LGP Pań w Czajkowskim: Klinec wygrała jednoseryjny konkurs

  • 2018-09-09 09:34

Ema Klinec wywalczyła drugie w karierze zwycięstwo w zawodach rangi Letniego Grand Prix. Czołową trójkę, ze znaczną stratą do Słowenki, uzupełniły Maren Lundby i niepokonana dotąd tego lata - Sara Takanashi. Z powodu zbyt silnego wiatru, druga seria została przerwana po skokach 15 sportsmenek, a za oficjalne uznano wyniki pierwszej.

O tym, iż 20-letnia Słowenka świetnie czuje się na dużych skoczniach, mogliśmy dowiedzieć się choćby przed miesiącem, kiedy podczas jednej z serii treningowych w Courchevel ustanowiła ona nieoficjalny rekord francuskiego obiektu. Dziś, po najdłuższym locie serii próbnej, Klinec nie pozostawiła złudzeń rywalkom również w konkursie. Podopieczna Zorana Zupancica z 17. belki startowej doleciała do 133. metra, co dało jej blisko dziesięciopunktową przewagę nad Maren Lundby (131 metrów). Trzecie miejsce przypadło Sarze Takanashi (128,5 metra). Japonka była niepokonana w zawodach Grand Prix od 19 sierpnia 2017 roku. Przypomnijmy, że Klinec na drugi triumf w zmaganiach tej rangi czekała ponad pięć lat. Premierowy miał miejsce 15 sierpnia 2013 roku na normalnej skoczni w Courchevel. Słowenka miała wówczas 15 lat.

Czwartą notę dnia uzyskała Chiara Hoelzl z Austrii (121,5 metra), piątą Anna Odine Stroem z Norwegii (119,5 metra), a czołową szóstkę ex aequo zamknęły Niemka Juliane Seyfarth (117 metrów) i Jerneja Brecl ze Słowenii (122 metry).

Po skokach piętnastu zawodniczek szefostwo konkursu zarządziło kilkunastominutową przerwę, po której podjęto decyzję o zaniechaniu dalszej rywalizacji. Jest to pierwszy konkurs w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix, którego nie udało się przeprowadzić w dwuseryjnym wymiarze.

Punktów nie zdobyły dziś Alina Tuchtajewa z Kazachstanu, a także zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon Tara Geraghy-Moats ze Stanów Zjednoczonych.

Do końca siódmej odsłony LGP Pań pozostał jeden konkurs. Będzie miał on miejsce 3 października na obiekcie HS 140 w niemieckim Klingenthal. Pewna końcowego triumfu jest już Takanashi, która ma 195 "oczek" przewagi nad Klinec.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix Pań 2018 >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Narodów Pań 2018 >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4512) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl