nami jest bardzo ciężki okres, najpierw trenowaliśmy w Zakopanem, potem w Hinterzarten, wróciliśmy o 12:00 w nocy w piątek, w sobotę (19.06.2004) mieliśmy trening przed południem i dziś niektórzy skoczkowie byli zmęczeni, ale jak widzieliśmy podczas konkursu zespołowo wszystko wychodzi nam dobrze (pięciu skoczków kadry A znalazło się w pierwszej 10-tce zawodów - przyp.red.). Skoczkowie są zadowoleni z ciężkiej pracy, z niektórymi mamy jeszcze drobne problemy, ale jestem przekonany, że do momentu ważnych imprez będziemy zespołowo silni. Takim problemem jest Stefan Hula, który nie może dorównać formą do pozostałych zawodników, ale ważne jest to, aby brał udział we wszystkich treningach, musi być przygotowany do startów w Pucharze Kontynentalnym.


Annia, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4891) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  Będzie dobrze?

  "Super Ekspres" cytuje jakąś wypowiedź Kuttina z tej właśnie konferencji, z której wynika, że obiecuje zwycięstwo na koniec sezonu :))))

 • kolesio bywalec
  ...

  A ja bym wolał, żeby nikt niczego nie obiecywał. Ale przynajmniej u Adama widać, że nowe treningi mu "smakują"

 • kolesio bywalec
  @mmm

  Też to czytałem. Z tym obiecywaniem to może nyć "interpretacja" albo wolne tłumaczenie z niemieckiego fachowców z Superexpr.
  Ale mnie zaciekawił tekst Kuttina: "forma Adama rośnie szybciej, niż myślałem" Potwierdza się opinia Żołądzia, że Adam jest wyjątkowo "wrażliwy" na trening - tzn. łatwo u niego szybko spowodować zmianę na lepsze - pod warunkiem że wie się jak:)

 • Artur początkujący
  Mam pytanie do redakcji!!

  W tym tekście jest napisane,że w Bischofshofen będzie otwarta jakaś nowa skocznia.A jaka to ma byc skocznia ??Gdzie ona się znajduje jaki ma punkt K ??Proszę o odpowiedź!!

 • Forest początkujący
  @kolesio

  Superexpress to najgorsza gazeta jesli chodzi o info. Tam powiedziec, ze ktos ma grype to napisza ze ma GABCZASTE ZWYRODNIENIE MÓZGU.

 • anonim
  Sprzedaz zdjec ze skoczkami

  Witam

  Mam pytanie do redakcji
  Czy aby napewno dobrze robicie sprzedajac zdjecia naszych reprezentantow na czele z Adamem Malyszem?
  Juz tlumacze o co mi chodzi:
  - jak nie jednemu kibicowi wiadomo, wylacznosc na sprzedaz gadzetow zdjec z wizerunkiem Adama Malysza jak rowniez innych skoczkow ma Pan Edi Federer.
  Ku przestrodze pisze ten komentarz, choc nie dotyczy on bezposrednio tego newsa, ale chcialbym po przyjacielsku nad tym sie zastanowic razem z Szanowna Redakcja.
  Bo wiem skad inąd, iz Panowie opiekujacy sie wizerunkiem naszej kadry sa czujni:)

  zycze powodzenia

 • Artur początkujący
  @Copyright

  Gadasz głupoty !!

 • elf początkujący

  ale oni sprzedaja odbitki, nie zdjecia

 • tad redaktor
  do Copyrighta

  Sprzedaż gadżetów z czyjąś podobizną a zdjęc to zupełnie co innego. Gdyby można było zastrzec sobie prawa do wszystkich zdjęć danego skoczka to żadna gazeta by nie mogła fotki Małysza opublikować :)

 • anonim
  Sprzedaz zdjec ze skoczkami

  No nic ja tylko chcialem zwrocic uwage redakcji na wazna rzecz ale widze ze lepiej sie nie odzywac bo "zjedza Cie" inni.
  A mialem dobre zamiary, tad nie mieszaj sprzedazy gazet ze sprzedaza pojedynczych zdjec bo to zasadnicza roznica, ale skoro wiesz co mowisz to ja juz milcze (tylko ciekawe czy inni beda tez milczec)

  zycze powodzenia

 • tad redaktor
  do Copyrighta

  Nikt nie napada - ja po prostu przedstawiłem mój punkt widzenia, a w ogóle to nie bardzo jest to miejsce do roztrząsania takich kwestii - zupełnie niezwiązanych z tematem wiadomości.

  Polecam kontakt emailowy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).