LGP w Wiśle: Polacy triumfują z rekordową przewagą!

 • 2018-07-21 19:21

Wielki popis Biało-Czerwonych na inaugurację Letniego Grand Prix 2018! Polacy triumfowali w inauguracyjnym konkursie drużynowym w Wiśle z rekordową przewagą 71,3 pkt. nad drugimi Niemcami. Trzecie miejsce zajęli Norwegowie.

21.07.2018 - Polacy w Wiśle21.07.2018 - Polacy w Wiśle

Pierwsza seria konkursowa była popisem w wykonaniu Biało-Czerwonych. Polacy początkowo zajmowali trzecie miejsce po skoku Macieja Kota (125 m), ale kolejne dalekie loty w wykonaniu Dawida Kubackiego (128 m), Kamila Stocha (135 m) i Piotra Żyły (136 m z obniżonego rozbiegu) pozwoliły ekipie Stefana Horngachera pewnie zasiąść w fotelu lidera zawodów.

Drugie miejsce zajmowali Niemcy, którzy prowadzili po pierwszym skoku Karla Geigera (128,5 m). Rezultaty Stephana Leyhe (124 m), Andreasa Wellingera (120 m) oraz Richarda Freitaga (126,5 m) wygenerowały jednak naszym zachodnim sąsiadom 44,7 punktu straty do Polaków.

Na trzeciej pozycji znajdowali się Norwegowie. Halvor Egner Granerud (124,5 m), Marius Lindvik (120 m), Johann Andre Forfang (126 m) i Robert Johansson (126,5 m) tracili na półmetku 1,4 punktu do drugiego miejsca.

Na kolejnych lokatach sklasyfikowane były zespoły Słowenii, Austrii, Japonii, Szwajcarii i Czech, u których niegroźny upadek zaliczył Roman Koudelka. Wywrotka doprowadziła jednak do urwania kawałka igelitu, co spowodowało krótką przerwę w rywalizacji.

Już na pierwszej serii udział w zawodach zakończyły ekipy Finlandii i Kazachstanu.

Pierwszą rundę rozegrano z 16. belki. Piotr Żyła, Richard Freitag i Robert Johansson oddawali swoje próby z 15. platformy.

W finale Polacy nie zwolnili tempa. Tym samym Maciej Kot (127 m), Dawid Kubacki (131 m), Kamil Stoch (126,5 m) i Piotr Żyła (130,5 m) odnieśli pewny triumf z rekordową przewagą w historii konkursów drużynowych Letniego Grand Prix. Biało-Czerwoni wyprzedzili drugich Niemców o 71,3 punktu!

Ekipa Wernera Schustera w składzie Geiger (131 m), Leyhe (125 m), Wellinger (123 m) i Freitag (125 m) bez większych problemów utrzymali drugą lokatę. Na najniższym stopniu podium stanęli Norwegowie - Granerud (127,5 m), Lindvik (126 m), Forfang (123,5 m) i Johansson (125,5 m), którzy stracili 3,9 punktu do Niemców.

Czwarte miejsce zajęli Słoweńcy. Walkę o piątą lokatę ostatecznie wygrali Japończycy, pokonując o półtora punktu Austriaków. Siódma pozycja dla Szwajcarów, a ósma dla Czechów.

Drugą serię konkursową rozegrano z 15. (grupa 1), 14. (grupy 2 i 4) oraz 13. (grupa 3) belki.

Polacy zdominowali indywidualną klasyfikację sobotnich zawodów. Najlepszym zawodnikiem dnia okazał się Piotr Żyła, drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzecie - Dawid Kubacki. Maciej Kot sklasyfikowany został na jedenastej pozycji.

Dla reprezentacji Polski to szóste w historii zwycięstwo w zawodach drużynowych Letniego Grand Prix. Wcześniej Biało-Czerwoni triumfowali w Hinterzarten (2010) i czterokrotnie w Wiśle (2013, 2014, 2015, 2017).

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Narodów prowadzą - co oczywiste - Polacy (400 pkt.) przed Niemcami (350 pkt.) i Norwegami (300 pkt.).

Na niedzielę w Wiśle zaplanowano pierwszy w tegorocznej edycji LGP konkurs indywidualny z udziałem jedenastu Polaków. Początek zawodów o godzinie 17:30. Rywalizację poprzedzi seria próbna (16:30).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz nieoficjalne indywidualne wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację Letniego Pucharu Narodów >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (23461) komentarze: (80)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Czyli panie moderator tekst: "Przecież to troll, który jest tu od dawna pod różnymi nickami. Nie odpowiadaj mu, bo to nie ma sensu" do nowego użytkownika forum mieści się w pańskiej percepcji jako prawidłowy? Ten "medrek" powinien mieć bana z automatu, ale widzę że tu towarzystwo wzajemnej adoracji a admini ile lat macie, 16?

 • EmiI profesor

  Inny etap, inny etap bla bla... zawsze jest "inny etap". Nawet w styczniu drużyny są na innych etapach, bo mają inny plan przygotowań do imprezy docelowej. A to są normalne zawody sportowe, tylko o mniejszym prestiżu niż zimą, głównie przez niższe nagrody.

 • dawe19 doświadczony
  Forma

  Widać, że nasi są na innym etapie przygotowań niż inne kadry. Oby się to nie odbiło czkawką w zimie.
  Co do naszych, to jak to mówią, w przyrodzie nic nie ginie. Rewelacyjnie Żyła Stoch, poprawnie Kubacki Kot. Trochę Hula chyba osłabł i boję się, że to pójdzie już w tą stronę, że będzie walka o pojedyncze punkciki jak dawniej. No a reszta musi zrobić spory progres bo odbiega od tej grupy o lata świetlne

 • bodzio7n bywalec

  Brawo!!!

 • Tomeson profesor
  @bardzostarysceptyk @Major_Kuprich

  Jakby nie było, Polska tak samo jak inne nacje letnią GP traktuje jak przetarcie przed zimą. A że wychodzi im to jak do tej pory najlepiej, to należy się tylko cieszyć ;)

 • King profesor
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Wydaje mi się, że powinno się udać. Jak wszystko pójdzie dobrze to w niedługim czasie Stękała, Zniszczoł, Wąsek, Pilch i Czyż oczywiście Wolny powinni stanowić o sile naszej kadry. Mam nadzieję, że pozbiera się również Biegun i Murańka choć obawiam się, że obecnie w najtrudniejszej sytuacji jest właśnie Klemens.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Taka odskocznia do kadry B

  https://sport.tvp.pl/38165689/andrzej-stekala-nie-jest-latwo-chodzic-do-pracy-i-trenowac
  Naprawdę szacunek za to, co Maciusiak robi ze Stękałą i Biegunem, że chce ich uratować.
  Andrzej wydaje się na tym wywiadzie jakby miał dobry humor i czuł, że ze skoku na skok się poprawia (Różnica między próbnymi, a kwali to 8 metrów. Dołoży jeszcze 4 metry i ma szanse na awans do 30-tki).
  Mam jednak nadzieję, że Maciej Odnowiciel nie zaprzepaści tej szansy uratowania zaplecza i dobrze wykona aspekt przejścia z torów letnich do zimowych, z czym Kruczek miał problem.
  Jednak, gdyby Stękała nie olał sobie treningów w roku 2016, to być może nie miałby teraz takich problemów jak obecnie.

 • FanSkokow99 początkujący
  @TandeFan23 @TandeFan23

  Też już to zrobiłem ;) Swoją drogą, dobrze że jest taka opcja. Człowiek sobie nerwów zaoszczędzi na tych trollach :)

 • TandeFan23 weteran

  Ludzie nie dawajcie sie juz baitowac.Kliknalem wiadomy przycisk i wam tez to radze.

 • FankaPilcha doświadczony
  @BONZO_skokow @alo

  Z drugiej strony to trochę smutne, że ktoś do tego stopnia nie ma co robić, żeby wbijać na forum zagorzałych kibiców tej dyscypliny i pisać ściany tekstu o tym, jaki to ich sport jest do niczego.

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @madrek


  O, jest już pierwszy "obrońca świata forum", który ma jeden temat: trolling, hejt, co tam jeszcze się nauczyłeś po angielsku, czego nie rozumiesz nawet w jednym procencie? :)

  -----------ostrzeżenie---------------------------------
  Proszę przestrzegać regulaminu komentowania. Nie spamować i nie prowokować. To jest forum o skokach narciarskich i dla fanów skoków.

  [Moderowany (21254) / 2018-07-22 02:35:54]

 • alo profesor
  @BONZO_skokow @FanSkokow99

  Szkoda klawiatury dla takich. Nie rozumieją po co tu są,że to portal dla fanów skoków. Nie zdziwie się jak pod tym nickiem kryje się Major

 • FanSkokow99 początkujący
  @BONZO_skokow @madrek

  No teraz już wiem. Za często daję się sprowokować takim trollom :/

 • madrek doświadczony
  @BONZO_skokow @FanSkokow99

  Przecież to troll, który jest tu od dawna pod różnymi nickami. Nie odpowiadaj mu, bo to nie ma sensu.

 • FanSkokow99 początkujący
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  No tak, typowe dla osoby, która nie ma kolejnych argumentów. Zakończyć dyskusję, (bo nie wiem już co powiedzieć) i dać na koniec kolejny (nie będę już wyliczał) absurdalny argument, jak to, że piłkarze nie grają na śniegu. Powiedz mi, po co mieliby to robić? Skoro mogą grać na murawie przez cały sezon. Nie jest to dla nich żadnym problemem. Skoczkowie poza zimą nie mogą skakać na śniegu, to chyba oczywiste. Więc co mają robić? Siłownia przez całe lato? Tylko dlatego, że jeden Bonzo ma coś do skoków latem, będąc oczywiście w skrajnej mniejszości? No aż tak ważny nie jesteś, żeby ze względu na Ciebie odwoływać wydarzenia sportowe, które popularnością w naszym kraju dorównują piłce. Piszesz, że domyśliłeś się jaki jest mój wiek, ze względu na sposób pisania i myślenia. Nie wiedziałem, że logiczna i rozbudowana argumentacja jest dzieją domeną rocznika 99, ale to bardzo miłe :) Mówisz też, że moje argumenty są płytkie. Dlaczego? Oczywiście dlatego, że jest to dla Ciebie argument nie do przebicia, którego nie jesteś w stanie w żaden sposób obejść. Osoby, które nie posiadają kontrargumentów, za zwyczaj robią tak, że skrytykują jego sens, a następnie szybciutko zakończą dyskusję pod przykrywką braku jej sensu, lub tego, że nie jest to odpowiednie miejsce. Ale nie ma problemu, dobrze Cię rozumiem i ja też mogę zakończyć tę dyskusję. Nie jestem sadystą i nie chcę stawiać Cię dalej w kłopotliwej sytuacji, kiedy musisz sięgać po żałosne i klasyczne wymówki, w momencie, w którym nie wiesz już jak udowadniać swoje ?racje?, które z posiadaniem racji nie mają zbyt wiele wspólnego. I nie liczę na to, że do nie-młodzieńczej głowy coś dotrze. Jest zbyt przekonana o swoim i nie docierają do niej rozsądek, dowody, argumenty, więc już nic nie dotrze. Byle tylko była cicho i nie denerwowała tej normalnej części społeczeństwa (z całym szacunkiem). Na szczęście dla większości pasja jest po prostu pasją i nie jest uzależniona od pory roku... Bo dla niektórych pasja, to inaczej ?we łbie się od tego poprzewracało? ;) Z takim podejściem, pozostaniesz baaardzo smutnym człowiekiem...

 • papa_s weteran
  @zwyklykibic @zwyklykibic

  Pewnie nie jest jeszcze gotowy.

 • papa_s weteran
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Najważniejsze że nie rzuca go już w bok. Kroczek po kroczku...

 • King profesor
  Dobry występ drużyny

  Nie ważne czy lato czy zima zwycięstwa czy podia zawsze będą cieszyć. A co do formy to po prostu jest tak, że naszym (jak ostatnio co roku zresztą) ta forma nie ulatuje w takim stopniu jak rywalom. Dlatego taka przewaga. Widać choćby to, że Kamil jest jeszcze niestabilny jednak jak sam zauważył nigdy nie zaczynał lata w taki sposób i tu się zgadzam. Maciej Kot i Dawid Kubacki również nie stracili wiele z tej swojej formy. A co do Piotrka Żyły to bez wątpienia obecnie skacze lepiej niż zimą i oby tak dalej.

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @FanSkokow99

  Udowodnię ci to tak, może do tej młodzieńczej głowy dotrze: piłkarze nie robią z siebie głup.ków i nie grają w piłkę na śniegu i lodzie w zimie. To a propos skakania w lecie. Domyśliłem się, że to twój rocznik, bo widać to w sposobie pisania i myślenia. Wybacz, ale tym zakończę, bo to ani na temat tutaj, ani sensu nie ma. A argumenty "to skocz sobie" są płytkie nawet jak na 19-latka. Wsiądź w bolid F1 i zrób 50 kółek, dasz radę. Nawet dziecko byś nie wiedział jak ruszyć:).

 • sheef profesor
  Okiem Kibica - Polacy w Wiśle (druż.)

  No i jest jak być powinno - brawo Polacy!!! Miło ogląda się takie obrazki niezależnie od tego czy to zima czy to lato. Wszystkim naszym należą się ogromne brawa i gratulację za osiągnięty wynik. Brawo za sportową postawę panowie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).