Wtorek, 12 czerwca 2018, 10:12

Dawid Kubacki: Jesteśmy normalnymi ludźmi

Marta Majcher, Dawid Kubacki i Stefan Hula
Marta Majcher, Dawid Kubacki i Stefan Hula
fot. Tadeusz Mieczyński

Czwartym z kadrowiczów Stefana Horngachera, który w piątek pojawił się w Proszowicach na spotkaniu z kibicami, był Dawid Kubacki. 28-latek opowiedział o swoich wrażeniach z pobytu w tej części Małopolski, a także odniósł się do zakończonego przed kilkoma dniami zgrupowania w Hinzenbach.

- Po raz kolejny przyjechaliśmy do Proszowic, aby zobaczyć się z członkami fanklubu Kamila Stocha, a także innymi kibicami, którzy mają ochotę nas spotkać. Towarzyszy temu nietypowa sceneria, bo jesteśmy daleko od jakiejkolwiek skoczni. Ma to jednak swój urok. Brak skoczni i śniegu nie przeszkadza w tym, aby spędzić trochę czasu z ludźmi, pozować do zdjęć, rozdać autografy czy odpowiedzieć na różne pytania. Myślę, że fani potrzebują takiej formy kontaktu, żeby zobaczyć, iż tak naprawdę jesteśmy normalnymi ludźmi i można z nami pogadać. To naprawdę fajna korelacja z sympatykami skoków narciarskich. Za te wszystkie godziny, które spędzają przed telewizorami, jesteśmy im to winni. Właśnie w taki sposób staramy się wyciągnąć do nich rękę, aby coś więcej i coś nietypowego z tego kibicowania mieli - mówi drużynowy mistrz świata sprzed roku.

- W trakcie sezonu zdecydowanie brakuje czasu na tego typu spotkania z kibicami. Podczas zawodów musimy skupiać się na swojej pracy, a więc na skokach. Czas dla fanów pojawia się dopiero po konkursie, ale nie ma go za dużo. Kalendarz Pucharu Świata jest napięty, a pomiędzy zawodami trzeba odpocząć. Każda godzina spędzona na trybunach przy rozdawaniu autografów skraca czas na regenerację. Później może to wychodzić, więc staramy się tego pilnować. Próbujemy jednak jakoś to wyważyć i znaleźć odrobinę czasu dla fanów - dodaje dziewiąty zawodnik 39. edycji Pucharu Świata.

Czy w oczach lokalnej młodzieży, którą nagradzali polscy skoczkowie, - Czasami dało się dostrzec lekki stres z ich strony, ale wydaje mi się, że spotkanie z nami, choć jesteśmy normalnymi ludźmi, wywołuje u nich pozytywne emocje. Liczę na to, że będzie popychało ich to ku realizacji własnych marzeń. Kto wie? Być może ktoś z tej grupy dorobi się poważnych osiągnięć w sporcie. W różnych dyscyplinach, bo nie jest powiedziane, że to muszą być skoki narciarskie. Myślę, że spotkanie z ludźmi, którzy sportem zajmują się profesjonalnie, może ich wyłącznie zmobilizować do dalszych treningów. Widzą tutaj, że marzenia można spełniać.

- Za nami normalny, dość krótki, obóz treningowy. Mieliśmy możliwość poskakania na trochę innym obiekcie. Wszystko odbyło się zgodnie z planem i tylko jednego dnia wiatr próbował przeszkodzić nam w wykonywaniu prób na skoczni. Całościowo można podsumować go pozytywnie. Swoje skoki, na tym etapie, oceniam na dobre. Wszystko zmierza w należytym kierunku.

Korespondencja z Proszowic, Dominik Formela

Subskrybuj kanał Skijumping.pl i oglądaj materiały wideo jako pierwszy!
Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (4960) ilość komentarzy: (3)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY


Najnowsze Tweety:
Puchar
Świata
Puchar
Kontyn.
FIS
Cup

Pań
CoC
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Wisła HS134
18.11.2018
godz. 15:00
Niedziela, godz. 14:15
Niedziela, godz. 14:30
Niedziela, godz. 14:40
Klasyfikacja PŚ:
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja PK Pań:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.JAKOWLEWA LidijaRosja415
2.IRASCHKO-STOLZ DanielaAustria400
3.BARANCEWA AleksandraRosja382
4.SZPINIEWA AnnaRosja271
5.BRECL JernejaSlowenia236
13.PAŁASZ MagdalenaPolska84
25.KARPIEL KamilaPolska48
27.KIL JoannaPolska46
27.TWARDOSZ AnnaPolska46
33.RAJDA KingaPolska40
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl