LGP w Wiśle: Polacy triumfują z rekordową przewagą!

 • 2018-07-21 19:21

Wielki popis Biało-Czerwonych na inaugurację Letniego Grand Prix 2018! Polacy triumfowali w inauguracyjnym konkursie drużynowym w Wiśle z rekordową przewagą 71,3 pkt. nad drugimi Niemcami. Trzecie miejsce zajęli Norwegowie.

21.07.2018 - Polacy w Wiśle21.07.2018 - Polacy w Wiśle

Pierwsza seria konkursowa była popisem w wykonaniu Biało-Czerwonych. Polacy początkowo zajmowali trzecie miejsce po skoku Macieja Kota (125 m), ale kolejne dalekie loty w wykonaniu Dawida Kubackiego (128 m), Kamila Stocha (135 m) i Piotra Żyły (136 m z obniżonego rozbiegu) pozwoliły ekipie Stefana Horngachera pewnie zasiąść w fotelu lidera zawodów.

Drugie miejsce zajmowali Niemcy, którzy prowadzili po pierwszym skoku Karla Geigera (128,5 m). Rezultaty Stephana Leyhe (124 m), Andreasa Wellingera (120 m) oraz Richarda Freitaga (126,5 m) wygenerowały jednak naszym zachodnim sąsiadom 44,7 punktu straty do Polaków.

Na trzeciej pozycji znajdowali się Norwegowie. Halvor Egner Granerud (124,5 m), Marius Lindvik (120 m), Johann Andre Forfang (126 m) i Robert Johansson (126,5 m) tracili na półmetku 1,4 punktu do drugiego miejsca.

Na kolejnych lokatach sklasyfikowane były zespoły Słowenii, Austrii, Japonii, Szwajcarii i Czech, u których niegroźny upadek zaliczył Roman Koudelka. Wywrotka doprowadziła jednak do urwania kawałka igelitu, co spowodowało krótką przerwę w rywalizacji.

Już na pierwszej serii udział w zawodach zakończyły ekipy Finlandii i Kazachstanu.

Pierwszą rundę rozegrano z 16. belki. Piotr Żyła, Richard Freitag i Robert Johansson oddawali swoje próby z 15. platformy.

W finale Polacy nie zwolnili tempa. Tym samym Maciej Kot (127 m), Dawid Kubacki (131 m), Kamil Stoch (126,5 m) i Piotr Żyła (130,5 m) odnieśli pewny triumf z rekordową przewagą w historii konkursów drużynowych Letniego Grand Prix. Biało-Czerwoni wyprzedzili drugich Niemców o 71,3 punktu!

Ekipa Wernera Schustera w składzie Geiger (131 m), Leyhe (125 m), Wellinger (123 m) i Freitag (125 m) bez większych problemów utrzymali drugą lokatę. Na najniższym stopniu podium stanęli Norwegowie - Granerud (127,5 m), Lindvik (126 m), Forfang (123,5 m) i Johansson (125,5 m), którzy stracili 3,9 punktu do Niemców.

Czwarte miejsce zajęli Słoweńcy. Walkę o piątą lokatę ostatecznie wygrali Japończycy, pokonując o półtora punktu Austriaków. Siódma pozycja dla Szwajcarów, a ósma dla Czechów.

Drugą serię konkursową rozegrano z 15. (grupa 1), 14. (grupy 2 i 4) oraz 13. (grupa 3) belki.

Polacy zdominowali indywidualną klasyfikację sobotnich zawodów. Najlepszym zawodnikiem dnia okazał się Piotr Żyła, drugie miejsce zajął Kamil Stoch, a trzecie - Dawid Kubacki. Maciej Kot sklasyfikowany został na jedenastej pozycji.

Dla reprezentacji Polski to szóste w historii zwycięstwo w zawodach drużynowych Letniego Grand Prix. Wcześniej Biało-Czerwoni triumfowali w Hinterzarten (2010) i czterokrotnie w Wiśle (2013, 2014, 2015, 2017).

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Narodów prowadzą - co oczywiste - Polacy (400 pkt.) przed Niemcami (350 pkt.) i Norwegami (300 pkt.).

Na niedzielę w Wiśle zaplanowano pierwszy w tegorocznej edycji LGP konkurs indywidualny z udziałem jedenastu Polaków. Początek zawodów o godzinie 17:30. Rywalizację poprzedzi seria próbna (16:30).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz nieoficjalne indywidualne wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację Letniego Pucharu Narodów >>

FOTORELACJA


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (23180) komentarze: (80)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Czyli panie moderator tekst: "Przecież to troll, który jest tu od dawna pod różnymi nickami. Nie odpowiadaj mu, bo to nie ma sensu" do nowego użytkownika forum mieści się w pańskiej percepcji jako prawidłowy? Ten "medrek" powinien mieć bana z automatu, ale widzę że tu towarzystwo wzajemnej adoracji a admini ile lat macie, 16?

