LGP w Einsiedeln: Wspólny triumf Kamila Stocha i Piotra Żyły!

 • 2018-08-04 19:59

Podwójne polskie zwycięstwo w Einsiedeln (HS117)! W sobotnim konkursie Letniego Grand Prix triumfowali ex aequo Kamil Stoch (114,5 m i 112,5 m) oraz Piotr Żyła (115 m i 112,5 m). Na najniższym stopniu podium znalazł się Rosjanin Jewgienij Klimow, który wyprzedził Jakuba Wolnego i Dawida Kubackiego.

Piotr Żyła i Kamil StochPiotr Żyła i Kamil Stoch

Pierwsza seria konkursowa przeszła najśmielsze oczekiwania polskich kibiców. Biało-Czerwoni nie dali najmniejszych szans swoim konkurentom i zajęli pięć czołowych pozycji! Na czele znajdował się lider Letniego Grand Prix, Kamil Stoch (114,5 m), który o 0,4 punktu wyprzedzał Piotra Żyłę (115 m). Trzecie miejsce zajmował Jakub Wolny (114 m), a tuż za nim plasowali się Stefan Hula (113 m) i Dawid Kubacki (112 m).

Na szóstej pozycji sklasyfikowany był Rosjanin Jewgienij Klimow (113 m), tracący 2,7 pkt. do miejsca na podium. W czołowej dziesiątce znajdowali się również Roman Koudelka (113,5 m), Andreas Wank (113 m), Stefan Kraft (113,5 m) i Andreas Kofler (114,5 m).

Szósty z Polaków, Maciej Kot z wynikiem 106,5 m zajmował na półmetku 26. miejsce.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 13. i 12. belki startowej.

W finałowej serii Polacy nie tylko utrzymali pierwsze miejsce w konkursie, ale je nawet... podwoili. Na Andreas-Kuettel-Schanze doszło do podwójnego triumfu zawodników Stefana Horngachera. Kamil Stoch (112,5 m) wygrał ex aequo z Piotrem Żyłą (112,5 m). Biało-Czerwoni pokonali o 0,4 punktu Jewgienija Klimowa, który dzięki finałowej próbie na 116,5 m awansował na najniższy stopień podium. Czwarty był Jakub Wolny (108,5 m), który tym samym osiągnął swój najlepszy rezultat w zawodach "I ligi". Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki (111 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Roman Koudelka (110 m), Stefan Kraft (111 m) i Andreas Wank (109,5 m). Stefan Hula po skoku na 107 metr ostatecznie był dziewiąty, tuż przed Timi Zajcem (109 m).

Maciej Kot po finałowej próbie na odległość 103,5 m zakończył zawody na 27. pozycji.

Finałowa seria została przeprowadzona z 12. platformy.

Po raz trzeci w historii konkurs Letniego Grand Prix zakończył się wspólnym zwycięstwem dwóch zawodników, ale po raz pierwszy najlepsi okazali się skoczkowie z tego samego kraju. W 2000 roku w Courchevel triumfowali Janne Ahonen i Hideharu Miyahira. Trzynaście lat później w Hakubie zwyciężyli Jernej Damjan i Noriaki Kasai.

Kamil Stoch po raz dziesiąty w karierze triumfował w zawodach Letniego Grand Prix, a trzeci w Einsiedeln. Tym samym awansował na trzecie miejsce klasyfikacji wszech czasów, zrównując się z Masahiko Haradą i Thomasem Morgensternem. To również 22. miejsce na podium konkursu LGP w wykonaniu skoczka z Zębu. Z kolei Piotr Żyła odniósł pierwszą wygraną w zawodach LGP w karierze, a po raz dziewiąty znalazł się w czołowej trójce konkursu. Tym samym polski dorobek w indywidualnych zawodach LGP wzrósł do 39 zwycięstw oraz 89 miejsc na podium.

Kamil Stoch z kompletem punktów (300 pkt.) umocnił się na prowadzeniu w Letnim Grand Prix. Drugie miejsce zajmuje Piotr Żyła (230 pkt.), a trzecie Szwajcar Killian Peier (129 pkt.). W czołowej dziesiątce znajdują się również czwarty Dawid Kubacki (121 pkt.), siódmy Jakub Wolny (104 pkt.) i ósmy Stefan Hula (81 pkt.).

W Letnim Pucharze Narodów Polacy (1308 pkt.) mają już ponad dwa razy więcej punktów od drugich Niemców (606 pkt.). Trzecie miejsce zajmują Norwegowie (434 pkt.).

Kolejne zawody Letniego Grand Prix odbędą się za tydzień, 11 sierpnia w Courchevel (HS135). We Francji wystąpi jednak polska kadra B, dowodzona przez trenera Macieja Maciusiaka. Ekipa Stefana Horngachera wróci do rywalizacji prawdopodobnie w dniach 22-23 września w Rasnovie.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Narodów >>
Zobacz aktualny ranking WRL >>

FOTORELACJA

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (34187) komentarze: (162)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sheef weteran
  Okiem Kibica - Polacy w Einsiedeln

  No i znowu wielkie brawa panowie - kolejny rewelacyjny konkurs w waszym wykonaniu. Miło jest widzieć dwóch naszych na podium (i to jeszcze wygrywających!!!) oraz całą gromadę w TOP 10. Jeszcze raz brawo. Brawo Kamil, brawo Piotrek, brawo Kuba, brawo Dawid, brawo Stefan.

 • Luk weteran

  Bardzo dobrze, że dwóch naszych skoczków zwyciężyło, zawsze to więcej punktów do generalki (zarówno indywidualnej, jaki i drużynowej). Gdybyśmy zajęli miejsca 1 i 2 to mielibyśmy 20 pkt mniej.
  Szkoda trochę, że Stefankowi nie udało się znowu wskoczyć na podium, no i niepokoi słaba forma Maćka Kota, z sezonu na sezon skacze coraz gorzej (w sezonie 2016/2017 był przecież w ścisłej czołówce PŚ oraz LGP).

 • firefly doświadczony
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  No cóż, fascynuje mnie, że do tego stopnia Ci zaszłam za skórę, że aż musiałeś wyszukiwać moje poprzednie wpisy, ale jeśli Ci to sprawia przyjemność, proszę bardzo. Nadal nie wiem co prawda, co wg Ciebie jest w nich takiego niedojrzałego, ale w porządku. W sumie fajnie poczuć się znowu nastolatką.

  W życiu jednak nie widziałam większej hipokryzji niż osoba wypowiadająca się w Twoim tonie oskarżająca innego użytkownika o mentalne zdziecinnienie. Radzę, żebyś sobie przeczytał swoje posty, a później moje i zastanowił się, w których jest lepsza kultura wypowiedzi.

  A teraz skończmy już tę jałową dyskusję.

 • BONZO_skokow bywalec
  @Mc15011 @Mc15011

  Bo zajmują się zarabianiem na albumach, których nawet na czas nie potrafią wysłać. Dostałem kilka przesyłek z Chin, zamawianych w tym samym czasie co album, które przeszły przez cło i musiałem dopłacać. Albumu nie mam do tej pory:). Ale edycji komentarzy (dwa dni progamera) jak nie było, tak nie ma.

 • Mc15011 doświadczony
  @Mc15011 @kibicsportu

  Tfu - ależ oczywiście... to jest kardynalny błąd rzeczowy!!! Dlaczego redakcja nie wprowadzi edycji komentarzy!!??

 • kibicsportu profesor
  @Mc15011 @Mc15011

  Masz błąd ,,po przejściu z torów porcelanowych (lato) na ceramiczne (zima)'' Porcelanowe i ceramiczne to jest to samo! Powinieneś napisać z porcelanowych na lodowe ;)

 • Mc15011 doświadczony

  Takie "spamowanie" między użytkownikami mnie tylko bawi. No ale to tylko świadczy o coraz niższym poziomie... tak dobry portal ma coraz mniej kulturalnych użytkowników. Ok - sam nie jestem królem kultury i mi się też zdarzało podpaść ale takie kompromitacje które widziałem z udziałem przede wszystkim Kłuska przez całą karierę, a także kadry B w ostatnich 2 sezonach oraz kadry kobiet, to aż normalnie oczy bolały. Natomiast odniosę się do tego konkursu który był ostatnim dla kadry A przed przerwą w startach - mogą powrócić albo na Hinzenbach albo na Rasnov. To jak Polacy skaczą latem to nie nazywa się wygrywanie czy deklasacja. To jest po prostu ośmieszanie przeciwników albo więcej - upokarzanie. Ja mam tylko nadzieję, że tak polscy skoczkowie będą upokarzać i ośmieszać przeciwników w sezonie zimowym (bo on jest o wiele ważniejszy, niż letni). Bo to co się stało w Einsiedeln przejdzie do historii polskich skoków ale mogło być jeszcze lepiej. No ale już tak dużo nie wymagajmy. Tak jak powiedziałem - ja mam taką nadzieję, że polscy skoczkowie po przejściu z torów porcelanowych (lato) na ceramiczne (zima) będą tak samo świetnie skakać. Bo w naszym kraju oczekiwanie na sukces w skokach jest ogromny. Szczególnie po historycznym medalu na IO w drużynie. Tyle tylko, że ten złoty okres trzeba wykorzystać jak najlepiej się da. Potem ta ekipa będzie przechodziła zmianę pokoleniową i kariery będą kończyć ci najlepsi - Hula, Stoch i Żyła. Choć Żyła żartował, że do 40-tki pociągnie xD. Natomiast ja byłbym ciekawy czy kiedykolwiek przeprowadzą badania Kamilowi Stochowi tak jak Cristiano Ronaldo. Bo mając 31 lat i deklasując rywali w kolejnym konkursie (w ostatnim konkursie razem z Piotrkiem Żyłą) podejrzewam, że ma dużo młodszy wiek biologiczny, niż rzeczywisty. Co do zmiany pokoleniowej to w kolejnym konkursie lgp bardzo liczę na Tomka Pilcha. Bo ten Red Bull na kasku mu bardzo służy, a latem skacze dobrze - tylko niech poprawi drugie skoki konkursowe bo one są gorsze od pierwszych i wtedy będzie naprawdę super. Technicznie w locie jest lepszy od swojego wujka Adama ale nie ma takiej mocy na progu. A to jest rocznik 2000 i wierzę że Tomek za kilka lat a może i nawet wcześniej będzie motorem napędowym polskich skoków. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalekich lotów kadrze A i B.

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @firefly

  No widzisz kobieto, jeśli nie dziewczynko, wystarczy prosta kombinacja w Google z parametrem site, by sprawdzić co tu wypisujesz, a że głupoty w stosunku do mnie, to sprawdziłem. Mentalnie wybacz, ale masz lat naście. Ani nie deprecjonuję skoków w lecie, tylko się z nich nabijam, jak cały świat, bo uprawiać można nawet ryż na Grenlandii (wystarczy hala z ogrzewaniem i odwodnieniem), ale to nie znaczy że normalni ludzie będą to robić:).

  @konikoni, nie musze patrzyć, tylko słucham jak jest wywiad, bo ranking finansowy sprawdza się na stronie FIS-u, tu masz aktualny: medias2.fis-ski.com/pdf/2019/JP/3009/2019JP3009PM.pdf
  15500 CHF jest ok jak na taką zabawę w lecie, bo to wg kursu revoulta prawie 58 tys. zł. Nijak to się ma do jego umowy z Atlasem, bo tam zgarnia więcej miesięczne tylko za to, że ma na kasku logo. Zarobki ok, przy czym tyle zgarnął jeden zawodnik z całej stawki, jak chcesz, to ci uśrednię z wszystkimi zawodnikami i nagle okaże się, że to śmiech na sali.

 • firefly doświadczony
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  A to ciekawe, do jakich konkretnie moich wypowiedzi pijesz w tym momencie? Bo małolatą niestety przestałam być już dawno, a tutaj też się jakoś specjalnie często nie udzielam, więc fascynuje mnie, że akurat zapamiętałeś jakieś moje wypowiedzi.

  Co do przekonywania kogoś, kto nie lubi skoków latem - ja nie usiłuję go nakłonić, żeby polubił. Dla mnie skoki latem to tak jak już mówiłam, bardziej ciekawostka, irytuje mnie po prostu insynuowanie, że dyscypliny zimowe powinno się uprawiać tylko zimą, a letnie tylko latem. Jeżeli mogą się odbywać zimą zawody lekkoatletyczne w hali, to nie rozumiem dlaczego nie miałoby być skoków latem na igielicie. A że ktoś może tego nie lubić - jasne. Tylko niech nie wmawia, że to nie ma sensu i nie wyśmiewa ludzi, których to kręci.

 • EmiI profesor

  https://imgflip.com/i/2fc2k1

 • ZKuba36 stały bywalec
  Nie zaśmiecać !

  Przestańcie przekonywać kogoś kto nie lubi skoków na nartach w lecie. Jak nie lubi to w końcu przestanie tu pisać i zacznie pisać tam gdzie coś lubi.. Proste jak budowa cepa.
  Dalsza dyskusja doprowadzi do wątpliwości czy śnieg na skoczni musi być naturalny czy może być sztuczny.
  To samo może dotyczyć np strojów kąpielowych dla skoczków w okresie letnim...itd.

 • KoniKoni bywalec
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Stoch to kurtuazja wypowiedzi. Spójrz na fotkę co trzyma za kartonik Stoch, pomnóż to przez 3 a w sezonie przez 4-5 to wychodzi sumka, która nawet dla Stocha jest nie do odrzucenia.
  Jak szejkowie wpadna na pomysł skakania na piachu, a nagrodą bedzie cała pula nagród Pucharu Świata to wszyscy będa szlifowali formę na właśnie tą imprezę, a inne będą aby wypełnić kalendarz. Takie życie, czy ci sie podoba czy nie.

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @firefly

  Tak, miał szersze horyzonty, że je umieścił w letnich IO, bo innych nie było. Kilka lat później poszli po rozum do głowy i są zimowe IO dla dyscyplin zimowych. To co, może wdrożysz skoki na igelicie do letniej olimpiady, jak już jesteś taka nowatorska i światowa? Może na tle tęczy, żeby było bardziej LGBT, czyli światowo:)? Albo może jeszcze czarny śnieg, żeby nie było rasistowsko? Kompromitujesz się dziecko niestety Ty, a wiem to po różnych Twoich wpisach, żeś małolata, jeśli nie wiekiem, to mentalem:).

 • firefly doświadczony
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Idąc Twoim tokiem rozumowania, skoro wtedy nie było igrzysk zimowych, to hokej i łyżwiarstwo po prostu powinny były pozostać dyscyplinami nieolimpijskimi. Jednak jak widać, ktoś 100 lat temu miał dużo szersze horyzonty niż Ty obecnie.

  Jedyną osobą, która się kompromituje jesteś Ty.

 • BONZO_skokow bywalec
  @EmiI @EmiI

  Lepiej tracić czas na odpisywanie mi bardzo "mondrym" argumentem, LOL.

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @firefly

  Jest abstrakcja, bo wtedy były z tego powodu, że nie było zimowych igrzysk. Czekam teraz na MŚ w piłce nożnej na lodzie, hokej pod gołym niebem w lecie itd. Przestań się kompromitować, bo dobrze wiesz, że to farsa.

 • EmiI profesor

  >nabijaj się że "nieudacznicy" poświęcają czas na oglądanie skoków latem
  >poświęcaj jeszcze więcej czasu na jałową dyskusje o tych właśnie skokach

 • firefly doświadczony
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  No właśnie chodzi o to, że były.

  Łyżwiarstwo figurowe było częścią letnich igrzysk dwa razy, w 1908 i 1920 roku. Hokej na lodzie w 1920. Później wprowadzono igrzyska zimowe.

  Fakt, to było sporo czasu temu, ale jednak miało miejsce, więc nie jest to aż taka abstrakcja czy wręcz "żart", jak Ci się wydaje.

 • monia866 doświadczony
  Zapowiadało się

  nie tylko polskie podium,ale polskie TOP5 ;) Szkoda,że w drugiej serii warunki trochę się popsuły i "wykosiły" zawodników;( Ale 5 Polaków w TOP 10 to świetny wynik. Wogóle w lecie skaczemy (tzn.oni skaczą;) bardzo dobrze i równo (w przeciwieństwie do innych nacji). W tym sezonie Maciej Kot trochę "odstaje" od reszty.W tym konkursie to nawet bardzo "odstawał". Musiało mu być przykro patrząc na wyniki kolegów,a tylko on w III dziesiątce;(

  Wynik ex equo zaskajujący.Bardzo rzadko się zdarza,żeby dwóch skoczkow miało taką samą ilość punktów,a jeszcze żeby zajęli pierwsze miejsce,to już wogóle;) Tym bardziej cieszy,że sa to Polacy;) Moim zdaniem powinno być ciągle 2 miejsce,a nie dwa pierwsze,puste podium na 2 miejscu i dopiero ktoś na 3 miejscu.Ten Rusek powinien być 2,a J.Wolny dołączyłby wtedy do obsady na "pudle".Ma sukcesy w zawodach juniorskich i CoC (równiez ten letni;),a w konkursach tej rangi jeszcze nie stał na podum,choć sobie zasłużył;)Wiem,że wiele osób (na tym forum i nie tylko) lekceważy skoki w lecie,ale LGP to najbardziej prestiżowe zawody dla skoczków w lecie,można je nawet nazwać letnim PŚ (choć mają dużo krótszą historię). Na pewno są dla nich urozmaiceniem treningów,okazją do kontaktu z fanami (żeby ci o nich nie zapomnieli przez tyle miesięcy czekania na zimę;) no i zarobienia jakiegoś "kieszonkowego"...może to nie sa stawki jak w Raw Air,ale zawsze coś;)

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @firefly

  No właśnie, nie wiem o czym do mnie piszesz, nigdy nie były, bo to żart:). Rozumiesz IO w hokeju na lodzie podczas letnich zawodów? No na coś tak durnego jeszcze nikt nie wpadł. A da się, hale działają cały rok, sam curling na Cracovii uprawiam amatorsko, tafla jest. Chodzi o pewien poziom abstrakcji, że to trening, komiczne zawody, a tutaj g**no-burza po moim komentarzu, jakbym niektórym co najmniej zabił matkę. Naprawdę nie potraficie szanować innych opinii?

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @konikoni

  Tak, ale czytam "prasę", w sensie portali z kilku krajów świata i przekaz był jaki był, że chłopaki się bawią, a my z tego robimy sukces narodowy sądząc po wpisach niektórych. Też się cieszę, że wygrali w takim stylu, ale skoki na nartach w lecie dalej są na poziomie zbierania grzybów (tam chyba nawet większe emocje) czy rzutu beretem. Co ciekawe, wywiad z Kamilem wrzuciło SJ przed chwilą na YT i on jeden normalny do tego podchodzi wzorowo, po prostu mówiąc że fajnie, że wygrali, ale to żadnego znaczenia nie ma. Zawsze przynajmniej sobie dorobią te kilka tys. franków, a przecież to i tak jest mniej niż mu Atlas miesięcznie płaci.

 • firefly doświadczony
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Ja rozumiem, że może Cię to nie jarać i że latem nie ma klimatu, wszystko ok, ale argument, że sport zimowy można uprawiać tylko zimą? To jak powiedzieć, że np. halowe mistrzostwa w lekkoatletyce nie mają racji bytu.

  A wiedziałeś na przykład, że łyżwiarstwo figurowe i hokej na lodzie były kiedyś w programie letnich igrzysk olimpijskich? A przecież to typowo zimowe dyscypliny sportu.

 • KoniKoni bywalec
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Weź pod uwage, że USA to specyfika, z piłki nożnej też się śmiali kpili i drwili. U nich są mistrzostwa świata we wszystkim rzut siekierą, podkową i setki podobnych. Te dopiero są powodem do kpin youtuberskich, ale oni mają to w nosie podobnie jak wielu na tym forum odnośnie skoków latem. Masz jakieś kompleksy wyzywając wszystkich którzy kibicują na skoczni Januszami. Janusz wyluzuj.

 • firefly doświadczony

  Przysięgam, całą poniższą dyskusję trzeba by czytać z michą popcornu xD najbardziej podobają mi się użytkownicy, którzy raz mówią, że "no tak, Polacy dobrzy w lato, a zimą będzie tragedia", a za chwilę: "dno, ledwo wygrali, a kilku nawet pogorszyło lokaty po pierwszej serii, katastrofa".

  To może zdecydujcie się, czy to w końcu dobrze czy niedobrze odnosić te sukcesy latem?

  Dla mnie skoki latem to ciekawostka, dla kibiców na skoczniach przyjemna plenerowa zabawa, a dla skoczków trening. Ale jeśli naszym udaje się przy okazji wygrywać, to czemu się nie cieszyć?

  Powiem tyle, szkoda, że Kubie Wolnemu nie udało się stanąć na podium, ale jego forma napawa optymizmem. To jedyny młody i perspektywiczny zawodnik w naszej kadrze A i wszystkim nam powinno zależeć na jego dobrym rozwoju.

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @matmatrix121

  Jezus Maria, czy ja komuś zabraniam to oglądać? Potraficie uszanować opinię inną niż wasza, czy tu już tyle staresceptyki bredzące z jakimiś danymi bez żadnego sensu, piszącymi od lat oraz inne postaci, których prawda musi być zawsze absolutna.

 • BONZO_skokow bywalec
  @Kris1952 @kibicsportu

  Jego problemem jest to, że on jest filozofem z Koziej Wólki, rozkłada na czynniki pierwsze wszystko, zamiast w tym prostym jak budowa cepa kiju wyjechać na górę i skoczyć.

 • kibicsportu profesor
  @Kris1952 @kris1952

  Z tego co mówił Horngacher na temat Maćka, to on za bardzo chce. Mam wrazenie, ze Maciek ma problem z psychiką, bo on skakać potrafi tylko, to jest jego problemem.

 • matmatrix121 bywalec
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Prawdziwy fan, kibic, będzie oglądał skoki również w lecie i raczej nie jest to grzechem. Zwłaszcza, gdy startuje czołówka. Wiadomo, wyniki latem nie mają wpływu na zimę, ale czasami można to obejrzeć ;)

  Wywalone na to czy ktoś się śmieje ^^

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @matmatrix121

  Mogę Ci zacytować parę linków, tylko tu nie przechodzą. Nawet w mediach amerykańskich się nabijają, że skaczą na nartach w lecie.

 • matmatrix121 bywalec
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Jakoś nigdy nie słyszałem, żeby "cały świat" śmiał się z Polaków bo wygrywają letnie zawody :)
  Ale może po prostu Ty masz lepsze źródła, nie wnikam.

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @matmatrix121

  No chyba ma, skoro ktoś mi pisze, że skoro mnie to nie interesuje i uważam skoki w leci za dowcip (jak cały świat), to "latam za stodołą". To pokazuje prymitywizm takich "kibiców", bo nic w życiu nie osiągnęli zawodowo. To jest forum opinii, czy rozpływania się nad Polakami, jak wygrają nic nie znaczące podwórkowe zawody?

  PS. Nie jestem obojętny. Ja się z tego śmieję do rozpuku, a to nie obojętność:).

 • matmatrix121 bywalec
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Ciebie to nie kręci to nie znaczy, że każdy ma być obojętny na skoki latem jak Ty.

  Co ma zawód i sukcesy w życiu do oglądania i kibicowania skoczkom latem? :D No comment...

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  A ten portal służy chyba publikowaniu opinii, czy jest tu jakiś głębszy zamysł? Na nartach w lecie, tego by Louis Defunes nawet nie wymyślił. I wy tym się podniecacie:). Nie chcę wiedzieć, kim jesteście zawodowo i jakie "sukcesy" osiągacie, skoro was to kręci.

  PS. Skoki oglądam od końca lat 80. XXw. Zimą ma to klimat, poza Finlandią, gdzie zamiast paru Januszy z Polski jest renifer na trybunach plus rodzina z dziećmi jeżdżącymi na sankach, ale to jest sport ZIMOWY. Czy naprawdę nie rozumiecie, że cały świat się z tego nabija, jak skaczą te nasze chuderlaki w pełnym rynsztunku przy 30 stopniach? Ile krajów to uprawia, bo skoro można w lecie, to powinny być skocznie od Peru po Nową Zelandię. I jakoś ich nie ma:).

 • BONZO_skokow bywalec
  @BONZO_skokow @kris1952

  Wiesz co, nie będę Ci mojego życia opowiadał, ale jest bardziej barwne niż "latanie za stodołę". W ogóle zabawne, że ktoś ma takie skojarzenia, rodzice Cię skrzywdzili:)? Powiedz mi mistrzu, co jest nie tak, co w tym napisałem - stu kibiców, z czego połowa to przypadkowe Janusze z Polski, żeby zrobić zdjęcie na fejsika, a drugie pięćdziesiąt obsługa. Masz na YT film ze skokami Polaków, taki problem sprawdzić? Pytanie retoryczne. Podniecacie się skokami NA NARTACH w lecie, sukcesami w lataniu szybowcowym też mamy sukcesy, w biegu na orientację (seksualną) czy w rzucie beretem. Dlaczego? Ponieważ nikt normalny tego nie traktuje poważnie i cały świat się z tego tylko śmieje. Dzięki za taką reklamę kraju, bo Piter i Stoch wygrali w podwórkowych zawodach:). Mnie to nie kręci.

 • Kris1952 stały bywalec
  @BONZO_skokow @BONZO_skokow

  Alle z ciebie snopek!!! Pewnie latasz za stodołę!!!

 • Kris1952 stały bywalec
  @Cejot @Cejot

  Jakub zrobił duże postępy i może wysadzić z kadry A Maćka który jakby się cofnął i może wrócić do B!!!

 • Kris1952 stały bywalec
  Free !!!

  Piotrek już uwolnił się od kłopotów i skacze dobrze.Duże postępy u Jakuba ,nareszcie osiąga dużą szybkość na progu i stąd dalekie skoki!!! Gorzej z Maćkiem, Praktycznie żadnych postępów,coś z nim nie tak!

 • wiola4697 weteran
  @SalutFrancais @SalutFrancais

  Jprdl.... Może i Kamil spóźnił skok , ale warunki im też nie pomogły.... A gdybyś zapomniał to przypomnę Ci, że w Oslo i w Zakopanem Sedlak specjalnie puścił Kamil w najgorszych warunkach, tak samo jak Richarda w Willingen, więc twoj niesłusznie wymyślony program jest nie na miejscu.... Gdyby inne kraje miały dobry program przygotowawczych też by wygrywali ich przedstawiciele - proste.

 • Cejot stały bywalec

  Wolny to przyszłość polskich skoków. Z roku na rok w przeciwieństwie do "murańkozniszczołów" robi postępy. Przypomina "wczesnego Stocha", który rozwijał się metodą małych kroków, by w końcu wystrzelić. Zdarzały mu się skoki bardzo dobre tak jak teraz wolnemu, ale jednak spokojnie dojrzewał do bycia mistrzem.

 • SN2016 stały bywalec

  Brawa dla Kamila i Piotra. Dobrze się spisali, solidne, a nawet bardzo dobre skoki. Gdyby Stoch lepiej lądował to za jego skoki powinno dawać się 20.
  Jakub Wolny tez chyba zrobił postęp, chociaż nie można nic większego się dowiedzieć przez śmieszną obsadę. Stefan i Dawid mogli lepiej, ale popsuł występ w II rundzie.
  Kot został totalnie upokorzony przez samego siebie. Zamiast poprawić się o parę metrów w finale, skoczył jeszcze słabiej. Takie skoki nie pozwoliłyby mu awansować do '50 w PŚ. Wstyd.
  PS ten widok z pierwszej serii po skoku Stocha > tabela

 • BONZO_skokow bywalec

  Brawo Piter, brawo Stoch. Przyjemnie patrzy się, gdy wygrywacie w obecności stu kibiców, z których połowa nie wiedziała gdzie jest i o co w tym chodzi, a druga to służby techniczne. To była kolejna, całkiem dobra komedia w serialu skoki narciarskie w lecie:).

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Remanenty po Einsiedeln (Szwajcaria) 7 i ostatni.

  To szesnaste zawody w historii LGP w których punktowało 6 Polaków. 7 punktowało 5
  razy a 9 raz, dwa tygodnie temu w Wiśle.

  To czwarte zawody w historii LGP w których w pierwszej dziesiątce było 5 Polaków.
  Poprzednie 20.08.2010 Wisła, 23.08.2013 Hakuba (Japonia) i tydzień temu Hinterzarten
  (Niemcy). Rekord to 6 Polaków w dziesiątce, w Hinterzarten w tamtym roku.

  Trzysta punktów i więcej zdobyte w zawodach LGP przez jedno państwo

  1. 25.08.1996 Hinterzarten (Niemcy) - FINLANDIA (303 pkt)
  2. 12.09.1998 Hakuba (Japonia) - JAPONIA (324 pkt)
  3. 13.09.1998 Hakuba (Japonia) - JAPONIA (306 pkt)
  4. 7.09.2002 Lahti (Finlandia) - AUSTRIA (304 pkt)
  5. 12.08.2006 Einsiedeln (Szwajcaria) - AUSTRIA (303 pkt)
  6. 8.09.2007 Hakuba (Japonia) - JAPONIA (310 pkt)
  7. 29.08.2009 Hakuba (Japonia) - JAPONIA (349 pkt)
  8. 20.08.2010 Wisła (Polska) - POLSKA (314 pkt)
  9. 1.08.2015 Wisła (Polska) - POLSKA (306 pkt)
  10. 29.07.2017 Hinterzarten (Niemcy) - POLSKA (301 pkt)
  11. 22.07.2018 Wisła (Polska) - POLSKA (318 pkt)
  12. 4.08.2018 Einsiedeln (Szwajcaria) - POLSKA (328 pkt)

  Razem 12 (Polska - 5, Japonia - 4, Austria - 2, Finlandia - 1)

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Remanenty po Einsiedeln (Szwajcaria) 6

  Podium konkursów indywidualnych wg państw, po 3 zawodach.

  Polska ......... 4 - 1 - 0
  Niemcy ........ 0 - 1 - 0
  Norwegia .... 0 - 0 - 1
  Szwajcaria .. 0 - 0 - 1
  Rosja --........ 0 - 0 - 1

  Sezony LGP z największą liczbą polskich podiów indywidualnie, 5 i więcej podiów.

  17 LGP 2010 ...... 6 - 4 - 3 = 13
  23 LGP 2016 ...... 5 - 5 - 0 = 10
  24 LGP 2017 ...... 5 - 3 - 2 = 10
  18 LGP 2011 ...... 2 - 3 - 3 = 8
  14 LGP 2007 ...... 2 - 3 - 2 = 7
  20 LGP 2013 ...... 2 - 2 - 2 = 6
  25 LGP 2018 ...... 4 - 1 - 0 = 5 (po 3 konkursach)
  11 LGP 2004 ...... 4 - 0 - 1 = 5
  13 LGP 2006 ...... 4 - 0 - 1 = 5
  22 LGP 2015 ...... 2 - 2 - 1 = 5

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Remanenty po Einsiedeln (Szwajcaria) 5.

  Gdyby sobotni konkurs indywidualny był konkursem drużynowym, to tak wyglądały
  by jego wyniki
  1. Polska ....... 1050,3 pkt
  2. Austria -........ 978,6 pkt
  3. Rosja ........... 960,3 pkt
  4. Niemcy -....... 945,9 pkt
  5. Szwajcaria .. 938,8 pkt
  6. Słowenia -... 929,2 pkt
  7. Japonia ....... 923,9 pkt
  8. Norwegia .... 891,9 pkt

  Czterech najlepszych zawodników z każdej drużyny. Gdy brakowało zawodników w
  30-tce uwzględniłem zawodników z miejsc 31 - 50 podwajając ich wyniki (jednego
  Szwajcara i Japończyka, dwóch Rosjan, Niemców i Norwegów, trzech Słoweńców)

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Remanenty po Einsiedeln (Szwajcaria) 4.

  Spadek lub wzrost punktów polskich skoczków w stosunku do 1 kolejki. Niżej konkurs
  drużynowy przy klasyfikacji indywidualnej.

  konkurs w Wiśle, po 1 serii - 318 pkt, po 2 serii - 318 pkt ........................ bez zmian
  konkurs w Hinterzarten, po 1 serii - 248 pkt, po 2 serii - 262 pkt -........... wzrost o 14 pkt
  konkurs w Einsiedeln, po 1 serii - 340 pkt, po 2 serii - 328 pkt --........... spadek o 12 pkt
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  drużynowy konkurs w Wiśle, po 1 serii 262 pkt, po 2 serii 264 pkt ......... wzrost o 2 pkt

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Remanenty po Einsiedeln (Szwajcaria) 3.

  Osiągnięcia punktowe polskich skoczków w Einsiedeln (Szwajcaria) 3-4 sierpnia 2018.
  W nawiasach miejsca Polaków, punktacja PŚ.

  1 trening (1, 3, 5, 7, 11, 14) -............... 283 pkt (6 zawodników)
  2 trening (1, 6, 7, 13, 15, 25) --........... 218 pkt (6 zawodników)
  eliminacje (1, 2, 4, 6, 7, 15) -.............. 312 pkt (6 zawodników)
  seria próbna (1, 2, 4, 12, 22, 49) -..... 261 pkt (6 zawodników)
  zawody po 1 serii (1, 2, 3, 4, 5, 26) ... 340 pkt (6 zawodników)
  ZAWODY (1, 1, 4, 5, 9, 27) --................328 pkt (6 zawodników)

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Remanenty po Einsiedeln (Szwajcaria) 2.

  Konkursy indywidualne 25 LGP od najlepszego do najsłabszego pod względem ilości
  punktów zdobytych przez polskich skoczków. Niżej konkurs drużynowy przy klasyfikacji
  indywidualnej, jeszcze niżej eliminacje. W związku z kwalifikacjami dla wszystkich,
  eliminacje można traktować jak jednoseryjne konkursy.

  328 pkt - Einsiedeln (Szwajcaria)
  318 pkt - Wisła (Polska)
  262 pkt - Hinterzarten (Niemcy)
  ---------------------------------------------------------------
  264 pkt - Wisła (Polska) drużynowy
  --------------------------------------------------------------
  350 pkt - Wisła (Polska) eliminacje
  312 pkt - Einsiedeln (Szwajcaria) eliminacje
  237 pkt - Hinterzarten (Niemcy) eliminacje

 • bardzostarysceptyk profesor
  Remanenty po Einsiedeln (Szwajcaria) 1.

  Ocena konkursów indywidualnych 25 LGP 2018 według mojego subiektywnego i może
  niesprawiedliwego, ale zawsze konsekwentnego podziału.

  Z jednej strony miało być historyczne narodowe podium a skończyło się na "dwóch Polaków na
  podium" po raz siedemnasty.
  Z drugiej strony jak czuję "rozpasanie" i dziwaczne pretensje że nie było jeszcze lepiej, to wchodzę
  na swoją stronę PŚ 2015/16, pooglądam wyniki, punktację i wszystko odchodzi jak ręką odjął.

  Trzeci konkurs 25 LGP i drugi cud-rew-gen z ponad 300 punktów.

  300 i więcej pkt KONKURS CUDOWNIE-REWELACYJNIE-GENIALNY: Wisła - 318 pkt, Einsiedeln - 328 pkt
  250-299 pkt KONKURS GENIALNY: Hinterzarten - 262 pkt
  200-249 pkt KONKURS REWELACYJNY:
  150-199 pkt KONKURS BARDZO DOBRY:
  100-149 pkt KONKURS DOBRY:
  50-99 pkt KONKURS SŁABY:
  10-49 pkt KONKURS BEZNADZIEJNY:
  0-9 pkt KONKURS SKRAJNIE BEZNADZIEJNY:

 • Pjoter_63 stały bywalec
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Jak Polacy nie jadą? Czemu?
  A może Kadra B

 • Pjoter_63 stały bywalec
  @dejw @dejw

  Czemu akurat pjoter

 • dejw profesor

  "Jak ktoś nie widzi kryzysu formy Stocha po skokach treningowych i kwalifikacyjnych to jest głupi." - rzeknął pjoter wielki, vel kolos, po rozegranych dzień wcześniej treningach i kwalifikacjach, w których jakiś Kamil S. ośmielił się nie być pierwszy w żadnej z ocenianych serii i bardzo tym zdenerwował krula piotrusia.

 • SebaSzczesny profesor

  to że nie jadą do Courchevel to może dobra decyzja.
  3 tydzień z rzędu mieli konkurs

  Chyba szczególnie u Stocha widać zmęczenie, chociaż w sierpniu już w konkursach skakać nie będą na następny pojadą być może do Rumunii 22 wrzesień albo nie pojadą i pojadą na tylko 2 ostatnie

  Mi się wydaję że lepiej żeby jechali do Rumuni bo są tam 2 konkursy..
  Gdyby odpuścili to by zakończyli LGP tylko na 5 konkursach z 11. Jak pojadą to będzie 7 z 11

  Ciekawe czy 5 konkursów starczyłoby Kamilowi do wygrania LGP,
  i ciekawe kto pojedzie do Japonii bo Polacy nie jadą to ktoś będzie mógł odrobić. Może Niemcy się przejadą żeby odrobić straty

 • W_S weteran

  Wielka szkoda, że Kubie Wolnemu nie udało się stanąć na podium, ale wielkie brawa za to 4 miejsce, Dawid i Stefan także bardzo dobre wyniki, o Kamilu i Piotrze nie wspominam, bo wynik mówi sam za siebie i nic więcej dodawać nie trzeba, zaś Kocur totalnie zagubiony i jak tak dalej pójdzie i nie zbuduje formy na zimę, to powinniśmy go odstawić do CoC, zaś w PŚ stawiać np na Pilcha. Kot przez swoje wieczne niezadowolenie i na siłę staranie się poprawić kilka elementów równocześnie wychodzi na tym jak przysłowiowy Zabłocki na mydle. W zimie na początku wyglądało to okej, ale im Kot więcej kombinował, tym coraz więcej błędów popełniał.
  Oczywiście nie życzę mu źle, bo każdemu z naszych życzę jak najlepiej(mam swoich ulubieńców w naszej kadrze, ale jak przychodzi do kibicowania, to za każdego Polaka tak samo mocno trzymam kciuki), ale wg mnie Kot pewnego poziomu nie przeskoczy, poziomu solidnego skoczka.

 • kibicsportu profesor
  @kibicsportu @OjciecMarek

  No tak, ale w 2013 roku wygrywał w Einsiedeln.

 • OjciecMarek weteran
  @kibicsportu @kibicsportu

  Ten stereotyp wywodzi się pewnie z tego, iż dotychczas najlepsze wyniki zimą osiągał po słabszych sezonach letnich, Stoch ponabijał sobie dobre statystyki w LGP pomiędzy dobrymi, acz nie świetnymi sezonami. Lato przedolimpijskie 2013 zakończył podpisaniem listy w Klingenthal, poprzedni rok to też brak podium, w 2012, przed pierwszym poważnym sukcesem, VdF, było tak samo - ani jednego pudła.

 • bodzio7n bywalec

  Brawo!!!

 • Tomeson doświadczony
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  No akurat jak tu jestem, to jeszcze nie słyszałem, żeby wygrana Polaków Ciebie cieszyła, lub była zasłużona. Choć co do Huli i Kota się zgodzę. Ale w sumie... dawaj tak dalej, bo jak zaczniesz ich chwalić, to wtedy nagle zaczną przegrywać, a to była wg Ciebie 3 z rzędu "przypadkowa" wygrana Kamila w konkursie Letniej GP.

 • kibicsportu profesor
  -

  Tak patrze na statystyke liczby podiów w LGP polaków i Małysz ma tylko sześć więcej od Stocha.
  Najśmieszniejsze jest to, ze kazdy mowi, ze Kamil latem skacze duzo gorzej, a niedługo moze byc rekordzista na świecie pod tym względem. Brakuje 7 podium, zeby przegonic Malysza i byc najlepszy w tej klasyfikacji. A jest na to duza szansa.

 • FunFact weteran

  Piotr Żyła dołączył dziś do ekskluzywnego klubu zawodników, którzy wygrywali ex aequo zarówno w PŚ, jak i w LGP. Oprócz niego dokonał tego Noriaki Kasai.

  Co fascynujące, Żyła odniósł jedynie dwa zwycięstwa w zawodach pierwszej ligi - oba wspóldzielone z innym zawodnikiem.

 • kibicsportu profesor
  -

  Ja to jestem najbardziej zadowolony z Wolnego oddał dwa dobre skoki . W drugiej chyba miał najgorsze warunki skoczył 108,5 m. Szkoda, ze Hula słabiej, ale chyba mial problemy po wyjsciu z progu.

 • ann81 weteran
  Wilk syty i owca cała

  Któż przed konkursem pomyślałby o tak zaskakującym wyniku? Polskie podium - owszem, ale dwie wygrane? Dla mnie tam dwóch Polaków na najwyższym podium jest jeszcze lepszym rozwiązaniem, niż na trzech stopniach, ale pojedynczo. Bo dzięki temu jednocześnie Piotrek mógł zanotować swoją premierowa wygraną w Lgp, a Kamil wydłużyć serię zwycięstw w konkursach najwyższej rangi, ktora zaczęła się jeszcze w marcu :)

 • dejw profesor
  @Major_Kuprich @kibicsportu

  Licząc drugą serię, Polacy zdobyli 241 pkt.

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Trzeci raz.

  Podwójni triumfatorzy konkursów Letniej Grand Prix

  1. Hideharu Miyahira (Japonia) i Janne Ahonen (Finlandia) - Courchevel (Francja) 14.08.2000
  2. Jernej Damian (Słowenia) i Noriaki Kasai (Japonia) - Hakuba (Japonia) 24.08.2013
  3. Kamil Stoch i Piotr Żyła (obaj z Polski) - Einsiedeln (Szwajcaria) 4.08.2018

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Siedemnasty raz.

  DWÓCH POLAKÓW NA PODIUM w LGP

  1. 17 LGP 15.08.2010 Einsiedeln (Szwajcaria) ... Adam Małysz - 2, Maciej Kot - 3
  2. 17 LGP 20.08.2010 Wisła (Polska) -.................. Adam Małysz - 1, Kamil Stoch - 2
  3. 17 LGP 28.08.2010 Hakuba (Japonia) ............. Dawid Kubacki - 2, Kamil Stoch - 3
  4. 17 LGP 29.08.2010 Hakuba (Japonia) ............. Kamil Stoch - 1, Dawid Kubacki - 2
  5. 17 LGP 1.10.2010 Liberec (Czechy) --............... Adam Małysz - 1, Kamil Stoch - 3
  6. 20 LGP 17.08.2013 Einsiedeln (Szwajcaria) -. Kamil Stoch - 1, Maciej Kot - 2
  7. 22 LGP 1.08.2015 Wisła (Polska) ..................... Dawid Kubacki - 1, Piotr Żyła - 2
  8. 23 LGP 16.07.2016 Courchevel (Francja) -...... Maciej Kot - 1, Kamil Stoch - 2
  9. 23 LGP 6.08.2016 Einsiedeln (Szwajcaria) -... Maciej Kot - 1, Kamil Stoch - 2
  10. 23 LGP 1.10.2016 Hinzenbach (Austria) ....... Maciej Kot - 1, Dawid Kubacki - 2
  11. 23 LGP 2.10.2016 Klingenthal (Niemcy) -...... Maciej Kot - 1, Kamil Stoch - 2
  12. 24 LGP 15.07.2017 Wisła (Polska) ................ Dawid Kubacki - 1, Maciej Kot - 2
  13. 24 LGP 29.07.2017 Hinterzarten (Niemcy) ... Dawid Kubacki - 1, Piotr Żyła - 3
  14. 24 LGP 12.08.2017 Courchevel (Francja) -... Dawid Kubacki - 1, Maciej Kot - 2
  15. 24 LGP 1.10.2017 Hinzenbach (Austria) --.... Dawid Kubacki - 1, Piotr Żyła - 2
  16. 25 LGP 22.07.2018 Wisła (Polska) ................ Kamil Stoch - 1, Piotr Żyła - 2
  17. 25 LGP 4.08.2018 Einsiedeln (Szwajcaria) .. Kamil Stoch - 1, Piotr Żyła - 1

 • bardzostarysceptyk profesor
  Pierwsze miejsce i dziewiętnasty raz.

  Konkursy Letniej Grand Prix w których Polacy zdobyli ponad 200 punktów.
  W nawiasie liczba punktujących Polaków, xxx - sezon 2018.
  Dzisiejszy konkurs najlepszy, na 1 miejscu.

  1. 4.08.2018 Ensiedeln (Szwajcaria) ....... 328 pkt (6) xxx
  2. 22.07.2018 Wisła (Polska) .................... 318 pkt (9) xxx
  3. 20.08.2010 Wisła (Polska) .................... 314 pkt (7)
  4. 1.08.2015 Wisła (Polska) -..................... 306 pkt (7)
  5. 29.07.2017 Hinterzarten (Niemcy) ....... 301 pkt (6)
  6. 6.08.2016 Einsiedeln (Szwajcaria) --... 281 pkt (6)
  7. 1.10.2017 Hinzenbach (Austria) ---....... 273 pkt (6)
  8. 12.08.2017 Courchevel (Francja) --...... 270 pkt (6)
  9. 29.08. 2010 Hakuba (Japonia) --.......... 262 pkt (5)
  9. 28.07.2018 Hinterzarten (Niemcy) ....... 262 pkt (6) xxx
  11. 1.10.2016 Hinzenbach (Austria) ........ 249 pkt (6)
  12. 15.07.2017 Wisła (Polska) --............... 247 pkt (5)
  13. 23.08.2013 Hakuba (Japonia) -.......... 242 pkt (6)
  14. 2.10.2016 Klingenthal (Niemcy) -....... 229 pkt (5)
  15. 16.07.2016 Courchevel (Francja) ...... 228 pkt (6)
  16. 17.08.2013 Einsiedeln (Szwajcaria) . 221 pkt (5)
  17. 21.08. 2010 Wisła (Polska) -............... 208 pkt (4)
  18. 3.10.2017 Klingenthal (Niemcy) -....... 204 pkt (6)
  19. 1.10.2010 Liberec (Czechy) ................ 202 pkt (4)

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @Icemen123

  Zgadza się, chcąc szybko wrzucić, nie przestawiłem.

 • dejw profesor

  Polacy urządzili sobie polowanie na rekordy - nie udało się z całkowitym obsadzeniem TOP5 (jeśli się nie mylę, rekord to austriacka "4" w PŚ z 1980 roku), więc chociaż pocieszyli się pierwszym w historii dubletem z jednego kraju w zawodach rangi GP/PŚ.
  Przy okazji, to mem z Kubackim po zakończeniu zimy jakoś przestał bawić https://img.joemonster.org/mg/albums/new/180218/02lato_nalezy_do_kubackiego.jpg

  Teraz od decyzji Geigera, Peiera i Klimowa, czy będzie im się chciało wystąpić i w Courchevel i w Azji zależą losy bardzo prestiżowej letniej kulki. No i czy Horngacher zdecyduje się na występ kadry A w Rasnowie. Szykują się wielkie emocje w oczekiwaniu na listy zgłoszeń!

 • icemen123 bywalec
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Masz błąd-Żyła pownien być przed Biegunem a nie za.

 • ZXCVBNM_9999 weteran
  Nieprawdopodobne

  Oby jednak to miało przełożenie na zimę, i równie dobrą dominację :D

 • kibicsportu profesor
  -

  Wychodzi na to, ze Stocha omina 4 konkursy. 1x Courchvel, 2x Hakuba i 1x Czajkowski

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Czołówka zwycięzców konkursów LGP, 5 i więcej wygranych. Kamil Stoch na 3 miejscu
  ex aequo z Morgensternem i Haradą.

  13 - Adam Małysz (Polska) wygrał 3 LGP
  13 - Gregor Schlierenzauer (Austria) wygrał 1 LGP
  10 - Thomas Morgenstern (Austria) wygrał 3 LGP
  10 - Masahiko Harada (Japonia) wygrał 2 LGP
  10 - Kamil Stoch (Polska)
  9 - Andreas Widhölzl (Austria) wygrał 1 LGP
  7 - Maciej Kot (Polska) wygrał 1 LGP
  7 - Dawid Kubacki (Polska) wygrał 1 LGP
  6 - Simon Ammann (Szwajcaria) wygrał 1 LGP
  5 - Janne Ahonen (Finlandia) wygrał 1 LGP
  5 - Jakub Janda (Czechy) wygrał 1 LGP

 • kibicsportu profesor
  @Major_Kuprich @skoczek321

  W drugiej 328
  1. 2x100 pkt
  4.50 pkt
  5. 45 pkt
  9. 29 pkt
  27. 4 pkt

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Dzisiejsze 1m Kamila Stocha i 1m Piotra Żyły to 38 i 39 zwycięstwo oraz 88 i 89 podium
  polskich skoczków w konkursach indywidualnych LGP. To równierz 4 i 5 podium w
  sezonie 2018.
  Podia Polaków w konkursach LGP, stan po dzisiejszym konkursie.