 • EmiI profesor

  Inny etap, inny etap bla bla... zawsze jest "inny etap". Nawet w styczniu drużyny są na innych etapach, bo mają inny plan przygotowań do imprezy docelowej. A to są normalne zawody sportowe, tylko o mniejszym prestiżu niż zimą, głównie przez niższe nagrody.

 • dawe19 stały bywalec
  Forma

  Widać, że nasi są na innym etapie przygotowań niż inne kadry. Oby się to nie odbiło czkawką w zimie.
  Co do naszych, to jak to mówią, w przyrodzie nic nie ginie. Rewelacyjnie Żyła Stoch, poprawnie Kubacki Kot. Trochę Hula chyba osłabł i boję się, że to pójdzie już w tą stronę, że będzie walka o pojedyncze punkciki jak dawniej. No a reszta musi zrobić spory progres bo odbiega od tej grupy o lata świetlne

 • bodzio7n bywalec

  Brawo!!!

 • Tomeson doświadczony
  @bardzostarysceptyk @Major_Kuprich

  Jakby nie było, Polska tak samo jak inne nacje letnią GP traktuje jak przetarcie przed zimą. A że wychodzi im to jak do tej pory najlepiej, to należy się tylko cieszyć ;)

 • King weteran
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Wydaje mi się, że powinno się udać. Jak wszystko pójdzie dobrze to w niedługim czasie Stękała, Zniszczoł, Wąsek, Pilch i Czyż oczywiście Wolny powinni stanowić o sile naszej kadry. Mam nadzieję, że pozbiera się również Biegun i Murańka choć obawiam się, że obecnie w najtrudniejszej sytuacji jest właśnie Klemens.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Taka odskocznia do kadry B

  https://sport.tvp.pl/38165689/andrzej-stekala-nie-jest-latwo-chodzic-do-pracy-i-trenowac
  Naprawdę szacunek za to, co Maciusiak robi ze Stękałą i Biegunem, że chce ich uratować.
  Andrzej wydaje się na tym wywiadzie jakby miał dobry humor i czuł, że ze skoku na skok się poprawia (Różnica między próbnymi, a kwali to 8 metrów. Dołoży jeszcze 4 metry i ma szanse na awans do 30-tki).
  Mam jednak nadzieję, że Maciej Odnowiciel nie zaprzepaści tej szansy uratowania zaplecza i dobrze wykona aspekt przejścia z torów letnich do zimowych, z czym Kruczek miał problem.
  Jednak, gdyby Stękała nie olał sobie treningów w roku 2016, to być może nie miałby teraz takich problemów jak obecnie.

 • FanSkokow99 początkujący
  @TandeFan23 @TandeFan23

  Też już to zrobiłem ;) Swoją drogą, dobrze że jest taka opcja. Człowiek sobie nerwów zaoszczędzi na tych trollach :)

 • TandeFan23 weteran

  Ludzie nie dawajcie sie juz baitowac.Kliknalem wiadomy przycisk i wam tez to radze.

 • FankaPilcha bywalec
  @BONZO_skokow @alo

  Z drugiej strony to trochę smutne, że ktoś do tego stopnia nie ma co robić, żeby wbijać na forum zagorzałych kibiców tej dyscypliny i pisać ściany tekstu o tym, jaki to ich sport jest do niczego.

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @madrek


  O, jest już pierwszy "obrońca świata forum", który ma jeden temat: trolling, hejt, co tam jeszcze się nauczyłeś po angielsku, czego nie rozumiesz nawet w jednym procencie? :)

  -----------ostrzeżenie---------------------------------
  Proszę przestrzegać regulaminu komentowania. Nie spamować i nie prowokować. To jest forum o skokach narciarskich i dla fanów skoków.

  [Moderowany (21254) / 2018-07-22 02:35:54]

 • alo weteran
  @BONZO_skokow @FanSkokow99

  Szkoda klawiatury dla takich. Nie rozumieją po co tu są,że to portal dla fanów skoków. Nie zdziwie się jak pod tym nickiem kryje się Major

 • FanSkokow99 początkujący
  @BONZO_skokow @madrek

  No teraz już wiem. Za często daję się sprowokować takim trollom :/

 • madrek doświadczony
  @BONZO_skokow @FanSkokow99

  Przecież to troll, który jest tu od dawna pod różnymi nickami. Nie odpowiadaj mu, bo to nie ma sensu.