  Adam Małysz ............ 13 -- 8 -- 7 .. razem 28
  Kamil Stoch -............ 10 -- 5 -- 7 .. razem 22
  Maciej Kot -................. 7 -- 5 -- 1 .. razem 13
  Dawid Kubacki --....... 7 -- 3 -- 1 .. razem 11
  Krzysztof Biegun -...... 1 -- 0 -- 1 .. razem 2
  Piotr Żyła -................... 1 -- 7 -- 1 .. razem 9
  Jan Ziobro --............... 0 -- 1 -- 1 .. razem 2
  Łukasz Rutkowski .... 0 -- 0 -- 1 .. razem 1
  Klemens Murańka --. 0 -- 0 -- 1 .. razem 1
  --------------------------------------------------------
  .................................... 39 - 29 - 21 . łącznie 89

  Podia Polaków w sezonie 2018.

  Kamil Stoch ............... 3 - 0 - 0
  Piotr Żyła -................... 1 - 1 - 0

 • polotajner stały bywalec

  Klimov za dużo wódki się napił przez co nie ma wszystkich Polaków na podium

 • Skoczek321 początkujący
  @wiola4697 @wiola4697

  Ty sobie możesz mówić będę spamił tyle i redakcja pozwoli,pewnie ten slogan masz gdzieś zapisany w notatniku i zawsze po każdym konkursie go wklejasz :D

 • SalutFrancais początkujący

  To Stoszek i Żyłeczka zepsuli, Evgeniy był tak blisko zwycięstwa... tylko 0,4pkt, ale sędziowie jak widzą kogoś z programu Skokidla6krajów (POL, NOR, JPN, AUT, GER i SLO) to dostają nie wiadomo czego. Ostatni raz skoczek spoza programu który wymieniłem wygrał w PŚ/LGP w sezonie 14/15 - był to Koudelka w Sapporo, od tego czasu wszystkie konkursy wygrali skoczkowie z tej szóstki. W dodatku to Wolny, Kubacki i Hula skoczyli słabiej, więc wasze teksty w stylu "Klimova należy zutylizować za to co nam zrobił" bądź innego tego typu wymysły nie mają żadnego sensu. Plus jest jeden, Klimov jest młody (1994), a 3 z naszych "Orłów" ma już ponad 30, a Kubacki i Kot też młodzi nie są. Tylko Wolny jest młodszy od Rosjanina (o 1 rok) co też jeszcze nic nie znaczy

 • tjzE doświadczony
  @Major_Kuprich @skoczek321

  Mi 328 ;)

 • bardzostarysceptyk profesor
  Moje tradycyjne zestawienie.

  Punktacja Pucharu Narodów dzisiejszego konkursu LGP w Einsiedeln (Szwajcaria)
  Państwo, zajęte miejsca, suma punktów, liczba punktujących zawodników.

  1. Polska (1, 1, 4, 5, 9, 27) ............... 328 pkt (6 zawodników)
  2. Austria (7, 13, 18, 19, 20, 21, 25) 108 pkt (7 zawodników)
  3. Rosja (3, 15) .................................... 76 pkt (2 zawodników)
  4. Szwajcaria (11, 14, 23) -................. 50 pkt (3 zawodników)
  5. Czechy (6, 29) --............................... 42 pkt (2 zawodników)
  6. Niemcy (8, 22) ................................. 41 pkt (2 zawodników)
  7. Japonia (12, 24, 28) --.................... 32 pkt (3 zawodników)
  8. Słowenia (10) --............................... 26 pkt (1 zawodnik)
  9. Bułgaria (16) -...................................15 pkt (1 zawodnik)
  9. Norwegia (17, 30) .......................... 15 pkt (2 zawodników)
  11. Włochy (26) --................................... 5 pkt (1 zawodnik)

 • wiola4697 weteran
  @Major_Kuprich @tjzE

  No niestety :/

 • wiola4697 weteran

  Pan skoczek nie spamuj ;) polskie podium byłoby świetne ;) ale tak też jest wspaniale :) owszem, Kamil spóźnił, ale nie przeszkodziło mu to w wygraniu :) zawsze z Kamilem i team Poland bez względu na wszystko! ?? :* bo kibicem się jest a nie bywa!!

 • Skoczek321 początkujący
  @Major_Kuprich @skoczek321

  a przepraszam dobrze,bo obaj po 100 pkt wyleciało mi to z głowy,że obaj zajęli 1 miejsce.

 • tjzE doświadczony
  @Major_Kuprich @wiola4697

  Na to my nic niestety nie zdziałamy ;/

 • zimowy_komentator profesor
  Redaktor niezły żartowniś

  wstawił zdjęcie z 22.07.2018 dla niepoznaki...

 • Skoczek321 początkujący
  @Major_Kuprich @iwo

  Obaj źle liczycie mi wyszło 308

 • wiola4697 weteran
  @Major_Kuprich @tjzE

  Ja już to dawno zrobiłam, awk widzę, że ciągle ktoś na niego narzeka, więc redakcja powinna zainterwieniowac ;)

 • KoniKoni bywalec
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Mianuję cię Januszem i zarazem Grażynką tego portalu. Tak trzymać szeregowy!

 • Kundelek123 początkujący
  Początkujący

  Wkurza mnie ten napis. Ktoś wie ile trzeba kom aby się to zmieniło ???

 • Iwo bywalec
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  O ile się nie mylę, w drugiej serii było 328 pkt.

 • kibicsportu profesor
  -

  Klimov, to chyba nie wie co tam robi...

 • icemen123 bywalec
  -

  Major jest przykładem tego jak trollowaniem można przynosić szczęście naszym.Gdy pisał normalnie to było słabo,a jak zaczął znowu trollować to sami widzimy :D

 • zimowy_komentator profesor
  @Skoczek321 @skoczek321

  żeby innemu nie było przykro, no taki już jest ten nasz Piotrek

 • tjzE doświadczony
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Weź panie ogarnij się, XD

 • PudelkoZapalek profesor

  Widać po minie Klimova że sam nie wiem jak się tam znalazł

 • Major_Kuprich profesor
  Wspaniały sukces

  W stosunku do 1 serii straciliśmy raptem 41 punktów.

  Gdyby nie zawyżone noty sędziowskie dla Kamila i Piotrka nasza strata wynosiłaby 101 punktów.

  1 seria - 340 pkt.
  2 seria - 299 pkt

  Bardzo zły konkurs dla naszych - pokazał, że Polacy nie potrafią wytrzymywać presji (Kubacki, Hula i Wolny notowali słabsze rezultaty, jeden po drugim).

  Nie potrafimy skakać na wiatrach z tyłu, znów będzie zasłanianie się warunkami.

  Klimov skoczył przy tylnim wietrze prawie 10 metrów dalej od Stefanka, nie ma co wzdychać Panie Hula tylko brać się do roboty, ma Pan już swoje lata i po raz kolejny zmarnował Pan szansę na podium.

  Całe szczęście, że warunki były sprawiedliwe - Stoch nie powinien tego wygrać, musiał skoczyć 2 metry dalej wg. przeliczników.

  To pokazuje, że zwycięstwo w Hinterzarten było kompletnie przypadkowe, gdyby były lepsze warunki Kamil nie znalazłby się pewnie nawet na podium.

  I jeszcze rada dla Maćka - mniej gadania, więcej czynu. Proponuję kompletną izolację od wywiadów, dziewczyny, ojca, matki - skupić się na swojej pracy a nie gadać o formule 1 jak to bardzo chciałby obejrzeć takie zawody.

 • PudelkoZapalek profesor

  Prowadzący zawody w tej wsi nie ogarnia

 • zimowy_komentator profesor
  Postulat

  Proponuję zmienić nazwę tego cyklu z Letnie Grand Prix na Latem Górą Polacy :P

 • Bot23 bywalec

  111 metrów Klimova i całe TOP 4 nasze.

 • realist początkujący

  Szkoda, że Klimow się wrąbał między Polaków. Ale i tak jest pięknie. Brawo Kuba! Mam nadzieję, że jeszcze w trakcie tego LGP wskoczy na podium.

 • PudelkoZapalek profesor

  Ahhh te polskie Janusze

 • Bot23 bywalec
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Najważniejszy moment to był w Lahti, jak go 3 razy z belki ściągali...

 • Skoczek321 początkujący
  Żyła jak ma wygrywać to tylko...

  ex aequo

 • worldshow stały bywalec

  Klimova na Syberie za to że nam zniszczył polskie podium!

 • Marsi2037 początkujący
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  WTF? Dobrze, że jest za podium? XD

 • zimowy_komentator profesor
  Kubacki zmaścił i wpuścił rosyjską wtykę na polskie podium !

  Dawidy czy ty zawsze w najważniejszych momentach musisz wszystko zawalać ? ;)

 • Kundelek123 początkujący
  Brawo Polacy !