 • FanSkokow99 początkujący
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  No tak, typowe dla osoby, która nie ma kolejnych argumentów. Zakończyć dyskusję, (bo nie wiem już co powiedzieć) i dać na koniec kolejny (nie będę już wyliczał) absurdalny argument, jak to, że piłkarze nie grają na śniegu. Powiedz mi, po co mieliby to robić? Skoro mogą grać na murawie przez cały sezon. Nie jest to dla nich żadnym problemem. Skoczkowie poza zimą nie mogą skakać na śniegu, to chyba oczywiste. Więc co mają robić? Siłownia przez całe lato? Tylko dlatego, że jeden Bonzo ma coś do skoków latem, będąc oczywiście w skrajnej mniejszości? No aż tak ważny nie jesteś, żeby ze względu na Ciebie odwoływać wydarzenia sportowe, które popularnością w naszym kraju dorównują piłce. Piszesz, że domyśliłeś się jaki jest mój wiek, ze względu na sposób pisania i myślenia. Nie wiedziałem, że logiczna i rozbudowana argumentacja jest dzieją domeną rocznika 99, ale to bardzo miłe :) Mówisz też, że moje argumenty są płytkie. Dlaczego? Oczywiście dlatego, że jest to dla Ciebie argument nie do przebicia, którego nie jesteś w stanie w żaden sposób obejść. Osoby, które nie posiadają kontrargumentów, za zwyczaj robią tak, że skrytykują jego sens, a następnie szybciutko zakończą dyskusję pod przykrywką braku jej sensu, lub tego, że nie jest to odpowiednie miejsce. Ale nie ma problemu, dobrze Cię rozumiem i ja też mogę zakończyć tę dyskusję. Nie jestem sadystą i nie chcę stawiać Cię dalej w kłopotliwej sytuacji, kiedy musisz sięgać po żałosne i klasyczne wymówki, w momencie, w którym nie wiesz już jak udowadniać swoje ?racje?, które z posiadaniem racji nie mają zbyt wiele wspólnego. I nie liczę na to, że do nie-młodzieńczej głowy coś dotrze. Jest zbyt przekonana o swoim i nie docierają do niej rozsądek, dowody, argumenty, więc już nic nie dotrze. Byle tylko była cicho i nie denerwowała tej normalnej części społeczeństwa (z całym szacunkiem). Na szczęście dla większości pasja jest po prostu pasją i nie jest uzależniona od pory roku... Bo dla niektórych pasja, to inaczej ?we łbie się od tego poprzewracało? ;) Z takim podejściem, pozostaniesz baaardzo smutnym człowiekiem...

 • papa_s doświadczony
  @zwyklykibic @zwyklykibic

  Pewnie nie jest jeszcze gotowy.

 • papa_s doświadczony
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Najważniejsze że nie rzuca go już w bok. Kroczek po kroczku...

 • King weteran
  Dobry występ drużyny

  Nie ważne czy lato czy zima zwycięstwa czy podia zawsze będą cieszyć. A co do formy to po prostu jest tak, że naszym (jak ostatnio co roku zresztą) ta forma nie ulatuje w takim stopniu jak rywalom. Dlatego taka przewaga. Widać choćby to, że Kamil jest jeszcze niestabilny jednak jak sam zauważył nigdy nie zaczynał lata w taki sposób i tu się zgadzam. Maciej Kot i Dawid Kubacki również nie stracili wiele z tej swojej formy. A co do Piotrka Żyły to bez wątpienia obecnie skacze lepiej niż zimą i oby tak dalej.

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @FanSkokow99

  Udowodnię ci to tak, może do tej młodzieńczej głowy dotrze: piłkarze nie robią z siebie głup.ków i nie grają w piłkę na śniegu i lodzie w zimie. To a propos skakania w lecie. Domyśliłem się, że to twój rocznik, bo widać to w sposobie pisania i myślenia. Wybacz, ale tym zakończę, bo to ani na temat tutaj, ani sensu nie ma. A argumenty "to skocz sobie" są płytkie nawet jak na 19-latka. Wsiądź w bolid F1 i zrób 50 kółek, dasz radę. Nawet dziecko byś nie wiedział jak ruszyć:).

 • sheef weteran
  Okiem Kibica - Polacy w Wiśle (druż.)

  No i jest jak być powinno - brawo Polacy!!! Miło ogląda się takie obrazki niezależnie od tego czy to zima czy to lato. Wszystkim naszym należą się ogromne brawa i gratulację za osiągnięty wynik. Brawo za sportową postawę panowie.

 • FanSkokow99 początkujący
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Mi nic nie musisz udowadniać, chodzi tylko o konsekwencję. Masz jakieś zdanie na pewien temat, więc udowodnij, że się go trzymasz. A Twoje argumenty jak np. to, że masz coś zrobić pierwszy raz w życiu, a co za tym idzie nie jesteś w stanie tego zrobić, są po prostu śmieszne. W piłkę jest w stanie zagrać każdy, nawet staruszek, który nigdy wcześniej tego nie robił. Dlaczego? Bo to jest sport skrajnie minimalistyczny. Nie potrzebujesz do tego sprzętu, jakiegoś specjalnego obiektu do uprawiania tego sportu i jakichś wyjątkowych cech jak np. wybitna odwaga. Żeby grać w piłkę wystarczy, że masz nogi i nie jesteś sparaliżowany. Dlatego też piłka jest takim fenomenem, bo jest do bólu minimalistyczna i dostępna dla każdego. A to, że skoczkowie robią to od 6/7 roku życia i tylko dzięki temu są w stanie robić to dzisiaj... Tak, to jest argument. Przemawiający za wyjątkowością tego sportu oraz za tym, jak bardzo jest on absorbujący i wymagający wyrzeczeń, co tylko potwierdza moje zdanie. Więc ten argument obaliłeś, tylko że jednocześnie zaprzeczyłeś sobie w ten sposób. A Twoje argumenty, że skaczą LATEM na ZIMOWYM sprzęcie są już po prostu tak komiczne, że ja już nie wiem, czy to jest troll czy co :D Nie zauważyłeś jeszcze ironii, w której wykazałem Ci, że ten ?zimowy? sprzęt nie ma nic wspólnego z zimą, temperaturą itp., ale tylko i wyłącznie z bezpieczeństwem? Kierowcy F1 niech jeżdżą bez kasków i kombinezonów, no bo przecież ciepło jest... Absurd. A dla Twojej wiadomości narty letnie i zimowe się różnią, między innymi tym, że letnie nie mają rowków na spodzie, więc na pewno nie wymagałbym od Ciebie, żebyś skakał na nartach zimowych latem, spokojnie ;) No i tak, 99 to mój rocznik i tak jak piszesz, wiele to wyjaśnia. Jak narazie mniej więcej tyle, że musisz być młodszy, bo Twoje argumenty są absurdalne i niekonsekwentne, a Twoja wiedza wymaga uzupełnienia ;) A jeżeli jesteś starszy, to cóż. Nigdy nie jest za późno, żeby się zmienić i poprawić umiejetność logicznej argumentacji, nie mówiąc już o powiększeniu swojej wiedzy ;)

 • SebaSzczesny profesor

  Kot najsłabszy z Polaków czyli nic nowego

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @FanSkokow99

  Tak, bo ja - nigdy nie skacząc na nartach, poza zabawą na zjazdówkach - mam wykonać skok na skoczni pierwszy raz w życiu, żeby udowodnić coś jakiemuś fanowi skoków 99 (W LECIE na ZIMOWYCH nartach:). To 99 rozumiem twój rocznik? Wiele by wyjaśniało:). Czy ty nie rozumiesz, że oni robią to non stop od szóstego czy siódmego roku życia? Że nie ma większej żenady niż argument, że "zrób to samo" albo "zrób to lepiej"?

 • FanSkokow99 początkujący
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  No tak, bo skoki narciarskie na śniegu są super, a na innym podłożu tu już śmiech na sali, to bardzo logiczne i oczywiste :) Przecież sport zawsze uzależniony jest od podłoża, na jakim jest uprawiany. Fani skoków narciarskich mają prawo być fanami skoków tylko zimą, a latem mają obowiązek siedzieć cicho i nie interesować się nimi (jest to nawet w konstytucji z tego co wiem). No i tak jak mówisz, dlaczego oni skaczą latem w zimowym ekwipunku? Przecież kask ma chronić przed zimnem a nie przed ewentualnym upadkiem. Gogle też mają chronić przed zimnem, a nie przed pędem powietrza. Kombinezon też ma chronić przed zimnem, a nie przed otarciami przy ewentualnym upadku (nie mówiąc już o możliwości oszukiwania przy nim, przecież to absurd...). Narty to też sprzęt typowo zimowy, latem powinni skakać na sandałkach samych, bez nart :) Więc tak jak mówisz, sprzęt do skoków jest tylko na zimę, nie ma on nic wspólnego z bezpieczeństwem... Jeżeli chodzi o kibiców, to oczywiście kibice skoków są typowymi Januszem. No bo jacy kibice oglądają swoją ukochaną dyscyplinę, kibicując i śledząc uważnie wspaniałą rywalizację? Prawdziwi kibice to są tacy jak w piłce. Drą się na cały głos, nienawidzą przeciwników i nie mają do nich żadnego szacunki, odpalają race, rzucają przedmiotami na murawę, interesuje ich przede wszystkim agresywna walka, a nie duch sportu. To są kibice! Choć oczywiście w piłce też zdarzają się Janusze, którzy po prostu interesują się sportem, kibicują w kulturalny i cywilizowany sposób, ale na szczęście to jest mniejszość... Za to w skokach wszyscy kibice tacy są... Wstyd, Janusze wstrętne! No i myślę, że problem wojen na świecie itp. to raczej eliminują kopacze, bo mają na to znacznie więcej czasu ;) Ale fajnie, że się ze mną zgadzasz, skoro uważasz, że skoczkowie po prostu wybijają się z góry i lecą. Tak jak mówiłem, każdy to umie, więc jak chcesz to wypożycz sprzęt i skocz se tak z Wisły przynajmniej te 110 metrów, albo nawet 100 wystarczy i nagraj to i wrzuć na YT, to sobie zobaczymy jaki heros jesteś :) Co z tego, że 90% ludzi, którzy mają okazję stać na szczycie skoczni, mówią że od samego patrzenia nogi im miękną. Ty jest od nich wszystkich lepszy, co to dla Ciebie ;) Jak to zrobisz i udowodnisz nagraniem, (no i nie zabijesz się przy okazji) to przyznam, że skoki to żadna sztuka ;)

 • Wikoland stały bywalec

  Wspaniałe zawody dla Polaków. Brawa dla mistrzów świata. Oby udało sie utrzymać dobrą dyspozycje do marca 2019 roku.

 • Adzikovsky bywalec
  Deklasacja

  I pięknie. To co dzisiaj zrobili Polacy to był pogrom. Brawo panowie, oby zimą było podobnie.

 • FankaPilcha bywalec
  @monia866 @monia866

  Wiesz, niektórym się nie dogodzi. Grunt to nie zaprzątać sobie nimi głowy, mimo że czasami może to być trudne.

 • monia866 doświadczony
  Tradycja wygrywania

  letnich konkursów drużynów w Wiśle trwa;) A przewaga nad rywalami tylko co roku się powiększa. W zeszłym roku było 40pkt. ,co wydawało się rekordem trudnym do pobicia.W tym roku to 71 pkt na Niemcami;) Może za dwa będzie ze 100pkt.;)

  Dziwne,że nikt na tym forum się z tego nie cieszy.Jeszcze narzeka,że "to tylko lato"...A jak raz zdarzyło im się przegrać,chyba dwa lato temu zajęlismy 6-te miejsce,to dopiero było narzekanie,szukanie winnych i "Horngaher do dymsji" (bo właśnie wtedy dopiero co został trenerem w Polsce)

 • PudelkoZapalek profesor
  hahaha

  Kibic do Żyły: - Piotrek możemy zdjęcie?
  Żyła: Nie, mam ostatnio traumę do zdjeć

 • BONZO_skokow bywalec
  @bardzostarysceptyk @Major_Kuprich

  Czyli są tu jednak rozsądni ludzie, którym się we łbie od skoków nie poprzewracało... :)

 • Nowyskoczek5 profesor

  Brawo Polacy ! Zasłużone zwycięstwo !
  Oby jutro tez tak bylo .

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @FanSkokow99

  Ależ mecz w polskiej kopanej też jest komiczny, jednak z całym szacunkiem mniej niż sport ZIMOWY rozgrywany przy 28 stopniach w lecie, z pełnym zimowym ekwipunkiem:). Można lubić skoki (jestem BONZO skoków), ale nie przeszkadza mi to nabijać się z letniej odmiany i tej farsy. Na igelicie niech sobie chłopaki trenują, a nie zawody i kilka tysięcy Januszy na to ciągnie do Wisły:). W innych krajach pod skocznią jest sto osób, z czego 90% to członkowie ekip, cieć i paru ochroniarzy.

  Natomiast pięknie opisałeś adrenalinę skoku, cóż to muszą być za herosi. Matko boska, tak wybić się z góry i lecieć. Fakt, coś niewiarygodnego, robić coś w kółko od siódmego roku życia i odważyć się na ten niebywały wyczyn:). Zabrakło w tej opowieści jakiś przypisów, jak już tak pokonują w locie te niewiarygodne wysokości, szybkość itd., czy oni czasem nie rozwiązują jeszcze problemu wojen na świecie przy okazji? Niczym James Bond nie eliminują szpiegów i nie ratują świata? Tego w Twojej opowieści zabrakło. Mielibyśmy fajny thriller przesiąknięty komedią.

 • alo weteran

  Jutro jak 2 Polaków nie będzie na podium to będzie niespodzianka

 • Major_Kuprich profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  A co mi po podium narodowym w lecie?

  LGP straciła swój prestiż gdzieś po 2011 roku.

  Chcesz się zachwycać zwycięstwami, osiąganymi w głównej mierze dzięki innemu cyklowi przygotowań rywali do sezonu?

  Ciekaw jestem czy Norwegowie zamienili by wynik z tegorocznego Vikersund na jakikolwiek konkurs LGP.

 • FanSkokow99 początkujący
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Tak, na pewno przerwa w meczu jest ciekawsza niż skoki latem, nie mówiąc już o samym meczu :) W ogóle fani skoków to dziwni ludzi. Jak tu się emocjonować ludźmi, którzy z prędkością 90 km/h pędzą w stronę progu o wysokości nawet czterech metrów, potem lęcą jeszcze wyżej nad ziemią, żeby ostatecznie przy jeszcze wyższej prędkości wylądować 120 metrów dalej (lub nawet 250 na skoczniach mamucich). Tak jak mówisz, nie ma w tym nic ciekawego. Zero odwagi, zero umiejętności, no bo przecież każdy potrafiłby przy 90 km/h trafić w próg w dokładności do kilku centymetrów i utrzymać idealną pozycję w locie, a następnie wylądować telemarkiem, to jest bardzo proste... Co innego w piłce nożnej, tutaj jest się czym emocjonować! 22 chłopów biega po wielkim boisku za piłką! No i oni ją kopią, podają i próbują trafić do bramki! To jest dopiero odwaga i umiejętności (no i przede wszystkim emocje...). Mało kto potrafiłby zagrać w piłkę. A skoki? Eee tam, każdy to umie, tylko nie każdemu się chce, a co dopiero latem, jak ciepło jest :) Tak jak piszesz, chuderlaki skaczące w zimowych kombinezonach przy 28 stopniach ;D No bo przecież w skokach rozgranicza się kombinezony na zimowe i letnie. Letnie mają krótkie rękawy, specjalne otwory i wiatraczki chłodzące ;) Widać, że masz dużą wiedzę o skokach, bardzo mnie to cieszy. W każdym razie, fani skoków to dziwni ludzie... Jak tu się tym emocjonować? (ehhh... Głupota Januszy nie zna granic...)

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @Major_Kuprich

  Prostak jesteś kapralu Kuprich.
  Obce ci są bardziej złożone odczucia. Z jednej strony strach, że duża forma MOŻE (bo oczywiście nie musi) przyjść za wcześnie, z drugiej, chęć aby nasze Orły zapisały się w annałach historii skoków, jako drużyna która zdobyła podium narodowe.
  Tak więc pozostań przy swoich głupotkach, bo to nieźle ci wychodzi.

 • Major_Kuprich profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Wczoraj po kwalifikacjach:

  "Najkrótszy komentarz starego pesymistycznego sceptyka - ZA DOBRZE, jak na sam początek sezonu letniego."

  Po dzisiejszym konkursie:

  "Polacy na trzech pierwszych miejscach.
  Powtórka jutro wskazana."

  Czas zmienić tabletki na mocniejsze.

 • JanekSport doświadczony

  Kot trochę słabo no ale jest jeszcze sporo czasu :D A jutro liczę na polskie podium. Fajnie by było :D

 • zwyklykibic bywalec

  A wytłumaczy mi ktoś czemu nie skakał Freund ?

 • bardzostarysceptyk profesor
  Klasyfikacja indywidualna dzisiejszego konkursu.

  Polacy na trzech pierwszych miejscach.
  Powtórka jutro wskazana. Podiów narodowych w LGP było mało, dotychczas tylko 3.
  Jak jest okazja to trzeba to wykorzystać, a zimą będzie co ma być.

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Polscy skoczkowie na podium konkursów drużynowych LGP, stan po

  Maciej Kot -................ 6 - 3 - 0 razem 9
  Dawid Kubacki --...... 6 - 3 - 0 razem 9
  Kamil Stoch .............. 5 - 3 - 0 razem 8
  Piotr Żyła -.................. 4 - 3 - 0 razem 7
  Adam Małysz -........... 1 - 0 - 1 razem 2
  Krzysztof Biegun -..... 1 - 0 - 0 razem 1
  Krzysztof Miętus -...... 1 - 0 - 0 razem 1
  Mateusz Rutkowski . 0 - 0 - 1 razem 1
  Robert Mateja --........ 0 - 0 - 1 razem 1
  Wojciech Tajner ....... 0 - 0 - 1 razem 1
  ----------------------------------------------------------
  ..................................... 6 - 3 - 1 łącznie 10

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Podium w dotychczasowych 22 konkursach drużynowych LGP (bez mieszanych).
  Stan po Wiśle 2018.