  Gratuluję Kamilowi i Piotrkowi wygranej , aczkolwiek niedosyt pozostał , ach ten Klimov :P

 • Nowyskoczek5 profesor

  Dobrze ze Wolny jest za podium .
  Gratulacje Kamil i Piotrek !

 • PanSkoczek początkujący

  wspaniały sukces, najlepszy wystep druzynowo tego lata

 • PanSkoczek początkujący

  wole dwoch zwyciezcow niz polskie podium

 • TandeFan23 weteran
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Odleglosc to beat jest jak przy zielonej linii przy notach 18,Kamilowi zostaly wlaczone same 19.Dlatego

 • tomek20 doświadczony

  Polskiego podium nie ma, ale za to mamy dwóch zwycięzców.

 • kibic_skokow bywalec
  Brawo nasi!!!

  Coprawda nie ma potrójnego polskiego podium ale należą sie wielkie brawa dla naszych za takie skoki i takie wyniki nawet latem!

 • skoczny_fan bywalec
  @skoczny_fan @Skoczny_Fan

  Ale pierwsze zwycięstwo ex aequo polskich skoczków też cieszy, choć nie tak samo ;)

 • PudelkoZapalek profesor

  Klimova należy zutylizować za to co nam zrobił

 • SebaSzczesny profesor

  myślałem że będzie 3, dziwne że 1 miał skoczyć 2 metry dalej żeby wygrac

 • PudelkoZapalek profesor

  Hahha Stoch i Żyła razem na 1 msc

 • PanSkoczek początkujący

  stoch masakrycznie spoznil

 • kibicsportu profesor
  -

  Dwoch polakow wygrało :)

 • skoczny_fan bywalec
  Powiem wprost

  Najwyraźniej nigdy nie zajmiemy całego podium . Chyba że w Rasnovie.

 • PudelkoZapalek profesor

  Noooo Żyła wkońcu

 • PudelkoZapalek profesor

  Złe wiatry dla naszych

 • PanSkoczek początkujący

  ??klimov z takim skokiem conajmniej 2 miejsce

 • SebaSzczesny profesor

  myślę że Klimov wygrał konkurs tym skokiem

 • kibicsportu profesor
  -

  Klimov zdyskwalifikować go. Przez to nie bedzie polskiego podium ;(

 • PudelkoZapalek profesor

  Hula bez wiatru pod narty juz sobie nie radzi..

 • PudelkoZapalek profesor

  Klimov ruska lamo jak śmiesz nam przeszkadzać

 • PudelkoZapalek profesor

  Klimov chyba nam przeszkodzi w potrójnym podium

 • SebaSzczesny profesor

  wow Klimov tym skokiem wygrał konkurs

 • SebaSzczesny profesor

  Koudelka skok na podium

 • tjzE doświadczony
  @Major_Kuprich @wiola4697

  Zawsze można kliknąć przycisk "ignoruj usera" :D

 • zimowy_komentator profesor
  widzę ze Maciek poprawił lokatę

  :P a niech zalicza bulę, może w zimie zaskoczy - w LGP się już wykazał i dominował

 • wiola4697 weteran
  @Major_Kuprich @tjzE

  Tjze chyba tylko pomoże ban kupircha albo usunięcie jego konta przez redakcje, ale na to się niestety nie zanosi :/

 • tjzE doświadczony
  @Major_Kuprich @bot23

  Ewentualnie nic nie będzie pisać, Po prostu jest trollem.

 • Bot23 bywalec
  @Major_Kuprich @tjzE

  Przecież on nigdy jadaczki nie zamknie. Zimą będzie pisał o wpływie plantacji pieczarek i pełni księżyca na formę Kamila.

 • LastHeroes początkujący
  Stream https://www.youtube.com/watch?v=jghamwv56Pg

  Zapraszam na 2 serię https://www.youtube.com/watch?v=jghamwv56Pg

 • alo weteran
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  W zimie jak Kamil zmiatał wszystkich to sie nie odzywałeś

 • tjzE doświadczony
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  A jak będą dobrze zimą skakać to zamkniesz jadaczke?

 • kibicsportu profesor
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Tez tak mam. Tylko, ze na telefonie mam relacje live. Szkoda, ze nie ma podanej liczby punktow za wiatr przy pokazywaniu odległości.

 • Kundelek123 początkujący
  @Major_Kuprich @PanSkoczek

  Nie jestem żadnym trollem . Nie wyczułeś tu sarkazmu ?

 • PudelkoZapalek profesor

  Nawet Freund się zdziwił widząc te wyniki hah

 • SebaSzczesny profesor

  od kilku lat nie wyobrażam sobie żebym oglądał konkurs tylko w tv. Ja zawsze oglądam na tv a na lapku mam tą relacje fisu gdzie na bieżąco jest siła wiatru i belka. Bez tego ciężko byłoby mi oglądać

 • wiola4697 weteran
  @Major_Kuprich @PanSkoczek

  Dokładnie! Jaki ten Kupiri kundelek są wkurzajacy :/ u mnie już dawno poszedł ignor

 • kibicsportu profesor
  @wiola4697 @wiola4697

  Nie ma transmisji, bo leci Tour de Pologne i ME w kolarstwie

 • wiola4697 weteran

  Ja się pytam dlaczego nie ma transmisji nawet na Eurosport! Mile widziane takie powtórki w zimie :) P. S Zawsze z Kamilem i team Poland bez względu na wszystko! ?? :*

 • PanSkoczek początkujący
  @Major_Kuprich @kundelek123

  czyli jesteś kolejnym trollem na tym forum, wiec legi ignoruj

 • King weteran

  Jeśli będzie polskie podium to już w ogóle świetnie by było zobaczyć na nim Stefana i Jakuba.

 • Bot23 bywalec
  @PanSkoczek @PanSkoczek

  Nie wiem czy wiesz ale ten konkurs odbywa się na dużej skoczni...

 • SebaSzczesny profesor

  gdybym mógł ułożyć tą polską kolejność to dałbym tak ;
  1.Stoch
  5.Żyła

 • Kundelek123 początkujący
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  zgadzam się z tobą w 100 % xD

 • Nowyskoczek5 profesor

  Ale szkoda mi Federico bo w treningu dobrze skoczyl

 • kibicsportu profesor
  -

  Oby Wolny stanął dzisiaj na podium. Z resztą nie ważne kto, wazne aby 3 polakow na podium.

 • zimowy_komentator profesor
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  A ja liczę na Wolnego, niech ma chłopak - pracował na to przez ostatnie lata !

 • alo weteran

  Zastanawia mnie czy to nie za wczesnie i czemu tak odstajemy od reszty

 • PudelkoZapalek profesor

  Jak taka będzie końcówka to ten Kot się całkiem załamie

 • Major_Kuprich profesor
  A jak przyjdzie zima

  To formy ni ma

  Jako mantrę będę to powtarzał.

  Odbije nam się to czkawką, letnie harce szkoda, że zima jest już chyba stracona.

  Najbardziej podoba mi się Kot on wie czego chce, konsekwentnie dąży do celu jakim jest skakanie w PK.

  Odnośnie przewidywań na drugą serię?

  Może jeden z naszych utrzyma miejsce na podium - obok niego staną Klimov i Koudelka.

 • Kundelek123 początkujący
  Kot

  Strasznie mi go szkoda, zle bym się czuł na jego miejscu, bo chłopaki na przodzie a on 26 :(

 • PanSkoczek początkujący

  z wykopu "rozumiem, że polscy bobsleiści organizują mistrzostwa Polski na Łotwie, ale żeby robić mistrzostwa Polski na normalnej skoczni w Einsiedeln? Szczyrk im się nie podoba?:"
  haha

 • King weteran
  Kiedy jak nie dzisiaj

  Pierwsze polskie podium.

 • zimowy_komentator profesor
  TOTALNIE POZAMIATALI !!!

  Szkoda tylko Kota, ale on lubi chodzić swoimi dróżkami jak to kot...

  Oby w drugiej serii wyniki zostały te same ;)

 • Nowyskoczek5 profesor

  Polacy rozwalaja system !
  Licze na takie podium .
  1.Stoch
  2.Zyla
  3.Hula

 • kibic_skokow bywalec
  Wow

  Może dziś nastąpi historyczna chwila 3 Polaków na podium w skokach!

 • Cinu stały bywalec

  Co oni odwalają ja się pytam?

 • tomek20 doświadczony

  Przekroczyli moje spodziewania!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).