  Austria .......... 7 - 2 - 3 .. razem 12
  Polska .......... 6 - 3 - 1 .. razem 10
  Niemcy ......... 3 - 6 - 8 .. razem 16
  Norwegia ..... 3 - 2 - 4 .. razem 9
  Finlandia --... 1 - 4 - 1 .. razem 6
  Japonia ........ 1 - 3 - 1 .. razem 5
  Słowenia --... 1 - 1 - 2 .. razem 4
  Czechy --....... 0 - 1 - 2 .. razem 3
  Rosja --......... 0 - 0 - 1 .. razem 1

 • bardzostarysceptyk profesor
  Moje tradycyjne zestawienie.

  To dziesiąte podium Polaków w letnich konkursach drużynowych LGP.

  Edycja LGP, data roczna, miejsce zawodów, zajęte miejsce.

  1... 11 LGP 2004 Hinterzarten (Niemcy) -..... trzecie miejsce
  2... 17 LGP 2010 Hinterzarten (Niemcy) ...... PIERWSZE MIEJSCE
  3... 18 LGP 2011 Hinterzarten (Niemcy) ...... drugie miejsce
  4... 19 LGP 2012 Wisła (Polska) --................ drugie miejsce
  5... 20 LGP 2013 Wisła (Polska) --................ PIERWSZE MIEJSCE
  6... 21 LGP 2014 Wisła (Polska) --................ PIERWSZE MIEJSCE
  7... 22 LGP 2015 Wisła (Polska) --................ PIERWSZE MIEJSCE
  8... 22 LGP 2015 Hinterzarten (Niemcy) ...... drugie miejsce
  9... 24 LGP 2017 Wisła (Polska) --................ PIERWSZE MIEJSCE
  10. 25 LGP 2018 Wisła (Polska) --................ PIERWSZE MIEJSCE

  LGP ....... 6 - 3 - 1 razem 10

 • TandeFan23 weteran

  Brawo kapitalny wystep wszystkich naszych.To tylko lato,ale kazda wygrana cieszy.Oby jutro bylo tak samo dobrze

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @888

  Na całe szczęście, bo wyszedłbyś na większego głupka niż myślisz. Balet to rodzaj widowiska teatralnego lub utwór muzyczny napisany specjalnie dla widowiska baletowego, a nie sport.

 • PudelkoZapalek profesor

  Żyła zadziwia.Polska dominuje

 • tomek20 doświadczony

  Jedni będą mówić, że źle bo wielka forma w lipcu, ale jakby wszyscy spadali na bulę to też nie byłoby dobrze. Na pewno jednak Kamil udowodnił już nie raz, że o niego nie trzeba się martwić, niezależnie od tego czy latem skacze dobrze czy nie. Cieszmy się zwycięstwem :)

 • 888 początkujący
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Musisz mieć smutne jak p...a życie, że zamiast w sobotni wieczór się zrelaksować, to ty produkujesz się tu na forum, próbując tłumaczyć jak kabaretowym sportem są skoki narciarskie.

  Mnie np. nie interesuje balet i uważam to za nudny sport, ale nie wbijam na forum miłośników baletu i nie próbuję im tłumaczyć, że to śmieszny sport. Bo niby po co? :)

 • Miki19 bywalec
  @worldshow @Worldshow

  Albo wszystkim się już znudziło, bo Polska cały czas wygrywa a Stoch w innej lidze. :)

 • worldshow stały bywalec

  Co tu tak cicho? Wszyscy w Wiśle czy jak?

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @alo

  Nie oglądam misiu kolorowy telewizji, są lepsze sposoby.

 • alo weteran
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  No,2 połowa się zaczęła. Przełącz z jedynki

 • Kolos profesor

  Stoch popełnił gruby błąd przy wyjściu z progu ai skręciło go w locie ale i tak wyciągnął te 126,5 metra

 • PudelkoZapalek profesor

  Stoch na luzie

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @miki19

  Ponieważ jest przerwa, gdybyś czytał(a) ze zrozumieniem, to zostało to przeze mnie napisane.

 • Bartek002 weteran
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Ten komentarz tyle wniósł do forum, co przeciętny Janusz do formy Kamila Stocha.

 • Miki19 bywalec
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Ale ty już drugi raz piszesz, że wolisz mecz Wisły od skoków, więc po co tracisz czas na bezsensowne dyskusje na forum o skokach zamiast uważnie śledzić mecz.

 • PudelkoZapalek profesor

  Easy Dawid. Good job

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @Pjoter_63

  Nie wiem jak ty, ale ja mam spory ubaw. I zmartwię cię, ciekawsza jest przerwa w meczu Wisły niż chuderlaki skaczące w zimowych kombinezonach przy 28 stopniach w lecie:)

 • Pjoter_63 stały bywalec
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Dobra oglądaj dalej kinkurs i się denerwuj

 • worldshow stały bywalec

  Czuje polskie podium jutro.

 • PudelkoZapalek profesor

  Geiger już w zeszłym sezonie dobrze latał. Rozwija się chłopak.

 • PudelkoZapalek profesor

  Kot na dziś zrobił swoje

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @888

  @ Tak, z wypiekami takimi, że normalnie nic tylko nalać sobie drinka i pośmiać się z tej gawiedzi tam na miejscu. Ale uspokoję cię, po trzech minutach przełączyłem na mecz Wisły:)

  @zxcvbnm_9999 A ja myślałem, że to ich praca. Naprawdę różnicy jeszcze nie dostrzegłeś?

 • PudelkoZapalek profesor

  Dobre warunki to skoków powyżej 125m

 • BONZO_skokow bywalec
  @Major_Kuprich @kibicsportu

  "jesteś idiotą", cóż za elokwentne powitanie, cóż za merytoryczna wypowiedź, cóż za IQ. Ręce same kłaniają się do oklasków.

  @Pjoter_63 Ale ja nie oglądam, włączyłem z ciekawości i do tej pory nie wierzę, jak zabawne mamy społeczeństwo szukające "sukcesów" w tak abstrakcyjnych dziedzinach, że nic tylko się pośmiać. Przetrzeć to można chrzan na zimę:)

  @alo Kurcze, nigdy majorem nie byłem, ogólnie stopnie wojskowe mnie nie interesują. Macie tu jakiś żołnierski kompleks?

  @TandeFan23 Żeby się pośmiać.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  @Major_Kuprich @BONZO_skokow

  Powiem ci tak: trenerzy skoków interesują się skokami w lecie - im głowa szwankuje? :D

 • 888 początkujący
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Skoro to taki kabaret, to skąd wiesz, że jest komplet na trybunach? No i po cholerę tu zaglądasz, jeśli to nie jest interesujące?

  Pewnie z wypiekami na twarzy siedzisz przed tv, ale chcesz być na siłę kontrowersyjny i zaistnieć. Nie tędy droga :)

 • TandeFan23 weteran
  @Major_Kuprich @BONZO_skokow

  Skoro tak to po co tu jestes i komentujesz.

 • skok14 bywalec

  Pozytywnie zaskakuje Zajc. Ma potencjał ten chłopak.

 • alo weteran
  @Major_Kuprich @BONZO_skokow

  Kolejny Major na tej stronie. Jak dobrze skacza to trzeba sie cieszyc, a jak bedzie w zimie to nie wiadomo może akurat sezon będzie udany.

 • Pjoter_63 stały bywalec
  @Major_Kuprich @BONZO_skokow

  To nie oglądaj jak nie chcesz, skoki w lecie są świetną przystawką i przetarciem !

 • Pjoter_63 stały bywalec

  Finowie tragedia nadal, ale czy ktoś wie co z tym Peierem? oby tak dalej i żeby punktował zimą

 • kibicsportu profesor
  @Major_Kuprich @BONZO_skokow

  Jesteś idiota

 • BONZO_skokow bywalec
  @Major_Kuprich @zxcvbnm_9999

  Stare światowe przysłowie mówi: "Kto się skokami w lecie interesuje, temu głowa już szwankuje".

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Stare skijumpingowe przysłowie mówi:
  "Gdy Major Kuprich trolluje, na skoczni Polska króluje".

 • SebaSzczesny profesor

  Żyła ma kochankę i ma seks to dlatego skacze dobrze

 • TandeFan23 weteran

  Ale Piotrek skacze.Moze po Dawidzie i Macku on powalczy o triumf w LGP.Na razie prezentuje kapitalnie.

 • Major_Kuprich profesor
  Stare słowiańskie przysłowie

  "Przyjdzie zima - formy ni ma."

  Rok temu Freitag nie zakwalifikował się w Wiśle do 2 serii.

  Wellinger nie był nawet w 10.

  Tyle warte są takie konkursy.

  Oczywiście prowadzenie cieszy ale wpadanie w euforię nie świadczy o nas najlepiej...

 • BONZO_skokow bywalec

  Zwątpiłem w ten naród. Prawie komplet januszy na skokach w lecie, co obrazuje cały ten kabaret.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).